Ouderavond Dorpsschool JSP? BOER Overijssei-aidie Amsterdam II f» «p rl «i I e a& tapjj Koop uis 1V0II0L 10-19 maart 60 jaar jachtopzichter Onderlinge landbouwersziekte verzekering Inzameling papier Drie lammeren geboren Inkuilen van gras met behulp van maaikneusmachine De avonturen van Pepito Op woensdagavond, 2 maart j.l., waren de ouders der leerlingen van de open bare Dorpsschool, met enkele genodigden samengekomen om de, jaarlijkse grote ouderavond bij te wonen. Om acht uur was de hal van het schoolgebouw geheel gevuld en opende de voorzitter der ou dercommissie, de heer H. Soer, de bijeen komst. Hij heette alle aanwezigen harte lijk welkom en in het bijzonder de ge nodigden, waaronder de heer en me vrouw Enklaar, Ds. Israël, de besturen van Volksonderwijs en van de Oranje vereniging, het hoofd en de oudercom missie van de kleuterschool en enige oud- oudercommissieleden. De heer Soer sprak zijn blijdschap uit over de grote opkomst en gaf na een korte toespraak de leiding van de avond over aan het hoofd der school. Deze verzocht de secretaris, de heer J. W. Feith, de notulen van de vorige ouderavond te lezen. Onder dank voor de uitvoerigheid werden ze goedgekeurd. Hierna bracht mevrouw A. Wansink-Van de Brink het kasverslag uit. De inkom sten bestonden voornamelijk uit de op brengst der verloting tijdens de ouder avond en een tegemoetkoming in de kos ten van gemeentewege voor het beleggen van zulk een wettelijk verplicht gestelde bijeenkomst. De uitgaven betroffen hoofd zakelijk de kosten van de ouderavond, uitgaven voor de schoolkinderen op ver jaardagen van leden van ons Koninklijk Huis, het afscheid nemen van vertrekken de leerlingen bij het afsluiten van het schooljaar, enz. De kascommissie, be staande uit de heren Klein Velderman en Van de Maat, werd dank gebracht voor het nazien van de in orde bevonden boe ken. De heer Brouwer bedankte ook de penningmeesteresse hartelijk voor haar werkzaamheden. ACHT EN TWINTIG JAAR OUDERCOMMISSIELID. Bij het punt „verkiezing" gaf de heer Brouwer eerst een toelichting over de gestelde dubbeltallen. De stemgerechtig den, aldus spreker, zijn niet gebonden aan deze voordrachten, doch de ouder commissie stelde ze voor om 2 redenen. Men wil de kostbare tijd niet graag laten passeren op een ouderavond met herstem men, hetgeen onherroepelijk gebeurt als er geen leiding aan de verkiezing wordt gegeven. Men wil gaarne spreiding van de oudercommissieleden over de gehele schoolkring. De periodiek aftredende ou dercommissieleden, de heren G. J. Jan sen, J. H. Paalman en H. J. Schorfhaar werden met een grote meerderheid van stemmen herkozen. Zij namen alle drie hun herbenoeming aan. De voorzitter der oudercommissie was niet meer herkies baar. De heer Soer heeft acht en twintig jaren zitting gehad, wel een grote bijzon derheid. Drie jaar geleden werden hij en de heer J. Brihks gehulldigd d.oor de schoolkring in verband met het 25-jarig jubileum. Nu heeft het afscheid dan ook een eenvoudig karakter. De heer Brou wer spreekt met veel waardering over het werk van -de scheidende voorzitter. Zoveel in zijn vermogen lag, diende hij de belangen van de school en van de schoolkinderen. Geen moeite was hem te veel. Wat hij op zich ham, werd prompt uitgevoerd. Zijn afscheid betekent een gevoelig verlies voor de oudercommissie. De heer Soer ontving een doos sigaren als attentie. In zijn plaats werd als nieuw lid van de oudercommissie de heer H. W. Tulier gekozen, die met een paar stem men voorsprong zijn tegencandidaat de heer H. Huisman versloeg. Ook de heer Tuller aanvaardde onder applaus zijn functie, nadat de heer Brouwer hem in 't kort had gezegd, wat van hem ver wacht mocht worden. Een tiental tel- commissies hadden in de koffiepauze on der