Dinsdag 31 januari Middenstand bracht voor y.V. mm f3000- bijeen ^-kantoor AGENDA KERKDIENSTEN Operette „Be Witte Wolf" een kleur- en klankrijk kinderspel IJslbaao geopend, velen op de schaats Schuurtje uitgebrand Burgerlijke Stand Gevonden en verloren voorwerpen Uitslag schaakwedstrijden No. 4. Jaargang 13. ZATERDAG 28 JANUARI 1961 (Foto: M. C. Meyboom). Prinses Beatrix, die steeds vaker bij officiële gelegenheden naar voren treedt, viert dinsdag a-s. haar 23e verjaardag. Wij bieden hare koninklijke hoogheid onze hartelijke gelukwensen aan, in het besef, dat ook onze lezers deelgenoten in deze gelukwens zijn. Moge zij in alle opzichten een gelukkig levensjaar tegemoet gaan, waarin vreugde en voorspoed haar dagelijks vergezellen. De abonnementsprijs van dit blad bedraaqt f 1.50 per kwartaal Uitgave van de Stichting ,Jioltens Nieuwsblad77 71 7 I te Holten. Telefoon 05jSS - 2311 Adv.-jmjs 1 15 mm. (a contant) f 2.Iedere mm. meer f 0.08 De Holtense middenstand, t.w. hotelhou-- ders, winkeliers, kampeerbedrijven, pen sions, bouwvakpatroons en anderen, heeft ruim f 3000,bijeen gebracht voor de inrichting van het door de gemeente gebouwde informatiebureau aan de Gaar- denstraat, waarover de V.V.V. thans de beschikking zal krijgen. Tot nu toe heeft men zich moeten be helpen met de serre van café Maats en het voormalig kantoortje van het ziekenfonds, waarmede men overigens zeer geholpen was, maar vanaf de volgende maand zal men gebruik kunnen maken van het riant gelegen en geheel voor dit doel ingericht gebouwtje, waar de zomergasten prettig kunnen worden ontvangen. In de in het afgelopen weekend in ho tel Holterman gehouden gecombineerde vergadering van de besturen van de Holtense Handelsvereniging en de VVV zijn de intekenlijsten ingeleverd en de ingezamelde gelden overgedragen van de penningmeester van laatstgenoemde ver- j eniging met de afspraak vloerbedekking en inventaris zoveel mogelijk te betrek ken via de Holtense neringdoenden, die hiervoor de gelden beschikbaar stelden. Bij die gelegenheid heeft de voorzit ter van de VVV, Mr. W. H. Enklaar, het bestuur van de Holtense Handelsvereni ging dank gebracht voor het mooie be drag, dat mede door zijn toedoen bijeen kon worden gebracht en zijn vreugde uitgesproken over de vlotheid, waarme de de neringdoenden hun waardering De IJsclub „De Noordpool" opende donderdagmiddag en -avond haar banen aan de Dorperdijk. Er werd van de middag-opening reeds terstond een druk gebruik gemaakt, vooral door de schooljeugd, die vrijaf had. 's Avonds waren er naar schatting een 200 ijsliefhebbers op de verlichte baan. Het ijs was aanvankelijk niet zo goed, omdat er hier en daar wat graspollen doorstaken, terwijl de baan aan de zuid zijde nog niet voldoende sterk was. La ter had men van het gras geen hinder meer, maar kwamen er wat scheuren in het ijs. Als de vorst aanhoudt hetgeen ech ter niet verwacht wordt zullen er zo spoedig mogelijk wedstrijden worden gehouden. Men lette op het schoolbord bij de u.l.o. Florence tegen. De Koning probeerde daarbij geholpen door zijn slimme rijks kanselier (Berry Enklaar) aan zijn be lofte te ontkomen, door de Witte Wolf Klaartje het herderinnetje (Carla Op laat) en daarna Doortje, de tuinmans dochter (Gerda van der Goot) aan te bieden, maar de Witte Wolf hield voet bij stuk. In het laatste bedrijf krijgt hij dan zijn Florence, en ontpopt hij zich als een prins van koninklijken bloede. Het wordt dan groot feest in het bos, waar bij allen getuige zijn en gezongen en ge danst wordt. En met een prachtige slot scène komt dan het einde van deze mooie operette. De voorzitter van Volksonderwijs, de heer B. H. Brouwer, die in het begin van de avond het openingswoord sprak en I daarbij in het bijzonder de burgemeester l welkom heette, bood na afloop de dames Wolters en mevr. Enklaar bloemen en voor het werk van de VW tot uitdruk king hebben gebracht. De voorzitter van de Holtense Han delsvereniging, de heer G. Wissink, heeft op zijn beurt het bestuur van de VW bedankt voor alles wat het in een reeks van jaren door de bevordering van het vreemdelingenverkeer voor de zaken mensen heeft gedaan. In de daarop volgende bestuursver gadering van de V.V.V. zijn de heren J. M. Metzger, A. Nekkers