Jaarvergadering HMV Rode Kruis was actief Abonnementsgeld AGENDA: Korps en drumband naar concours Forumavond A.R. Kiesvereniging Bosbrand in de Holterberg Vergadering Fokvereniging „De Fries-Hollandse" Groot krentenbrood Twee gewonden bij botsing tussen auto en melkwagen Laatste herinnering Bouw van fabriek op industrieterrein KERKDIENSTEN Burgerlijke stand Gevonden en verloren voorwerpen No. 11. Jaargang 13. ZATERDAG 18 MAART 1961 S NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal Uitgave van de Stichting ,JJoltens Nieuwsblad te Hólten. Telefoon 05^83 - 23If Adv.-prijs 115 mm. (a contant) f 2.Iedere mm. meer 0.08 In café „De Waag" (Jan Haverslag) werd dinsdagavond de jaarlijkse leden vergadering gehouden van de Holtense Muziekvereniging „HMV". De voorzitter, de heer A. Westerik, opende deze goed bezochte vergadering met een hartelijk woord van welkom en hij gaf hierna het woord aan de secreta ris, de heer G. Brands, voor het lezen van de notulen en het verslag over het afgelopen jaar. Uit het jaarverslag bleek o.m., dat het aantal werkende leden met 2 was ge stegen en dit bedroeg op 31 dec. 1960 39. Toch heeft het korps nog dringend ver sterking nodig. Ook bij het jeugdkorps zijn nieuwe leden hartelijk welkom. Bij de muziek geldt ook: „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst" en het is daarom drin gend noodzakelijk, dat een flink aantal jongelui lid worden van het jeugdkorps om t.z.t. de plaats van de ouderen in te nemen. De secretaris bracht in zijn jaar verslag de donateurs hartelijk dank voor de in 1960 gegeven financiële steun en de ingezetenen werd dank gezegd voor de medewerking, die werd verleend bij de lompeninzameling. Financiën. De penningmeester, de heer F. J. Schup- pert, boekte over 1960 een klein batig saldo, alhoewel het nogal „passen en me ten" kostte om de eindjes aan elkaar te krijgen. De uitgaven bedroegen bijna f 4000,-. Er is een schuld van pl.m. f 6400,- (renteloze aandelen), waarvan men in 1961 minstens f 500,- hoopt af te lossen. Een woord van hartelijke dank werd gebracht aan de heer H. Oolbekkink voor het schrijven van enkele honderden kwi tanties voor de donateurs en tot de heer H. Bosman voor het incasseren van de donaties. De commissie voor kascontrole, die be stond uit de heren M. Bouwhuis en H. Willems, had boeken en bescheiden in orde bevonden en de vergadering ging dan ook gaarne akkoord met het voorstel om de penningmeester, onder dank voor het vele werk, decharge te verlenen. Als leden van de kascontrolecommissie 1961 werden benoemd de heren J. Schippers en H. Willems. Bestuursverkiezing. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd herkozen de heer B. Maats, terwijl in plaats van de heer T. Nieuwenhuis ge- De heren ds. R. A. Hoogkamp, R. Hee- res, G. Landeweerd en J. Wiggers, hebben tijdens de maandagavond in gebouw „Re- hoboth" gehouden forumavond vragen beantwoord van zeer uiteenlopende aard. Er werden o.a. vragen gesteld over een fusie van de A.R., CHU en KVP (CDU - Duitsland!), de A.R.-partij en de sport, hulp aan onder-ontwikkelde gebieden, de Europese Eenwording, toestand in Indo nesië en de Kongo, zondagsrust en zon dagsheiliging enz. Voordat gelegenheid werd geboden om met het forum de degens te kruisen, werd de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze geopend door de voorzitter, de heer K. A. Koekkoek, die hierna een hartelijk woord van welkom sprak, waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot de forumleden. De forumavond, waarvoor flinke be langstelling bestond, werd door ds. R. A. Hoogkamp met dankgebed gesloten. Zondagmiddag om kwart over vier werd de Holtense brandweer gealarmeerd voor een bosbrand in de Holterberg. Vol gens de binnengekomen melding zou de brand woeden achter hotel ,,'t Lösse Hoes"'. Het bleek echter dat het heel wat verder was en dat een perceel heide met vliegdennen in brand stond langs de autoweg bij de grens van de gemeente Hellendoorn. De brand liet zich aanvan kelijk ernstig aanzien. Het vuur vond gre tig voedsel in de