Landelijke Ruiters hielden jaarvergadering Sluitende begroting 1961 geen stof tot ernstige kritiek Minister Van tertsen lunchte ©p ,,'t Lösse lees" Over 1960 nadelig saldo van ruim f 900.- Door personenauto geschept Gevonden en verloren voorwerpen WÖPiiaöi Toneelavonden P.J.G.O. Vrijgesteld wegens kostwinnerschap Feestavond voetballers 3e lustrum Plattelandsvrouwen Holten krijgt Landbouwhuishoudschool Last wn zenuwen? De raad zette zich hierna aan de behan deling van de begrotingen voor 1961. De leden van de landelijke rijvereni- ging „Bergruiters" kwamen vrijdagavond in jaarvergadering bijeen in het café Kalfsterman, onder voorzitterschap van de heer H. Beldman, die in zijn ope ningswoord zijn voldoening uitsprak over de flinke belangstelling. De secretaris, de heer E. Aaltink, las hierna de notulen en hij bracht tevens een uitvoerig jaarverslag uit, waaruit o.m. bleek, dat op 31 december 1960 de ver eniging 36 werkende leden telde, waar onder enkele dames. Het jaar 1960 bracht voor de „Bergriuters" weer een anatal prachtige successen. Paasmaandag wer den op het concours te Diepenheim mooie resultaten geboekt. Bij de dressuurproe- ven voor acht- en viertallen bezetten de Bergruiters de eerste plaats, terwijl er verder een eerste prijs werd behaald door H. Vruwink (ind. dressuur) en T. Beldman Jr. (springen L). Op Konin ginnedag werd in Markelo deelgenomen aan het door de plaatselijke rijvereni- ging georganiseerde concours-hippique en dit concours leverde maar liefst 6 eerste prijzen op. Het viertal werd hier eerste, terwijl verder op de bovenste plaats ein digden G. Beldman, H. Vruwink, T. Beld man Sr. en G. Bolink. Bij het equipe- springen zorgden Hettie Krekel, Henk Vruwink en Teunis Beldman Jr. voor een eerste prijs. Op het nationaal con cours, dat op Bevrijdingsdag in Almelo werd gehouden, waren de ereplaatsen weer voor het achttal en het viertal. Hettie Krekel boekte met Alide op 10 september in Heerenveen in de indivi duele dressuur een eclatant succes en Herman Schoneveld werd op het Natio naal Springconcours in Utrecht eerste, terwijl op het internationaal concours in Appingedam T. Beldman Jr. en H. Scho neveld resp. een 2e en 4e prijs in de wacht sleepten. In verschillende choss-coutries werden mooie prestaties geleverd en opmerkelijk was wel het succes in Zuidwolde (Dr.), waar alle beschikbaar gestelde bekers (4) werden gewonnen. Jan Müller le verde in deze cross een schitterende pres tatie, door in de lichte cross, waarin maar liefst 50 combinaties van start gingen, de zege te behalen. Ook bij d ponyclub heeft het niet aan activiteiten ontbroken. De jongelui namen op Hemelvaartsdag deel aan een natio naal concours te Laren (G.) en ze kwa men met een eerste, vier tweede en drie derde prijzen thuis. Op maandag 19 sep tember gaven de jongelui in Medemblik voor pl.m. 5000 bezoekers een demon- Bij de algemene beschouwingen dank te de heer Soer (PvdA) het dagelijks bestuur voor de grote voortvarendheid, waarmede vele belangrijke zaken in '60 tot stand kwamen en betrok daarin ook de ambtenaren, die hieraan hebben me degewerkt. Het jaar 1961 begint al met een belangrijke beslissing over het slachthuis. Spreker betreurde het, dat deze niet tien jaar eerder werd geno men. Hoewel er veel tot stand kwam, zal er ook nog veel moeten gebeuren, zoals de verharding van één of meer zandwe gen, de aanleg van een sportterrein, de bouw van een aula op de begraafplaats, de stichting van een muziektent enz. De heer Soer stelde B. en W. een aan tal vragen: Wat gebeurt er met het oude abattoir? Wordt er gedacht aan nieuwe plannen voor zomerhuisjes en kampeer terreinen? Wat denken B. en W. te doen met betrekking tot de verlegging van de E 8? Zijn er plannen tot inrichting van toiletten bij de gemeentegarage? Spreker had ernstige kritiek op de le niging van de woningnood, die in deze z.g. welvaartsperiode voor velen inder daad een ernstige nood is en was van