Natuurbad „Twenhaarsveld" gaat zaterdag open Megdiï lÏÏS ji'TiSBïOEBHas'a; f Ronde van Overijssel De officiële ingebruikneming heeft vrijdagmiddag plaats Grasbaanraces te RaaSte Mbltoernooi „iarkelo Vooruit'" uitstekend geslaagd hengelo's bier P.V. „De Bergvliegers" Zaterdag: interessante jïibüeumcouFse verwacht lifers m Belgen in greotse Moeilijk favoriet aan te wijzen uit 156 renners ALMELO "Route en Ronde van Overijssel zaterdag 27 mei 1961 DE TEMPEL Vil KW0NGH0 De komende zomermaanden zullen badmeester G. van Lemel en zijn secondant, de 2e badmeester Fietje, de scepter zwaaien in het prachtige natuurbad, dat de gemeente Holten gesticht heeft in het door bos omzoomde Twenhaarsveld aan de grote weg van Deventer naar Almelo, waar ock het bungalowkamp van die naam van de Nillmij gevestigd is. De heer W. Haverkorn te Lochem, leraar MO. lichamelijke opvoeding, zal er de supervisie over hebben, totdat het gemeente bestuur is ingespeeld op het beheer dat ©en dergelijk bad vraagt. Meer dan 25 jaar heeft Holten het moeten doen met een eenvoudig bad in de Schipbeek op 5 km van de dorpskern, dat veel vreugde en ook verkoeling heeft verschaft aan de velen, die er in de loop der jaren gebruik van hebben gemaakt, maar dat toch niet meer kon voldoen aan de eisen, die het moderne toerisme en de huidige recreatie stellen. Holten gaat hoe langer hoe meer een vooraanstaande plaats innemen als toe ristencentrum. De logiesaccommodatie is groot en gevarieerd. Het beschikt over een vijftal hotels op de Holterberg, en kele dorpshotels, 2 bungalowbedrijven met 80 bungalows, vele pensions, meer dan 50 zomerhuisjes, behalve nog de talrijke huisjes, die niet alis zodanig geëxploi teerd worden, een aantal kampeerboer derijen en tal van kampeerterreinen. Het was de laatste jaren echter bij de jeugd niet meer zo in trek. De tijd was rijp om naar een andere bad- en zwemgele- genheid uit te zien. ANDERS DAN ANDERS In alle omliggende gemeenten heeft of bouwt men zwembaden. Het was daar om echt noodzakelijk om hier nu eens iets heel anders dan anders te bouwen, en daarin is men naar de mening van de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, die het bad vrijdagmiddag ten doop heeft ëcv.oücïën; ien zeerste gesïaagcl.3 Het terrein, groot ongeveer 25 hectare, heeft oorspronkelijk toebehoord aan de gemeente Enschede, die het had aange kocht als waterwinplaats. Nu de Water leiding Mij „Overijssel" die voorziening heeft overgenomen, had de gemeente En schede er geen behoefte meer aan, zodat zij het heeft verkocht aan de gemeente Holten, die het op haar beurt weer heeft doorverkocht aan de Nillmij. Oorspron kelijk zou deze verzekeringsmaatschappij bij haar bungalowkamp zelf 'n zwembad bouwen, maar men is daarop teruggeko men en heeft een terrein van ruim 4 h.a. om niet aan de gemeente overgedaan, opdat zij het bad zou exploiteren. De grond viel onder de Rijksdienst voor het Nationale Plan en het heeft dan ook heel wat „knipogen" gekost, aldus de burgemeester, om toestemming te krij gen haar voor deze doeleinden in te richten. Maar tenslotte heeft men in Den Haag toch wel ingezien, dat men Holten deze zo bij uitstek geschikte recreatie terreinen niet mocht onthouden. DES A—HOLTEN A In een zeer aantrekkelijke wedstrijd heeft Holten A, dat een drietal nieuwe spelers in haar elftal had opgenomen, verdiend van DES A gewonnen. Reeds in de 10e minuut van de wedstrijd opende H. J. Hommes uit een misverstand in de DES-achterhoede de score 01. Een hoeveel kansen Holten hierna ook kreeg, men wist ze niet in doel punten om te zetten. Wel bracht DES in de 20ste minuut de stand door B. v. d. Velde op 11, met