Geslaagd Jaarfeest C.J.V. „Dorp" KJ. luid-wei! Ouerijssel Issekte gunstige Filmnieuws Opstelling der elftallen keuringsressilfaten Jaarvergadering Chr. Oranjevereniging Schaakcompetitie Mooie successen Een goede start heeft alles voor No. 11. Jaargang 13 (Tweede blad) ZATERDAG 18 MAART 1961 HOLTENS NIEUWSBLAD Vorige week dinsdag en woensdag (Biddag), hield de CJV Dorp haar jaar feest. De eerste avond was de zaal Irene prac- tisch vol, terwijl men de tweede avond, gezien de meerdere uitvoeringen, bals etc., ook van een goede opkomst kon spreken. De heer A. Westerik opende beide avon den; hij sprak er zijn voldoening over uit, dat zo velen naar Irene waren gekomen. „Er is in de loop der jaren heel wat ge beurd en veranderd in onze jeugdgroe pen, maar de kern van de zaak is geble ven, n.l. jongeren begeleiden en brengen tot het Evangelie van Jezus Christus", al dus de heer Westerik. Hij wees er verder op, dat er wel men sen zijn, die critiek hebben, maar dat men toch ook de andere kant moet bekijken, n.l. de positieve dingen. Na de opening kwamen de Tegahaja's met hun prachtige muziek en zang. Uit het gulle applaus bleek wel, hoezeer men deze prima spelende en zingende jongelui bewonderde. De eerste avond sprak de heer Westerik een hartelijk dankwoord tot de heer Spak- man, die steeds de leiding van de Tegaha ja's heeft. „U doet dat altijd met plezier, op een manier, die eerlijk, oprecht en zui ver is, en mag ik u nu als dank daarvoor namens onze CJV een boekenbon aanbie den", aldus de heer Westerik. Uit het jaarverslag, dat hierop volgde, bleek, dat de CJV „Dorp" een zeer af wisselend jaar heeft gehad. Het was mevr. Jalink, die zo het gehele jaar even de revue passeren liet. Financieel is de club er wat op achter uit gegaan, maar er was toch nog een aar dig batig saldo. Een spel door mevr. Jalink geleerd, bracht veel vrolijkheid. In de pauze werd een verloting gehou den, die de eerste avond f 214.en de 2e avond f 114.opbracht. HET TONEELSTUK Onder de bezielende leiding van de heer en mevrouw Broere, heeft de CJV het to neelstuk „De Zondaar" ingestudeerd. Het is een zwaar stuk om te spelen, maar de CJV is er in gesiaagd om het stuk keurig op de planken te brengen. Stuk voor stuk hebben de spelers de rollen uitstekend vertolkt. Ton Rijers Sr. komt na een vierjarige gevangenisstraf plotseling in de familie kring terug. Thuisgekomen komt hij tot de ontdek king, dat zijn zoon, Ton Rijers Jr. zich juist gaat verloven met de dochter van Vorster. Voordat Rijers werd veroordeeld we gens bedriegelijke bankbreuk, was Voster procuratiehouder bij hem. Verder ontdekt Rijers, dat zijn vrouw van hem is gescheiden en hertrouwd met z'n oude vriend, Karei Kervel. Rijers beweert steeds dat hij onschuldig is veroordeeld maar niemand wil hem ge loven. Op zeker ogenblik blijkt toch, dat niet Rijers, maar Vorster de schuldige is. Rijers heeft inmiddels besloten om naar Zuid-Amerika te gaan; hij wil geen revi sie van het strafvonnis. Als een eenzaam maar vrij man verlaat hij de familie weer, maar niet voordat zich veel moeilijkheden en verrassende ontknopingen hebben voorgedaan. Van begin tot einde blijft er bij de toe- Blijkens de advertentie in deze courant wordt zaterdagavond 18 maart a.s. in ge bouw „Irene" vertoond de wereldberoem de film: „En eeuwig zingen de bossen". Deze zeldzaam mooie film, vervaardigd naar de befaamde en gelijknamige ro man naar de grote schrijver Trygve Gul- branssen, is4 een meesterlijke en ontroe rend mooie rolprent, die over de gehele wereld een fantastisch succes boekt. Over al wekenlange prolongaties, waarbij er in 'de grote steden theaters