QMMemaréó Landelijke ruiters dingen om provinciaal kampioenschap Jeugddienst Theater Arlequino bracht twee aardige een-acters e U.U.U. Uakcmtie- p,ko-g,kanwia Serenade voor Amsterdams gouden paar i\ Concours-hippique Zaterdag 1 augustus worden op de Erve Twenhaar aan de Rijssenseweg de Pro vinciale Kampioenschappen van de lan delijke rijverenigingen in Overijssel ge houden, bestaande uit dressuur, spring concours en pony-show. Ned. Welsh- pony-stamboek. 's Morgens om 8.30 uur beginnen de dressuurproeven (voor de leek weinig attractief).. Het middagprogramma, dat om 1.30 uur aanvangt biedt een parade van alle deelnemende ruiters (meer dan 100 paarden), een springconcours en de pony-show. De muziekvereniging 'HMV' verleent haar medewerking met korps en drum band. Verwezen wordt naar de voorbe schouwing in dit blad. Jeugddienst Behalve een cultureel- en amusements programma publiceren wij deze keer ook een bijeenkomst op geestelijk terrein. Op zondag 2 aug. a.s. wordt n.l. in de Ned. Herv. Kerk een jeugddienst gehou den, waarin als spreker zal optreden de onlangs benoemde radio-pastor van het IKOR Ds. A. Klamer, die grote bekend heid geniet door voordracht en inhoud van zijn preken. De dienst vangt aan om 7.30 uur. Me dewerking verlenen Anton Koopman, or gel, en Henny Fransen, trompet. Verwe zen wordt naar een advertentie en nade re mededelingen in dit nummer. De aandacht wordt er nog op gevestigd, -dat de plaatsen in de kerk vrij zijn en dat het gemis van een kerkboekje geen beletsel behoeft te zijn om de dienst bij te wonen aangezien boekjes in de banken aanwezig zijn. Concert en folklore Woensdag 5 aug. a.s. zal de Holtense Muziekvereninging „HMV" bij droog weer mede ter gelegenheid van de verjaar dag van Prinses Irene een mars-con cert geven op het verlichte podium op Kalfstermanweide. Het concert zal wor den afgewisseld met het optreden van de boeren-dansgroep „De Larense Schotsers". Het concert begint om 8 uur. Het be looft een interessante avond te worden, want vooral voor onze zomergasten is het optreden van de boerendansers een zeer aantrekkelijk schouwspel. Bovendien zul len dames en heren uit het publiek zeer zeker uitgenodigd worden om enkele oude dansen mee te dansen. „De Haoksebargen", „Smiets 't Wief weg", „Riepe Garste" en „de Lucia Wals" zijn enkele buitengewoon aardige dansen, welke uitgevoerd zullen worden door het Larense gezelschap, in originele boeren- kledij. Ter dekking van de onkosten zal een entree van f 0.35 cent gevraagd worden. Na afloop van dit evenement is er gele genheid om te dansen in Amicitia. Hier voor wordt verwezen naar een adverten tie in dit blad. Het kan een zeer jolige avond worden. 9 VVV Holterbergrit per auto Bij voldoende deelname zal de volgen de week woensdagmiddag weer een bus tocht worden gehouden door de Holter- berg en omgeving met onder andere prachtige vergezichten over Salland en Twente. Er wordt tevens een korte wandeling gemaakt van pl.m. 20 minuten over de terreinen van het Staatsbosbe heer. Opgave hiervoor zo spoedig mogelijk bij het V.V.V.-bureau, Dorpsstraat 33, telef. 