welke stapd ook de rust aan brak. Na rust stond H. Petter onder de lat en G. J. F. Soer rechtsbuiten, wat al direct resulteerde in een doelpunt van genoemde speler, na goed aangeven van J. B. Stukker. Holten drong steeds meer op en het was J. B. Stukker die met een fraaie boogbal keeper Woudsma voor de derde keer het nakijken gaf 13. Hierin kwam geen ver andering meer, dank zij de voortreffelijke verdediging van G. Paalman en onze links back F. Oosterkamp. DES B—HOLTEN B 3—3 In een matige wedstrijd heeft onze twee_ de editie gelijk gespeeld tegen de tweede editie van DES. De wedstrijd zat vol span ning, want nadat DES de score had ge opend was het even later 11. Enkele mi nuten daarna zelfs 21, waarna het 22 werd. Na rust werd het in de 15e minuut 32 en tien minuten voor tijds zelfs 3—3, waar mee het einde kwam van deze zeer nuttige oefenwedstrijd. PROGRAMMA 27 EN 23 MEI 1961 ZATERDAG: Holten AHarfsen A 2.30 uur Komt allen naar het Sportdal om ge tuige te zijn van deze wedstrijd. .Wat naar de visie van Ir. Sprecher uit Rotterdam, die door zijn studie Zwitsers georiënteerd is, tot stand kwam is een zuiver recreatief bad, met afwijkende vormen en geen wedstrijdbad op inter nationaal niveau, maar met haar 6 ba nen van 25 meter, toch wel geschikt om er wedstrijden in te houden. Het bad heeft een naar een Zwitserse vinding geconstrueerd filtersysteem, dat het water voortdurend reinigt. Geen stof of haar kan het verontreinigen, doordat het steeds een zuivere oppervlakte houdt. De Zwitserse ingenieur M. Olivier van de fa. A. Schellenbaum Co. uit Win- tertur is naar Holten gekomen om de badmeesters vertrouwd te maken met de werkig van dit filtersysteem, dat door genoemde firma is geleverd en geïnstal leerd. De totale grootte van het bad met om geving bedraagt pl.m. 4 hectare. Het bos is uitgekapt, waardoor de randbeplan- ting behouden bleef en een speelweide -ruirn 1 3 Het_ Staatsbosbeheer heeft belangrijk gehol pen dit tot stand te brengen. In de speel weide is een apart kleuterbad. Hierdoor kunnen de kleintjes rustig onder elkaar spelen en aan het water wennen. Een soort fontein, dat een waterfilm sproeit, is zeer geschikt voor hun spel. Om het bassin van het grote bad zijn getegelde perrons geprojecteerd. De kuip zelf, geheel van beton, bestaat uit 3 ge- De grasbaanraces welke dit jaar op 4 juni a.s. te Raalte worden gehouden tel len mee voor het kampioenschap van Nederland. Het begin van deze sport ligt in het Noorden van ons land, waar ze nu al ja ren tienduizenden bezoekers trekt. Sedert 1958 worden deze races ook in Raalte ver reden, zodat ook Overijsseljaarlijks kan kennis maken met deze interessante sport. De schare van grasbaanrace liefhebbers wordt steeds groter; de belangstelling is wel te verklaren: ze is gelegen in het feit dat het circuit in zijn geheel is te over zien, men kan de strijd van begin tot het eind volgen. Dit jaar hebben 60 renners ingeschre ven, allen ervaren grasbaanracers: er zijn bekende namen onder o.a. de kam pioen van 1960 Wim de Haas, Albert de Haas, Tappel, Frans Mussche. Dit zijn geduchte rijders, ook de nieuwe sterren zoals Klok, Noordhoff, Medema en Rij- kens, alle renners die hun eer zo duur mo gelijk verkopen. Er komen enkele Duitse renners als mede een viertal bekende Duitse zijspan- teams. De zijspanklasse belooft dit jaar weer een aparte sensatie. Het circuit is be langrijk vergroot, het is mooi en over zichtelijk. 