Verenigingen bespraken Y.V. V.-vakantieprograinma iNOEZOnOEN „Jong Soli" gaf een iroeïe uitvoering Kind en Bijbel Trektocht ULO-leerlingen Autobotsing in Espelo Holtenaren boekten succes in Anjer-foto-rally Ned. Bijbelgenootschap Uitstapjes U.L.O.Teerlingen PREDIKBEURTEN AGENDA: Gevonden en verloren voorwerpen Burgerlijke Stand VVV-kantoortje aanbesteed Fslüiprsfgetir Isrpsiehcol in gebruik genomen No. 19. Jaargang 12. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG ZATERDAG 14 MEI I960 NIEUWSBLAD Uitgave van de Stichting „Holtens NieuwsbladAdv.-prijs 1—15 mm. (d contant) f 2.—. Iedere mm. meer f OM te Holten. Telefoon 051f83 - 231/- HOLTEHS De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal Kleine commissie zal mogelijkheid coördinatie uitvoeringen en vergaderingen onderzoeken. Bij de dinsdagavond in hotel Holter- man gehouden bespreking van het VVV- bestuur met afgevaardigden van de ver schillende plaatselijke sport- en culturele verenigingen is uitvoerig van gedachten gewisseld over de opstelling van het VVV-vakantieprogramma. De vergadering werd geleid door de voorzitter der VVV, Mr. W. H. Enklaar, die de verenigingen dank bracht voor de in het verleden verleende medewerking en zeide, dat de afgelopen jaren wel be wezen hebben, dat het gebodene in de smaak is gevallen. Hij deelde mede, dat er op woensdag 20 juli a.s. een grote militaire show zal worden gehouden, waaraan de kapel van de Limburgse Jagers haar medewerking zal verlenen. Een bataljon infanterie zal die morgen zijn bivak opslaan op de Hol- terberg. 's Morgens vindt een mars door het dorp plaats, 's middags zullen sport wedstrijden worden gehouden, waarvoor de medewerking van HVC en „Bato" en van de Holtense sportbeoefenaars zal worden ingeroepen en 's avonds zal een showpeloton en de kapel een muzikale demonstratie geven. Ook is bekend, dat de LRV „De Berg- ruiters" op zaterdag 23 juli draverijen or ganiseren in Twenhaarsweide. De Herv. Jeugdraad, Holtens Toneel, de toneelclub OCH, de motorclub, de mu ziekvereniging HMV en de hondendres- suurclub zegden hun medewerking toe. Een commissie uit de Holtense Handels vereniging stelt plannen op voor feeste lijkheden in de eerste week van augus tus. „De Bergruiters" zullen twee avonden vullen, waarvan één ten bate van de in richting van het informatiebureau van de VVV. Holtens Gemengd Koor zal zich in ver binding stellen met „Soli Deo Gloria" en het kerkkoor voor "een zangavond in één van de kerken. Voorgesteld wordt enkele keren op vrijdagavond een afscheidsavond te or ganiseren van de zomergasten met een kampvuur en muzikale omlijsting. De hondendressuurclub „Holten" over weegt windhondenrennen te houden en Bezinning op liet Zondagsschoolwerk. Op de jaarvergadering van de Neder- landsche Zondagsschool Vereenigmg, die op 31 mei en 1 juni in de Rivièrahal te Rotterdam wordt gehouden, komen o.a. de volgende vragen aan de orde: „Het Evangelie en het lijden (Prof. Smelik). „Is het Joodse volk Gods uitverkoren volk" (Mevr. Eberle-Gotlieb). „De vluchteling en wij" (J. H. Elf- fers). „Het kind van vandaag" (Ds. M. L. W. Schoch). „Kritiek op het zondagsschoollied" (A. Kroese). Er worden een duizendtal zondags schoolleiders en leidsters uit het gehele land verwacht. Als „ontspanning" is een gezamenlijk bezoek aan de „Floriade" in het program ma opgenomen, in de vorm van een ver sierde optocht onder het motto: „mij spreekt de