Toneelavond Msonderwijs Ladderactie Dorpsschool AGENDA: VERHOGING ADVERTENTIETARIEVEN W ereMvrouwengebedsdag Wandelsport Ds. Addink terug uit Australië ï^"*BABYDERM oÏeohp ETALEREN ADVERTEREN COMBINEREN Gemeentevergadering KERKDIENSTEN Gevonden en verloren voorwerpen Peil der Holtense accordeonisten ging goed vooruit No. 8. Jaargang 13. ZATERDAG 25 FEBRUARI 1961 NIEUWSBLAD e van de Stichting .floltens Nieuwsblad» Adv..prys 1-15 mm. (a contant) f 2.-. Iedere mr te Holten. Telefoon 05^83 - 23U holten; Be abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1.50 per kwartaal De afdeling Holten van Volksonderwijs organiseerde woensdagavond haar jaar lijkse ontspanningsavond in Amicitia, waaraan de toneelgroep van de afdeling Deventer haar medewerking verleende door de opvoering van de comedie in 3 bedrijven „Het is nooit te laat" van de auteur Felicity Douglas, naar een ver taling van Alfred Piesten. Slechts een klein aantal leden en be langstellenden had aan de oproep van het afdelingsbestuur gehoor gegeven, zodat de zaal maar matig bezet was. Niet temin hebben de aanwezigen van een goede en prettige avond genoten. Voordat de Deventenaren voor het voet licht kwamen sprak de voorzitter van Volksonderwijs, de heer B. H. Brouwer een kort welkomstwoord, waaraan hij er aan herinnerde, dat na de inzinking in verband met de contributieverhoging het ledental thans weer wat omhoog gaat. Al timmert de afdeling niet aan de weg, zij is toch steeds op haar hoede om, als er iets met het openbaar ondeiwijs mocht ge beuren, direct bij de hand te zijn. Spreker herinnerde aan het jongste con gres in Utrecht, waar inleiders van ver schillende richting aandacht geschonken hebben aan de geestelijke achtergrond van de openbare school en de vraag on derzocht hebben of het gewenst is dat een andere koers wordt ingeslagen. Doel van dit onderzoek was ook, om na te gaan of de mensen bevredigd zijn in de school. Een feit is, dat de openbare school weer vooruit gaat en dat er teyens symp tomen zijn, welke wijzen op een meer sa mengaan. Verenigen is beter dan uit elkaar gaan, aldus dc heer Brouwer. TONEEL De comedie „Het is nooit te laat", die vervolgens door de toneelgroep uit De venter voor het voetlicht werd gebracht, is een stuk van deze tijd. Vier generaties wonen onder hetzelfde dak in de woning van de familie Hammond en zij hebben allen hun problemen en persoonlijke eigenaardigheden. Ondanks de inspan ning en de opofferingen, die het haar kost om allen en alles in het gareel te houden, weet Laura Hammond, de vrouw des huizes, een. boek te schrijven, dat een z.g. „bestseller" wordt. De uitgever Ste phen Hodgson, die haar de verfilming van haar boek komt aankondigen, weet De Holtense Accordeonver. „H.A.V." hield zaterdagavond onder leiding van haar dirigent, de heer J. Brekvoort uit Deventex*, haar jaarlijkse openbare uit voering. Deze opende zelf de bijeenkomst, om dat de voorzitter H. J. Bolink onder de wapenen is, en zeide o.m. dat de jongelui het gehele jaar hard gestudeerd hebben en dat de uit te voei'en nummers belang rijk in kwaliteit vooruit zijn gegaan, zo dat het programma voor hen veel zwaar der is geworden. Er werd hierna een aardig progi'amma uitgevoerd, waarnaar het publiek met veel genoegen heeft geluisterd. Vielen in de eerste nummers waarschijnlijk van wege de zenuwen nog wat weifelin gen te bespeuren, het ging na ieder num mer steeds beter, zodat de nummers „Vi- neta Glocken" van Johan Theiker, naar een arrangement van R. Wasschaar, „Uni que" van Jacq. Tiebosch en „Schelde- klanken" van Piet Demmers, met grote virtuositeit ten gehore werden gebracht. Ook met „Minerva" van H. W. v. d. Glas oogstte het jeugdige korps een hartelijk applaus. Wegens