oordeel, dat de gemeenteraden hoe lan ger hoe minder te zeggen hebben. De heer Sprokkereef (Alg. Bel.) was dankbaar voor de sluitende begroting, die B. en W. aanbieden. Hij roemde het voruitstrevend beleid van het college en had waardering voor de medewerking van de ambtenaren. Teleurstellend acht te spreker het, dat geen voldoende ruim te aanwezig is voor kapitaalswerken. Spreker noemde in dit verband de sa nering van de dorpskern, versnelling van het tempo der woningbouw, de bouw van een kleuterschool in en versnelling van de ontsluiting van het nieuwe uitbrei dingsplan Kolweg en de aanleg van sportvelden. Tenslotte wees hij op de ontsluiting van de buurtschappen door verharding van zandwegen en de aan leg van waterleiding en telefoon. De heer Teeselink (CH) wees op het sober beeld van deze begroting ten aan zien van de mogelijkheid tot het doen van investeringen, als men hierbij ten minste niet wilde rekenen de bouw van het nieuwe slachthuis en de aanleg van de autoweg over de Holterberg. Of een schuld van 1060 gulden per in woner verontrustend is, kon spreker niet beoordelen, maar hij troost zich met de gedachte, dat het algemene beeld der gemeente er niet verslorderd uitziet. Als wensen van zijn fractie noemde spreker de bouw van een muziektent, de stratie in het gemeentelijk sportpark en zij oogstten enorm veel bijval. FINANCIëN. In schrille tegenstelling met het vele goede, dat de secretaris liet horen, was wel het in mineur gestemde verslag van de penningmeester, de heer H. J. Bos- schers, die over het afgelopen jaar een. nadelig saldo boekte van meer dan 900 gulden. Het deelnemen aan concoursen te Almelo, Dalfsen, Diepenheim, Markelo en. Hellendoorn en aan cross countries te Neede, Hellendoorn, Zuidwolde (Dr.), Neede, Markelo en Delden kostte zeer veel geld (transportkosten), waar geen inkomsten tegenover stonden. Het ko mende seizoen zal dan ook alles gedaan moeten, worden om althans een belang rijk deel van het nadelig saldo 1960 weg te werken. De commissie voor kascontrole, die be stond uit de heren G. W. Schoneveld, G. Müller en Joh. ten Dam, had boeken en bescheiden keurig in orde bevonden, weshalve werd de penningmeester de charge verleend. Tot leden van de kascontrolecommissie 1961 werden benoemd de heren Joh. ten Dam, G. Müller en H. W. Veneklaas. BESTUURSVERKIEZING Bij de gehouden bestuursverkiezing werden inplaats van de heren H. J. Bos- schers en J. Struik, die zich niet herkies baar stelden, gekozen de heren G. Bolink en H. Schoneveld. De heer Struik, die langer dan een kwart-eeuw zitting had in het bestuur, werd hartelijk dank ge zegd voor het vele werk, dat hij voor de Bergruiters verrichtte en. tevens sprak voorzitter Beldman waarderende woorden tot penningmeester Bosschers, die enke le jaren de penningen op de juiste wijze beheerde. WERKPLAN 1961 Bij de bespreking van het werkplan 1961 werd in principe besloten tot het organiseren van een coucours hippique op Hemelvaartsdag of Pinkstermaandag. Deelname zal tevens worden opengesteld voor tuigpaarden en hackneys. Verder zal worden deelgenomen aan de provinciale kampioenschappen en aan een of twee streekconcoursen. Het a.s. voorjaar zal een puzzelrit worden gehouden. Traditiegetrouw zal deze zomer ook weer worden meegewerkt aan het V.V.V.- Vacantie-programma, doch onder voor waarde, dat in eenzelfde week geen an dere openlucht-demonstratie of voorstel ling zal worden gegeven. Het bestuur zal de data waarop de Bergruiters een demonstratie kunnen geven tijdig aan het V.V.V.