NU WONNINK 1 m:TM Papieractie Dorpsschooijeugd ir®eiie Kruis profiteert van Kinderpostzegelactie Opstelling der elftallen Nederl. kampioen motor- betrouwbaarheidsritten uw Dorpsschool Filmkrimgavond Oratorium-uitvoering „Soli Deo Gloria" SPAAR VEILIG BIJ DE M.H.M. NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAP De vorige week heeft de Dorpsschool- jeugd weer een ouapapier-acue gevoerd mee als resultaat 3 vraentauto's vol, ter waarde van f 259.95. Voor dit bedrag zuilen hoofdzakelijk filmstrips worden geKocnt ten dienste van het onderwijs. Door een waarderingssysteem van een punt per eenbeidssiapel kon er een wed strijd aan worden verbonden per klas en per incnvidu. De klas IilA werd winnaar met een gemiddelde per leerling van 39,6 punt. Verder was de uitslag van de klas- segemiduelden als volgt: Kiasse li met 13,9; lilB met 13,8; I met 11,o; V met 11,3; VIA met 10,0; IV met 8,o en VIB met 3,8. Er waren 51 leerlin gen ,die niets meebrachten. Hiervan za ten er 39 in de kiassen 4, 5 of 6. Percents gewijze was de deelname in de lagere kiassen het hoogst. Toch zullen ook de genen, die zich met druk maaKten, straks mee profiteren van wat anderen samen brachten. De winnaars in de klassen wa ren: I Annet Wissink, 302 p.; II Jan van Bruggen 99 p.; 1II-A Klaas Broersma 600 p.; lilB Jan Aaftink 145 p.; IV Henk Schone veld 75 p.; V Henk Paalman 86 p.; VIA Ineke Wansink 117 p.; VIB Derk Tiekink 18 p. Samen werden 3893 punten uitgereikt. Dit vertegenwoordigt een sta pel kranten ter hooge van 389,3 meter! Wat samenwerking vermag! Tegen inwis seling van verworven punten ontvingen veel leerlingen een „AKTE VAN GE MEENSCHAPSZIN", uitgereikt in gra den en onderscheidingen. Keizer van de eerste graad (400-1000 punten): Klaas Broersma 600. Koningin van de eerste graad: (200-399 ponten: Annetje Wissink 302. Prins (-es) van de eerste graad (100-199 punten): Jan Aaftink 145; Ineke Wan sink 117. Hertog van de eerste graad (80-99 pun ten): Jan van Bruggen 99; Jan Kettelarij 90; Jan Wissink 90; Henk Paalman 86. Graaf van de eerste graad (60-79 pun ten): Bertus Pieffers 79; Henk Sehone- veld 75; Henk Podt 70; Herman Klafster man 65; Jan Aaftink 61. Markies van de eerste graad (50-59 pun ten) Gerhard ter Harmsel 58; Dirk Wol- ters 56; Wim Tuitert 52. Baron van de eerste graad (40-49 pun ten): Jan Müller 45; Wilco Dikkers 40. Jonkheer van de eerste graad (30-39 punten): Johan Broekmaat 38; Gerrit Bosman 36; Wim van Beek 34; Dinant Markvoort 32; Jan Jansen 31; Wim Ket telarij 31; Albert Hofman 30. Eerste graad (20-29 punten): Minie Hon- coop 2a; Jan Dangremond 28; Wim Scnutrups 28; Dick Meerman 27; Wim Paaiman 26; Johan Struik 25; Wim Klem Veiaerman 25; Ab Wittenberg 25; Jan Stegeman 22; Johanna Tulier 21; Ria Ro- zenaom 21; Henk Meerman 21; Gerrit Koopman 21; Wilco Veneklaas 21; Wille- mien Tuiler 20; Jan Schuiterd Dzn. 20; Tweede graad (10-19 punten)Wim Pin- kert 19; Gretna Kromdijk 18; Jan Schui terd Gzn. 18; Evert Jan Mol 17; Derk Jan Tiekink 18; Jopie van der Goot 17; Anke Hidcünk 16; Gerrit Ulfman 16; Wim Schooien 16; Gerda van der Goot 16; Di- nie Vincent 15; Henk ten Velde 15; Wim Schoppers 15; Wim Goorman 15; Henk Hoeiman 15; Gerrie Nijenhuis 14; Josien Enklaar 14; Berend Bronsvoort 14; Rini van der Stouw 14; Dinie Piefiers 14; Wil- lemien Wegstapel 13; Jan Stukker 13; Bert Knapen 12; Esselien Trekop 