leiding van de heer C. Broersma de stembriefjes verwerkt, waarna deze ver slag uit kon brengen van de verkiezing. FILMTOESTEL: RUIM ELFHONDERD GULDEN TOEGEZEGD. Het schoolhoofd besprak hierna enige onderwijsaangelegenheden. Hij wees in het bijzonder op het lezen in de eerste klas en adviseerde de ouders er alle aan dacht aan te schenken of de kleintjes in de aanvangsklas goede vorderingen ma ken voor dit vak. Zo nodig een kwartier tje per dag luid op laten lezen thuis. De school geeft bibliotheekboeken mee in alle klassen, in plastic-omslag. Vooral de kleintjes beschikken nog over vrije tijd en hebben van een vlot leestempo heel veel voordeel in de hogere klassen. Le zen en Nederlandse taal gaan bovendien hand in hand. Wie voor lezen in de eer ste Idas niet mee kan komen, zal grote kans lopen niet te worden verhoogd. De meeste kleintjes lezen graag, aldus de heer Brouwer, en zijn wild op hun mooie bibliotheekboeken. Voorts besprak hij nog het huiswerkprobleem en nog enige kleinigheden. Daarna wees hij op de wen selijkheid om een filmapparaat aan te schaffen. Het onderwijs wordt hier, al dus spreker, gesteund met 280 beeldstrips en een prachtige projector, een radio, een bandaleerapparaat en een cyclostyle, maar we missen nog 'n goed filmapparaat voor bewegend beeld. Onze schoolkinderen zijn praktisch het meest geholpen met een apparaat waarop de zogenaamde stomme films gedraaid worden, speciaal voor on derwijsinrichtingen samengesteld. Maar voor feestdagen is het voor de jeugd pret tig, en uitvoerbaar, om eens geluidsfilms te draaien. Zo'n toestel kan ook in het winterhalfjaar ingeschakeld worden voor de schoolkring. De oudercommissie heeft de zaak besproken, aldus de heer Brou wer en vindt dat er een goed apparaat met mogelijkheid voor stomme- en ge luidfilms moet worden aangekocht. De oudercommissie wil de stoot tot een actie geven, doordat de leden zelf persoonlijk ieder 10 gulden geven. Het personeel volgt dit voorbeeld, zodat de eerste f 210,er al is. Het bestuur van de afdeling Volks onderwijs stelt, behoudens sanctie van de ledenvergadering f 250,beschikbaar. Van de aanwezige ouders zegden velen reeds een gift toe, tezamen voor f 703, Er kan dus alvast gerekend worden op een begin van f 1163,Personeel en oudercommissie zullen zich beraden hoe de actie snel en doeltreffend kan ver lopen. Zij geven tijd, moeite en geld. Ze verwachten, dat de schoolkring zich spon taan achter het plan zal zetten. Vermel denswaard is, dat er op deze avond reeds een gift ad f 100,werd toegezegd, een ad f 25,en meerdere ad f 10, In de pauze werd ook de verloting ge houden, om de kosten van de avond te bestrijden. De opbrengst was bijna f 200. Er werden nu een drietal films gedraaid door de heren Oosterbroek en Van de Bo- venkamp te Deventer. Het eerst een kleu renfilm over Aalsmeer. Vervolgens „En de zee was niet meer". Tenslotte een zwart-witfilm over de reis van Prinses Beatrix naar de West. De rondvraag en de uitloting der prijsjes vonden plaats. Hierna sloot het schoolhoofd deze druk bezochte en goedgeslaagde avond om 11 uur. Dubbele tuben: Voordeliger prijs. Uw tanden vragen het beste. De Provinciale V.V.V. in Overijssel zal in samenwerking met het gehele V.V.V.