Brieven uit Mseuw-Zeeland (II) Jaarlijkse uitvoering Holfense Accordeonvereniging Jaarvergadering Ghr. Oranjevereniging Bijna duizend gulden mm Jfieriftaai I Blijf meester verkouden Gevonden en verloren voorwerpen BURGERLIJKE STAND Vergadering Chr. Plattelandsvrouwen Agenda PREDIKBEURTEN Grootmoedercursus Groene Kruis No. 9. Jaargang 12. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG ZATERDAG 5 MAART 1960 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal Uitgave van de Stichting Holtens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05Jf83 - 234 Adv.-prijs 1—15 mm. (a contant) f 2.—. Iedere mm. meer f 0.08 De Holtense Accordeonvereniging gaf zaterdagavond in Amicitia haar jaarlijkse openbare uitvoering onder leiding van haar dirigent, de heer J. Brekvoort uit Deventer. De toneelvereniging „O.C.H." verleende aan deze avond haar medewer king door opvoering van de klucht in 3 bedrijven van Jan Timmer: .,Een vriend komt over Er bestond voor deze uitvoering een zeer grote belangstelling, zodat de zaal tot de laatste plaats bezet was, waarbij vooral de jeugd domineerde. Dit kwam het muzikale gedeelte van de avond niet ten goede, want tal van jonge mensen blijken nog niet geleerd te hebben, tijdens de afwerking van de muzieknummers de stilte in acht te nemen door niet met el kaar te praten. Vroeger, toen deze programma's voor het merendeel bestonden uit volumineuze marsen, waarbij het fortissimo in de mu ziek een hoofdrol speelde, was dit mis schien niet zo hinderlijk, maar de heer Brekvoort had met zijn jeugdige en en thousiaste schare een programma met goede muzieknummers ingestudeerd, met zachte en melodieuse klanken, dat grote aandacht en stilte vereist. Wij noemen in dit verband „Liebeswalzer" van Peter Black, „Ave Verum" van Mozart naar een arrangement van F. van Norden, en de Frédici Ouverture van J. B. Kok naar een arrangement van R. Wassenaar. Vooral dit laatste was een van de beste num mers, die deze avond werden uitgevoerd. Bij de uitvoering van de „Kleine Operet te-potpourri" van J. de Bois zag de diri gent zich zelfs genoodzaakt het nummer even te onderbreken om stilte te verzoe ken. Een betreurenswaardige situatie, die velen toch wel iets te denken moest geven. Andere zeer verdienstelijk gespeelde nummers waren o.m. „Spelende golven" van R. Wassenaar, „Concertwals" van K. H. Moed naar een arrangement van W. Dacapo, de „Accordeonistenmars" van P. van Er naar een arrangement van R. Wassenaar en de „Avanti-mars" van J. B. Kok naar een arrangement van J. de Bois. De voorzitter van de H.A.V., de heer Joh. Nijendijk, die de avond met een kort welkomstwoord geopend had, bood de di rigent een klein geschenk aan als blijk van waardering voor diens uitstekende leiding en voor zijn echtgenote bloemen. De klucht, die O.C.H. vervolgens voor het voetlicht bracht: „Een vriend komt overis wel ingeslagen. Het publiek heeft soms onbedaarlijk gelachen om de malle situaties, die zich voox^deden en de figuren, welke op de planken werden ge bracht. De man van Tante Mia, Oom Ferdinand, die niet mee mocht komen logeren, maar als een vriend van de gast heer toch overkwam als Peter Kroet uit Indonesië, beleefde de wonderlijkste mo menten. Tegen zijn plotseling opduiken uit een grote mand in de huiskamer, aan het eind van het stuk, was zelfs een Ke nau als Tante Mia niet bestand. Zij viel dan ook prompt flauw in de armen van haar zwager, de architect Dirk Hoek. Wij hebben alle lof voor de wijze, waarop alle spelers