VVV-kantoor officieel geopend DE TEMPEL VAN KWUNGHO Gemeenschap schonk inventaris Jaarvergadering Piattelandsmeisjes Voetbal Boekbespreking Zaterdagmiddag is Holten een representatief gebouw rijker geworden. Toen werd het nieuwe VVV-kantoor op de hoek van de Gaardenstraat en de Dorpsstraat officieel geopend door de loco-burgemeester de heer B. J. Veneklaas Slots die de sleutel op geborgen in een muziekdoosje werd aangeboden door Mieke Enklaar, het 12-jarig dochtertje van de voorzitter van de VVV „Hollens Belang" burgemeester Mr. W. H. Enklaar. Er bestond voor deze opening een grote belangstelling, niet alleen van de Holtense •zakenlieden, maar ook van veel VV V-mensen uit ons gewest. De leden van de lan delijke ryvereniging „De Bergruiters", gaven aan deze opening een bijzonder cachet door met hun edele viervoeters en enkele pony's een ere-haag te vormen toen bestuur en genodigden het riante gebouw kwamen bezichtigen. Het interieur bestaat uit prak tisch ingerichte kantoorruimte en een ruime ontvangstkamer, waar over de toonbank alle gewenste inlichtingen kunnen worden verstrekt en foldermateriaal wordt uit gereikt. Tot de inventaris behoort o.a. een prachtige klok, die werd geschonken door de Fa. H.J. Bouwhuis en Zoon. Tijdens de bezichtiging gaven de heer en mevrouw Kers de bezoekers, die over het fraaie gebou'w en de inventaris niets dan lof hadden, een Nadere toelichting. TOESPRAAK VOORZITTER Mr. ENKLAAR. Voordat bestuur en genodigden, die wa ren samengekomen in 't Café Maats, het gebouw bezichtigden, hield de voorzitter, mr. Enklaar, de volgende toespraak: Veertig jaren geleden is mede door toe doen van het stimulerende werk van wij len de heer A. J. Goldstein, het VVV- werk in onze gemeente gestart. Men zag toen in, dat het vreemdelin genverkeer voor de eigen ingezetenen een bron van welvaart kon worden, maar evenzeer was men er van overtuigd, dat het een ideële plicht was voor ons als Holtenaren om ook anderen te laten mede genieten van de schoonheid van ons eigen Holter land. Was het wellicht ook niet een gepast gevoel van trots inwoner te zijn van zulk een fraaie gemeente als Holten was, die de begeerte wekte om anderen te laten zien hoe goed het hier is en hoe rijk de natuur Holten gezegend had, die een ex tra stimulans betekende om dit VVV- werk met 'kracht aan te vatten. Hoe het ook zij, de heer Goldstein en de zijnen hebben toentertijd een vooruit ziende blik op de toekomst bezeten en het vreemdelingenverkeerswezen, dat door hen ten doop is gehouden, heeft sedert dien een bloeiende ontwikkeling doorge maakt. AUTOWEG OVER DE HOLTERBERG De autoweg over de Holterberg, waar van de toenmalige burgemeester, de heer van der Borch van Verwolde de promo tor was, is voortgekomen uit die zelfde gedachte, Holten als VVV-gemeente zo aantrekkelijk mogelijk te maken en de boeiende en afwisselende natuur voor ve len te ontsluiten. De Holterberg werd allengs „gemeubi leerd" door vele hotels, die de rustzoe- kende zomergast een gastvrij onderdak verschaften. Particuliere pensions, zomerhuisjes- en kampeerterreinen boden verder geva rieerde mogelijkheden voor een goede vakantiebesteding in Holten. IN OPMARS De ontwikkeling van Holten als toeris tencentrum is volop in opmars. Thans is de slagzin van onze nieuwste folder „de bloem onder de Nederlandse vakantie oorden is zonder twijfel Holten met zijn Holterberg", geenszins meer een wens, die de vader is van deze gedachte, doch deze is een reëel feit