-bestuur doorgeven. riolering en verharding van de Sparren- weg, een plan voor de sanering van de dorpskern, en acht gevende op de vele aanvragen om bouwterrein voor wonin gen en industrie een versnelde bouw- rijpmaking van het uitbreidingsplan aan dc Kolweg. Ook verharding van enkele wegen had de heer Teeselink op zijn verlanglijstje staan en de ontwatering van het voorste smalle deel van de Beu- sebergerweg, alsmede de verruiming van het sportterrein. De heer Landeweerd (AR) bepaalde zich er toe een beroep te doen op het da gelijks bestuur om een versnelde bouw- rijpmaking van het Kolwegplan te be vorderen. De heer Westerik (CH) bepleitte bij de post subsidies nog voor subsidiëring van de amateurtoneelverenigingen, welke hij zag als een cultuuruiting, die de steun van de overhid verdient. De voorzitter ontraadde dit ten sterk ste, omdat deze verenigingen zich zelf kunnen redden en het eigen initiatief de voorkeur moet worden gegeven boven aanleunen tegen de overheid. Wij zouden trouwens de hand in een wespennest steken als we van de tal rijke clubs, die hier aan doen, zouden moeten beoordelen of zij al of niet voor een bijdrage in aanmerking zouden moe ten komen, zeide de raadsvoorzitter. De burgemeester verklaarde verheugd te zijn over de milde beschouwingen, welke ten beste waren gegeven en over de dankbaarheid, die uit de woorden sprak. De verbetering van het sportterrein heeft men wegens andere plannen wat moeten uitstellen; voor de zandwegen wil het college in het nieuwe jaar met de fractie gaarne overleg plegen. Wat de bouw van een aula betreft, gaat het er om in welke vorm dit kan geschie den en wat de kampeerterreinen betreft v/il men niet ongelimiteerd vergunningen afgeven. Hoewel het verzadigingspunt nog niet is bereikt, willen B. en W. toch voorzichtig zijn. Over de schoonheid van de Holterberg heeft Minister Van Aartsen nog gisteren zijn bewondering uitge sproken. Over de verlegging van de E 8 zijn in het laatst van december nogal harde woorden gevallen, verklaarde bur gemeester Enklaar. Hij had goede hoop, dat de door B. en W. aangevoerde saillant een goede kans zal maken. Wat de woningbouw betreft, was de burgemeester het wel met de heer Soer eens, al legt deze het acent wellicht wat anders. BAZAR Bij het bespreken van het agendapunt „Verbetering financiële toestand" kwa men de tongen danig los en werden ver schillende suggesties gedaan. Tenslotte werd besloten tot het organiseren van een grote bazar op vrijdag 17 en zaterdag 18 februari in feestzaal Vosman. Op za terdag 28 januari zullen voor deze bazar goederen worden ingezameld, bij welke actie men geheel in de stijl wil blijven door met paard en wagen rond te gaan. Maandagmiddag omstreeks 1 uur in de landbouwer W. B. uit Dijkerhoek, toen hij, komende uit de richting Holten, het kruispunt van de Oude Deventerweg en de Jeurlinksweg per rijwiel passeerde, aangereden door een personenauto, be stuurd door de heer D. J. M. uit Holten. De her B. werd als het ware door de auto geschept en kwam, over het dak van de wagen heen, op de weg terecht. Met ernstige hoofdwonden en waar schijnlijk een aantal gekneusde ribben heeft hij het er naar omstandigheden nog vrij goed afgebracht. Dokter Nagelhout verleende de eerste hulp en heeft de pa tiënt per ziekenauo naar zijn woning in Dijkerhoek laten vervoeren, waar hij la ter klaagde over pijn in de schouder. Gevonden: lederen schede van paarde- tuig; diverse kinderhandschoenen; pl.m. 1 kg kaas; zakkam. De Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, Mr. J. van Aartsen, heeft dinsdag bij zijn werkbezoek aan Overijssel, waarbij voornamelijk de ge meenten Avereest en Raalte werden be zocht, de lunch gebruikt in hotel ,,'t Los se Hoes" op de Holterberg. De Minister arriveerde in gezelschap van de Commissaris der Koningin in deze provincie, Ir. J. B. G. M. ridder de van der Schueren, de leden van Gedepu teerde Staten, de heren J. Haverkamp, G. J. Steggink, Ir. D. I. Luteijn, J. M. J. Zandscholten, G. A. R. von Piekartz en H. A. te Riet met een motorescorte van de Rijkspolitie om pl.m. kwart over een bij het Lösse Hoes, waar het gezelschap werd opgewacht door onze burgemees ter, die op uitnodiging van Ged. Staten mede aan de lunch aanzat. In het gezelschap van Zijne Excellen tie waren o.m. de Directeur-Generaal van de Centrale Directie der