12; Jo ke HuisKen 12; Aiie Venekiaas 12; Jan Arfman 12; Jan Trekop 12; Henk Vin cent 11; Marjan de Mik 11; Dikie Broek huis 11; Gerrie ten Dam 11; Nellie Kre kel 11; Bea Rouwenhors.t 10; Adri Nij- land 10; Oky Weijl 10; Marianne Rou- wenhorst 10; Jannie Smale 10; Dinie Klein Teesselink 10; Hennie Klein Ovink 10; Fimke van der Bovenkamp 10; Henk Arm gewond De jeugdige Jan Meuleman is dinsdag avond bij het uitgaan van de zangclub „Jong Soli" met een zijner armen door een ruitje gevallen, waardoor de huid werd opgestroopt en een ernstige bloe ding ontstond. Hij is op advies van dokter Nagelhout, die de eerste hulp verleende, per amoulanceauto naar een ziekenhuis in Deventer vervoerd. GESLAAGD Voor het aannemersdiploma slaagde te Amsterdam onze plaatsgenoot de heer H. Koopman Tzn. Holten I: Doel: A. Vincent. Achter: T. Deijk en J- Traanman. Midden: K. J. ten Velde, E. Maats en G. Bannink. Voor: H. F. Klein Velderman, H. J. J. ten Velde, H. Wansink, A. Traanman en H. v. d. Bos. Reserves: G. J. Paalman en J. Stukker. Holten II: Doel: T. Bijma. Achter: G. Krieger en M. A. Bosschers. Midden: G. H. Vincent, A. Meerman en J. A. Jansen. Voor: H. G. A. Jansen, G. J. Brinks, J. A. Ulfman, W. Bunt en G. D. W. Brinks. Reserves: J. H. Scheperman en H. Brands. Holten 3: Doel: H. Schooien. Achter: G. J. Tuitert en J. A. Nijen huis. Midden: M Klein Horstman, A. Schip pers en B. J. Markvoort. Voor: T. Aanstoot, G. H. Paalman, J. G. Nijland, H. W. Rietberg en H. J. Schutte. Reserves: M. Hofman en J. H. Hom mes. Konijnenberg 10; Ria Leeftink 10. Derde graad (5-9 punten): Jan Eshuis 9; Henk Pasop 9; Tjaida Rietdijk 9; Allard Luggenhorst 9; Hettie Dolman 9; Jennie Dijkslag 9; Hermientje Koopman 9; Di nie Ebrecht 8; Wim Lammertink 8; Jans- je Boode 8; Baukje Bulsink 8; Henk ten Have 8; Sytse de Vries 8; Wim Mol 8; Johan Meerman 8; Gerrie Bluemink 8; Hieke Brouwer 8; Gerry Oolbekkink 8; Alie Bosman 8; Ria Linde 7; Adri Wan sink 7; Wim Oostei-veid 7; Hennie Linde 7; Bertus Paalman 7; Henk Deyk 7; Ger- ritje Lensink 6; Gerrit Koopman 6; Arie Wennekes 6; Nellie Tiekink 6; Truus Veenstra 6; Herman Gazan 6; Frits Snij ders 6; Alie Tiekink 6; Bennie Paalman 6; Mary Pagrach 6; Henny Stoevenbelt 6; Jan Hospers 6; Gerard Huisken 6; Treesje Walcht 5; Dick Kulsdom 5; An- toon Geesing 5; Joop Meerman 5; Johan Spakman 5; Wim Paalman 5; Gerrit Keu terman 5; Ria Podt 5; Hannie Krikkink 5; Jannie Reilink 5; Jaap Spakman 5; Johan Hofman 5; Mini Meesterberends 5; Marinus Pasop 5; Johanna Hofman 5; Alie Reilink 5; Dinie Pasop 5; Stinus Huisman 5; Albert Paalman 5. Bewijsjes van Gemeenschapszin werden er nog 77 uitgereikt (1-5 punten). Onze plaatsgenoot Dick Muller, die vrijdag en zaterdag heeft deelgenomen aan de K.N.M.V.-kampioensritten, met als startplaats en finish Wageningen, is kam pioen geworden in de klasse tot 175 cc. Hij heeft zelfs een goede kans op het algemeen kampioenschap van de K.N. M.Vy, maar zekerheid bestaat daarom- tren nog niet, omdat mede door de moei lijke weers- en terreinomstandigheden zoveel rekenwerk moet worden verricht, dat niet onmiddellijk de einduitslag kon worden opgemaakt. Bovendien waren er een groot aantal protesten lopende, waar van de uitslag moest worden afgewacht. Het gaat waarschijnlijk tussen hem en Simon Schram, die in zijn klasse even eens met 3 straf punt en eindigde. De drie ritten, welke