§C®M Liefde in St. Nicolaastijd BAKKERIJ HARTSUIKER Si TEMPEL VAN KWIIQI0 Opening kleuterschool Cross-country in iarkelo Lange proefrit Waarom bedrijfsaanpassing? Verwerping van krentenbrood Wilmink en zijn vrouw keken haar op merkzaam aan en toe kwam het hoge woord er uit. De volgende dag wilde ze graag 's middags met haar vriend komen om hem voor te stellen. Een schok was door hem en zijn vrouw heengegaan en in spanning vroegen zèv wie het was. Want Gait kon het niet we zen. Dat snapten ze wel. „Het is de schoolmeester, die hier van de zomer gekomen is op school", zei Jan- ny en ze keek haar ouders verlegen aan. Maar toen had je de poppen aan het dansen. Wilmink sloeg met zijn vuist op tafel, zodat de kopjes rinkelden. „Lelijke meid", brulde hij, en de ade ren bij zijn slapen zwollen op. „Wat zijn dat voor fratsen! Hoe kom je aan die ke rel! En wat moet dat nu met Gait? Schaam je je niet om je ouders te be driegen met zo'n krijtridderü" Het laatste woord spuwde hij zowat uit en Er hing een druilerige mist boven de boerderij van Wilmink: „De Horst", zo werd deze genoemd. Iedereen in het dorp wist waar deze stond en kende de eige naar. Boer Wilmink was een gezien man in de dorpsgemeenschap; alleen kon men soms last van hem ondervinden als men zijn plannen dwarsboomde. Dan zag men hoe Wilmink zijn onder kaak naar voren stak en zijn wijkbrau- wen fronste. En dan barstte de bom. Tjonge, wat kon hij van wal steken als hij het op zijn heupen kreeg! Maar was eenmaal het geschil bijgelegd, dan was er geen prettiger mens om mee om te gaan. Nu leek alles in vrede op de boerderij. Tot met een harde klap de keukendeur werd dichtgetrokken en de boer met gro te passen over het erf beende in de rich ting van zijn land, dat om de boerderij lag. Zijn vrouw keek hem hoofdschuddend door het keukenraam na. Wat was 't weer mis met hem! Ze zuchtte eens en ging verder met haar naaiwerk. Boer Wilmink had intussen het veld bereikt, waar het winterkoren al als een groene deken op het land stond. Driftig stapte hij er langs. Als hem wat dwars zat, ging hij vaak naar zijn land en menigmaal vond hij on der het lopen een oplossing voor al wat hem drukte. Maar deze keer zag hij geen licht in het probleem, dat hem bezig hield. Die domme meid ook, zijn dochter Jan- ny! Geërgerd spuwde hij op de grond en bleef fronsend staan. Alles ging weer aan zijn geest voorbij. Al een paar jaar had Wilmink een goede huwelijkskandidaat op 't oog voor zijn dochter, zijn oogappel. Wat was hij trots op haar. Het was de zoon van een boer uit de buurt. Later zou hij de boer derij erven en dan wachtte hem een mooi bestaan. Gait was een flinke vent, die van werken wist en een goed stel hersens had. De beide vaders waren het er al over eens, dat het aan weerskanten een goede partij was. Goed, Gait mocht niet één van de knapsten zijn en ook nogal zwijgzaam wezen, toch mocht zo'n meisje haar han den dichtknijpen met-zo'n partij. Maar wat zei die dekselse meid als hij er over begon? „Vader", zei ze, „je bent de bo venste beste, maar aan trouwen denk ik echt nog niet. Dat kan altijd nog. Ik kan mijn leven lang nog in een huishouden ronddraven!" En haar bruine ogen keken hem dan vrolijk en wat spottend aan. Dan schudde ze lachend haar hoofd, zo dat haar donkere krullen in het rond zwierden en gaf haar vader een klinken de zoen. En daar was het onderhoud weer mee afgelopen. Wat schoot je daar mee op! Nijdig stapte Wilmink door en sloeg een bospaadje in, dat naar een weiland leidde. Maar dat was nog niet alles. Vorige week zaterdag was zijn dochter 's avonds om een uur of half elf thuis gekomen en was gaan zitten bij de kachel waar haar ouders ook zaten. Ze had