Geslaagde Voeder- en Weidebouwdag Inzameling voor de Bergruiters bazar Be G.O.S. neemt nog steeds in bloei en kracht toe Landbouworganisaties werkten weer samen Inzameling voor Bergruiters bazar Vergadering Chr. Plattelandsvrouwen In 1963 hoopt men 25-jarig bestaan te herdenken Weer vijf jaar oorlog? Ja..., maar NU tegen de honger AARDGAS of FLISSENG1S Om het kampioenschap van Holten Honden en Lipssen fuw?pynOL Kongo verkouden DAMPO Veemarkt Rijssen De donderdag in „Amicitia" gehouden voeder- en weidebouwdag van de geza menlijke landbouworganisaties, t.w. de afdelingen der OLM en CBTB en de Be- derijfsverenigingen Holten en Dijkerhoek was, althans 's morgens, niet zo druk be zocht dan het vorige jaar. Toch namen 's middags nog pl.m. 140 bezoekers deel aan de hen door de plaat selijke coöperatieve instellingen, particu liere melkinrichting en veevoederhande- laren gratis aangeboden broodmaaltijd, die in een gezellige sfeer plaats vond. Trouwens de gehele dag getuigde van een prettig en eensgezind samengaan. 's Morgens hield de provinciale voed- selconsmissaris, de heer P. Oosterveld, een inleiding over: „De toekomst van het platteland" en 's middags trad een fo rum op, bestaande uit deskundigen op het gebied van de veeteelt, akkerbouw en de pluimveehouderij. De bijeenkomst werd na een welkomst woord van de voorzitter van de CBTB- afdeling, de heer W. Landeweerd, offi cieel geopend door de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, die er zijn vreugde over uitsprak, dat de samenwerking in Hol ten, ondanks verschil van inzicht ten aan zien van politiek en religie, zo groot is, dat men gezamenlijk in grote eensgezind heid dit soort van samenkomsten kan houden. Spreker zeide gaarne zijn beste krachten te willen geven in het belang van de boerenstand en wees in dit ver band op de gevaren, die o.m. dreigen in verband met de aanleg van de snelver- keersweg Twente-Holland, de z.g. E 8, waarvan hij hoopt, dat daarvan thans de grootste gevaren voor deze gemeente zijn afgewenteld. De 'heer Oosterveld -hield hierna zijn toespraak, waarin hij uitvoerig inging op de snelle ontwikkeling, welke ons land en met name het platteland doormaakt. De bevolkingstoename is zeer groot, deze mensen moeten worden opgevangen. De werkgelegenheid is dus punt één. Deze is momenteel aanwezig via de industrie. De massa profiteert van de brede werk gelegenheid. De kleine-boerengezinnen kunnen door voorlichting zich opwerken, zodoende ontstaat er meer werkgelegen heid ook op de boerderij zelf. Het platte land staat dus midden in een ontwikke lingsfase. De wegen worden verbeterd. Steden en dorpen komen dichter bij el kaar, men komt tot een betere ontslui ting. Er zijn geen afstanden meer. T.a.v. de boeren jeugd adviseert spreker, dat zij betere scholing zoekt, o.a. door het vol gen van mulo-onderwijs en landbouwon derwijs in brede kring. In de toekomst moet er verandering komen, wil zij mee komen met de jongeren uit de industrie. Vroeger was de boerenstand een gesloten eenheid, men leefde op zich zelf. Voor de toekomst ziet spreker aanpassing op vele gebieden. Dit is mogelijk door de vele verbeteringen, die tot stand komen. Minder kleine bedrijven. Uitvoerig gaat spreker aan de hand van cijfers na het belangrijk uitvoeroverschot in de landbouwsector, dat in 1960 2 mil jard gulden bedroeg en nog groeiende