droge heide en de onder zijde van de dennenopslag zodat onze bur gemeester, die gelijktijdig met de brand weer arriveerde, het raadzaam achtte de brandweren van Nijverdal en Hellen doorn om assistentie te verzoeken. De Holtense brandweerlieden zagen echter kans door krachtig ingrijpen met de ne- velbluswagen en het gebruik van schop pen, het vuur te localiseren en daarna te blussen, zodat de inmiddels aangekomen Nijverdalse brandweer niet meer behoefde op te treden. Om half zes was men de brand volkomen meester. Pl.m. anderhalve hectare bos en heide, toebehorende aan het Staatsbosbeheer, waren door de vlam men verloren gegaan. De brand was ken nelijk ontstaan op een open plek in het bos, zodat zij vermoedelijk ontstaan is door het achteloos wegwerpen van een brandende lucifer of sigaret. De Rijkspo litie stelt een onderzoek in. kozen werd de heer W. van Geenhuizen. Voorzitter Westerik liet vóór de stemming weten, dat de heer Nieuwenhuis zich her kiesbaar had gesteld, doch hij had tevens te kennen gegeven, dat hij liever iemand anders benoemd zou zien. Aktiviteiten. Bij het bespreken van het „werkpro gramma 1961" werd in principe besloten tot deelname aan een concours op zater dag 3 juni te Ruurlo of op zaterdag 24 juni in Haaksbergen. In verband met het genomen besluit deed de voorzitter een dringend beroep om thuis flink te oefe nen (als het kan elke dag een kwartier tje) en de repetities trouw te bezoeken. Dirigent Diepenveen wil graag met HMV naar het concours, maar hij eist, dat de nummers er „in zitten" en dat elke muzi kant zijn partij kan „maken". De drum band zal zaterdag 27 mei op uitnodi ging deelnemen aan een drumband concours, dat de St. Jans Harmonie te Wierden, bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan, organiseert, terwijl eind augus tus, begin september zal worden deelge nomen aan een concours van de Konink lijke Federatie van Harmonie- en Fan faregezelschappen. Tevens zal in Wier den deelgenomen worden aan een groot défilé. Lompenaktie. Op voorstel van het bestuur werd be sloten om dit voorjaar weer een inzame ling van lompen te houden, waarbij men weer gaarne wil rekenen op de medewer king van alle huisvrouwen. Vele kleintjes maken bij deze inzameling de bekende grote, die de penningmeester van HMV beslist niet kan missen. Voor de drum band moeten nieuwe diepe trommen wor den aangeschaft en hiermee is een be drag gemoeid van minstens duizend gul den. Na gehouden rondvraag werd de ge zellige jaarvergadering door de heer Wes terik gesloten. Deze matig bezochte vergadering werd door de voorzitter, de heer E. Aaltink, met een kort welkomstwoord geopend. De secretaris, de heer G. Meijerman, las de notulen der vorige vergadering, welke werden goedgekeurd. De penningmeester, de heer G. J. Klaasses, bracht verslag uiit van de financiële toestand der vereni ging. De kascommissie rapporteerde bij monde van de heer H. R. Muilerman, dat alles accoord was bevonden. De contro leur, de heer J. W. Jansen, bracht hierna verslag uit van de werkzaamheden. Er werden 198 kalveren geschetst en 55 koeien in het stamboek opgenomen. In to taal werden 28 vaarzen en pinken voor ex port verkocht. De prijzen hiervoor ge maakt waren zeer bevredigend. Bij de ge houden bestuursverkiezing werd voor de heer G. J. Klaasses, die niet herkiesbaar was, gekozen de heer A. Ribbink. Hierna kreeg de heer Jac. ter Haar, hoofdvertegenwoordiger van de Drents- Overijsselse Bond van zwartb. fokkers, de gelegenheid om enkele aspecten van de export naar voren te brengen. Ook de ei sen welke aan deze dieren gesteld worden werden door hem duidelijk uiteengezet. Hoewel de verwachtingen niet erg gun stig zijn voor dit jaar, dient men toch, als de gelegenheid zich voordoet, de mogelijk heden te benutten. Verschillende vragen werden door de spreker beantwoord. Door de vjoorzitter werd hem dank gebracht voor zijn duide lijke uiteenzetitng en de vergadering ge sloten met dank aan de opkomers. In verband met de geboorte van een dochtertje heeft het personeel van de dienst