SCHOOL- EN VOLKSFEEST IN DIJKERHOEK MILJOENEN NODIG! Enorme deelname aan volksspelen Agenda l^urmrlijke Om Graads, Dika en Moo werd onbedaarlijk gelachen PREDIKBEURTEN No. 34. Jaargang 11. ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1959 Verschijnt elke zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1.35 per kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad' te Holten. Telefoon K 548-3 - 234 Adv.-prijs: 115 mm. (d contant) 2.Iedere mm. meer 0.07 De buurtschap Dijkerhoek heeft maan dag en dinsdag weer geheel in het teken gestaan van het jaarlijkse School- en Volksfeest dat dank zij de spontane mede werking van allen die tot deze bloeiende buurtschap behoren, weer uitnemend is ge slaagd. Op het met zon overgoten terrein bij café „Het Bonte Paard" (eig. H. Klooster boer) heeft dinsdagmorgen de schooljeugd zich kostelijk geamuseerd in de draaimo len en werd bij de verschillende spelen een sportieve strijd geleverd om de mooie prij zen die de feestcommissie beschikbaar had gesteld. Dinsdagmiddag kwamen de jongelui en de ouderen aan bod en het heeft ook bij de traditionele volksspelen niet aan de no dige sensatie en spanning ontbroken. De Holtense Muziekvereniging „H.M.V." zorg de dinsdag voor een vlotte muzikale om lijsting. FEESTAVOND MET GRAADS, DIKA EN MOO. Traditiegetrouw begonnen de feestelijk heden reeds maandagavond met een feest avond in een grote tent in de weide bij café „Het Bonte Paard", waar het beken de Wierdense revue-gezelschap „Graads, Dika en Moo" tweemaal anderhalf uur de pl.m. 600 belangstellenden op vlotte wijze een programma bracht, waarvan van be gin tot einde met volle teugen werd ge noten. Het publiek was gul met applaus en de ware ovatie die losbarstte na het slotbe drijf sprak overduidelijk taal: Graads (Gerhard Höften), Dika (mevr. Joke Wan- schers), Moo (mevr. Greet Wassink), Hen- nik (Albert Paauwe) en Jo van der Els (accordeon) hadden aan de ongetwijfeld hooggestelde verwachtingen ruimschoots beantwoord. Deze feestavond werd geopend door de voorzitter van de Volksfeestcommissie, de heer H. Kers, die mededeelde, dat burge meester en mevrouw Enklaar wegens va- cantie niet aanwezig konden zijn. De heer Kers sprak verder een woord van wel kom, waarbij hij zich in 't bijzonder richt te tot de heer en mevr. Ter Horst uit Om men en hij sprak woorden van hartelijke dank tot de familie Kloosterboer, de za kenmensen en de Dijkerhoekse bevolking, zonder wiens royale financiële medewer king het onmogelijk zou zijn telkenjare dit School- en Volksfeest te organiseren. HET SCHOOLFEEST. Dinsdagmorgen was de schooljeugd, in feestkledij gestoken, al vroeg bij de school en nadat „H.M.V." was gearriveerd ging het onder de vrolijke tonen van de fanfare naar de feestweide, waar spelle tjes gedaan werden, de kinderen rijkelijk werden getrakteerd en verder de draai molen een van de attracties vormde. Des middags kwamen de kinderen weer samen in de grote tent, waar ze naar hartelust genoten van Jan Klaassen en Katrijn. Onder luid gejubel werden 's morgens pl.m. 80 ballonnetjes opgelaten, die, aan gedreven door de straffe Noord-Wester, snel in Oostelijke richting wegdreven. Aan iedere ballon was een kaartje bevestigd met naam en adres van de afzender, als mede een verzoek om dit kaartje