m I ïïmm 28c- NEDERLAND Mijn reis naar Engeland Wr?v;M jjk^i êmmr s;rr mim 4c+4 30 c Klederdracht van de Knol'ntrekkers en de folkloristische dansgroep werkten bizonder attractief op de belangstelling van de Groningers Sport Vogelpostzegels voor meer levensvreugde NEDERLAND NEDERLAND NEDERLAND NEDERLAND Meimarkt 'T PEERD VAN OME LOEKS Hstsrclié stelde uitgebreid programma vast Het gesprek van de dag in Groningen vormden ongetwijfeld „De Knol'ntrekkers" uit Ommen en de folkloristische dansgroep „De Boerendaansers" uit Hellendoorn. Het muziekgezelschap speelde onversaagd stemmingsmuziek door de straten van Gro ningen. Geen wonder, dat hiervan grote belangstelling van de zijde der bevolking het gevolg was. Er waren bij dit evenement een zeer groot aantal mensen op de been en de uitroepen van bewondering waren niet van de lucht. Het was het meest spontane contact tussen ingezetenen van twee ge westen dat we ooit meegmaakt hebben. U ziet verder de mars door de stad waarin de klederdracht van onze boerendansers als een uitstekend visitekaartje werkte en ver der ziet U nog een optreden van onze dan sers waarbij een geweldige menigte was saamgestroomd om de verrichtingen van de dansgroep gade te slaan. Contact Commissie „De Overijsselse Heuvelrug" Hierin zijn opgenomen de VVV's Ommen - Hellendoorn/ Nyverdal - Holten - Rijssen. Propagandadag te Groningen op 18 april 1961 De medewerkers aan deze dag, n.l. de „Folkloristische Dansgroep Hel- lendoorn" en de boerenkapel „De Knol'tptrekkersV uit Ommen, moe- ten met een bijzonder woord van hulde worden genoemd. Het programma was als volgt sa mengesteld: Aankomst 13.00 uur bij het sta tion te Groningen, waar het gezel- schap werd opgewacht door een po- litie-escorte te voet, die de stoet begeleidde door de stad. Beurte- lings was er het optreden van de folkloristische groepen op het Hee- replein en de Groote Markt. Dit trok enorme belangstelling en oogstte bijzonder veel bijval. Om half drie was er een koffietafel bij hotel „De Kwinke" aan de Groote Markt. het gezelschap officieel ontvangen door het Gemeentebestuur van Groningen op het Stadhuis. (Aan- bieden van krentenwegge.) iiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! OPSTELLING VOOR DE WEDSTRIJD TWENTHE 1 HOLTEN 1 Doel: A. Vincent; achter: G. Bannink; E. Maats, A. Meerman; midden: G. J. Paalman, H. Jalving; voor: H. F. Klein Velderman, H. J. J. ten Velde, H. Wan- sink, H. J. Jansen, J. A. Ulfman. Reserves: G. H. Vincent, L. Brands, G. Krieger, A. Stukker. SPORTCLUB RIJSSEN B HOLTEN B 0—6 In een goede wedstrijd, met snel en doortastend voetbal heeft Holten B Sport club Rijssen gewoon van het veld gespeeld en de zege zou nog veel groter zijn ge weest, ware het niet, dat het terrein waarop gespeeld moest worden in zulk een slechte toestand verkeerde dat behoorlijk spel onmogelijk was. De score werd geopend door W. Nij en- huis in de vijfde minuut van de wedstrijd, 01, in de zevende minuut werd door H. J. Hommes 02 gescoord, in de vijftiende minuut na rust was het J. A. G. Oolbek- kink, die de stand op 03 bracht en die voor die tijd enkele van zijn felle schoten al door de deklat zag gekeerd. Linksbuiten J. G. Veneklaas maakte er in de zeventiende minuut na rust 04 van en weer drie minuten later was het weer W. Nijenhuis die doelpuntte en de stand op 05 bracht. Vijf minuten voor tijd werd het zelfs nog 06 toen A. Klein Velderman fraai inschoot. Deze goede wedstrijd werd verdiend ge wonnen door Holten B. PROGRAMMA 22 EN 23 APRIL Zaterdag: RV