zijn geweest, die gedwongen waren deze sublieme film meer dan een half jaar achtereen te ver tonen vanwege de overweldigende be langstelling. Ja, zelfs velen gingen deze film tweemaal zien! Wat is wel het ge heim van dit enorme succes? Wel, heel eenvoudig en begrijpelijk. En wel, omdat deze film spreekt van hart tot hart, het innerlijk leven rijker maakt en voor dui zenden mensen een grote steun is ten aanzien van de dagelijkse moeilijkheden. Deze prachtige film heeft speciaal de mens van heden iets wonderlijks te ver tellen. Een film van ontwapenende ont- roering en kleurenpracht, die zich af speelt temidden van de eeuwenoude bos sen in het machtige Noorse landschap met zijn donkere fjorden en uitgestrekte meren. „En eeuwig zingen de bossen": een beroemd boek, op majestueuze wijze verfilmd. We twijfelen er dan ook niet aan, dat ook hier de vertoning van deze schitterende film een groot succes zal worden. Voor verdere bijzonderheden verwijzen, we U naar de betreffende advertentie in dit nummer. schouwer spanning en een zekere beklem ming bestaan. Aan het eind van het stuk blijven twee jonge mensen achter, die steeds een dank bare herinnering aan hun vader behouden. De hoofdrol van Ton Rijers (de zondaar) werd op voortreffelijke wijze door de heer Broere gespeeld. Ton Rijers Jr. werd keurig gespeeld door Bert Klein Ovink. De rollen van Karei Kervel en diens vrouw Emmy wer den prima vertolkt door resp. Henk Paal man en Marietje Traanman. Vorster en z'n dochter Tine kregen een zeer gave vertolking van resp. Mans Wes- seldijk en Ida ten Wolthuis. Diky Scheperman wist een echte dienst bode op de planken te zetten, terwijl Wim Aaltink als inspecteur van politie een goe de indruk maakte. De rolkennis was goed evenals de mi miek, het geheel werd met vaart en élan gespeeld. De decors waren van J. ten Wolthuis. Grimering: Joh. v. Geenhuizen; geluid en verlichting J. v. Bruggen. voor 19 maart 1961 Holten 1: Doel: A. Vincent. Achter: H. J. J. ten Velde, E. Maats en A. Traanman. Midden: G. Bannink en H. Jalving. Voor: H. Wansink, H. F. Klein Velder- man, H. J. Jansen, G. J. Paalman en H. v. d. Bos. Reserves: J. A. Ulfman, L. Brands en A. Stukker. Holten 2: Doel: T. Bij ma. Achter: G. Krieger, A. Meerman en M. A. Bosschers. Midden: G. H. Vincent en J. A. Jansen. Voor: H. G. A. Jansen, A. Schippers, J. ten Velde, A. Paalman en G. D. W. Brinks. Reserves: J. Nijendijk en J. B. Stukker. Holten 3: Doel: J. W. Biesters. Achter: G. H. Paalman, G. J. Tuitert en J. A. Nijenhuis. Midden: J. H. Hammers en B. J. Mark voort. Voor: T. Aanstoot, J. H. Scheperman, J. G. Nijland, G. W. Brinks en H. J. Schutte. Reserves: W. Dijkslag en M. Klein Horstman. Onder grote belangstelling, ook van buiten de provincie, werd bij bet K.ï.-station van de Coöp. K.I.-vereniging „Zuid-West Overijssel" te Dijkerhoek de voorjaarsstierenkeuring gehouden vanwege de Veeverbeteringscommissie in dit gewest en het Ned. Rundvee Stam boek (afd. M.R.IJ). Als no. 1 kwam in de ring „Boris", een Coba's Boris-zoon gefokt door W. H. J. Hassink te Welsum uit een Guustaaf- moeder, die werd ingeschreven met 6 plus 82 pnt. Dit is een diepe, rnalse en soortige stier, die wel iets vaster gebouwd kon zijn. No. 2 was „Johanna's Peter" en jonge Peter 12900 S uit een „Betsie-Paul. moe der gefokt door J. W. Mensink te Marke- lo, een malse, voldoend gesloten stier van behoorlijk type, welke iets meer manne lijke uitdrukking kon vertonen. Hij was nog te jong voor definitieve keuring, doch kreeg een B van de jury. Als no. 3kwam „Doortje's Boris" te voorschijn. Dit is een jonge Greta's Boris, die ook toezicht op hem