De Overijsselse Heuvelrug veroverde Groningen Holten krijgt een plastic- verpakkingsindustrie annex kunstdrukatelier Vreedzame strijd om vakantiegeneugfen RH isisi A.R. onder nieuwe leiding Bromfietser aangereden AGENDA KERKDIENSTEN Burgerlijke stand Gevonden en verloren voorwerpen No. 16 Jaargang- 13. ZATERDAG 22 APRIL 1961 NIEUWSBLAD Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Hotten, TeZe/oon 05483 - 234 Adv.-prys 1—15 mm. (a contant) $.50. Iedere HOLTENS De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1.50 per kwartaal Aan het brede balcon van de stu dentensociëteit jjMutua fides" (we derzijds vertrouwen" aan de Groote Markt te Groningen prijkte dinsdag bijna de gehele dag een grote geïm proviseerde affiche „Met vakantie naar Overijssel". Het leek wel feest in de noordelijke koekstad. Telkens hoorde men flarden van kopermuziek en stroomde het publiek samen om te zien wat er gaande was. De Contact-commissie „De Over ijsselse Heuvelrug", waaronder res sorteren de WV's van Hellendoorn- Nijverdaï, Holten, Ommen en Rijssen, voerden er een originele propaganda- aktie voor de bevordering van het vreemdelingenverkeer naar ons prachtig heuvelgebied en daaraan werkten mee de folkloristische dans groep uit Hellendoorn en de boeren- kapel „De Knolïentrekkers" uit Om men. Om pl.m. 1 uur arriveerde het ge zelschap „propagandisten" met twee bussen op het stationsplein en daar voegden zich bij hen de bui'gemees- ters van Hellendoorn, Holten en Om men, die als goede burgervaders het nodige reliëf gaven aan het streven van hun VVV's. Het werd een gezellige middag, want al spoedig klonken op ihet stationsplein en later op verschillende punten in de stad de tonen van de 'boerenkapel en dansten de boeren en boerinnen in hun zwarte pakken, bonte schorten, knipmutsen en witte klompen op de tonen van de har monica, dat het een lust was, „de Riepe garste", „Smiet oe wief weg" en andere ouderwetse dansen. VEEL BEKIJKS. De tocht door de stad met muziek voor op bradhtj ware verkeersopstoppingen te weeg en het was dan ook maar goed, dat het gemeentebestuur en de Commissaris van Politie een vijftal agenten ter be schikking hadden gesteld om de optocht heelhuids door de straten naar de Groote Markt te leiden. Het was juist marfgj in Groningen, zo dat er, toen men aan de voet van de prachtige Martinitoren weer een demon stratie gaf, een enorme toeloop ontstond, dié de niet-dansende en spelende leden van het gezelschap de gelegenheid bood reklamebiljetten aan de toeschouwers uit te reiken. Voor de studenten, die hier hun soos hebben, was dit een welkome gelegenheid om ook een duit in het zakje te doen. Voor dat men het in de gaten had, ging het gezelschap met volle muziek naar de derde etage. Hier werd een biertje ge tapt en werd in allerijl de grote reklame- plaat geschilderd, die aan het brede bal con werd opgehangen. Daar klonken de tonen van de Ommer muzikanten over het stadsgewoel en stonden honderden te kijken en zich af te vragen wat deze „bal koniade" toch wel te betekenen had. KOFFIETAFEL. Aan een goed voorziene koffietafel in hotel „De Kwinke" had de voorzitter van de contactcommissie, de heer Hurink uit Ommen, gelegenheid om woorden van dank te spreken tot de directeur van de Groninger- en provinciale VVV, de heer H. Braber, die een belangrijk aandeel had in het openen van de mogelijkheid om deze dag te houden en tot de directeur van