A Holten B, 4.15 uur (2) RV B Holten C, 3 uur (2) Zondag: Twen the 1 Holten 1, 12 uur (2) Omhoog 1 SOS 1, 2.30 uur (2) Onze prognoses staan zoals gewoonlijk weer achter de wedstrijden vermeld. Zaterdag: RV B Holten C, 3 uur. Holten C moet uit 2 wedstrijden nog 1 punt halen om zich kampioen te mogen noemen. HOLTEN KWAM NIET VERDER DAN GELIJK SPEL, 1—1 In een spannende, doch bepaald slechte wedstrijd, is Holten, die nog zeer fraaie kampioenskansen heeft, er tegen GFC 2 niet in geslaagd om beide puntjes mee naar huis te nemen. Dit was een lelijke streep door de reke ning van de -bezoekers, daar mede kandi daat Omhoog 1 uit Wierden te zelfder tijd op het naast liggende terrein een 24 zege wist te boeken op Twenthe, welke ploeg zelf ook nog een kleine kans op promotie bezat. Hoewel Holten gedurende bijna de ge hele wedstrijd de beste papieren had tegen een met invallers spelend GFC, was haar voorhoede volkomen machteloos om tot doelpunten te komen. Het enige doelpunt dat werd gescoord kwam op vrij gelukkige wijze tot stand. Doordat een der Goorse achterspelers de bal met de hand bewerkte en dit juist binnen de beruchte lijnen geschiedde, mocht H. Jalving hiervoor een strafschop nemen, welke hij onhoudbaar langs doel man Bloemendaal plaatste. Hierna kreeg Holten nog wel enkele kansen, doch in de aanval werd te lang getreuzeld om succes te hebben, terwijl de weinige schoten hun doel ver misten. Ook de aanvallen van GFC waren niet van gevaar ontbloot en het was kort voor rust, J. Gerritsen, die de stand in even wicht bracht, hetgeen volkomen verdiend i was voor de Gorenaren. Na rust weer een veel sterker Holten, terwijl de thuisclub het met gevaarlijke uitvallen probeerde, hoewel Holten nog di verse kansen heeft gehad om tot doelpun ten te komen, kwam er in de stand geen verandering, hetgeen voor een groot deel te danken was aan het goede verdedigen van de thuisclub. Vijf vogels, karakteristiek voor het Ne derlandse landschap, vormen dit jaar het onderwerp voor de serie van vijf Zomer - postzegels, die op 24 april op de post kantoren in verkoop komt. Vijf strand en weidevogels: zilvermeeuw, scholekster, wulp, kluut en kievit, tekende de grafi sche kunstenaar Dirk van Gelder aan de hand van opgezette exemplaren of in de vrije natuur in de grote vogelkolonie nabij zijn woonplaats Veere. De opbrengst van de toeslag op de Zo- merpostzegels keert de Stichting Comité voor de Zomerpostzegels jaarlijks uit aan landelijke en regionale instellingen vóór i volksgezondheid, maatschappelijk werk en culturele doeleinden, die daarmede projecten financieren, die niet op andere wijze tot stand kunnen komen. NATIONALE ACTIE De jaarlijkse Zomerpostzegelactie draagt een waarlijk nationaal karakter, DES E HOLTEN C 1—10 Bij de aftrap namen de gastheren het heft in handen en dit leidde na enige mi nuten tot een doelpunt van hun linksbui ten, 10. Enige minuten later was het al gelijk toen Markvoort uit een voorzet van T. Brands achterwaarts inkopte. Drie mi nuten later wist G. Breunink uit een voorzet van T. Brands de stand op 12 te brengen. Weer even later was het de zelfde speler die met een mooi schot doel trof, 30 dus. Tien minuten voor rust kwam S. Mark voort vrij door de doelman en dit bete kende 1—4. Enkele minuten voor rust weer S. Markvoort, die de stand op 15 bracht. Een minuut voor rust bracht deze speler de stand nog op 16. Na rust opereerde de Holtense achter hoede als voorhoede, Na vijf minuten spe len door G. M^rkvoort 17. En na tien minuten spelen