en W. Beijers, wederom aangewezen als gedelegeerden in het bestuur van de Contact-commissie „De Overijsselse Heuvelrug". De jaarvergadering werd bepaald op dinsdag 7 maart a.s. in café Maats, ter wijl voorts nog een diepgaande bespre king plaats vond over de herdruk van de hotel- en pensionlijst voor 1961. Donderdagmiddag omstreeks half twee is een houten schuurtje bij de woning van de heer Joh. Meerman aan de Bin nenstraat geheel uitgebrand. De brand ontstond toen de heer M. zijn in het schuurtje staand motorrijwiel wilde starten en een vlam door de car burator op de benzinetank sloeg, welke geheel in brand vloog. Doordat de vlam men zich aan daar aanwezig wasgoed mededeelden, stond het schuurtje van binnen in een ommezien in lichtelaaie en dreven grote rookwolken over het westelijk deel van het dorp. Buren hebben nog getracht het vuur te doven, maar toen dat niet lukte werd de brandweer gealarmeerd, die de brand met twee stralen van de hogedruk-ne- velbluswagen spoedig bluste. De even eens meegevoerde motorspuit behoefde geen dienst te doen. Door de brand gingen o.a. een dames- rijwiel, een keukentrap en voor 5 per sonen wasgoed verloren. De schade wordt geschat op pl.m. f 1700. Officiële publicatie ONTTREKKING VOETPAD AAN HET OPENBAAR VERKEER. Burgemeester en wethouders van Hol ten brengen ter kennis van belangheb benden, dat zij voornemens zijn de raad dier gemeente voor te stellen het zgn, Kolpad, vanaf de Oranjestraat ter hoog te van het perceel van de heer Joh. Schuppert tot aan de H. J. Wansinkstraat ter hoogte van het perceel van de heer E. Voordes, kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F nrs 2442, 2443 en 2496 (allen gedeeltelijk) aan het openbaar ver keer te onttrekken. Bezwaren tegen deze onttrekking kun nen binnen 14 dagen na heden schriftelijk bij hun college worden ingebracht. Holten, 27 januari 1961. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. een klein geschenk aan. Ook de overige dames en heren medewerkers ontvingen met een dankwoord een kleine attentie, terwijl de kinderen, die meespeelden, werden getracteerd. De generale repetitie werd vrijdagmid dag bijgewoond door de leerlingen van de school te Dijkerhoek en de dorpsschool en de kinderen van de openbare kleuter school. Zaterdag 28 januari om 2 uur: Schaats wedstrijden om het kampioenschap van Holten (zie adv.). Zaterdag 28 januari: Inzameling van goe deren door de leden van de Landelijke Rijvereniging „Bergruiters" voor de op 17 en 18 februari in feestzaal „Vos man" te houden bazar. Zaterdag 28 januari om 8 uur: Dansen in Hotel G. Muller. Dinsdag 31 januari, 7.15 uur: Feestelijke jaarvergadering afd. OLM in „Amici- tia" met medewerking van OCH. Spre ker: de heer A. W. Kreulen, secretaris OLM. Dinsdag 31 januari, 's avonds 7.30 uur: Uitvoering Chr. Ontspanningsclub COC in gebouw „Rehoboth". Woensdag 1 februari, 2-2.30 uur: Moeder- cursus wijkgebouw Groene Kruis. Donderdag 2 februari om 7.45 uur in ge bouw „Rehoboth": Lezing door Ds. A. Dondorp te Zutfen over het onderwerp: „De wederkomst van Jezus Christus". Zaterdag 4 februari, 7.30 uur: Feestavond Voetbalvereniging „Holten" in „Amici- tia" (zie adv.). Zaterdag 4 februari: Dansen in café ,,'t Bonte Paard" te Dijkerhoek (zie adv.). Maandag 13 februari, 8 uur: Filmavond Dorpsschoolkring. Dinsdag 14 februari, 's avonds 7.30 uur in Hotel Holterman: Algemene vergade ring ter voorlichting van de snijmais- teelt, uitgaande van de Bedrijfsvereni ging Holten. Dinsdag 14 februari, 8 uur: Uitvoering van het bèroepstoneelgezelschap „De Schouwspelers" met het stuk „Pygma lion" van Bernard G. Shaw in „Ami- citia". Vrijdag 17 februari: Vrouwen wereldge bedsdag. Vrijdag 17 februari om 4 uur: Opening van de grote bazar van de Landelijke Rijvereniging „Bergruiters" in feest zaal „Vosman" door de Edelachtbare Heer burgemeester Mr. W. H. Enklaar. Zaterdag 18 februari, 1.30 uur: Grote ba zar van de Landelijke Rijvereniging „Bergruiters" in feestzaal „Vosman", 's Avonds 10 uur trekking verloting. Woensdag 22 februari, 8 uur: Toneel avond „Volksonderwijs" in „Amicitia". Ned. Herv. Kerk. Holten. 10 uur Ds. Broeijer (Bed. H. Doop en Voorb. H. Av.) en 7 uur Ds. Rosbergen uit De venter. Extra collecte voor het Ned. Bijbelgenootschap. Dijkerhoek. 