FEEST 01. DORPSSCHOOL DE TEMPEL VAN KWUNGH0 DANSEN AVONDCURSUSSEN Landbouwschool Nijverdal GROENE KRUIS HOLTEN V.V.V.-bureau wordt gesloten „Bergruiters" naar Heerenveen en Utrecht Consultatiebureau verplaatst P.V. „De Bergvliegers" Drumband naar concours Zwemexamens VOETBAL UITSLAG BALLONWEDSTRIJD hotel G. Müller Een goede Naaimachine koopt U bij BENNINK GAARDENSTRAAT THOMASSEN DRIJVER Kijk eens wat een goede aanbiedingen er in de advertenties staan. Woensdag 7 september vierde de jeugd van de o.l. Dorpsschool haar jaarlijks schoolfeest. Bijna niemand had het voor mogelijk gehouden, dat het na alle regen dagen ineens zulk mooi weer zou zijn. Er was enorm veel voorbereidend werk ver richt en de optocht was evenals het vorig jaar een prachtig succes, alleen al omdat zoveel kindex-en met iets moois voor de dag kwamen. Er was veel origineels bij. De damesjury uit Max-kelo, bestaande uit de dames Abbing, de Beaufort, Buitenhuis, Ter Heege, Hoekman, Huisman, Leeftink, Meijer, Numans, Pluimers, Wanrooy en Wiersma, had geexx gemakkelijke taak, maar kwam toch in de gestelde tijd klaar. Het hoofd van de school, de heer Brouwer, dankte de jury voor haar werk en bood namens de feestcommissie als bewijs van erkentelijkheid een doos bonbons aan en verzocht de dames om iets te gebruiken in -hotel „Vosman". ENORME BELANGSTELLING Met de Holtense muziekver. „H.M.V. voorop en voorafgegaan door vijftig vlag- geniers, trok de optocht in vx-olijke stem ming door het dorp. De leerlingen van de diverse scholen stonden ook langs de weg opgesteld om te zien wat de Dox^psschool er van gemaakt had. Honderden belang stellenden, waaronder vele ouders, juich ten de kinderen hartelijk toe en brachten een welverdiende hulde. Hoewel de route in pl.m. drie kwartier werd afglegd, kx-eeg de commissie toch de indruk, dat deze te lang was en, een volgend jaar aanzien lijk moet worden ingekort. De geluidswa gens van Radio Schoneveld en Radio Ter Harmsel reden resp. in het midden eri aan het einde van de lange stoet om ook daar de feestvx-eugde te verhogen. „H.M.V." werd na afloop getrakteex-d in café Jansen, waar het hoofd der school de muzikanten hartelijk dankte voor hun zeer gewaardeex-de medewerking. PRIJZENLAWINE In de school reikte het personeel in de diverse lokalen direct na de optocht de prijzen en pxijsjes uit die door de jury als volgt werden toegekend: OPTOCHT: Wagens: le prijs: „Olympische spelen": Jan Aaftink, Bertus Pieffei's, Jan Aaftink, Gex-ard ter Harmsel, Henk Hoefman, chef de equipe (in pontificaal), G. J. Aaftink, Larenseweg; le prijs: „Vissen", Gerrit Keutex-man Joop Arfman en Gerrit Jan Roel vink; 2e prijs: „Wij speelden op straat": Ineke Kevelam, Ina en Annie Gervedink Nijhuis en Gerrit je Lensink; 3e prijs: „Eet meer fruit": Willemien Tul- Ier, Johanna Tuller en Willemien Wech- stapel; 3e pxijs: „Kleinduimpje in de i-euzenlaarzen"Alie Veneklaas, Bertha Schooien, Baukje Bulsink, Jan Müller, Wim Müllex-, Erik Müller en Henk Vene klaas; 3e prijs: „In training voor de Olym pische spelen": Jan Arfman, Klaas Broers- ma, Abbie