terug te willen zenden. Er zijn voor deze ballon wedstrijd een aantal prijzen beschikbaar gesteld. Tal van ouders kwamen tijdens het spel van de kinderen een kijkje nemen en ook de loco-burgemeester, de heer B. J. Vene klaas Slots, wethouder D. J. Wansink en HANDHAAF DE GOEDE TRADITIE In de komende weken zal de Stichting 1940-1945 blijkens een advertentie in dit nummer bij de contribuanten in deze ge meente de kwitanties 1959 aanbieden. De verzorging van de slachtoffers van het verzet en van de nagelaten betrek kingen moet regelmatig kunnen doorgaan en vraagt, boven hetgeen door de Staat wordt gedaan, jaarlijkse belangrijke som men. De Stichting 1940-1945 in sinds 1955 van de openbare inzamelingsmarkt verdwe nen, doch blijft vertrouwen op haar con tribuanten. De taak van de Stichting is nog niet beëindigd; zij zal nog een aantal jaren voor de meer dan zesduizend gezinnen van verzetsslachtoffers werkzaam moeten blijven. Handhaaf daarom de goede traditie en houdt uw vaste jaarlijkse bijdrage gereed als de heer Schöppers u een dezer dagen de kwitantie 1959 komt aanbieden. de gemeente-secretaris, de heer G. J. Lan- genbarg, gaven van hun belangstelling blijk. UITSLAGEN. Wij laten hieronder volgen de uitslagen van de kinderspelen. Klas I Meisjes (vlaggetjes in stoof ste ken): 1 Bertha Fikkert, 2 Diny Klooster boer, 3 Janneke Wechstapel, 4 Bea Huzen. Klas I Jongens (aardappels uit mand met zaagsel zoeken): 1 Gerard Wagen voort, 2 Henk Rensen, 3 Albert Ulfman, 4 Wim Haverslag, 5 Herman Klein Teese- link, 6 Wim Markvoort, 7 Jan Ulfman 8 Hans Witmer, 9 Jan Noteboom, 10 Ger- rit Vlogtman. Klas II Meisjes (lopen met bal op pol lepel): 1 Grada Willems, 2 Aaltje Rattink, 3 Gerrie Elbersen, 4 Joke Harbers, 5 Toosje Ebrecht. Klas II Jongens (blokjes rapen): 1 Wim Stevens, 2 Jopie Poliste, 3 Johan Scheper man. Klas III Meisjes (lopen met ei op lepel): 1 Dini Klaasses, 2 Jantina Pinkert, 3 Alie Nijland, 4 Dinie Jansen Manenschijn. Klas III Jongens (hoepelen): 1 Kees Witmer, 2 Wim Veneklaas Slots, 3 Henk Boode, 4 Jan Meijerman. Klas IV Meisjes (was ophangen) 1 Jo hanna Ulfman, 2 Dini Nijland, 3 Jannie Rensen, 4 Elly Fikkert. Klas IV Jongens (autoped-race): 1 Jan Bosschers, 2 Gradus Harbers, 3 Gerrit Vlogtman, 4 Jan Markvoort. Meisjes klassen 5, 6 en 7 (wedstrijd in het doorgeven van ballonnen). De groep, die de beschikbaar gestelde prijzen won, bestond uit de meiskes: Mineke v. d. Berg, Hennie Bosschers, Toos Wilmerink, Dikkie Ribbink, Jennie Wagenvoort en Bertha Ebrecht. GECOSTUMEERDE VOETBALWEDSTRIJD. De jongens uit de klassen 5, 6 en 7 speelden onder leiding van het hoofd der school, de heer J. W. Witmer, een par tijtje voetbal, waarbij zij zich in costuums hadden gestoken van zeer verschillende makelij. We zagen o.a. damesjaponnen (be paald niet de nieuwste creatie van de Pa- rijse modehuizen), waarin vlot spel en balcontrole tot de onmogelijkheden be hoorden. „Geheide" kansen gingen vaak verloren, omdat de speler over z'n eigen rokken viel. Al met al een leuke attractie. Het volgende tiental won: Gerrit Hendrik Rensen, Gerrit Sche perman, Wim Bannink, Gerrit Stevens, Gerrit Pinkert, Jan Ulfman, Herman Slui ter, Gerhard Paalman, Henk Markvoort, Henk Rensen. MIDDAGPROGRAMMA. 