v1* VOETBAL HECTOR II—HOLTEN I 0—2 Eerst één minuut voor het einde wisten de Holtenareri uit een strafschop de zege veilig te stellen. Gedurende de gehele wed strijd hadden zij als gasten een veldover wicht. De Goorse groen-witten verdedigden zich echter zo goed, dat er voor de Holte naren geen doorkomen aan was. Dit kwam ook al, omdat de meeste Holtense aanval len hóór het centrum werden opgezet. De anders zo' gevaarlijke H. J. Jansen en M. Klein Velderman werden hier zo straf af gedekt, dat ze bijna geen kans kregen. Bo vendien plaatste de harde wind de spelers voor grote problemen. De ruststand was 0C. Na de thee probeerden de rood-zwar- ten het spel meer over de buitenspelers te laten lopen. Dit had al snel succes. Rechts buiten H. J. ten Velde drong gevaarlijk voor het Goorse doel op en gaf toen linksbuiten H v. d Bos dé kans de stand op 01 te brengen. Holten bleef sterker, kreeg zelfs goede kansen, maar de enkele uitvallen vari Hector waren zo, gevaarlijk, dat het een wonder was dat de gelijkmaker uitbleef. De anders zó prodüktievé voorhoede van Hol ten blèek deze keer onmachtig te zijn. Er moet veel beweeglijker en met meer over leg worden gespeeld! Door een strafschop goed te benutten, bepaalde H. v. d. Bos de eindstand op 02. Holten I 5 5 0 0 10 24—1 Omhoog I moest toestaan dat Enter II na een: spannend duel voor een verrassing zorgde (2—2) WrV.V. I had in Nijverdal veel moei te met Nijverdal II. getuige de benauwde 01 zege. SOS I versloeg tenslotte GFC II met 2—3. HOLTEN H—IÏAARLESE BOYS I 0—2 In een slecht gespeelde wedstrijd heeft leider Haarlese Boys I verdiend van de Hoi- tenaren gewonnen. De gasten bleken tech nisch iets meer- in hun mars te hebben. Door hun groter enthousiasme hebben ze deze wedstrijd echter gewonnen. De aanvals- linie van Haarle stelde wat teleur. Na on geveer 10 minuten spelen beoordeelde A. Meerman een hoge bal verkeerd. De Haar lese midvoor.: profiteerde hier. doeltreffend van. De Holtenaren verdedigden stug, maar verwaarloosden de aanval door het mid denveld prijs te geven. Enkele open Hol tense aanvallen leverden wel gevaarlijke situaties op, maar gedoelpunt werd er niet! Zelfs niet toen J. A. Jansen een vrije trap naar' de geheel vrijstaande J. te Velde plaat ste. Na de rust had Holten het windvoor- deel. Linksbuiten W. Bunt kreeg enkele fraaie kansen dicht voor doel, die echter over en naast werden geschoten. Nadat keeper Bijma, door op het goede moment uit te lopen, enkele gevaarlijke ac ties had onderschept, werd het verre op dringen van de Holtenaren hen noodlottig. Bij een snelle uitval wist de Haarlese rechts buiten vijf minuten voor het einde de zege voor zijn ploeg veilig te stellen. Holten II staat met drie punten achterstand op de tweede plaats achter Haarlese Boys I. Holten II 5 3 117 13—8 HOLTEN IIIMARKELO VOORUIT II 3—0 In de derby tegen Markelo Vooruit II be haalde Holten III een ruime zege. De 30 stand was in de rust al bereikt. De Holte naren sprongen wat nonchalant met de kan sen om, vooral in de tweede helft! Boven dien schoten de rood-zwarten niet genoeg. De Markelose voorhoede was geheel mach teloos, zodat keeper Schooien niet veel te doen kreeg. Samen met R.K.S.V. II staat Markelo Vooruit I boven aan in de 4e klas se. Twenthe II uit Goor volgt de leiders, met twee punten achterstand, goed. Onder aan staan Markelo Vooruit II, GFC IV eh Wierden IV. Holten III 5 2 0 3 4 18—19 EXCELSIOR A—HOLTEN A 1—0 Met het geringst mogelijke verschil verlo ren de Holtenaren deze keer van Excelsior A. Ook nu waren de Holtenaren doorgaans sterker. De voorhoede, duidelijk het zwakste deel van het elftal, bleek niet bij machte, een kans doeltreffend af te ronden. Boven dien was de Excelsior-keeper goed op dreef. Een fout in de defensie was er de oorzaak van dat Excelsior in de tweede helft het beslissende doelpunt kon scoren. Holten A 6 0 2 4 2 5—11 HOLTEN B—EXCELSIOR C 1—1 Holten B is de laatste weken goed op dreef. Nu werd Excelsior C (leider en zon der verliespunten) een puntje afgesnoept. De Holtenaren wisten door hun sterke verdediging goed stand te houden in de eerste helft. Enkele Holtense aanvallen waren zeer gevaarlijk. Zo belandden drie schoten tegen de lat. Na de rust nam Holten een voorsprong door W. Nijenhuis, die een voorzet van A. Klein Velderman prachtig inkopte. Even later scoorden de Rijssenaren de verdien de gelijkmaker, 11. Holten B 5 2 1 2 5 11—13 HOLTEN C—NIJVERDAL D 7—1 Holten C gaat het steeds beter doen. Nu werd Nijverdal D verslagen. De ruststand was 40 voor de Holtenaren. Na de rust voegden ze hier nog drie treffers