WJ 92 Spaarsaldo Ooöp. Boerenleenbank overschreed de 10 miljoen Feestavond Voetbalvereniging Pygmalion GEMEENTE HOLTEN 0E TEiPEL VAN KWUNGH0 Biljartwedstrijd Kinderpostzegelaktie Prachtige Zendingsfilm komt ook in Holten een perceeltje grond een flinke opperman ezL$ o Algemeen Ziekenfonds D.O.Zvan 1860" Holtense Boekhandel STULEN'S BROEDERIJ N.V. Fa. H. Stokkers Sport-toto Onderhandse bouwopdrachten Op 4 januari 1961 oversclireed het sal do van de spaarrekeningen bij de Coöp. Boerenleenbank „Holten" de 10 miljoen gulden. Deze overschrijding kwam tót stand door een storting van mevr. J. M. Biujtendorp-Grootveld, eigenaresse van het resaurant „De Wielen" op de Holter- berg. Voor het bestuur en de raad van toe zicht van de boerenleenbank was het be reiken van dit belangrijk saldo der spaar bank een gerede aanleiding om bij de krachtige ontwikkeling, die de bank in de loop der jaren te zien gegeven heeft een ogenblik stil te staan en de cliënte, die de balans naar de 11 miljoen deed overslaan, daarbij uit te nodigen. Aan gezien mevr. Buijtendorp met vakantie afwezig was, kon de eenvoudige plech tigheid, die men zich daarbij voor ogen gesteld had, niet eerder plaats vinden dan maandagmorgen. Toen was mevr. Buijtendorp met haar 15-jarig dochtertje in hotel Holterman de gast van bestuur en raad van toezicht en werd haar, mede in het bijzijn van de kassier, de heer H. J. Oolbekkink, een aandenken in de vorm van een gouden horloge aangeboden. Bij die gelegenheid wees de voorzitter van de bank, de heer J. H. Sprokkereef, er op, dat iedere instelling wel eens een ogenblik stilstaat bij een belangrijke mijl paal in het bedrijf. Het orgaan van de centrale bank, waarbij men is aangeslo ten, „De Raiffeisenbode", is er het be wijs van, dat ook andere banken dergelijke momenten meemaken. De heer Sprokkereef schetste de enor me groei van de bank en vertelde, dat men eind 1960 het spaarsaldo de 10 mil joen zag naderen! Een ogenblik had men gedacht met de rentebijschrijving dit be drag vol te maken, maar dat was al niet eens meer nodig, want op 4 januari j.l. werd het bedrag door de storting van mevr. Buijtendorp op de normale wijze overschreden. CIJFERS Spreker noemde enkele cijfers vanaf de oprichting (1906 f3.453.37, 1925 f 896.134.56) en wees er op, dat men van f 1.354.550.70 op het einde van 1940, vrij plotseling sprong op f 5.251.263.62 aan liet einde van het jaar 1945, toen de geldsa- nerïng van Minister Lieftink de aan leiding was, dat veel geld op de spaar bank terecht kwam. De toenmalige voorzitter van de bank meende, dat met dit respectabel bedrag- liet maximum bereikt zou zijn, dat ooit zou worden ingelegd, maar de feiten heb ben deze zienswijze gelogenstraft. Het be drag heeft zich inmiddels verdubbeld en het spaarsaldo bedroeg deze morgen al weer belangrijk meer dan 10 miljoen, n.l. f 10.356.343.02. De leiding van de bank is er trots op. dat deze snelle ontwikkeling kon worden De in Hotel Holterman gehouden bil jartwedstrijden tussen de biljartclub, al daar en de biljartclub Boode te Bath- men, eindigde in een overwinning van de Holtenaren. Holten scoorde 432 ca ramboles en Bathmen 335. Naar de ovei- eengekomen gemiddelden was de ver houding 492-435. De Kinderpostzegelaktie „Voor het kind", waarvan wij onlangs reeds een voorlopig resultaat meldden, heeft in totaal f 1547.36 opgebracht. De school kinderen brachten f 756.50 bij elkaar. Het laatselijk damescomité vervolgde de aktie en verkocht postzegels en kaarten voor resp. f 686.55 en f 104.31. Kollekte „Draagt Elkanders Lasten" en N.V.V. T.B.C.