V. V. V. Vier avonden van bezinning Vakantie- programma De Melkactie nadert haar hoogtepunt Bus met kiiideren slipte en kwam in bermsleot Demonstratie gaat niet door „O.C.H." bestaat 15 jaar Pl.m. 2200 bezoekers Cabaretavond in grote tent Middenstandscursus 1960-1961 Aanmelding van leerlingen AGENDA: KERKDIENSTEN Burgerlijke Stand Gevonden en verloren voorwerpen No. 31. Jaargang 12. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG ZATERDAG 13 AUGUSTUS 1960. WSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal Uitgave van de Stichting }iHoltens Nieuwsblad" te Holten. Telefoon 05J/.83 - 23Jf Adv.-prijs 1—15 mm. (a contant) f 2.—. Iedere mm. meer f 0.08 De melkhandelaren van Rijssen en En ter maakten woensdag hun jaarlijks reis je met de kinderen van de klanten, dat men in Rijssen vanwege de betrekkingen met het marginemerk ,,'t Gulden Vat" de „botterreise" pleegt te noemen. In 16 bussen brachten de kinderen en him be geleiders o.m. een bezoek aan Arnhem en Harderwijk. Het uitstapje kreeg een onprettig slot, doordat op de terugweg, om pl.m. 7 uur, op de Deventerweg één van de bussen een 150 p.k. Scania Vabis van de OAD door de gladheid van de weg slipte en na eerst nog met de rechter flank een zware eikenboom te hebben geraakt, links van de weg op de kop in een droge bermsloot terecht kwam. GOED AFGELOPEN. Alles liep bijzonder goed af. De zij wand werd flink ingedeukt en het glas sprong naar binnen in scherven uiteen, maar geen van de pl.m. 50 kinderen had enig noemenswaard letsel opgelopen. Zij konden wel wat overstuur door dit plotselinge ongeval de bus nog vrij rustig aan de achterzijde verlaten. Deze stak met de hoogopstaande achterzijde nog gedeeltelijk over de rijweg heen, zo dat de rijkspolitie de wachtmeester Van Belzen woont net tegenover de plek waar'het ongeluk gebeurde di- rekt handelend moest optreden om ver dere ongelukken te voorkomen. De bestuurder, de heer G. Schuiterd uit Rijssen, die wel enigszins onder de indruk was van het gebeurde, heeft waarschijnlijk kans gezien zijn zware bus nog net met de voorzijde langs de boom heen te sturen. Met de zijkant kon hij de boom niet geheel ontwijken, zo dat de bus daar een flinke knauw kreeg. Eén van de begeleidsters was teveel overstuur om de reis direkt te vervol gen; zij is later per auto naar Enter ge bracht. De kinderen uit de verongelukte bus zijn, nadat dokter Rietdijk uit Hol ten even een onderzoek had ingesteld naar lichte verwondingen, met de an dere bussen verder vervoerd. Het ongeluk gebeurde doordat vóór bus nummer 11 een boerenwagen reed. De eerste bussen waren deze reeds ge passeerd, no. 11 moest echter afremmen voor een tegenligger. Nummer 13, waar mede het ongeluk gebeurde, heeft toen waarschijnlijk te plotseling moeten stop pen en is door de gladheid van de as- phaltweg het had reeds geruime tijd flink geregend geslipt. Met de takelwagen van het expeditie bedrijf A. Müller en de jeep van de OAD heeft men later de zware bus weer op de weg getrokken. Teneinde kettingbotsingen te voorko men, opereerde de politie aan beide zij den met rode lampen. Het verkeer heeft betrekkelijk weinig hinder ondervonden van het verkeersobstakel, dat de ge strande bus gedeeltelijk vormde. GEEN VOORRANG VERLEEND Zaterdagmorgen is de 72-jarige oud machinist, de heer S. Huisman uit Holten op de Markeloseweg ter hoogte van de boerderij van de heer G. Beldman, toen hij op de fiets de weg wilde oversteken en geen voorrang verleende, door een per sonenauto, bestuurd door de West-Ber- lijnse politiebeambte R. Hermanns, aange reden. Deze wist H. nog vrij goed te ontwij ken, zodat hij er met verwondingen in het gezicht nog vrij 'goed afkwam. Hij is na medische