Ecus per jaar opU Vijfdaagse werkweek roept problemen op voor de sportvissen] Grasbaanraces te Raalte weer onder auspiciën van de K.N.M.V. UW RODE KRUIS Aanbesteding Vrijwillige ruilverkaveling Brandweerwedstrijden verliepen vlot PINKSTEREN 1941 „St. Jansharmonie" organiseert groet muziekfeest Bijzondere kerkdienst op Eerste Pinksterdag AGENDA KERKDIENSTEN Burgerlijke Stand Gevonden en verloren voorwerpen No. 20 Jaargang 13 ZATERDAG 20 MEI 1961 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal Uitgave van de Stichting Holtens Nieuwsblad te Holten, Telefoon 05Jf83 - 23Jf Adv.-prijs 115 mm. (d contant) f2.50. Iedere mm. meer f 0.10 De hengelsportvereniging „De Riet voorn" hield donderdagavond in hotel Holterman haar jaarlijkse ledenvergade ring onder voorzitterschap van de heer H. Hilverink, welke bijeenkomst druk bezocht was. In zijn welkomstwoord schetste de voorzitter de sportieve betekenis van de hengelsport en sprak hij de verwachting uit, dat in verband met de invoering van öe vijfdaagse werkweek een intensiever gebruik zal worden gemaakt van de gele genheid om de sportvisserij te beoefe nen. Op zichzelf vond hij dat een geluk kige omstandigheid, omdat dit voor ve len een juiste vrijetijdsbesteding kan be tekenen, maar anderzijds zal dit proble men scheppen met het oog qp de vis stand. Het zal voor de hengelsportver enigingen aanleiding zijn om zich op tijd met dit probleem bezig te houden en waarschijnlijk leiden tot de noodzaak om vaker en wellicht grotere hoeveelheden pootvis uit te zetten. De slagzin van onze bond, aldus de heer Hilverink: „Zet Uw vis terug in het water, U behoudt dan Uw sport voor later" zal dan ook zeer zeker een levendig begrip moeten wor den. Yan de waterschappen „De Schipbeek" en „Salland" was een schrijven ingeko men, dat nieuwe gedeelten van de be ken niet verpacht zullen worden, zolang de taluds nog vers zijn. Het werd voor kennisgeving aangenomen. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer H. J. Oolbekkink, bleek, dat de vereniging 103 leden telt. Er werden 2 wedstrijden gehouden in het afgelopen seizoen, waaraan resp. 30 en 24 leden deelnamen. Er werd een uitstapje ge maakt naar Tacozijl en 't Tjeukemeer met 27 deelnemers, waarbij behoorlijk werd gevangen. Er werden in het ver slagjaar 200 stuks karper uitgezet in de Schipbeek. 1960 is een voorspoedig jaar geweest voor de vereniging. Blijkens het financieel verslag van de penningmeester, de heer W. Oolbekkink, bc-droegen de inkomsten f 807,37 en de uitgaven f 796,32, zodat er een batig sal do was van f 11,05. Nadat de kascommissie, bestaande uit de heren Brinks en Rosman, de boekhou ding" in orde had bevonden, werden se cretaris en penningmeester bedankt voor hun werkzaamheden in het belang der vereniging. De contributie werd hierna als volgt vastgesteld: Jeugdleden f 1,-; leden f 6,-; aclspirant-leden f3,50 per jaar. Buiten staanders kunnen voor f 1,- een permis sie krijgen. Bij de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende bestuui'sleden, de heren W. Oolbekkink en H. J. Oolbek kink, met bijna algemene stemmen her kozen. De Grasbaanraces met solomachines en zijspannen, welke telkenjare in Raalte worden gehouden, worden weer verreden onder auspiciën van de KtNMV. De races zijn vastgesteld op 4 juni a.s. Er is een ge heel nieuw circuit aangelegd, de toegangs wegen zijn verbeterd, er worden nieuwe stalen tribunes gebouwd, zodat het pu bliek op gemakkelijke wijze het circuit kan bereiken en een ieder de races geheel kan volgen. De races worden georganiseerd door de Stichting Sportevenementen RAM te Raalte, een stichting die zich ten doel stelt sportevenementen te organiseren ten