Voorjaarsvergadering Provinciale VVV „Twente Troef begiet reeds vormen aan te nemen Geen failliete boedel en in staat eigen boontjes te doppen FEESTAVONDEN JUBILERENDE COÖPERATIE PREDIKBEURTEN BURGERLIJKE STAND Agenda OPBOUW VAN STANDS BEGONNEN No. 23. Jaargang 11. ZATERDAG 13 JUNI 1959 Verschijnt elke zaterdag. HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1.35 per kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten. Telefoon K 5483 - 234 Adv.-prijs: 115 mm. (d contant) 2.Iedere mm. meer 0.08 De Provinciale V.V..V in Overijssel hield vrijdag van de vorige week liaar voorjaars vergadering in het Parkgebouw te Rijssen, welke vergadering druk bezocht was. De vergadering stond onder leiding van de heer H. R. van Bruggen, burgemeester van Dalfsen, die in de vorige vergadering benoemd werd in de plaats van de afgetre den voorzitter, de heer J. Voetelink, burge meester van Steenwijk, die zijn functie neer legde wegens de moeilijke financiële ont wikkeling der vereniging. Zijn opvolger dankte de vergadering voor zijn benoeming en verklaarde geaarzeld te hebben haar aan te nemen, ten eerste om dat hij een sterke persoonlijkheid moest op volgen, die altijd strijdvaardig was voor het provinciale vreemdelingenverkeer en ten tweede, omdat men hem gevraagd had of hij de failliete boedel van de Provinciale V.V.V wel wilde overnemen. De heer Van Bruggen verklaarde, dat het met die financiële toestand nog wel meevalt en dat de vereniging nog volkomen in staat is zelfstandig haar beslissingen te nemen. Er is nog altijd veel te doen om de ontwik keling van het toerisme in onze mooie pro vincie te propageren, aldus spreker, en het bestuur is dan ook van plan hiermede krach tig voort te gaan. Men wil o.m. kleurendia's met een geluidsapparaat rond laten gaan, terwijl in samenwerking met de andere provincies kaarten zullen worden vervaar digd. De heer Van Bruggen sprak de hoop uit, dat de financiën niet altijd een punt van bespreking in de vergaderingen zullen be hoeven te zjjn. Het jaarverslag en. de vaststelling van de balans en verlies- en winstrekening over J958 leverden niet veel stof voor bespre king op. De voorzitter van de V.V..V Hengelo, de 'heer Lammertink, verklaarde, naar aanlei ding van het rapport van de kascommissie, dat het met het tekort van ruim f 600.nog al meevalt. Daarvoor is wel dekking aan wezig. De heer Beijers van de V.V.V. Holten zeide verheugd te zijn in de Mars van april een instemmende reactie gelezen te hebben met zijn in de vorige vergadering gedane sug gestie ten onrechte op naam van wet houder Frederiks uit Almelo gesteld om iemand aan te stellen, die in nauwe samen werking met de plaatselijke V.V.V.'s zou moeten trachten verhoogde bijdragen van de belanghebbende zakenlieden los te krijgen. Daardoor zouden ook de inkomsten van de provinciale vereniging belangrijk kunnen stijgen. Nog veel te weinig mensen zijn be kend met de belangrijke arbeid, die door de provinciale V.V.V.'s voor de bevordering van het vreemdelingenverkeer in ons gewest wordt verricht. Zijn voorstel om deze zaak nog eens ern stig te overwegen kreeg van verschillende zijden bijval. De burgemeester van Haaksbergen, Mr. J. H. J. Eenhuis, verzocht het bestuur in zijn gemeente nog eens een poging te doen om tot oprichting van een V.V.V. te komen. De heer Van der Gronden, directeur bin nenland van de A.N.V.V., wees er op, dat zo moeilijk posten zijn te vinden voor de pro vinciale vereniging. Men komt zo gauw op het terrein van de plaatselijke verenigingen. De voorzitter deed toezegging, dat het be stuur deze zaak nog eens ernstig zal over wegen. AFDRACHT CONTRIBUTIE. Een voorstel tot wijziging van het Huis houdelijk Reglement om als gevolg van de wens van de vorige vergadering de afdracht van de plaatselijke V.V.V.'s per manent van 10 op 15 te brengen, onder vond sterke tegenkanting. De V.V.V. Enschede had haar bezwaren