behandeling ter plaatse per auto naar zijn woning vervoerd. EERSTE BALLONNETJE TERUG. Van de op de braderie opgelaten kin derballonnetjes is voorzover ons bekend thans de eerste reactie binnengekomen n.l. van Ewald Rosing te Holtwick, Kr. Coesfeld in Duitsland, die het ballonnetje van H. Theijn in een roggeveld vond. In verband met de slechte weersom standigheden kon donderdagavond de aan gekondigde demonstratie van de Bergrui- ters en van ponyclub in Kalfstermanswei- de, in het kader van het VVV-vakantie- programma, niet doorgaan. Men hoopt nu dinsdagavond a.s. voor de dan nog aanwezige zomergasten en eventueel de ingezetenen op te treden met hetzelfde programma. DIPLOMA BLOEMEN SCHIKKEN Mej. F. ten Velde uit Holten slaagde te Aalsmeer voor het diploma bloemenschik- ken en -binden. De toneelclub „O.C.H." bestaat vrijdag 15 jaar. Aan de vooravond van dit jubi leum heeft in een meer intieme bijeen komst van de clubleden, in hotel Holter- man de secretaris, de heer L. Meins- ma, aan de drie oprichters, welke thans nog lid zijn en actief aan het toneelleven deelnemen, de heren J. Oosterkamp, E. Koopman en J. Krikkink, een herinne ringsbeker uitgereikt en hen bedankt voor hun goede werken in het belang der ver eniging. Men hoopt in de maand november met een jubileum-uitvoering dit derde lustrum meer officieel te herdenken. Aan de hartelijke uitnodiging van de kerkeraad der Hervormde Gemeente en die der Gereformeerde Kerk om de bij eenkomsten, die onder het motto: „Vier avonden van bezinning" in een grote tent in „Kalfstermansweide" werden gehou den, te bezoeken, hebben ook dit jaar weer zeer vele ingezetenen en vakantie gangers gevolg gegeven. Zondagavond waren er zeker 800 belangstellenden en ook de andere avonden waren er pl.m. 400 a 500 bezoekers. De leiding van de avonden berustte resp. bij ds F. J. Broeyer, de heer J- Nij- kamp, J. Louwerse (beide ouderling in de geref. kerk) en ds C. C. Addink. In de grote tent op Kalfstermanswei de, die tijdens de braderie gebruikt werd als danstent en van zondag tot en met donderdag diende voor het houden van vier bezinningsavonden in interkerkelijk verband, werd vorige week zaterdag een cabaretavond gehouden, waaraan een aan tal bekende t.v.- en radio-artiesten mede werkte. Er kwam al direkt een domper op de ze avond te liggen* doordat de conferen cier Frans du Mee even voor zijn optre den door een hartaanval werd getroffen en op medisch advies naar een zieken huis in Deventer moest worden overge bracht. Henk Scholten nam zijn taak, hoewel hij plotseling daarvoor werd gesteld, op uitstekende wijze over en verzorgde a l'improvist de aankondiging van de ver schillende nummers, nadat één van de or- DEMONSTRATIE BERGRUITER DINSDAG 16 AUG., 7.15 uur, geeft de Landelijke Rij vereniging „De Bergruiters in Kalfstermansweide aan de Stationsstraat een hippische demonstratie ten bat van de VVV. In verband met de slechte weersomstandigheden kon, zoals ook reeds elders ii dit blad is gemeld, de demonstratie donderdagavond niet doorgaan. Zij is verze zoals hierboven blijkt naar dinsdag a.s. Op het programma staan o.m. de openingsparade, een carrouselnummer, he springnummer „Speel Uw Spel" en het optreden van de ponyclub. Op zich ze reeds een aardige attractie. Vooral voor onze zomergasten, die de Bergruiters nog niet aan het werk hebbe gezien is dit een bijzonder aardige avond. Hotel- en pensionhouders enz. worde verzocht dit onder de aandacht van hun gasten te willen brengen. VVV HOLTERBERGRIT WOENSDAG 17 AUG. en volgende woensdagen, wordt bij voldoende deelname bekende VVV-autobustocht georganiseerd over de Holterberg, Haarlerberg Nüverdalse berg met prachtige vergezichten over Salland