COÖPERATIE VIERDE GOUDEN FEEST EIEREN.... LEKKER EN VOEDZAAM JE GULDEN REGELS' DRUK BEZOCHTE RECEPTIE LEDEN EN LEVERANCIERS WERDEN MOOIE AVOND AANGEBODEN De Coöperatieve Aan- en Verkoop ver eniging „Holten" heeft veel bewijzen van waardering en sympathie ontvangen ter gelegenheid van de herdenking van haar 50-jarig bestaan, welk gouden jubileum in de afgelopen week gevierd werd met een druk bezochte receptie op maandag 8 juni in Amicitia en een vijftal feestelijk verzorgde bijeenkomsten van genodigden, leden en leveranciers met de opvoering van het toneel- en zangspel „Houdt stand platteland" door het Friese gezelschap Tetman de Vries in dezelfde zaal. Amicitia was voor deze gelegenheid bui tengewoon smaakvol versierd met talloze bloemen, bouquetten en figuren op de wanden, met prachtige foto's uit het agra risch bedrijfsleven, terwijl nog talloze bloemstukken als geschenk werden aan geboden. De verlichte jaartallen 1909 1959 met daartussen de ploegende boer voltooiden het geheel. RECEPTIE Behalve het dagelijks bestuur onzer ge meente, vooraanstaande vertegenwoordi gers van coöperaties en landbouworgani saties, afgevaardigden van talloze plaat selijke agrarische verenigingen en zuster verenigingen uit de omtrek, kwamen ook tal van plaatselijke particuliere zaken lieden het recipieërende bestuur, de le den van de raad van toezicht en de direc teur, die echt in de bloemetjes waren ge zet, gelukwensen. Nadat de voorzitter, de heer G. Stam, een welkomstwoord had gesproken voer den 14 sprekers en één spreekster het woord. Wat in hun woorden van geluk wens en waardering telkens weer door klonk was de moeizame strijd, die de coöperatie heeft moeten voeren om zich in de baaierd van de tijd staande te hou den en het succes, waarmee deze strijd door de grote energie van bestuur, direc tie en personeel, voornamelijk na de be vrijding, is bekroond geworden. Een le venskrachtig bedrijf heeft daardoor een vooraanstaande plaats ingenomen in de rij van de zusterverenigingen. PIONIERS De heer Stam eerde de gevallen pio niers. Juist in moeilijke jaren hebben ve len zich ten volle gegeven voor de ver eniging en haar die kracht geschonken, waarop het huidige bestuur kon voort bouwen. De enige overgebleven oprichter, de heer G. Klein Horstman, is om ge zondheidsredenen niet in staat deze mid dag in ons midden te zijn, aldus de voor zitter, maar hij zal een fotoreportage ont vangen van de viering van dit gouden jubileum. In het coöperatieve organisatieleven is de vereniging niet.passief gebleven, zij is lid van tal van organisaties. Het bestuur ziet het als zijn taak de coöperatie zo sterk en onafhankelijk mogelijk te ma ken, om haar t.z.t. aan de jongeren te kunnen overdragen. De directeur, de heer M. Bouwhuis schetste vervolgens het ontstaan en de ontwikkeling der vereniging, waarvan wij reeds een uitvoerig overzicht hebben gegeven. Het bestuur bestaat thans uit de heren G. Stam, voorzitter, M. Boode, secretaris, H. Blankena, J. W. Boode en J. W. Riet berg en de Raad van Toezicht uit de he ren H. Hulsman, voorzitter, H. Meij er- man, secretaris, G. J. Barvelink, H. Lan- deweerd, H. W. Meilink, G. J. Rietberg en H. Stevens, leden. De burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, AVONDVIERDAAGSE Men schrijft ons: De WSV „De Trekkers" zal van woens- dat 17 juni tot en met zaterdag 20 juni een avond-vierdaagse organiseren. De avond- tochten gaan over een afstand van 15 km en zaterdagmiddag wandelt men 20 km. De start is 's avonds om 7 uur en zater dagmiddag om 3 uur vanaf café Jansen, Dorpsstraat 1. De tochten