het warenhuis Geubels, de heer Van der Werf, waar van 17 tot en met 25 april een stand voor de Heuvelrug was inge ruimd. Mej. Hurink, de directrice van de VVV Ommen, gaf een exposé van de vakantie mogelijkheden in deze brok natuur van Overijssel en Piet Bos hield hier een bij zonder aardige causerie over het dieren leven op de Holterberg. OP HET STADHUIS Een deputatie uit het gezelschap, waar bij de muzikanten en de dansers niet ont braken, werd daarna in de hal van het stadhuis ontvangen door het bijna vol tallig college van burgemeester en wet houders, waarbij burgemeester J. Tuin een bijzonder hartelijke toespraak hield en op welsprekende wijze op het belang van goede onderlinge verbindingen wees. Burgemeester Mr. F. R. Crommelin van Hellendoorn was de tolk van zijn beide ambtgenoten en de Heuvelrug- Imensen, toen hij 't gemeentebestuur van Groningen dank bracht voor de grote medewerking, welke men voor deze reklame-campagne had mogen ondervinden. Een grote verrassing werd Gronin- gens burgervader nog bereid door mevr. Roeterdink en de heer J. Th. Gijsbers uit Rijssen, die hem in „Riesener kleed" een grote „krenten- weggen" van 1,25 meter met gesui kerd opschrift aanboden. Na zelf een stukje geproefd te heb ben, zullen wij hem een inrichting voor zieken aanbieden, zei de heer Tuin in zijn dankwoord, zodat zij ook een prettig moment hebben. In de ruime hal werden enkele dansen gedemonstreerd en blies de boerenkapel, dat het een lust was. De ere-wijn liet zich toen goed smaken. In het reeds genoemde warenhuis, dat ook met muziek werd ingenomen, werd de directeur, de heer v.d. Werf, een hen- gelmandje met eieren aangeboden, de heer Braber kreeg als aandenken een Marke- lose „gaostok" en zijn assistente, evenals de le verkoper van de firma Geubels, kre- Overijssels costuum gestoken informatri- gen eveneens een aandenken. Twee in ces zijn hier de gehele periode aanwezig om inlichtingen te geven. Men nam tenslotte node afscheid van Groningen, omdat de kennisma king met de nazaten van „Ome Loeks" goed bevallen en de ontvangst allerhartelijkst was. Op de terugreis naar de respectievelij ke haardsteden, heeft de directeur van de prov. Overijsselse VVV, de héér J. A. Veldman, in Hotel „De Zon" in Ommen de contact-commissie-bestuurders nog een pluim op de hoed gestoken voor hun prij- Vele malen hebben wtf in de loop van de jaren in ons blad reeds geschreven over de noodzaak van industrievestiging- in onze gemeente. Niet om hier grote fabrieken op te richten en daarvoor men sen van elders aan te trekken, maar om werk te verschaffen aan de eigen inge zetenen, om de hier en daar nog te con stateren sluimerende of verkapte werk loosheid onder ons agrarisch volksdeel op te heffen, maar vooral ook om de inwoners, die elders werken en die soms twaalf uur en meer van huis zijn in eigen plaats arbeid te verschaffen. De bezwaren aan deze z.g. arbeids- pendel verbonden, worden door de be trokkenen zelf dikwijls niet eens zo zwaar gevoeld, maar anderzijds blijkt toch ook weer vaak, dat velen er de voorkeur aan zouden geven in Holten zelf hun werk te hebben. De kansen daarvoor worden thans ver ruimd nu onze plaatsgenoot, de heer J. H. ten Bos, door het leggen van hechte internationale contacten, begonnen is aan de Waagweg op het industrieterrein, al hier, een plastic-verpakkingsindustrie, an nex kunstdrukatelier te vestigen, waarin tal van plaatsgenoten