ÏU;?:. ks;:- Fa. Broekhuis spend® nieuwe winkel AüENDA KERKDIENSTEN De heer L Jansen 25 jaar lid van de raad Concours-Hippique in DaSfsen Mutatie in de Rijkstuinbouw- voorlichtingsdienst Handhaaf de goede traditie Oriënteringsrit M.A.C. „De Holterberg" Schoolfeest Paardenfokdag Dijkerhoek Prachtig eindresultaat van de „Melkactie" Burgerlijke Stand Gevonden en verloren voorwerpen Ds. Bal 65 jaar predikant „Bergruiters" boekten goede successen „Jong Holten5" hesprak winterprogramma Medio december ontspanningsavond No. 85. Jaargang 12. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1960. NIEUWSBLAD Uitgave van de Stichting }yHoltens Nieuwsblad" Adv.-prijs 115 mm. (d contant) 2.Iedere mm. meer f 0.08 te Holten. Telefoon 05h83 - 23If HOLTENS De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal Op vrijdag 2 september heeft burge meester mr. W. H. Enklaar onder grote belangstelling de nieuwe winkel van de firma G. H. Broekhuis en Zoon te Dij- kerhoek officieel geopend. Nadat hem door Ineke Goldstein, een kleindochter van de heer Broekhuis, de sleutel was aangeboden en de burge meester de winkeldeur had geopend, hield deze een korte toespraak, waarbij hij wees op de eis van de tijd, een eis die de heer Broekhuis duidelijk heeft begrepen en door het bouwen van een moderne winkel getoond dait hij met de tijd mee wil gaan. Een prachtige winkel waarmee ik Uw firma en de bevolking van Dijker- hoek van harte gelukwens, zo besloot mr. Enklaar. De heer G. Wissink, het woord voeren de namens de Holtense Handelsvereni ging, sprak zijn vreugde uit over het feit dat „oud roest" plaats moest maken voor een moderne zaak. Hij deed zijn ge lukwens vergezeld gaan van een enve loppe met inhoud. In Deventer benoemd Met ingang van 1 september 1960 werd onze oud-plaatsgenoot de heer J. Kater be noemd tot leraar aan de Gemeentelijke Technische School te Deventer. Voordien was de heer Kater leraar aan de Huishoud en Industrieschool te Zwolle. In verband met de over een reeks van jaren geleidelijk teruggelopen omvang en betekenis van de tabaksteelt in ons land heeft de Minister van Landbouw en Vis serij besloten, het rijkstuinbouwconsulent- schap voor tabaksaangelegenheden op te heffen, aan welk besluit inmiddels uitvoe ring is gegeven. De rijkstuinbouwconsu- lent voor de tabaksteelt, ir. L. F. J. M. van der Ven, zal met andere taken worden be last. Tabakstelers kunnen zich voor voorlich ting blijven wenden tot de heer ir. L. F. J. M. van der Ven, p.a. Instituut voor de Veredeling van Tuinbouwgewassen, dr. S. L. Mansholtlaan 15. Wagen in gen. In de komende weken zal de Stichting 19401945 blijkens een advertentie in dit nummer bij de contribuanten in deze ge meente de kwitanties 1960 aanbieden. De verzorging van de slachtoffers van het verzet en van de nagelaten betrekkin gen moet regelmatig kunnen doorgaan en vraagt, boven hetgeen door de Staat wordt gedaan, jaarlijks belangrijke sommen. De Stichting 19401945 is sinds 1955 van de openbare inzamelingsmarkt verdwenen, doch blijft vertrouwen op haar contribuan ten. De taak van de Stichting is nog niet be ëindigd; zij zal nog een aantal jaren voor de meer dan zesduizend gezinnen van ver- zetsslachtoffers werkzaam moeten blijven. Handhaaf daarom de goede traditie en houdt uw vaste jaarlijkse bijdrage gereed als de heer Schöppers u een dezer dagen de kwitantie 1960 komt aanbieden. Ondanks de minder gunstige weersom standigheden verschenen er zondagmid dag toch nog 43 deelnemers aan de door de MAC „De Holterberg" uitgeschreven oriënteringsrit over pl.m. 54 km., n.l. 18 automobilisten, 10 motorrijders en 15 bromfietsers. Vooral voor de beide laatstgenoemde deelnemers waren de neerplenzende stortbuien nu niet zo aangenaam, maar zij waren toch wel sportief genoeg om de rit helemaal uit te rijden. De tocht ging door de Beuseberg