Immi Grotere kansen in Ronde van Overijssel Besier Jongeren gasten van de F.J.ü.0. Puzzle-wandeltocht Kampioenschap melken Afscheid leerlingen Dorpsschool Het kccpjesfeest 15 juli begint 't j Afscheid van onderwijzend personeel „Rozengeur en maneschijn" De Ronde van Overijssel Ds. Buskes preekt voor de jeugd Renners die deelnemen ALMELO Ronde van Overijssel, zaterdag juli 1960 De Wandelsportvereniging „De Trek kers" organiseerde donderdagavond in het kader van het V.V.V.-vakantiepro- gramma haar eerste puzzel-wandeltocht in dit seizoen. Aangezien de vakanties nog niet overal begonnen zijn was de deelname nog niet zo groot als het vorige jaar, maar de zomergasten, die deze tocht meemaakten, waren vol lof over de prettige wijze, waarop zij werd georganiseerd. Tijdens de wandeling moest men het aantal raampjes tellen in de voorgevel van het restaurant „De Wielen" op de Holterberg, terwijl van verschillende bo men in de beukenlaan de omtrek moest worden gemeten. Deze bleek later samen 5.35% M. te bedragen! De tocht strekte zich uit tot de omge ving van de Canadese begraafplaats op de Holterberg. De uitslag werd tenslotte bekend ge maakt in café Jansen, waar start en finish waren, door de leider van de wandel club, de heer G. Voortman, die 5 souve nirs als prijzen uitreikte. Deze werden ge wonnen door: 1 Mej. Taekema uit Gronin gen, 2 Mej. A. de Vries uit Friesland, 3 de heer Den Hertog uit Nieuwe Ter Aa; 4 Mej. C. van den Akker uit Voor burg en 5 mej. W. Zijlstra uit Friesland. De heer Den. Hertog bracht de wandel club dank voor de prachtige tocht en zeide deze gaarne te zullen aanbevelen bij zijn mede-vakantiegangers. Bij de op de boerderij van de heer H.. Kamp in de Wijtemanslanden te Almelo gehouden Melkerskampioenschapwedstrijd behaalde de heer H. J. Pekkeriet, Look 72, alhier, het hoogste aantal punten en daar mede het kampioenschap van Oost-Over ijssel. Hij was deelnemer aan de Melkers cursus van de Coöp. Zuivelfabriek „de Vrijheid". Donderdagmiddag namen 67 leerlingen afscheid van het personeel van de Dorps school. De Oudercommisie was hierbij te genwoordig. Het schoolhoofd, de heer B. H. Brouwer, sprak de kinderen toe en zei wat er van hen verwacht werd, onver schillig of ze in een. bedrijf, een zaak, een school of elders terecht komen. Wie wil, kan veel bereiken. En als ieder doet naar de vermogens, die hij heeft ontvan gen, dan zijn wij tevreden. Gaarne zullen we met belangstelling jullie daden volgen, aldus spreker. Naast aansporingen tot ijver, plichtsbetrachting, gehoorzaamheid en aanvaarden van leiding, wees hij even eens op het onbezorgd kunnen zijn en het vertrouwen, dat de mens mag hebben in Gods leiding. De voorzitter der Ouder- commissïe, de heer H. W. Veneklaas, sprak hierna de leerlingen toe, die op het punt stonden afscheid te nemen van de school. Hij spoorde hen eveneens aan om met moed en ijver de nieuwe werkkring te beginnen, en bedankte de leerkrachten voor het werk, aan de kinderen gedaan. Namens de Oudercommissie bood hij boekjes aan. Getuigschriften werden uit gereikt en de kinderen trakteerden, waarna er aan het handenschudden bijna geen einde kwam. Van de 67 vertrekken- den gaan er 30 naar de ulo, 11 naar de huishoudschool, t.w. 6 naar de land- bouwhuishoudschool te Markelo en 5 naar de nijverheidsschool voor meisjes te De venter, 9 naar de technische school, t.w. 5 naar Deventer en 4 naar Rijssen, 3 naai de landbouwschool, 2 naar een middelbare school en 12 ontvangen geen verder on- van de SEIZOEN-OPRUIMING is in zicht dei-wijs. Ongeveer de helft van deze 12 kunnen aan de slag komen in een fa briek, terwijl de anderen merendeels voor lopig thuis helpen. Er gingen 45 jongens van school en 22 meisjes. Het zevende en achtste leerjaar is ver dwenen, daar het departement van O., K. en W. de aanvrage