is. Het aantal grondgebruikers daarentegen neemt af. Bij bedrijven van 1-5 ha. liep het aantal ondernemers in 10 jaar met 36.000 terug, in de tuinbouw bleef het ge lijk, bij bedrijven van 10-20 ha. is het aantal ondernemers 5000 groter gewor den. Zo komt men tot grotere en dikwijls meer rendabele eenheden. In Holten ver minderde het aantal bedrijven van 1-5 ha. van 251 tot 187 en steeg het aantal bedrijven van 5-10 ha. van 227 tot 241. Ook het aantal bedrijven van 10-15 ha. is iets gestegen. Met betrekking tot de EEG is spreker van mening, dat het land, hetwelk het sterkst ontwikkeld is, zich het best zal handhaven. Hij wijst in dit verband op het grote belang van de landbouwvoor lichting, welke reeds in 1880 begonnen is tijdens een toen heersende crisisperiode. Men moet de arbeid zo produktief mo gelijk maken. De kosten blijven meestal gelijk of men een koe met een grote of een kleine opbrengst melkt. Men moet dus ook produktieve dieren fokken. Ne derland heeft een voorsprong. Een ge middelde melkgift van 4100 kg is nog de beste van de omliggende landen in de EEG. Laten we hierop voortbouwen, al dus spreker. Zo behandelt de heer Oosterveld ten slotte achtereenvolgens de varkenshou derij, waarvoor hij grotere eenheden aan beveelt, met liever vlees dan spek, de pluimveehouderij en de akkerbouw. Na de broodmaaltijd, die, zoals reeds gemeld, in een gezellige sfeer verliep, trad het forum op, dat werd voorgezeten door de heer Oosterveld en dat verder bestond uit de heren C. Broersma, directeur der Coöp. Zuivelfabriek te Holten; Ir. E. G. J. Bruggink, wetenschappelijk medewer ker van de CLO-controle; G. J. W. Beest man, hoofdassistent der Rijkspluimvee- teetlconsulent te Almelo; E. Habers, hoofdassistent voor bedrijfseconomische aangelegenheden te Hengelo; G. S. E. Vegter, dierenarts te Holten en C. Wes- tra, landbouwer te Nijver dal. Er werden het forum een vijftiental be langrijke en ook zeer gevarieerde vragen gesteld, welke in dit kort bestek niet al lemaal weergegeven kunnen worden. Voor contractvarkensmesterij voor vee voederhandelaren had het forum weinig goede woorden. De boer is ondernemer, maar geen knecht, zo werd opgemerkt. De weg van de minste weerstand is mis voor de boer. Hij moet enige risico willen dra gen. Een mogelijkheid is de boerenleen bank. Bij het mesten van varkens is de tijds duur niet zo belangrijk, maar wel de voe dermethode, verklaarde Ir. Bruggink. Geen varkens naar buiten doen, maar de stal goed in orde brengen. Een hoog per centage mais is voor de kwaliteit van het vlees en het spek niet goed. Men mag maximaal 900 kippen hou den, zei de heer Beestman. Een klein per centage begint met grote eenheden, dit is een proef. Verzorging vraagt uiterste aan dacht. Nederland is het enige land, dat nog beperkingen oplegt in de EEG. Een groter aantal eieren is voordeliger, wat de opbrengst betreft. Zo werden vragen gesteld over de jeugd en de coöperatieve gedachte (valt wel mee), abortusbestrijding, uierontste king, open loopstal, specialisatie van de bedrijven, stieren weiden, bestrijding var kenspest, geschoold personeel, graantoe- slag enz. enz. De voorzitter heeft aan het slot der bij eenkomst om pl.m. half vijf de forumle den en de aanwezigen hartelijk dank ge bracht voor hun vraag- en antwoordspel, want ook de vragenstellers kregen gele genheid hun vragen