zullen leiden door het prach tige natuurschoon van Holten. De toch ten zijn met veel zorg uitgezet door leden van de wandelsportvereniging. Er zijn veel plekjes bij, die voor de Holtenaren nog geheel onbekend zullen zijn. Zij, die de tochten tot een goed einde brengen, zullen het Avondvierdaagse- kruis ontvangen. Inschrijfgeld voor de ge hele Avondvierdaagse f 1,50. Junioren tot en met 14 jaar f 1,-. Voor één der avond- tochten f 1,-. Junioren tot en met 14 jaar f 0,75. NUW-leden 1959 hebben 25 ct. re- duktie. Na 12 juni a.s. worden de in schrijfgelden voor de Avondvierdaagse met f 0,25 en die voor de avondtochten met f 0,15 verhoogd. Inschrijf adressen: mej. J. Schuppert, Oranjestraat 30, Holten; G. Voortman, Larenseweg 27, Holten. 's Avonds voor de start bestaat er nog gelegenheid om in te schrijven van 18.30 tot 19 uur. Woensdagavond gaan de wandelaars in de richting Beuseberg (15 km); donder dagavond over de Borkeld (15 km); vrij dagavond door Espelo (15 km) en zater dagmiddag door de Holterberg (20 km). „De Trekkers" hopen, dat veel Holtena ren mee zullen wandelen. Zij zullen zeer zeker genieten van onze heerlijke natuur, j bracht de gelukwensen over van het ge meentebestuur. De gemeente Holten draagt o.m. daarom een bijzonder karak ter, omdat de coöperatie en de vrijhandel er sterk vertegenwoordigd zijn, dat geeft haar een levendig aanzien. Spreker heeft geen zakelijk inzicht in de uitkomsten van het bedrijf, maar het aantal in de laatste jaren afgegeven bouwvergunnin gen is wel een goede graadmeter om aan te nemen, dat het de coöperatie wel goed gaat. In 1945 heeft het bedrijf nog al wat te lijden gehad van de oorlog en daar voor was het wel eens moeilijk om zijn mannetje te staan, maar gezien het feit, dat men de eisen des tijds heeft ver staan, is het verstandig op deze dag een blik achteruit en in de toekomst te wer pen, De burgemeester sprak bij zijn ge lukwensen de hoop uit, dat men de boe renstand nog gedurende vele jaren zal kunnen dienen. STRUCTUURVERANDERINGEN Drs. Chr. Schreuder een van de leiders van het Centraal Bureau te Rotterdam, verontschuldigde zijn directie die door een vergadering verhinderd was door een van haar leden persoonlijk de gelukwen sen over te brengen. Hij herinnerde er aan, dat omstreeks de eeuwwisseling in de landbouw een structuurverandering plaats greep, die de coöperatieve gedach te ingang deed vinden. Het plaatselijke moest wijken voor het regionale en later voor het nationale, zowel wat betreft voedergranen en kunstmeststoffen als de eindproducten door de boer voortgebracht. Het is de grote verdienste van de pio niers, dat zij deze veranderingen op tijd hebben onderkend en zich daaraan heb ben aangepast. Ook deze spreker herin nerde aan de moeilijke jaren. De huidige bloei is te danken aan de leiding van dit moment, waarbij spreker in het bijzon der de directeur, de heer Bouwhuis noem de, die een krachtige medespeler is in het samenspel der gebundelde krachten. Ook thans staat men aan de vooravond van belangrijke structuurveranderingen in de landbouw en grote waakzaamheid is daarbij o.a. in verband met de Europe se marktontwikkeling, geboden. Spreker bood namens de directie een schilderij aan voor de nieuwe vergaderzaal. Ir. Y. van der Wal, secretaris der O.L.M. sprak namens de Ring Almelo van het Centraal Bureau en de Coöp. Accoun tantsdienst in Overijssel gelukwensen uit. Deze laatste instantie controleert niet al leen de boeken, maar dient ook van ad vies inzake het financieel beleid der aan gesloten verenigingen. Zij is niet altijd populair, omdat