- wezen in onze provincie dit jaar de schijn werper richten op Amsterdam en wel ge durende de periode van 1019 maart a.s. Daartoe is samenwerking gezocht met V.V.V. Amsterdam en de Winkelvereni ging Kalverstraat-Heiligeweg. Gedurende bovengenoemde 10-daagse zullen de belangrijke winkelstraten in Amsterdam, de Kalverstraat en de Hei- ligeweg, versierd worden met 44 wapen schilden van diverse Overijsselse gemeen ten, elk schild geflankeerd door 2 Over ijsselse vlaggen, dus in totaal 88 dundoe ken. In 125 etalages worden show-cards ge plaatst met de uitnodiging „Kom in Uw vakantie naar Overijssel", terwijl in ver scheidene etalages foto's uit Overijssel de Officiële publicatie SPREEKUUR BURGEMEESTER De Burgemeester van Holten maakt be kend, dat hij op dinsdag 8 maart a.s. spreekuur zal houden in plaats van op woensdag 9 maart 1960. Holten, 1 maart 1960. De Burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR. De heer B. Tukkers herdacht dinsdag 1 maart het bijzondere feit, dat hij vóór 60 jaar geleden werd aangesteld tot jacht opzichter en nog altijd zijn beroep uit oefent, al is hij dan ook in het bezit van een pensioentje. Bij die gelegenheid werd hem door de voorzitter van de Ned. Ver eniging van Jachtopzichters, Mr. A. Ben ders te Bussum, met de gelukwensen van de vereniging een schilderij aangeboden, voorstellende een vlucht hoenders. Ook van de zijde van de buren, collega's en bekenden uit het jachtveld kwam men de nog krasse jubilaris even de hand rei ken, waarbij natuurlijk tal van oude her inneringen en jachtverhalen werden op gehaald. De heer Tukkers is in augustus j.l. 80 jaar geworden en gaat nog dagelijks het veld in. Zonder de spuit aan de rug zou hij zich niet gezond voelen. Op maatschappelijk tex'rein is hij vele jaren werkzaam geweest als bestuurslid van het algemeen ziekenfonds alhier. Toen dit voor enkele jaren geleden fusioneerde met het Algemeen Onderling Ziekenfonds „D.O.Z. van 1860" te Deventer, heeft hij zijn functie in verband met zijn hoge ouderdom neergelegd. De Onderlinge Landbouwersziekte- en ziekenhuiskostenverzekering „Holten en Omstreken" hield haar eerste ledenver gadering onder voorzitterschap van de heer A. J. Pekkeriet. Deze begroette in zijn openingswoord o.m. de heer J. Gunst van de „Ziekte Onderlinge" uit Zwolle en het bestuur van de zusterafd. uit Hellendoorn. Op deze vergadering werd een defini tief bestuur gekozen, welke zal bestaan uit de heren H. J. Arfman, G. Meijerman, J. Oolbekkink, G. Rensen en W. Velt- kamp. De administrateur de heer H. Vosman gaf vervolgens een overzicht van de werkzaamheden der verzekering vanaf de oprichting op 1 oktober j.l. Hieruit bleek, dat hoewel de verzeke ring met een klein aantal verzekerden was gestart, dit aantal reeds nu met 130% is toegenomen. Wel een bewijs dat er groei in zit. De heer J. Gunst uit Zwolle gaf voorts een uitvoerige omschrijving van de taak der verzekeringen die overal door de OLM-afdelingen werden en nog worden opgericht. Met nadruk wees hij er op, dat extra zware risico's onder andere sanatoria weer herverzekerd zijn, zodat een verzekering niet in grote financiële moeilijkheden ge raakt. De voorzitter bracht de heer Gunst dank voor zijn helder betoog. belangstelling van de voorbijgangér voor onze provincie zullen vragen. Ook worden nog verschillende Overijsselse voorwerpen geëtaleerd. Bovendien loopt parallel aan deze actie het inrichten van speciale eta lages door bedrijven en fabrieken in onze provincie. Tijdens deze periode wordt bij Vroom Dreesmann een V.V.V.-inlichtingen- stand ingericht waar Gerrie Wegink, Hen gelo, in Twents en Diny Smit, Almelo, in Urker klederdracht informaties zullen verstrekken, terwijl Fenny Oldeman, Om men, als reserve zal fungeren. Meer dan 30.000 folders worden in de komende maanden in Amsterdam aan uit gezochte adressen gezonden. De opening van deze 10-daagse vindt plaats op donderdag 10 maart a.s. Om 12 uur arriveren op de Munt 2 auto bussen, resp. met 22 boerinnen in de oude Kamp er eilander klederdracht en 16 Mar- kelose boerendansers met speelman. Omlijst door Overijsselse VV.V.