Klein Velderman, Johan Wan- sink en Gerxit Koopman; 4e prijs: „Kam peren": Alie Reilink, Jannie Reilink, Dinie Klein Teeselink en Dinie Luggenhorst; 4e prijs: „Bij ons op school geen rassen- stxijd": Jan Kevelam, Stinus Huisman en Wim Klein Veldeiman. Kax-ren: le px-ijzen: „Olympisch vuur": Dirk Wolters en. Jan van Bruggen; „Hulp actie filmapparaat": Gerrit Bosman en Henk ten Have; „Floriade Rotterdam": Henk Deijk en. Jan Deijk; 2e prijzen: „Rijk is mijn Holterland": Albert Vukkink en Gerard Huisken; „Onze dorpsschool": Gerrit Ulfman; „Bloemenwagen": Wim Schippers; 3e prijzen: „Kabouterlandf Jan Dangremond; „Met melk Imeer mans": Wilco Dikkers en Bertje Knapen; „Eigen haard is goud waard": Hennie Linde, Esselientje Trekop en Maria Linde. 4e prijzen: „Melkenstied"Jan Struik, Gerrit Oosterveld en Johan Struik; „Hol- tens natuur": Herman Wansink en Wim Paalman; „Papieractie": Henk Podt; „Klein Duimpje en de reus": Wim Pin- kert; „De kleine gaat ook mee naar het •feest": Jansje Boode. Fietsen: le prijzen: Dex-k Jan Tiekink, Mientje Lodeweges, Jan Wissirik, Dick Meerman en Rikie Bouwman; 2e prijzen: Jan Jansen, Dinant Markvoort, Gerry ter Maat, Wim Paalman, Jan Kettelarij en Minie Honkoop; 3e prijzen: Arie Wenne- kes.Allard Luggenhoi\st, Sytse de Vries, Diny Pieffers en .Tan Bruyntjes; 4e prij zen: Hennie Klein Ovink, Wim Kettelarij, Erna Stukkei-, Jan Eshuis, Freddy Meer man, Henkie Vincent, Elrie Nieuwenhuis, Joke Huisken, Treesje Wacht en Hennie Beunk. Autopeds: le prijs:: Wim Lammertink, Jan Stegeman; 2e prijs: Geert Meijer- hof, Hans Schöppers; 3e prijs Bei-end Bronsvoort, Ria Leeftink. Mandjes: le prijs: Gerry ten Dam, Geke Gjaltema; 2e prijs: Willy Schöp pers, Ria Haverslag, Alie Markvoort en Hennie Markvoort; 3e prijs: Fennie en Jannie ten Wolthuis, Hermanna Lodewe ges, Alie Oosterveld; 4e prijs: Jenny Dijk- slag, Betsy Manenschijn, Janny Podt en Joke Tempelman. Boogjes: le prijs: Dinie de Vries en Truide Klein Horstman, Jennie en Jannie Vukkink; 2e prijs: Gretha Kromdijk, Mi nie Bronsvoort; 3e prijs: Minie Wissink en Minie Meesterberends, Bert en Ria Podt; 4e prijs: Dinie Pasop en Alie Bos man, Dinie Ebrecht. Grote groepen (drie en meer): le prijs: „Spaar Margrieten., Eva's en Libellen": Fimke v. d. Bovenkamp, Hieke Brouwer en Kees v. d. Bovenkamp, „Lente, zomer, herfst en winter": Willy Steenhuis, Alie Koopman, Elie Heyne en Rebecca Heyne; 2e prijs: „Olympische Spelen": Gerrie Ool- bekkink, Ineke Wansink, Mientje Koor man, Willy Vruggink en Eggie Meinsma; 2e prijs: „Narcissen": Oky Weijl, Dikie Broekhuis en Annie Meijerman; 3e prijs, „Heksen van de Kroepenkamp": Mieke, Berry en Josien Enklaar; 3e prijs: „Zon nestraaltjes": Johanna Hofman, Aaltje Paalman, Ria Rozendom, Ria Aaftink, Willy Denekamp, Marian Rouwenhorst en Bea Rouwenhorst; 3e prijs: „Klavertje drie": Carla Oplaat, Dirkje Aaftink en Rikie Paalman; 4e prijs: „Naar de markt": Jan Schuiterd Gzn., Jan Ti'ekop en Rinie v. d. Stouw; 4e pi-ijs: „Zingende cowboys": Joke Müllex-, Nellie Tiekink en Dinie Wansink; 4e prijs: „Knabbel en Babbel en Box-is