Volkshuis- Men is teveel afhankelijk van de cen trale overheid, de premiebouw zal nu ook gecontigenteerd worden. Voor het saneringsplan voor de dorps kern is reeds lang een opdracht uitge gaan, voor waterleidingaanleg in Dijker hoek zijn plannen in bewerking met Die penveen en Bathmen (Pieriksmars). Bij verdere behoefte wordt gedacht aan een kleuterschool op de Kol. Het bouw rijp maken wil men daar gaarne hoe eer der hoe liever aanpakken. Bij de artikelsgewijze behandeling van de begroting toonde de heer Soer (pvda) zeer weinig bewondering te hebben voor de adviezen van de schoonheidscommis sie. Hij meende zelfs te mogen denken, dat zij kijkt naar de welstand van de bou wers. Het aanzien van een nieuwe woning in de Gaarden vindt hij verschrikkelijk. Het lijkt wel een darmenslijmerij, aldus de heer Soer. Voor het aanbrengen van pietluttige verbeteringen worden de te keningen soms enkele maanden vastge houden. Kleine dingen worden geweigerd, aldus spreker, grote dingen laat men maar bouwen. De heer Soer deed zelfs een voorstel om de post van de begroting af te voeren. De heer Teeselink (ch) had zich ook ten zeerste verwonderd, dat de bouw van deze woning is toegestaan. Als men een boerderij zo had willen bouwen, was het niet toegestaan. Hier kan wel rekening gehouden zijn met het gemak van de be woners, maar estetisch vond de heer Tee selink dit huis niet verantwoord. De heer Sprokkereef (alg. bel.) was blij, dat men ook rekening houdt met de doelmatigheid en deze zelfs laat prevale ren. De burgemeester wees er op, dat men de commissie beslist niet kan missen. Als men de beslissing aan de gemeente-ar chitect zou overlaten, zou deze geen leven hebben. De commissie bestaat uit capabele mensen die heus wel begrip hebben, dat men niet alles kan eisen. Over het door de heer Soer bedoelde bouwplan is heel wat te doen geweest. Over schoonheid valt moeilijk tc twisten. De ontwerper, Ir. Vegter, is wel een van de grootste ar chitecten in den lande. B. en W. hebben het met dit plan ook wel heel moeilijk ge had, maar als leken moet men niet wij zer zijn, dan de mensen van het vak. Als de raad zegt, dat de gemeente-architect de plannen moet beoordelen, dan staat de ze geheel alleen voor de kritiek, spreker wil hem daarvoor gaarne vrijwaren. Nadat nog enkele leden er blijk van hebben gegeven, dat zij voor deze beslis sing van B. en W. geen bewondering kun nen opbrengen, en de heer Soer als zijn mening heeft te kennen gegeven, dat de commissie voor Ir. Vegter door de knieën is gegaan, wordt als een compromis in handen en voelen Verloren: kindertasje; wollen sjaal; kinderbril; rode vulpen. Komen aanlopen: zwarte hond met witte voetjes; foxhondje met lange staart; airdale-terrier, bruin. Inlichtingen uitsluitend van 9-12 en van 14-22 uur aan het groepsbureau der rijks politie te Holten. TREIN BLEEF IN DIJKERHOEK STAAN Woensdagmiddag is de trein naar De venter, welke hier om 17.03 vertrekt, ten gevolge van een defect aan de dakveilig heid in Dijkerhoek blijven staan. Er moest eerst een hulp-locomotief uit Deventer komen om het defecte trein stel op te slepen en zodoende het baan vak vrij te maken. Aangezien de opgaande lijn bezet was, werd het noodzakelijk de volgende snel trein Enschede-Amsterdam vanaf Rijs- sen over verkeerd spoor naar Deventer te leiden, waar de treinen uit het westen zolang werden vastgehouden, totdat hun baanvak weer vrij was. Verschillende treinen ondervonden hierdoor een aanzienlijke vertraging. Toen de defecte trein goed en wel van het station Holten vertrokken was, con stateerden de reizigers een grote vlam op het dak van het wagenstel. De wagenbe stuurder heft zich toen blijkbaar genood zaakt gezien de trein stop te zetten. De toneelclub van de P.J.G.O.