en over de Borkeld naar het Rijssenseveen en vandaair kwam men door tal van verharde binnenwegen in Enter met 5 minuten Coco-Cola drinken en via enkele buurtschappen van Markelo weer op het Holtense territoir terug, waarbij nog eerst de Holterberg genomen moest worden. De start had plaats bij het clubgebouw café Vruggink en het eind punt in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman, waar de voorzit ter, de heer H. W. Goorman, de prijzen uitreikte. Hij bedankte vooral de controleurs, die het in de regen nu niet bepaald zo gemakkelijk hadden gehad. Overigens was de rit door degene, die hem had uit gezet, keurig verzorgd en waren de deel nemers zeer tevreden. De uitslagen waren: Auto's: 1 P. C. J. ter Beek, Almelo 4 str.p.; 2 Mej. Henny van Geenhuizen, Holten 5 str.p.; 3 E. J. Lubbersen, Blok zijl, 6 str.p.; 4 Joh. Arfman, Holten 6 str.p. Motoren: 1 W. Groot Wesseldijk, La ren (G.) 4 str.p.; 2 B. Nijland, Holten 6 str.p.; 3 A. Nijhof, Holten 7 str.p. Bromfietsen: 1 J. Brands, Holten 8 str.p.; 2 H. Heijenk, Holten 8 str.p.; 3 J. Pinkert, Holten 11 str.p. Ook de buren boden de firma Broekhuis een enfveloppe met inhoud aan, terwijl verder een groot aantal bloemstukken door zakenrelaties werden aangeboden. Voor de belangstelling, goede wensen, bloemen en! cadeau's werd door de heer Broekhuis hartelijk dank gezegd. Het jaarlijks buitenfeest voor de kinde ren van de „School met de bijbel" zal wor den gehouden op dinsdag 13 september a.s. in „Kalfstermansweide". Voordat op de feestweide de verschillende spelletjes wor den gehouden worden op het plein bij de school de versierde wagentjes, fietsen enz. gekeurd en zal met HMV voorop een mars door het dorp worden gemaakt. De route van de optocht (vertrek half twee) is als volgt: Schoolstraat - Bosch- kampsstraat - Pastoriestraat - Larense- weg - Gaardenstraat - Haarstraat - Tuin straat - Rietmolenstraat - Oranjestraat - Kolweg - A. J. Goldsteinstraat - Kerk- ■hofsweg - Kalfstermansweide. Donderdagmiddag om half vijf kwam de raad in spoedeisende vergadering bij een ter behandeling van een agenda die slechts drie punten telde. Na de opening door burgemeester mr. W. H. Enklaar memoreerde deze het feit, dat de heer A. Jansen sinds de eerste dinsdag in september 1935 onafgebreken lid van de raad der gemeente Holten is geweest. Namens de raad sprak mr. Enklaar en kele woorden tot de heer Jansen, die 25 jaar met ere lid van de „vroedschap" is geweest en die in deze functie de belan gen van de gemeente en de Holtense ge meenschap op voortreffelijke wijze heeft gediend. Burgemeester Enklaar deed zijn harte lijke gelukwens vergezeld gaan van een fraai boeket bloemen en deelde nog me de dat in een volgende vergadering van de raad uitvoerig aandacht zal worden geschonken aan dit jubileum. Na een besloten zitting van plm. een half uur werd met [algemene stemmen tot hoofdleidster van de openbare kleu terschool benoemd mej. G. Post, tijdelijke hoofdleidster aan de bijzonder neutrale kleuterschool te Doetinchem. De voordracht luidde verder: 2. Mej. M. A. Maat, leidster aan de openbare kleuterschool te Holten; 3. Mej. G. J. D. de Jonge, hoofdleidster aan de bijzonder neutrale kleuterschool te Tjuchem. Een voorstel van B. en W. tot het wij zigen van de gemeentebegroting 1960 (crediet voor aankoop van zandstrooier f 900,en crediet t.b.v. typelessën open bare u.l.o. f 225,werd z.h.st. aange nomen en eveneens ging de raad akkoord met het voorstel van B. en W. om het ver harden van een gedeelte van de Oude Diepenveenseweg (achter de herv. pasto rie) totaal 300 meter onderhands op te dragen aan de firma J. Krekel en Zoon te Holten voor f 15.340, De kosten van verharding zullen wor den betaald uit de opbrengst van de bouwterreinèn zo deelde de voorzitter n.a.v. een vraag van de heer Sprokkereef mede. De heer