van gemeentewerken de technisch ambtenaar van deze dienst, de heer D. J. Bulsink en zijn echtgenote, een groot kren tenbrood aangeboden. De ,,krentenweg gen" had een lengte van 1,30 meter. De afdeling Holten van het Ned. Roode Kruis hield maandagavond in hotel Hol- terman haar jaarvergadering onder voor zitterschap van dokter C. H. Rietdijk. In zijn welkomstwoord deelde de voor zitter mede, dat van de heer Beijers, een van de oprichters van de afdeling, bericht was binnengekomen, dat hij zich, in ver band met verschillende omstandigheden, genoodzaakt zag als bestuurslid te bedan ken. Spreker bracht het aftredende be stuurslid dank voor het werk dat hij vele jaren in het belang van de afdeling heeft verricht. De secretaresse, mej. E. H. W. Vincent, bracht daarna het jaarverslag uit, waar aan wij ontlenen, dat het ledental 237 be draagt of zes meer dan in 1959. Er werden Zaterdagavond om ruim half acht had op de Markeloseweg even voor het woonwagenkamp een aanrijding plaatls tussen een personenauto en een melk wagen, waardoor de 68-jarige vrouwelijke arts, mevr. L. E. J. Ensink geb. Barend- se, uit Apeldoorn, en haar bij haar in zittende 39-jarige zoon, de heer H. J. Ensink uit Dordrecht, zodanig werden gewond, dat zij naar het St. Geertruiden Ziekenhuis te Deventer moesten worden overgebracht. Mevr., E., die uit de richting Holten kwam, reed, door nog onbekende oor zaak, tegen de rechts van de weg staande wagen van de melkrijder, de heer H. Schooien uit Markelo, op, die van de voorgeschreven verlichting was voorzien. De auto haalde eerst naar links uit en kwam toen zwaar beschadigd in de berm van de weg tot stilstand. De melkwagen v/as totaal aan stukken gereden en vorm de een grote ravage op de rijweg, waar door het verkeer geruime tijd gestremd werd. De bestuurster van de auto had een zware hersenschudding en verwondingen in het gezicht. De heer E. was er het erg ste aan toe. Hij had verwondingen in het gezicht, een kaakfractuur en hij klaagde over pijn in de borst. Beiden zijn met de Holtense ziekenauto naar Devtener ge bracht, waar de heer E. direct moest wor den geopereerd. Zijn toestand was zon dag zo, dat geen direct levensgevaar aan wezig was. Dokter J. P. Nagelhout uit Holten en dokter Verbeek uit Markelo verleenden de eerste hulp en lieten de getroffenen direct naar het ziekenhuis in Deventer overbrengen. De zwaar be schadigde wagen is later, nadat de ver keerspolitie en onderzoek had ingesteld, door een kraanwagen van de expediteur A. Muller uit Holten weggesleept. door de afdelingen verschillende inzame lingen georganiseerd in het belang van Nederlandse en buitenlandse slachtoffers van rampen en hongersnood, o.a. voor de bewoners van het Tuindorp-Oostzaan, Ma rokko en de anti-hongeractie (f 1948,40). Drie langdurige zieken maakten een reis me't de salonboot „Henry Dunant", terwijl aan 7 patiënten in de sanatoria met Sint Nicolaas fruitbakjes werden ge zonden en met de Kerstdagen aan 20 lang durige zieken in de gemeente. Via de lec- tuurkast werd 495 kg aan tijdschriften en 27 boeken ontvangen. Aan het Jeugd Roo de Kruis konden telkens postzegels en capsules worden gezonden, terwijl de leerlingen van de openbare en bijzondere scholen tekeningen maakten en kalenders voor invaliden en bejaarden. Bij het jubileum van de Kon. Jutefa- brieken Ter Horst en Co. te Rijssen ont ving de afdeling een cheque van f 500, voor haar interne werk. Ook het financieel verslag van de pen- ningmeesteresse, mevr. H. J. Bal-Keiler, was gunstig. De inkomsten bedroegen f 2410,71 en de uitgaven f 1676,01, zodat er een batig saldo was van f 234,10. Dit saldo kon gevoegd worden bij de kleine reserve, die de afde ling heeft gevormd. Voor de boottocht fruitmandjes, oefeningenfonds enz. werd f 242,80 uitgegeven. De opbrengst van de jaarlijkse collecte ging vooruit. Zij bedroeg bruto f 1473,61. Aan contributie werd ontvangen f 384,50. Hiervan moet 35% aan het hoofdbestuur worden afgedragen. Beide bestuursleden werd dank gebracht voor hun werk. Nadat door de kascom missie, bestaande