geworden. VERPLICHTINGEN Dit legt verplichtingen op aan gemeen tebestuur en WV-bestuur om zorg te dragen, dat Holten als zodanig blijft wat het is, een uitverkoren toeristencentrum, de aantrekkelijkste schoonste bloem in het bloemenperk van vakantie-oorden, dat Nederland bezit. Het is merkbaar, dat wij ons in Holten hiervan terdege bewust zijn. Ik moge U in dit verband noemen de verbetering en verharding van de toeristenweg over de Holterberg, die aanstaande is. Voorts wijs ik U op het nieuwe zwembad „Twen- haarsveld" dat deze zomer voor het pu bliek zal worden geopend. De grote vlucht welke het sociaal toe risme in Holten heeft genomen, wordt duidelijk aangetoond door de vele bunga- lowbedrijven, die de laatste tijd in Holten zijn verrezen. De hotellerie heeft zich aangepast aan de eisen van deze tijd. Gij vindt hieron der de klassieke dorpshotels, de eenvou dige buitenhotels, maar ook de riante familiehotels tot en met het exclusieve restaurant. De neringdoenden hebben hun winkels uitgebreid en gemoderniseerd en door de grote keuze in artikelen hebben zij bewezen zich te willen richten naar de wensen van de stadsmens, die in Holten zijn vrije dagen komt doorbrengen. Ook de ambachtslieden profiteren mede van de grote toeloop van zomergasten, die aan de etablissementen eisen stelt van verbeterde accommodatie, die deze hebben uit te voeren. AANPASSEN AAN DE OMSTANDIGHEDEN Het VVV-werk vroeg al evenzeer aan passing aan de zich steeds wijzigende om standigheden. Kon vroeger de admini stratie van onze VVV door de bestuurs leden in hun vrije tijd worden verricht, allengs bleek, dat dit amateurisme uit den boze was en dat men zijn zaken als VVV niet onbeholpen meer mocht behar tigen, doch dit een volambtelijke kracht vroeg, die vlot en zakelijk de correspon dentie kon verzorgen en het publiek van voorlichting kon dienen. Zo ontstond de behoefte aan een kan toortje, waarin gedurende de zomermaan den deze functionaris zijn werk kon ver richten. Jarenlang heeft de heer Kers de administratie gevoerd in de serre van Café Maats en in het voorseizoen bij de heer Soer in diens voormalig zieken fondskantoor. Wij zijn beide heren bijzondere dank verschuldigd voor de gastvrijheid, welke zij ons in de jaren op zo plezierige wijze hebben verleend. Het werk stond niet stil, het seizoen werd steeds langer en de aanvragen om inlichtingen kwamen hoe langer hoe vroeger binnen. Het ging echt niet langer meer in Café Maats en huize Soer. Wij moesten de stem van deze tijd verstaan en zorgen, dat ons apparaat behoorlijk kon functio neren. De inkomsten van onze VVV stonden helaas niet in verhouding tot de diensten die van ons werden gevraagd. Het was voor ons bestuur dan ook een zeer welkome ervaring toen bleek, dat het gemeentebestuur bereid was om te hel pen bij het oplossen van dit probleem bureau huisvesting. Terecht ziet dit gemeentebestuur het VVV-werk als een „state public rela tions", waaraan geen gemeentebestuur zich kan of mag onttrekken. Deze erkenning van zijn taak als zoda nig, mijnheer de loco-burgemeester, steunt ons VW-bestuurders en allen, die wij als zodanig mogen representeren, van bij zondere dankbaarheid jegens uw raad. Door 't besef van het gemeentebestuur dat ook reeds bleek in de mate waarin dit ons werk wil subsidiëren, is het ons mo gelijk ons werk te verrichten. Dat ons werk ook weerklank vindt bij de velen, die bij de VV V-activiteiten nauw zijn betrokken, toont de prachtige inventaris, die zij ons voor ons