in Limburg verre den werden, waren bijzonder zwaar. Het bestuur van de M.A.C. „De Holter- berg" heeft zijn lid en kampioen voor zijn uitstekende prestaties ook nu weer in deze rit gelukwensen en een bloemstuk toegezonden. De jeugdige Van Lindenberg werd met zijn bromfiets door pech achtervolgd en behoorde niet tot de eerst binnenkomen den. EV II—HOLTEN I 1—3 Goede wedstrijd, al in de 5e minuut van de wedstrijd opende M. Klein Velderman de score uit een goede voorzet van H. v. d. Bos (01). Na 25 minuten spelen was het H. v. d. Bos die op schitterende wijze no. 2 in de touwen schoot (02). Voor rust werd er verder niet meer ge doelpunt. Na rust werd het in de dertigste minuut 03, een doelpunt gescoord door H. Wansink. RV liet dit niet op zich zitten en scoorde in de 35e minuut een tegen- punt, zodat de stand toen 13 werd, ver der lieten de Holtenaren het niet komen., zodat de wedstrijd met 13 eindigde. Holten I 5 4 1 0 9 18—8 Twen the I 6 3 3 0 9 169 Omhoog I 6 4 119 105 GFC II 5 3 117 13—8 HOLTEN II—DE ZWEEF H 1—0 Een heel goede wedstrijd, waaruit Hol ten II de conclusie trok, dat een wedstrijd ook gewonnen kan worden door ijver en team-geest, wat hier prompt geschiedde. Holten begon met overrompelend spel dat echter voor rust geen doelpunten ople verde. Geconstateerd mag worden dat de Holtenaren vrouwe Fortuna niet op hun hand hadden, anders waren er voor rust zeker 2 doelpunten gevallen. Na rust werd er door Holten weer pri ma partij gegeven, dat nu na 25 minuten spelen wel een doelpunt opleverde, ge scoord door Ulfman, die op schitterende wijze inschoot, 10. Hoe de Zweef verder ook probeerde de stand in evenwicht te brengen, de Holtenaren gaven deze kost bare voorsprong niet prijs, zodat deze wedstrijd verdient door Holten werd ge wonnen. HOLTEN III—ENTER ni 1—4 In het eerste half uur van deze wed strijd waren de Holtenaren nog wel op gewassen tegen deze A-'s kampioenen. Weliswaar namen de Enternaren na 15 minuten spelen de leiding door hun snelle middenvoor, maar van krachtsverschil was toen nog geen sprake. Het doelpunt dat gescoord werd vloog via de paal in de touwen (01). De Holtenaren voetbal den rustig verder na deze tegenslag, maar tot doelpunten kwamen ze niet, wel aan de andere kant toen weer de Enter-mid- voor door de Holter-defensie wandelde en keeper Biester kansloos sloeg, 02. Na rust weer een fel op de aanval spe lend Holten, wat echter niet tot directe scoringskansen leidde. En toen gebeurde er in de 20e minuut iets fataals voor Hol ten. Terwijl de hele Holtense defensie buitenspel constateerde, liet de Holtense grensrechter doorspelen, zodat het 03 werd. Wel verkleinde J. Nijland de achter stand tot 13, doch dit had geen beteke nis meer. Enter vergrootte de voorsprong Bij opening wijkgebouw cheque van 4000.aangeboden Een verrassend en hartverwarmend moment vormde tijdens de officiële opening van het wijkgebouw van het Groene Kruis, de binnenkomst van vier schoolkinderen in boerencostuum, die naar de microfoon liepen, elk een cou plet van een gedicht opzegden en ten slotte de voorzitter een chèque van f 4000.overhandigden van het kinder postzegelfonds. Het waren vier leerlingen van de ge wone lagere schollen in onze gemeente n.l. Jannie Wagenvoort, uit Dijkerhoek, Gerrie Bekkernens, uit Espelo, Tonny Koopman, van de school met de Bijbel en Ab Wittenberg van de