-fonds „Zonnestraal" Het Algemeen Sociaal Fonds voor de Volksgezondheid „Draagt Elkanders Las ten", instelling van het C.N.V. en het N.V.V.-T.B.C.-fonds „Zonnestraal" doen dit jaar weer een beroep onze offervaar digheid. Geschiedde dit vorige jaren op afzon derlijke tijdstippen, overeenkomstig het advies van het Landelijk Centraal Ar chief heeft het gemeentebestuur thans de kollekte voor beide instellingen ge durende dezelfde periode n.l. van 13 tot en met 18 februari a.s. bepaald. Beide fondsen verlenen aan hun leden en huisgenoten, die door ziekten zijn ge troffen, de nodige hulp. Hiermede zijn duizenden guldens gemoeid, welke langs allerlei wegen moeten worden bijeenge bracht. Ook thans wordt regelmatig een beroep op de fondsen gedaan. Hulpverlening is alleen mogelijk, wan neer deze wordt gedragen door steun en offervaardigheid van velen. Beide fondsen vertrouwen ook dit jaar weer gaarne op de steun van de Holtenaren en zeggen, namens alle pa tiënten, hiervoor hartelijk dank. Er is veel hulp enzeer veel geld nodig. Veel kan worden bereikt mits ook U Uw steun geefl. Gezondheid is het hoogste goed. Laten wij door een offer te bren gen voor hen, die deze grote schat veelal voor lange tijd missen, trachten hen deze terug te geven. Geef gul wanneer U in de week van 13 tot en met 18 februari a.s. de kollekte- bus wordt gepresenteerd. De leden van het C.N.V. of N.V.V., die zich beschikbaar stellen om te kollecte- rcn, worden verzocht zich in verbinding te stellen met de heer P. van der Meu- len, Kolweg of met de heer G. R-unne- boom, Dorpsstraat. De Besturen der Plaatselijke Afdelingen. bereikt dank zij de harmonische samen werking van bijna alle ingezetenen. Als herinnering aan dit voor de bank zo heu gelijke feit bood de heer Sprokkereef mevr. Buijtendorp vervolgens een fraai gouden dameshorloge aan met de inscrip tie „Van Coöp. Boerenleenbank 4-1-1961 f 10.000.000.—". Mevr. Buijtendorp zeide zeer getroffen te zijn door deze bijzondere geste van de bank. Zelf had zij er weinig voor ge voeld, om dit moment mee te maken, maar op aandringen van haar dochtertje had zij tenslotte toch de uitnodiging aan genomen. Zij wenste bestuur en raad van toezicht nog een snelle verdere ontwik keling van de bank toe en een voort gaande stijging van het spaarsaldo en dankte hen wel voor het prachtige ca deau, dat haar deze morgen werd aan geboden. Men bleef nog enige tijd bijeen om deze heugelijke mijlpaal te herdenken. De Gemeentelijke Zendingscommissie der Hervormde Gemeente alhier orga niseert drie Zendings-filmavonden n.l. op woensdag 15 februari in „Bethanië" te Dijkerhoek, op donderdag 16 februari in „Irene" te Holten en op vrijdag 17 febr. in de School te Espelo. Op deze Zendingsavonden, die telkens om half acht beginnen, zal de nieuwe, maar reeds zeer bekende, imponerende film „Het teken van de Valk" gedraaid worden. Deze mooie kleurenfilm is een speelfilm, die ons de felheid der rassen tegenstellingen in Afrika doet beleven en tegelijk duidelijk aantoont, wat de roeping van Kerk en Christenen temid den van de in beweging gekomen vol ken van Afrika is. Deze film is dus ook zéér actueel. Kortom, het is een film, die verdient, dat alle zalen van vertoning afgeladen vol zijn. De voetbalvereniging „Holten" organi seerde zaterdagavond in Amicitia een ge zellige avond voor haar leden, donateurs en belangstellenden, met medewerking van de toneelvereniging „O.C.H.", die voor het voetlicht bracht het blijspel in 3 bedrijven „De onbekende wereld". Het is een gezellige avond geworden, niet aleen door de klucht, die dit blijspel eigenlijk is, maar ook door liet gezellig bal met medewerking van de band „The seven sweet swingers" uit