zij wel eens waarschu wend de vinger moet opheffen. Spreker schetste het wisselend karakter van het boerenbestaan, waardoor de boer in eigen bedrijf dikwijls veel conservatie ver is, dan ten aanzien van de coöperatie, waarvan hij bestuurder is. Daarin is hij vaak vooruitstrevend. Spreker had grote waardering voor het beleid van het be stuur in Holten, het levert uitstekend personeel af en bezit daardoor in de pro vincie een goede naam. BOERENBELANGEN Ir. J. Baas, de voorzitter der O.L.M., sprak namens de O.P.C., het Instituut Landbouwcoöperaties en de G.O.S. Ook deze spreker had veel lof voor de wijze waarop men in Holten de organisaties, welke hij vertegenwoordigt, is tegemoet getreden Het bestuur en de directeur hebben pal gestaan voor de boerenbe- langen. Als boerencoöperaties staan wij voor de toekomst van de boerenstand, want het platteland vervult een belang rijke plaats in onze samenleving. De zomeraktie 1959 heeft ten doel de Nederlandse weggebruikers nog eens extra te attenderen op enkele van de voornaamste verkeersregels. Deze „Gulden Regels" zullen op alle moge lijke manieren onder de aandacht van het publiek worden gebracht. De op zet is zodanig, dat dc weggebruikers kennis moeten nemen van de algemene verkeersvoorschriften, teneinde te kunnen meedingen naar aantrekkelijke prijzen. Het aksent van de aktie ligt derhalve op het kennen èn toepassen van de verkeersregels en van het daardoor geven van het goede voor beeld in het verkeer. DRIE WEKEN. De aktie valt uiteen in de navolgen de perioden: Maandag 15 juni t.m. zaterdag 20 juni: week voor de voetgangers. Maandag 22 juni t.m. zaterdag 27 juni: week voor wielrijders en bromfietsers. Maandag 29 juni t.m. zaterdag 4 juli: week voor de wielrijders en bromfietsers. Een gedurende deze drie weken spe ciaal aan veilig verkeer gewijd don- derdagavon d-radioprogramma Gelijk oversteken" zal nog gedurende zes we ken, dus tot en met donderdag 20 augus tus, worden voortgezet. DE „GULDEN REGELS". Het is de bedoeling, dat de 3 X vijf „Gulden Regels" in de betreffende we ken zoveel mogelijk onder de aandacht van het publiek komen. De medewer king van de pers is daarbij van het grootste belang. Ook door middel van op grote schaal te verspreiden brochures en in radio- tips zullen de „Gulden Regels" onder de aandacht van alle weggebruikers worden gebracht. „Uw goede voorbeeld wordt beloond." Onder dit motto zullen in de desbe treffende weken door geheel Neder- Sympathieke woorden werden tot be stuur en directeur ook gesproken door de heer J. H. Sprokkereef, de compli menteerde namens de Coöp. K.I.-vereni ging Z.W. Overijssel, de Coöp. Boeren leenbank en de Coöp. Zuivelfabriek „De Vrijheid". Met al deze coöperaties zijn wij zo vertrouwd geraakt, aldus spreker, dat het een wonder mag heten, dat in een dorp, waar bijna ieder gezin door fami liebanden verbonden is aan de van ouds hier zo sterk gevestigde handel, de coöpe ratieve vorm van samenwerking tot zulke goede resultaten heeft kunnen leiden. Wij zijn dankbaar, dat onze jonge zuster, na een zo moeilijke jeugd, nu zo flink uit de kluiten gegroeid is en een financieel gezond bedrijf is geworden. Spreker bood een enveloppe met inhoud aan. EERSTE KLAS De heer H. van Wijngaarden te De Wijk vertegenwoordigde Dr. Grashuis, de direc teur van de C.L.O. mengvoedercontrole. Deze kent 5 klassen. In klasse 1 zeer goed verkeert de jubilerende vereni ging. Hij bracht dank voor de medewer king van de directeur. De heer G. J. Berendsen voorzitter van de Markelose coöperatie, sprak tevens als vertegenwoordiger van de