om instandhouding heeft afgewezen. Officiële publicatie KANTOOR GEMEENTEONTVANGER GESLOTEN Het gemeentebestuur van Holten maakt bekend, dat het kantoor van de gemeen te-ontvanger op donderdag 14 juli 1960 niet voor het publiek geopend zal zijn. Holten, 7 juli 1960. GESLAAGD Donderdag, 7juli slaagde te Amsterdam voor het diploma A.V.V.L. (Algemeen Vrouwelijke Vorming voor Lerares-oplei ding) mej. M. Mulder, Oranjestraat. GESLAAGD Toegelaten tot de eerste klas van het Erasmus Lyceum te Almelo werd Egbert Klouwen en tot die der RHBS te Deven ter Hennie Schöppers. Woensdagavond waren de leerlingen van de zesde en de zevende klas van de „School met de Bijbel" met hun ouders in de hal van de school samengekomen om afscheid te nemen van het onderwij zend personeel. Nadat het hoofd der school, de heer J. Kroon, de avond met gebed en een wel komstwoord geopend had, vertelde de heer C. Knijff een bijbelverhaal waarvoor hij de geschiedenis van Ruth gekozen had. Speciaal wees hij de leerlingen er op dat Ruth bij het volgen van Naomi een moeilijke beslissing moest nemen en hij wees hen er op dat zij dit in hun leven meermalen zouden moeten doen. Indien dan de beslissing genomen zal worden op de wijze zoals Ruth deze nam, n.l. in vertrouwen op God, dan zal ook deze keuze juist blijken te zijn geweest. Na het zingen van gezang 300, vers 1, wees de heer Kroon de leerlingen er op, dat zij eén groot voorrecht hadden ge had door in een prachtig schoolgebouw met moderne middelen hun leertijd te hebben mogen doorbrengen en hij wees hen er tevens op dat een „School met de Bijbel" de oudste vorm van onderwijs was, omdat de kerk dit indertijd had aan- Naar aanleiding van het bezoek van de plattelandsjongeren uit Holten aan Beilen, hebben plattelands jongeren uit Beilen 2 en 3 juli een tegenbezoek aan Holten ge bracht. Zaterdagmiddag werden de Beilenaren in café „De Waag" ontvangen. De voor zitter van „Jong Holten", de heer J. Nik- kels, heette mede namens de plattelands meisjes, allen hartelijk welkom. Hij sprak de hoop uit, dat dit tegenbe zoek zou slagen. Na de kennismaking werd het Nat. Hist. Museum van de heer P. Bos bezocht. De heer Bos gaf een interessante uitleg over alles, wat zo in zijn museum te bezichtigen was. Na het bezoek aan het museum gin gen de bezoekers met hun gastvrouw of gastheer naar huis om kennis te maken met de gezinnen van hun gastvrouw of gastheer. 's Avonds was er een gezellige avond in Amicitia. De presidente van de platte landsmeisjes van Holten, mej. W. Slijk huis, opende deze avond en sprak de hoop uit, dat deze avond er toe bij zou dragen tot een goede onderlinge kennismaking. Door de leden en enkele niet-leden werd opgevoerd het blijspel in 2 bedrijven „De tante uit Dollarland". Na het toneelstuk werd er een verloting gehouden, waar voor de prachtige prijzen door de leden van Holten zelf waren bijeengebracht. Hierna werd nog enige tijd gezellig ge danst. ;s Zondagsmorgens waren de gasten vrij en velen hebben van deze gelegenheid ge bruik gemaakt om met hun gastvrouw c-f gastheer de omgeving van Holten te ver kennen. 's Middags werd, met als startplaats de feestbomen, een puzzel-wandeltocht ge houden, waar de bezoekers kennis kon den maken met het prachtige natuur schoon van de Holterberg. Verder moes-» ten er verschillende opdrachten worden uitgevoerd. Tot besluit werd een gezamenlijke broodmaaltijd gehouden in café De Waag. De voorzitter van „Jong Holten", de heer De korte inhoud van het blijspel, dat door de toneelgroep „Arlequino" op vrij dag, 15 juli in Amicitia zal worden opge voerd is als volgt: Twee oude weduwnaars, wier huizen en tuinen aan elkaar grenzen, zouden niets liever zien, dan dat hun kinderen met elkaar trouwden en daarna hun tui nen tot een groot park uit te bouwen. De jeugd kennende, weten