verhindering van Eddy Maats zorgde de heer A. Olthof uit De venter voor de pianobegeleiding. Als een toegift werden tenslotte nog een aantal aai'dige en populaire nummers gespeeld van het laatste Song-festival, die het jeugdig publiek mocht meezingen. Na de pauze kwam de toneelvereniging „O.C.H." met de klucht in 2 bedrijven „In de aap gelogeerd" voor het voetlicht. Er kwam ook inderdaad een aap in voor, die in het pension van de heer en mevr. Donkers schrik en verwarring stichtte, maar zich later ontpopte als de man .van Tante Pietje, die vrij plotseling op be zoek kwam, en reeds geschreven had voor een veri'assing te willen zoi-gen. Voor de pensiongasten Thomas Wortel en Miep de Jong was het maar een rare kennis making in huize Donkers. De inhoud van het stuk was niet be stemd om critisch bekeken te worden, maar het publiek heeft er wel hartelijk om gelachen. De rollen van Donkers en zijn vrouw Miep werden gespeeld door de heer J. Ooslerkamp en mevr. A. Bruintjes-Kleene, Thomas Wortel en Miep de Jong waren de heer J. Konijnenberg en mej. B. Meer man, tante Pietje en haar behaarde echt- haar, nadat zij vele bezwaren heeft over wonnen, over te halen naar Hollywood te gaan en daarna een flat in Londen te betrekken, waar zij zich rustig aan het schrijven van een tweede boek zal kunnen wijden. Maar zie, hier in al die rust en stilte, lukt het haar niet, haar gedach ten te formuleren en het hoek komt niet af. Wel wordt zij door het bezoek van haar man en haar ogenschijnlijk vroegrijpe dochter Tessa, meer bij haar gezin bepaald. Zij keert daarin terug, om, na door vernietiging van het ma nuscript, van haar schrijversschap af stand te hebben gedaan, haar moeder lijke plichten onder meer ideale omstan digheden weer te vervullen. Het is een zeer levendig en gevai'ieerd spel met tal van typisch menselijke si tuaties, dat door de geroutineerde dille- tanten op vlotte en vaardige wijze op de planken werd gezet. Elke rol kreeg een zeer aannemelijke vertolking, die alle lof verdiende, al werd de figuur van „Oma" wel wat jeugdig getypeerd. Een bijzonder woord van lof komt toe aan mevr. v. d. Waal, voor de wijze waarop zij de moei lijke rol van Laura Hammond vertolkte. Charles, haar echtgenoot, was de heer T. Driessen, Oma, haar moeder, mevr. Kuiper, Tessa, haar dochter, Ria Heinec- ke, John, haar zoon, Bé Lensink, Anne, j de vrouw van John, Corrie Menage, en Stephen Hodgson, een uitgever, de heer G. van Ulsen. Verder speelden nog in hets tuk de heer C. Hanekamp, als Tony Hawford, een op Tessa verliefde jongeman en als buurvrouw van de Hammond's, Mrs. Dixon, mevr. de Raad-Pot. De regie had de heer P. van der Waal en de grimering de heer L. Heukels. Onder zeer spontaan applaus van de bezoekers bood de heer Brouwer de spe lers met een hartelijk dankwoord een grote taart aan. Na een verloting met enkele mooie prijzen, is er door het gezelschap, dat nog bleef, een tijdlang gezellig gedanst. Aan de Wereldvx'ouwerxgebedsdag die werd gehouden op vrijdag 17 februari in Rehoboth en Bethanië namen dit jaar weer vele vrouwen deel. De liturgie werd, zoals gebruikelijk, door enkele dames gelezen. Evenals andere jaren werd ook nu weer een collecte voor het Zendingswerk in het algemeen, gehouden. De opbrengst hiervan bedroeg in Hol ten en Dijkerhoek resp. f 24,58 en f 9,50. genoot waren mevr. M. Meinsma-Kooy en de heer L. Meinsma. Onder de tonen van de Holtense band „The Melodians" is er nog geruime tijd gezellig gedanst. Zaterdag 25 februari organiseert de wandelsportvereniging „De Trekkers" de tweede serietocht onder auspiciën van het district Almelo van de N.U.W. De afstand van deze tocht is 15 km. voor junioren en senioren. De eerste serie- tocht werd op 