schriftelijk ingediend. De kosten van liet eigen apparaat zijn reeds zo hoog, dat men NIJVERDAL ORGELCONCERTEN FEIKE ASMA A.s. maandagavond zullen de orgelconcer ten van de bekende Haagse organist Feike Asma, welke reeds enkele jaren achtereen plaats vinden in het kerkgebouw van de Vrije Evangelische Gemeente weer een aanvang nemen. Ook dit zomerseizoen zal er om de veertien dagen voor de orgelmuziekliefheb bers dus weer wat te genieten zijn. Deze con certen zullen, in verband met andere avon den, waaop in Nijverdal iets te doen zal zijn, gehouden worden op maandagavonden, zodat men elkaar niet in de wielen rijdt. Zoals bekend is, worden in het zomerseizoen op dinsdagavond concerten gegeven in het park aan de Grotestraat, Op woensdagavonden zijn vanaf 1 juli in het openluchttheater to neelvoorstellingen van de Chr. Toneelvereni ging „V.I.O.S.". Op donderdag zullen open luchtsamenkomsten gehouden worden, uit gaande van de plaatselijke kerken en het Le ger des Heils, vanaf 2 juli. Zodoende is er dus wel enige afwisseling gedurende deze zomermaanden. Gaarne wekken wij onze lezers op om eens een orgelconcert bij te wonen. Men heeft er geen spijt van. Ook raden wij U aan om uw gasten op deze orgelconcerten, die een po pulair karakter dragen, te attenderen. geen kans ziet om een verhoogde bijdrage te betalen. Voor het geval het voorstel werd aangenomen had men zijn standpunt be paald. Deze laatste zin uit de brief was voor de heer Kruithof (Kampen; aanleiding om te informeren, wat dit te betekenen had. De heer Heupers (Enschede) gaf er geen antwoord op en verklaarde dat men er zelf steeds op uit is om de inkomsten te ver hogen. De heer Hamming, voorzitter van de V.V.V. Nijverdal, had om dezelfde redenen bezwaren tegen een verhoogde afdracht. Z.i. dragen de gemeenten te weinig bij, terwijl de heer Hurink, voorzitter van Ommen, er op wees, dat men daar door een nieuwe con tributieregeling veel hogere contributies ontvangt, maar dat men door aanstelling van een tweede kracht geen hogere bijdrage kan missen. De afgevaardigde van Almelo meende een tussenvoorstel te moeten doen door een af dracht voor te stellen van 15 met een maximum van f 500. De heer Beijers (Holten) deed een drin gend beroep op alle afgevaardigden om het werk van de Provinciale V.V.V. beter te steunen. Hij vond het erbarmelijk, dat 50 gemeenten nog geen f9000.en 35 V.V.V.'s nauwelijks f 6000.bijeenbrengen, terwijl het om een opbrengst van vele millioenen gaat. Moeten wij toezien, vroeg spreker zich af, dat de mensen hun vacanties op de Ve- luwe en in Limburg blijven doorbrengen en naar het buitenland gaan, terwijl Overijssel voor recreatie een onontgonnen gebied blijft? Hij waarschuwde voor de gedachte die reeds bij sommigen heerst om van 't V.V.V.-wezen, evenals in Duitsland, overheidsdiensten te maken. Men is nu nog vrij zijn eigen boon tjes te doppen. De heer Surink, directeur van de V.V.V. Deventer, was van oordeel, dat de kost voor de baat uitgaat en dat pogingen moeten wor den gedaan om tot een hogere afdracht te komen. De kleine V.V.V.'s hebben dezelfde financiële zorgen als de grote. De heer Van Julsingha (Markelo) sloot zich bij de laatste spreker aan, evenals de heer Doesschate van de Kamer van Koophan del voor Twente, die de bereidheid van het bedrijfsleven om meer af te dragen niet groot achtte als de V.V.V.'s zelf niet het goede voorbeeld geven. Ten slotte werd besloten dit punt aan te houden, opdat het bestuur in een volgende vergadering met nadere voorstellen kan ko men. PROPAGANDA. De propaganda-actie 1960 zal in Amster dam gevoerd worden, zo werd na een korte toelichting op het bestuursvoorstel door de directeur der provinciale V.V.V., de heer J. A. Veldman, besloten. Deze gaf een over zicht van de laatste actie in Rotterdm, die een groot succes is geworden. Er zijn zeer veel inlichtingen gevraagd over Overijssel, terwijl de pers tal van