een hoogrode kleur gehad en slikte een paar keer ner veus. (Vervolg van pag. 2) De architect, aannemers en onderaan nemers boden een vlaggestok aan en de firma Wonnink, die de inrichting gedeel telijk verzorgde, schonk de daarbij beho rende vlag. Namens de kerkeraad der Herv. Gem. sprak Ds. J. H. Israël de gelukwensen uit. Het is niet ieder gegeven lang gekoester de wensen in vervulling te zien gaan. Spre ker zag deze nieuwe school voor het ge meentebestuur als een pleister op de won de voor het verlies van de landbouwschool. De kerkeraad is verheugd, dat deze prachtige school tot stand kwam en hoopt van harte, dat de bijbel een ruime plaats mag innemen op deze school. Spreker bood een kinderbijbel in twee delen aan, om dat juist de kleuters zo ontvankelijk zijn voor het bijbelverhaal. De heer H. J. A. Koldeweij maakte bij het uitspreken van de gelukwensen na mens dc Koltense Oranjevereniging van de gelegenheid gebruik, als secretaris van de afd. van Volksonderwijs de velen te be danken, die zo ontzaglijk veel gedaan hebben voor Jiet kleuteronderwijs in het eerste stadium, toen het hier in opkomst was. Velen hebben zich belangrijke finan ciële offers getroost. Ook het hoofdbe stuur van Volksonderwijs, die deze mid dag vertegenwoordigd was door het hoofd bestuurslid mevrouw Otten. De heer C. Baars te Veendam bood na mens de fa. van der Woude, aldaar, die het meubilair leverde, een bakwagentje aan en de heer J. Sinnema, sprak woor den van gelukwens namens het personeel van de openbare ULO-school. Hij sprak doelende op de plannen voor een nieu we ULO de hoop uit, dat dit voorlopig in elk geval de op een na laatste school zal zijn, die Holten bouwde. Toen kwam de jeugdige Jan Trekop, met een aardig toespraakje, namens de leerlingen van de dorpsschool, nog ingeza melde gelden aanbieden en sprak de heer M. Teeselink, als oudste raadslid namens zijn medeleden de grote voldoening uit voor de wijze waarop het dagelijks be stuur de onderwijsbelangen steeds weet te behartigen. Hij sprak de hoop uit, dat het met dezelfde voorvarendheid ook in het nieuwe plan aan de Kolweg met de scho lenbouw voort mag gaan. Mevr. Wolters-Rosman sprak nog ge lukwensen uit evenals de hoofdleidster van de Chr. kleuterschool, mej. Tiemens, die hoopte, dat haar collega's van de open bare school met evenveel pleizier in hun nieuwe school mogen werken als zij doet in haar nieuwe school. Mej. G. Post, de hoofdleidster, dankte alleen voor de wijze waarop zij de school tot stand brachten en van hun sympathie hij, boer Wilmink, aan die avond dacht, knapte hij helemaal! Woest schopte hij met zijn klomp tegen het hek, waar hij nog voor stond. Die flauwe onzin, dat kinderachtige ge doe. Bah, hoe verzonnen ze het! Maar hij zou wel mee moeten. Anders was het sneu voor zijn vrouw. Hij draaide zich om en stapte naar huis. Hij wist niet wie Sinterklaas was. Dat was voor ieder een geheim. Ook wist nie mand wie voor Piet speelde. Met een wre velig schouderophalen ging hij verder. Plots belde iemand achter hem. Hij ging van het fietspaadje af om de fietser door te laten. Maar een bekende stem zei: „Dag vader, wat bent u aan de wandel?" Hij keek op en zag zijn dochter voor zich staan. Onderzoekend keek hij haar aan. Wat was er met haar? Ze leek weer een beet je op zijn oude Janny! Haar ogen keken Janny was in tranen uitgebarsten. En aangezien boer Wilmink wel kon bulde ren, maar een grote hekel had aan vrou wentranen, was hij de deur uitgestampt en naar bed gegaan. Janny's moeder had bevend bij de kachel gezeten en had haar dochter ge vraagd, hoe ze hem had leren kennen. En Janny vertelde, dat ze hem voor het eerst had ontmoet bij kennissen en dat hij