zustervereni gingen te Rijssen, Bathmen en Diepen- heim. Er heeft altijd een goede naober- schap bestaan, aldus spreker en wij heb ben respect voor de oprichters en het huidige bestuur, dat zij juist in Holten tot zulke goede resultaten hebben kun nen komen. Ook deze spreker overhan digde een enveloppe met inhoud. Namens de afdeling Twente van de Bond van Directeuren complimenteerde de heer Scholten, namens het coöperatie ve overslagbedrijf „C.O.D.O." te Deven ter, de heer G. J. Kraaijenbrink te Gors- sel, namens de plaatselijke afdelingen der CBTB en OLM en de bedrijfsvoor lichtingsverenigingen Holten en Dijker- hoek, de heer A. J. Pekkeriet en namens de varkens- en runderfolcverenigingen, de heer J. G. Holterman, die daarbij aardige herinnneringen uit de oude doos ophaal de. Namens de familie en de moeder van de directeur sprak de heer H. Bouwhuis woorden van gelukwens, waarbij hij wees op de goede verstandhouding tussen be stuur, directeur en personeel. Hij bood een electrisch klokje aan. De heer G. W. Aanstoot vertegenwoor digde bij het uitspreken van gelukwen sen de verschillende plaatselijke platte lands vrouwen- en meisjesverenigingen en de agrarische jongeren. Hij hoopte op de verdere ontplooiing van een gezond be drijf. PERSONEEL Vervolgens sprak de heer J. Beldman woorden van gelukwens namens het per soneel, en liet deze vergezeld gaan van een schilderij. Het personeel hoopt, dat de vereniging nog in kracht mifg toenemen, aldus de heer Beldman en het zal daar aan gaarne zijn volle medewerking ver lenen. Mej. G. M. Zinnemers, directie-secreta resse van de fa. J. Klein Bussink en Zoon te Apeldoorn sloot als enige spreekster de lange rij van sprekers. Als leverancier van de technische installaties der maalde rijen is haar firma ten nauwste betrok ken bij het wel en wee der coöperatieve aan- en verkoopverenigingen. Met ver bazing maar nog meer met bewondering heeft men het bedrijf te Holten zien groeien. Bij dit jubileum is deze ontwik keling wel een gelukwens waard. De voorzitter, de heer Stam, heeft al len bedankt voor hun hartelijke woor den, de vele bloemen en cadeau. Men heeft deze dag tot een onvergetelijk mo ment gemaakt in onze geschiedenis, aldus besloot hij deze bijeenkomst. land die weggebruikers worden getest op hun kennis van de „Gulden Re gels", die in het verkeer een opvallend goed voorbeeld geven. Zij, die de twee vragen, betrekking hebbende op de „Gulden Regels" direkt foutloos weten te beantwoorden, worden beloond met een boekenbon ter waarde van 2.50 voor elke vraag. Wordt ook een derde „onvoorbereide" vraag juist beant woord, dan ontvangt de weggebruiker hiervoor nog eens een boekenbon ter waarde van 5.Tevens heeft hij gelegenheid zijn verkeerskennis te luchten op een hem ter hand gesteld vragenformulier; Het juist beantwoor den van vijf voorrangs-vragen doet hem meedingen naar de z.g. aanmoe digingsprijs van resp. 250.150. en 50. POLITIE WERKT MEDE. De gemeenten, waar de steekproe ven genomen zullen worden, zijn bij loting vastgesteld, maar blijven uiter aard geheim. De ondervragingen zullen plaatsvinden in samenwerking met de Gemeentepolitie en de Rijkspolitie. Persvertegenwoordigers zullen tijdig van de ondervraging in hun gemeente op de hoogte worden gesteld, teneinde daaraan eventueel aandacht te kunnen besteden. Aan alle plaatselijke afdelingen van het Verband voor Veilig Verkeer is verzocht, de aktie met eigen aktivitei- ten en verspreiding van de speciale drukwerken te ondersteunen. Diverse afdelingen zullen in hun ge bied nog extra ondervragingen arran geren, die