artikelen aan onze provincie wijdde. Er werden niet minder dan 36.000 folders onder de Rotterdammers ver spreid. Men hoopt in Amsterdam evenals in Rotterdam de medewerking van de Bijen korf te krijgen voor het inrichten van een aardige stand. In de plaats van de heer A. F. W. Tjeenk Willink uit Zwolle, die in de vorige vergade- pillllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllillllllillllillllllllll^ 1 ACCOUNTANTSKANTOOR POUW j Enterstraat 33 Rijssen Tel. 2737 verzorgtM balansen g Zitting in Hotel Holterman g H elke maandagmiddag. lllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllilllllllllllllU ring als bestuurslid bedankte, werd gekozen de heer J. H. Spitzen, secretaris van de V.V.V. Steenwijk. De voorzitter bracht de heer Tjeenk Wil link dank voor zijn arbeid als bestuurslid. AUTOWEG. Bij de rondvraag hield de heer Beijers (Holten) nog eens. weer een ernstig pleidooi voor de verbetering van de autoweg over de Holterberg. Hij verwees naar artikelen in de Mars en in het laatste Overijssels Land bouwblad van de hand van de burgemeester van Holten, Mr. W. H. Enklaar en de jour nalist Jaap Stichter over de recreatieve be tekenis van deze weg. De weg is nog nooit zo druk geweest als dit voorjaar, maar de toestand is vooral door de stofplaag ook nog nooit zo slecht geweest, verklaarde hij. De gemeenten Hellendoom en Holten kunnen de kosten van het maken van een gesloten wegdek niet alleen betalen en daar om vroeg hij het bestuur nog eens stappen te overwegen bij de provinciale overheid. De weg komt niet voor in het wegenplan der provincie, dat in de komende jaren 83 mil- lioen gulden zal vergen. In het introducti'e- rapport van Ged. Staten „Om de toekomst van Overijssel" komt wel een aanbeveling voor tot ontsluiting van het gebied „Holten- Nijverdal", waarmede deze weg bedoeld zal zijn, maar pas op de '8ste plats. Als dit de volgorde is waarin gewerkt zal worden, dan zal het nog heel lang duren voordat deze weg aan de beurt komt. Zijn pleidooi ontmoette bijval van de heer Van de Enk (Kampen), die een motie voor stelde, en van de heer Kamming (Nijverdal), die er op wees, dat enkele chauffeurs van busondernemingen de weg reeds beginnen te mijden. De heer H. A. te Riet, gedelegeerde der provincie in liet V.V.V.-bestuur, verklaarde, dat de toestand van de weg evenals van andere recreatiegebieden de volle aan dacht heeft van het provinciaal bestuur. De volgorde der aanbeveling- in het rapport heeft geen enkele betekenis ten aanzien van de urgentie van een eventuele verbetering. Besloten werd, dat de V.V.V.-besturen van Holten en Nijverdal zich met een brief tot de provinciale V.V.V. zullen wenden, ten einde op verbetering bij de provincie te kun nen aandringen. De heer Hurink (Ommen) vroeg de aan dacht van het bestuur voor het verlenen van bijdragen aan gemeenten, die grote kosten moeten maken voor de ontsluiting der re creatiegebieden, evenals zulks ten opzichte van de industirevestiging in bepaalde ge meenten geschiedt. Voorzitter Van Bruggen zegde toe ook deze zaak in het bestuur te zullen behandelen. Hierna had een ontvangst plaats door het gemeentebestuur van Rijsseji in hotel Rijs- serberg en maakten de meeste deelnemers aan deze vergadering een wandeling door Hollands Schwarzwald met een bezoek aan een steenoven. De heer Van de Gronden bepleitte om veel aandacht te schenken aan de z.g. groene we gen (de landwegen), om daardoor de toeris ten aan de recreatie-oorden te binden. De feestavonden, die de jubilerende coöpe ratieve aan- en verkoopvereniging „Holten" haar leden en leveranciers de afgelopen da gen in Amicitia heeft aangeboden, werden verzorgd door het gezelschap Tetman de Vries uit Leeuwarden. Het toneel- en zang spel, dat werd opgevoerd, was getiteld: „Houdt stand, platteland". Het is wel in de smaak gevallen. Reeds een paar maal eerder zijn deze Frie se acteurs hier opgetreden. Zij