Teeselink, die verklaarde, het nogal „prijzig'' te vinden werd medege deeld dat gezien de kostenberekening van de gemeente-architect het door de fa. Kre kel en Zoon berekende bedrag juist moet worden geacht. De leden van de Landelijke Rij vereni ging „Bergruiters", die zaterdag 3 sep tember deelnamen aan het regionaal concours-hippique, georganiseerd door de Landelijke Rijvereniging „De Vechtrui ters" te Dalfsen, hebben deze keer niet op de hoogste plaats op het ere-poduim gestaan en geen van hun edele viervoe ters werd getooid met de oranjewimpel. Oorzaak? Bij de zware dressuur voor achttallen zat het zwaar tegen doordat 2 paarden, waarmee steeds was geoefend door kreupelheid op stal moesten blij ven. Op het laatste moment moesten toen enkele paarden uit het achttal, dat in de L-klasse geannuleerd moest worden. Het completeren, zodat de inschrijving in de Lrklasse geanuleerd moest worden. Het achttal eindigde op de derde plaats, wat gezien de plotselinge tegenslag en het zeer sterk bezette veld een eervol resul taat genoemd mag worden. De eerste prijs was voor de „Delta-rui ters" uit Kampen (106 punten), terwijl de tweede prijs behaald werd door de „Hertruiters" uit Hellendoorn met 101 RAJESHWAR DAYAL De Indische commissaris-generaal in Pa kistan, die Ralph Bunche als vertegen woordiger van Hafnmerskjöld in Kongo zal opvolgen RONDVRAAG Op een vraag van de heer Soer deelde de voorzitter mede dat van de woning toewijzing 1960 3 bejaardenwoningen ge bouwd zullen worden en een PTT-kan- toor welk plan thans ter goedkeuring werd gezonden naar de direkteur van de PTT. De heer Westerik, die informeerde naai de bouw van het nieuwe slachthuis werd medegedeeld dat de architecten een ter mijn (1 januari 1961) is gesteld voor het presenteren van een bestekklare tekening. Op vragen van de heren Brands en Jan sen deelde wethouder B. J. Veneklaas Slots (voorzitter van de Wegencommissie) mede dat de zandweg naar de boerderij van Barvelink waarschijnlijk zal worden verhard en dat de weg naar het kampeer- cenjtrum Venekiaas in de Look zal worden opgeknapt. Het plan „Verbetering Kerkstraat" is door Gedeputeerde Staten goedgekeurd en is in voorbereiding. De vereniging „Jong Holten", afde ling van de PJGO, hield dinsdagavond in café „Het Bonte Paard" te Dijker- hoek een flink bezochte ledenvergade ring onder leiding van de heer Joh. Nik- kels, die in zijn openingswoord in het bijzonder welkom heette de adviseren de leden, de heren A. J. Snijders en J. A. Molleman, resp. hoofd en leraar van de lagere landbouwschool, en de heren J. A, Aanstoot en G. J. Klein Hegeman als afgevaardigden van de plaatselijke afdeling van de OLM. Nadat staande het bondslied was ge zongen en de heer Nikkels een drin gend beroep op de leden had gedaan om in het a.s. winterseizoen daadwerkelijk mee te leven met de vereniging, las de secretaris, de heer T. Stegink, de notu len, welke onveranderd werden goedge keurd en vastgesteld. punten. Aan de dressuurproeven namen in totaal tien achttallen deel. Springen. Bij de voor-selectie springen klasse L kwamen Wim Aaltink met „Wuzello" en Henk Vruwink met „Still Better" zon der strafpunten uit de bus en tevens plaatste zich «met 4 strafpunten G. Beid- man met „Poeszta Koning" voor de fi nale. Vruwink maakte in de finale de snel ste tijd (63 sec.), doch één afworp lever den 4 strafpunten op en dit betekende de 4e prijs. Aaltink werd met 4 strafpunten en een tijd van 633/s vijfde, terwijl G. Beid- man met 12 strafpunten buiten de prij- De eerste, tweede en derde prijs wa ren resp. voor M. van 't Oever (Kampen), zen viel. Hij maakte een tijd van 64 sec. J. Duursema (NOP) en P. Hazenberg (NOP). Springen klasse M: 1 H. Brugman, Almelo met „Swing- ley", 2 str.p., 93 sec.; 2 L. Dubbeldam, Premieregeling voor het schieten van houtduiven beëindigd De premieregeling