Boef": Henk Vincent, Dirk Kulsdom en Herman ten Velde. Kleine groepjes: le prijs: „Naar Prins jesdag": Herman Kalfsterman en Wim Goorman; „Knabbel en Babbel": Johan Ulfman en Jaap Spakman; „Wesp en Lieve Heei-sbeestje": Ankie Hiddink en Tjalda Rietdijk; „Zomer 1960": Max-jan de Mik en Gei-rie Nijenhuis; 2e px-ijs: „Brulfte neugers 1900": Anton Reilink en Ab Wit tenberg; „Meisjes uit de 18e eeuw": Ger- da v. d. Goot en Mary Pagrach; „Uit sprookjesland": Janny Smale en Mieke Stukker; „De keukenprinsessen": Wilmien Bargboer en Joke Denekamp; 3e prijs: „Bloemenmeisjes": Tonny Schöppers en Hennie Stoevenbelt; „Wasmeisjes": Toos- je Gjaltema en Janna Kettelai'ij; „Boei en Boerin": eHrmientje Koopman en Het ty Dolman; „Oranje prinsesjes": Jenny Vincent en Hanny Krikkink; 4e pr.: „On der moeders paraplu": Ineke en Greetje Bos; „Zwarte Piet": Ronald en Terry Reijndorp. Enkelingen: le prijs: Jaap Broere (Maanman), Henk ten Velde (Okkie Pe pernoot), Diny Vincent (Mickey Mouse), Anet Wissink (Chinees); 2e prijs: Rien Wittenbei-g (Heer Langoor zou op reis gaan)Gerda Lammers (Veilig naar school), Koos Hospei-s (Bakker), Alie Tiekink (Juffrouw Lijsterbes); 3e prijs: Alie Nijerees (Bloemenmeisje)', Johan Vincent (Harlekijn), Wim Schutrups (To venaar), Henk Vincent (Schoorsteenve ger); 4e pi-ijs: Herman Oolbekkink (Cow boy), Jan Bargboer (Koning van kabou- terland), Barbax-e Bekkex-ing (Fee), Klaas ten Veen (Schoox-steenveger), Frits Snij- dex-s (Tovenaar), Kaï-el Bekkex-ing (Cow boy), Jui-ry Londt Schultz (zeerover), Jan ten Wolthuis (cowboy), Hax-m ten Bos (cowboy), Hanny Kooiman (vex-pleegster), Diny Vincent (pax-aplu), Jan Hospers (clown), Tineke Bolink (fee) en Evert Jan Mol (clown). DE WEDSTRIJDEN De verschillende spelletjes, die plaats hadden op „Kalfstermansweide", hadden een vlot vei-loop en vele ouders gaven van hun belangstelling blijk. De draaimolen van de heer Dieterman bi-acht stemming en fleur en voor de jeugd veel plezier. Ook de kindex-en van de kleuterschool moch ten enkele x-ondjes di-aaien en wei-den evenals de schoolkinderen getrakteerd op ranja en pennywafels. Via de geluids installatie van Rado Ter Harmsel kwamen vrolijke klanken door en konden ymede- delingen worden gedaan van ox-ganisato- rische aai-d. Later kregen de niet-school- gaande kleutei-s hun beurt. De uitslagen luidden als volgt: Meisjes klas 1 (ballen gooien): 1 Joke Huisken, 2 Gen-ie ter Maat, 3 Annetje Wissink, 4 Albertine Glasmacher, 5 Anke Hiddink. Jongens klas 1 (ballen gooien): 1 Her man ten Velde, 2 Henk Lammers, 3 An- toon Geesing, 4 Wim Lammertink, 5 Rien Wittenberg. Meisjes klas 2 (schortje voordoen): 1 Dinie Vincent, 2 Gerrie Nijenhuis, 3 Mi nie Honcoop, 4 Willemien Wechstapel. Jongens klas 2 (vissen): 1 Johan Meer man, 2 Gerrit Ulfman, 3 Albert Meei-man, 4 Ferrie Reijndorp, 5 Joop Meerman, 6 Herman Kalfsterman. Meisjes klas 3 (hardlopen in lange rok en hoed met lange linten, die gestrikt moeten worden): 1 Elie Heine, 2 Hannie Krikkink, 3 Willemien Tuller, 4 Marianne Rouwenhorst. Jongens klas 3 (hondjes wedloop): 1 Johan Hofman, 