nieuwe gebouw aanboden. Wij zijn hen allen zeer dankbaar, niet alleen voor de prachtige som gelds (ruim drie duizend gulden) welke zij ons daar voor aanboden, doch niet minder zijn wij zeer erkentelijk voor het feit, dat zij hier mede te kennen hebben willen geven, dat er bij hen waardering bestaat voor hetgeen de WV „Holtens Belang" in al le bescheidenheid voor hen tracht te doen. U, heer Kers, zult degene zijn, die met uw vrouw dit nieuwe informatiebureau gaat bemannen. U bent als niet ervaren man bij ons in het WV-werk begonnen en hebt U ontwikkeld tot een uitnemende kracht, die voor het vreemdelingenwezen in Holten van bijzondere betekenis zijt geworden. Ik hoop, dat U nog lange jaren voor ons werk de grote steun zult blijven en de lust zult blijven ontvangen om met de zelfde toewijding Uw belangrijke werk te blijven vervullen. Gaarne wil ik een bijzonder woord van dank brengen aan de gemeente-architect, de' heer J. Louwerse en zijn rechterhand, de heer J. Bulsink. Gij hebt een schoon gebouw geschapen, dat dank zij vakmanschap van de aanne mer Nijland tot stand is gekomen. De he ren H. J. Westerik en Huisman en de an dere mensen van het GEB danken wij voor de voortreffelijke wijze waarop zij licht in, aan en op het gebouw hebben verzorgd. De gemeenteschilders W. van Diepen en Js. Schuppert, hebben gewed ijverd met de kleuren van de natuur. Ik dank hen voor het goede vakmanschap, dat zij bij het schilderwerk hebben ge toond te bezitten. De firma Wonnink heeft op uitstekende wijze de stoffering voor haar rekening genomen en wij danken ook haar voor de toewijding hierbij betoond. LANGE RIJ VAN SPREKERS Na de bezichtiging voerden tn Café Maats verschillende afgevaardigden het woord en het was de loco-burgemeester, de heer B. J. Veneklaas Slots, die de rij opende met de volgende toespraak. Ik kan mij voorstellen, mijnheer de voorzitter, dat het voor Uw vereniging vandaag een dag is, die in de geschiede nis van de vereniging voor vreemdelin genverkeer in Holten, als een zeer bijzon dere en vreugdevolle geboekstaafd zal worden. Het is immers een dag, die zich van de andere onderscheidt, omdat U het infor matiekantoor aan de Gaardenstraat op officiële wijze gaat openen. Het is immers tot heden zó geweest, dat U zich steeds hebt moeten behelpen met een ruimte die in feite niet geschikt was. Door de geweldige toeneming van de toeristenstroom, ook naar Holten, was het niet mogelijk de bestaande toestand te handhaven. Van de noodzaak om definitief in de huisvesting van een informatiekantoor te voorzien was het gemeentebestuur spoe dig overtuigd en desgevraagde mede werking om tot de bouw hiervan te ge raken, werd dan ook gaarne verleend. Het gemeentebestuur verheugt zich daarom met U over de totstandkoming van dit nieuwe fraaie informatiekantoor en ik wil U dan ook gaarne namens het gemeentebestuur hiermede gelukwensen. Door de ingebruikneming van dit nieu we kantoor zijn de mogelijkheden om Uw werk te verrichten verruimd en bent U in de gelegenheid de gasten en zij, die na dere informaties wensen, op waardige wijze te ontvangen. Het verheugt mij tevens, dat het door gezamenlijke inspanning mogelijk is ge worden het gebouw van het nodige meu bilair en de inventaris te voorzien. Ik kan mij namelijk niet. geheel aan de indruk onttrekken, dat een ieder, die in het bijzonder bij het werk van Uw ver eniging is betrokken, het belang hiervan in zijn financiële bijdrage tot uitdrukking brengt. Ik wil daarom nog eens