nog nader toe te lichten. ZATERDAG 28 JANUARI WERKT ALLEN MEE! „Inzameling Bergruiters bazar"., „Inzameling voor Bergruiters bazar". Zaterdag 28 januari zullen de „Berg ruiters" en de leden van de ponyclub met paard en wagen uitrukken om goederen in te zamelen voor de grote bazar, die op vrijdag 17 en zaterdag 18 februari a.s. in feestzaal „Vosman" zal worden gehouden. Zo Vij onlangs reeds berichtten, boek te de penningmeester van de „Bergrui ters" over 1960 een nadelig saldo van niet minder dan 900 gulden, welk tekort een gevolg is van de transportkosten, die deelname aan tal van hippische evene menten meebrengen. Nu zou men tekorten in de toekomst kunnen voorkomen door weinig of geen aktiviteit te ontplooien, maar dit zou na langer of korter tijd resulteren in het op heffen van de vereniging, die reeds meer dan 25 jaar een belangrijke plaats heeft ingenomen in de gemeenschap Holten. Op deze gemeenschap doen de „Bergrui ters" zaterdag 28 januari een hartelijk, doch tevens dringend beroep om mede werking. Wanneer elk wat geeft (geld of goederen) is de bazar reeds bij voorbaat De leden van de plaatselijke afdeling van de Ch,r. Plattelandsvrouwen Bond kwamen donderdagavond in vergadering bijeen. De presidente mevrouw T. Hosmar- Op den Dries liet bij de aanvang zingen Psalm 75 1, las vervolgens enkele ver zen uit Romeinen 14 en ging hierna voor in gebed. Zij sprak een hartelijk woord van welkom, in 't bijzonder tot de spre ker, de heer Schotel van de „Stichting Kapok-Bureau", die een lezing met de monstratie hield over kapok. Spreker toonde aan dat een goed bed heelb elangrijk is. Ondeugdelijke bedden en slappe oude matrassen zijn al te vaak oorzaak gebleken van rugklachten. Ook is een licht hanteerbare matras van groot belang voor de huisvrouw. Nadat een film was vertoond over de oogst, de bewer king en de verpakking van kapok op de kapokondernemingen, vertelde spreker over de fabricatie van de Keurkapokma- trassen. Voor het publiek is een kwaliteitsaan duiding, speciaal voor matrassen, van groot belang. Men kan immers nooit zien wat er in zit. De „Stichting Kapok-Bureau" heeft daarom minimum-kwaliteitseisen in het leven geroepen. Een matras, die aan deze eisen beant woordt, mag „Kapokmatras" worden ge noemd en is herkenbaar aan een witzij den etiket, terwijl er bovendien een ge nummerde papieren label aan moet han gen, waarin de kwaliteit van de matras wordt gewaarborgd. Bij aankoop van een Keurkapokmatras moet men vooral me delevering van de bijbehorende keurlabel verlangen. Na enkele pratkische wenken gegeven te hebben over matrassen, bedankte mevr. Hosmar-Op den Dries de heer Schotel voor zijn interessante uiteenzet tingen. Na het zingen van „Halleluja, eeuwig dank en ere" eindigde mevrouw Schup- pert-Meijer deze avond met dankgebed. Dinsdagavond hield de G.O.S. afd. Hol ten in Hotel Holterman haar jaarlijkse leden- en leveranciersvergadering, onder voorzitterschap van de heer W. Stevens. Als afgevaardigde van de G.O.S. te Zutphen was aanwezig de heer J. G. H. Scholte in 't Hoff. In zijn openingswoord heette de .voorzitter allen hartelijk wel kom en sprak de hoop uit dat deze ver gadering vruchtdragend mag .zijn en de positie van de G.O.S. in de toekomst zal verstevigen, wat uiteindelijk een boeren- belang is. Hierna vond de verkiezing plaats Van 2 bestuursleden, wegens periodiek aftreden van de heren H. J. Schorfhaar (niet her kiesbaar) en E. Rietberg (herkiesbaar). Bij stemming werd inplaats van de heer Schorfhaar gekozen de heen G. J. Geessink en werd de heer Rietberg herkozen. Vervolgens bracht de heer Scholte in 't Hoff verslag uit over het boekjaar 1959/ 1960. Hieruit blijkt dat de gezamenlijke G.O.S.