bij. Bij de stand 60 redden de Nijverdalse jon gens de eer door hun midvoor. PROGNOSES. Holten 1 is zondag vrij. De wedstrijd Sportlust 1Holten 2 is uitgesteld. Holten 3 is ook vrij. Holten A kan a.s. zaterdag de eerste overwinning behalen op SVVN B uit Nij verdal. Holten B krijgt in De Zweef B een moeilijke opgave; toch ook overwinning? Dit geldt ook voor Holten C, dat DES E als tegenstander heeft. PROGRAMMA: A.s. zaterdag: SVVN B—Holten A 3.45 uur Holten BDe Zweef B 3.45 uur Holten C—DES E 2.30 uur A.s. zondag geen wedstrijden in Holten. Holten heeft momenteel geen trainer meer, daar de KNVB de heer J. van Mou- rik geen licentie heeft verstrekt. Pogingen worden gedaan dit nog voor elkaar te krij gen. Lukt dit niet, dan zal een andere trai ner worden aangetrokken. De eerstkomen de weken zal de training onder leiding van enkele spelers uit het eerste elftal staan. 4.200 toestellen in de Ver. Staten De landbouwluchtvaart wordt de laatste jaren steeds belangrijker. Dat blijkt bijv. hieruit, dat in alle delen van de wereld steeds weer nieuwe types vliegtuigen ver schijnen, die speciaal voor de landbouw zijn ontworpen. Amerika is het land, waar de landbouwluchtvaart het meest opgang maakt. Er vliegen in de Verenigde Staten niet minder dan 4.200 vliegtuigen, die uit sluitend gebruikt worden in de landbouw. Reeds in 1954 werden er in de Ameri kaanse landbouw 672.226 vlieguren ge maakt. Behalve het uitwerpen van poeder of het sproeien met vloeistof voor de be strijding van ziekten wordt het vliegtuig in de landbouw voor tal van andere doel einden gebruikt. Zo maakt men bijvoor beeld bij de nachtvorstbestrijding van vliegtuigen gebruik. Door een vliegtuig laag over de gewassen heen en weer te laten vliegen, komt de lucht in beweging, waardoor het optreden van nachtvorst wordt voorkomen. Het lijkt een kostbare geschiedenis, maar hoeveel kost het niet, wanneer een gehele oogst door nachtvorst wordt bedorven? De helikopter is voor dit doel uitstekend geschikt, omdat hij door de wind, die de rotor veroorzaakt de lucht flink in beroering brengt. In de Fairfield-valley werden zes vliegtuigen jes gebruikt om de tarwe-oogst tegen be vriezen te "beschermen. De toestellen vlo gen alsmaar heen en weer op tien meter hoogte boven de tarwe. Door de propel- ierwind konden de dauwdruppeltjes op de tarwe niet bevriezen. Op gelijke wijze worden, na een zware regenbui, ih Ame rika kersen beschermd tegen verrotting. De propelierwind droogde de kersen snel. Zelfs heeft men wel vliegtuigen ge bruikt om rijp fruit van de bomen te la ten vallen. Meer dan 5.800 vlieguren wer den gemaakt om vogels van rijstvelden te verjagen. Het vliegtuig heeft dus ook al als vogelverschrikker dienst gedaan. GEVAARLIJK Overigens is dat landbouwvliegen een gevaarlijk werkje. Het moet vlak bovep de grond gebeuren en maar al te dikwijls glijden de vliegtuigen af als ze een bocht maken. In 1952 waren er in de Ameri kaanse landbouwluchtvaart. 376 ongeval len. Meer dan 165 landbouwvliegers zijn er de laatste jaren in Amerika veronge lukt. Ook in ons land zijn diverse land- bouwvliegtuigen verongelukt. Misschien is de helikopter veiliger, maar die heeft het nadeel, dat hij duurder is in het ge bruik. De Nederlandse Kolibrie wordt al met succes in de landbouw toegepast, o.a. in de Wieringermeer. Hij wordt daar o.a. gebruikt voor het inzaaien van riet. De Nederlandse Kolibrie is bijzonder ge schikt voor het sproeien van landbouw gronden, al kan hij nog weinig lading meevoeren. De Nederlandse Helikopter Industrie (onlangs overgenomen door A.violanda) werkt nu echter aan een Koli brie met groter laadvermogen. Het be looft voor de landbouwluchtvaarteen aantrekkelijk toestel te worden. Na Ame rika is Nieuw-Zeeland het land, waar de landbouwluchtvaart het verst ontwikkeld is. In 1955 werden daar 84.787 vlieguren in de landbouwluchtvaart gemaakt en er vliegen 272 landbouwvliegtuigen. In Nw.- Zeeland wordt vooral kunstmest door vliegtuigen afgeworpen. In 1955 niet min der dan 350.000 ton. VOORDELEN. Voor de boer heeft het vliegtuig.tal van voordelen boven de spuitmachines op de grond. Ze vernielen het gewas niet en la ten geen wielsporen na. Er zijn nog maar weinig Nederlandse boeren, die er een eigen vliegtuig op na houden, maar er zijn een stuk of zes maatschappijtjes in ons land, die aan landbouwvliegen doen. Men kan die vliegtuigjes huren om land bouwgewassen te laten bespuiten. Het wordt steeds meer gedaan en verwacht mag worden, dat ook in Nederland de landbouwluchtvaart zich snel zal ontwik kelen.

Holtens Nieuwsblad | 1959 | | pagina 2