met na druk wijzen op het belang van de bijdra gen der leden, omdat de gemeentelijke subsidie hiervan afhankelijk is. Ik weet, mijnheer de voorzitter, dat Uw bestuur VVV te Rijssen sprak de heer C. Lugtigheid te Rijssen. Wij buren zijn vandaag graag naar Holten gekomen om het feest van de officiële opening mee te maken. Het is voor de WV „Holtens Belang" vandaag een hoogtijdag en er is een hoogtepunt bereikt, zo besloot de heer Lugtigheid, die tevens meedeelde dat de voorzitter van de Over ijsselse Heuvelrug, de heer Hurink te Om. men, tot zijn spijt verhinderd was om deze opening bij te wonen. De heer J. H. Sprokkereef die het woord voerde namens de Coöp. Boerenleenbank, de Coöp. Fabriek van Melkproducten „De Vrijheid" en de Coöp. Aan- en Verkoop vereniging, zou, wanneer hem 40 jaar ge leden was gevraagd of het een boerenbe- lang zou zijn om vacantiegangers aan te trekken, met een beslist neen hebben ge antwoord. Er is sindsdien veel veranderd en de boeren plukken thans ook de vruch ten van de activiteiten van de WV. De drie coöperaties hebben dan ook gaarne gevolg gegeven aan de invitatie om bij de opening van het nieuwe kantoor aanwezig te zijn. Door samenwerking werd veel be reikt. De hele gemeenschap Holten heeft belang bij het vreemdelingenbezoek. De heer Sprokkereef bood namens de coöpera_ ties een prachtige schrijfmachine aan. De heer E. Dikkers, sprekende namens de Holtense Handelsvereniging, wenste het De loco-burgemeester, de heer B. J. Veneklaas Slots, opent de deur van het VVV-bureau met een sleutel, hem aange reikt door Mieke Enklaar, waarvan nog juist een klein tipje te zien is. in deze doet wat mogelijk is en zich steeds beijvert een zo hoog mogelijke bij drage van de leden te verkrijgen. Ik wil mijn felicitaties gaarne vergezeld doen gaan van de wens, dat dit gebouw ertoe mag bijdragen, dat Uw werk en Uw activiteiten zich steeds verder zullen ont plooien en ontwikkelen in het belang van- Uw vereniging en het vreemdelingenver keer en dat het tevens mag zijn in het be lang van onze gemeente Holten en haar inwoners. De directeur van de Provinciale Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer, de heer J. A. Veldman tc Zwolle, verklaarde gaar ne gevolg te hebben gegeven aan de uitno diging om deze opening bij te wonen. Dit prachtige gebouw betekent ongetwijfeld 'n belangrijk winstpunt voor de VVV „Hol tens Belang". Dit bureau zal in de eerste plaats ge richt moeten zijn op het bevorderen van het vreemdelingenverkeer in het binnen land. We zullen naar onze recreatiegebie den voor alles eigen landgenoten moeten trekken en niet met alle macht buitenlan. ders binnen halen. Er zijn bepaalde vakan tiecentra in ons land waar de Nederlanders geen kans meer krijgen om te verpozen omdat buitenlanders bijna elke gelegen heid hebben bezet. Spr. zou bepaalde ge bieden willen reserveren voor eigen land genoten. Holten ligt wat weekendtoerisme betreft zeer gunstig en het verdiend stellig aanbeveling om in Twente en Deventer hiervoor reclame te maken. Spr. betreurde het dat de heer Beijers, die onlangs tot erelid werd benoemd, niet aanwezig kon zijn. Het bedanken van de heer Beijers betekent voor de plaatselijke VVV en het VVV-werk in groter verband een verlies. Hij was één van de weinigen die belangstelling had voor het wezen van de recreatie. De heer F. Bos te Deventer, die het woord voerde namens de VVV te Deventer en de contact-commissie „IJsselstreek" wees op de prettige samenwerking tussen