uit mej. Paalman en de heer A. Nekkers een gunstig rapport was uitgebracht werd als nieuw lid dezer commissie aangewezen de heer J. M. Metz- ger. Bij de bestuursverkiezing werd mevr. Bal, die aftredend was, herkozen, terwijl in de plaats van de heer Beijers werd be noemd de heer R. Heeres. Als afgevaardigden naar de algemene vergadering in Leeuwarden werden aan gewezen de dames W. E. Wolters en H. J. Bal-Keiler. Reserve is mej. E. H. W. Vin cent. Na afloop van de ledenvergadering werd besloten, dat de heer C. Knijff als vice-voorzitter zal optreden. TECHNISCH AMBTENAAR Tot technisch ambtenaar op arbeids overeenkomst is bij de dienst van gemeen tewerken afd, wegenbouw met in gang van 17 april a.s. benoemd de heer P. B. Müller, thans techn. ambtenaar bij de Ned. Heide Mij. te Heerde. Abonné's op Holtens Nieuwsblad BUITEN DE GEMEENTE HOLTEN worden beleefd verzocht hun abonne mentsgeld (per halfjaar f 3.of voor het gehele jaar f6.te willen voldoen op girorekening no. 875587 van de Coöp. Boe renleenbank te Holten. Bij het overmaken even vermelden: Abonnementsgeld Hol tens Nieuwsblad. Mocht de overschrijving op 22 maart a.s. nog niet in ons bezit zijn, dan ont vangt men een postkwitantie (plus 35 ct. inningskosten) Vertrouwende op aller welwillende medewerking, ADM. HOLTENS NIEUWSBLAD. Door het architectenbureau Vixseboxse en Zeilemaker te Almelo is aan de firma A. Koopman Zn. opgedragen de bouw van een fabriek voor rekening van de N.V. Tara-Union, op het industrieterrein, al hier. Men is inmiddels reeds met de bouw aangevangen. De fabriek zal verrijzen ten oosten van de opslagplaats van de firma Gebr. Meerman. GESLAAGD VOOR MACHINESCHRIJVEN Mej. M. Koopman Ed. slaagde te Deven- Iter voor het difCVpma machineschrijven met het hoogst aantal punten der deelne mende kandidaten. Als blijk van waarde ring werd haar hiervoor een taart aange boden. Zij werd opgeleid door het Insti tuut Noach te Deventer. OFFICIËLE PUBLICATIE VOORBEREIDING HERZIENING UITBREIDINGSPLAN Het hoofd van het gemeentebestuur van Holten brengt ter openbare kennis, dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 9 maart 1961 heeft besloten te verkla ren, dat de herziening van het uitbrei dingsplan in hoofdzaak voor de gemeente Holten wordt voorbereid. Holten, 10 maart 1961. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, W. H. ENKLAAR. OPENBARE KENNISGEVING Het hoofd van hetgemeentebestuur van Holten brengt ter openbare kennis, dat vanaf 11 maart 1961 gedurende veertien dagën ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de raad dier gemeente dd. 9 maart 1961, nr. 592, tot vaststelling van een wijziging van het uitbreidingsplan in onderdelen voor het dorp Holten. Het besluit heeft betrekking op een wij ziging van de bebouwing langs een ge deelte van de noordelijke zijde van de Kol- weg en de Oranjestraat. Binnen zes weken na afloop van boven genoemde termijn kunnen belanghebben den, die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, bij gedeputeerde staten bezwaren tegen dit besluit indienen. Holten, 10 maart 1961. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, W. H. ENKLAAR. ONTSTEKEN VAN PAASVUREN De Burgemeester van Holten vestigt de aandacht van belanghebbenden op het bepaalde in artikel 74a der Algemene Po litieverordening dezer gemeente, waarbij het zonder zijn toestemming verboden is in de open lucht paas- of kampvuren te ontsteken. Aanvragen om vergunning voor het ontsteken van paasvuren moeten uiter lijk 25 maart a.s. schriftelijk ter secretarie worden ingediend en een aanduiding be vatten van de plaats waar het vuur zal worden ontstoken. Aangezien de aanvragen door de brand weer moeten worden gecontroleerd, is het noodzakelijk, dat bovenstaande ter mijn stipt in acht wordt genomen. Holten, 17 maart 1961 De Burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR. UITLOTING OBLIGATIELENING 1952 GROOT f 60.000,— Burgemeester en wethouders van Hol ten brengen ter openbare kennis, dat in een op 21 maart a.s. te 2.30 uur te houden openbare vergadering van hun college zullen worden uitgeloot twee obligaties van de per 1 mei 1952 gesloten obligatie lening, groot f 60.000, Holten, 17 maart 1961. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. Zaterdag 18 maart, 7.30 uur: Feestavond Buurtvereniging „Dijkerhoek" in zaal „Het Bonte Paard". Zaterdag 18 maart, 7.30 uur: Feestverga- dering buurtvereniging „Schoolkring Dijkerhoek". Zaterdag 18 maart, 's avonds om 8 uur: Bal „Holtens Gemengd Koor" in zaal „Amicitia". Zaterdag 18 maart, 8 uur: Filmvoorstel ling in „Irene" (zie adv.). Maandag 20 maart tot zaterdag 25 maart: Collecte Groesbeekse Tehuizen (zie be richt). Maandag 20 maart, 's avonds om 8 uur: Demonstratiewagen IJsselcentrale op Smidsbelt (zie adv.). Maandag 20 maart, 8 uur: Filmavond Dorpsschool. Maandag 20 maart, 8 uur: Ledenvergade ring afdeling OLM in 't Stationskoffie huis van de heer M. Kalfsterman. Dinsdag 21 maart, 's middags om half drie en 's avonds om 8 uur: Demonstratie wagen IJsselcentrale op de Smidsbelt (zie adv.). Dinsdag 21 maart, 8 uur: Voorjaarsmode show Fa. Wonnink in „Amicitia" (zie adv.). Woensdag 22 maart, 8 uur: Jaarvergade ring WV in café Maats (zie adv.). Woensdag 22 maart: Ledenvergadering „Jong Holten". Donderdag 23 maart, 7.45 uur: Vergade ring Geref. Vrouwenvereniging „Pris- cilla" in gebouw „Rehoboth". Donderdag 23 maart: Cursus: „Hoe ver zorgen wij onze zieken", te geven door zr. Groeneveld in het Groene Kruisge- bouw voor de afdeling Espelo van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Aanvang 8 uur. Vrijdag 24 maart, 8 uur in Hotel Holter- man: Jaarvergadering Plattelandsvrou wen. Vrijdag 24 maart, 's avonds om 8 uur: Vergadering van „De Vrije Boer" in „Amicitia" (zie adv.). Zaterdag 25 maart, 7.30 uur: Groot bal van „De Trekkers" in „Amicitia" (zie adv.). Dinsdag 28 maart: Ouderavond o.l. school Espelo. Lezing door de heer A. Celie uit Raalte over tandverzorging, met licht beelden. Inzage werk van leerlingen. Aanvang 7 uur in de o.l. school. Woensdag 29 maart: „Jonge Kerk" in „Irene". Aanvang 8 uur. Verwelkoming nieuwe lidmaten. Ned. Herv. Kerk. Holten. 10 uur Ds. Is raël (Bed. H. Doop) en 7 uur Ds. Pol- huys (Jeugddienst). Extra collecte voor de Regionale Commissie voor het Zui den. Dijkerhoek. 10 uur Ds. Addink. Collec te Regionale Commissie voor het Zui den. Geref. Kerk. 10 uur (Voorbereiding Hei lig Avondmaal) en 3 uur (Openbare geloofsbelijdenis) Ds. Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte be stemd voor het Bouwfonds. Bij de uit gang collecte voor „Eigen Kerkbouw". Geboren: Harma, dv D. J. Bulsink en B. van der Hoek, Look 62a. Maria Jan. tina, dv G. Willems en H. J. Meulman, Deventerweg 14. Johanna Aleida, dv J. Paalman en H. Beldman, Look 29. Hendrika, dv G. D. A. Klein Teeselink en G. Rensink, Dijkerhoek 85. Hendrik Engbert, zv J. Prins en A. Nijkamp, Dij kerhoek 5. Ondertrouwd: P. C. N. Vos, 25 jaar, Holten en T. M. Mulder, 24 jr., Utrecht. BEVOLKING: Ingekomen: R. Berends van Leiden naar Aalpolsweg 36. P. C. N. Vos van Deventer naar Haarstraat 4. W. G. van Loenen en gezin van Voorburg naar Hol terberg 46. Vertrokken: W. P. Elbracht van Hol terberg 26 naar Deventer. D. J. Kruit- bosch van A. Goldsteinstraat 7 naar De venter. E. Brouwer van Rörikstraat 1 naar Haarlem. Gevonden: schroevendraaier; jongens pet met klep, band en bontrandje; plas tic tas met inhoud; een paar heren glacé handschoenen; kinderportemonnaie zon der inhoud; bromfietshandschoen; glas stuk uit achterlicht; militaire koppel. Verloren: fototoestel; dressuur-honden- halsband; polshorloge. Tevens wordt bekend gemaakt, dat se dert enige weken op het groepsbureau der rijkspolitie te Holten een damesrij wiel staat, dat onbeheerd voor een win kel aan de Dorpsstraat te Holten werd aangetroffen. Het verkeert in vrij goede staat, is voorzien van twee trommelrem- men en is van het merk „Veeno". Inlichtingen dagelijks aan het groeps bureau der rijkspolitie te Holten, doch uitsluitend tussen 9-13 en 14-18 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 1