haar 's avonds had thuisgebracht. Ze hadden een afspraakje gemaakt en zo was van het een het ander gekomen. Zwijgend zaten ze nog een poosje bij elkaar en waren toen ook maar naar bed gegaan. Dit alles overdacht boer Wilmink tij dens zijn wandeling. Hij had haar veel te veel verwend, zijn Janny, waar hij zo trots op was. Maar nu zou ze leren wie de baas was in huis. Wat drommel, wat moest ze met zo'n stadse bleke slungel, die nauwelijks ge noeg verdiende om zichzelf te onderhou den. Hij had de jonge schoolmeester nog nooit gezien, maar volgens zijn inzicht was die jonge vent natuurlijk bleek en een slungel. In zijn wrokkige stemming liet hij zich niet verleiden tot zachtere gevoelens! Nu stond hij voor het hek bij het wei land en keek naar een konijn, dat ver schrikt weghuppelde. Dit alles was al erg genoeg, maar om het nu nog moeilijker te maken, had er vanmorgen een uitnodiging in de bus gelegen van de vrouwenvereniging waar van zijn vrouw lid was. Hij werd verzocht de derde december met zijn vrouw mee te komen om de St. Nicolaasavond mee te vieren. Alle vrou wen brachten hun mannen mee. Het was voor het eerst dat men dit zou doen en het beloofde een gezellige avond te wor den. St. Nicolaas zou in hoogst eigen persoon komen met zwarte Piet en ieder in de zaal bij zich roepen. Daar wachtte het slachtoffer een toespraakje van de goede heilige en een klein presentje. Als hem wat spottend aan. Zou ze zich bij zijn wens neerleggen? Bij deze gedachte raakte hij een beetje van zijn boosheid kwijt en samen stapten ze naar huis. avonds waren Wilmink en zijn vrouw om half acht op de fiets gestapt naar het dorp. Toen ze de zaal binnen kwamen, gonsden hun de stemmen der anderen te gemoet en bij het zien van de lange ta fels, waarop kopjes, bloemen en scha len koekjes stonden, vond Wilmink het toch niet zo onmogelijk als hij gedacht had. De presidente opende de avond en ver zocht de aanwezigen mee te zingen met de wijsjes, die één der leden op de piano speelde. Al gauw kwamen de Sinterklaas liedjes aan de beurt en de stemming kwam er al gauw in. Ook Wilmink en zijn vrouw zongen naar hartelust mee en opeens gingen daar de deuren wijd epen en schreed Sint Nicolaas binnen, gevolgd door zijn knecht, die een prach tig kostuum droeg. Een rood, nauw slui tend jakje met groene pofmouwen en een wijd bollend wit broekje. Piet droeg een grote zak, die aan alle kanten uitpuilde. Een gemompel van bewondering steeg op en allen klapten dat het een lust was. Overal fluisterde men. Allerlei gissingen werden gedaan die of het wel was. Maar niemand kende Sint en Piet. St. Nicolaas was bij zijn zetel gekomen aan het hoofd van de tafels en liet zich daar plechtig in zakken. De presidente heette Sint hartelijk welkom en Piet ging achter de stoel van Sint staan. Nu moesten allen één voor één bij de Sint komen en ieder kreeg een toepasse lijk toespraakje. Daarna kregen allen een kleinigheidje uit de zak van Piet. Wilmink knikte eens goedkeurend. Die Sint wist het leuk te zeggen. Telkens klonk er een schaterlach van de toehoor ders, die geamuseerd toeluisterden. Zo was er een half uurtje verlopen en bijna was Wilmink aan de beurt. En wat drommel, opeens merkte hij, dat hij onrustig op zijn stoel zat te schui ven! Maar dat was toch al te gek. Het De Bergruiters, die in het thans bijna afgelopen cross seizoen in verschillende plaatsen zowel in de zware als lichte klasse de eerste plaatsen bezetten, heb ben zaterdag 26 nov. in de cross country van de Land. Rijv. „Markelo" weer een hartig woordje „meegedraafd", maar een zege zat er deze keer niet in. Een schitterende prestatie leverde de 15-jarige Henk Meijer te Markelo door met „Zerna" het parcours van pl.m. 1750 af te leggen in 3 min. 24.6 sec. 2. H. Reurink met „Rinia", Diepen- heim, 3 min. 29 sec.; 3. T. Beldman Jr. met „Ortrude Felddahlie", 3 min. 30 sec.; 4. H. Vruwink met „Still Better", 3 min. 34.8 sec.; 5. H. G. Wes met „Abe", Del den, 3 min. 41.4 sec.; 6. W. Aaltink met „Wuzello", 3 min. 41.8 sec.; 7. W. J. Stoelhorst met „Cor", Markelo, 3 min. 53 sec.; 8. J. H.