2 Wilco Dikkers, 3 Ronald Reijndorp, 4 Klaas Broersma, 5 Albert Aaftink. Meisjes klas 4 (schortje voordoen)1 Ellen Kuiper, 2 Mientje Lodeweges, 3 Anny Meerman, 4 Willy Kettelarij. Jongens klas 4 (zaklopen:): 1 Wim Klein Velderman, 2 Anton Reilink, 3 Henk Schoneveld, 4 Henk Meex-man. Jongens klas 5 (touwtrekken): 1 Appie Tuitert, 2 Ai'end van Schooien, 3 Johan Schöppers. Meisjes klas 5 (Hindex-nis race): 1 Toos- je ten Dam, 2 Johanna Hofman; 3 Jannie Podt. Meisjes klas 6 (Hindernis race): 1 Mie ke Enklaar, 2 Eggie Meinsma, 3 Joke Denekamp, 4 Mientje Goorman, 5 Dinie Pasop. Jongens klas 6 (Hindernis race)1 Her man Aaftink, 2 Jan Kevelham, 3 Dinant Max-kvoort, 4 Hex-man Oolbekkink, 5 Sti nus Huisman. Alle kinderen ontvingen een cadeautje. De feestcommissie kwam na afloop nog even samen in café Kalfsterman om na te praten over het feest. De heer Brouwer memox-eei'de nog even de opgedane erva- i-ingen tijdens het feest, waarmee het vol gend jaar x-ekening moet worden gehou den en bedankte allen, met name de be- diensters, de dames Aaftink, van der Goot, Max-kvoort, Nekkers, Veneklaas en de fa milie Kalfstex-man, waax-van deze dag weer zeer veel medewerking werd ondex-- vonden. De bediensters ontvingen als blijk van ex-kentelijkheid een doos bonbons. Hiei-na ging de commissie het mate riaal van het terx-ein opruimen en opber gen. Men, kon op een geslaagd en goed ge organiseerd kinderfeest terugzien. Met ingang van donderdag 15 septem ber wordt het VVV-bureau gesloten en de administrateur, de heer G. Kers en mevr. Kers, die een druk seizoen achter de rug hebben gaan tijdens hun vakantie van 15 tot en met 24 september van een welver diende rust genieten. Na 24 september is de heer Kers weer gaarne tot uw dienst op zijn woonadres Gaardenstraat en telefonisch te bereiken onder nummer 533. Aan het op zaterdag 10 september (he den) te Heerenveen te houden nationaal concours-hippique zal worden deelgeno men door: Hettie Krekel met „Alida"; T. Beldman Jr. met „Amigo" en „Rascal- joe"; H. Schoneveld met „Ivasie" en H. Vruwink met „Still Better". Het concours, dat gehouden wordt on der auspiciën van het gemeentebestuur van Heerenveen brengt (op uitnodiging) per provincie 4 ruiters aan de start. Op dinsdag en woensdag a.s. zal een Bergruiter-achttal deelnemen aan de landskampioenschappen te Utrecht. Het achttal komt uit in de klasse „zware dres suur". Alhoewel het nieuwe Groene Kruis-ge- bouw aan de Gaardenstraat nog niet of ficieel is geopend, zal het ingaande dins dag 13 september a.s. in gebruik genomen moeten worden, aangezien het gebouw „Rehoboth", waar de laatste weken in verband met nieuwbouw druk gehamerd en gespijkerd wordt minder geschikt is voor consultatie e.d. De duivenklok registreerde. Uitslag vlucht Venlo. Afstand 103 km. Aantal duiven 67. 