zich van hun taak gekweten hebben. De heer J. Konijnen berg als de architect Dirk Hoek en L. Meinsma als Oom Ferdinand alias Peter Kroet hadden, met. hun spel wel het be langrijkste aandeel in het slagen van de klucht. Maar ook mevr. Meinsma-Kooy als Tante Mia, de heer H. Kromdijk als Elias Kruk, een zonderlinge neef, mevr. A. Wierbos-Koopman als de vrouw van Hoek, en mevr. F. Nijenrees-Jonker als haar zuster Ella deden het leuk. Ook is een woord van lof op z'n plaats voor mej. R. Kevelam als de dochter van architect Hoek, de heer G. Kooiman als Jaap, de kunstschilder, haar verloofde, mej. B. Meei'man als de dienstbode Annie, en de heer D. J. Schippers als de buurman Tip- stra, die het verdwijnen van Oom Ferdi nand signaleerde en daardoor de logeer partij een onverwacht einde bezorgde. De regie berustte bij de heer W. ten Berge en de gi'imering was weer uitste kend verzorgd door de heer Joh. van Geen huizen. De voorzitter bood na afloop de dames bloemen aan. Met een druk bezocht en gezellig bal werd de avond besloten. De leden van de Chr. Oranjevereniging „Vreest God, eert de Koning" kwam woensdagavond in de bovenzaal van de School met de Bijbel in jaarvergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer J. Kroon, die deze goed bezochte bijeen komst opende met gebed, na het lezen van een Schiftgedeelte, Prediker 4 vers 17 tot 5 vers 6. De heer Kroon sprak vervolgens een kort openingswoord, waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot het bestuurslid de heer E. Aaltink, die hersteld van een hem onlangs overkomen ongeluk op deze vergadering aanwezig kon zijn. Spreker betreurde het dat de heren be stuursleden H. J. Westerik en M. Stam wegens ziekte op deze jaarvergadering niet aanwezig konden zijn en hij wenste beide een voorspoedig herstel. DERTIG JAAR BESTUURSLID Woorden van dank en waardering sprak de heer Kroon tot de heer J. Beldman (Beuseberg), die als lid van het bestuur 30 jaar zijn beste krachten aan de ver eniging heeft willen geven. Ook de heren H. J. Westerik en G. Stam (Look) hadden 30 jaar zitting in het bestuur. De heer Westerik was vele jaren penningmeester en heeft in deze functie de vereniging op voortreffelijke wijze gediend. De heer Kroon deed zijn woorden vergezeld gaan van een rokertje. JAARVERSLAG Uit het door de secretaris, de heer Js. Beldman uitgebrachte jaarverslag bleek o.m. dat het ledental op 31 december 201 bedroeg. Dit aantal is zeker nog belang- De plaatselijke winkeliers hadden voor deze avond een flink aantal mooie prij zen beschikbaar gesteld. Mej. H. Haasjes en mej. D. Aanstoot waren er slechts 2 dagen naast bij het raden naar de leeftijd van zuster Joyce. Bij loting was mej. Aan stoot de gelukkige en zij kwam in het bezit van een prachtige wollen deken. Nadat de heer Wiggers een hartelijk woord van dank had gesproken tot allen die medewerkten aan het welslagen werd deze avond besloten met het zingen van 2 coupletten van het Wilhelmus. Deze „Viermaal Z.N avond" bracht op het podium Holtens Gemengd Koor, de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Glo ria", het jeugdkoor van „Soli", de Chr. Ontspanningsclub „COC" met de klucht „Professor Daantje" en de heer G. Lande- weerd (oud- lid van „Soli" met vakantie over uit Canada), die met pianobegelei ding van mevr. Schuppert-Stokkers en kele liederen zong. De zangkoren stonden resp. onder lei ding van de heren J. K. Warmink te Goor en W. van Erkelens te Enschede. Dinsdagavond werd in zaal „Amicitia" op initiatief