-funC- tionarissen gaat het gezelschap via Kal- verstraat-Spui-Heiligeweg-Kalverstraat- Burgerweeshuis naar de Dam. Onderweg worden op enkele plaatsen op straat boerendansen gedemonstreerd terwijl tot slot in Hotel Polen binnenshuis nog wordt gedanst en een boerenkoffie- maaltijd de opening besluit. Aan dit festijn wordt tevens een pro- paganda-actie voor vakantiespreiding ge koppeld. HOLTEN I—RIJSSEN VOORUIT U 6—1 Voor rust boden de Rijssense geel-zwar- ten nog krachtige tegenstand ,ook toen al bleek dat de Holtenaren een ruime over winning zouden behalen. De Holtenaren wisten door M. Klein Velderman de score te openen. De Holtense achterhoede met spil E. Maats en backs T. Deyk en J. Traanman speelde een rustige en betrouw bare wedstrijd. Even voor de rust werd H. J. Jansen door H. v. d. Bos vervangen. Na de thee scoorden de Holtenaren al spoedig hun tweede treffer. De Rijssense tegenstand werd daarna veel minder en de Holtenaren konden toen zonder veel moeite tot 50 uitlopen, alvorens de Rijs- senaren het verdiende tegenpunt wisten te scoren. Even voor het einde maakten de rood-zwarten het halve dozijn vol. HAARLESE BOYS I—HOLTEN II 6—2 Holten speelde met niet minder dan vijf invallers tegen het eerste elftal van Haar- lese Boys, die reeds ongeslagen kampioen waren geworden. Voor de wedstrijd sprak de Holtense voorzitter H. W. ten Velde spelers en bestuur van de Haarlese Boys toe en feliciteerde hen met het behaalde kampioenschap. Hij wenste de club veel succes tijdens de promotiewedstrijden te gen De Zweef II. Aanvoerder J. A. Jansen bood zijn collega bloemen aan. Voor de rust nam Haarle een verdien de 40 voorsprong tegen een verband loos spelend Holten. Na de thee wisten de rood-zwarte reserves het spel te verplaat sen. Een foutje in de Holtense defensie betekende echter 50. Het volgende doel punt scoorden de Holtenaren door hun linksbuiten G. D. W. Brinks. Daarna scoor de G. Schooien met een effectvol schot de tweede Holtense treffer, 52. Een schot van J. Paalman belandde tegen de Haar lese deklat. Met een buitenspeldoelpunt bracht de thuisclub de stand op 62. HOLTEN Hl—ENTER Hl 0—3 In een matig gespeelde wedstrijd moes ten de rood-zwarten in de derde achtereen volgende thuiswedstrijd weer een neder laag accepteren. Nu was Enter III de bete re ploeg. Voor de rust hadden de bezoe kers een verdiende 20 voorsprong ge nomen. Bovendien schoten de Enterse rood-witten een strafschop naast het hei ligdom van keeper Schooien. Ook in de tweede helft waren de gasten de Holte naren de baas. Keeper Schooien kon toen een keer de bal uit het net halen. Junioren ENTER VOORUIT A—HOLTEN A 1—5 Het is jammer, dat de Holtense A-junio ren het in het begin van de competitie er een beetje bij hebben laten zitten, an ders was er zeker een kampioenschap ge komen. Nu werden de Enternaren aan de zegekar gebonden. Hoewel het met grote cijfers werd verslagen hebben de Enterna ren zeker niet slecht gespeeld. Vooral de voorhoede wist zich kansen te scheppen. Hierbij bleef het echter, want eenmaal voor keeper A. Stokkers gekomen, wer den de mooiste kansen om zeep gebracht. De ruststand was 10 in het voordeel van de gasten. Na de rust bleek de Enterse defensie niet meer opgewassen tegen het sterk op doelpunten aandringende Holten se voorhoedespel. Door doelpunten van H. Petter, V/. van Geenhuizen en A. Wëste- rik brachten de Holtenaren beide puntjes mee naar Holten. Het enige tegenpunt werd op dubieuze wijze gescoord, want het doelpunt werd gescoord uit een voor zet van een langs de lijn staande niet- speler. D.E.S. E—HOLTEN C 3—3 In een spannende ontmoeting wisten beide ploegen driemaal raak te schieten. De Holtense voorhoede kwam vaak tot goed sluitende aanvallen, die niet altijd door de Nijverdalse achterhoede konden worden onderbroken. Door dit gelijke spel staan de Holtenaren weer in de midden moot. Er moet nog één uitwedstrijd wor den gespeeld tegen