een goede boter ham zullen kunnen verdienen, want het is zijn bedoeling in de eerste plaats Holte naren aan te trekken. De heer Ten Bos heeft het dagelijks bestuur onzer gemeente en de leden van de industrieeommissie de gelegenheid ge boden om kennis te nemen van deze in dustrie, welke o.m. in Homberg bij Duis burg in Duitsland wordt uitgeoefend door de N.V. Tara-Union. Men heeft daar zeer gunstige indrukken opgedaan van deze industrie. PLASTIC WERELDPRODUCT Plastic verovert de wereld. Het is een product, waarvan de toepassing onbe grensde mogelijkheden biedt. In de fabriek te Homberg komen de plastic-bakjes, -doosjes, -bekertjes, -dozen en deksels bij duizenden a.h.w. van de lopende band. Keurig bedrukt met de fabrieksmerken van de industrieën, welke daarin hun producten aan de man bren gen. Doorschijnend voor spijzen en eet waren, welke aan bederf onderhevig zijn en waarvan men gaarne wil zien hoe zij er uitzien, licht gekleurd maar niet door schijnend voor melkproducten, kaas en Aankomst van de propaganda-ploeg bij het station te Groningen. De boerendans- groep Hellendoorn trekt direkt reeds gro te belangstelling. zenswaardig initiatief, dat heel Overijs sel ten goede zal komen en werd mej. Hurink een fruitschaal aangeboden voor het belangrijk voorbereidend werk, dat zij met de Holtense administrateur, de heer Kers en de heer Smit, de administra teur van de VVV Hellendoorn-Nijverdal, heeft gedaan. Het was de 2e voorzitter, de heer A. F. M. Paauwe uit Rijssen, die deze waardering onder woorden bracht en daarmede ook het slot inluidde van deze geslaagde propaganda-tocht. dergelijke, welke om hun houdbaarheid niet aan het directe licht mogen worden blootgesteld. Doorschijnend ook voor ge bruiksvoorwerpen van een onbegrensde diversieteit, waardoor de koper de kans heeft het materiaal van alle kanten te bekijken. Zelfs de stekpotjes voor de kwekerijen worden van plastic vervaar digd. REINHEID Het is een zeer zindelijke industrie, want uit hygiënisch oogpunt mag er uiteraard niets, maar dan ook niets, aan de rein heid van het verpakkingsmateriaal man keren. Door een vernuftig procédé komt het materiaal tot stand. De vellen of platen plastic worden tot een bepaalde tempera tuur verwarmd en dan worden de doosjes of bakjes of wat men wil vervaardigen uit deze platen gestansd. In sommige ge vallen geschiedt dit half-automatisch en derhalve gedeeltelijk door mensen, die achter de machine staan, in andere geval len vol-automatisch en zorgt een hoog geschoolde arbeidskracht voor de bedie ning van de machinerie met foto-electri- sche cellen en komen de voorwerpen kant en klaar uit de machine rollen, zonder dat een mens er met de handen aange raakt heeft. IN HOLTEN Ook in Holten zal de productie op deze wijze geschieden. Gedurende een zekere aanlooptijd zullen mensen voor dit werk moeten worden opgeleid. Hebben zij de techniek onder de knie, dan zullen zij op hun beurt, zo stellen wij het ons althans voor, weer anderen kunnen instrueren en opleiden om met de geheimen van het vak vertrouwd te worden. Men hoopt op 1 juni a.s. met de fabri cage te kunnen beginnen. Er wordt dan ook met man en macht gewerkt om de machines voor de nieuwe fabriek op tijd klaar te krijgen. Ook aan het fabrieks gebouw zelf zal nog veel moeten worden gedaan wil men deze streefdatum zo goed mogelijk benaderen. OPROEP Binnenkort zal in ons blad een oproep verschijnen, waarbij