1200 balen stro worden gebruikt om de bochten af te zetten; tribunes worden gebouwd zodat een ieder verze kerd is van een goede plaats. Het is een circuit waar koelbloedigheid en slagvaar digheid op sportieve wijze worden ge test. De renners moeten beschikken over een snel reactievermogen en een volledi ge beheersing van de machine. Het zijn races, die het kijken volop waard zijn; het is spannend en afwisselend; het zijn wedstrijden van deze tijd. Mogen wij er dan bij vermelden dat de baten ten goede komen aan zieken en invaliden, een twee ledig doel dus; een moderne vrijetijdsbe steding en het brengen van Zonneschijn- dagen voor zieken en invaliden. De baan is gelegen aan de Haringdijk even buiten het dorp. De foto toont het schitterend gelegen zwembad „Twenhaarsveld". deelten. De springkuip met springtoren van 3 meter is 3.60 m. diep. Het hoofd- bassixi van 16.66 x 25 m., vai'ieert in diep te van 0.90 tot 1.80 m., terwijl het ondie pe gedeelte ruim van opzet is en geschikt voor het vrije spelen van vele kinderen. De gehele bodem van het bad verloopt zonder één enkele snelle overgang, waar door het onmogelijk is, dat niet-zwem- mers plotseling in een voor hen te diep gedeelte geraken. Voor de zes zwembanen van het hoofd- basin zijn 2x6 startblokken aangebracht. De gebouwtjes zijn allemaal ruim en licht van kleur met moderne kleur-effec- ten, die het geheel een zeer aantrekkelijk cachet geven. Het bad is berekend op minstens 50.000 bezoekers per seizoen. Het heeft f 320.000 gekost. De heer Haverkorn stelt zich o.m. veel voor van het houden van demonstraties van sport en spel en van het opvangen der kleuters in groepen om de ouders te ontlasten. Zeker zal er ook te zijner tijd een polo-club gevormd worden en een zwemvereniging, die het wedstrijdzwem- men zal bevorderen. Holten beschikt thans over een bijzon der liefelijk gelegen en uitermate aan trekkelijk ingericht recreatief bad, zoals er maar weinigen in ons land worden aangetroffen. Alleen Gildehaus 1 boekte volle winst De Duitse club „Gildehaus" uit de ge lijknamige plaats heeft Pinkstermaandag het internationaal toernooi gewonnen, hetwelk de voetbalvereniging „Markelo Vooruit" op haar terrein bij café „De Poppe" organiseerde. Voordat 's morgens om tien uur de bal aan het rollen werd gebracht, bood de aanvoerder van Gildehaus aan de organi serende vereniging een vaantje aan. 's Middags om kwart over één was er pa rade van de deelnemende clubs, bij wel ke gelegenheid meisjes uit de buurt bloe men offreerden aan de scheidsrechters en de aanvoerders van de verschillende elf tallen. Om pl.m. 7 uur had de prijsuitrei king plaats in café „De Poppe". Het geslaagde toernooi werd muzikaal opgeluisterd door „Radio Ter Harmsel". De volledige uitslagen luidden als volgt: Poule I: Veldhausen 1-Witkampers 1 20 Gildehaus 1-HVC 1 2—1 Witkampers 1-HVC 1 3—0 Veldhausen 1-Gildehaus 1 01 Gildehaus 1-Witkacnpers 1 20 HVC 1-Veldhausen 1 0—3 Eindstand: 1 Gildehaus 6 pt. 2 Veldhausen 4 pt. 3 Witkampers 2 pt. 4 HVC 0 pt. Poule II: Gildehaus 2-Veldhausen 2 20 Veldhausen 2-Markelo Vooruit 2 00 Gildehaus 2-Sp. Markelo 2 22 Markelo Vooruit 1-Gildehaus 2 21 Sp. Markelo 2-Veldhausen 2 30 Sp. Markelo 2-Markelo Vooruit 1 11 ook hierl Na het nemen van penalty's door drie verschillende spelers van beide clubs sloeg de balans door in het voordeel van de Sportclub Markelo. Eindstand: 1 Sportclub Markelo 4 pt. 2 Markelo Vooruit 1 4 pt. 3 Gildehaus 2 3 pt. 4 Veldhausen 2 1 pt. De ster van het toernooi was ongetwij-l fold Helmuth Mehlhorn van Veldhausen, die in het eerste elftal als midhalf een prima partij vertolkte en die bij de wed strijden van het tweede elftal onder de lat stond. Hij kreeg de prijs die beschik baar was gesteld voor de speler, die de' beste dagprestatie leverde. Al met al een; tcernooi, waarop „Markelo Vooruit" met! genoegen kan terugzien. Sittard-Holten. Afstand 