en Twente. Er is een wandeling aan verbonden van pl.m. 20 minuten door de schone dreve langs de westelijke helling van de berg. De kosten bedragen f 1,25 en men moe zich zo spoedig mogelijk opgeven op het VVV-bureau Serre café Maats Dorpsstraat. Beide dagen wordt een middagtocht gehouden om 2 uur. De volgende weke heeft men een keuze tussen middag- en avondtocht. De administrateur of een de bestuursleden gaat mee voor een explicatie. NAT. HIST. MUSEUM HOLTERBERG VRIJDAG 19 AUG. en vervolgens elke vry dagavond, telkens om 8 uur, wordt in he Natuur Historisch Museum van de heer Piet Bos op de Holterberg een rondleidin gehouden door de eigenaar of diens zoon Kees Bos. De heren Bos zijn gezellige en deskundige causeurs. Zij vertellen de bezoekers zee interessante dingen over de fauna van de Holterberg en omgeving. Het museui is uitgebreid met een tropisch gedeelte, een bijzondere en kleurrijke schoonheic „SCHILDERIJENTENTOONSTELLING De Dordtse schilder Kees Stoop exposeert schilderijen, gouaches en tekeningen in li gebouw Amicitia in de Dorpsstraat. De tentoonstelling is geopend elke werkda van 10 uur voorm. tot 6 uur nam. TOURINGCAR-TOCHTEN O.A.D DE OVERIJSSELSE AUTOBUSDIENST „OAD" houdt met comfortabele tourïngca tal van dagtochten o.a. naar Twente, Giethoorn en Tecklenburg (Duitsland). Het VW-bureau belast zich gaarne met de reservering van de nodige plaatse waar ook verdere inlichtingen worden verstrekt en dienstregelingen van spo en bus verkrijgbaar zijn. Nog late bus- en treinverbindingen des avonds. Tel. 37 ganisatoren, de heer H. Klein Velderman, het dagelijks bestuur der gemeente en de bijna 1000 bezoekers had welkom geheten. De Wico's het bekende accordeon-duo, verzorgden het eerste nummer met mu ziek, tapdansen en acrobatiek, gevolgd door de Albano's, die moeilijke acrobati sche nummers vertoonden. Veel bijval oogstten de Butterfly's met hun inter nationale liedjes en de leuke wijze waarop zij zich presenteerden. Joe Andy jongleer de met hoepels, ballen en met degens, dat het publiek er stil van werd, vooral wat de degens betreft. Het waren meesterlijke staaltjes van evenwichts oefeningen. Buitengewoon aardig was het optreden van Teddy en Henk Scholten met hun leuke liedjes en praatjes, zoals „Bimbam- bee", „Het doet me denken aan jou", „Levens a.b.c." enz. Na de pauze werd het eerste nummer gevormd doon een soort songfestival met 3 Holtense heren op het podium, waarbij een jury uit de dames-artiesten het bren gen van het liedje van Teddy Scholten „Een beetje" moest beoordelen. Het pu bliek gaf de heren L. Meinsma, J. Wig- gers en J. Oosterkamp resp. nummer 1, 2 en 3. Tot welke beslissing ook de jury gekomen was. UIT DE TOON Het nummer viel echter wat uit de toon van een cabaretavond, waarvoor men een entrée van f 2,50 en f 3,betaalt. Dick van Bommel trad nog op als jong leur, Joe Andy met de tollende bordjes, de Butterfly's zongen nog aardige songs en daarna kwam Buenos de Mesquita met zijn radio- en t.v.-imitatie, waarmede hij een enofme bijval oogste. De Wico's sloten de rij met accordeonmuziek. Na afloop werd gedanst, waarbij het nog geruime tijd zeer druk bleef. Zondagavond sprak ds J. T. Wiersma, Hervormd predikant te Wassenaar over het onderwerp: „Hoe kan God het toela ten?" De Chr. Gem. Zangvereniging „So li Deo Gloria" (dir. de heer W. van Er- kelens te Enschede) zorgde voor de voca le omlijsting van deze avond. Maandagavond sprak ds P. Visser, Ge ref. predikant te Tilburg over het onder werp: „Waar gaan wij heen?" Aan deze avond werd medewerking verleend door de Holtense muziekvereniging H.M.V. Ds. M. S. J. de Jong, Herv. predikant te Lochem, had als titel van zijn onder werp gekozen: „Ik wil