- Wolbrink met „Allard", Markelo, 3 min. 53.4 sec.; 9. H. Schone- veld met „Ivasie", 3 min. 54.8 sec.; 10. J. H. Luttikhedde met „Bino", Diepen- heim, 3 min. 55.4 sec.; 11. A. J. E. Wes met „Aily" Delden, 3 min. 55.4 sec.; 12. J. H. Hargeerds met „Amarilla" Marke- min. 55.8 sec.; 13. G. J. Haarman „Herta", Markelo, 3 min. 58 sec.; Wolferink met „Tabor", Neede, lo, 3 met 14. I VOETBAL Zondag 4 december: GFC II—Holten I 11 uur Vertrek per extra bus 10 uur van af Smidsbeld. Zaterdag: Holten AExcelsior A 3 uur DES E—Holten C 3 uur Wil Holten I, A en C kampioen wor den dan dient er voor gezorgd te worden dat alle 3 wedstrijden door Holten ge wonnen worden. Holtenaren, kom zaterdagmiddag even naar het Sportdal om getuige te zijn van de grote wedstrijd Holten AExcel sior A. Aanvang 3 uur. Zij, die zondag met Holten I naar GFC II willen, moeten zich hiervoor op geven bij W. Oolbekkink, Kerkstraat 11. Opstelling Holten I: Doel: A. Vincent; achter: K. J. ten Vel de, E. Maats, J. Traanman; midden: T. Deijk, H. Jalving; voor: H. F. Klein Vel- derman, H. J. J. ten Velde, H. Wansink, A. Traanman en H. v.d. Bos. voor de school op deze middag blijk ga ven. In een uitvoerig antwoord heeft de bur gemeester ten slotte alle sprekers en schenkers van goede gaven nog bedankt. 4 min. 08.3 sec.; 15. D. H. Hidders met „Mirzam", Markelo, 4 min. 30.5 sec. Lichte cross: 1. H. J. Hargeerds met „Silfia", Mar kelo, 3 min. 15.8 sec.; 2. G. Sligman met „Uria", Markelo, 3 min. 35.2 sec.; 3. H. Leunk met „Silky", Markelo, 3 min. 37.6 sec.; 4. J. Werning met „King", Delden, 3 min. 44 sec.; 5. G. Bolink met „Nettie", Holten, 3 min. 48.4 sec.; 6. J. Müller met „Sjonnie" Holten, 3 min. 51.3 sec.; 7. G. Beldman met „Myra", Holten, 3 min. 56 sec.; 8. Joh. Bronsvoort met „Ennie", Holten, 3 min. 56.2 sec.; 9. Jan Jacob ter Horst met „Poeszta Koning", Rijssen, 3 min. 57.8 sec.; 10. Dinant Pieffers met „Siska", Holten, 4 min. 07.8 sec.; 11. Mannes ter Stal met „Pietje" (pony), Holten, 4 min. 11.8 sec.; 13. E. Extercate met „Invasion", Delden, 4 min. 19 sec.; 14. B. J. Barvelink met „Nico", Holten, 4 min. 19.8 sec.; 15. D. H. Wibbelink met „Wonnie", Markelo, 4 min. 22 sec.; 16. E. Aaltink met „Ufista", Holten, 4 min. 26 sec.; 17. Johan Veneklaas met „Corrie" was allemaal maar kinderachtig gedoe en hij zou zich niet uit het veld laten slaan door die namaak-Sinterklaas met zijn Piet. Daar was het zijn beurt en toen liep hij de zaal door tot hij voor Sinterklaas stond. „En u bent geloof ik Wilmink, is het niet?" vroeg de Sint vriendelijk. Wil mink bevestigde dit en kreeg ineens weer plezier in het geval. „Ik ben blij, dat ik eens kennis met u kan maken", vervolg de Sint Nicolaas. „Ik heb veel over u ge hoord." Wilmink keek wat bevreemd. Hoe zou die snuiter veel over hem ge hoord hebben? Hij wachtte op de dingen die komen gingen. „U wilt de mensen wel eens anders hebben dan ze zijn, is het niet?" ging Sint verder. „Bekijkt u alles eens wat rustiger en u zult zien: er zijn er nog genoeg waar best mee te praten valt!" Wilmink's ogen bliksemden bij deze woorden en net was hij van plan Sinter klaas duidelijk te zeggen zich niet met dingen te bemoeien die hem niet aangin gen, toen zijn blik op Piet viel. Deze stond hem zo smekend aan te kijken, dat zijn mond met een klap