-afdelin- gen, alhier, heeft in studie genomen het blijspel in 3 bedrijven van de auteur Toine van Bergen „De Bungalow". Een vrolijk vakantiespel, dat onder regie van de heer A. J. Snijders op 24 en 25 februari a.s. voor het voetlicht zal worden gebracht in Ami- citia. vesting en Bouwnijverheid, Ir. H. M. Buskens, de Directeur-Generaal van de Rijksgebouwendienst, Ir. J. J. M. Aan- genendt, de directeur van de Rijksdienst voor het Nationale Plan, Mr. J. Vink, de hoofdingenieur-directeur der directie Overijssel van de Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, Ir. D. S. Visser, Mr. P. van de Roovaart, de Griffier der Staten van Overijssel, Drs. J. van Beekum, chef van de 4e afdeling der prov. griffie, Mr. H. Schelhaas, prov. voorlichtings ambtenaar en de heer P. C. Schild, waarnemend hoofd van de voorlich tingsdienst van het ministerie. Na de lunch is het gezelschap over de Motieweg aan de westelijke helling van de Holterberg naar Raalte vertrokken. Bij Heino raakte de stuurinrichting van de auto van de Minister onklaar en moest deze met de Commissaris in een andere auto overstappen. voor het handhaven van de post op voorstel van de voorzitter besloten aan de Schoonheidscommissie te berichten dat de raad het advies inzake het onderhavige plan niet kan bewonderen en dat hij er prijs op stelt, dat bij de beoordeling van bouwplannen niet in alle kleine details wordt getreden en deze vooral geen ver traging mogen veroorzaken in de uitvoe ring der plannen. Bij de verdere behandeling van de be groting deelde de voorzitter nog mede dat B. en W. met de Plantenziektekundige dienst dit voorjaar iets meer willen doen voor de rattenbestrijding. Bij de post „Reiskosten voor de dienst openbare werken" vond de heer Brands (pvda) het bedrag van f1500.wel erg hoog. De heer Sprokkereef vond het wen selijk. dat voor de kilometervergoeding de rijksregeling wordt aangehouden. Besloten werd, dat dit met uitzondering van 1961 zal geschieden. Voor het organiseren van volksfeesten gedacht werd aan de taptoe van het vorige jaar en dergelijke is een bedrag van f 1000.in de begroting opgenomen ter bestrijding van onverhaalbare onkos ten. De bedrijfsbegrotingen en gemeentebe groting werden hierna z.h.s. vastgesteld. Bij een begrotingswijziging werd een be drag van f76.900,uitgetrokken voor spanningverbetering van het electr. net aan de Borkeldsweg, Geskesdijk, hoek Schreursweg en bij de Bleekersweg. Behoudens goedkeuring van hogerhand werd de keurmeester, le klas, C. Dijkstra, bevorderd tot keurmeester-opzichter van vee en vlees. Bij de aanvang der vergadering sprak de burgemeester de beste wensen voor 1961 uit voor de raadsleden en hun ge zinnen en zeide hij te hopen, dat de sa menwerking weer even vruchtdragend en prettig mocht zijn als in het voorgaan de jaar. Op voorstel van burgemeester en wet houders besloot de raad vervolgens tot aankoop van gronden in het nieuwe uit breidingsplan, t.w. 4950 m2 van W. ten Velde c.s. voor f 7684,25, van B. J. Paal man 816 m2 voor f3280,- en van J. Veld huis Gzn. 1648 m2 voor f 2224,-. Nieuwe industrie. Aan de heer J. H. ten Bos H.F.zn. te Holten werd 2318 m2 bouwterrein ver kocht op het industrieterrein tussen de spoorlijn en de doorgetrokken Waagweg voor f 11.126,40. Deze wil hierop in samenwerking met een Duitse firma een plastic-verpakkings industrie vestigen, verklaarde de burge meester. Aan de heer Ten Bos werd voorkeur van koop verleend op 2565 m2 grond aan de oostzijde van dit terrein voor even tuele uitbreiding. Kleuterleidsters benoemd. Aan de kleuterleidster der openbare kleuterschool, mej. M. A. Maat, werd op haar verzoek eervol ontslag verleend. Aan de dienstplichtige der lichting 1960 G. W. Hogenkamp, Neerdorp 33, is voor goed vrijstelling van de dienstplicht ver leend wegens kostwinnerschap. De voetbalvereniging „Holten" houdt op zaterdag 4 februari a.s. in Amicitia haar jaarlijkse feestavond, bij welke gelegen heid de toneelclub OCH zal opvoeren het blijspel „De onbekende wereld". Na afloop is er gelegenheid een dansje te maken. De club heeft aan het oude Aaltinkshuis aan de Dorpsstraat een