houdt, uit een Prins-moeder, gefokt bij M. Kippers te Markeio. Het is een goed soórtige stier, die nog wat moet uitgroeien. Hij werd met B 80 punten ingeschreven. No. 4 „Betsy's Prins", welke gefokt is bij de Wed. Mulder te Zwollerkerspel. Een Lina's Prins zoon uit een Gustaaf- moeder. Geclasseerd met B 77 punten. Ruim en diep, matig vast gebouwde stier met iets weinig klasse. No. 5 „Sjaak", die nogal in de belang stelling staat, is een best ontwikkelde soortige stier, die misschien nog wel meer laat zien, met iets naar vorengeplaatste schouder, ingeschreven met B 81 punten. Hij is gefokt bij A. B. Bredenoord te Wel sum. No. 6 „Hercules", gefokt door E. Rottink te Welsum. Deze stier bewaart zich goed, maar kon wat meer persoon .zijn. Is dan ook voorlopig aangewezen voor de centra le keuring te Zutfen. Het is een jonge Paul 11346 S uit een Gustaaf-moeder. No. 7 „Roza Boris 3", een stier svan goed type, die wat stroft in zijn achterbenen. Een Boris-zoon uit een Betsie's Paul-moe- der en gefokt bij W. Kippers te Wierden. No. 8 was „Greta's Boris", ook een Bo ris-zoon uit een Mina's Joost 15-moeder, een sterke soortige stier, die de K.I. Ver eniging ook zal vertegenwoordigen in Zutfen. Hij is gefokt door H. H. van Rijn te Hengelo (O.). No. 9 was „Ria's Fox" een jonge Roos- je's Fox uit een Betsie's Rudolf-moeder. Een slukkige stier met iets te weinig klas se. Hij werd gefokt bij J. G. Kienhuis te Geesteren. No. 10 „Roland" is ook een jonge Roos- je's Fox uit een Hans-moeder. Diepe mal se, iets kleine, stier, die, gezien zijn leef tijd, zich best bewaart. No. 11, „Nero" is ook een jonge „Roost je's Fox uit een Mina's Joost 9-moeder. Hij is bijna 11 jaar oud en vertoont nog weinig slijtage. Gezien zijn productie-ver erving is hij nog steeds een waardig stal- genoot. No. 12, „Boris van Roza", een jonge Bo ris uit een Mina's Jost 9-moeder, gefokt door W. Kippers te Wierden, is niet in de ring verschenen, daar deze stier wat ze nuwachtig is bij abnormale ontmoetingen. Zijn uitkomsten lijken overigens wel be vredigend, al is dit nog niet geheel te overzien. Ook zijn er nog 2 stieren in koop, wel ke, gezien hun uiterlijk, met Boris, Jo hanna's Peter, Doortje's Boris, Sjaak en Greta's Boris, zijn aangewezen voor de Centrale Stierenkeuring te Zutfen. Deze twee stieren zijn gefokt door W. Kippers te Wierden, een jonge B 2 van Aimeio uit een Boris-moeder, resp. door de Wed. Hofmeijers, een jonge Boris uit een Casimier-moeder. Al met al kan dc K.I. te Holten weer met groot vertrouwen de toekomst tege moet zien wat de afd. M.R.IJ. betreft. De Fries-Hollandse afdeling staat er niet zo optimistisch voor, al heeft de pro ductievererving nog geen zorgen gebaard. De stieren lieten zich best zien, maar men kon geen der dieren aanwijzen voor de centrale keuring te Onunen. De oorzaak hiervan moet gezocht worden in het klei ne aantal F.-H.-fokkers, die in staat zijn een stier te kopen van prima bloed, daar deze dieren veel duurder moeten worden gekocht dan in de M.R.IJ.-afdeling. Ge makkelijk wordt hierin voorzien door be tere dieren. De Chr. Oranjever. hield dinsdagavond 14 maart haar jaarlijkse ledenvergadering in de bovenzaal van de chr. school, onder voorzitterschap van de heer J. Kroon. Hij opende deze avond met Schriftle zing uit Hebr. 10 en gebed. In zijn ope ningswoord heette hij de aanwezigen har telijk welkom en hoopte op een prettige en vlotte afwerking van de agenda. De secretaris, de heer Js. Beldman, las de notulen der vorige ledenvergadering en bracht het jaarverslag, dat op rijm en in dialect opgesteld, zeer werd gewaardeerd. Het ledental is vrijwel gelijk