Holten en Deventer. De tijd dat de VVV's op eigen houtje werkten, is voorbij. Hechte samenwerking is gebiedende eis. Namens de Overijsselse Heuvelrug en de WV-bestuur geluk met het fraaie kan toor en hij sprak een hartelijk woord van dank tot het gemeentebestuur voor de spontane medewerking, die werd verleend bij het realiseren van de plannen. De heer F. J. Schuppert wees, als afge vaardigde van „RMV", op de goede samen werking tussen ,,'t meziek" en de VVV. „HMV" zal in de toekomst graag blijven meewerken aan het vacantieprogramma. Hopelijk kan binnen niet al te lange tijd gemusiceerd worden in de nieuwe muziek tent. DANK VOOR GELUKWENSEN EN CADEAUX In zijn dankwoord tot de verschillende sprekers richtte mr. Enklaar zich in de eerste plaats tot de directeur van de Pro vinciale VVV, de heer Veldman, die in stilte heeft meegewerkt aan de verharding van de reerpatieweg over de Holterweg. Dankbaar toonde de voorzitter zich ook voor het aan de heer Beijers gebrachte ere-saluut. „Holtens Belang" heeft in hem een stuwende kracht verloren, die steeds veel opbouwend werk verrichtte. Het stemt tot grote voldoening dat onze buren Nij- verdal, Rijssen en Deventer vanmiddag aanwezig zijn bij deze officiële opening. Holten zal in de toekomst graag blijven samenwerken met de omliggende plaatsen en deze samenwerking zal ongetwijfeld tot gevolg hebben, dat nog meer mensen hun vakantie in deze, door de natuur zo rijk ge zegende landstreek komen doorbrengen. Dat de drie plaatselijke coöperaties bij deze opening tegenwoordig zijn stemt tot grote vreugde en uit hun aanwezigheid blijkt duidelijk dat onze boerenstand het VVV-werk een warm hart toedraagt, wat men ook overduidelijk heeft gedemon_ streerd in het waardevolle geschenk dat werd aangeboden. Op deze dag willen wij graag een woord van dank brengen aan de heer M. Brouwer, die veelal onder moei lijker omstandigheden een .aan/tal jaren het secretariaat van „Holtens Belang" heeft waargenomen. De Holtense Handels vereniging heeft met haar financiële actie onder hen die bij de WV-activiteiten nauw betrokken zijn, een prachtig resul taat geboekt en voor het buitengewoon mooie geschenk zeggen wij hartelijk dank, zo besloot -burgemeester Enklaar zijn woorden van dank. BLOEMEN EN GESCHENKEN Er werden bij gelegenheid van de offi ciële opening bloemen en geschenken aan- Op maandag 17 april j.l. hielden de plattelandsmeisjes afdeling Holten van de P.J.G.O. hun jaarvergadering in Dorps hotel „Holterman". In haar openings woord heette de presidente mej. W. Slijk huis allen hartelijk welkom. Als nieuw lid was aanwezig mej. J. van Schooten. Na de notulen kwamen de ingekomen stukken aan de orde, o.a. de wedstrijd dag in Markelo op 27 mei a.s. Tien leden gaven zich op voor deelname. De kringsportdag wordt dit jaar ge houden in Goor. De datum is echter nog niet bekend. Op 19 augustus a.s. zal de provinciale landdag worden gehouden in Bathmen. Om de grote onkosten te helpen dekken zullen loten worden verkocht. De afdeling heeft zich garant gesteld voor 2 loten per lid. Er zijn nog loten verkrijgbaar bij het bestuur. Een 5-tal leden zal op 6 mei a.s. de algemene ledenvergadering in Zwolle be zoeken. De penningmeesteresse, mej. Joh.a Boode, boekte over het afgelopen jaar een klein nadelig saldo. De sekretaresse, mej. A. Wegstapel, las het jaarverslag, waaruit bleek, dat er tal van aktiviteiten zijn geweest in het afgelopen jaar. Het aantal leden bedraagt momenteel 38. Mej. W. Slijkhuis