zij, dat, wanneer zij bij de jongelui op een huwelijk aan dringen, dit op tegenstand zal stuiten. Zij spelen daarom komedie en doen, alsof zij elkaar haten en verbieden omgang tus sen de jongelui. Deze, zoals verwacht, zoeken elkaar juist op en worden op el kaar verliefd. Om een huwelijk te force ren, besluiten de beide oude heren een gefingeerde schaking van het jonge meis je op touw te zetten, in de hoop dat de jonge man voor zijn geliefde op zal ko men. Dit gelukt uitstekend. Maar wan neer de jonge gelieven ontdekken, dat al les maar komedie was, besluit de jonge man de wereld in te trekken en zijn for tuin elders te zoeken. De tuinen zijn inmiddels verenigd, maar het resultaat is niet wat de oude heren verwacht hadden. Zij vinden elkaar onuit staanbaar. Tot de jongeman terug komt, geheel gedesillusioneerd. Hij heeft begre pen, dat het leven niet alleen romantiek is. Het huwelijk wordt een feit, de tui nen worden weer gescheiden en ieder leeft lang en gelukkig. Ziedaar de korte inhoud van dit aller grappigst spel, op charmante wijze in kleurige kostuums ten tonele gevoerd. J. Nikkels, dankte de Beilenaren voor de medewerking om dit weekend te doen sla gen en sprak de hoop uit, dat deze uitwis seling mocht bijdragen tot het welzijn, niet alleen van de plattelandsjongeren, maar van de gehele samenleving. De voorzitter van de B.V.D., de heer Greving, dankte namens de Beilenaren de Holtense plattelandsjongeren voor hun gastvrijheid en mede dank zij het be hoorlijke weer voor het welslagen van dit weekend. wordt een jaarlijks wieier- evenement, waarvoor steeds meer belangstelling uit uiting- komt. Ook zaterdagmiddag zal de belangstelling weer uit bundig zijn, die aan spanning en attractie niets voor haar voorgangers onderdoet. Het premie-rijden op de „Nij- verdalseberg" inspireert de renners tot opvallende pres taties. Dat het publiek in gro ten getale aanwezig zal zijn met aanmoediging van haar favorieten, ligt voor de hand. Archieffoto van een vorige premiesprint op de „Nijver- dalseberg". gevat en de christelijke school dus als de oudste kon beschouwd worden. Hij waarschuwde hen vooral vol te hou den en te volharden in de gekozen studie richting en de leertijd voor het geko zen beroep. Aan de hand van de legende van de Japanse steenhouwer van Multatuli en die van de populier uit Cor Bruijn's boek: „De lotgevallen van Egge Jan Korse" bond hij hen op het hart niet het spreek woord „12 ambachten, 13 ongelukken" waar te maken. Verantwoordelijkheid al lereerst tegenover God, maar daarnaast tegenover ouders en medemens roepen op om ernst met de toekomst te maken. Na de pauze werd de mooie kleuren film van Bert Haanstra over het leven van Rembrandt vertoond. Nadat de heer G. W. Rietman namens het schoolbestuur de kinderen de beste wensen voor het le ven had meegegeven, kwamen enkele leerlingen de heren Kroon en Knijff na mens hun klasgenoten voor het gegeven onderricht bedanken en zij boden tevens een geschenk aan. Nadat de leerlingen hun diploma in ontvangst hadden genomen, namen ze met een handdruk afscheid van het per soneel. De bekende Amsterdamse predikant Ds. J. J. Buskes, die hier momenteel met vakantie vertoeft, heeft zich, op verzoek van de Herv. Jeugdraad en met instem ming van de kerkeraad der Herv. Ge meente, bereid verklaard om zondag a.s. voor te gaan in een jeugddienst, welke nu eens niet des avonds, maar zondag morgen om 8.30 uur gehouden zal wor den in de Ned. Herv. kerk alhier. Men verwacht, ook van de ouderen, een grote belangstelling voor deze dienst. GESLAAGD Te Deventer slaagden voor het einddi ploma HBS A: H. Dikkers en W. Brau- nius en voor het einddiploma B: A. J. Snijders en G. Tuitert. Van de Holtense openbare Ulo school slaagden te Deventer voor het einddiploma A de leerlingen Ad