van het Ministerie van Landbouw en Visserij voor het schie ten van houtduiven zal op 15 september 1960 worden beëindigd. De vleugels van de geschoten houtduiven kunnen echter nog tot en met 17 september 1960 bij de pro vinciale voedselcommissarissen worden in geleverd. Zoals bekend, werd de premie ten be drage van f 0,75 per geschoten volwassen houtduif ingesteld ter inperking van de schade die deze vogels aan de landbouw toebrengen. Slechts de houders van een jachtakte en houders van een vergunning ingevolge art. 53 van de Jachtwet zijn on der deze regeling, bij inlevering van beide vleugels, in aanmerking gekomen. De paardenfokvereniging „Holbatheo" gaat zaterdag 17 september a.s. haar jaarlijkse paardenfokdag houden op de terreinen bij café „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. Meer dan 60 paarden van het Gronings en Gelders type zijn voor deze fokdag aangemeld, zodat hier een voor de streek weer belangrijke en leerzame wapenschouw wordt gehouden op het gebied van de warmbloedfokke rij. De keuringen vangen aan om pl.m. half tien. Door de fokkers en paarden liefhebbers wordt met belangstelling de beslissing van de jury's tegemoet gezien, welke dieren dit jaar als kampioen en reserve-kampioen in de beide fokrich- tingen zullen worden aangewezen. Nadat op 20 augustus j.l. de kinderen voor f 769,06 aan melkbekerbonnen ver kochten voor de hongerende kinderen van Azië, werd begin september het totaal be drag bekend dat door de winkeliers van de levensmiddelenbedrijven aan melkbe kerbonnen verkocht werd. Dit bedrag is totaal f 364,60, zodat de totaal-opbrengst van de melkactie komt op het prachtige bedrag van f 1133,66, De resultaten bij de verschillende win keliers liepen sterk uiteen: de laagste kwam tot slechts één gulden, de hoogste tot f 51,80. Maar wij zijn hen allen erkentelijkheid en dankbaarheid verschuldigd voor deze aktie. Zij hebben er blijk van gegeven veel voor anderen te willen doen en dit is een teken, dat ook de belangen van ons, hun klanten, bij hen in goede handen zijn. Cursussen. Bij het behandelen van het vierde agendapunt: .Bespreking en opgave cur sussen" bleek de meeste belangstelling te bestaan voor een handvaardigheids cursus, terwijl een zestal leden zich liet inschrijven voor de cursus „Bedrijfs economie". Bij voldoende belangstelling zullen tevens nog cursussen worden ge houden „Algemene ontwikkeling" en „Spreken in het openbaar". Opgave voor deelname-moet vóór donderdag 15 sep tember a.s. plaats hebben bij één der bestuursleden. Voor een „Stalwedstrijd" bestond geen belangstelling. Ontspanning. De vergadering ging gaarne akkoord met het bestuursvoorstel om de ontspan ningsavond weer zelf te verzorgen. De toneelgroep uit de leden heeft in studie genomen het blijspel „De bungalow", welk stuk medio december (op 15 de cember a.s. is het 35 jaar geleden dat de afdeling werd opgericht) voor het voet licht zal worden gebracht. Voor het houden van een forum-avond in de oude vorm was men weinig enthou siast. Het bestuur zal contact opnemen met de besturen van de afdeling Platte landsvrouwen, Plattelandsmeisjes en OLM over het houden van een „open forum", terwijl verder werd besloten een spreker uit te nodigen om een le zing (eventueel met lichtbeelden of film) te houden over „Eiwit-onderzoek". Zwolle met „Habilla" 3 str.p., 832/s sec.; 3 H. Brugman, Almelo met „Phaffie" 4 str.p., 78 sec.; 4 I. Meyer, NOP met „Boy" 6% str.p., 98 sec.; 5 Hettie Krekel, Hol ten met „Alide" 7y2 str.p., W-fc sec.; 6 T. Beldman Sr., Holten met „Rascaljoe" 8 str.p., 74 sec. Springen Z: 3 H. Schoneveld, Holten met „Ivasie" 12 str.p., 77 sec. Dressuur klasse L, Ring V: 1 Mej. W. v. d. Scheer, Kampen 102 pt.; 2 W. Aaltink, Holten 102 pt. Ring VI: 1 A. Bouwman, Wijhe 98% pt.; 2 G. Beldman, Holten 97 pt; 3 T. Beldman Sr., Holten 