scoorde W. Veneklaas het achtste doelpunt. Na een kwartier spelen in de tweede helft was het opnieuw G. Markvoort, die met een kopbal de stand op 19 bracht. Drie minuten voor het einde bracht H. Broekmaat de stand op dubbele cijfers, (110). Hiermee brak het einde aan. Iedere speler van Holten C heeft dit seizoen een doelpunt gescoord. Er moet nog 1 punt gehaald worden uit 2 wedstrij den door Holten om zich kampioen te kunnen noemen. VOETBALLERS GEVRAAGD Zij, die mee willen voetballen in HVC „Holten", kunnen zich nu hiervoor opge ven, daar straks de nieuwe competitie be gint en er nu tijd is om oefenwedstrijden te spelen. Holten A vraagt jongens van 16 tot 18 jaar; Holten B jongens van 14 tot 16 jaar; Holten C jongens van 12 tot 14 jaar. Men kan zich als nieuw lid aanmelden bij W. Dijkslag, A. J. Goldsteinstraat 3, alhier. omdat de opbrengst wordt verdeeld on der instellingen van alle gezindten. In 1960 was een bedrag van ruim een kwart miljoen gulden, ter beschikking, waar door aan reumapatiënten, spastische kin deren, blinden, oud-verpleegsters, beel dende kunstenaars en vele andere groe peringen wat meer vreugde kon worden geschonken. In de provincies worden gel den uitgekeerd o.a. ten behoeve van va kantiewerk voor vermoeide huisvrouwen, Anjerfondsen, de verschillende kruisver enigingen, jeugdhuizen, consultatiebu reaus voor alcoholisten, gezins- en maat schappelijk werk, uitstapjes voor gehan dicapte kinderen, kinderbewaarplaatsen, blindeninstituten, speeltuinverenigingen, muziekverenigingen, kerkorgel restaura ties, bejaardentehuizen, enzovoort. De jaax-lijkse meimarkt was donderdag druk bezocht. Er werden 188 biggen aan gevoerd van 75 -85 per stuk, die bijna allemaal vlot van de hand gingen en 12 neurende koeien van 950 - 1150 per stuk, waarin ook een goede handel be stond. De grote attractie voor de huisvrouwen was de kramenmarkt met alle mogelijke goederen waaronder veel bloemen, plan ten, zaden, snuisterijen, speelgoed en tot zelfs naaimachines en melkmachines toe. Voor de kleintjes was er een kindermo lentje waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. (Slot) We werden 's morgens 5 april gewekt per telefoon, want dat had iedere ka mer. Om acht uur hebben we ontbeten en toen zijn we met de bus door het cen trum van Londen heengereden, we zijn nog in de Westminster Abby geweest en om één uur hebben we geluncht in het Vanderbilt Hotel, 's Middags zijn we naai de Tower geweest. Het was er erg mooi, de wachten van de Tower in hun mooie uniformen waren ook prachtig. We zijn toen naar het Hotel gegaan en hebben daar om ongeveer zeven uur gegeten, 's Avonds zijn we nog even met een dub beldeksbus meegeweest een eindje door Londen. De volgende dag zijn we des morgens naar de Klaproosfabriek van The British Legion Richmond g'eweest, waar grote kransen gemaakt worden en de emblemen van het leger van Enge land. Vandaar zijn we vertrokken naar Windsor Castle, daar verbleef op dat ogenblik Koningin Elizabeth. We mochten wel in haar kasteel, maar we mochten haar niet zien. Toen we in het Castle Hotel gegeten hadden, reden we weer naar Londen. We kwamen in het Hotel om half 6 aan. We hebben toen om zeven uur gegeten en zijn toen nog met de on dergrondse geweest. De volgende dag 's morgens zijn we naar een warenhuis geweest om iets te kopen. Om één uur hebben we geluncht in het Vanderbilt Hotel en toen zijn we naar de Zoö ge weest, waar veel interessants was. Kro kodillen, slangen, beren, lama's enz. We zijn om 6 uur naar het Hotel