blomme een tale", terwijl een rijke verscheidenheid van paedagogische en Bijbelse hulpmiddelen in de Rivièra hal wordt tentoongesteld. Dit laatste nog aangevuld met een fo to-tentoonstelling „Het kind", waarvoor uit het gehele land bijdragen werden in gezonden. Een en ander is een handreiking aan en bezinning op de zondagsschoolarbeid, waaraan door 400.000 kinderen en 13.000 leiders(sters), aangesloten bij de Neder- landsche Zondagsschool Vereeniging, wordt deelgenomen. De klas 2 A en een gedeelte van 2 E van de openbare Uloschool maakten van maandag tot en met woensdag onder lei ding van de heren Hiddink en Daamen, een trektocht naar de jeugdherberg „De Grasheuvel" te Amersfoort. De heenreis ging via Deventer, Apeldoorn, Hoog Soe- ien, Kootwijk en Bai'neveld. 's Avonds werd gezwommen in het Sportfondsen- bad in Amersfoort. Dinsdag werden tochtjes gemaakt naar Spakenburg, pa leis Soestdijk en de vliegbasis Soesterberg en werd een boottocht gemaakt op het IJsselmeer. De terugtocht ging over Hoe velaken, Voorthuizen, Garderen, het Ud- delermeertje, Apeldoorn, Terwolde en Deventer. De jongelui hebben bijzonder genoten van dit uitstapje, dat plaats vond onder zomerse weersomstandigheden. zo kwamen tal van aktiviteiten naar vo ren op deze avond. In deze bijeenkomst kwam ook' ter sprake de behoefte aan coördinatie ten aanzien van uitvoeringen en vergaderin gen in het winterseizoen. Deze zaak is reeds meerdere malen in verschillende verenigingen besproken, maar men kwam niet tot een bepaald initiatief. Besloten werd, dat een kleine commissie, bestaan de uit de heren W. ten Berge, Joh. van Geenhuizen, J. Oosterkamp, G. W. Kna pen en een nog aan te wijzen bestuurslid van HMV onder voorzitterschap van de heer Beijers, over deze zaak zal rappor teren. De toneelverenigingen verzochten het VVV-bestuur te willen onderzoeken of voor hun eventuele aktiviteiten in het zomerseizoen een bijdrage uit het cultu rele fonds der gemeente te verkrijgen zou zijn, zodat men met wat meer financiële zekerheid evenementen zou kunnen or ganiseren op cultureel en folkloristisch gebied. De voorzitter zegde toe, dat het be stuur zich over deze kwestie zal bera den. De aeties in de Dorpsschoolkring om een geluidsfilmprojector aan te kunnen schaffen zijn beloond. In ongeveer een maand heeft men ruim f 3800.bij elkaar gekregen en daarvoor is een Siemens pro jector gekocht met toebehoren, waax'mee men optische en magnetische geluids films kan vertonen. Dit laatste is van be lang, daar in de nabije toekomst verwacht mag worden, dat het systeem van mag netische geluidsweergave onontbeerlijk zal blijken. De projector is uitgevoerd met een voor versterker, waardoor de mogelijkheid be staat om door middel van een bestaande geluidsinstallatie en (of) een radiotoestel het filmgeluid weer te geven. De losse ge luidsinstallatie kan voor meerdere doel einden worden gebruikt. Er kan b.v. een microfoon, een platenspeler e.d. op wor den aangesloten. Twee filmavonden. Nadat het nieuwe filmapparaat reeds voor de kinderen gebruikt was op 30 april en op 5 mei, waren ouders en belangstel lenden uitgenodigd gratis een filmavond bij te komen wonen in de hal van de school. Velen hebben gevolg gegeven aan deze uitnodiging. De wijken 110 kwamen dinsdag en de wijken 1120 de volgende avond. Er kwamen ongeveer 450 perso nen. De voorzitter van de oudercommissie, de heer H. W. Veneklaas, sprak het wel komstwoord. Hij bracht allen, die hadden meegeholpen om de filmprojector bij elkaar te brengen, een woord van harte lijke dank. In het bijzonder degenen, die op de lijsten tekenden, de schoolkinderen met het personeel, de Vereniging voor Volksonderwijs, de Holtense Oranjevereni ging en bovenal de collectanten, die hun vrije tijd ook gaven. De lijsten brachten ruim f 2300.op, de schoolkinderen zorg den voor f 1233.