geheel parallel lopen met de „Gulden Regels"-aktie en op dezelfde wijze zullen worden gehonoreerd. Radioprogramma „Gelijk oversteken". Een speciaal radioprogramma op 8 achtereenvolgende donderdagavonden zal geheel in het teken staan van Vei lig Verkeer en van de ondervraging VEEL VARIATIES ZIJN MOGELIJK De eieren zijn goedkoop! Wie zou* er nu niet vaker dan anders van willen genieten? Eieren bederven niet gemakkelijk en zijn gauw tot een smakelijke schotel te verwer ken, zodat ze 's zomers een uitkomst kunnen zijn. Al zult u er niet toe komen alle be staande eiergerechten die tientallen blad- KERKELIJKE VERKIEZING Ter voorziening in de vacature, ont staan wegens aftreden van de heren J. Beldman, Beuseberg en G. W. Rietman, Look, zijn tot ouderlingen der Gerefor meerde Kerk gekozen de heren Joh. Bos- schers, Beuseberg en J. Stam, Look. Dooi de kerkeraad waren tevens kandidaat ge steld de heren Js. Beldman, Rörilcstraat en H. Brands, Boschkampsstraat. In de vacature, ontstaan wegens aftreden van de heer M. Stam, Neerdorp, werd uit het dubbeltal M. Scholman en J. W. Hulsman H.zn., beiden Beuseberg, eerstgenoemde gekozen. HMV GAAT CONCERTEREN Uit dankbaarheid voor de grote finan ciële steun, die de muziekvereniging HMV uit alle lagen der bevolking heeft mogen ondervinden bij haar pogen om het hoofd boven water te houden, gaat zij de ko mende periode op verschillende plaatsen in de gemeente de inwoners een concert aanbieden. Het eerste concert zal gegeven wordén woensdagavond a.s. om 8 uur in Dijker- hoek op het pleintje bij de coöperatie. Wij wekken de bewoners van Dijker- hoek en omgeving op om allen te komen luisteren. MOTOR- EN AUTOMOBIELCLUB „DE HOLTERBERG" VRIJE WEGEN PUZZLE zijden van een kookboek vullen eens te proberen, wat variatie zal u toch wel wel kom zijn. Om met de aankleding van een gekookt ei te beginnen. Voor een warm gerecht kunt u gehalveerde hard gekookte eieren bedekken met een ker rie-, mosterd-, tomaten- of peterseliesaus. Oni het oog wat te gunnen kunt u ze opdienen in een rand van rijst, macaroni of aardappel puree of wanneer u gewone gekookte aardappelen geeft ze omringen met drie hoekjes gebakken brood. Met heel gelaten zacht- of niet geheel hardgekookte eieren en met gepocheerde eieren kunt u dit ook doen. Natuurlijk kunt u hardgekookte eieren in plaats van ze te halveren ook in plakjes ge sneden en dakpansgewijs neergelegd, met saus opdienen of in partjes gesneden en in een of ander patroon gelegd. Geeft u de voorkeur aan een koud eier- gerecht, dan kunt u dat gemakkelijk maken door de hardgekookte eieren in een kapje van een tomaat of in een gehalveerde to maat te zetten, de ene keer eens met de tomaat naar boven (en wat mayonaise op de hoed), een andere keer eens met de punt van het ei naar boven (en een kappertje, blaadje peterselie of stukje paprika als gar nering). Desgewenst legt u er kropsla om heen of mooie plakken gekookte aardappel, die met olie en azijn op smaak zijn gemaakt. Bedekt u de koude gehalveerde eieren met mayonaise en legt u er nieuwe haring, garnalen en/of vis uit blik bij, dan hebt u een variatie op de Russische eieren, een ge recht dat niet altijd vooraf gegeven behoeft te worden, maar uitstekend als hoofdschotel dienst kan doen. Dikwijls wordt het Rus sische ei uitgebreid met een aardappel- of huzarenslaatje. Ook in combinatie met plak jes worst, opgerolde plakken ham of ander gerookt vlees is van gekookte eieren een smakelijke, pittige schotel te maken. Overzicht van de landelijke zomeraktie 1959: In de onlangs gehouden jaarvergade ring van de