Goor, waar mede de bijeenkomst besloten werd. In zijn openingswoord wees de voor zitter, de heer H. Klein Velderman, er op, dat dit de tweede keer is, dat men een ontspanningsavond organiseert en dat dit de voorlopers zijn van het grote feest, dat men op 8 februari 1962 hoopt te hou den ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan der vereniging, waarbij men dan wat de organisatie betreft ook een beroep hoopt te doen op de vele oud leden. Hij heette in het bijzonder welkom het ere-lid, de heer W. Beijers, die vele jaren een steunpilaar der vereniging is geweest en op wie men dan ook hoopt te kunnen rekenen. De heer Klein Velderman was bijzon der te spreken over de houding van het publiek sinds er aan de ingang van het terrein een bord hangt met de woorden „Niet U, maar de scheidsrechter beslist". Deze vermaning heeft zijn uitwerking niet gemist en spreker hoopt dat dit zo door mag gaan. Hij bracht nog dank aan de heer W. Knapen, gymnastiekleider uit Nijverdal, die lichamelijke oefeningen met de spe lers houdt en de athletiektraining ver zorgt, waaraan door een groot aantal spelers serieus wordt deelgenomen. Som mige spelers menen deze niet nodig te hebben, aldus de voorzitter, maar het be stuur denkt hier evenwel anders over en zal er zeker rekening mede houden bij het opstellen der elftallen. Na dit begroetend en vermanend woord van de voorzitter ging het doek omhoog en kon het publiek drie bedrijven lang genieten van de malle en komische situa tie, welke „De onbekende wereld" het bood. Onder regie van de heer W. ten Berge, werd het stuk, evenals enkele da gen eerder voor de afdeling der O.L.M., vlot gespeeld en de bezoekers met soms zeer onwaarschijnlijke situaties prettig bezig gehouden. De lach was dan ook nu niet van de lucht. De spelers Jan Ooster kamp, Konijnenberg, Meinsma en Hol terman en de dames Bruintjes-Kleene, Meinsma-Kooy, Marietje ten Velde en Nijerees-Jonker konden er wel wat mee. Maar ook de heren G. Kooiman en J. Krikkink en mej. B. Meerman speelden aardig, al hadden zij niet zo'n grote rol. De heer Joh. van Geenhuizen wist door zijn grimmering de typen in het stuk uitstekend te treffen. Verlichting en to neelaankleding werden door de heer J. ten Wolthuis goed verzorgd. De heer Klein Velderman heeft het ge zelschap, dat momenteel een groot aan tal stukken op zijn repertoir heeft en ook elders tal van uitvoeringen geeft, zeer hartelijk en onder een daverend ap plaus van de zaal, bedankt voor het goede spel en de zakenlieden verder dank ge bracht voor de geschonken prijzen voor de verloting. Na de trekking was het woord aan „The seven sweet swingers", die een goed stukje dansmuziek gaven, waarop men nog geruime tijd prettig gedanst heeft. GEBOREN: ALBERT HENDRIK WILLEM (Bert) H. J. Fransen F. W. Fransen- Lubbersen Erna Holten, 10 febr. 1961. Burgem. V. d. Borchstr. 16 HERMAN BELTMAN en WILLY KETTELARIJ hebben de eer U, mede namens wederzijdse ou ders, kennis te geven van hun voorgenomen huwe lijk, waarvan de voltrek king D.V. zal plaats vin den op woensdag 23 febr. 1961 om 10.30 uur in het Gemeentehuis te Laren (Geld.). Laren (Geld), febr. 1961. Bathmen, Loo 57 Laren (Geld), D 53a Tijdelijk adres: D 53a. Receptie van 3-5 uur in Café „De Wippert", Laren (Geld.). iiniiiiiinniiiiinniimmniiiiiiimimnniniinn ••«••••«•«••««•••••es#»»*»»»®»**»»®®®**®®®*®®®®**®**®*®®*! Dinsdag 14 februari e.k. zal, onder garantie van de gemeente, wederom een beroepstoneelvoorstelling worden gegeven, ditmaal van het bekende stuk van Shaw „Pygmalion". In tegenstelling tot de vorige keer, toen met het stuk „De Profeet uit de bergen", een z'.g. probleemstuk