van" de Chr. Gem. Zangver eniging „Soli Deo Gloria" een zang en toneelavond gehouden ten bate van de aktie „4 x ZN", welke aktie beoogt het bouwen van een diaconessenhuis in Paramaribo. De zaal was eivol, een feit waarover de heer J. Wiggers bij wie de leiding van deze avond berustte zijn grote vreugde uitsprak. Hoe meer zielen hoe meer vreugd. Meer portemonnaie's, meer geld. Aan vreugde en gezelligheid mankeerde het deze avond niet en mensen die goed gehumeurd zijn zeggen spontaan ja, wan neer in een of andere vorm hun mede werking wordt gevraagd. De entreeprijs van 1 gulden werd vlot betaald, raden naar de leeftijd van zuster Joyce (aantal dagen) bracht f 350 op en er werden ruim 300 „ZN" lepeltjes verkocht. De totale opbrengst bedroeg bijna dxiizend gulden. Het buitengewoon fraaie lepeltje is tot en met dinsdag 7 maart nog ver krijgbaar bij de firma H. J. Bouwhxiis en Zoon in de Oranjestraat. Dimedin, 20 februari 1960. Beste Holtenaren, In onze vorige brief waren we in Balbao aangekomen. Het was al donker toen we hier aankwamen, we kunnen er dus niet zo veel van vertellen. Van scheepszijde was al gewaarschuwd tegen de minder waardige praktijken van de'inwoners van Balbao en Panama City. De laatste stad ligt op 5 min. afstand met de bus van Balbao. Het zedelijke is er naar Holtense begrippen niet erg hoog en een stad van dieven. Een der passagiers werd onder het wandelen het polshorloge van zijn pols gerukt. We bleven hier een nacht liggen met de „Zuiderkruis". De volgende morgen zagen we Balbao in het daglicht. We zagen veel pelikanen en condors. De laatste zijn beschermde vogels, omdat ze veel afval en cadavers opruimen. Alles wat nieuw voor iemand is, is mooi. Zo verging het ons ook. We vonden het een prachtige omgeving met veel natuur schoon. Om 7 urn- vertrekken we weer met de wetenschap dat we weer een flink stuk water voor de boeg hebben. Op naar Tahiti. We hadden natuurlijk wel een en ander gehoord over dit mooie eiland en we zullen het dan nu met eigen ogen zien. Aan boord gaat alles z'n gewone gang. In het begin van de reis is alles ongewoon, maar na een paar weken is het ongewone er af, en de passagiers gaan zich vervelen. Er wordt meer ge rookt dan gewoonlijk. Gelukkig zijn de rookartikelen goedkoop aan boord. Op zee wordt geen belasting betaald. Op de morgen van de 11e november 1959 zien we in de verte Tahiti liggen. Het was toen 5 uxir. Het is een prachtig eiland. Woeste heuvels in de verte. Om 6 uur liggen we gemeerd aan de kade. De in woners van Papute, de plaats waar we gemeerd liggen, leven erg gemakkelijk. Ze werken niet zo hard en leven hoofd zakelijk van toerisme. Zodra we gemeerd lagen, zetten veel Tahitianen hun tentjes op, in de hoop veel klandizie te vinden voor hun snoeren met schelpen. Het is allemaal handwerk. Prachtig bewerkte schelpen, broches, dasspelden enz. En al les betrekking hebbend op Tahiti. Typisch was, dat 's avonds de prijzen tot op de helft gedaald waren, toen bleek, dat de arme emigranten niet zo erg kooplustig waren. We maakten een wandeling over een gedeelte van dit mooie eiland. Langs de weg overal bananenbomen en ananas, en buiten de stad hele bossen met cocos- palmen. De cocosnoten waren erg goed koop. Je hoefde ze alleen maar van de bast te ontdoen. De meisjes en vrouwen dragen een geurige bloem in het haar en de mannen achter het oor. 