-omzet wederom is gestegen en wel met 4 miljoen gulden. De totale omzet be droeg 85 miljoen gulden. De aanvoer in stuks was ook belangrijk hoger. „Er zit vaart in de G.O.S.", aldus de heer Scholte in 't Hoff. Door te veel te letten op de radio-markt berichten wordt er door de boeren te veel gespeculeerd, waardoor geen geregelde aanvoer plaats vindt hetgeen de prijzen der varkens zeker niet bevordert. Dat voorspellingen voor de toekomst altijd gissen blijft, blijkt wel aan de thans geldende varkensprijzen. Deze liggen mo menteel voor verschillende groepen 40-45 cent per kg hoger dan in het begin van het vorig jaar, terwijl de algemene ge dachte tóen was dat het met de varkens- mesterij er niet zo rooskleurig uitzag. De hoge prijzen zijn enigszins te danken aan de export naar Frankrijk, doch zijn thans aan het afnemen. In het verleden is de De gemeentelijke diaconale Commissie voor de Internationale Hulpverlening schrijft ons: Niet tijdelijk, maar een permanente gesel voor miljoenen in andere delen der wereld, is de honger. Hij maait daar 35 miljoen mensen per jaar weg, drie maal onze hele Neder landse bevolking, in één jaar tijds. Niet minder dan de helft van de wereldbe volking is het slachtoffer van ondervoe ding en in wezen van een verkeerde ver deling van de kennis en hulpbronnen, die de (beschaafde) wereld eenvoudig vanzelfsprekend is gaan vinden. Daarmee ligt op ons een schandvlek van egoïsme en onverschilligheid voor de naaste, die het hier gewortelde chris- Het is gebleken, dat het voor velen niet zo gemakkelijk is een vergelijking te maken tussen de kosten van het fles- sengas en het aardgas. Daarom kan het moeilijk zijn een beslissing te nemen of men al dan niet tot aansluiting aan het aardgasnet, dat wij binnen afzienbare tijd in Holten hopen te krijgen, moet over gaan. Het zou te betreuren zijn wanneer door onbekendheid of het ontbreken van de nodige informatie aanvragen tot aanslui ting achterwege zouden blijven en de ex ploitatie van een aardgasbedrijf geen doorgang zou kunnen vinden door onvol doende aansluitingen of gebrek aan be langstelling. Wij geven hieronder daarom enkele vergelijkende voorbeelden van de kosten van het gebruik van flessengas en aard gas. Het verbruik van aardgas wordt uit gedrukt in „eenheden". Hierbij moet er van worden uitgegaan, dat 1 fles butaangas van 13 kg. overeen komt met 40 eenheden aardgas. Om een juiste vergelijking te verkrijgen moet het huidige verbruik van flessengas steeds per maand worden omgerekend in ver band met het voor het aardgas vastge stelde tarief per maand en het maande lijks verschuldigde vastrechtbedrag van f 1.50. De aardgasprijzen zijn als volgt vast gesteld: 1 t/m 30 eenheden per maand 16 cent per eenheid; volgende eenheden per maand 15 cent per eenheid; meerdere eenheden per maand 14 cent per eenheid. Met inachtneming van deze gegevens kunnen de volgende voorbeelden worden opgezet: Voorbeeld 1. Huidige verbruik 1 fles gas per 6 we ken. Kosten f8.55. Per maand kost dit gas dan f 