u.u i.'ffvffH COC voerde vermakelijke klucht op Ia SECRETARESSE een boeiend beroep m e ,U. Vakantie- pAagAatnma fff, Hi 'VSSÈZSÊ. 'H- - 13KB' üi 1 VOETBAL Agenda PREDIKBEURTEN No. 27. Jaargang 11. ZATERDAG 4 JULI 1959 Verschijnt elke zaterdag. 10LTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1.35 per kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad' te Holten. Telefoon K 5483 - 234 Adv-^PrVs: 1—15 mm. (a contant) f 2.—. Iedere mm. meer 0.08 Ter gelegenheid van de verjaardag van Prins Bemhard en in liet kader van het V.V.V.-vakantieprogramma bracht de Chr. Ontspanningsclub „C.O.C." maandagavond in Irene voor het voetlicht de klucht in 3 be drijven van Bets Peets „'t Hing in de lucht". Er bestond voor deze uitvoering een goede belangstelling en vooral de jeugd was sterk vertegenwoordigd. De bezoekers hebben zich tijdens deze voorstelling goed geamuseerd, want er kwamen tal van momenten in voor, die zeer amusant waren. Het ging om een paar jongelui, die door hun respectievelijke oom en tante in de ge legenheid werden gesteld om voor meester in de rechten en voor dokter te studeren, maar reeds vroeg met elkaar getrouwd waren en het toneel als loopbaan hadden gekozen. Het lag in de verwachting, dat oom en tante zich voor de studie van hun pupillen De laatste examenvragen zijn beant woord, de handtekening van de geslaag de prijkt onder het diploma, het afscheid van de school is gevierd en nu is er ein delijk volop tijd om in alle rust te beslis sen welke loopbaan men wil kiezen, of op welke carrière men zich verder wil voorbereiden. Voor de meisjes onder de geslaagden is een aantrekkelijke werkkring die van se cretaresse of die van correspondente. Voor de vervulling van beide beroepen is een aparte, op de praktijk gerichte op leiding nodig; toegang tot de opleiding van secretaresse krijgt zij, die een eind diploma h.b.s., m.m.s. of gymnasium heeft en tot de scholing voor correspondente zij, die een einddiploma mulo bezit. Vroeger moest een meisje voor een der gelijke opleiding naar elders, maar sinds vijf jaar kent ons gewest in de Twentse Secretaresse Opleiding een eigen instel ling, die in die periode al aan 'n groot aan tal cursisten na een jaar studie het be geerde diploma heeft uitgereikt. Handel en industrie hebben van meet af aan een groot vertrouwen in de TSO getoond; de cursisten hebben mede daar door geprofiteerd van vele goede plaat singskansen. Zij zijn niet alleen in directe omgeving, maar op vele plaatsen in het hele land tewerk gesteld, sommigen zelfs in het buitenland, zodat de gevolgtrek king gerechtvaardigd is, dat de TSO haar waarde bewezen heeft. In september vangt de nieuwe cursus aan en wij vestigen gaarne de aandacht- der meisjes en hun ouders op deze oplei ding, die de meisjes zoveel interessante beroepskansen biedt. In het buitenland kent men zelfs de se cretaresse „tussen de wielen", dat zijn de secretaressen, die door de Spoorwegen beschikbaar zijn gesteld op de grote tra jecten om aan zakenmensen de gelegen heid te geven hun correspondentie in de trein te laten verzorgen. Maar ook in ons land bestaat een grote belangstelling voor, en een ernstig tekort aan goede en goedgeschoolde secretares sen en correspondenten of directie-assis