o.l. dorpsschool. Zij waren door het damescomité, dat onder leiding van de echtgenote van onze burgemeester, mevr. C. P. K. En klaar-van Andel, dat plaatselijk dit be langrijk werk doet, met deze chèque toe gerust. Dat de voorzitter, de heer Beijers, deze chèque met grote dankbaarheid en grote erkentelijkheid aan het adres van het Nederlands en het plaatselijk comité voor kinderpostzegels aanvaardde, spreekt vanzelf. Het bedrag van f 4000.vormt een belangrijke bijdrage in de kosten van in richting van het voor de kinderhygiëne bestemde deel van het wijkgebouw. De kinderpostzegelactie is momenteel weer in volle gang. Hoe belangrijk deze actie is moge blijken uit het feit, dat zij in 1957 meer recente gegevens staan ons niet ten dienste netto één mil'iioen negenhonderd vijftig duizend gulden opbracht, voornamelijk met klei ne beetjes bij elkaar gebracht. Behalve de plaatselijke comité's namen 7100 scho len aan deze actie deel. Meer dan 750 instellingen, tehuizen, verenigingen op het gebied van de zorg voor zieke, zwakke en lichamelijke ge brekkige, verwaarloosde en geestelijk zwakke kinderen, kruisverenigingen, kraamcentra e.d. ontvingen in dat jaar een kleinere of grotere uitkering. Momenteel hebben nog meer scholen een aandeel in dit werk en is de netto opbrengst nog hoger. Wij Holtenaren zullen ons deze actie blijven herinneren het .gedicht dat de kinderen .declameerden spreekt er van. Zij werden met een hartelijk applaus be loond. GEACHT BESTUUR 1. Graag wil ik hier aan U vertellen, Wat dit viertal voor moet stellen. Wij komen van Holten, Dijkerhoek en Espelo (('Splo) Wij brengen U vandaag een mooi cadeau 2. Een actie, die ook hier steeds weer klank vindt, Is de postzegel-actie voor 't zwakke kind. De opbrengst wordt verdeeld, en 't batig slot Verbeterd' menig kinderlot. 3. Een deel gaat naar het Groene Kruis, Dat zo dikwijls helpt bij ziekt' in huis Het bestuur van die actie in ons land Gaf 4000 guldens in onze hand! 4. Men schenkt dit geld aan 't groene kruis Bij de opening van zijn wijktehuis. Dit mooi gebouw, zo fraai gelegen, Zij onze gemeenschap tot rijke zegen. MAAK ff KEUZE UIT ONZE WEERGALOZE COLLECTIE Costuums Winterjassen en Sportcombinatie's In prachtige warm-getinte stoffen Voor iedere Man en Jongen meer keuze dan ooit! KLEDINGMAGAZIJN Hèt kwaliteitsadres nog tot 14. Weer vergat de Holtense grensrechter voor buiten te vlaggen. Hier door leed Holten III een onnodig grote nederlaag. DES A—HOLTEN A 2—3 In een spannende wedstrijd is het Hol ten A gelukt de beide puntjes mee naar Holten te nemen. De wedstrijd begon ech ter helemaal niet hoopvol voor Holten, want reeds in de 5e minuut nam DES de leiding door haar rechtsbinnen (10). Holten nam na dit DES-succes de teugels stevig in handen, want na 12 minuten spe len 11 betekende na een doelpunt ge scoord door G. v. d. Bos die een soloren ondernam, enkele spelers passeerde en toen beheerst inschoot. In de 18e minuut werd het zelfs 12 toen weer G. v. d. Bos enkele spelers te snel af was. Nadat J. Oosterkamp nog eens de deklat ge beukt had, vergrootte G. v. d. Bos in de 25e minuut de voorsprong tot 13. Hier mee brak ook de rust aan. Na rust duur de het tot de 20e minuut voor de DES- spelers hun achterstand verkleinden (23). Holten trok de laatste 10 minuten iets terug waardoor er voor DES geen doorkomen meer aan was en er in de stand geen