diverse werknemers voor het bedrijf worden gevraagd. Als de Holtenaren er aan mede willen De leden van de AR Kiesvereniging „Nederland en Oranje" kwamen maan dagavond in buitengewone ledenverga dering bijeen in het gebouw „Rehoboth" onder voorzitterschap van de heer K. A. Koekkoek, die deze bijeenkomst opende met gebed en Schriftlezing (1 Joh. 3 vs. 11-17), na ihet gezamenlijk zingen van Psalm 139 vers 1. Na een kort openingswoord las de se cretaris, de heer J, v. d. Meulen, de notu len die, als gelezen zijnde, werden goed gekeurd en vastgesteld. Hierna kwam aan de orde het enige agendapunt: „verkiezing van een nieuwe voorzitter". Na drie stemmingen bleek de heer R. Heeres, assistent-directeur der Coöp. Zuivelfabriek „De Vrijheid", geko zen, die deze benoeming onder dank voor het in hem gestelde vertrouwen accep^ teerde. De heer J. v. d. Meulen sprak een har telijk woord van dank tot de heer Koek koek, die eerst als secretaris en later als voorzitter zijn 'beste krachten aan de af deling heeft willen geven. De heer Koek koek dankte in een kort afscheidswoord voor de vriendschap en medewerking, die hij van bestuur en leden van de kiesver eniging mocht ontvangen en hij wenste de afdeling Gods zegen toe. Na afhande ling van de korte agenda werd nog uit voerig gesproken over de revaluatie van de gulden, de Mammoetwet en de alge mene kinderbijslagwet. Bij het bespreken van het eerste punt gaf de heer Heeres (onlangs geslaagd voor de akte „Econo mie en Staatshuishoudkunde) een duide lijke toelichting betreffende de oorzaak en de gevolgen. De goed bezochte vergadering werd door de heer G. Landeweerd met dank gebed gesloten. Doordat de bestuurder van een perso nenauto vorige week vrijdagmiddag om kwart vóór een op de hoek van de Rijs- senseweg toen hij, komende uit het dorp, de richting Rijssen wilde inslaan, geen voorrang verleende aan de uit de richting Markelo komende 16-jarige bromfietser A. J. Bolink van de Borkeld, had een aanrijding plaats, waardoor deze laatste vrij ernstig aan het hoofd werd gewond en de bromfiets flink 'beschadigd werd. De automobilist, de heer A. A. J. Ros, ver tegenwoordiger te Hilversum, verklaar de op dit vrij gevaarlijke punt wel op auto's te hebben gelet, maar de bromfiets- bestuurder niet te hebben opgemerkt. Hij was onmiddellijk genegen de schade aan zijn verzekeringsmaatschappij op te ge ven. Dokter Nagelhout verbond de jeug dige B., die later niet een taxi naar huis werd vervoerd en ook nog verwondingen aan één zijner handen had opgelopen. De 'beschadigde bromfiets werd bij garage Rouwenhorst gestald. werken, dat hier arbeidsplaatsen worden geschapen en wij zijn overtuigd, dat zij dat willen dan moeten zij op deze op roep reflecteren. Men wil met dit bedrijf gaarne snel van de grond komen. Het is natuurlijk een privé-belang voor de eigenaar, maar zeer zeker ook een Holtens belang, dat dit nieu we bedrijf een goede start heeft. De vraag naar dit soort verpakkings artikelen zal stormenderhand toenemen. Dat houdt dus belangrijke perspectieven in voor de bloei van onze gemeente. Zaterdag 22 april: Overijsselrit. Start en finish: hotel Müller. Maandag 24 april, 8 uur: Bindingsavond van de vrijwillige bosbrandweer in „Amicitia". Dinsdag 25 april, v.m. 10 uur: Publieke verkoping notaris Pluimers (zie adv.). Dinsdag 25 april, 3 uur: Vergadering 'Hervormde vrouwenvereniging Dijker- hoek in „Bethanië". Woensdag 