— door de inzameling van oud papier en flessen, alsmede door de De heer J. H. Groöthaar, bedrijfslei der van de Coöp. KI-vereniging „Zuid west Overijssel" is gisteravond omstreeks 6 uur, toen hij met zijn auto over de Ouden Diepenveenseweg in de richting van Okkenbroek reed, op de kruising met de Weversweg door een zware vracht auto in de flank aangereden en daarbij op gelukkige wijze aan een groot ge vaar ontkomen. De vrachtauto, een zware GMC, die door de fa. K. v.d. L. gebruikt wordt voor het vervoer van zand in verband met de verharding van de Weversweg, kwam uit de richting Dijkerhoek. De be stuurder, de 37-jarige W. G. O. uit Oost- stellingswerf heeft de heer G. op het kruispunt geen voorrang verleend. De ze heeft nog getracht een botsing te ver mijden, maar zijn auto werd net achter zijn zitplaats gegrepen en helemaal open gescheurd. Zij sloeg drie maal over de kop, waarbij de heer G. uit de auto werd geworpen. Hij bcwam slechts enkele schrammen en is met een andere auto naar zijn woning vervoerd. De bestuurder van de vrachtauto was niet in het bezit van een rijbewijs. De vrachtwagen is door de Verkeersgroep van de Rijkspolitie uit Almelo in beslag genomen, aangezien hij verschillende gebreken vertoonde. Hij is voor onderzoek naar Almelo overgebracht. De grote Anjer-foto-rally, welke gehou den werd op de bevrijdingsdag, donder dag, 5 mei en waaraan meer dan 800 rijders deelnamen, is voor een vijftal plaatsgenoten een leuk succes geworden. Van de in Holten gestarte deelnemers' vielen de volgende 5 personen met een blanco strafpuntenlijst in de prijzen., wel ke als volgt werden toegekend: 1. G. D. Muller PAzn, 2. Joh. Arfman, 3. T. Stokkers (Ehag), 4. W. Pot, Nijver dal, en 5. H. W. Goorman. Bij de loting voor de toekenning van de vijf hoofdprijzen onder de 43 deelnemers over de gehele provincie, die geen straf- punten hadden, was het lot twee Holte naren gunstig. De uitslag van deze loting was als volgt: 1. een 14-daagse reis naar Prato-Dolo- mieten voor 2 personen. J. van Maldegem, Zwolle; 2. zesdaagse reis naar Garmisch- Partenkirchen voor 2 personen G. D. Mul ler PAzn. te Holten; 3e tot en met 5e prijs 1-daagse reis voor 2 personen naar Kö- nigswinter resp. J. B. Beekman te Nieuw- Leusen, Joh. Arfman te Holten en D. Rot man te Wierden. Thans kan men nog deelnemen, aan de Anjer-familie-stamboomactie, waarover wij in ons vorige nummer uitvoerig ge schreven hebben en waaraan prachtige prijzen in de vorm van televisietoestellen, reizen naar het buitenland, enz. verbon den zijn. verkoop van dweilen. Hiervoor zijn ge kocht aldus de heer Veneklaas, een Sie mens geluidprojector met voorversterker, een microfoon, een versterker en twee luidsprekers, een filmtafel, een groot spanscherm en verdere kleine benodigd heden. Hij wenste de aanwezigen gaarne een prettige avond. Filmavonden in de toekomst. Als voorfilm werd. gedraaid „Het woud der schemering". In deze prachtige kleu renfilm met Nederlandse tekst werd ge toond hoe de oerwouden