's Middags hadden op het terrein bij café „Het Bonte Paard" de volksspelen plaats, waaraan door een zeer groot aan tal dames en heren werd deelgenomen. De prijzen bestonden uit waardebonnen, te besteden bij Dijkerhoekse winkeliers De uitslagen luiden als volgt: Karretje rijden met ringsteken: 1 H. Luggenhorst en echtgenote; 2 E. J. Kers en mej. J. Kers; 3 W. Stevens en mej. Gerrie Markvoort; 4 H. Rietberg en mej. Dini Lubbersen. De prijzen die voor de versiering be schikbaar waren gesteld werden als volgt gewonnen: 1 H. Rietberg, 2 E. J. Kers, 3 H. Bosman, 4 W. Stevens. Ringsteken te paard (heren): 1 B. Vene klaas, 2 A. Peppelenbos. Schieten (vrije baan): 1 H. Klein Vel- derman (33), 2 G. J. Rietberg (33), 3 G. Tuitert (32), 4 H. Bosschers (31), 5 W. Bunt (30), 6 A. Nekkers (30), 7 G. Jansen (29), 8 B. Nijland (29). Schieten (personeelsbaan): 1 H. Sluiter Jzn. (31), 2 G. Jansen (31), 3 G. Tuitert (31), 4 B. J. Paalman (29), 5 H. Klooster boer (29), 6 E. J. Broekhuis (28), 7 G. Paalman (28). Ringsteken per fiets (dames): 1 Diki Jansen, 2 mevr. Stevens-Manenschijn, 3 Diki Scheperman, 4 mevr. Luggenhorst- Stegink, 5 Jannie Aanstoot, 6 mevr. Jan sen Manenschijn-Brinkman. Bromfietsen met hindernissen (heren): 1 H. Bosman, 30 sec. 4 strafp.; 2 Js. Boo de, 32.4 sec. 4 strafp.; 3 G. Sluiter F.Jzn., 32.6 sec. 4 strafp.; 4 J. Wissink, 28.6 sec. 8 strafp.; 5 B. Rensen, 32.8 sec. 6 strafp.; 6 H. Kappert, 37.6 sec. 0 strafp. Stoelendans: 1 mevr. Stevens-Meij er- man, 2 Marietje Paalman B.Jd., 3 Dini Veneklaas, 4 A. Kolkman, 5 Gerrie Rei- link, 6 Marietje Meesterberends, 7 Han- neke Sluiter Hd., 8 Dini Rensen H.Jd. Zaklopen (dames): 1 Dini Rensen, 18 sec.; 2 Jennie Kers, 18.4 sec.; 3 Bertha Markvoort, 19.8 sec.; 4 Dini Haverslag, 20 sec. Petten afslaan (heren): 1 H. W. Rietberg, 12 in 40 sec.; 2 B. Veneklaas, 14 in 60 sec.; 3 G. J. Beldman, 13 in 60 sec.; 4 E. Haverslag, 11 in 54 sec.; 5 G. Bannink, 3 in 20 sec. Zaklopen (heren): 1 J. Wissink, 20.4 sec.; 2 H. Luggenhorst, 22 sec.; 3 G. Slui ter F.Jzn., 23.4 sec.; 4 G. Bannink, 25 sec.; 5 H. Nekkers, 26 sec. Geblinddoekt kruiwagen rijden over plank (de inzittende dame voerde bij dit spel de teugels die de heren om de ar men kregen gebonden): 1 H. Rietberg en mej. Dini Lubbersen, 36.6 sec.; 2 J. Slui ter en mej. Marietje Aaltink, 44.2 sec.; 3 J. W. Weijers en mej. Marietje Paalman, 47 sec.; 4 E. Haverslag en mej. Dini Ha verslag, 48 sec.; 5 H. Manenschijn en echt genote, 50 sec.; 6 Jhr. 'van Coeverden en mej. Bertha Nekkers, 50 sec.; 7 H. Luggen horst en echtgenote, 53.6 sec.; 8 J. Wissink en mej. Fenna Aaltink, 58 sec.; 9 G. W. Bosman en mej. Hannie Paalman, 106 sec.; 10 W. Stevens en mej. Jannie Kers, 108 sec. Jaarlijkse collecte voor het Koningin Wilhelmina Fonds. De ontwikkeling van de medische we tenschap heeft de laatste tientallen jaren enorme vorderingen gemaakt. Zeer ern stige ziekten, die vroeger vele slachtoffers eisten, hebben hun vrees-aanjagend ka rakter verloren. Dank zij de grotere kun digheid van onze medici, de uitvoering van nieuwe therapeutische methoden, ver beterde hygiëne en het beschikbaar zijn van een heel arsenaal van nieuwe genees middelen, hebben velen hun leven met tal van jaren zien verlengd. Voor deze vooruitgang op medisch ter rein kunnen wij niet dankbaar genoeg zijn. En het is zeker