werd opgevoerd, is „Pygmalion" luchtig en vermakelijk. Het gemeentebestuur wil dit beroepstoneel financieel mogelijk maken, omdat het meent, op deze wijze een culturele taak te kunnen vervullen. Dit brengen van beroepstoneel in onze gemeente vindt helaas nog niet de beantwoording, die het gemeentebestuur zich had voorgesteld. Ik geloof, dat het nuttig kan zijn er nog eens op te wijzen, dat het gemeentebestuur slechts kan voortgaan op deze weg, indien bij het pu bliek belangstelling hiervoor blijkt te bestaan. Het is immers niet verantwoord overheidssubsidies te blijven geven voor culturele manifestaties, wanneer slechts .weinigen deze op prijs blijken te stellen. Ik zou U derhalve willen opwekken om, indien U deze werkzaam heid van het gemeentebestuur op prijs stelt, hiervan te doen blijken op 14 februari e.k. bij de opvoering van „Pygmalion". Holten), 9 februari 1961 De Burgemeester van Holten, W. H. ENKLAAR. In aansluiting aan vorenstaande oproep van de Burgemeester laten wij hieronder enkele persstemmen volgen naar aanleiding van vroe gere opvoeringen: Er bestond grote belangstelling voor deze toneelavond. Het toneelgezelschap „De Schouwspelers" oogstte met „Ps'gmalion" zo'n succes, dat aan het slot meermalen het doek moest wor den gehaald om de minuten-lange ovatie in ontvangst te ne men. „Tubantia" 11-10-1957. Volop hebben de leden genoten van het bekende stuk van G. B. Shaw: „Pygmalion", dat door „De Schouwspelers op waarlijk virtuose wijze voor het voetlicht werd gebracht. „Trouw" 7-1-1959. Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar een aankondiging in de advertentiekolommen in dit blad. Op vrijdag 17 februari hopen mijn geliefde pleegouders en onze oom en tante G. J. RETERINK J. H. RETERINK- BOSMAN hun 40-jarige echtver eniging te herdenken. Hun dankbare pleegzoon EDDIE en fam. G. Meesterberends Holten, febr. 1961 HBk. 16. Gelegenheid tot felici teren na 7 uur in het café Jansen. DANKBETUIGING Bij deze betuigen wij onze oprechte dank aan fami lie, buren, vrienden en kennissen voor de vele blijken van medeleven, ondervonden tijdens de ziekte en na het overlij den van onze lieve, zorg zame moeder en groot moeder HENDRIKA KOETSIER- KRIEGER In het bijzonder danken wij Dr. Rietdijk en zuster Groeneveld voor hun lief devolle behandeling en verpleging. Uit aller naam, Fam. KOETSIER Holten, febr. 1961 Espelo 42. Wegens mijn onverwacht vertrek naar Lemelerveld groet ik al mijn vrienden en kennissen, die ik per soonlijk de hand niet kon drukken. Hierbij nog mijn harte lijke dank voor het geno ten vertrouwen, dat ik in de afgelopen jaren van U mocht ontvangen. PAUL FLIK. NEEM DE KRANT TE BAAT. ADVERTEER MET REGELMAAT ter grootte van pl.m. 110 m2, gelegen aan de Gaar- denstraat, nabij de Larenseweg, voor de prijs van 10.90 per m2. Dit terreintje is zeer geschikt voor de bouw van een dubbele garage. Nadere inlichtingen te verkrijgen bij het bureau gemeentewerken. iiiimniiniiiiiiiiiinniiiiiiiiimiiiiiiniiiiiniiiiiininm GEVRAAGD: Fa. JANSEN KLEIN VELDERMAN, Aannemers, Larenseweg 33. een waarborg bij ziekte en bij verpleging in ziekenhuis en sanatorium. Inlichtingen bij de administratie van het DEVENTER, Brink 40 Tel. 06700-6345 en bij het kantoor van het Algemeen Ziekenfonds, LARENSEWEG 3, Tel. 05483-222. GEBRUIKTE SCHRIJFMACHINES met garantie. 125.