van Afrika pi-o- duktief worden gemaakt met de middelen der moderne techniek. Plet Westen en Afri ka zijn op elkaar aangewezen. Na deze film zette de heer Brouwer de plannen van de ingestelde Filmcommissie uiteen. Hoewel het filmtoestel in de eerste plaats voor schoolgebruik is aangeschaft, wil men de schoolkring en de gemeen schap er ook desgewenst mee dienen. In het winterseizoen zullen er enige voorstel lingen worden aangeboden. Belangstellen den kunnen lid worden van de Dox'ps- schoolkring en op vertoon van de lidmaat schapskaart filmavonden bijwonen. De kaart voor 1960 is gesteld op fl.— per persoon. Daarop kan men bij wijze van proef 2 filmavonden bezoeken, b.v. in de maanden oktober en november. Daar men in de hal hoogstens aan 350 pei-sonen een goede plaats kan geven, zal men bij nog meei'dere deelname 2 avonden achtei'een draaien. Een vreemde eend in de bijt. Nu werd de hoofdflim „Een vreemde eend in de bijt" gedx-aaid, die andexhalf uur duurde. Een pas getrouwd paartje bracht de wittebroodsweken door op een boerderij in Engeland. Door een misver stand koopt de bruid 60 eenden, waarna later blijkt dat een daarvan eieren legt, die uranium bevatten. Legei\ vloot en luchtmacht zijn er hevig voor geïnteres seerd. Ze vei'storen de landelijke rust en nemen de eend mee voor verder onder zoek. Tijdens een operatie bezwijkt de vo gel en het geheim is niet ontdekt. De rust op de boeredrij keert terug. De aanwezigen genoten ook zeer van deze ontspanningsfilm. De heer Veneklaas sloot met een dank woord voor de belangstelling deze avon den. Het „RIJDEND BIJBELHUIS" komt. Door het NedexTandsch Bijbelgenoot schap wordt nu reeds gedurende enige jaren een toei'nee gemaakt dooi' ons land met twee „Rijdende Bijbelhuizen," tot Bijbelwinkels omgebouwde auto's. In deze Bybelwinkels is een grote ver scheidenheid van bijbeluitgaven te be zichtigen en eventueel te kopen. Van 16 tot 20 mei a.s. komt één der „Rijdende Bijbelhuizen" te Holten. Het ligt in de bedoeling om in de mor gen- en middaguren een rondrit door de gemeente te maken, 's Avonds van 7 tot ongeveer 8 uur is het „Rijdend Bijbel huis" voor ieder te bezichtigen; de stand plaatsen zijn dan: maandagavond: Larenseweg (naast de heer Soer). dinsdagvond: Parkeerterrein Hotel Vos man. woensdagavond: Op de Borkeld bij filiaal Wansink en zomerhuisjes-terrein, donderdagavond: Dijkei'hoek (bij de mo len). De consumptie-melkverkoop en po ging tot wijkindeling. Geachte Redactie, Naar aanleiding van het vei-slagje van de ledenvergadering van de Coop. Zui velfabriek „De Vrijheid" in Holtens Nieuwsblad van vorige week, hebben ons enkele vragen bereikt omtrent de con sumptie-melkverkoop in Holten. Uit dit vei'slag zou kunnen worden af geleid, dat de melkhandelaar Vruggink geen medewerking aan de plannen tot sanering zou hebben gegeven. Deze con clusie is niet juist. Uiteraard betrof het verslag in Uw blad een bekendmaking aan de leden van de zuivelfabriek en werd niet een over zicht gegeven van de divei'sse onderhan delingen, die er rond een saneringsplan zijn gehouden. Het geheel van de ontworpen plannen is door het Dag. Bestuur van de Twentse Melkhandelarenbond naar voren gebracht en deze mensen hebben gemeend een voor alle partijen redelijke omzet-verde ling te moeten voorstaan. Hierbij heeft de heer Vruggink zich volkomen met de voorstellen kunnen vei'enigen en zich een verlies van omzet getroost, alsmede