verandering meer kwam. Holten A 5 5 5 0 10 21—4 Excelsior A 4 3 1 0 7 27—5 De Zweef A 5 3 117 19—13 Hulzen A 6 3 2 1 8 10—5 De Zweef II Markelo I SDOL I Nijverdal III Haarle II Holten II RKSV II Hector III 20—11 19—10 19—9 18—16 17—25 9—11 11—21 18 Deze Holtense schoolkinderen boden het Groene Kruisbestuur de chèque aan van f 4 000,— HOLTEN BRKSV A 8—0 Prima wedstrijd met zeer goed voetbal van Holten B. In het eerste half uur wer den er echter teveel goede scoringskan sen niet benut. De verdediging liet nog te veel wensen over. Toch kwam Holten voor rust nog aan een doelpunt, toen J. W. Nij enhuis een strafschop, die werd toege wezen wegens hands van een der RKSV backs, feilloos inschoot, 10. Hiermee brak ook de rust aan. Na rust kreeg Holten direct al 2 straf schoppen te nemen, welke feilloos door J. W. Nijenhuis en J. A. G. Oolbekkink wer den ingeschoten, 3—0. Na 20 minuten spe len maakte H. J. Hommes er 4—0 van, en even later was het weer deze speler die de stand op 5—0 bracht. In de reste rende minuten verrichte A. Klein Velde- man nog de hattrick door achtereenvol gens nog 3 doelpunten te scoren, waar door de stand 80 werd. Zaterdag a.s. RV A—Holten B, aanvang 3.45 uur. Vertrek per dienstbus 2.30 uur vanaf Smidsbeld. PROGRAMMA 6 NOVEMBER Holten I—Twenthe I, 2.30 uur (1) Hector III—Holten II, 11 uur (2) Wierden IV—Holten III, 11.45 uur (2) Zaterdag: Holten A-~Nijverdal A, 3.30 uur (1) RV A—Holten B, 3.45 uur (2) De Dorpsschoolfilmkringcommissie kwam bijeen in het schoolgebouw. Zitting in deze commissie hebben de heren J. v. Bruggen, J. W. Feith, H. D. Stukker en H. W. Tuiler. Besloten werd om op woensdag 16 no vember des avonds als hoofdfilm te draaien „De kapitein van Köpenick", waarin wordt afgebeeld hoe Wilhelm Voigt de meest originele streek uithaal de, die ooit werd uitgehaald ten koste van de bureaucratie en het Pruisische militairisme. Een echt vrolijke film! Om tegemoet te komen aan bejaarden en andere personen, die de Nederlandse ondertitels niet zo snel kunnen lezen, zal bij wijze van proef, althans bij het eerste gedeelte van de film, het Nederlands worden gelezen voor de microfoon. Tijdens het terugspoelen zullen dia's over het schoolfeest worden vertoond. De Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" (dir. de heer W. van Erkelens te Enschede) hoopt zaterdagavond 17 decem ber a.s. haar jaarlijkse oratoriumuitvoering te geven. Sinds Kerfstfeest 1950 geeft het koor een oratorium-uitvoering, waarvoor steeds flinke belangstelling bestond. Aan deze 11e uitvoering zal medewer king worden verleend door Willy Ebbink te Enschede (sopraan), Henk van Monsjoe te Bussum (bariton) en Hilbrand van Bol huis te Almelo (orgel). Uitgevoerd zal worden het Weihnachts oratorium van de Duitse componist Hein- rich Barth. We komen t.z.t. op deze oratorium-uit voering terug. HAROLD WILSON de tegenkandidaat van Hugh Gaitskell als leider der Britse Labour-par tij. Wij verheugen ons in een steeds toenemend aantal cliënten, die hun besparingen aan ons toevertrouwen. Schaart U zich ook bij hen. Wij vergoeden over Uw spaarsaldo 374 °/o rente tot f 30.000,- U kunt zonder opzegtermijn ten laste van Uw spaar tegoed effecten aankopen en Uw belastingaanslagen in termijnen laten betalen. ZITTING TE HOLTEN: dinsdag van 9—12 uur in Hotel Holterman, Dorpsstraat 8.

Holtens Nieuwsblad | 1960 | | pagina 6