6.18. Het verbruik van dit flessengas komt overeen, met 29 eenheden aardgas.; De kosten van dit aardgas bedragen 29 x 16 cent is f 4.64 Vastrecht 1.50 10 eenheden a 15 cent is Vastrecht 1.50 1.50 Totaal f 6.14 In dit geval zijn de kosten derhalve gelijk. Voorbeeld 2. Huidige verbruik 1 fles gas per maand. Kosten hiervan f8.55. Dit verbruik komt overeen met 40 een heden aardgas. De kosten van dit aardgas bedragen: 30 eenheden k 16 cent is f 4.80 Totaal f 7.80 Het gebruik van aardgas is in dit ge val dus f 0.75 per maand goedkoper dan flessengas. Voorbeeld 3. Huidige verbruik 1 fles gas per 3 we ken. Per maand kost dit gas dan f 12.35. Dit verbruik komt overeen met 57 eenheden aardgas. De kosten, hiervan be dragen: 30 eenheden a 16 cent is f 4.80 20 eenheden a 15 cent is 3. 7 eenheden a 14 cent is 0.98 Vastrecht 1.50 Totaal f 10.28 Hier bedraagt het verschil dus f2.07 per maand ten gunste van het aardgas. Voorbeeld 4. Huidige verbruik 2 flessen gas per maand. De kosten hiervan bedragen 2 x f 8.55 is f 17.10. Dit verbruik komt overeen, met 80 eenheden aardgas. De kosten hiervan bedragen 30 eenheden k 16 cent is f 4.80 20 eenheden 15 cent is 3. 30 eenheden a 14 cent is 4.20 Vastrecht 1.50 Totaal f 13.50 Volgens dit voorbeeld geeft het gebruik van aardgas een voordelig prijsverschil van f3.60 per maand. Uit bovenstaande voorbeelden blijkt, dat het gebruik van aardgas in vergelijking met flessengas voordeliger wordt naar mate het verbruik toeneemt. Aan de hand van de gegeven voorbeel den zal een ieder kunnen nagaan wat in de gegeven omstandigheden het beste en het voordeligste is, waarbij het gemak van het gebruik van aardgas niet uit het oog verloren mag worden en zal het niet moeilijk zijn een keuze te doen. Het is n.l. de bedoeling van het gemeentebe stuur, dat U op korte termijn een keuze doet. Daartoe zullen zij, die de aanmel- dingskaart tot heden nog niet hebben in geleverd, binnenkort door de heer G. H. Kers worden bezocht. Hij zal de aanmel- dingskaarten dan gaarne in ontvangst komen nemen en zonodig nog nadere inlichtingen geven. Zij, die aardgas wensen te gebruiken voor bedrijfs- of industriële doeleinden, kunnen op aanvraag deskundige voor lichting verkrijgen. Er zijn ook op dit gebied vele toepassingsmogelijkheden. Aardgas geeft in dit opzicht vaak onge kende mogelijkheden. Het is daarom van belang deskundige voorlichting aan te vragen. G. J. L. tendom volstrekt ongeloofwaardig ma ken. Valt er aan deze gruwelijke wantoestan den van zulk een onmetelijke omvang iets te doen? Zeg niet, dat is onmogelijk, maar toon door Uw offer, dat de komen de week gevraagd zal worden, dat U met het lot van Uw naaste te doen hebt. Vijf jaar oorlog? JA!maar nü: strijd tegen de honger. Nü: strijd vóór het léven. Met werken des vredes. Met deze gedachte voortdurend in ons hart: één gulden, is één jaar leven voor een medemens. Hoeveel jaren gunt U het schamele bedelkind, en hoeveel de jonge moeders, wier kinderen doorgaans door haar ondervoeding vlak na de ge boorte sterven??? Laten we nü de handen ineen slaan door inplaats van zwaarden, ploegscha ren te leveren, zoals een Bijbels visioen in uitzicht stelt. Wanneer wij de verantwoordelijkheid voor onze medemens ontvluchten, wan neer wij de hongerende het brood ont houden, staan wij schuldig! Nu wordt ieder, die dit leest, gevraagd of hij kiest