1, 7, 8, 11 en 15 C. W. Reeves; 2, 13 en 17 G. Veldhuis; 3 G. Steunenberg; 4, 12 en 14 H. J. Aaftink; 5, 6, 9 en 10 J. Schoneveld; 16 L. Gazan. Prijswinnaar de heer C. W. Reeves. Uitslag vlucht Roermond. Afstand 124 km. 1, 3 en 8 L. Gazan; 2, 4 en 5 C. W. Reeves; 6, 7 en 11 G. Steunenberg; 9, 12, 13 en 15 G. Veldhuis; 10 en 14 H. J. Aaf tink. De door de heer L. Gazan beschik baar gestélde prijs werd gewonnen door de heer C. W. Reeves. Stand na 2 vluchten: 1 C. W. Reeves 84.1 pt. 2 G. Veldhuis 66.2 pt. 3 iH. J. Aaftink 61.2 pt. 4 L. Gazan 60.4 pt. 5 G. Steunenberg 54.9 pt. 6 J. Schoneveld 34.2 pt. De drumband van de Holtense Muziek vereniging HMV zal op zaterdag 10 sep tember (heden) deelnemen aan een groot Nat. Federatief Muziekconcoui's, dat ge organiseerd wordt door de Groenlose Bur gerharmonie te Groenlo. Onder leiding van de heer Bos te Nij verdal heeft de band de laatste weken 2, soms 3 keer, gerepeteerd en wat de voor bereiding betreft dus wel een eerste prijs verdiend. Voor een eerste prijs moet een minimum van 32 punten worden behaald. Gaarne wensen we de band het succes waarop wordt gehoopt. De bus naar Groenlo vertrekt om pre cies kwart voor één. Onder auspiciën van de Kon. Ned. Zwem- bond (KNZB) werden op zaterdag 3 sep tember in het zwembad „Het Ravijn" te Nijverdal door een examencommissie be staande uit de heren H. Fernhout uit Zwol le en H. Hazebroek te Nijverdal „de jaar lijkse zwemexamens afgenomen. Het aantal deelnemers was dit jaar 110 (vorig jaar 200). Uit Holten slaagden de volgende jonge lui: Diploma I: Sietse Meinsma en Pieter v. d. Bovenkamp. Diploma II: Gex-rie Dikkers, Minie Koop man, Dinie Koopman, Greet Ras en Akke Meinsma. Diploma IV: Gerrit Dikkei-s. HEETEN I—HOLTEN I 4—2 Matige wedstrijd van Holten. Mede dit in verband met gladheid van het veld. Score verloop: 5e minuut rechtsback Hee- ten in eigen doel, 01. 9e minuut door Joh. ten Velde 02. Voor rust werd de achterstand door Heetenl verkleind tot 12. Na rust zakte Holten wat weg, wat reeds na 5 minuten spelen 22 beteken de. Defensie-fouten van Holten beteken den in de 20ste minuut 32 en| vlak voor tijd werd het zelfs 42, toen onze kee per over de bal heen trapte. Een verdiende ovex*winning voor Heeten. HEETEN II—HOLTEN II 1—6 Goede wedstrijd. Scoreverloop: 5e mi nuut back Heeten in eigen doel, 01. 8e minuut door Jan ten Velde 02. 15e mi nuut door Jan ten Velde 03. 20ste mi nuut door foutieve berekening van kee per bijna 13. Na rust in de 10e minuut door J. ten Velde 14. 30e minuut door A. Paalman 15, in de 28ste minuut was het weer A. Paalman die voor 16 zorgde, waarmee Holten dqze wedstrijd verdient won. WIERDEN b—HOLTEN b 3—4 Een spannende wedstrijd, goed samen spel met wisselende kansen. In de 6e mi nuut werd het eerste doelpunt reeds ge scoord door J. W. Nijenhuis. In de 15e minuut werd het 11. In de 29e minuut door J. G. Veneklaas 12. Na rust werd het in de 12e minuut 22 en in de 15e minuut werd het zelfs 32. G. Paalman vond dit <te erg en wandelde toen maar op zijn eentje door de hele Wier den-vei'de- diging, wat 33 betekende. In de 27e mi nuut werd het 34 door J. G. Veneklaas, waarmee deze wedstrijd eindigde. SPORTKEURING Er is nog een laatste keuring op woens dag 14 september 1960. Vertrek naar sportkeuringsbureau 's avonds om 6.30 uur vanaf Smidsbeld, on der leiding van W. Dijkslag, waar