de vrijheid van inko pen. De omzetten zouden dan zodanig ver deeld geworden zijn, dat de drie bestaan de venters een goede melkwijk zouden kunnen houden, terwijl voor de nieuw te vestigen melkhandel een x'edelijke om- zetmogelijkheid vrij kwam. Tevens was er in voorzien, dat deze nieuwe wijk bij uitbreiding van het dorp, hiervan eex;st op een peil zou worden gebracht, dat voor de genoemde Bond een aanvaard baar totaal-omzet kon worden gehaald. Een eventueel verdere uitbreiding van de melkverkoiop zou -in evenredigheid van de wijken moeten worden verdeeld. U heeft in het verslag van de ledenver gadering niet de indruk willen vestigen, dat alléén de zuivelfabriek een ruim standpunt heeft ingenomen. Wel viel te ondex'kennen, dat veel geld en energie wordt vex'spild, terwijl geen enkele con sument hiervan profijt zal hebben. Het publiek heeft nu de vrije keus van leverancier, maar dit gaat ten koste van het inkomen van de gezinnen van de venters. Het had anders en beter kunnen zijn, tenzij het publiek er een groot vex'schil in heeft, welke persoon de melk en het flesje yoghurt komt bezorgen. C. Broersma, Directeur Coop. Zuivelfabriek „De Vrijheid." De eex-ste klas van de openbare Ulo school maakte, onder geleide van de he ren Sinnema, Ras en Pessxnk, maandag een bustocht naar Schoonebeek; Emmen, Giethoorn, de Flevopolder en over de Veluwe naar Holten terug. Onder leiding van de heren Groene- woud en Hoefman, maakten de leexiin- gen van klas 2 B en 2 C een driedaagse trektocht naar „het Plankenhoes" 'te Put ten en omgeving. De klassen 3 A en 3 B gingen over de grens onder leiding van de heren Wit- tex'mans, Broere en Paule een trektocht van 4 dagen langs jeugdherbex-gen in Duitsland, met Münster als eindpunt en de 4e klassen maakten een bustocht naar Tecklenburg en omgeving. Het waren zeer pi'ettige uitstapjes na vele maanden van hard studeren. Onder leiding van de heer W. van Er- kelens te Enschede hebben het jeugdkoor en het kinderkoor „Jong Soli" dinsdag avond in gebouw „Reboboth" een mooie uitvoering gegeven, waax'voor goede be langstelling bestond. De voorzitter van „Soli Deo Gloria", de heer J. Wiggers, liet bij de aanvang, zingen Gezang 47 1 en ging hierna voor in gebed.Hij sprak vervolgens een kort woord van welkom en bracht in zijn openingswoord dank aan mevr. D. v. d. Meulen-Kolkman en mej. H. Landeweerd voor hun assistentie bij de wekelijkse repetities, aan de directeur, die steeds met grote toewijding leiding geeft aan beide korexx en aan de kex-ke- raad van de Gereformeerde Kerk voor het gratis beschikbaar stellen van het ge bouw voor het houden van de repetities. Afwisselend programma. Het progx-amma, dat hierna door de jongelui ten beste werd gegeven, was zeer afwisselend. Het kinderkoor zong 10 nummers, Waarvan we noemen :„Heer Jezus heeft een hofken", „Het meisje van Scheveningen", „de klokken van Haar lem" en „Kom toch en volg mij na". Door het jeugdkoor werden 8 nummers ge zongen, o.a.: „De vrolijke jagex'", „Vlag in de wind", „Lof zij de Heer" en „Ach ter Hem aan". Beide koren oogstten ver schillende keren een welverdiend ap plaus. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10.30 u. Ds. Addink. Extra collecte voor kerk- koor. De gewone diaconie-collecte is bestemd voor de gerepatrieerden. Dijkerhoek. 9.30 uur Ds. Israël. Extra collecte voor kerkkoor. De gewone dia conie-collecte is bestemd voor de gere patrieerden. Geref. Kerk. 9.30 en 3 uur Ds. Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor de Vxóje Universiteit. Zaterdag 14 mei, 8 uur (precies): Grote cabaretavond, uitgaande van de Herv. Jexigdraad ten bate van de „Doe Open"- aktie in „Irene" (zie adv.). Dinsdag 17 mei, 7.30 uur: Consumenten avond Fa. B. J. van Zon in „Amicitia". Dinsdag 17 mei, 8 uur: Ledenvergadering Holtense Handelsvereniging in hotel Vosman. Woensdag 18 mei, 's morgens 10 uur: ope ning nieuwe sc'noenhandel H. Steunen berg en Zn., Dorosstraat 64 (zie adv.). Woensdag 18 mei, 13.30 u. precies: Kring- sportdag plattelandsjongeren bij Braak- hekke te Bathmen. Donderdag 19 mei, 8 uur: Contactavond gemeentelijke zendingscommissie met de ophalers der zendingszakjes in ge bouw Irene". De heer B. H. Soer ver toont films over Nieuw-Guinea. Vrijdag 20 mei, 8 uur: Ouderavond open- bax-e Uloschool in het gebouw „Irene". Donderdag 26 mei (Hemelvaartsdag): Dansen in hotel G. Müller. Gevonden: muntbiljet; schroevendraai er; meisjesvest; bal; kindei'handschoen; kindervest; een paar handschoenen; doos kleux'potlodexx; groentekist; zakmes. Gevonden: zilveren broche met steen tjes; geel wollen vest (maiskleur); porte feuille met inhoud; zweefvliegtuigje met motor; portemonnaie; portemonnaie met inhoud; bril. Inlichtingen dagelijks aan het groeps- bureau der Rijkspolitie, Dorpsstraat 22 te Holten, tel. 352. Inlichtingen alleen tus sen 9 en 13 en 14 en 22 uur. Geboren: Gerardus Antonius Maria, zv J. G. Kemper en A. M. Kleinherenbrink, Espelo 13. Johan, zv E. Steunenberg en L. H. Schutte, Dijkerhoek 62. Obbo Anne, zv E. de Jong en K. van den Bosse, Kolweg 32. Ondertrouwd: H. Pasop, 22 jr., Holten en J. H. Diepenbroek, 17 jr., Markelo. M. Meijerink, 24 jr. en G. J. Hulsman, 22 jr., beiden te Holten. W. Aalpol, 26 jr. en J. G. Stevens, 22 jr., beiden te Holten. J. A. Schuppert, 35 jr., Holten en J. Veldhuis, 31 jr., Rijssen. Gehuwd: M. Vorkink, 25 jr. en J. H. Paalman, 22 jr.. beiden, te Holten. EEN JAAR VRIJSTELLING Aan de dienstplichtige der lichting 1960, E. Struik, is een jaar vrijstelling van de dienstplicht vexdeend, wegens persoon lijke onmisbaarheid. GESLAAGD Onze plaatsgenote, mej. Dini Schippers, slaagde te Almelo voor het diploma kan toorstenograaf NedexTands. Voor afwisseling van het vocale gedeel te zorgden op keurige wijze: Hennie Rei- nink en Marietje Hartsuiker. De luimige voordrachten die zij ten beste gaven, werden met gul applaus beloond. Een to neelgroepje uit beide koren bracht op verdienstelijke wijze het blijspel „Pu blieke les". Twee „klavertjes drie" (Dini Lande weerd, Harma Brands en Marietje Koop man) en (Sientje Schuppert, Anneke Hartsuiker en Fennie Oosterkamp), zon gen met guitaarbegeleiding van mej. H. Landeweerd enkele vrolijke liedjes en ook het optreden van deze jongelui werd zeer gewaardeerd. De geslaagde avond werd door de vice- voorzitter van „Soli Deo Gloria", de heer W. Aanstoot, met dankgebed gesloten, na samenzang van Gezang 280 1. Door het gemeentebestuur werd dins dagmorgen- ten gemeentehuize aanbe steed het bouwen van een informatie bureau voor de VVV op de hoek van de Gaardenstraat en de Dorpsstraat. Ingeschreven werd als volgt: Fa. H. Koopman en Zn. voor f. 7890,- en J. W. Nij land voor f. 7674,80. De begroting be droeg f. 8000,-. In deze bedragen zijn niet begrepen de elektrische installatie en het schilderwerk.

Holtens Nieuwsblad | 1960 | | pagina 1