— 115- 125. Everest Olivetti Underwood Woodstock 95. Underwood 95. Woodstock 75. Telefoon 400. Een onvergetelijke vakantie en beslist niet duur wordt Uw Rijnreis naar o.a. Düs- seldorf, Keulen, Koblenz en Rüdesheim met het prach tige hotelschip „Regina". Wilt U daar meer van We ten? Vraag 'om gratis toe- zenlding van het 'interessan te boekje „Zeven dagen op en aan de Rün" bij de N.V. Rijnland, Molenstraat 61, Den Haag. Wilt U Uw naam en adres duidelijk vermel den? Dank U! TE KOOP DRACHTIGE ZEUG 3e worp, a. d. t. 19 febr. E. A. TEESELINK, Holterbroek 10, Holten. TE KOOP 4 RODE FAUTEUILS in prima staat. S. BOS—METZGER, Holterberg 64. Uw geld is te duur voor proefnemingen! Koop daar om het kuiken, waarvan el ke moderne pluimveehou der weet, dat er geen beter is, n.l. Esbéwé-Kuikens. Op 15 febr. nog 800 Esbéwé wit, 350 Esbéwé witrood, 550 Esbéwé rood. Benut de ze kans en begin Uw pluim veejaar met iets, wat U winst ioplevert. Wierden - Tel. 261 Solide wederverkopers ge vraagd tegen zeer hoge pro visie! TE KOOP STALEN GEREED SCHAPSKISTEN vijfdelig 12.75 ZWARE BANKSCHROEVEN 100 mm. bek 30. TAFELBANKSCHROEF 60 mm. bek 12.75 HANDSLIJPMACHINE op voet 150 mm. steen 17.50 en 12.50 Oranjestraat 8-12, Holten. TE KOOP EEN WIT FORNUIS en 2-persoons ledikant met spiraal en kapokma trassen en antieke laden- kast. Te bevragen Hotel G. Müller Gevraagd: Een nette HUISHOUDSTER Middelb. leeft. Burgerge zin, liefst uit de omgeving van Holten. Br. ond. no. 66 aan bur. Holtens Nieuwsblad, Kolweg 19, Holten. Te huur gevraagd: PERCEELTJE TUINGROND omgeving Kolweg, door R. NI.JMEIJER, H. J. Wansinkstraat 21. TE KOOP Een goed onderhouden LAMBRETTA SCOOTER G- H. KOLKMAN, Larenseweg 45. Zoals bekend is er zondag a.s. een nieuw model toto (no. 23) voor de dan te spe len wedstrijden. Toto no. 21 met datum 25. De onderste tak van de boom, die iets méér was dan een knoest, zat juist iets hoger dan de tempelmuur. De magere Flosser wist er zich met een uiterste krachtsinspanning op te hijsen. Vanuit deze post had hij een prachtig gezicht op de ruimte binnen de muur, waar Nang Foos ^volgelingen zich in afwachting van een aanval hadden opgesteld. Nog steeds onopgemerkt haalde hij een groene sig naal-patroon uit zijn gordel. En als een volleerd granaatwerper wierp hij het on- gevaorlijke projectiel midden tussen de niets vermoedende Chinezen De uitwerking was onbeschrijfelijk. De felgroene gloed en de dikke grijze rook brachten de anders zo kalme oosterlingen volledig in paniek. De dichtstbijzijnden lie ten zich van louter schrik plat op de grond vallen de anderen kwamen, beur telings naar de hemel en naar de nog smeulende lichtkogel wijzend, onder luid misbaar aanrennen. Flosser had intussen Dick, die met twee krachtige dynamietpa- tronen in de richting van de tempel sloop, een teken gegeven. En toen Jeze de poort bijna bereikt had, haalde Flosser een tweede lichtkogel uit zijn gordel. 29 januari wordt gespeeld op zondag 19 februari. Deze formulieren (oud mo del) zijn reeds in uw bezit. Op 26 febr. volgt dan toto no. 22 met datum 5-2-61 oud model. Op de oude toto-formulieren behoefde u alleen het codenummer der vereniging in te vullen, n.l. 56-12. Doch op de nieu we formulieren dient bovendien het volg nummer der groene registratïekaart in gevuld te worden. Zonder dit laatste nummer is het formulier ongeldig. Daar het nieuwe formulier thans in tweevoud is, vindt geen controle meer door de vereniging plaats. Aan de Fa. B. J. Vukkink is onder hands opgedragen het bouwen van twee bungalows, resp. voor rekening van me vrouw Tempelman-Floors te Hengelo (O.) en mevrouw Wanrooy-Boelens te Velp. De bungalows zullen worden ge bouwd'in de Holterberg (omgeving ho tel „In den Swarten Ruyter") en aan het onlangs verharde gedeelte van de Oude Diepenveenseweg. De bouwkosten (ex clusief schilderwerk) bedragen resp. 136.517,- en f32.000,-.

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 3