Nijverdal d. BESCHOUWING EN PROGNOSES VOOR HET KOMENDE WEEKEND Holten I speelt zondag a.s. de uiterst moeilijke wedstrijd tegen het eerste elftal van W.V.V. uit Hengevelde. W.V.V. staat n.l. twee punten achter op Omhoog I en Holten I, die beide 22 punten uit 14 ont moetingen bij elkaar speelden. Wel moe ten de W.V.V.'ers dan twee achterstallige wedstrijden in winst omzetten. Wil Holten haar laatste kampioenskansen niet mis sen, dan zal ook deze wedstrijd in winst moeten worden omgezet. We geloven n.l. niet dat ©mhoog tegen Nijverdal II en G.F.C. II genoegen zal nemen met minder dan vier punten. Omdat de busverbindin gen met Hengevelde nogal moeilijk zijn, heeft het bestuur gemeend deze keer twee extra bussen te charteren voor het Hol- De Dorpsschool jeugd is met medewer king van het personeel begonnen met een actie om oud papier in te zamelen ten bate van een filmprojector voor bewegend beeld. In hun jeugdig enthousiasme ziet men ze huis aan huis vragen. Grappig was, dat 2 meisjes overal achter het net visten, tot een hunner op de gedachte kwam om ook naar de politie te gaan. Deze moed werd beloonder was nog niemand geweest bij deze adressen! i Bij de landbouwer Geesing op Zand- voortsplaats zijn het afgelopen weekend drie lammeren geboren. Mogen zij lente boden zijn, die een mild voorjaar voor spellen. tense supporterslegioen. De bussen ver trekken om half twee vanaf Smidsbelt. Holten III moet in Enter tegen het der de elftal van Enter spelen. Ook nu weer een nederlaag voor de rood-zwarten of zorgen de Holtenaren voor een verras sing? Holten A moet in Nijverdal tegen SVVN A de laatste wedstrijd spelen. Winnen de Holtenaren deze wedstrijd, dan hebben zij beslag gelegd op de tweede plaats achter kampioen Excelsior A. Holten B speelt in Rijssen tegen kam pioen Rijssen Vooruit A, waarschijnlijk een nederlaag. Holten C speelt de laatste wedstrijd te gen Nijverdal D. We houden het op een overwinning voor de rood-zwarten. PROGRAMMA A.s. zaterdag: SWN a—Holten a, 3.00 uur (2) R.V. a—Holten b, 3.00 uur (1); Nijverdal dHolten c, 4.15 uur (2). A.s. zondag: W.V.V. I—Holten I, 2.30 uur (2) Enter III—Holten III, 12.00 uur (1). ONGEVAL TIJDENS VOETBALLEN Even voor de rust van de wedstrijd Hol ten IRijssen Vooruit I kwam de Holten se linksbuiten ,H. J. Jansen uit het Neer dorp tijdens een Holtense aanval zo onge lukkig te vallen, dat hij zich onder behan deling van dokter C. H. Rietdijk moest stellen. Deze achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Na een fotocon trole bleek een gedeelte van het elleboog gewricht beschadigd te zijn. Het ongeval was niet te wijten aan ruw spel. Vermoe delijk zal Jansen de eerstkomende vier a vijf weken niet kunnen voetballen. Voor de Mededeling Rijkslandbouwvoorlichting De ontwikkeling der mechanisatie is in volle gang. Zo is er thans een machine ontworpen, welke veelbelovend is voor het inkuilen van gras en andere produk- ten. Deze machine is in staat het gras te maaien, tegelijk te kneuzen en op de wa gen te blazen. Dit alles in één wex-kgang en door één man bediend. Men behoeft dan niets meer te doen dan het gras van de wagen in de silo of grond- kuil te maken. De capaciteit van deze ma chine is: 1 ha. gras inkuilen in pl.m. 3 uur. Het bijzondere voordeel van deze ma chine is, dat door de kneuzende werking geen conserveringsmiddel als AIV-zuur, melasse of voederbieten toegevoegd be hoeft te worden en dat men toch een goed geslaagde kuil krijgt. Dit geldt voor de maanden mei en juni; later is een ge ringe hoeveelheid toevoeging gewenst. Het is duidelijk, dat deze methode een zeer belangrijke arbeidsbesparing geeft. Het vorig jaar zijn op praktijkschaal proefkuilen gemaakt in de omgeving van Wierden, Almelo en "Vriezen veen. In toj taal