26 april, 19.45 uur: Jaarverga dering afd. Holten van de EHBO in ho tel Holterman. Woensdag 26 april, 8 uur in „Irene": Bij eenkomst Jonge Kerk. Vrijdag 28 april, n.m. 7 uur: Raadsverga dering. (Zie agenda elders). Vrijdag 28 april, 7.45 uur in gebouw „Re hoboth": Vergadering Geref. vrouwen vereniging „Priscilla". Zaterdag 29 april, v.m. 10 uur: Aanbeste ding gemeente van 16 woningwetwo ningen en postkantoor ten gemeente huize. Zaterdag 29 april, 8 uur: Groot openings bal in hotel G. Müller (zie adv.). Zaterdag 29 april, 8 uur: Slotbal Dans club „De Waag" (J. Haverslag) (zie ad vertentie). Maandag 1 mei, n.m. 7.30 u. (Koninginne dag): Feestavond Holtense Oranjever eniging in „Amicitia". Holtens Toneel 'brengt „Vrije Vogels" (zie adv.). Maandag 1 mei, n.m. 8 uur (precies) (Ko ninginnedag): Feestavond Ohr. Oranje vereniging in „Irene". OCH voert op: „Kink in de kabel" (zie adv.). Dinsdag 2 mei, 8 uur: Algemene verga dering over School- en Volksfeest Es- pelo in de school czie bericht). Zaterdag 6 mei, 8 uur: Bal der WSV „De Trekkers" in „Amicitia". Donderdag 11 mei (Hemelvaartsdag): Concours-hippique Landelijke Rij ver eniging „Bergruiters" bij café „De Poppe". Dinsdag 16 mei, 8 uur: Ledenvergadering afd. Holten Ned. Bond van Plattelands vrouwen. Donderdag 18 mei, 8 uur: Ledenvergade ring Holtense Hengelsportvereniging „De Rietvoorn" in hotel Holterman. Ned. Herv. Kex*k. Holten. 8.30 en 10 uur Ds. Addink. In beide diensten extra collecte Herv. Emigratie Commissie. 10 uur: Jongerendienst in „Irene". Dijkerhoek. 10 uur Ds. Israël. Extra Collecte Herv. Emigratie Commissie. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds. Hagen van Deventer. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor de geestelijke verzorging van zee-, land- en lucht macht. Collecte bij de uitgang voor „Eigen Kerkbouw". Geboren: Marinus Herman, zv H. Ulf- man en G. T. Kers, Pastoriestraat 9. Zwaantje Johanna, dv J. Schuppert en J. Veldhuis, Markepad 6. Gerritdina, dv G. W. Hogenkamp en F. A. Schuilenburg, Neerdorp 33. Sophia Maria Wilhelmi- na, dv C. H. Rietdijk en G. G. Taconis, Molenbelterweg 15. Ondertrouwd: L. J. Wielage, 24 jaar, Eindhoven en M. F. C. van Angelbeek, 22 jr., Holten. J. B. Reef, 24 jr., Goor en H. Wissink, 20 jr., Holten. BEVOLKING: Ingekomen: G. Manenschijn van Rijs sen naar Dorpsstraat 16. P. van den Brink en gezin van Hengelo (O.) naar Deventerweg 61. Gevonden: duimstok; herenrijwiel. Verloren: kaart van Nederland; heren- rijwiel. Weggevlogen: O.I.-duif. Inlichtingen dagelijks aan het groeps- bureau der rijkspolitie te Holten, doch uitsluitend tussen 9-13 en 14-22 uur. OFFICIËLE PUBLICATIE OPHALEN HUISVUIL De gemeente-architect, hoofd van de dienst van gemeenteweiken, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat door bijzondere omstandigheden de huisvuil- ophaaldienst dinsdagmiddag 25 april a.s. slechts gedeeltelijk zal kunnen worden uitgevoerd. Het huisvuil, dat niet verwijderd werd, zal woensdagmorgen of zo nodig woens dagmiddag d.a.v. worden opgehaald. Holten, 21 april 1961. De gemeente-architect voornoemd, J. LOUWERSE. MOOIE OPBRENGST VOOR SANATORIUM HELLENDOORN De collecte voor het Volkssanatorium te Hellendoorn, georganiseerd door de plaatselijke vrouwenverenigingen, heeft het mooie bedrag van f 507,80 opgebracht. De dames en de milde gevers hartelijk dank.

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 1