voor het leven of voor de dood. Nu mag hij zich afvragen, waaraan hij het verdiend heeft niet in Saigon of Birma geboren te zijn. En als U in God gelooft, bedenk dan wat Zijn Zoon, die zelf mens werd, heeft gezegd over de rijke vrek en de arme Lazarus en over het glas water, gereikt aan de minste der Zijnen. COLLECTEZAKJES. Door een misverstand hebben de be woners van de Holterberg geen collecte zakje ontvangen voor de inzameling, welke de volgende week gehouden wordt. Zij worden vriendelijk verzocht zelf een bedrag in een envelopje gereed te leggen. Op de baan van de ijsclub „De Noord pool" zullen zaterdagmiddag 28 januari de snelste schaatsenrijders en -rijdsters uit Holten hun krachten meten in de strijd om het kampioenschap van Holten. Voor deze wedstrijden zal ongetwijfeld v/eer zeer veel belangstelling bestaan, zo wel wat het aantal deelnemers als de pu blieke belangstelling betreft. In 1960 werd bij de dames het kampioenschap behaald door Dinie Rietberg, terwijl bij de heren Albert Schippers uit Espelo de titel be haalde. Beiden zullen hun uiterste best doen om de titel te prolongeren. Het zal zaterdagmiddag zeker niet aan de nodige spanning ontbreken. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie in dit nummer. Wat zich nü in Kongo afspeelt Is massale hongersnood! Honger! Mannen, vrouwen, kinderen Liggen macht'loos daar terneer! Liggen stervend langs de wegen En ze zien geen uitkomst meer! Wij zijn allen diep getroffen Door een zó ontstellend leed Wij de mensen hier te lande Goed gevoed en goed gekleed. Moeten wij niet graag iets afstaan Van onz' eigen overvloed? vraag gesteld, welk aantal vai'kens voor ons land gewenst was, daar er toen de ge dachte heerste dat er te veel varkens wa ren. Achteraf blijkt nu dat er geen sprake is geweest van te veel varkens. „Het is echter zeer gewenst dat er een geregelde aanvoer plaats vindt", hetgeen een stabieler prijs zal geven. De fokkers dienen hiermede dan ook rekening te hou den. De wekelijkse aanvoer van het rund vee en vette kalveren bedraagt momen teel 1000 stuks per week. Op de ranglijst is de afd. Holten vooruitgegaan van de 39e naar de 37e plaats. De geldomzet steeg met f 30.000,en het aantal var kens met 500 stuks. De totale geldomzet bedroeg f 729.000,wat zo langzamer hand een aardig aandeel wordt in de to tale G.O.S.-aanvoer. Uit het uitvoerig jaar verslag, dat aan alle leden is verzonden blijkt dat er bij de G.O.S. geen geheimen zijn en ze haar leden met de gehele gang van zaken op de hoogte houdt. Na enkele wagen uit de vergadering, welke uitvoerig werden behandeld, werd gepauzeerd. „Op naar de 100 miljoen" Alvorens op dit onderwerp in te gaan gaf inleider een nadere toelichting op deze inleiding. Het is n.l. zo dat de G.O.£5. in 1963 haar 25-jarig jubileum hoopt te vieren. Het zou een fraaie bekroning zijn, wanneer dan de 100 miljoen wordt be haald. Dit zit er wel in, wanneer men onder staande cijfers bekijkt. De G.O.S. startte in 1938. (In de oor logsjaren kon practisch niet wat worden bereikt, hetgeen duurde tot 1947.). In dat jaar was de varkensaanvoer 3899 stuks. 