bate van zieken en invaliden. Het gehele jaar kunt U een beroep doen op Deze keer doet het een beroep In de laatste week van mei en de eerste week van juni wordt uw bijdrage gevraagd. GEEF EENS PER JAAR BLIJMOEDIG EN GUL! Vervolgens werd het programma voor het komende seizoen vastgesteld. Op zon dag 27 augustus a.s. zal een reisje ge maakt worden naar Tacozijl en 't Tjeu kemeer. Op 27 juni vindt een wedstrijd plaats tussen Rijssen en Holten om 19.30 uur bij de Roudaalterbrug; op 18 juni van 9-11 uur een clubwedstrijd in het Twente-Rijnkanaal en op 16 juli van 7-10 ■uur in de Schipbeek bij „De Wippert". Nadat tegen één der leden een regle mentaire maatregel was genomen en nog uitvoerig was gesproken over het terug zetten van vis en het opruimen van pa pieren langs de beken waar gevist wordt, sloot de voorzitter de vergadering. Voor rekening van de Verenigde Bakke rijen „De Halm" had onder architectuur van de heer H. Koopman Tzn. onder Hol- tense aannemers de aanbesteding plaats van het bouwen van een burgerwoonhuis. Er werd als volgt ingeschreven: Perceel I: Fa. A. Koopman en Zoon f33.700 Fa. H. Kromdijk en Zoon f33.518 Fa. Jansen en Klein Velderman f32.890 Fa. Achterkamp en Dollekamp f32.774 Fa. Meerman en Voordes f32.354 Fa. Vukkink f 32.335 Begroting f33.503. Perceel II: Fa. A. Schipper f 3293 Fa. Maats f 3151 Fa. Gervedink Nijhuis f 3049 Begroting f2500. Door de Nederlandsche Heidemaatschap pij werd een brochure, getiteld: „Vrijwil lige Ruilverkaveling" uitgegeven. In deze publikatie wordt uiteengezet: in het algemeen wat een ruilverka veling is en welke voordelen daar van het gevolg zijn; in het bijzonder hoe een vrijwillige ruilverkaveling tot stand wox-dt ge bracht en welke mogelijkheden er door worden geboden. Een ieder weet thans wel, dat op grond van de ruilverkavelingswet 1954 een ruil verkaveling tot stand komt krachtens meerderheid van stemmen. Dat echter ook de mogelijkheid bestaat door onderlinge samenwerking tot ruil verkaveling te komen, zonder dat de meerderheid haar wil aan een mindex-heid oplegt, is niet zo algemeen bekend. Daarom geeft de nieuwe bx-ochure over deze vorm van ruilverkaveling uitgebrei de vooi'lichting. Verschillende typen van ruilverkave ling worden besproken; onderscheiden naar de aax-d van het betx-okken gebied, zoals bijvoorbeeld es-, tuinbouw- en bos- senvex-kaveling of onderscheiden naar het' deel waarvoor ze tot stand kwamen, zoals bijvoorbeeld ontginnings- en onteige ningsverkavelingen of verkavelingen voor beekverbeteringen. Enkele kaarten in ïdeurendruk geven een duidelijk beeld van de verschillende typen. Hierbij vallen vooral de ruilver kavelingen Schiphol en Maasbraeht op. Dit zijn zogenaamde onteigeningsverka velingen, die tot stand werden gebracht om met zo weinig mogelijk schade voor de landbouw de grondwerving voor de Zaterdagmiddag werden bij de gemeen telijke waag de brandweervvedstrijden, georganiseerd door de Ned. Vereniging van Brandweer-commandanten, in afde ling IV (gemeentelijke vrijwillige brand weren) gehouden. De bedi'ijfs brand wei-en in deze afdeling hielden hun wedstrijd te- zelfder tijd in Enschede. Aan de wedstrijd te Holten namen zes ploegen deel t.w. Dalfsen, IJsselmuiden, Steenwijk, Urk, Nieuwleusen en Lemeler- veld (gem. Dalfsen). De opdracht bestond uit het blussen van een directiekeet, in welke onmiddellijke nabijheid twee gasflessen stonden, tex*wijl een belendend flatgebouw door overslag vlam gevat had. Bij het bex-eiken van de brand moesten de brandweerlieden met hun materiaal een schutting passeren. In een sportieve wedijver werd de op dracht uitgevoei'd, waarbij voor de snel ste tijd 6 punten bonificatie werd gege ven. De