373. Prijs 1.25 per persoon. piillllllllllllllllllllllllllilllllilllllllllllllllllUlilllllllllllllllllllllllllllllll I NED. HERV. KERK. j Aanvang 7.30 uur. f| Spreker: j§ Ds. A, KLAMER j (Radio-Pastor IKOR) H Orgel: Anton Koopman Jr. H |j Trompet: Henny Fransen j| iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiuiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiil ONDERWUSMUTATIES Tot 9e onderwijzer aan de openbare Ulo school in tijdelijke dienst werd be noemd de heer W. C. Damen te Nijmegen. De heer H. de Boer, onderwijzer aan de o.l. Dorpsschool, ontving een benoeming bij het lager onderwijs te Lochem. Aan mevr. J. M. de Raadt-Pot te De venter is met ingang van 1 augustus a.s. eervol ontslag verleend als onderwijzeres in tijdelijke dienst aan de o.l. Dorpsschool. Tot tijdelijk onderwijzeres aan die school werd benoemd mevr. B. Broere-Bos te Holten. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer H. Brinkman, Neerdorp 97, slaagde te Deventer voor het examen Associatie-diploma Boekhouden. Puzzel-wandeltocht Donderdag 6 aug. organiseert de Wan- delsportvereniging „De Trekkers" een puzzle-wandeltocht van pl.m. 8 km. langs de mooiste plekjes in onze omgeving. De start heeft plaats tussen 18.30 en 19.30 uur bij café Jansen, Dorpsstraat, waar tevens de aanmelding voor deelna me kan geschieden. Inleggeld voor volwassenen f0,50; kinde ren beneden 15 jaar f 0,25. Er zijn enkele mooie prijzen beschikbaar. Dagtochten OAD De Overijsselse Autobusdiensten orga niseren met comfortabele touringcars tal van dagtochten. Inlichtingen worden ten kantore van de OAD N.V. Burgemeester van der Borchstraat en op het VW-bureau gaar ne verstrekt. Informatie Het informatiebureau van de V.V.V. verleent gaarne zijn bemiddeling voor het maken van tochten per touringcar. Reisgidsen voor bus. en treindiensten, alsmede ander propaganda-materiaal aanwezig. Nat. Historisch museum Elke vrijdagavond 8 uur rondleiding in het Nat. Historisch Museum van de heer Piet Bos, met z'n prachtige diora ma's, door de eigenaar zelf of diens zoon Kees Bos. De heren Bos zijn gezellige en des kundige causeurs. Zij vertellen de be zoekers zeer interessante dingen over de fauna van de Holterberg en omge ving. Het museum is uitgebreid met een tropisch gedeelte, een bijzonder en kleurrijke schoonheid. Voor de komende weken Reeds thans is bekend, dat de verschil lende plaatselijke verenigingen nog bij zonder aardige evenementen zullen ver zorgen: Op woensdag 12 aug. verzorgt de Hon- dendresseerllub ,HDC Holten' een demon stratie met politiehonden. Gedemonstreerd worden: bewaking, kinderen en voorwerpen, springen, appor teren, pakwerk, stellen (van misdadigers), speuren enz. Donderdag 13 aug. geven de Bergrui- ters een bijzonder aantrekkelijk pro gramma in Kalfstermansweide: Springen, dressuur, ponyshow enz., enz. De MAC „De Holterberg" heeft beslag weten te leggen op de Motorkozakken, die op zaterdag 15 aug. een wereldstad-pro gramma geven in het Sportdal. Aanvang 19 uur. Van 9 tot en met 12 aug. wordt weer de jaarlijkse tentzending gehouden in Kalfstermansweide. De wandelclub „De Trekkers" houdt 13 aug. haar laatste puzzle-wandeltocht. e De hotel- en pensionhouders, houders van kampeerboerderijen en -terreinen worden vriendelijk verzocht de aan dacht van hun gasten op het Vakantie programma te vestigen en het zo mo gelijk in hun inrichting op te hangen. Op de maandag j.l. te Rijssen gehouden veemarkt werden aangevoerd: 1218 stuks vee, runderen 102, varkens 1116. Prijzen: 42 vette koeien, eerste kwali teit van f 2,90 tot f 3,30 per kg slachtge- wicht; 30 melk- en kalfkoeien van f 800,- tot f 1000,- per stuk; 25 pinken van f 450,- tot f 650,- per stuk; 5 graskalveren van f 300,- tot f 450,- per stuk; 16 drachtige zeugen van f 325,- tot