Motor- en Automobielclub „De Holterberg" is uitvoerig gesproken over de deze zomer te ontplooien activi teiten en werden het bestuur verschillen de voorstellen aan de hand gedaan o.a. het organiseren van een z.g.n. „Vrije we gen puzzle", die zoals uit een rondschrij ven aan de leden blijkt in de komende weken zal worden gehouden. Aan deze rit van pl.m. 25 kilometer binnen de gemeente Holten kan met alle soorten motorrijtuigen, bromfietsen, fiet sen worden deelgenomen en ook staat de deelname open voor wandelaars. Voor verschillende wandelaars zal 25 kilome ter juist iets te veel van het goede zijn doch zij kunnen de 25 kilometer verde len over 2, 3, 4 of meer middagen of avonden. Er gelden geen voorschriften t.o.v. snelheid en er zijn geen controles. Op het routebeschrijvings-formulier dat voor alle gemotoriseerde deelnemers a f 1.en voo ander deelnemers a f 0.50 verkrijgbaar is bij Joh. Arfman, Stations straat 7, A. Schuppert, Industriestraat 30 en H. Heyenk, Kolweg 44, moeten meer dan 30 aantekeningen worden gemaakt over de gevolgde route en dit formulier moet uiterlijk zaterdag 27 juni 's avonds 8 uur bij het clubhuis Café Vruggink worden ingeleverd, waar om precies 8.30 uur de „eindsprint" op papier zal worden „uitgevochten". Deelname aan de „eindsprint" is niet verplicht doch niet meedoen levert niet minder dan 50 strafpunten op. Er zijn voor de winnaars van deze zeer attractieve rit mooie prijzen beschikbaar gesteld. op kennis van de verkeersregels. De N.C.R.V. zal dit programma ver zorgen in het kader van haar zomer avondprogramma's. BROCHURES. In het kader van de „Gulden Regel"- aktie zijn door het Verbond een drietal nieuwe folders samengesteld, die onder de titel „Bent U dit?" de weggebruiker tot het inachtnemen van de „Gulden Regels" in het verkeer aansporen. Deze brochures zullen door gemeen tebesturen en plaatselijke afdelingen van het Verbond bij duizenden worden verspreid. Van elk der kategoriën lig gen 300.000 folders voor distributie gereed. „WEGWIJS"-vakantienummer. 'Het speciale vakantie-nummer van „Wegwijs", waarvan de oplage in het kader van deze aktie met 10.000 exem plaren is verhoogd tot 75.000 exempla ren, zal o.m. aan alle 'hotels, restau rants en café's in Nederland worden toegezonden ter deponering op de lees tafels. „GULDEN REGEL' -TEST. Als afsluiting van de zomercampagne zal op donderdag 20 aug. te Arnhem in de concertzaal van Musis Sacrum een grote Veilig Verkeersquiz worden gehouden, waarbij de landelijke kandi daten van de donderdagavond onder vragingen tegen elkaar zullen uitkomen om met hun verkeerskennis een drie tal fraaie prijzen binnen- of buiten landse vakantiereizen van resp. 10, 10 en 5 dagen te „bevechten". Alle deelnemers ontvangen daarbij de „Gulden Regels"-wimpel van het Verbond. De avond zal door de radio-omroep worden uitgezonden. Nadere medede lingen hieromtrent zullen t.z.t. wor den verstrekt. JEUGDVERKEERSKRANT. De Jeugdverkeerskrant zal ter gele genheid van de zomeraktie in extra grote oplage verschijnen; de normale oplage van 175.000 is verhoogd met 25.000 exemplaren, die zullen worden verspreid op de Nederlandse scholen. Officiële publicatie SPREEKUUR BURGEMEESTER. De burgemeester van Holten maakt be kend, dat hij inplaats van op woensdag 17 juni a.s. spreekuur zal houden op donder dag 18 juni, van 10—12 uur. De burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR. Gemeentepersoneel van Leerdam op bezoek De leden van de Leerdamse gemeentelijke personeelsvereniging maakten woensdag met hun echtgenoten en verloofden hun jaarlijkse reis. Ditmaal