was reglementair aftredend, doch herkies baar. Zij werd met algemene stemmen herkozen. Na de pauze werden een paar leuke spelletjes gedaan. Daar de rondvraag niets ter tafel bracht, sloot de presidente deze jaarver gadering, welke goed bezocht was, met een: wel thuis. SHEFFIELD UNITED OP BEZOEK Op maandag 1 mei a.s. om 6 uur nam. wordt in het Stadion Diekman te Ensche de de wedstrijd gespeeld: Sp. Enschede- Ensch. Boys combinatie versus Sheffield United England, met o.m. de A. intern. Hodgkinson en Graham Shwaw, de B. intern. Yoe Shaw en de Wales internatio nal Allchurch. Sheffield is momenteel lijstaanvoerder van de eerste divisie in Engeland en heeft uit 3 wedstrijden nog 2 punten nodig om te promoveren naar de hoogste afdeling. Na afloop van deze wedstrijd is er om ongeveer half tien een Groot Vuurwerk in het G. J. van Heekpark. De wedstrijd zal muzikaal worden opgeluisterd door het muziekcorps der Schutterij in gala uniform. De O AD rijdt met extra bussen naar Enschede. Kaarten eveneens vanaf dins dag bij de OAD. In verband met het bijzondei'e karakter van deze dag, worden de entreeprijzen niet verhoogd om zodoende een ieder in de gelegenheid te stellen deze wedstrijd bij te wonen. VOORGOED VRIJ Aan de dienstplichtige der lichting '59 E. J. Kers, Holterbroek 87, is voorgoed vrijstelling van de dienstplicht verleend wegens persoonlijke onmisbaarheid. •Zeer veel automobilisten zullen met het probleem worstelen hoe of zij hun autokosten als factor mogen laten gel den 'bij de aftrek voor de belasting. De heer H. N. J. Kuijer heeft in de derde druk bij de Ned. Uitgevers Mij. N.V. te Leiden ihet licht doen zien een heel han dige gids voor deze moeilijke materie, ge titeld: „Belastingaftrek door autokosten". Het boekwerkje is in de boekhandel te koop voor f 3,25 en bevat tal van waarde volle wenken. geboden door aannemer Nijland; de drie coöperaties; Chr. Gemengde Zangvereni ging „Soli Deo Gloria"; Holtens Gemengd Koor; Nijverdalse Drukkerij C. Molenaar en Co.; Hotel „Hoog Holten; de heer K. Greep te Rijswijk; bestuur VVV te Deven ter; Land. Rijver. „Bergrtüitersf';Overijs- selse Autobus Diensten; fa. J. G. v. Lin- denberg; Gymnastiekver. „BATO"; Wan delsportver. „De Trekkers"; fa. H. J. Bouw huis en Zoon; de Holtense Muziekvereni ging „HMV"; Contactcommissie „Overijs selse Heuvelrug" en de Provinciale VVV. 34. Intussen hadden Dick en Bully niet onverdienstelijk Indiaantje gespeeld. Op hun tenen waren ze van schaduwplek naar schaduwplek geslopen, van altaar naar afgodsbeeld, van nis tot nis. Slechts even te laat hadden de ooster lingen de achtervolging in de gaten. Toen zij zich, tegen de muur gedrukt snel om wendden, staarden zij in een verblindende lichtbundel, terwijl Bully's allerslechtst Chinees hun toch nog voldoende duidelijk maakte, dat ze met bekame spoed hun knuisten heel hoog ten hemel hadden te heffen. Waaraan ze wijselijk maar vol deden Een paar koorden, van een of andere tempelversiering afgetrokken, kon prach tig dienen om de gevangenen te binden, terwijl een doek om hun mond ook geen slechte voorzorgsmaatregel was. Vlakbij een groot altaar leidde een trap je naar een soort kelder en daarheen brachten de jongens tenslotte hun stevig ingepakte „krijgsbuit". Het was geen ge zellige verblijfplaats, want vleermuizen en grote spinnen vonden hun rust verstoord. En het was maar goed, dat Dick's lan taarn nog griezeliger zaken onberoerd liet

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 6