wel, maar ik kan niet geloven". Tijdens de bijeenkomst zong het Plervormd Kerkkoor o.Lv. de heer H. Reekers te Epe enkele liederen. Op de slot-bijeenkomst, die, ondanks het regenachtige weer, flink was bezocht, sprak ds T. J. Hagen, Geref. pred. te Deventer over: „Hoe kom je er bij?" Aan deze avond verleende Holtens Ge mengd Koor o.l.v. de heer J. Warmink te Goor medewerking. De samenzang werd begeleid door de heren A. Koopman en J. Schuppert. Officiële publicatie ONTEIGENING IN HET BELANG VAN DE VOLKSHUISVESTING Het hoofd van het gemeentebestuur van Holten brengt ter openbare kennis, dat vanaf 11 augustus 1960 gedurende dertig dagen ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage ligt een uitgewerkt plan, voorlopig goedgekeurd bij raadsbesluit van 8 augustus 1960, nr. 2049, met bij lagen tot onteigening van percelen en per ceelsgedeelten in het complex ten westen van de Rijssenseweg. Belanghebbenden kunnen uiterlijk veertien dagen na verloop van de termijn van nederlegging him bezwaren schrifte lijk aan het gemeentebestuur opgeven. Holten, 10 augustus 1960. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, W. H. ENKLAAR. INGEZONDEN MEDEDELING op maandag 29 aug. a.s. 's avonds 7.30 uur in gebouw „Irene" of voordien bij W. Mül ler, Borkeld 16. Een interessante cursus; ook voor alge mene ontwikkeling, Vraagt vrijblijvend inlichtingen. „Koop een glas melk voor een hongerend kind in Azië" Zaterdag 20 augustus: voor kinderen, door kinderen Op zaterdag 20 augustus a.s. zullen kinderen van allé scholen huis aan huis melkbekerbonnetjes van f 0,25, f 0,50, fT,f 1,50 en f 2,50 te koop aanbieden. Het is zeer verheugend, dat deze kin deren hun vrije dag willen geven voor dit werk om andere kinderen, die een minder zonnige jeugd hebben dan zij, te helpen. 'Hoewel reeds velen melkbeker bonnetjes kochten bij de verschillende leveranciers van levensmiddelen, wordt toch algemeen verwacht, dat dit intre den van onze kinderen vóór de kinde ren in honger en ellende, het hoogtepunt van de Melk-aktie zal vormen. Niet al léén omdat vele mensen in onze gemeen te nog niet rechtstreeks in de gelegenheid waren om melkbekerbonnen te kopen, hoewel zij het graag wilden doen, maar vooral omdat het iedereen wel heel bij- j zonder moet aanspreken, wanneer onze gezonde en doorvoede kinderen bij ons aankloppen om hulp in de plaats van en uit naam van de verziekte en vermager de kinderen van Azië, die, wanneer zij dat kónden doen, ook zeker üw hulp zouden inroepen. Wanneer die verziekte en vermagerde kinderen zélf bij ons zou den aankloppen, zodat u hun ellende zag, dan zouden velen er wellicht schan de van spreken, dat er ook nog melkbe kerbonnetjes van f 0,25 bij zijn en vra gen: „Mogen wij hoogstens voor een rijksdaalder helpen?" Natuurlijk zou u dan voor méér dan een rijksdaalder mo gen helpen. Haar, nu ónze kinderen ko men uit naam van de kinderen van Azië, nü mag dat óók. U mag natuurlijk meer dere melkbonnetjes kopen! U zult er de kinderen van Holten èn van Azië mee verblijden. BRADERIE-BALLONNETJES De braderie-commissie verzoekt ons bekend te maken, dat de kaartjes van gevonden ballonnetjes, welke opgelaten werden op de braderie, ingeleverd kun nen worden bij de heer H. J. Beltman, coupeur, Dorpsstraat 9, alhier. TEXTIELWARENKENNIS De heer H. B. Beltman slaagde te Rot terdam voor het Brevet Textielwaren- kennis. PAULA NIET GERADEN D enaan\ van de pop, die de W.S.V. „De Trekkers" in hun stand op de braderie tentoongesteld hebben en welke men voor een dubbeltje mocht raden is „Paula". Niemand heeft de pop deze naam gege ven, zodat men besloten heeft haar tot een volgende gelegenheid te bewaren. Maandag 15 t.m. woensdag 17 augustus: Fa. Wonnink wegens vakantie geslo ten. Maandag 15 t.m. woensdag 17 augustus: H. Beltman, Dorpsstraat, wegens va kantie gesloten. Maandag 15 t.m. zaterdag 20 augustus: B. J. Nijland, Espelo, wegens vakantie gesloten. Maandag 15 t.m. zaterdag 20 augustus: Levensmiddelenbedrijf J. G. P. Muller wegens vakantie gesloten. Dinsdag 16 augustus: Hervatting repeti ties Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria", jeugdkoor en kinderkoor. Woensdag 17 augustus: Fa. C. A. Müller en Zn. de gehele dag gesloten (zie ad vertentie). Zaterdag 20 augustus: Huis aan huis- verkoop van melkbekerbonnen dóór kinderen vóór kinderen. Maandag 22 t.m. woensdag 24 augustus: H. J. Bouwhuis en Zn., horlogerie, we gens vakantie gesloten. Maandag 22 t.m. woensdag 24 augustus: H. Roel of s, manufacturen, Dorpsstr., wegens vakantie gesloten. Maandag 22 t.m. woensdag 24 augustus: Fa. Wonnink wegens vakantie geslo ten. Maandag 22 t.m. zaterdag 27 augustus: Drogisterij „De Vijzel" wegens vakan tie gesloten. Donderdag 25 augustus: Jaarlijkse fok- veedag. Zaterdag 10 september: Drumband HMV naar concours te Groenlo. Holten Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10.30 u. Ds. Addink. Extra collecte voor Kerk en Ziekenzorg. Om 9 uur Jongeren- dienst in „Irene". Dijkerhoek. 9.30 uur Ds. Israël. Extra collecte voor Kerk en Ziekenzorg. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds. Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor Kas art. 13 (Emeritus predikanten, predikantsweduwen en -wezen). R.K. Kerkdiensten Nieuw-Heeten: Werk dagen 8 uur. Zondag 7.30 en 10 uur. Rijssen: Werkdagen: 7.15 en 8 uur. - Zondag: 7 uur, 8.30 en 10 uur. Geboren: Gerritjen Willemina, dv G. Meilink en D. A. Klijn Velderman, Neerdorp 68. Ondertrouwd: C. Klein Lebbink, 25 jr., Deventer en A. M. Klein Horsman, 21 jr., Holten J. Slot, 31 jr. en H. J. Kettelarij, beiden te Holten. Gehuwd: H. J. C. Truschel, 26 jaar, Goor en J. Hofman, 28 jr., Holten. B. J. Veneman, 19 jr., Holten en A. Brons voord, 18 jr., Bathmen. E. Jansen, 25 jr. en T. H. Wilmerink, 19 jr., beiden te Holten. BEVOLKING: Ingekomen: B. J. Eertink van Markelo naar Borkeld 87. H. Bouwhuis van Den Ham naar Beuseberg 37. B. A. Herder van Ambt-Delden naar Espelo 17. G. Stam van Zutphen naar Haar- straat 3. J. Schokkin en gezin van Aalten naar Holterbroek 84. H. J. W. Derksen van Apeldoorn naar Dorpsstraat 33. II. Kiewiet van Apeldoorn naar Gaardenstraat 21. R. E. C. Londt Schultz van Amsterdam naar Holterberg 26. J. A. Bouwhuis van Zutphen naar Molenbelterweg 16. H. Theijn v. Rot terdam naar H. J. Wansinkstraat 20. J. A. Hofhuis en gezin van Tubbergen naar Markepad 4. J. Hogenkamp van Kwadijk naar Dijkerhoek 62b. H. Jal- ving van Ommen naar Oude Deventer weg 15. H. J. C. Truschel van Goor naar Kolweg 31. Vertrokken: E. G. Upma van Neerdorp 83 naar Doornspijk. A. Manenschijn van Holterbroek 9 naar Bathmen. J. Kolkman van Beuseberg 29 naar Voorst. H. J. C. Bakker van Schoolstraat 11 n. Amersfoort. G. J. Kastenberg en ge= zin van Rörikstraat 2 naar Wierden. Gevonden: kinderfiets; 3 portemon- naies; zadeldek; ceintuur van blauwe re genjas; pakje margarine; duo v. brom fiets; zwarte regenbroek met grijze plas tic regenjas; groen damesvest; oorknop; bruine beige regenjas; blouse met lede ren riem; klein geldbedrag; zwart heren schoen; zwarte vulpen; versnellingskruk van motor. Verloren: rood damesjasje; vulpendop; enkele rijwieltas met inhoud; bruine jongensportemonnaie; bruine klap-por- temonnaie; grijze herenregenjas; bril; voorschoot van plastic regenjas; sluiter slangetje van fototoestel; houten duim stok; bruine overslagportemonnaie met inhoud.

Holtens Nieuwsblad | 1960 | | pagina 1