5 jaar later was dit 168.000 stuks en thans 315.000 stuks. De G.O.S. in totaliteit gezien heeft dus al behoorlijk wat gepresteerd. De bereidheid deze prestatie te verho gen ligt echter bij de boeren in Gelder land en Overijssel. Wat de prijzen betreft behoeft dit geen bezwaar te zijn, daar de G.O.S. t.o.v. de V.I.O. het laatste halfjaar voor verschillende groepen 5-20 cent per kg meer heeft betaald. Wanneer men be denkt dat de Denen in de week van 19-24 sept. op de Eng. markt voor een A-kwali teit klaargemaakt Bacon (d.i. 55 kg) 40 cent per kg meer ontvingen (f 22,50 per varken) dan dient in Nederland aan de kwaliteit nog veel verbeterd te worden. Jammer genoeg is het prijs'verschil bij ons tussen de verschillende klassen veel te laag. Dit verschil is bij de Denen 15 ct. per kg, waardoor daar de kwaliteit op een veel hoger peil ligt. Daar het verschil tussen de verschillende klassen hier slechts 6 cent is, wordt hier veel te wei nig aandacht aan de kwaliteit besteed, o.a. wox-dt te weinig gelet op een goed type big, de mestperiode is bij ons veel korter dan bij de Denen. Daar de Deense export voor 88% op coöperatieve basis plaats vindt, hebben de boeren daar meer zeggenschap om de prijzen van de diverse kwaliteiten te helpen vast te stellen. Door grotere concentratie zullen de mesters meer invloed hebben op de prijsstelling. Laat een ieder hiervan goed doordrongen zijn, waar men als mester alleen maar wel bij kan varen. Om dit te bereiken moet het G.O.S.-aandeel veel hoger ko men te liggen. De commissiehandel in rundvee heeft een enorme vlucht genomen, ondanks de vele moeilijhkeden die moesten worden overwonnen. Op het gebied van de vee- afzet kan memand zoveel bieden als de G.O.S. wat sortering en de staf van des kundig personeel betreft. De vraag komt wel eens naar voren of 2 provisie niet te hoog is. Hierop kunnen wij ant woorden met een artikel, gepubliceerd in het blad „Vee en Vlees", dat o.m. zegt: „Wil heden ten dage de handel aantrek kelijk zijn, dan dient f 50,te zitten tus sen in en verkoop". Voor dit bedrag zou het de G.O.S. graag willen doen. Bij de rundveehandel zijn nu eenmaal diverse kosten, zodat 2 wel gehandhaafd zal blijven. In sommige kringen van de han del gaat men zich langzamerhand ook be raden of het geen tijd wordt over te gaan op commissiehandel. Tenslotte sprak de heer Scholte in 't Hoff de hoop uit dat men met elkaar er naar zal streven de 100 miljoen te berei ken. Voor het aandeel dat de afd. Holten hierin wil leveren is hij zeer erkentelijk. Nadat deze nog diverse vragen had be antwoord, bracht de voorzitter de heer Scholte in 't Hoff dank voor de leerzame en duidelijke uiteenzetting en hij sprak de hoop en het vertrouwen uit dat deze vergadering mag bijdragen het beoogde doel te bereiken. Voorts dankte hij de aan wezigen voor hun opkomst en sloot hier na de vergadering. Op de maandag j.l. te Rijssen gehou den veemarkt werden aangevoerd: 1015 stuks vee, runderen 95, varkens 920. Prijzen: 11 vette koeien van f 3,- tot f 3,20 per kg slachtgewicht; 56 melk- en kalfkoeien van f 1050,- tot f1150,- per stuk; 6 pinken van f 575,- tot f 625,- per stuk; 15 graskalveren van f 375,- tot f 425 per stuk; 7 nuchtere kalveren van f60,- ■tot f 100,- per stuk; 14 drachtige zeugen van f 350,- tot f 425,- per stuk; 23 loop- varkens van f85,- tot f115,- per stuk; 883 biggen van f 60,- tot f 72,- per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel vlug, prijzen hoger. Biggen: Handel kalm, prijzen hoger. Zeugen: Handel redelijk, prijzen onver anderd.

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 2