96% pt. Maandag 5 t.m. zaterdag 10 september: P. Rugenbrink, Dorpsstraat, wegens vakantie gesloten. Zaterdag 10 september: Drumband HMV naar concours te Groenlo. Maandag 12 en dinsdagmorgen 13 sept.: Holtense Boekhandel gesloten (zie ad vertentie). Maandag 12 t.m. vrijdag 16 september: Winkel Gebr. Wansink wegens vakan tie gesloten. Zaterdag 17 september weer geopend (zie adv.). Dinsdag 13 september: Schoolfeest van de „School met de Bijbel" in „Kalfster mansweide". Woensdag 14 september: Laatste dag op gave cursussen „Jong Holten" (zie ad vertentie). Zaterdag 17 september om 9.30 uur: Paar denfokdag „Holbatheo" bij café „Het Bonte Paard' in Dijkerhoek (zie adv.). Zaterdag 17 september, 7.30 uur: Groot bal van de WSV „De Trekkers" in „Amicitia" (zie adv.). Zaterdag 17 september, 's avonds 7.30 u. Dansen in hotel G. Müller (zie adv.). Maandag 19 september: „Bergruiters"- ponyclub geeft demonstratie in Me- demblik. Maandag 19 t.m. woensdag 21 september: A. Mulder, Oranjestraat, wegens va kantie gesloten. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10.30 uur Ds. Addïnk. Aan de uitgang: Extra collecte voor het vormingscentrum „Den Alerdinck". De diaconie-collecte is bestemd voor de Kinderbescherming. Om 9 uur Jongeren dienst in „Irene". Dijkerhoek. 9.30 uur Ds. Broeyer. Ex tra collecte voor het vormingscentrum „Den Alerdinck". De diaconie-collecte is bestemd voor de Kinderbescherming. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds. Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor Algemeen Christelijke Doeleinden. R.K. Kerkdiensten Nieuw-Heeten: Werk dagen 8 uur. Zondag 7.30 en 10 uur. Rijssen: Werkdagen: 7.15 en 8 uur. Zondag: 7 uur, 8.30 en 10 uur. Geboren: Hendrikus, zv G. J. Paalman en E. A. ter Denge, Beuseberg 127. Ondertrouwd: E. Markvoort, 24 jr. en Jkvr. H. G. van Coeverden, 21 jr., bei den te Holten. Gehuwd: H. Dikkers, 55 jr. en M. C. Leeftink, 37 jr., beiden te Holten. Overleden: W. Holshorst, 88 jr., we duwe van A. Kolkman, Dijkerhoek 71. G. Kluin, 74 jr., echtgenote van A. Paalman, H. J. Wansinkstraat 27. BEVOLKING: Ingekomen: H. E. Meijerhof en gezin van Eelde naar Raalterweg 32. J. .Tim merman van Gorssel naar Look 64. T. J. Deten van 's-Hertogenbosch naar Dij kerhoek 88. Bertrokken: H. C. F. Weiland en gezin van A. J. Goldsteinstraat 19 naar Heer len. H. Baltes van Beuseberg 3 naar Assen. H. J. Dikkers van Dorpsstraat 18 naar Wageningen. Jkhr. G. H. van Coeverden van Beuseberg 88 naar Bath- men. H. Pasop van Borkeld 70 naar Markelo. H. J. Dikkers van Look 35 naar Gorssel. W. G. Koopman van Dorpsstraat 16 naar Utrecht. Gevonden: wieldop van VW; porte- monnaie; kinderportemonnaie; grote le deren beurs; parapluie. Gevonden: boodschappentas; jongens- portemonnaie met inhoud; portemonnaie met inhoud; vulpen; plastic meisjesre genjas; plastic regenjas „Big Ben"; rech ter motorhandschoen; muntbiljet; heren- portemonnaie met inhoud. Inlichtingen: dagelijks aan het groeps- bureau der Rijkspolitie te Holten, Dorps straat 22, tel. 352 (alleen tussen 8-12 en 14-22 uur). Donderdag was het vijfenzestig jaar geleden, dat Ds. E. G. J. Bal werd be vestigd als predikant in de Nederlandse Hervormde Kerk. Hij werd op 1 mei 1872 te Rotterdam geboren en studeerde aan de rijksuniver siteit te Utrecht. Ds. Bal diende de ge meenten van Nijeveen, Holten, Meeren- berg (omvattende de prov. krankzinnigen gestichten Meërenberg en Bosch en Duin bij Bloemendaal, Sint Philipsland op het eiland Tholen en die van Hellendoorn, waar hem met ingang van 14 maart 1937 emeritaat werd verleend. IDs. Bal was vele jaren lid en. ook prae- ses van het classicaal bestuur van Zwolle en kerkvisitator in de provincie Overijsel. Waarderende woorden en bloemenhulde Mej. G. Post te Doetinchem hoofdleidster openbare kleuterschool

Holtens Nieuwsblad | 1960 | | pagina 1