v. d. Bovenkamp, Janny Toorneman (Espelo), Riky Brinks (Dijkerhoek), M. Krikkink (Espelo) en W. Schreurs (Markelo). In ons vorige nummer kwam per abuis niet voor, dat voor het diploma B slaag den: Ali Wansink, Ali Stukker, Gerrit Dikkers en Eppie Roeterdink. Deze vooruitgang in een tak van sport, die ook in de amateurafdeling interessant genoeg is om velen te fascineren, is be slist ook een gevolg van het initiatief van een aantal enthousiasten, die negen jaren geleden begonnen met de organisatie van deze Ronde van Overijssel. Zij mogen dus vaststellen, dat het doel dat zij beoog den: de wielersport in het oosten nieuw leven in te blazen, voor een deel reeds is bereikt. De geschiedenis van de Ronde van Over ijssel is in de acht coursen die achter ons liggen geschreven door een aantal ren ners, die sindsdien ook in de rijen van de beroepsrenners naam hebben gemaakt. Daan de Groot, Mies Stolker (twee maal), Coen Niesten, Piet Damen en Bas Malie paard zien wij vermeld in het lijstje van de overwinnaars, waarbij vooral de zege van Piet Damen in 1957 er toe heeft bij gedragen, dat de toen nog onbekende Brabander door de NWU-selectioneurs werd opgemerkt en zijn grote doorbraak naar de top van de vaderlandse wieler sport kon bereiken. 3 A. Beenen, Havelte 4 P. Bos, Hoogkerk 5 H. Buuts, Erp 6 D. Bossink, Den Ham 7 J. Boog, Laren (N.H.) 8 R. Bruinenberg, Enschede 9 C. Broekema, Deventer 10 B. Boom, Enter 11 T. Bleumink, Hall (Geld.) 12 W. Bogers, Nieuw-Vennep 13 H. Cornelissen, Den Bosch 14 K. Dekker, Dalfsen (O.) 15 W. Dieperink, Barchem (Gld.) 16 J. Dokter, Enschede 17 C. van Espen, Arnhem 18 J. van Ek, Zelhem 19 J. Fransen, Halfweg 20 L. Gerrits, Deventer 21 F. de Graaf, Deventer 22 P. Hoekstra, Ureterp 23 P. v. d. Horst, Klundert (N.B.) 24 R. Hendriks, De Wijk 25 B. Heusinkveld, Listenvoorde 26 L. v. d. Hof, Zuidwolde 27 J. Hoenink, Hengelo (Gld.) 28 W. Jellema, Eindhoven 29 K. de Jongh, West Graftdijk 30 A. Jongejan, Rotterdam 31 W. Janssen, Noordwijkerhout 32 J. Jansen, Nootdorp 33 A. Kettenis, Den Haag 34 H. Koopmans, Amsterdam 35 J. van Lokven, Den Bosch 36 J. Oude Lenferink, Hengelo 37 F. Lachterop, Amsterdam 38 H. Nijdam, Eelderwold Zaterdagmiddag om één uur zal op de Stationsdwarsweg in Rijssen weer het startschot worden gelost voor de grote Ronde van Overijssel. Over hetzelfde par cours, dat al acht keer eerder het toneel van zeer goede wielersport is geweest, gaan dus weer een tachtig renners op pad om elkaar in de 214 km lange rit door midden- en oostelijk Overijssel de prijzen tebetwisten, die, met speciale toestem ming van de NWU, beslist de moeite waard zijn. Wij hebben zo het vermoeden, dat deze keer de oostelijke renners eindelijk eens de kans krijgen te zegevieren in hun „eigen" klassieker. Dat komt in de eerste plaats omdat de wielrennerij in deze contreien langzamerhand wat meer beteke nis gaat krijgen en het aantal renners met een behoorlijke tot goede kwaliteit sterk is toegenomen. Niet langer zijn het alleen een Lentelink (die overigens on afhankelijke is geworden en dus niet van de partij zal zijn), een Bertus Boom, Wim Dieperink, Ben Loohuis en Dick Bossink, die hier de eerste violen bespe len, maar jongeren als Jurrie Dokter, Gerrit Zwienenberg, Rouweler, Bruinenberg, Johan Oude Lenfering en de Hengeloërs H. en J. Scheuten en Gerrit Westenberg mengden zich met succes in de strijd om de eerste plaatsen tijdens de vele cour sen in de omgeving. Zal er nu weer een Piet Damen tussen de deelnemers zijn? Onmogelijk is het niet, omdat namen van „grote" coureurs deze keer in de deelnemerslijst dun ge zaaid zijn. Dat is enerzijds misschien jammer, van de andere knat toch ook weer een voordeel, omdat 't deelnemers veld nu minder uiteenloopt in kwaliteit. Wij verwachten dat deze keer niet zoals verschillende keren gebeurde