f 400,- per stuk; 24 loopvarkens van f80,- tot f95,- per stuk; 1076 biggen van f 57 tot f 68,- per stuk. Overzicht handel: Vette koeien: Handel traag, prijzen da lend. Gebruiksvee: Handel traag, prijzen da lend. Pinken en kalveren: Handel traag, prij zen dalend. Varkens en biggen: Handel vlot, prijzen onveranderd. AUTOBUSTOCHT HOLTERBERG Voor de door de VVV georganiseerde autobustocht over de Holterberg en om geving bestond woensdagavond zo'n gro te belangstelling, dat niet alle zomergas ten, welke zich hiervoor opgegeven had den, een plaatsje in de beschikbare tou ringcar van de OAD konden krijgen. Het ligt in het voornemen van de VW om woensdag a.s. een middagtocht te or ganiseren, waarvoor men zich op het in formatiebureau serre café Maats kan opgeven. De serene rust in de buurtschap Neerdorp, in de omgeving- van de Grutoweg en de Flis- weg, werd donderdagavond plotseling ver stoord. Wij zeggen niet „wreed verstoord", want het waren melodieuse klanken, die zich in de avondschemering voortplantten. Het pension „Ruimzicht" van de familie Beumer telde onder haar zomergasten een gouden paar, dat in kleine familie- en ken nissenkring en in de rustige sfeer van het buiten zijn, dit heugelijk feit op intieme wijze vierde. De heer en mevrouw W. Molenaar en N. Molenaar-van Hoek uit Amsterdam, want zij waren het, werd een leuke verrassing bereid. De muziekvereniging „H.M.V." bracht hen een serenade en het bestuur van de V.V.V. sloot zich hierbij aan en bood bij monde van zijn voorzitter, burgemeester Mr. W. H. Enklaar, het bruidspaar zijn geluk wensen en bloemen aan. Het was een aardig moment toen de mu zikanten geheel onverwacht arriveerden en in tegenwoordigheid van de talrijke pen siongasten en omwonenden, die in allerijl kwamen toesnellen, hun feestelijke klanken lieten horen in de avondlijke stilte. Burgemeester Enklaar zeide in een korte toespraak dat hij bij het uitbrengen van zijn gelukwensen niet zo welluidend kon zijn als de muziekvereniging, maar dat hij na mens de V.V.V. daar toch gaarne enkele woorden aan wilde toevoegen. Vijftig jaren nopen tot een terugblik en tot een feeste lijke herdenking en hij kon zich voorstellen, dat men daarvoor de gezellige sfeer van pen sion Beumer had gekozen. Hij wenste het gouden paar nog tal van gelukkige jaren toe. De voorzitter van H.M.V, de heer A. Wes- terik, sprak dezelfde wensen uit toen hij het gouden paar complimenteerde. Een zoon van het echtpaar Molenaar bracht de burgemeester en de muzikanten dank voor deze spontane huldiging, waar door zijn ouders zeer waren getroffen. Hij vond het een buitengewoon aardige^ geste, dat aan het feest van zijn ouders aandacht was besteed en vond het een rijk bezit, deze gewoonten van het platteland. In de tien jaar, dat men hier al komt logeren is er een band ontstaan met Holten, dat hij en zijn familie nog altijd zeer bewondert om haar schitterend natuurschoon en de uit stekende verzorging, welke men hier geniet. Met enkele marsen werd deze serenade be sloten, waarna verversingen werden aange boden. Op de tournee, die een aantal Haagse to neelspelers en -speelsters onder de naam „Theater Arlequino" momenteel maakt langs de verschillende Nederlandse vacantie-cen- tra, heeft dit groepje ook Holten aangedaan. Zaterdagavond speelde het in Kalfster mansweide op het podium, dat daar elk jaar wordt opgericht voor de actualiteiten van het V.V.V.