publicatiebord aan gebracht; waarop o.a. de opstelling der elf tallen zal worden bekendgemaakt en an dere publicaties omtrent het clubleven zul len worden gedaan. Op vrijdag 27 januari hopen de leden van de afdeling Holten der Ned. Bond van Plat telandsvrouwen in Amicitia hun 15-jarig bestaan te herdenken in een speciaal daar voor te beleggen bijeenkomst. Bij die ge legenheid zal voor de afdeling optreden mevr. Tj. Troelstra-Romein met liedjes in walstempo (19001960) in verschillende ta len en costuums, toegelicht met grapjes en een praatje en met begeleiding van de pia niste mevr. Nel Alers-Koning. Dat belooft wel een mooie avond te worden voor de plattelandsvrouwen. Bij Koninklijk Besluit van 29 december j.l., no. 30, is bepaald, dat de O.L.M. in Holten een landbouwhuishoudschool mag stichten. Aan het architectenbureau L. C. van de Bovenkamp-M. van Guilik te Holten is op dracht gegeven plannen te ontwerpen tot verbouwing van de bestaande lagere land bouwschool in een landbouwhuishoud school. Men hoopt deze plannen zo snel gereed en gerealiseerd te hebben dat de school op 1 september van dit jaar haar deuren kan openen voor de vrouwelijke jeugd in deze omgeving. Mijnhardf's Zenuwtableffen helpen U eroverheen In haar plaats werd als kleuterleidster met algemene stemmen benoemd mej. G. Wolters. De voorzitter verklaarde, dat B. en W. tot tijdelijk derde leidster hebben be noemd mej. Van de Berg uit Ridderkerk, die afkomstig is uit Diepenheim. Er staan momenteel 36 kleuters op de wachtlijst. De tijdelijke benoeming is ge schied, om de ontwikkeling in deze nog even te kunnen aanzien. Bij de overname van de 14 woningen van de bouwvereniging „Beter Wonen" door de gemeente bracht de voorzitter dank aan de voormalige bestuurders, die destijds de stoot gegeven hebben om de ze arbeiderswoningen te stichten en te beheren. Sploschool. Het aantal leerlingen van de openbare lagere school te Espelo is gedaald bene den het voor de instandhouding der school door de wet vereiste aantal van 50. Dit zou derhalve 'betekenen, dat tot opheffing der school zou moeten worden overgegaan. Het besluit tot opheffing behoeft niet te worden genomen, indien ingevolge ar tikel 19 der L.O.-wet de instandhouding van de school wordt gevorderd. Burgemeester en wethouders menen, dat het aantal leerlingen dit jaar weer boven de 50 zal stijgen. De burgemeester zeide nog, dat men het hart uit de buurtschap zou snijden, wanneer men de school zou gaan ophef fen. De heer Teeselink (CH) verklaarde een zwak voor deze school, die hij als jongen bezocht heeft, te hebben. Hij was er ech ter wel een beetje bang voor, of de aan was van leerlingen inderdaad wel zo groot zou zijn, nu de jonge boeren steeds meer naar de dorpskern getrokken worden door de zich wijzigende omstandigheden in de landbouw. De raad verklaarde zonder hoofdelijke stemming, dat de instandhouding der school wordt gevorderd. De raad besloot verder nog tot onbe woonbaarverklaring van de panden Bin nenstraat 8 en Larenseweg 25 en 27. Op een vraag van één der leden ver klaarde de burgemeester, dat het gebruik van zo'n pand voor andere doeleinden ingevolge de algemene politieverorde ning kan worden tegengegaan. Het bedrag per leerling uit te geven door het openbaar onderwijs werd, in ver band met de bijdrage voor het bijzonder onderwijs, bepaald op f 55,83 per leer ling. Aan het slot van de vergadering be antwoordde de heer Teeselink, als de nes tor van de raad, de Nieuwjaarswens van de burgemeester en sprak de hoop uit, dat in 1961 alles weer ten goede mag leiden. Behalve warme waardering voor het werk van het dagelijks bestuur, ver klaarde hij uit hoofde van de vele stukken en voorbereidingen van de raads voorstellen respect te hebben voor het werk der ambtenaren. Weinig bewondering voor een advies der Schoonheidscommissie. Twee kleuterleidsters benoemd. Drie woningen onbewoonbaar verklaard.

Holtens Nieuwsblad | 1961 | | pagina 2