niet te veel van ons gevraagd, die dankbaarheid in een offer om te zetten. Daartoe krijgen wij in de week van 31 augustus tot en met 5 sep tember de gelegenheid, wanneer voor het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kan kerbestrijding door de leerlingen van de lagere scholen en de Uloschool wordt ge collecteerd. Het Koningin Wilhelmina Fonds, dat thans tien jaar bestaat, heeft de steun wetenschap is helaas nog niet zo ver ge- van IEDERE Nederlander nodig, want de vorderd, dat de oorzaken van kanker en de ware aard van de kankercel bekend zijn. Wél kan in een groot aantal gevallen reeds op doeltreffende manier worden in gegrepen; kan veel leven worden behou den; veel lijden verzacht. De medici en andere wetenschapsmen sen spannen echter hun uiterste krachten in, ook deze gevreesde ziekte geheel „on der de knie" te krijgen. Maar voor al dit tijdrovende en kostbare werk is geld, veel geld nodig. Het is een kwestie van dui zenden, neen het gaat om miljoenen, vele miljoenen guldens. Onderzoekingen moeten op ruime schaal worden verricht; laboratoria gebouwd en van dure instrumenten voorzien; zieken huizen moeten beschikbaar zijn; deskun digen moeten worden opgeleid en daarna in de gelegenheid gesteld hun onderzoe- kiings- en genezingswerk onbelemmerd uit te voeren. Nogmaals: DAARVOOR ZIJN MILJOE NEN NODIG. Laten wij in dit jubileumjaar extra diep in onze beurs tasten. Er wordt van ons tercht een offer gevraagd. Laten wij geen dubbeltje in de bus stoppen, als het wel een gulden zou kunnen zijn. BESTRIJDT HET LEED, DAT KANKER HEET! HEUVELRUG IN RONO-UITZENDING De Radio Omroep Noord-Oost (RONO) heeft in de uitzending van vrijdagavond 21 augustus aandacht geschonken aan de Heuvelrug van Overijssel in verband met de vakantiebesteding in welke uitzending men voor wat Holten betreft de stemmen kon beluisteren van de voorzitter van de VVV „Holtens Belang", mr. W. H. Enk laar, de heer P. A. Bos en de heer H. Stuk- ker. Mr. Enklaar vestigde de aandacht op Holten als vakantieoord, de heer Stukker stond stil bij het verleden van Holten en de bij opgravingen gedane vondsten ter wijl Piet Bos vertelde over de fauna van de Holterberg en het Natuurhistorisch Officiële publikatie ZITTING WOONRUIMTE-COMMISSIE De voorzitter van de woonruimte-com missie maakt bekend, dat de maandelijkse zitting, dier commissie niet zal plaats hebben op dinsdag 1 september a.s., maar op dinsdag 8 september d.a.v. te 7.30 uur n.m. Holten, 28 augustus 1959. De voorzitter voornoemd, J. KROON. SUCCES VOOR „DE TREKKERS" Leden van de Wandelsportvereniging „De Trekkers" hebben zaterdag deelgeno men aan een 25 kilometer lange wandel tocht te Zuthpen uitgeschreven door de N.U.W. Ondanks het zeer warme weer wisten de Holtenaren een prachtig succes te boeken door in de 3e klasse met 53% punten beslag te leggen op de 2e prijs. De Tippelaars uit Zwolle wonnen met 541/3 de eerste prijs. Er werd door meer dan twaalfhonderd wandelaars aan deze tocht deelgenomen. Zaterdag 29 aug. zullen „De Trekkers" deelnemen aan een wandeltocht van 25 kilometer, welke tocht is uitgeschreven door de Almelose vereniging „Eltem". Hondendressuur Een flink aantal bezoekers, waaronder nog een aantal zomergasten, heeft woens dagavond in het Sportdal de verrichtin gen gadegeslagen