-vakantieprogramma, zodat zij hun eigen plankier niet behoefden op te stel len, maar het bestaande podium slechts van de nodige aankleding konden voorzien om op middeleeuwse wijze het publiek hun kunst te brengen. ging om een stuk grond, dat de beide buren voor het hunne hielden. Pas toen Iwan door een ernstige hartaanval getroffen werd, die Stephan Stepanowski de stuipen op het lijf joegen, kwam de verloving tot stand, maar, zo bleek aan het slot, de aanspraken op het grondbezit zouden de eerste tijd de ver houding tussen het verloofde paar nog wel belangrijk beheersen. De spelers oogstten na beide stukken een zeer hartelijk applaus van de ruim tweehon derd toeschouwers, die hun spel op het met schijnwerpers verlichte podium met grote aandacht volgden. De vice-voorzitter der V.V.V., de heer Beijers, sprak een kort welkomstwoord, wees op de zorg voor avond-verstrooiïng voor de zomergasten en dankte de hotelhouders, zo merhuisjeseigenaren en zakenmensen vodr het beschikbaar stellen van een aantal mooie prijzen voor de aan dit evenement verbon den kleine verloting ter dekking van de kos ten. 's Middags woonden pl.m. 200 kinderen een voorstelling bij van het grappige kinderstuk „De Schelmenstreken van Harlekijn", om wiens streken zij vaak hartelijk moesten lachen. Het werd gespeeld door Erna Ooster ling en Will Steenbergen. De belangstellin voor de avondvoorstelling viel wat tegen. Wij schrijven dit toe aan het feit, dat zaterdags veel verwisseling van va kantiegangers plaats vindt. Er kon toch nog een klein batig saldo in de kas van de V.V.V. worden gestort. Vorige week gaven we het bericht van het huwelijk van juffr. Ali, die tot voor kort leidster was aan de Chr. kleuterschool, met de heer Nauta uit Rijssen. Het was toen niet mogelijk een foto van deze gebeurtenis op te nemen. We willen echter thans dit „plaatje" van het bruidspaar met de kleu ters onze lezers niet onthouden. Die middeleeuwse stijl kwam ook sterk tot uitdrukking in de beide een-acters, die in de openlucht werden opgevoerd. Vooral het kluchtige spel „Het testament van Vader Leleu" van Roger Martin du Gard, dat door Lou Steenbergen, die de regie had, uit het Frans is omgewerkt in sappig Vlaams, gaf de toeschouwers enig inzicht hoe het vroeger met rondtrekkende toneelgezelschappen kan zijn toegegaan, en ademde door inhoud en aankleding de geest van enkele eeuwen terug. Het was een leuk en dikwijls geestig spel, dat door het kleine gezelschap verdienstelijk werd opgevoerd. Will Steenbergen speelde op voortreffelijke wijze de dubbelrol van Vader Alexandre en Vader Leleu en Erna Oosterling vertolkte met veel charme de rol van Torine, de dienstmaagd, die zich een leven lang voor vader Alexandre had uitgesloofd en bij zijn dood moest ervaren, dat zij niet de beloofde erfenis kreeg. Haar geraffineerde opzet om na de dood van vader Alexandre, père Leleu, in diens plaats als erflater te doen optreden, om haar als erfgename aan te wij zen, mislukte doordat de oude notaris aar dig gespeeld door Theo van Duin zich in de boot liet nemen en père Leleu zich zelf als erfgenaam aanwees. De tweede een-acter, die na de pauze werd opgevoerd, was een blijspel uit het Russisch „Het Huwelijksaanzoek" van An ton Tsjechow, waarin nu ook Theo van Duin zijn uitstekend acteer-talent kon demonstre ren. Erna Oosterling speelde hierin voor Natalja, de dochter van de groot-grondbezit ter Stephan Stepanowski, vertolkt door Will Steenbergen. Het huwelijksaanzoek van de