11 febr. in Rijssen gehou den over een afstand van 10 km. De derde en laatste tocht zal in Almelo wor den georganiseerd. De afstanden zijn dan 20 km. voor senioren en 15 km. voor ju nioren. De start is zaterdagmiddag 3 uur bij café „De Waag" van de heer J. Haver slag. De wandelsportvei-eniging „De Trek kers" heeft vergunning van de Bond ont vangen om het komende seizoen weer een wandeltocht te organiseren en wel op zatei-dag 30 september 1961. In de week van 21 t.m. 24 juni wordt weer een avond vierdaagse te Holten gehouden. Na een voorspoedige reis met het s.s. „Zuiderkruis" is Ds. C. C. Addink, herv. predikant te Holten, die vanaf 9 decem ber j.l. op dit stoomschip als bootpredi kant heeft dienst gedaan en een reis naar Australië v.v. heeft gemaakt, behou den in zijn pastorie teruggekeerd, waar hij o.m. door een delegatie uit de kerke- raad der Herv. Gemeente werd begroet. De heenreis ging via het Panamakanaal en de terugreis via het Suezkanaal. Ds. Addink staat zondag al weer op de kansel en zal in de dienst van 10 uur voorgaan. .«(Af VoorheHere Baby-huidje Het personeel van de Dorpsschool hield ongeveer een maand geleden een tweedaagse papierinzameling en de vo rige week opnieuw een dubbeldaagse. Bei- de keren werd een autovol afgeleverd. Uit de papiei'pot werd een mooie „Triotrack" grammofoon gekocht, terwijl de laatsfte actie werd gehouden ten bate van het aan schaffen van platen, die diensten kunnen bewijzen bij het zangonderwijs en de mu zikale vorming. Sommige leerlingen klom men bij deze „Ladderactie" wel enorm hoog. Men snapt gewoon niet, waar ze de boel allemaal vandaan halen. Een stapel kranten ter hoogte van 1, 2 of 3 decimeter zou misschien normaal zijn om mee te ne men. En als er meer kinderen naar school gaan uit hetzelfde gezin, zullen ze wel sa men moeten delen. Op de uitgereikte di ploma's kwam de krachtsinspanning tot uitdrukking in de sporten van een ladder. De sporten gingen per meter omhoog. Wie dus 10 punten verwierf, had de le sport beklommen. Met 20 punten of meer zat men op de 2e sport, met 30 punten en meer op de 3e sport, enz. Wie zijn stapel met een kruistouw gebonden afleverde, kreeg een dubbele puntenwaarde uitbe taald. Er waren 72 leerlingen, die met alle inspanning toch niet de eerste sport be klommen. Zij kregen evenwel een „Be wijs van inspanning". Verder was de uitslag als volgt: Eerste sport: Hans Nijhuis, Herman Schorfhaar, Wim Pinkert, Johan Vincent, Rebekka Heine, Hennie Markvoort, Albert Meerman, Joke Denekamp, Willemien Bargboer, Tineke Bolink, Dinie de Vries, Stinus Huisman, Wim Paalman, Paul Wansink, Joop Arf- man, Truida Klein Horstman, Jannie Podt, Truus Veenstra, Toosje ten Dam, Wim Lammertink, Dinie Wansink, Jannie Vincent, Dinie Hogenkamp, Dirkje Aaf- tink, Klaas Broersma, Elrie Nieuwenhuis, Wim Schippers, Alie Markvoort, Sytse de Vries, Albert Vukkink, Dinie Ebrecht, Gerrit Jan Roelvink, Willem Stegeman, Adrie Wansink, Abbie Klein Veldeiman, Dikie Broekhuis, Henk ten Velde, Adrie Nijland, Ineke Kevelam, Wim Goorman, Fimke v. d. Bovemkamp, Jan Schuiterd Gzn, Jansje Boode, Dinie Vincent, Betsie Manenschijn, Dinie Pieffers, Mary Pag- rach, Gerda Paalman, Baukje Bulsink, Joop Meerman, Gerrit je Lensink, Gerry Oolbekkink, Henk Schoneveld, Gerda van den Goot, Wim Schooien, Kees van de Bo- venkamp, Hennie Linde, Gerrie Nijenhuis, Hennie Kooiman. Tweede sport: Marjan de Mik, Minie Meesterberends, Jan Muller, Jan Arfman, Gretha Krom- dijk, Heiman ten Velde, Wim Paalman, Ria Linde, Gerrit Ulfman, Gerrit Keuter- iiiimiuiiniiiii!uiiiiiiHimiHiniiiiiiiiiini»uiiiimiiniiiiiiiimuiiiniiininiiiniiinuiiii I ACCOUNTANTSKANTOOR P0UW, Enterstr. 