van de leden van de Hondendressuurclubs uit Hengelo, Hol ten, Nij verdal en Rijssen met hun trouwe viervoeters. Met een achttal bouviers en herders hebben deze heren laten zien wat men deze honden met veel liefde, geduld en volharding allemaal kan leren. Het pu bliek heeft van het zeer afwisselende pro gramma zeer genoten. De demonstratie had plaats onder auspiciën van de uit voorjaar opgerichte Hondendressuurclub „Holten". Na een kort woord van welkom door de voorzitter van de Hengelose club, de heer H. ter Horst werd het programma, dat voor de microfoon door de heer ter Horst werd toegelicht, vlot afgewerkt. Na de algemene opmars, het volgen aan de lijn, en volgen links en rechts op commando werden verschillende staal tjes van apporteren getoond waarbij niet alleen gebruik werd gemaakt van hou ten, maar ook van ijzeren voorwerpen en zelfs van flessen. Luid werd er door de dieren op com mando geblaft doch de viervoeters zwe gen onmiddellijk zodra het commando „stil" was gegeven. Het schijfje worst werd volkomen ge weigerd hoe verleidelijk het er ook uit zag. Interessant waren de staaltjes van be waken van voorwerpen en het smokkel- drama. Onze plaatsgenoot de heer Jan Aaftink uit de Schoolstraat die met zijn prachtige herder voor de eerste keer aan een open bare demonstratie deelnam sloeg een zeer goed figuur. Al met al een programma waarvan de naar schatting 300 bezoekers hebben ge noten. H.M.V.-DRUMBAND NAAR CONCOURS De drumband van de Holtense Muziek vereniging „HMV" zal op zaterdag 12 sept. a.s. deelnemen aan een groot drum band-concours te Haarlo (gem. Eibergen). Tevens is er op de dag een groot natio naal muziekconcours. Zij, die met de drumband mee willen naar Haarlo kunnen zich opgeven bij de heren L. Meinsma, Kolweg 9 en J. Wig- gers,Kolweg 14, tel. 356. Bij voldoende belangstelling zal een extra bus rijden. AUTO BOTSTE OP MELKWAGEN Drie gewonden en materiele schade. Op de Deventerstraatweg even ten wes ten van hotel „G. Müller" is vrijdagmor gen van de vorige week om 9 uur de heer A. F. K. te Ameide, die met zijn echt genote op vakantiereis was naar Duits land, met zijn Opel op de melkwagen gereden van de melkrijder G. J. Wissink, die op weg was naar de Coöp, Zuivelfa briek „De Vrijheid". De heer K. liep als gevolg van deze botsing vlees- en schaafwonden op doch hij kon na behandeling het ziekenhuis te Deventer weer verlaten waar zijn vrouw enkele weken zal worden verpleegd om te herstellen van de hersenschudding, die zij opliep. Melkrijder Wissink kwam met de schrik en enkele gekneusde ribben vrij. Het paard sloeg na de botsing op hol doch kon vrij spoedig worden gegrepen. De melkwagen liep enige averij op doch de luxe auto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. Er ging pl.m. 900 liter melk verloren. Waarschijnlijk heeft de bestuurder van de luxe auto zich vergist in" de afstand, van een tegenligger of de melkwagen te laat opgemerkt. Zondag 30 aug.: Uitstapje Hengelaarsver- eniging „De Rietvoorn". Vertrek 2.30 uur voormiddag. Maandag 31 augustus, 8 uur: Aanmelding voor middenstandscursus 1959-1960 (zie adv.). Maandag 31 aug. t.m. donderdag 3 sept.: wegens vakantie gesloten Fa. H. W. ten Velde. (Zie adv.). Maandag 31 augustus tot zaterdag 5 sep tember: Fa. H. J. Bouwhuis, Oranje