jury bestond uit de heren P. O. Schaap, oud-opperbi-andmeester en com mandant van Deventer, J. Klein Nagel voort, hoofdbrandmeester te Deventer, S. Reinsma, commandant brandweer Om men, G. J. Wolters, brandweercomman dant van Rijssen, A. v. d. Kruit, adjunkt hoofdbrandmeester te Kampen en H. O. Nieboer, adj. hoofdbrandmeester te Nij- verdal. Als wedstrijdleider fungeerde de heer Jac. Louwerse, bxundweex'comman- dant van Holten. De uitslag was: 1 Dalfsen I 1761§ pnt., tijd 9 min. 10% sec.; 2 IJsselmuiden 1701/2 pnt., tijd 8 min. 23% sec.; 3 Dalfsen II (Lemelexweld) 167% pnt., tijd 8 min. 39% sec.; 4 Steenwijk 167 pnt., tijd 9 miri. 59%> sec.; 5 Urk 165% pnt., tijd 11 min. 48i/2 sec.; en 6 Nieuwleusen 158 pnt., tijd 11 min. 59 sec. In het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman hield de heer Schaap, die de leiding heeft van de wedstrijden in het district Gelderland en Overijssel een korte nabeschouwing, waarin hij de hier verza melde brandweerlieden wees op de kleine tekortkoming die bij hun werk aan de dag waren getreden. De burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, reikte hierna met een toepasselijk woord en een dankwoord aan de organisatoren de prijzen uit. De nos. 1. 2 en 3 ontvingen resp. een gouden, zilverep en bronzen xnedaille. uitbreiding van het vliegveld Schiphol en een rijksweg bij'Maasbraeht te realiseren. Achter in deze brochure is een over zicht opgenomen van de ruilverkavelings overeenkomst, die in ruim 10 jaar tijds door de Nederlandsche Heidemaatschap- pxj verwezenlijkt werden. Het toont aan wat met goede wil in on derlinge samenwerkiiig bereikt kan wor den. 60 Ruilverkavelingsbiokken met een to tale oppervlakte van 6.465 ha kwamen ge reed. Hiervoor was het nodig, dat ca. 2500 mensen hun medewerking verleen den en uitsluitend uit eigen vrije wil in stemden met de voorgenomen plannen. Dat hiervoor vaak moeizame onderhan delingen moesten worden gevoerd, laat zich denken. Het komt echter juist op dit gezamen lijk ovei'leg en de vrije onderhandelings positie van alle betrokkenen aan. Juist om deze redenen vervult de vrijwillige ruilvei-kaveling zo'n goede taak bij de aanpassing aan gewijzigde omstandighe den en de modei-nisering van het gebruik van onze landbouwgronden. Waar ook in onze gemeente ruilverkave. ling is aangevraagd, die voor vele bedrij ven van groot belang kan zijn, kunnen wij de voormannen der landbouworganisaties e.u allen, die bij het belangrijke probleem der ruilverkaveling betrokken zullen wor den, slechts adviseren kennis te nemen van deze brochure. Oogbekorend zongetover Speelt door prille lentepracht. En uit pas ontloken lover Ruist een stem, ze ritselt zacht: Ik, de schepper en formeerder Van dit nieuw natuurfestijn, Wil in alle nood uw Redder, En uw aller Vader zijn. Was dat ruisen, of het horen Van die wonderbare stem, Slechts een droom uit angst geboren, Of een vriend'lijk woord van Hem, Die ten hemel was gevaren, En ons, scheidend, had gezegd: Ik zal u ook daar bewaren, Waar de wet faalt en het recht? Ach, helaas, sinds 't vorig Pinkst'ren, Had ons kleingeloof verwacht, Stoff'lijk niets dan hongerlijden, Geest'lijk niets dan winternacht, En helaas, hoe menigmaal reeds Dachten wij dat ons bestaan In de maalstroom van de noden Zinken zou en ondergaan. En wij profeteerdexi steeds maar Profetieën o zo bang. Maar, ondanks ons pessimisme En ons daag'lijks klaag-gezang, Zijn we alles doorgekomen, Onze weerstand werd gestaald. En ons „Luctor et Emergo" Heeft gewankeld noch gefaald! En een lente, laat gekomen J) Maar gelukkig niet tè laat, Strooit weer bloesems uit de bomen Op ons somber rouwgewaad. En een blijde zon van Pinkst'ren Brak in bijna zomerpracht Door de dampen onzer rampen En de nevels van de nacht. 