tenten, zodat meisjes, die een gedegen opleiding hebben gevolgd, zeker kunnen zijn van aantrekkelijke aanbiedingen in beroep en bedrijf. De TSO is gevestigd: Beckumerstraat 39 te Hengelo (O.), alwaar inlichtingen inge wonnen kunnen worden. NIEUWE KLEUTERSCHOOL TE HOLTEN De nieuwe Christelijke kleuterschool aan de Schoolstraat te Holte zal volgen de week in gebruik worden genomen. zouden interesseren en dit nu bracht voor de jongelui de grootste moeilijkheden. Beur telings moest de man voor vrouw en de vrouw voor man doorgaan en zelfs de boots man, Gerrit van Tikkum, die kapitein Harry Groenendaal had meegebracht, ontkwam er niet aan om de rol van de zuster van de hos pita van neef Niek Groenendaal te spelen. Dat deze verkleedpartijen tot zeer vermake lijke momenten aanleiding gaven laat zich denken. Het publiek heeft zich dan ook vooral in het laatste bedrijf bijzonder vermaakt, zodat de lach dikwijls niet van de lucht was. DE SPELERS. De spelers hebben zich met dit spel uitste kend van hun taak gekweten en oogstten na elk bedrijf een hartelijk applaus. Jan Stam speelde voor Niek Groenendaal, de vermeende student in de rechten en mej. J. Tiemens was Emmy Doreland, die z.g. voor dokter studeerde, maar al gauw met Niek getrouwd was. G. Aanstoot was oom Harry, kapitein Groenendaal, die zijn neef liet stu deren en mej. J. Bolink vertolkte de rol van tante Emmy, Sjaan Doreland, die de studie kosten van haar nicht voor haar rekening meende te nemen. De kapitein had zijn boots man, de heer W. Beldman, meegebracht, die de komische noot vormde in 'het gezelschap en tante Sjaan was vergezeld van Marie Jan sen, welke rol gespeeld werd door mej. Hen- ny Jansen. De rol van Loes Nijhof, die later de kapitein aan de haak sloeg, vriendin van Niek en Emmy, werd gespeeld door mej. Jo. Beldman. Het werd een vlot en aardig spel, dat bij allen zeer in de smaak geval len is. De eerstgenoemden hadden een belang rijke rol, die zij goed vervulden. Maar ook Geslaagd voor mulo-diploma Vrijdag en zaterdag van de vorige week zijn de volgende leerlingen van de open bare Uloschool te Deventer geslaagd voor het diploma A plus middenstandsdiploma: Fenny Schorfhaar en Gerrit Broekmaat te Holten, Jan Stoevenibelt te Okkenbroek en Jo'han Bosschers te Bathmen. Tot nu toe werden nog geen kandidaten afgewe zen. Voor het aanvullend Ulo-diploma B slaagde te Deventer: Wim Bosman te Dij- kerhoek, oud-leerling van de Holtense Ulo en thans leerling (schakelklas) van de hogere technische school te Enschede. de minder belangrijke rollen werden goed vertolkt. Bootsman Gerrit van Tikkum, de heer W. Beldman, had een plezierige rol, en wist die ook uit te buiten. Opvallend was het goede spel van de heer G. Aanstoot, als kapitein Groenendaal. Het toneel maakte een verzorgde indruk, terwijl ook de grimering goed verzorgd was. De avond werd geopend door de voorzit ter van C.O.C., de heer J. Beldman, die, na in gebed te zijn voorgegaan, de aanwezigen en in het bijzonder verschillende zomergas ten een hartelijk welkom toeriep, 'herinnerde aan de verjaardag van Prins Bernhard en een korte uiteenzetting gaf van de inhoud van het stuk. Als attractie was aan deze avond verbon den het raden van de leeftijd van de acht