33, Rijssen, Tel. 2737 Verzorgt: belastingaangiften zitting in Hotel HOLTERMAN elke maandagmiddag iiiiiniiiiuiiiiiiiiiiiiiuiiijiiiiimiiiuiiiimiitmiihiiityiitijuiimffi^töfiffltijffimiuii De jaarlijkse gemeentevergadering der Gereformeerde kerk zal maandagavond 20 februari om half acht worden gehou den in gebouw „Rehoboth". Na afhande ling van enkele agendapunten en bespre king van de begroting 1961 zal Ds. R. A. Hoogkamp spreken over het synode-rap port „Stand geestelijk leven". man, Willemien Tuller, Henk Deijk, Ger rit Koopman, Jan Stegeman, Sjennie Vin cent, Nellie Tiekink, Henk Konijnenberg, Jan Bruintjes, Willie Steenhuis, Jopie Nij land, Bertus Pieffers, Willemien Wegsta- pel, Anton Reylink, Jan Deyk, Dick Kuis- dom, Johanna Tuller, Dinie Luggenhorst, Marianne Rouwenhorst, Johan den Heyer, Dinant Markvoort, Bea Rouwenhorst. Derde sport: Mientje "Lodewegens, Dick Meerman, Alie Tiekink, Hannie Krikkink, Nelly Kre kel, Okie Weijl, Hettie Dolman, Hermien Koopman, Albert Aaftink, Gerrit Bos man, Jan Pasop, Allard Luggenhorst, Jo han Meerman. Vierde sport: Joke Tempelman, Ria Rozendom, Ab Wittenberg. Vijfde sport: Wim Tuitert, Jopie Verwaal, Dinie Vin cent, Dinie Klein Teeselink, Dirk Wolters, Gerrit Oosterveld, Jan Aaftink, Annie Meerman. Zesde sport: Albert Paalman, Herman Oolbekkink, Dinant ten Velde, Jan Trekop, Jan Keve lam, Jan Stukker, Jan v. Bruggen, Ger hard ter Harmsel, Wim v. Beek. Zevende sport: Henk Paalman, Alie Veneklaas, Bertha Schooien, Aaltje Paalman. Achtste sport: Wilco Dikkers, Wim Schutterijps. Negende sport: Derk Jan Tiekink, Hen Podt. Twaalfde sport: Herman Kalfsterman. Veertiende sport: Jan Kettelarij, Jan Wissink. Zestiende sport: Jan Aaftink. Deze stapel van meer dan 16 meter zou wel tweemaal zo hoog zijn als de Dorps school. Officiële publicatie KOSTELOZE INENTING EN HERINENTING Burgemeester en wethouders van Hol ten brengen ter openbare kennis, dat op zaterdag 25 februari 1961, des voormid dags van 11 tot 12 uur in het wijkgebouw van het Groene Kruis te Holten en des namiddags precies 3 uur in een lokaal van de openbare lagere school te Dijker- hoek gelegenheid bestaat tot kosteloze inenting en herinenting tegen pokken. Belanghebbenden wordt er op gewe zen, dat ingevolge artikel 1 der inen- tingswet 1939, een kind vóór het bereiken van de leeftijd van één jaar tegen pokken moet worden ingeënt. Indien inenting niet heeft plaats gehad, moet een onder tekende verklaring worden overgelegd, waaruit blijkt, waarom deze inenting achterwege is gebleven. Voorts wordt belanghebbenden ver zocht het inentingsboekje mede te bren gen, dat na de geboorte-aangifte is toe gezonden. Holten, 14 februari 1961. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. WIJZIGING UITBREIDINGSPLAN Het hootfd van het gemeentebestuur van Holten brengt ter openbare kennis, dat het besluit van de raad dd. 24 novem ber 1960, nr. 2905, tot vaststelling van een herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen voor het dorp Holten, bij be schikking dd. 7 februari 1961, 4e afde ling, nr. 84708, van gedeputeerde staten der provincie Overijssel is goedgekeurd. Het besluit heeft betrekking op een wijziging van de bebouwing in het com plex Gaax-den. Holten, 22 februaxi 1961. Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, W. H. ENKLAAR. Vrijdag 24 februari, 7.45 uur: Vergade ring CBTB en CJBO in gebouw „Reho both". Lezing door de heer Ruiter kamp over het onderwerp„Boerenle ven in Denemarken". Zaterdag 25 februari, 10-12 uur: Kijkdag verkoop bureaux en tafels, Industrie straat 1 Zaterdag 25 febiuari, 3 uur: Tweede serie-wandeltocht district Almelo van de NUW. Start bij café „De Waag". Vrije deelname. Zaterdag 25 februari, 7.30 uur: Toneeluit voering van de PJGO-afdelingen „Jong Holten" en „Plattelandsmeisjes" in „Amicitia". Maandag 27 febniari, 's avonds om half acht in gebouw „Rehoboth": Jaarlijkse gemeentevergadering der Geref. Kerk. Dinsdag 28 februari: Zuivelavond van de gezamenlijke Holtense vrouwenvereni gingen in „Amicitia". Dinsdag 28 februari, 7.30 uur: Jaarverga dering vereniging tot Stichting en In standhouding van een „School met de Bijbel" in de hal van de school, ingang Boschkampsstraat. Dinsdag 28 februari: Geen repetitie Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Glo ria" en Kinderkoor. Woensdag 1 maart: Laatste dag inleve ring briefjes verkoop bureaux. Vrijdag 3 maart, 's avonds 7.30 uur bij de school te Espelo: Dropping van de gemengde CJV. Vrijdag 3 maart, 8 uur: Ouderavond o.L Dorpsschool in de hal der school. Zaterdag 4 maart, 's avonds 8 uur: Dan sen in hotel G. Müller. Zaterdag 4 maart, 8 uur: Cabaretavond Bestuurdersbond NW. Om 3 uur kin dervoorstelling leden NW in „Amici tia". Zaterdag 4 maart: Gecostumeerd dansen in café ,,'t Bonte Paard" te Dijkerhoek (zie adv.). Dinsdag 7 maart, 7 uur: Jaarfeest CJV Doip met opvoering toneelspel „De Zondaar" in „Irene". Woensdag 8 maart (Biddag), 7.30 uur: Toneelvoorstelling CJV Dorp in ge bouw „Irene" met opvoering van „De Zondaar". Woensdag 8 maart; Dansen in café Maats (zie adv.). Donderdag 9 maart, 7.30 uur: Jaarverga dering Holtense Muziekvereniging HMV in café „De Waag" (Jan Haver slag). Donderdag 9 maart, 7.30 uur: Ledenver gadering Plattelandsmeisjes. Spreek ster: mej. Peddemors, directrice van het Internaat Gezinsverzorging te Hengelo. Donderdag 9 maart, 8 uur: Jaarvergade ring van de Hervormde Vrouwenver eniging in „Irene". Vrijdagavond 10 maart, 8 uur: Jaaxrver- gadering Bedrijfsvereniging Holten in Hotel Hoiterman. Maandag 13 maart, 7.30 uur: Forumavond AR Kiesvereniging „Nederland en Oranje" in gebouw „Rehoboth". Vrijdag 17 maart, 7.30 uur: Feestverga- dex'ing buurtvereniging „Schoolkring Dijkerhoek". Zaterdag 18 maart, 7.30 uur: Feesiverga- dering buurtvereniging „Schoolkring Dijkerhoek". Zaterdag 18 maart, 's avonds om 8 uur: Bal „Holtens Gemengd Koor" in zaal „Amicitia". Ned. Herv. Kerk. Holten. 10 uur Ds. Ad dink (Bed. H. Doop) en 7 uur Ds. v. d. Waal van Weerselo (jeugddienst). Ex tra collecte „Zonnegloren". Om 10 uur jongeren dienst in „Irene". Dijkerhoek. 10 uxir Ds. Israël. Extra collecte voor „Bethanië". Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds. Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor de Kas Art. 13 (Emeri tus-predikanten, predikantsweduwen en -wezen. Burgerlijke stand. Geboren: Hendrina Maria, dv J. Jansen en H. M. Haverslag, Espelo 63. Alberta, dv B. J. J. Mark voort en F. J. Jeurlink, Neerdoip 100. Overleden: A. Willems, 75 jr., echtge note van J. Meerman, Dorpsstraat 59. Levenloos kind van G. H. Schooien en A. Tuitert, Borkeld 40c. BEVOLKING: Ingekomen: D. J. Kruitbosch van Ruur- lo naar A. J. Goldsteinstraat 7. M. ter Borg van Veendam naar Gaardenstraat 33. Vertrokken: J. M. Geexds van Look 41 naar Wageningen. H. Stegeman van Holterbroek 5 naar Watford (Engeland). Gevonden: Portemonnaie met inhoud. Verloren: Twee portemonnaies met in houd; portefeuille met inhoud; een don kerblauwe bivakmuts. Inlichtingen dagelijks van 9-12 en van 14-22 uur aan het groepSbureau der rijks politie te Holten. Wij brengen langs deze weg ter kennis van onze adverteerders, dat wij ons, tot onze grote spijt, in verband met een be langrijke stijging van de drukkosten van ons blad, genoodzaakt zien de ad vertentietarieven te verhogen. De losse regelprijs zal in het vervolg Contract- 10 cent per mm bedragen. tarieVen Administratie op aanvraag. Holtens Nicuwsblad

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 1