's Middags om half 5 vertrokken we weer. De kapi tein vond het raadzaam om bijtijds te ver trekken. De bemanning maakte een te dankbaar gebruik van dit verlof om hun dorst te lessen. En het bier op Tahiti was nogal aan de zware kant. Tussen Tahiti en Wellington beleven we niet zo veel, alleen dat er van scheepszijde iets wordt gedaan om de passagiers wat bezig te houden. Er worden spelletjes georgani seerd aan dek, 's middags voor de kin deren en 's avonds voor de groteren. De maaltijden zijn van goede kwaliteit en zijn op Engelse leest geschoeid, 's Mor gens gestoofd fruit bij het ontbijt; 's mid dags fruit na de maaltijd, en 's avonds een uitgebreid diner. Zondagavond de 15e november passeren we de datumgrens. De volgende dag is het dan dinsdag 17 november. Op de avond van de 17e no vember zien we de eerste vuurtorens van New Zealand. De andere morgen lopen we de baai van Wellington binnen. Aan onze linkerhand zien we de met sneeuw bedekte toppen van de Alpen van het Zuidereiland. Voor we gemeerd liggen, komen de douane en politie aan boord. Nadat we onze formaliteiten vervuld heb ben, kunnen we de wal op. 's Avonds om 8 uur zullen we met de nachtboot naar Lyttelton gaan. Maar eerst gaan we Wel lington verkennen, de hoofdstad van ons nieuwe vaderland. Het valt ons niet tegen. Prachtige winkels waar je alles kunt ko pen wat je maar wilt. In een volgende brief vertellen we weer verder over onze ervaringen in dit mooie land. Ontvang de hartelijke groeten van ons. Familie Tromop. Zij die dinsdagavond niet in de gelegen heid waren om financieel een steentje bij te dragen en alsnog gaarne medewerking willen verlenen aan het welslagen van het schitterende plan van de Ned. Chr. Radio Vereniging: het bouwen van een diaco nessenhuis in Paramaribo, kunnen hun bijdrage afgeven bij de heer J. Wiggers, Kolweg 14 of door storting op diens giro nummer 816803 s.v.p. met aant. „4 maal ZN". Met het afdragen van de totale op brengst uit Holten zal nog even worden gewacht. Vei'zocht zal worden de op brengst uit Holten te mogen aanbieden op de slotavond van de aktie en mogelijk zien we dan enkele ingezetenen in kleder dracht op het TV-scherm. over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten Zij schenken de rust tot herstel rijk op te voeren als alle leden zich even inzetten voor de ledenwerving. De heer Beldman stond in het jaarver slag uitvoerig stil bij de verschillende feestelijkheden, die in 1959 werden georga niseerd. Dank zij de royale financiële steun van de leden kon in begin septem ber weer feest gevierd worden met de kin deren van de School met de Bijbel en was het mogelijk om de schooljeugd ter ge legenheid van de verjaardag van Konin gin Juliana flink te trakteren. Bij verhindering van de heer Westerik werd door de heer Kroon financieel ver slag uitgebracht over het afgelopen jaar. De penningmeester boekte over 1959 een batig saldo van f 290.60. De inkomsten be droegen f 1182.35 en de uitgaven f 891.75. BESTUURSVERKIEZING Bij de gehouden bestuursverkiezing werden herkozen de heren B. J. Meijer, J. Oosterveld en J. Stam, terwijl inplaats van de heer G. Stam ,die zich niet her kiesbaar stelde, gekozen werd de heer E. Stam Gzn. BUITENFEEST OP 6 SEPTEMBER Bij bespreking van punt 5 van de agen da: „Ploe gaan we feestvieren?", werd besloten om bij gelegenheid van de ver jaardag van Koningin Juliana 's mor gens met de kinderen feest te vieren in „Irene". De jeugdtoneelgroep van de Chr. Ontspanningsclub „C.O.C." zal medewer king verlenen en er zullen enkele leuke films worden vertoond, 's Avonds zal er feest worden gevierd in „Irene" met me dewerking van „C.O.C." en de „Tegaha- ja's". Met het bestuur van de Holtense Oranje vereniging zal binnenkort gesproken wor den over gezamelijke feestviering op 5 mei. 