147 km. Zaterdag 13 mei werden de duiven te Sittard gelost en er werd als volgt ge constateerd: 1, 3, 4, 7, 8 en 9 J. Schone- veld; 2, 10 en 13 H. J. Aaftink; 5, 11 en 15 L. Gazan; 6 H. Achterkamp: 12 C. "W. Reeves; 14 en 16 G. Veldhuis. De prijs, beschikbaar gesteld door de fa. Gebr. Veldhuis, werd gewonnen door de heer H. J. Aaftink. De poule werd ge wonnen door de heer J.'Schonêveld. Stand na drie vluchten: 1 J. Schoneveld 153,1 pt. 2 L. Gazan 133,5 pt. 3 G. Veldhuis 119,3 pt. 4 H. J. Aaftink 89,7 pt. 5 C. W. Reeves 72,3 pt. 6 G. Steunenberg 54 pt. 7 H. Achterkamp 38,1 pt. I Op de vlucht Roermond d.d. 6 mei werd j de prijs, beschikbaar gesteld door de heer j A. ter Harmsel, gewonnen door J. Scho- neveld. De lossing te Maastricht d.d. 20 mei is j in verband met de zware regenval niet doorgegaan en de )duiven werden per j auto geretourneerd tot Rijssen. - w -v Veel nieuwe gezichten Het ziet er naar uit, dat we zaterdag een, heel bijzondere Ronde van Overijssel gaan beleven. Niet alleen omdat het de tiende keer is dat deze „klassieker" over de Twentse en Sallandse wegen rolt, maar nog meer omdat deze keer maar weinig „favorieten" zijn aan te wijzen voor de zege. Vele renners, die gedurende een jaa* "k^Tn van SSTrgroep zeer sterke amateurs vormden, hebben het wielrennen tot hun beroep gemaakt. Men kon deze week hun namen dagelijks te rugvinden in de klassementen van de Ronde van Nederland. Wat in de rijen van amateurs over bleef is daarom echter nauwelijks min der van kwaliteit. Juist door het verdwij nen van de „groten", die vorige jaren overal de beste plaatsen voor zich op eisten, kregen andere jongens de kans te tonen wat zij waard zijn. Men ziet dat KAALTE 16.58 hier in het Oosten-zelf bijvoorbeeld aan Wim Dieperink, die in dit nog vrij jonge seizoen zijn werkelijke klasse al duidelijk heeft gedemonstreerd. De strijd wordt deze keer dus veel meer „open" en dat kan de sport slechts ten goede komen. Deze Ronde van Overijssel, waar op-1 nieuw de „Dagblad van het Oosten-prijs" j (een racefiets) inzet is, zal bovendien j interessant kunnen worden, omdat er j voor het eerst een geselecteerde Duitse i afvaardiging zal komen, tien man sterk, waaronder een paar renners, die heel J wat meer zullen presteren dan de indivi-1 duelen, die voorheen wel eens in de eer-i ste honderd kilometers hebben meege fietst. Voorts zijn woensdag de inschrijf- kaarten ontvangen van zes Belgen, waar onder bekende namen als Verbist, Pau wels en Claeys, die het totaal ingeschre ven renners op 156 hebben gebracht. 13 M<3 EIENVte 15.36 OOTMAR5ÜM 5? Rofsyu «-5TART SCM^k HENGELO HOtrrN '3 39 O-* 0ELCEN soos 14/25 ENSCHEDE HAAKS BERGEN 11.05 DEVENTER °iüd.schema voor ole 39. De deur aan het eind van de gang was onverbiddellijk gesloten, het beeld houwwerk scheen de vijf mannen spot tend tegemoet te grijnzen: „Probeer nu niet slimmer-te zijn dan de machten van het oosten, want dat lukt toch niet!" Maar de resultaten van de westerse techniek zouden toch ook weer hier su perieur zijn. Een enkele dynamietpatroon werd door Flosser onder de deur gewurmd boemmmmwaar eerst een deur was, gaapte nu een donker gat. Kapitein Fraser was de eerste, die met getrokken revolver vooruit sprong. Maar nog had het troepje zijn vijanden onder schat. Want geruisloos vlogen uit de don kere holle een paar zoevende messen de indringers tegemoet, waarvan er een de kapitein in de schouder trof. Gelukkig veroorzaakte het wapen niet meer dan con flinke vleeswond. Doch wat nu? Deze keer was het de onverstoor bare Mack, die een even simpel als doel treffend idee had

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 2