2) Pinksterglans en zongetover, Speelt door prille lentepracht. En uit pas ontloken lover, Ruist een stem, maar nu met kracht: Wanhoopswolken zullen wijken Voor de stormen van Gods Geest, (En mijn hoop op God?) 't zal blijken, Dat die nooit is weggeweest! GéTé. x) Het voorjaar van '41 was in tegenstel ling. met nu, zeer koud. 2) Vrij naar Bilderdijk. Wierden In verband met het 35-jarig bestaan organiseert de muziekvereniging „St. Jansharmonie" op zaterdag 27 mei a.s. op het feestterrein bij café Beukers een groot muziekfeest. Het feest begint om drie uur met een groot défilé, waarna te 15.30 uur een drum wedstrijd wordt gehouden, waaraan 13 drumbands deelnemen, o.a. een drumband uit Burgsteinfurt (Duitsland). De prijsuitreiking zal te ongeveer 18.00 A.s. zondagavond wordt weer de bij zondere sluiting winterwerk-dienst ge houden in de Ned. ttlerv. Kerk. In deze dienst, die om half acht begint, hoopt Ds. Broeyer voor te gaan. Verder zal er me dewerking verleend worden door leden van de verschillende jeugdgi'oepen. Dat naast de voltallige verenigingsgroepen en de catechisanten ook de oxxders aanwezig zijn, hopen wij van ganser harte. Op de maandag j.l. te Rijssen gehouden veemarkt werden aangevoerd; 1290 stuks vee, runderen 142, vax-kens 1148. Prijzen: 13 vette koeien, eerste .kwali teit van f 3,20 tot f 3,40 per kg slachtge- wicht; 52 melk- en kalfkoeien van f 1075,- tot f 1200,- per stuk; 51 pinken van f 675,_ tot f800,- per stuk; 11 gx-askalveren van f 400,- tot f 525,- per stuk; 15 nuchtere kalveren van f 60,- tot f 80,- per stuk; 13 drachtige zeugen van f 375,- tot f 450,- per stuk; 27 loopvax-kens van f 95,- tot f120,. per stuk; 1108 biggen van f 68,tot f85,- per stuk. Overzicht lxandel: Rundvee: Handel goed, prijzen hoger Biggen: Handel redelijk, prijzen iets hoger. Zeugen: Handel redelijk, prijzen onver anderd. uur plaats hebben door de voorzitter van het ere-comité, burgemeester Mr. E. D. Maaldrink. Ter ere van dit muziekfestijn zal de mu ziekvereniging „Wierdense Harmonie" te ongeveer 18.30 uur een muzikale rondgang door het dorp houden, waarna om 20.00 uur op het terrein bij Beukers een spectaculair variété-programma zal worden gegeven. Hierin zullen o.m. optreden bekende radio- en televisie-artiesten, w.o. het beroemde acrobatentrio „De Franellis". Het avond programma vermeldt o.m. nog een teen agershow door de „Jorita's", muzikale clown, enz. Vanaf 19.00 uur bestaat er gelegenheid tot een dansje in zaal Beukers, waaraan medewerkt een dansorkest o.l.v. Henk de Leeuw met zang van G. Zalm. Het feest wordt besloten met een grote taptoe op het feestterrein, waaraan mede werken drie muziekverenigingen alsmede verschillende drumbands. (Ongeveer te 22.45 uur. Wierden zal deze middag en avond dus wel in het teken van de muziek en wel in het bijzonder van de jubilerende „St. Jans harmonie" staan. Het bestuur verwacht, dat er voor de verschillende evenementen grote belangstelling zal bestaan. voetbal Het bestuur van HVC maakt aan haar werkende leden bekend, dat de training donderdagavond j.l. is begonnen. In het vervolg is dit elke donderdagavond om 7 uur precies voor 'het eerste, tweede en derde elftal en de juniorenafdeling A op het gx'ote terrein. "Vlrijdagavond 7 uur precies voor de junoren B en C. Spelers worden verzocht van verhinde ring kennis te geven. Op het hoofdterrein mag zonder toe stemming van het bestuur niet gevoet bald worden. OPSTELLING HOLTEN 1 voor het toernooi van de voetbalvereni ging Markelo Vooruit op Tweede Pink sterdag: Doel: A. Vincent. Achter: G. H. Brands en G. Bannink. Midden: G. H. Vincent, H. J. .T, ten Velde en J. Nijendijk. Voor: J. A. Ulfman, J. ten Velde, H. Wansink, G. J. Paalman en H. F. Klein Velderman. Reserves: T. Bijma, M. A. Bosschers en G. Paalman. Maandag 22 mei (Pinkstermaandag): In ternationaal voetbaltoernooi „Markelo Vooruit" bij café „De Poppe". Pinkstermaandag: Landelijke Rijvereni- ging „Bergruiters" naar nationaal con- cours-hippique te Eerbeek. Dinsdagavond 23 mei, 8 uur: Algemene ledenvergadering Handelsvereniging bij M. Kalfsterman. Zie convocatie. Woensdag 24 mei, 8 uur: Sluitingsavond der Hervormde vrouwenvereniging in „Irene". Zaterdag 27 mei: Drumband HMV naar concours te Wierden. Maandag 29 mei: Schaakwedstrijd Nij- verdal-Holten te Nijverdal. Zondag 21 mei, 19.30 uur: Sluiting win- terjeugdwerk in bijzondere jeugddienst in de Ned. Herv. kerk. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10 uur Ds. Addink. Extra collecte voor nood lijdende kerken en personen. In de tweede dienst om 10 uur medewerking van het Kerkkoor, Om 19.30 uur Ds. Broeyer. Sluiting winterwerk. Om 10 uur Jongerendienst in „Irene". Tweede Pinksterdag 10 uur Ds. Rolda- nus van Okkenbroek. Collecte noodlij dende kerken en personen. Dijkerhoek. Zondag 9.30 uur Ds. Israël. Collecte noodlijdende kerken en perso nen. Tweede Pinksterdag. Zie Holten. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds. Hoogkamp. Tweede Pinksterdag 9 uur Ds. Hoog kamp (zangdienst). Tijdens de Pink sterdagen is de derde collecte bestemd voor de Zending. Bij de uitgang collec te voor eigen kerkbouw. Geboren: Harry, zv H. J. Oostervelt en J. A. Schoneveld, Borkeld 98. Engbert Hendrik, zv A. J. Nijkamp en J. Prins. Dijkerhoek 5. Gehuwd: T. Beldman, 24 jr. en H. Lan- deweerd, 23 jr., beiden te Holten. F. W. Veltkamp, 27 jr. en J. M. Stevens, 26 jr., beiden te Holten. A. Jurjens, 22 jr. en G. Teeselink, 22 jr., beiden te Hol ten. G. Mekenkamp, 22 jr. en J. M. Vruggink, 22 jr., beiden te Holten. Jhr. H. J. van Coeverden, 25 jr. en A. Brinkman, 24 jr., beiden te Holten. Overleden: A. J. Bekman, 89 jr., we duwnaar van A. Beltman, Holterbroek 51. Gevonden: plastic regenjas; doosje met souvenirs; broche; trui. Verloren: jongenstrui; damesportemon. naie met inhoud; gouden dameshorloge; heren-polshorloge; regenmantel; autoped; map met autofolders; jongensjasje. Inlichtingen dagelijks aan het groeps- bureau der rijkspolitie te Holten, doch uitsluitend tussen 8-13 en 14-22 uur. OFFICIËLE PUBLICATIES OPHALEN HUISVUIL De gemeente-architect, hoofd van ge meentewerken, maakt bekend, dat in de week van 22 tot en met 27 mei a.s. het 'huisvuil maar één maal zal worden op gehaald en wel op donderdag en vrijdag- morgen a.s. Holten, 19 mei 1961. De gemeente-architect voornoemd, JAC. LOUWERSE. OPENSTELLING NATUURBAD „TWENHAARSVELD" Burgemeester en Wethouders van Hol ten brengen ter openbare kennis, dat het natuurbad „Twenhaarsveld" geopend zal zijn met ingang van zaterdag 27 mei 1961, des voormiddags 8 uur. Holten, 19 mei 1961. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. OPENBARE KENNISGEVING Burgemeester en wethouders van Hol ten maken belanghebbenden er op attent, dat op donderdag 25 mei a.s., des avonds tussen 6 en 8 uur ten gemeentehuize abonnementen voor het zwembad „Twen haarsveld" zullen worden uitgegeven. Voor elk abonnement moet een goed- gelijkende pasfoto worden overgelegd. Tevens kunnen op bovengenoemde da tum leskaarten worden aangevraagd. Voor de uren van openstelling van het bad, alsmede voor de tarieven, wordt ver wezen naar „Holtens Nieuwsblad" van 6 mei j.l. Holten, 18 mei 1961. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris.

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 1