medespelenden, waaraan enkele prijzen ver bonden waren. Zij bleken samen 211 jaar en 325 dagen oud te zijn. Tal van bezoekers handen deze gezamenlijke leeftijd zeer dicht benaderd en ontvingen een prijs. De avond werd besloten met het zingen van twee coupletten van ons volkslied, het „Wilhelmus". Gymnastiekuitvoering sportvereniging BATO Meer dan 300 gymnasten groot en klein in fleurige kledij willen don derdag 9 juli onder leiding van de heer W. Knapen te Nijverdal de zomergasten laten zien, wat Holten op het gebied van de gymnastiek presteert. Het programma ziet er als volgt uit: 7 uur: Algemene opmars met bege leiding van de Muziekvereniging H.M.V. en de Drumband vanaf de Rijssenseweg door het dorp naar het Sportdal, waar het volgende programma zal worden uitgevoerd: 1. Massale oefening. 2. Bankoefeningen (kleuters). 3. Touwtrekken (jongens). 4. Tremplin hoogspringen (heren). 5. Knotsoefeningen (dames). 6. Standen (dames-heren). 7. Dubbel bok (jongens). 8. Oefeningen met drietallen. 9. Staafoelening (dames). 10. Ringen (dames). 11. Brug (heren). 12. Rhythmische oefeningen (dames). 13. Partner-oefening (meisjes). VVV Holterbergrit per auto Bij voldoende deelname zal de vol gende week woensdagmiddag of -avond (al naar gelang van de voorkeur der deelnemers) weer een bustocht worden gehouden door de Holterberg en omge ving met o.a. prachtige vergezichten over Salland en Twente. Er wordt daar- bij een explicatie gegeven en tevens een korte wandeling gemaakt van 20 minuten over de terreinen van het Staatsbosbeheer. Opgave hiervoor zo spoedig mogelijk bij het V.V.V.-bureau, Dorpsstraat 33, telef. 373. Prijs 1.25 per persoon. Informatie Het informatiebureau van de V.V.V. verleent gaarne zijn bemiddeling voor het maken van tochten per touringcar. Reisgidsen voor bus_ en treindiensten, alsmede ander propaganda-materiaal aanwezig. Nat. Historisch museum Elke vrijdagavond 8 urn* rondleiding in het Nat. Historisch Museum van de heer Piet Bos, met z'n prachtige diora ma's, door de eigenaar zelf of diens zoon Kees Bos. De heren Bos zijn gezellige en des kundige causeurs. Zij vertellen de be zoekers zeer interessante dingen over de fauna van de Holterberg en omge ving. Het museum is uitgebreid met een tropisch gedeelte, een bijzonder en kleurrijke schoonheid. De hotel- en pensionhouders, houders van kampeerboerderijen en -terreinen worden vriendelijk verzocht de aan dacht van hun gasten op het Vakantie programma te vestigen en het zo mo gelijk in hun inrichting op te hangen. i - >S^V - iföf .1, jiï;- ONSPORTIEVE DAAD Een lid van de postduivenhoudersver- eniging „De Bergvliegers" trof in het Twenhaarsveld een gewonde postduif aan, die kennelijk door een schot met een windbuks was geraakt, zodat het dier niet verder vliegen kon. Blijkens de ring aan een der pootjes betreft het hier een Deense duif, gemerkt 083291-Dan-56, die voorlopig verpleegd zal moeten worden, voordat zij haar tocht vervolgen kan. Dit is de tweede maal, dat in onze ge meente een postduif wordt aangetroffen, die door een windbukskogeltje getroffen werd. Het moet als een zeer onsportieve daad worden aangemerkt om postduiven, die hun vlucht wegens vermoeidheid of anderszins onderbreken, op deze wijze te belagen. DIPLOMA 5-JARIGE