na een 100 km een twintigtal werkelijk ster ken alle anderen reeds op een achterstand zullen hebben gezet die hen kansloos maakt voor één van de ereplaatsen. Juist omdat men wat beter aan elkaar gewaagd is, zal de strijd heviger zijn dan ooit. En dat kan de sportieve belevenis van de Ronde van Overijssel alleen maar inter essanter maken. t - j Niettemin zijn er een paar grootheden in de meute, die we durven tippen als kanshebbers. Daar is in de eerste plaats Mik Snijders bij, de man uit Halfweg, die al voor de negende keer in Rijssen start. Vorig jaar werd hij derde in de eind sprint van het kopgroepje waarin Bas Ma liepaard zegevierde en daarvoor behoor de hij verschillende keren tot de toonaan gevende mannen. Deze keer een week na zijn goede prestaties in de Ronde van Oostenrijk zal hij zeker opnieuw bij de voorsten zijn. Janssen uit Nootdorp bij Delft, die vo rig jaar tweede werd, is ook weer van de partij, evenals Rademaker (Utrecht), die toen als vijfde eindigde en Henk Nijdam, die zesde werd. De man uit Eelderwolde heeft dit jaar enorm aan zelfvertrouwen gewonnen, nu hij in het nationale baan- kampioenschapp 50 kilometer zo'n fraaie plaats tussen de kopstukken verwierf en enkele weken geleden iedereen versteld liet staan over zijn kracht bij de achter volgingskampioenschappen, waarbij hij de titel veroverde. Verder zijn er Ribbelink (Delft), Ab VROOM5HOOF» 15.51 15?16 I5.-56 oorMflcoun 14.57 RAALTE -s.»6.38 5.23 K05SUM *5TART A l BERGE W *P!NI5H SCHtyXHMK HENGELO 3.4? 14.40 HOirfN 17.42 DEVENTER s~ GOOR Hf>f»K5 8ERGEN 14-05 14.25 ENSCHEDE "Route en .TycLschema voor ole Sluis uit Badhoevedorp, Walraven (Den Bosch) en niet te vergeten de Fries Hoek stra (Ureterp), die niet zullen nalaten om mee te dingen naar de strijd om het bezit van de racefiets, die het Dagblad van het Oosten als speciale prijs beschikbaar stelt. De namen van de Overijsselse kop stukken hebben we al genoemd. Bertus Boom werd zondag zesde in de Kersen ronde te Mierlo, die werd gewonnen door Ferrie Stevens (Dussen), die ook in Rijs sen van de partij zal zijn .Zwienenberg en Jurrie Dokter eindigden daar in het peloton, wat in zulk een sterk gezelschap al een beste presatie is. Dokter zegevier de vorige maand in de grote Ronde van Drenthe, die ook over een afstand van ongeveer 200 km ging. Zwienenberg start overigens als Overijssels kampioen. Wie zal zaterdag het negende hoofd stuk van de Ronde van Overijssel schrij ven? Mik Snijders? Bert Boom? Maar met hen zijn er zoveel kanshebbers meer, dat een prognose zeer moeilijk zal zijn. Moge het echter zo zijn, dat zij in Over ijssel een goed stukje wielersport laten zien. 39 A. Prangers, Leiderdox-p 40 A. Paulussen, Oosterhout (N.B.) 41 A. Pellicaan, Raamsdonkveer 42 J. Rademaker, Utrecht 43 M. Rouweler, Goor 44 T. Rutten, Leende 45 H. Ras, Eibergen 46 A. Rijkers, Amsterdam 47 G. Ribbelink, Delft 48 M. Schotkamp, Enschede 49 R. Schoofs, Dinslaken (Did.) 50 A. Sluis, Badhoevedorp 51 J. Smies, Apeldoorn 52 W. Schuling, Den Haag 53 J. Stam, Rotterdam 54 H. Scheuten, Hengelo 55 J. Scheuten, Hengelo 56 J. Stolk, Zwijndrecht 57 J. Schoones, Zevenbergsehoek 58 C. Sneepvangers, Zundert 59 M. Snijder, Halfweg 60 P. Soetekouw, Nijmegen 61 H. v. d. Velden, Den Bosch 62 H. Vromans, Hilversum 63 P. Verweij, Gouda 64 M. ter Veldee Deventer 65 A. Vos, Lonneker 66 K. Visser, Enschede 67 F. Velthoven, Poeldijk 68 G. Wiersma, Warns 69 J. de Waard, Rijsoord 70 N. Wijnhoven, Rijkevoort 71 K. Wellinghof, Amsterdam 72 N. Walravens, Den Bosch 73 G. Westenberg, Hengelo 74 F. Wijman, Krommenie 75 G. Wesseling, Halfweg 76 P. Zuiderhoek, Amsterdam 77 J. Zwetsloot, Aalst (N.B.) 78 J. van Zitteren, Eindhoven 79 G. H. Zwienenberg, Enter 80 F. Stevens, Dussen 81 Dick Groeneweg (kamp. v. Ned.)

Holtens Nieuwsblad | 1960 | | pagina 2