's Avonds zal in „Irene" o.a. de prachtige speelfilm „Moeder kruistocht" worden ver toond. Het buitenfeest voor de kinderen van de School met de Bijbel zal op 6 sep tember worden gehouden. Na afhandeling van de agenda werden een tweetal mooie films vertoond over „Houthandel" en een prachtige kleuren film over de haven van Akkra (Ghana). De heer Js. Beldman sloot deze gezellige jaarvergadering met dankgebed. Gevonden: Gebreide linker want, zwart wit; hoofddoek; groene rechter dames handschoen; petje, grijs met bont; rood koordje. Verloren: Bruine linker herenhand schoen; spatlap VW met reflector; bruin lederen gevoerde glacé's; grijze rech ter crêpe handschoen; Zeeuwse broche (plat). Inlichtingen dagelijks van 9-12 en van 14-22 uur aan het Groepsbureau van de Rijkspolitie te Holten, Dorpsstraat 22. Geboren: Hendrika Johanna, dv J. Aan stoot en G. J. Vruwink, Kolweg 36. Ma ria Gerritjen, dv J. Veneklaas en W. H. Meilink, Dijkerhoek 79. Bernarda, dv J. B. Schuppert en C. Meijer, Kosterspad 7. Jan Willem, zv G. J. Paalman en M. J. Vosman, Borkeld 55. BEVOLKING: Vertrokken: H. Rietman van Look 34 naar Rijssen. J. J. La Grouw en gezin van Look 40 naar Deventer. J. J. van Duren van Dorpsstraat 30 naar Deventer. V. C. G. C. de Beauvesier Watson en gezin van Look 19 naar Deventer. Vorige week vrijdagavond hield de CPB, afdeling Holten, haar maandelijkse verga dering in „Rehoboth". De presidente, me vrouw J. Rietberg-van Lindenberg, open de de vergadering met het laten zingen van Psalm 119 vers 1 en ging voor in ge bed. Zij richtte een woord van welkom tot de leden en gasten, inzonderheid tot de spreekster voor deze avond, mej. Veld kamp, propagandiste van Maggi's Produk- ten Mij. N.V. Op boeiende wijze vertelde mej. Veld kamp allereerst iets over het ontstaan en de bereiding van Nescafé. Maggi heeft van deze poederkoffie de alleenverkoop in Nederland. De Nescafé, aldus spreekster, wordt be reid uit de beste versgebrande koffie. Na gemalen te zijn wordt hier extract van gemaakt. De vloeistof wordt daarna ver stoven en zo krijgt men de wereldver maarde oplosbare poederkoffie. Voor mensen, die gevoelig zijn voor caffeine, is de caffeïne-vrije Nescafé een uitkomst. Deze Nescafé is gemaakt van caffeïne-vrij gemaakte koffiesoorten. Hierdoor is het mogelijk voor iedereen op elk ogenblik van de dag verse en geurige koffie te zet ten. In de pauze werd de dames een kopje Nescafé aangeboden. Na de pauze sprak mej. Veldkamp over de verschillende Maggi-produkten. Voor Maggi's aroma zijn veel gebruiksmogelijk heden, b.v. in soep, groenten, slaatjes en gehakt. Een weinig Maggi-aroma aan ver schillende spijzen toegevoegd, geeft een fijnere smaak. Gemakkelijk en vlug klaar zijn de vele soorten Maggi-soepen in de bekende zilverzakjes. Voor velen een uit komst, omdat deze voordelig zijn en in korte tijd geserveerd kunnen worden. De dames werden nog op een kop uien soep getrakteerd, hetgeen zeer „in de smaak" viel. De presidente dankte aan het slot de Zaterdag 5 maart: Laatste dag inzending sollicitaties concierge wijkgebouw van het Groene Kruis. Maandag 7 maart, 7.45 uur: Forumavond van de AR kiesvereniging in het ge bouw „Rehoboth". Dinsdag 8 maart: Zitting woonruimte commissie inplaats van op 1 maart (zie officiële publikatie). Dinsdag 8 maart, 7.30 uur: Ledenvergade ring