H.B.S. De heer A. Pagrach Lzn. slaagde te De venter voor het einddiploma 5-jarige HBS. Diploma machineschrijven Dinsdag slaagden de volgende leerlin gen van de openbare Uloschool voor het examen machineschrijven, afgenomen door de Vereniging van Leraren in het schoonschrijven MO, Stenografie „Groot te" en machineschrijven: Bertus van Beek, Jacoba M. Schuiterd, Gerrit Dik kers, Jan H. G. Achterkamp, Willemina J. H. Wansink, Gerritdina Maats, Hendrik J. A. Podt, Aaltje Stukker, Hendrika H. J. Crans, Johanna W. Ketting, Liefke J. Sin- nema, Arie v. d. B ovenkamp, Ali H. Wan sink, Tonia J. Jansen, Grietje J. Rozen- dom, Hendrika Koopman, Jan Oplaat, Arentdina H. Bosschers, Jan A. Beumer, Jan A. Wechstapel, Hendrika B. Brinks, Derkje J. Toorneman, allen te Holten; Engbert G. Roeterdink te Okkenbroek; Johan Bronsvoort, Johanna W. Harmelink, Maria Roeterdink te Bathmen; Marinus E. Krikkink te Haarle; Hendrika Jonker te Heeten; Jan W. M. Schreurs, Hendri- kus Dollekamp; Hermina G. Dollekamp; Gerritdina J. B. Hakkert te Markelo en Hendrik J. Nij land, Frederika J. Dikkers, Hermina Scherphof, Gerrit Nieuwenhuis te Rijssën. -xh ABS 3-Holten 2 0—0. Hoewel de Holtenaren over het alge meen de betere ploeg was, wisten de rood zwarten het versterkte ABS-team niet te verslaan. Na afloop wisten de Bathmense jongens, door beter de strafschoppen te benutten, de eerste prijs te behalen. De Holtenaren legden beslag op een prach tige beker. Autobustocht over de Holterberg In het kader van het VW-vakantie- prögramma werd woensdagmiddag met een bus met zomergasten een tocht ge maakt over de Holterberg, de Nijverdalse- berg en de Haarlenberg. Er werd even uit gestapt bij de brandtoren te Nij verdal om de prachtige panorama's te bewonderen over Salland en Twente, terwijl een kijk je genomen werd in het Ravijn. Later werd een wandeling gemaakt door de ter reinen van het Staatsbosbeheer op de Hol terberg. De tocht eindigde met een rit langs de Canadese begraafplaats. De ad ministrateur van de VVV, de heer Kers, gaf tijdens de rit een explicatie. Bij voldoende deelname wordt woens dagmiddag of -avond dezelfde tocht ge maakt, waarvoor men zich kan opgeven op het VW-kantoor, serre café Maats, tel. 373. AUTOTOCHT BEJAARDEN Het jaarlijkse uitstapje, dat de Holtense bejaarden maandag zullen maken, gaat in de eerste plaats naar het openlucht museum te Arnhem. Nadat men hier een kijkje genomen heeft, wordt de koffieta fel geserveerd in restaurant „De Schelm- sche Brug" aldaar, waarna langs mooie wegen door de Achterhoek een bezoek ge bracht wordt aan Ruurlo, waar wederom een tijdje zal worden gepauzeerd. Daarna begint de terugreis en rijdt men via Bar- chem en Laren weer huiswaarts, waar te plm. 8 uur de muziekvereniging ,HMV' de stoet van auto's zal opwachten om de ze met muziek naar Amicitia te bren gen waar nog een kopje koffie zal wor den aangeboden. Er hebben zich ruim zestig deelnemers en deelneemsters aangemeld, terwijl van het bungalowkamp Twenhaarsveld een vijftal bejaarden-gerepatrieerden, de tocht zal meemaken. De financiële zijde van de tocht baart de organisatoren thans geen zorgen meer, daar door vriendelijke gestes van ver schillende zijden, dit probleem is opge lost. Het vertrek is