oorspronkelijk zeer schuchtere Iwan Wasil- jewitsj (Theo van Duin) aan de bepaald niet met veel vrouwelijk schoon bedeelde Natal ja, ontaarde in een hevige twist, toen het Zaterdag zal Holten in het teken staan van de landelijke ruitersport. De L.R.V. „De Bergruiters" organiseert dit jaar in onze lan delijke dreven de provinciale kampioen schappen, waarbij de candidaten moeten worden aangewezen, welke binnenkort op het hoogste niveau de Overijsselse kleuren zullen hebben te verdedigen in de strijd om het landskampioenschap. Dat de Holtenaren deze organisatie op zich hebben genomen zal wel niet vreemd zijn aan het feit, dat het in Holten momenteel hoog-seizoen is wat het vreemdelingenver keer betreft en dat men hoopt, dat onze zomergasten, die altijd sterk geïnteresseerd blijken te zijn voor de ruitersport, in groten getale de verrichtingen van de elf deelne mende rijverenigingen zullen komen gade slaan. De provinciale kampioenswedstrijden wor den gehouden op de grote weide van het Erve „Twenhaar" aan de Rijssenseweg, in de onmiddellijke nabijheid van het bungalow kamp „Twenhaarsveld". Landelijke rijverenigingen uit Markelo, Bathmen, Hellendoorn, Delden, Wierden Die- penheim, Olst, Zwollerkerspel, Lonneker, Avereest, Dalfsen, de Noord-Oostelijke Pol der en uit Holten zelf zullen elkander in de morgenuren naar de kroon steken in de dressuurproeven in de klassen L, M en Z. Voor het eerst in de geschiedenis van de provinciale kampioenschappen zullen pony achttallen aan deze dressuurproeven deelne men. De L.R.V. „Lonneker" komt met één en „de Bergruiters" komen hierbij met twee pony-achtallen uit. Voor insiders valt hier iets essentieels van de ruitersport té beleven, voor leken zijn deze dressuurproeven minder interes sant en aantrekkelijk. Hun belangstelling zal uitgaan naar het middagprogramma, dat om half twee begint met een parade van alle deelnemende ruiters en amazones, onder lei ding van de instructeur van de Bergruiters, de heer H. Beldman, en de prijsuitreiking van de dressuurproeven. SPRINGCONCOURS Daarna begint het sprinconcours in ver schillende klassen, afgewisseld door een show van pony's van het Ned. Welsh-pony- stamboelc en de keuring van 26 stamboek- paarden van het type landbouwrijpaard. Voor het springconcours, klasse B, dat in twee manches verreden zal worden, zijn niet minder dan 59 deelnemers ingeschreven, waaronder een viertal amazones. Het grote evenement van deze middag zal worden gevormd door het kampioenschap springen in de lichte en zware klasse, waar voor resp. 17 en 11 ruiters zijn ingeschreven. De Holtense Muziekvereniging „H.M.V." verleent haar medewerking aan dit concours, o.a. met haar drumband. Voor de verschillende onderdelen zijn tal van fraaie prijzen beschikbaar gesteld in de vorm van wisselbekers, medailles en geld prijzen. De jury voor de dressuurproeven en het springen zal bestaan uit de heren J. Hem mes, Haren; H. P. Waalkens, Blijham; W. Breukink, Brummen; D. van Ginkel, Ter- schuur; Ir. Th. Joosting, Almen; B. Lievc- stro, Almelo; H. J. Mensink en B. A. Meiï- sink, Winterswijk; H. J. Odink, LeidscheiV dam; E. Rottink, Welsum; M. Buyserd, Apel doorn; W. C. Minnen, Woudenberg; J. H. Venderbosch, D. W. Weenink en J. W. Wee- nink, Varsseveld. De jury voor de landbouwrijpaarden be staat uit Mej. H. E. J. M. ten Bos, Almelo, en de heren A. J. Ganzeboom, Raalte en F. Schopman, De Lutte.

Holtens Nieuwsblad | 1959 | | pagina 2