Runderfokvereniging „Fries-Hol lands" bij M. Kalfsterman. Spreker de heer B. Oosterveld, inspecteur NRS. Dinsdag 8 en woensdag 9 maart, 7.30 uur: Jaarlijkse uitvoering CJV Dorp in ge bouw „Irene" (zie adv.). Dinsdag 8 maart, 8 uur: Vergadering Her vormde vrouwenvereniging Dijkerhoek in „Bethanië". Woensdag 9 maart (Biddag), 8 uur: Uit voering Holtens Toneel in „Amicitia". Opgevoerd wordt het blijspel in drie be drijven „De verkochte bruid" van Arie v. d. Lugt (zie adv.). Woensdag 9 maart (Biddag) van 10-16 uur grote verkoping van partij Amerikaanse legergoederen bij Ab Mulder (zie adv.). Donderdag 10 maart: Rijwielhandel Bets van den Bos de gehele dag gesloten (zie adv.). Donderdag 10 maart, 7.30 uur: Jaarverga dering afdeling OLM bij M. Kalfster man. Spreker: Ir. E. Bouma, 2e secreta ris OLM, over „De EEG en de Neder landse landbouw". Vrijdag 11 maart, 7.30 uur: Jaarvergade ring van de School met de Bijbel in de hall van de school. Vrijdag 11 maart, 8 uur: Vergadering ver eniging Bedrijfsvoorlichting Holten over maaikneusmachine-aanschaffing - (zie bericht RLV). Zaterdag 12 maart: Feestavond Ulo-leer lingen in „Amicitia". Maandag 14 maart, 8 uur: Ledenvergade ring van de vereniging „Het Groene Kruis" in hotel Holterman. Dinsdag 15 maart, 8 uur: Jaarvergadering afd. Holten Ned. Roode Kruis met film vertoning „De Witte Engel" (zie adv.). Woensdag 16 maart, 8 uur: Vergadering afdeling Holten Bond van Plattelands vrouwen in hotel Holterman. Spreker: de heer Oltmans over: „De stamlanden van ons Vorstenhuis". Donderdag 17 maart en vrijdag 18 maart, 8 uur: Filmavond School met de Bijbel. Vrijdag 18 maart, 8 uur: Openbare verga dering van de Partij van de Arbeid. Spr. Mr. Th. J. A. M. van Lier. Zaterdag 19 maart, 8 uur: Feestavond van de Holtense Bestuurdersbond voor de leden van de bij het NVV aangesloten vakbonden in „Amicitia". Donderdag 24 maart, 7.30 uur: Vergade ring Plattelandsmeisjes in café Kalfster man. Vrijdag 25 maart, 8 uur: Toneeluitvoe ring van het beroepstoneelgezelschap „Studio" in „Amicitia". Opgevoerd wordt „De profeet uit de bergen". Maandag 28 maart, 8 uur: Jaarvergade ring VW „Holtens Belang". Ned. Herv. Kerk. Holten. 10 uur Ds. Ad- dink en 7 uur Ds. Israël. Aan de uit gang in beide diensten tweede gelegen heid inlevering offerbakjes voorjaars- zendingscollecte. Woënsdag 9 maart (Biddag voor het ge was) 10 uur Ds. Addink. Dijkerhoek. 10 uur Ds. Israël. Aan de uitgang: collecte inwendige zending en tweede gelegenheid inlevering offerzak jes voorjaarszendingscollecte. Woensdag 9 maart (Biddag voor het ge was) zie Holten. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds. Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor de hulpbehoevende ker ken in de classis Deventer. Het bestuur van het Groene Kruis ver zoekt ons het volgende te berichten: Voor de eerste keer zal er bij voldoen de deelname door Het Groene Kruis een grootmoedercursus georganiseerd worden. Deze cursus begint woensdag 23 maart om 2 uur en bestaat uit 4 a 5 lessen van an derhalf uur. Het cursusgeld bedraagt f 1,50. Graag zouden we willen, dat „alle" grootmoeders zich zo spoedig mogelijk hiervoor opgaven bij de wijkverpleegsters: H. J. Wansinkstraat 35-37, tel. 436. MnJaf Voos- hef fere ^©effg!- Beby-huïdje J-*-»poedER-ZALF spreekster hartelijk voor deze leerzame en gezellige voorlichting, waarna, na het gezamenlijk zingen van „Lof zij den Heer", mevr. Heeres-Algra ds avond ein digde met dankgebed.

Holtens Nieuwsblad | 1960 | | pagina 1