sloot. Moeilijk wist hij uit te brengen: „Ja, Sint Nicolaas, ik zal mijn best doen". Toen wilde hij zich omkeren. „Ho, ho, u hebt nog een candeautje tegoed. Piet, geef me even het presentje, dat we voor me neer Wilmink gedacht hadden." Piet dook in de zak en haalde daaruit een pakje tevoorschijn. Sint overhandig de dit aan Wilmink en zei vriendelijk: „Dat u er veel plezier van mag hebben." Wilmink mompelde een dankwoord, maar keek Sint Nicolaas oplettend aan. Die bedoelde iets meer dan alleen maar een vriendelijk woord. De blauwe ogen keken hem zo dringend aan. Verward draaide Wilmink zich om en stevende op zijn plaats af. Nieuwsgierig keek zijn vrouw toe wat hij wel uit zijn pakje haalde. Het laatste papier ging er af en daar stond een prachtige tabaks pot op tafel. Wilmink maakte hem ver rast open en uit de pot steeg een heer lijke tabaksgeur op. Maar wacht, boven op lag een briefje. Wilmink greep het gauw en samen met zijn vrouw las hij: „Zullen we van deze tabak een vredes pijp roken? Sint.". En opeens begreep Wilmink alles. Hij keek zijn vrouw aan, wier ogen vol tra nen stonden. En beschaamd knikte hij haar toe. Toen de laatste een beurt had gehad, stond Sint op en sprak allen nog eenmaal toe. Hij hoopte volgend jaar weer te ko men en verzocht Piet allen een zakje snoep te overhandigen. En terwijl Sint langzaam naar de deur schreed, reikte Piet aan ieder een zakje snoep uit. Toen Wilmink aan de beurt was, fluisterde Piet zacht: „Bent u boos, vader?" Piet's lip pen trilden een beetje. Even zacht zei Wilmink: „Nee, mijn kind. Neem straks die Sinterklaas van je maar mee naar huis. Ik wil ook wel eens zien hoe hij er zonder die flodderkleren uit ziet!" Een stralende blik uit twee bruine ogen was zijn beloning! (ponjO, Holten, 4 min. 33.4 sec.; 18. mej. I. Waldkotters met „Caprilla", Delden, 5 min. 10 sec.; 19. E. Klumpers met „Kathja", Markelo, 5 min. 10 sec.; 20. mej. E. Wes met „Anita", Delden, 5 min. 43.6 sec.; 21. mej. R. Leurdijk met „Tan ga", Neede, 7 min. 07 sec. en pijnweg- wrijven met D A M P O Dinsdagavond stapte een man bij de rij wielhandelaar B. uit Rijssen binnen. Hij wilde een bromfiets kopen. Dat was mo gelijk en de koop werd gesloten. Terwijl B. de garantiepapieren inschreef, ging de aspirantkoper een proefritje maken. De rijwielhandelaar werd eveneens op de proef gesteld, daar de man tot op heden niet is teruggekeerd van dit „ritje". Nu zoekt de politie hem. Mededeling van het Rijkslandbouwconsulentschap te Hengelo (O.) Wanneer we de boekhoudingen van een aantal gemengde bedrijven nader be kijken, dan zien we, dat één van de be langrijkste kostenelementen de post ar beidsloon is. Deze loonpost is in enkele jaren belangrijk gestegen en het laat zich aanzien, dat deze stijging nog door gaat. De totale veevoerkosten (rundvee varkens pluimvee) zijn belangrijk ho ger. Deze hogere kosten zijn mede een gevolg van de vergroting van de var kens- en pluimveestapel die heeft plaats gehad. Het arbeidsloon. Indien we het verloop van de CAO- lonen in de landbouw op het gemengde bedrijf nader bezien, dan blijkt, dat er voor een arbeider-veeverzorger onder staand loon in rekening is gebracht: 1949 f2400,- (loon -j- sociale lasten) 1954 f 4470,- (loon sociale lasten) 1959 f 6000,- (loon sociale lasten) Wanneer deze stijging doorgaat, het geen te verwachten is, zal het loon na enige jaren waarschijnlijk in de buurt van f7500,- liggen. Het is nu reeds moeilijk om op onze gezinsbedrijven voor de boer en mee werkende gezinsleden een landarbeiders- loon te verdienen. De uitkomsten van de bedrijven, die een bedrijfs-economische boekhouding bijhouden, bewijzen dit. Aanpassing van het bedrijf. De boer op het