hadden zij voor het eerst Twen te en de Achterhoek als reisdoel uitgekozen. De Leerdammers brachten daarbij ook een bezoek aan onze gemeente, zulks op instiga tie van een gewezen Holtenaar, die thans ter secretarie van Leerdam werkzaam is. Tegen 11 uur arriveerde het gezelschap in een twee tal autobussen bij hotel „De Holterberg", waar het namens het gemeentebestuur van Holten werd ontvangen door de burgemees ter, de heer Mr. W. H. Enklaar, die mede deelde, dat de secretaris en de wnd. secreta ris van Holten door ambtsbezigheden ver hinderd waren bij de ontvangst tegenwoordig te zijn. In een korte toespraak heette burgemees ter Enklaar de gasten hartelijk welkom en zei het zeer op prijs te stellen, dat de Leer dammers een bezoek aan Holten brachten. Holten en zijn omgeving zijn een bezoek ten volle waard, aldus de burgemeester. Spreker zei te hopen, dat de gasten na hun bezoek aan Holten ieder in hun eigen kring als ambassadeur voor deze gemeente werkzaam willen zijn, opdat zij met haar prachtige om streken haar gevestigde reputatie kan ver sterken. Nadat koffie was geserveerd nam de heer F. L. Blom, wethouder tevens loco-burge meester van Leerdam, het woord en bracht het gemeentebestuur van Holten hartelijk dank voor de wijze, waarop het personeel van Leerdam in Holten is ontvangen. De heer Blom, die toevallig voor een zaken reis in het oosten des lands moest zijn, stelde het zeer op prijs om bij de ontvangst in deze gemeente tegenwoordig te zijn. Spre ker achtte het van groot belang, dat het per soneel in al zijn geledingen af en toe samen komt of samen uitgaat. Dit is in het belang van de goede verhoudingen, aldus de heer Blom. Vervolgens nam de heer R. Timmer, voor zitter van de personeelsvereniging, het woord om de burgemeester dank te zeggen voor zijn woord van welkom en tevens om hem uit te nodigen een dagje met het gemeente- personeel van Holten naar Leerdam te Ito-, men om daar een bezoek te brengen aan de Koninklijke glasfabrieken „Leerdam" en/of het Nationaal glasmuseum, de modern inge richte schouwburg „De Glashof" ,de Leer damse oudheidkamer en 'het prachtige nieuwe zwembad, waarin onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Zwembond regel matig zwem- en polowedstrijden zullen wor den gehouden. Spreker zal gaarne optreden als ambassa deur van Holten in de door burgemeester Enklaar bedoelde zin, doch als inwoner van Leerdam gevoelt hij zich ook verplicht voor het bezienswaardige van deze oude Linge- stad in de Vijfheerenlanden reclame te ma ken. Namens de personeelsvereniging bood de heer Timmer aan burgemeester Enklaar een prachtig stuk glaswerk, een z.g. Unicum van Leerdams cristal aan. Tenslotte hernam Mr. Enklaar het woord om zijn blijdschap uit te spreken voor het aangeboden glaswerk, dat hem steeds zal herinneren aan het bezoek van de Leerdam mers. De burgemeester merkte nog op, dat hij in de gelegenheid geweest is van het glas productieproces, dank zij een bekroonde film van de in Holten geboren kunstenaar Bert Haanstra, kennis te nemen. Het gezelschap nam daarna een kijkje in het natuurhistorisch museum van Piet Bos. Na de lunch te hebben gebruikt in 'hotel Holterman vertrokken de gasten naar Borne, waar een bezoek werd gebracht aan de tex tielfabriek van Spanjaard N.V. De terugreis ging via de Gelderse Achterhoek, Arnhem en Utrecht. Nader vernemen wij, dat de nieuwe ambas sadeurs al vóór hun aanstelling goed werk hebben gedaan. De afdeling Leerdam van de bond van ouden van dagen zal op 31 juli a.s. een reis naar Holten maken.

Holtens Nieuwsblad | 1959 | | pagina 2