gebleven en in het afgelopen jaar konden de voorge stelde festiviteiten normaal plaats heb ben. Daar de heer H. J. Westerik, penning meester der vereniging, nog niet volledig hersteld is en verzocht heeft voorlopig ontheven te worden van dit werk, wordt in zijn plaats gekozen de heer Johs. Schup- pert Johzn. De voorzitter bracht ditmaal het financieel verslag uit. Dat er dit jaar een voordelig saldo is, vindt zijn oorzaak in de opbrengst van de filmvoorstelling op 5 mei en door de afvloeiing van het 7e leerjaar juist voor het buitenfeest. Hierdoor is het mogelijk in het komende jaar voor enkele onderdelen van het feest, b.v. versiering optocht, iets meer geld be schikbaar te stellen. De kascommissie, bestaande uit de he ren H. Smit en D. J. Schuppert, had boe ken en bescheiden gecontroleerd en in or de bevonden. De nieuwe penningmeester werden hierna de boeken en bescheiden overgedragen. Tot leden van de nieuwe kascommissie werden benoemd de heren D. J. Schuppert en J. Maneschijn. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende bestuursleden, Js. Meesterbe- rends, M. Stam en M. Tromop, met alge mene stemmen herkozen, terwijl in de plaats van de heer A. J. Pekkeriet die zich niet herkiesbaar stelde, de heer A. Grote- boer gekozen werd. Bij het agendapunt ,,hoe gaan we feest vieren"? werd na bespreking besloten op 1 mei (30 april valt op zondag) 's morgens met de kinderen in „Irene" feest te vie ren (evt. met optreden van de Jeugdclub van „C.O.C.") of een filmvoorstelling in Irene", waar O.C.H. dit jaar zal optreden. Voor de middag van 1 mei zal nog nader worden gesproken met het bestuur van de Hol tense Oranje Vereniging. Op 6 septem ber zal het jaarlijkse buitenfeest plaats vinden in „Kalfstermansweide". De heer Johs. Schuppert gaf nog een kort verslag van de deelneming aan het défilé te Den Haag op 6 maart, ter gele genheid van het 12%-jarig regeringsjubi leum, waaraan hij namens de Chr. Oranje Vereniging deelnam. Tot slot werden nog enkele komische films vertoond. Na een slotwoord van de voorzitter werd deze matig bezochte le denvergadering door de heer A. Rietman met dankgebed gesloten. De uitslagen van de donderdagavond in het clublokaal hotel Holterman gespeelde schaakwedstrijden voor de onderlinge competitie van de Holtense Schaakclub luiden als volgt: P. M. v. WalravenJansen 10 H. RoelofsA. de Vries 10 G. A. Brandsmevr. Hol 10 J. SteenbergenP. M. v Walraven 01 F. J. HolG. J. Hoeve 10 KERKELIJKE VERKIEZINGEN Bij de op 8 maart j.l. in Irene gehouden kerkelijke verkiezingen werd als ouder ling gekozen de heer H. Mekenkamp (Borkeld) en als ouderling-kerkvoogd, de heer H. Beldman (Holterbroek 48). Op het circuit „De Hoef" te St. Antho- nis werd een Internationale Motorcross gehouden voor internationals en se nioren. In een wolk van stof en zand komen de internationals tijdens de eerste manch door de bocht. Op de te Wij he gehouden tentoonstel- lin van Paaskoeien werden de inzendingen van slager Dolman als volgt bekroond: le prijs in de rubriek „Vaarzen met 4 brede tanden", le prijs in de rubriek „Vaarzen met 6 brede tanden", le prijs in de rubriek „Afgewisselde koeien". 2e prijs in de rubriek „Vaarzen met 4 brede tanden". 2e prijs in de rubriek „Collecties". 