verdere inlichtingen kunnen worden verkregen. k «liCfcl* Voorhetfere p|f}6UCi. Baby-huidje </S> 2. Mr. Pendleton had een in China wo nende zakenvriend geschreven, of zij ge durende hun verblijf bij hem konden lo geren en deze had zijn kleine woning gastvrij ter beschikking gesteld. Vader en zoon wandelden dus, gevolgd door de koe lie, die het hardst zijn diensten had aan geprezen, naar het huis, dat een eind bui ten de stad was gelegen. Toen zij dit ein delijk bereikt hadden, werden zij harte lijk verwelkomd door mr. Bliss, die reeds heel wat jaartjes in dit geheimzinnige land woonde en er dus de gebruiken wel kende. „O zeker", vertelde hij 's avonds, „er gebeuren wel eens rare dingen in dit on metelijke rijk, maar het meeste ervan lijkt me wel te komen uit de duim van schrijvers en journalisten, die nog nooit in China geweest zijn." Pendleton lachte en wees op zijn zoon: „Nou Bliss, als ik het je eerlijk mag zeggen, is Dick meegeko men om met eigen ogen vreemde genoot schappen en wrede piraten te aanschou wen, is 't niet, Dick?" „Geheime genootschappen, piraten?" glimlachte Bliss, „ik heb er nog nooit iets van gemerktMaar hij wist niet, hoé spoedig hij er kennis mee zou ma- BRADERIE HOLTEN De Braderiecommissie maakt thans de uitslag bekend T. en K. Addink, Vlissingen Harz Henny Lensink, Rietmolenstraat 5 Wiedenbrück Herman Houtzager, Vianenweg Hamn Hanneke Koopman, Gaardenstraat 12 Albersloh Münster 5 J. Slot, Stationsstraat Prijzen resp. 7.50, 5.3.2.50, 2. en de brieven kunnen bij HENK BELT MAN in ontvangst genomen worden. ^WN/VWsA/NA^VWWVVVAA/VWSA^A^/VVWSA ZATERDAG 17 sept. Aanvang half acht. MUZIEK: „DE ZWERVERS" Naaimachine-specialisten sinds 1903 Ook voor reparatie het adres! DEVENTER, Smedenstraat 172, Telef. 2951; ALMELO, Doelenstraat, Telef. 4237; HOLTEN, Bos, Rijwielhandel. Larenseweg; Pinkert, Pastoriestraat. Bij voldoende deelname worden de volgende cursussen gehouden: algemene Iandbouwcursus (voorber. 3 j.) landbouwbedrijfsleer (agrarische economie) pluimveeteelt Laag lesgeld. Aangifte tot uiterlijk 13 september uitsluitend schriftelijk bij het Hoofd der School, J. BUWALDA. Trompweg 6 te Nijverdal. Het Consultatiebureau voor Zuigelingen is met ingang van dinsdag 13 september a.s. overgeplaatst naar het nieuwe Groene Kruis- gebouw in de BLIKEMBALLAGEFABRIEKEN N.V. DEVENTER vraagt voor haar fabrieken te Deventer: a. geschoolde metaalbewerkers b. ongeschoolde werkkrachten c. enige jongens voor de bedrijfsschool Gegadigden zullen zo mogelijk in ploe gendienst komen te werken. Het bedrijf zal eventueel zelf het personeelsvexwoer ver zo x-gen. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de afdeling Pei'soneelszaken, Pax-allel- weg 6 te Deventer. Inlichtingen over de werkzaamheden en gelegenheid zich aan te melden dagelijks op de afdeling Personeelszaken en tijdens de zittingsavonden, welke gehouden wor den op: donderdag 15 sept.: HOLTEN - Hotel Hol- terman v. 18.30-19.45 u. donderdag 15 sept.: RIJSSEN - Hotel „De Kroon" v. 20.00-21.00 u. ö£vEN-rï>

Holtens Nieuwsblad | 1960 | | pagina 2