gemengde bedrijf zal naar een hogere arbeidsproduktiviteit (produktie per manuur) moeten streven. Hieruit volgt, dat in de eerste plaats de bedrijfsorganisatie (bouwplan veebe zetting) opnieuw zal moeten worden be keken. Op veel bedrijven is de omvang van elke produktietak (marktbare gewassen rundvee varkens pluimvee) te klein en juist dit feit staat een hoge ar beidsproduktiviteit in de weg. In de toekomst zal de boer op het ge mengde bedrijf zijn kracht moeten zoe ken in een eenvoudige opzet van het be drijf met slechts enkele flinke onderde len. Voorbeelden: rundvee en mestvarkens (flink aantal) rundvee en fokvarkens (flink aantal) rundvee en leghennen (flink aantal) rundvee en mestkuikens (flink aantal) Bij grotere eenheden is mechanisatie eerder verantwoord. Dit heeft arbeidsbe sparing en arbeidsverlichting tot gevolg. Tevens zullen de produktiekosten per eenheid hierdoor verlaagd kunnen wor den. Het bouwplan is vaak te ingewikkeld; veel gewassen, zodoende veel kleine per ceeltjes, welke teveel handenarbeid of te veel machine-uren vragen, hetgeen hoge kosten tot gevolg heeft. Het bouwland kan men zo mogelijk in dienst stellen van de rundveehouderij door verbouw van voedergewassen, bijv. snijmais aanleg van kunstweiden enz. De stikstofbemesting op grasland kan op veel bedrijven opgevoerd worden. Vooral op wat hoger gelegen grasland is het gewenst de hoeveelheid stikstof bij de eerste gift te vergroten en deze voor al vroeg te geven. Met de maaikneuzer kan een en ander gemakkelijk verwerkt worden; de kans om een goed produkt te krijgen is dan groot. Het gebruik van sleufsilo's geeft hierbij een belangrijke arbeidsbesparing en arbeidsverlichting. Op de grotere bedrijven kan in de stal- periode een belangrijke arbeidsbesparing en -verlichting verkregen worden door de stalmest mechanisch af te voeren. Bij uitbreiding van het aantal melk koeien is een melkmachine al gauw ver antwoord, zodat het werk ook sneller- en gemakkelijker uitgevoerd kan worden. Kan door uitbreiding het rundvee niet onder „dak" worden gebracht, dan ver dient het bouwen van een eenvoudige loopstal voor jongvee overweging. Aanpassing aan de veranderende om standigheden is het steeds duurder en schaarser worden van de arbeid noodza kelijk om een redelijk inkomen te blijven behouden. enz. op zaterdagavond 10 en 17 december GEEN SCHIETEN VERWERPEN VAN KRENTENBROOD. SPECULAAS, enz. op woensdag 7 december a.s. Aanvang 7 uur. Fa. A. M. NIJKAMP Dijkerhoek VJBoKK i i ;-f~urÜY.,y i j? v - - 14. Nang Foo kon niets anders tegenover Dick's revolver stellen dan zijn geslepen heid. Daarom vertrok hij zijn boeventronie tot iets, wat een glimlach moest voorstel len en zei honingzoet: „Jeugdige vreemde ling overwinnaar Nang Foo verwacht zijn bevelen." Dick was verstandig genoeg, niet te veel te vertrouwen op die gedweeheid. Hij liet Bully de piratenhoofdman stevig binden. De jonge avonturier kweet zich uitstekend van zijn taak, hij pakte de Chinees in als of deze nooit meer los hoefde. Daarna zocht hij een nieuwe fles en zette zich op wacht bij zijn „pakket". De overige Chinezen van de bende be vonden zich allemaal in de kajuit. En Dick's revolver beduidde hun beter dan z'n Engelse bevelen, onmiddellijk de touwen der overweldigde bemanning los te ma- ken Een uur later zeilde het jacht reeds de haven uit. Als blijk van zijn dankbaarheid voor de bevrijding had kapitein Fraser, de eigenaar, zijn jacht en bemanning beschik baar gesteld voor het opsporen van Dick's vader. Nang Foo en twee zijner volgelin gen bleven aan boord om, tegen belofte van vrijlating, de plaats aan te wijzen de verlaten tempel van Kwungho!

Holtens Nieuwsblad | 1960 | | pagina 3