3e prijs in de rubriek „Vaarzen met 2 brede tanden". ll.i VOORLICHTINGSBUREAU Trt van DEN VOEDINGSRAAD Een bericht voor 14-17-jarigen Als je een jaar of veertien, zestien bent, heb je al een stuk van je leven ach ter de rug, laten we zeggen een vijfde, maar het meeste moet nog komen. Je bent er nu ai piannen voor aan maken. Plan nen in verband met je liefhebberijen en je werk. Dat is allemaal goed en wel, maar dan moet er ook een goede kans zijn, dat er straks iets van die plannen terecht komt. Wie veel wil bereiken en veel wil verzetten moet in de eerste plaats xit zijn. En daaraan kun je zelf het een en ander doen. Je kunt er ook iets voor ïaten! Iedere avond extra laat naar bed gaan b.v. of ais je even kan zo'n eigen raar dagmenu in elkaar zetten met aueen chocoia of een croquet tussen de middag. Op 't moment is dat wel leuk, maar ze siaan een flinke bres in je zak geld en ook om andere redenen is deze gewoonte op den duur misschien toch minder aan te beveien. Wat fruit en een paar boterhammen doen het beter voor in oe pauze of ais je moet overblijven. Je voeding moet je namelijk besiist verstan dig inpikken. Wie aan sport doet, weet dat natuur lijk. Iedere sportsman van betekenis volgt vaste regeis om zijn body fit te houden. Lui, die in training zijn, maken ernst met dat, wat ze eten. Sterke spieren, een ge zond lichaam, een behoorlijk uithoudings vermogen zijn o.a. afhankelijk van wat je eet. Een flinke portie groente, kaas, vlees, vis of een ei, veel melk (gemiddeld drie kwart liter en karnemelk of yoghurt is ook melk!)_ zijn dringend aanbevolen voor een goede spierontwikkeling en een groot uithoudingsvermogen. Je kunt niet onverstandiger doen dan het op een akkoordje gooien met je voe ding als je in welke tak van sport dan ook wilt uitblinken. Trouwens, ook als je niet zo druk aan sport doet, is het voor een flinke lichaamshouding en goed-ont- wikkelde spieren nodig, dat je verstan dig eet. Iedereen draagt altijd zelf een groot deel van de verantwoordelijkheid voor zijn gezondheid. Je kunt er zelf aan meewerken fit te zijn en te blijven. Meisjes hebben zo hun eigen wensen. Ze willen er o.a. leuk uitzien. Ook daar zal je voeding je bij kunnen helpen. Dat betekent niet, dat je je houdt aan een dieet van eigen makelij en vrij wel alles weigert wat je moeder je voor zet uit angst te dik te worden. Snoep lie ver wat minder en gebruik niet overdre ven veel vet (dat b.v. in een behoorlijke hoeveelheid voorkomt in je zakje patates frites!) dan dat je thuis je eten laat staan. Voor een gezonde huid en een gezond lichaam (van belang bij gymnastiek en sport) is het nodig, dat je dagelijks een flinke portie groente eet,, gemiddeld drie kwart liter melk (karnemelk of yoghurt) gebruikt, als je wilt in de vorm van een toetje of als drank en als het enigszins kan iedere dag kaas, fruit en wat vlees, vis of een ei. Niet zelden hebben meisjes van jullie leeftijd een beetje bloedarmoede en voe len zich daardoor slap. Dikwijls komt dat door de onjuiste voeding, die ze gebrui ken. Bij voorbeeld doordat ze te weinig vlees en groente eten, geen zin hebben in melk, pudding of yoghurt en alleen maar wit brood willen eten, terwijl bruin brood beter voor ze is. Wie nog groeit, moet ervoor zorgen, dat zij al deze dingen wél eet. Het hin dert zelfs helemaal niet er veel van te eten, desnoods meer dan je moeder. Te dik zul je er niet zo gauw van worden, zeker niet als je veel lichaamsbeweging neemt. Komen er helemaal geen centime ters meer bij in de lengte, dan is het na tuurlijk wel uitkijken, dat je geen centi meter in omvang toeneemt! Het komt er dus op neer, dat je mee moet en kunt eten met alles wat de pot schaft. Wees in ieder geval niet te kies keurig. Mensen, die dit niet lusten en dat niet lekker vinden, zijn vreselijk ongezel lige eters en zullen later, als ze getrouwd zijn, nog heel wat echtelijke onenigheden over het dagelijks eten uitlokken. Als je dat tenminste al interesseert

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 5