bepaald om 11 uur voor middags vanaf de o.l. Dorpsschool in de Tuinstraat. Deelnemers, welke niet op eigen gelegenheid aanwezig kunnen zijn, kunnen zich om te worden afgehaald, aanmelden bij de bestuursleden van de Holtense Handelsvereniging. Zij moeten uiterlijk 10.30 uur present zijn. Maandag 6 t.m. zaterdag 11 juli: H. J. Ool- bekkink, schoenwinkel en reparatiebe drijf, Oranjestraat, wegens vakantie ge sloten. Maandag 6 juli. Autotocht ouden van da gen. Vertrek 11 uur. Maandag 6 t.m. zaterdag 11 juli; H. Haan en Zn. wegens vakantie gesloten (Zie adv.). Maandag 6 juli t.m. 12 juli: Collecte voor de Stichting Chr. Blindenhulp „De Fak kels bijeen". Dinsdag 7 juli, 's middags 3 uur: Officiële opening nieuwe Chr. kleuterschool. Des avonds van 8-10 uur gelegenheid tot be zichtiging. Dinsdag 7 juli: Hervatting repetities Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" en kinderkoor „Jong Soli". Donderdag 9 juli 7.30 uur: Openluchtuit voering Sportvereniging „BATO" (Afd. Gymnastiek) in het Sportdal. (Zie adv.) Vrijdag 17 t.m. maandag 27 juli: Vakan tie Holtens Bouwvakpatroons. Gevonden: Damesrijwiel; portemonnaie met inhoud; herentrui; damesrijwiel; por temonnaie met inhoud; rentekaart; dolk mes; paar kindersokjes; wit kinderschoen- tje. Verloren: kleurenpotlood; tas met in houd; 2 brillen. 'urgerlijke HOLTEN Geboren: Jan Willem, zv H. Wilpshaar en M. de Jong, A. J. Goldsteinstraat 11 Jan Anton, zv J. A. Paalman en J. Ha verslag, Borkeld 28c Johanna, dv L. Kolkman en J. B. Broekhuis, Borkeld 92 Gerritjen Hendrika, dv A. J. Nij kamp en J. Prins, Beuseberg 117 (geb. te De venter) Jan Willem, zv J. Wilmerink en G. Temmink, Dijkerhoek 22 (geb. te Deventer). Overleden: E. Bredenoord, weduwe van H. J. Aaftink, 80 jr., H. J. Wansinkstraat 6. BEVOLKING Ingekomen: H. J. Stam, van Hellendoorn naar Look 2. Vertrokken: H. Manensehijn, van Holterbroek 9 naar Bathmen. M. Paalman, van Espelo 51 naar Rijs sën. H. Venema, van Oranjestraat 38 naar Dokkum. W. H. Lagraauw, van Holterberg 46 naar Voorburg. D. Tuintjer, van Holterberg 46 naar Die penveen. H. Kruimelaar, van Look 91 naar Rijs sën. H. Aanstoot, van Beuseberg 9 naar Goor. G. J. Haverslag en gezin, van Espelo 87 naar Diepenveen. H. W. Klasing en gezin, van Look 40 naar Wierden. C. T. Steffin en gezin, van Look 40 naar Enschede. L. F. Mayes en gezin, van Look 40 naar Deventer. I. A. de Rijk en gezin, van Look 40 naar Zaltbommel. J. F. van Geenhuizen, van Oranjestraat 21 naar Krimpen aan den IJssel. W. Sanderman, van Molenbelterweg 18 naar Rijssen. J. H. Lubbersen, van Neer dorp 93 naar Deventer. H. J. Bosschers, van Beuseberg 137 naar Deventer. B. M. Hogan en gezin, van Holterberg 26 naar Wierden. N. I. P. Dahler en gezin, van Look 40 naar Wierden. R. V. M. van der Pol en gezin, van Look 40 naar Rotterdam. Ned. Herv. Kerk. 8.30 en 10.30 uur Ds Israël. Collecte voor provinciaal Kerkewerk. Dijkerhoek. 9.30 uur Ds van der Neut van Nijverdal. Collecte voor provinciaal Kerkewerk. Gcref. Kerk. 9.30 uur (Bed. H. Av.) en 3 uur (Bed. H. Av. en Dankz.) Ds R. A. Hoogkamp. R.K. Kerkdiensten.* (elke zondag): Rijs sen: 7 uur en 8.30 uur H. Mis, 10 uur Hoogmis; Nieuw-Heeten: 7.30 uur H. Mis, 10 uur Hoogmis.

Holtens Nieuwsblad | 1959 | | pagina 1