straat, wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 31 augustus tot zaterdag 5 sep tember: huis-aan-huis-collecte ten bate van het Koningin Wilhelmina Fonds door de leerlingen van de lagere scho len en de Uloschool. Lees met aandacht het bericht onder „Miljoenen nodig". Dinsdagavond 1 sept.: 7.30 uur Aanvang danscursussen dansinstituut Ruitenberg in café „De Waag" (J. Haverslag). Zie adv.). Donderdag 3 september, des avonds 8 uur in gebouw „Irene": toneeluitvoering door de Chr. Ontspanningsclub „COC". Zaterdag 5 september: fokveedag, aan vang keuringen 9.30 uur (zie adv.). Vanaf heden gelegenheid tot opgave bij dansclub Müller in hotel Müller. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10.30 u. (Bed. H. Doop) Ds. Israël. Collecte In wendige Zending; 7.30 uur Ds. Visser van Apeldoorn. Jeugddienst. Collecte voor de jeugddiensten. Dijkerhoek. 9.30 uur Ds. Addink. Col lecte voor „Bethanië"; 7.30 uur zie Hol ten. Geref. Kerk. 10 uur Ds. Torenbeek van Den Ham en 3 uur Ds. Van Belzen van Mariënberg. In beide diensten is de der de collecte bestemd voor kerkbouw in Lemelerveld. R.K. Kerkdiensten: (elke zondag): Rijs sen: 7 uur en 8.30 uur H. Mis, 10 uur Hoogmis; Nieuw-Heeten: 7.30 uur H. Mis, 10 uur Hoogmis. Geboren: Arendina Johanna, dv J. W. Karkdijk en J. Nijenhuis, H. J. Wansink- straat 29. Henricus Johannes Maria, dv H. J. Deten en J. G. Kolkman, Dijker hoek 88. Ingekomen: H. Dij kink van Hellendoom naar Espelo 88. F. J. L. Schoo van Onst- wedde naar Look 40. Gevonden: driekwart jas en zwarte sjaal; 2 zilveren ringetjes met steen; rij wielzadel; bruine lederen portemonnaie met inhoud; portefeuille met inhoud. Verloren: gekarteld broodmes, boter mesje en pannelap; aktetas met inhoud; herenportemonnaie, inh. o.a. zwemkaart; uitlaat v. motor; contactsleutel v. Renault (S 5231 R); zilveren gulden. Weggelopen: witte keeshond. Komen aanlopen: jonge herdershond, teef met grijs dek. De duivenklok registreerde Wedvlucht Maastricht: 1 en 10 G. Steu nenberg; 2, 3, 7, 9, 15 J. Schoneveld; 5. 11, 13, 16 C. W. Reeves; 6, 12 H. J. Aaf tink; 8 L. Gazan; 14 J. Schuppert. De door de firma Gebr. Veldhuis be schikbaar gestelde prijs werd gewonnen door de heer G. Steunenberg. Eerste .Scheerweg" G. Steunenberg; tweede „Scheerweg" J. Schoneveld. Wedvlucht Koblenz. Afstand 226 km. Lossing 11 uur. Aankomst eerste duif: 14.58.53 uur. 1 en 2 C. W. Reeves; 3 en 8 L. Gazan; 4 G. Veldhuis; 5, 7, 9, 11 en 12 J. Schone veld; 6 en 10 G. Steunenberg. De heer C. W. Reeves won de door sla ger Kalfsterman beschikbaar gestelde prijs, alsmede de eerste en tweede „Scheerweg". Wedvlucht Niederlahnstein. Afstand 233 km. Aantal duiven 33. Lossing 11 uur. Aankomst eerste duif 14.02.51. 1 en 3 J. Schoneveld; 2, 5, 6 en 8 C. W. Reeves; 4 L. Gazan; 7 H. J. Aaftink. De prijs die de heer C. W. Reeves voor deze vlucht beschikbaar had gesteld werd gewonnen door de heer L. Gazan. De eerste en de tweede „Scheerweg" waren voor de heer J. Schoneveld. Eindstand Afd. Jonge Duiven: 1 J. Schoneveld, 383.4 pnt. (Ie kam pioen); 2 C. W. Reeves, 355 pnt. (2e kam pioen); 3 G. Steunenberg 283.9 pnt. (3e kampioen); 4 H. J. Aaftink, 222.7 pnt.; 5 G. Veldhuis, 213 pnt.; 6 L. Gazan, 174.6 pnt.; 7 W. Aaftink, 80,7 pnt.

Holtens Nieuwsblad | 1959 | | pagina 1