10 uur Ds. Roetman van Wierden. Extra collecte voor het Ned. Bij belgenootschap. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds. De Hoop van Erica. In beide diensten is de der de collecte bestemd voor de Provinciale Kas Hulpbehoevende Kerken. Geboren: Janna Alberta, dv G. J. Bek- kernens en G. J. Groteboer, Borkeld 2. Overleden; Hendrika Krieger, 74 jaar, weduwe van H. Koetsier, Espelo 42. Jacoba J. Bagnaij, 70 jr., echtgenote van C. A. de Boer, Kolweg 23, overleden te Deventer. BEVOLKING: Ingekomen: H. Wierbos van Zwoller- kerspel naar Sparrenweg 10. P. Viet van Oostdongeradeel naar Schoolstraat 9. Vertrokken: H. van der Hoff en gezin van Holterberg 26 naar Rheden. A. Felix van Holterberg 26 naar Rheden. H. E. Meijerhof en gezin van Raalterweg 32 naar Bathmen. J. Bergfeld van Gaardenstraat 33 naar Gorssel. Gevonden: Kentekenplaat van auto; muntbiljet; witte kindersjaal; een paar Grolse wanten; linker gebreide witte da meshandschoen; Grolse want; damespor- temonnaie met inhoud; bril in etui. Verloren: militaire koppel met bajonet en veldfles; groene sjaal; jongensbril; een rechter Grolse kinderwant (rood met blauw); rechter gebreide beige wollen dameshandschoen; reservewiel van een vrachtauto; herenrijwiel; linker licht bruine glacé-dameshandschoen; donker blauwe ijsmuts. Inlichtingen dagelijks aan het groeps- bureau der rijkspolitie te Holten, Dorps straat 22, tel. 352, uitsluitend tussen 9-12 en 14-22 uur. De uitslagen van de donderdagavond in het clublokaal, hotel Holterman, ge speelde wedstrijden voor de onderlinge competitie van de Holtense schaakclub, luidden als volgt: H. H. J. Stukker—F. J. Hol 0—1; T. Braunius—J. Broere 0—1; H. Roelofs-W G. van der Hurk 1—0; H. Jansen—J. v.d. Meuien 01; G. J. HoeveA. de Vries 10 en K. A. KoekkoekH. Jansen I 0—1. Onder auspiciën van de afdeling van Volksonderwijs werd zaterdagavond in Amicitia opgevoerd de kinderoperette „De witte wolf' door de auteur J. A. Tj. van der Wal geschreven naar een Litaus sprookje en van zangteksten voorzien door mevr. C. H. van der Wouw-van Donge. Het was een kleurrijk en vrolijk spel van elfjes en kabouters, van een naar later bleek betoverde wolf, een ko ning met drie dochters, een lieftallig el fenkoninginnetje, met een rijkskanselier, een herderinnetje, een tuinmansdoch ter, een hofhouding en een lijfwacht van de koning, in prachtige costuumpjes, met frisse kinderzang, lichteffecten en wisse lende decors. moette met hun koningin der elfjes Ve- rité (Hannie Nijenhuis). Hij moest voor zijn drie dochters: Aleida (Hetty Vos man), Patricia (Minie Nieuwenhuis) en Florence (Hennie Lensink) een geschenk meebrengen. Voor de eerste kocht hij een spiegel, voor de tweede een gedich tenbundel en voor de derde, die veel van bloemen hield, wou hij een prachtige or- chidé meebrengen, welke hij in het bos aantrof. De prachtige bloem werd hem geschonken door de Witte Wolf (Minie Koopman), die daarvoor echter het eer ste levende wezen eiste, dat men onder weg tegen zou komen. De Koning dacht, dat dit wel mee zou vallen, maar men kwam het eerste zijn jongste dochter De zeer geslaagde uitvoering had plaats onder leiding van de dames W. E. en J. H. Wolters en gegeven door leerlingen van de o.l. dorpsschool en de u.l.o.school. De beide onderwijzeressen, die zich al vele jaren verdienstelijk hebben gemaakt met het instuderen van operettes, hebben er met hun helpsters en helpers ook nu weer voor gezorgd, dat alles tot in de puntjes verliep, zodat de talrijke toe schouwers, die Amicitia bevolkten, ook nu weer vele aardige en vlot uitgevoerde tafereeltjes te zien kregen. MOOIE ZANG Ook de kinderzang, begeleid door mevr. C. P. K. Enklaar-van Andel, piano, en de heer B. H. Brouwer, viool, was ondanks de nogal moeilijke compositie, toch bijzonder aardig. Er werd door de verschillende groep jes mooi gezongen en vooral ook de zang van het elfenkoninginnetje klonk erg mooi. INHOUD De inhoud van het spel was ongeveer als volgt: Koning Desiderius (Dini Koop man), maakte met zijn hofhouding en lijfwacht twee hellebaardiers een lange reis en kwam daarbij door een bos, waar hij de elfjes en kabouters ont-

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 1