is hier pl.m. 50 ha. ingekuild. De re sultaten zijn bijzonder goed te noemen. De zuurgraad van deze kuilen was zon der uitzondering goed, zodat verwacht mag worden, dat dit ook een bijzonder gunstige omstandigheid is voor het ver krijgen van prima kwaliteit melk. De gehalten aan voederwaarde waren gelijk aan de landelijke gemiddelden van kuilen met AIV-zuur-toevoeging, welke steeds het hoogst waren van alle metho den. Dat deze methode er in de praktijk zeer goed ingaat, bewijst wel het feit, dat in de genoemde gemeenten, waar vorig jaar gekuild is, nu reeds verschillende nieuwe machines zijn aangeschaft. De kos ten zijn, gerekend naar de arbeidsbespa- ring en het besparen van de kosten voor toevoeging, laag te noemen. Enkele bestuursleden van de Vereni ging voor Bedrijfsvoorlichting hier ter plaatse hebben een viertal bedrijven be zocht, waar thans van dit kuilvoer ver strekt wordt. De indruk was zeer gunstig. Op één bedrijf werd van dit gras 30 kg per dag gegeven aan melkvee. Het jong vee uitsluitend kuilgras met iets stro. De conditie der dieren was prima. Op initiatief van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting zal er een speciale vergadering gehouden worden voor alle landbouwers van Holten. De bedoeling van deze vergadering is, dat hierdoor een deskundige voorlichting gegeven wordt betreffende deze methode van inkuilen. De geschiktste vorm van gebruik van deze machine is door een loonwerker of werk tuigencoöperatie. De Vereniging voor Bedrijfsvoorlich ting stelt het op prijs, dat gegadigden voor deze methode dit kenbaar maken, zo dat mogelijke aanschaf van een machine overwogen kan worden, omdat nu reeds gesproken kan worden van schaarste aan deze machines. Bezoekt daarom allen deze belangrijke vergadering, waar men volledig ingelicht wordt omtrent deze snel ingang vindende methode. De vergadering wordt gehouden op vrijdag 11 maart, 's avonds om 8 uur in hotel Holteijman, 46. „Wat een ijzige geschiedenis", mopperde kapi tein Druppel, ik hoop dat die arme stakker gauw ontdooit". Pepito was intussen ijverig doende Bloo- beest van de ijskorst te bevrijden en stortte vlijtig grote pannen heet water over zijn bevroren makker uit. „Het vriest nog dn Bloobeest", zei Pepito, terwijl hij bezorgd op de thermometer keek. Doch gelukkig kwam er na veel pannen heet water wat beweging in de gestalte van Bloobeest. Hij opende zijn mond een heel klein stukje en prevelde: „Ik bevriezen, ka pitein slapen!". „Wat zegt ie nou!", riep de kapitein verontwaar digd, ik geloof, dat meneer denkt, dat hij in bevro ren toestand alles mag zeggen!" en boos stapte hij weg. Spoedig was Bloobeest, dank zij de goede zor gen van Pepito, weer helemaal op normale tempera tuur gebracht en slurpte al smeltend van een grote kom gloeiende erwtensoep. Even later kwam kapitein Druppel weer binnen schuilgaande onder een grote stapel klederen, die hij droeg. „Hier scheepsjongen", zei hij tegen Bloobeest, nog steeds een beetje boos over de belediging, die Bloobeest hem had aange daan, „hier heb je een anti-vries-uitrusting!" Pepito kreeg ook warme kleren en Bloobeest bovendien nog een verrekijker! „De kapitein heeft kersverse plan nen!", dacht hij. En dat was goed geraden, want toen ze aan dek stonden, wees kapitein Druppel naar een hoge sneeuwberg. „Daar moeten jullie boven op klim men en kijken waar de open zee is. Begrepen?" „Jawel, heer kapitein, nog iets van uw dienst, heer kapitein?,, antwoordde Bloobeest die weer in eexi goed blaadje wilde komen maar de kapitein was al in zijn warme hut verdwenen. Sjok, sjok, sjok, strompelden Bloobeest en Pepito door de dikke sneeuw in de richting van de ijsberg, teneinde daar een blik in de verte te werpen.

Holtens Nieuwsblad | 1960 | | pagina 2