gegaan en hebben daar om 7 uur gegeten. De vol gende morgen hebben we om half zeven ontbeten. Toen vertrokken we naar het Liverpool Station. Half acht vertrok de trein uit Londen. Half twaalf kwamen we in Harwich aan. Twaalf uur vertrok de boot. Er stond een stevig windje, maar ik ben niet zeeziek geweest'. Na zes uur kwam Holland in zicht. Het aanleggen ging sneller dan in Engeland. Mijn vader en moeder waren er om Mej. v. d. Enk en mij op te halen. Om zeven uur vertrokken we naar Holten, we gingen eerst nog langs Diepenheim naar v. d. Enk en toen pas naar Holten. JAN TREKOP. Aangevoerd: 1456 stuks, waaronder 369 runderen en 1087 varkens. Prijzen: 21 vette koeien, 1ste kwal. van f 3,10 tot f 3,30 per kg slachtgewicht; 194 melk- en kalfkoeien van f 1050,tot f 1150,per stuk; 87 pinken van f 600, tot f 750,per stuk; 45 graskalveren van f 375,tot f 425,per stuk; 22 nuchtere kalveren van f 60,tot f 80,per stuk; 29 drachtige zeugen van f 325,tot f 550, per stuk; 24 loopvarkens van f 110,tot f 135,per stuk; 1034 biggen van f 70, tot f 90,per stuk. De handel in rundvee was vlot en de prijzen lagen hoger. In varkens en biggen was de handel vlot met iets hogere prijzen. De M.A.C. „De Holterberg" hield don derdagavond in haar clublokaal café Vruggink haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer H. W. Goor- man, die in zijn openingswoord een korte terugblik wierp op het afgelopen jaar. De secretaris, de heer G. J. Bouwhuis, bracht het jaarverslag uit, waaraan wij ontlenen, dat het ledental aan het einde Wat zoete lieve Gerritje voor Den Bosch is, dat is zo ongeveer 't Peerd van ome Loeks voor Groningen. De folklore van de grote hanzestad ia 't Noorden beschikt over tal van attributen, die in ere gehouden worden, 't Peerd van )me Loeks geniet de onverdeelde belangstelling van stad en ommelanden. van het verenigingsjaar 82 bedroeg. Hij herinnerde aan het mooie succes van Dick Muller, die tijdens de zesdaagse té Aussee in Oostenrijk een gouden medaille veroverde. In het vorige seizoen dat zich overigens niet door grote activitei ten kenmerkte werden 4 oriënterings- en veiligverkeersritten gehouden. Uit het verslag van de penningmeester, de heer Joh. Arfman, bleek, dat de in komsten f738.09 en de uitgaven f775.52 bedroegen, zodat de club financieel niet zo best geboerd heeft. Het nadelig saldo bedroeg n.l. f 37.43. De kascontrolecommissie, bestaande uit de heren G. Brinkman en H. van der Goot, bracht een gunstig verslag uit over de boekhouding, zodat de penningmees ter, evenals de secretaris, dank gebracht werd voor zijn activiteiten. In de plaats van eerstgenoemde werd als nieuw lid van de controlecommissie aangewezen de heer Honcoop. Bij de bestuursverkiezing werd de heer G. J. Bouwhuis, die periodiek aftredend was, met bijna algemene stemmen her kozen. In de plaats van de heer Joh. Wil- lems werd gekozen de heer G. J. Ste vens, Holterbx-oek. Bij het vaststellen van de sportkalender werden op zondag 28 mei en 25 juni oriëntex-ingsritten gepland. Op zondag 23 juni hoopt men in het kader van het V.V.V.-vakantiepx-ogramma een groot toui--evenement te organiseren; op zaterdag 5 aug. heeft een K.N.M.V.-com- petitie-rit plaats, op zondag 27 augustus volgt een puzzlerit met bijzondere attrac ties, terwijl op zaterdag 9 september weer de jaarlijkse veilig verkeersrit plaats vindt Men besloot nog het clubnieuws gere geld op te hangen bij de drie plaatselijke garages en in het V.V.V.-kantoor.

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 2