hebben er slag van het publiek te amuseren en het tegelijkertijd in een dikwijls bewogen sfeer iets te laten zien van de problematiek van het platteland en met name van hét Friese platteland. Ook dit spel „Houdt stand platte land" is, zoals de naam reeds doet vermoe den, een probleemstuk, dat de toeschouwers iets te zeggen heeft over de ontvolking van het platteland, die vooral in Friesland ern stige vormen begint aan te nemen. Het wil een waarschuwing zijn: er dreigt gevaar voor het platteland, het platteland komt achter aan Dit probleem heeft de Holtense bevol king nog niet zoveel te zeggen, omdat hier niet van een ontvolking gesproken kan worden, maar met een lichte toets wordt hier de vinger gelegd op bepaalde facetten in het karakter der plattelandsbevolking, die de moeite van het overdenken waard zijn. Wij kennen de toestand in Friesland niet. Naar Twentse maatstaven wordt het bekrompene wel eens wat overdreven. Overigens is dit spel, dat uit 6 taferelen bestaat, zeker geen tragisch gebeuren. Het publiek heeft er zich uitstekend mee geamu seerd, al geloven we, dat het vorige stuk „De tijd staat niet stil" meer waardering heeft geoogst. Het stuk speelt, afgewisseld met zang, in de smidse van Jaap Smit, waar men het jonge gezin Schaafsma naar Rotterdam ziet vertrekken, in de feesttent op het dorp, waar een revue wordt opgevoerd, in het hooi land, waar o.a. het probleem boer en stede ling aan de orde komt, verder in de huis kamer van Jaap Smit, in de woning van Schaafsma in Rotterdam en ten slotte als een soort epiloog in de stilte van het dorp, waar de roddelpraat een ontnuchterende in vloed heeft op Jaap Smit en zijn dochter, wier verlangen naar het dorp in het grote Rotterdam te sterk werd. Het werd uitstekend vertolkt door Tetman de Vries, Jarich de Vries, van wiens stille spel altijd een grote bekoring uitgaat, mevr. H. Visser-Oostra, Riens Gratema, en Geke Brouwer, de jongste van het gezelschap. Al len vervullen in dit spel meer dan één rol op een wijze die bewondering afdwingt. Zij werden dan ook telkens met een hartelijk applaus beloond. Veel bewondering had het publiek ook voor de wijze, waarop de zaal ter gelegen heid van dit gouden jubileum was versierd. Dat bracht ook een bijzonder gezellige sfeer. De pianist, Cor Huisman, zorgde voor een uitstekende begeleiding, en de geluidsinstal latie werd verzorgd door Radio Faber uit St. Jacobiparochie, waardoor het gebodene beter tot zijn recht kwam. De voorziter, de heer G. Stam, heeft de meeste avonden met een hartelijk welkomst woord geopend en er zijn vreugde over uit> gesproken, dat de zaal tot de laatste stoel was bezet. Alle bezoekers ontvingen snoep of een cellofaantje met wat sigaren en si garetten en een aantal consumpties. HGK NAAR CONCOURS Aan het door de gemengde zangvereni ging „Herleving" te Brammen op zaterdag 13 juni georganiseerde concours zal wor den deelgenomen door Holtens Gemengd Koor (HGK). Het koor, dat onder leiding staat van de heer J. Warmink te Goor, komt uit in de afdeling „uitmuntendheid". Als verplicht nummer moet worden uit gevoerd „De Raadselridders" van Kees Kef, terwijl als vrij werk zal worden ge zongen „Wohlauf ihr lieben Gaste". Ook het HGK-kinderkoor neemt deel aan het concours te Brammen. Gaarne wensen we beide koren succes. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10.30 uur Ds. Israël (Voorb. H. Av.). Extra col lecte inwendige zending. Dijkerhoek. 9.30 uur Ds. Verbeek Wolt- huys van Hellendoorn (Voorb. H. Av.). Extra collecte inwendige zending. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds. Hoogkamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor hulpbehoevende kerken in de classis Deventer. Geboren: Janna Willemina, dv J. W. de Maag en H. Vincent, Holterbroek 11b. Fredrika Janna, dv J. W. Rensen en A. Paalman, Beuseberg 68. Overleden: T. Verbree, 67 jr., echtge noot van R. E. van Voorst van Beest, Hol terberg 77. BEVOLKING: Vertrokken: E. H. Teeselink en gezin v. Holterbroek 94 naar Diepenveen. H. A. Goedhart en gezin van Holterberg 26 naar Almelo. S. A. H. Goedhart en gezin v. Holterberg 26 naar Almelo. H. E. Bor- né van Look 40 naar Kampen. Maria- nah van Look 40 naar Kampen. J. Stam van Look 61 naar Wierden. A. M. Droog en gezin van Look 40 naar Hengelo (O.). H. W. Dijkink van Beuseberg 38 naar Hardenberg. J. H. J. Jansen en gezin van Look 40 naar Hellendoom. G. M. L. Berhitoe van Look 40 naar Wes- terbork. H. Dijkink van Espelo 88 naar Hellendoorn. A. G. Leusink van Hol terbroek 20 naar Rotterdam. Iti en ge zin van Look 40 naar Diepenveen. H. Mariën en gezin van Look 19 naar Aalten. Zaterdag 13 juni: vanaf 2 uur inlevering zegelboekjes vakantiebons bij P. F. van Doorn, H. J. Wansinkstr. 25 (zie adv.). Zaterdag 13 juni, 3 uur: Hondendressuur- wedstrijd op de Zuurberg (zie bericht). Zondag 14 juni, 10.30 en 2 uur: Honden- dressuurwedstrijd op de Zuurdijk (zie bericht). Zondag 14 juni, 5 uur: Viswedstrijd „De Rietvoorn". (Zie bericht). Maandag 15 juni, 8 uur: Vergadering autobezitters m. bestuur Holtense Han delsvereniging in café „De Waag" (zie adv.L. Woensdag 17 juni, 8 uur: Concert van HMV in Dijkerhoek op het pleintje bij de Coöperatie. Woensdag 17 juni t.m. 20 juni: Avondvier daagse van de wandelsportvereniging „De TTekkers". Dinsdag 23 juni, 8 uur: Vergadering van de plaatselijke verenigingen en de va kantieprogramma-commissie van de VVV in hotel Holterman. Gevonden: badhanddoek; polshorloge; kanarie; snoer kralen. Verloren: broche; actetas met inhoud; toilettas met inhoud; damesvest; zonne bril; schooltas met Uloboeken. Inlichtingen dagelijks aan het groeps- bureau der Rijkspolitie te Holten, Dorps straat 22. 99 De timmerlieden, schilders, decorateurs en monteurs hebben bezit genomen van de expositiehallen van de TTT. Een le gertje vakmensen is reeds dagelijks aan de arbeid om de tientallen stands in het enorme tentoonstellingsgebouw op te bou wen. Er wordt aan de inrichting bijzon der veel aandacht besteed en de bezoe kers kunnen er dan ook van verzekerd zijn, dat zij een uitermate verzorgde, doch ook zeer interessante tentoonstelling zul len aantreffen. Ook aan amusementstheater en Wiener Café wordt op dit moment de laatste hand gelegd. Het Wiener Café belooft een bui tengewoon exclusief etablissement te wor- VIS WED STRIJD. De Holtense Hengelaarsver. „De Rietvoorn" houdt zondagmorgen haar eerste viswedstrijd in dit seizoen in het Twente-Rijnkanaal bij het woonwagenkamp te Lochem. De sim metjes moeten om 5 uur ingelegd worden. De wedstrijd eindigt om 8 uur. AANVRAGEN PASPOORTEN EN TOERISTENKAARTEN In verband met nieuwe voorschriften dienaangaande moeten de ouders van min derjarigen, die een paspoort of toeristen- kaart aanvragen, zelf op de secretarie ko men om een verklaring te tekenen, dat zij tegen de afgifte daarvan geen bezwaar hebben. Verder moeten paspoorten en toeris- tenkaarten persoonlijk ter secretarie wor den afgehaald. Vei'keersomlegging In verband met de nerbestrating van de Rijkstraverse door het dorp, waarmede men al enige tijd bezig is, zal maandag het kruis punt Stationsstraat-Dorpsstraat-Larenseweg onderhanden genomen worden. Hiervoor is een tijdelijke verlceersomlegging nodig door het dorp. Het verkeer zal deze dag, zolang zulks met het oog op de werkzaamheden noodzakelijk is, geleid worden via de Gaar- denstraat. Larenseweg, Pastoriestraat, Riet molenstraat en omgekeerd. Ook het verkeer uit de richting Laren moet hiermede reke ning houden. Voor de busdienst van de O.A.D. geldt echter in verband met de haltes op de Smidsbelt en bij de fa. Gebr. Wansink een andere route. De bussen uit de i'ichting Almelo en Hen gelo rijden via de Oranjestraat, Kerkstraat, Haarstraat en Gaardenstraat naar de Dorps straat. De halte is tijdelijk bij de winkel van de fa. Gebr. Veldhuis aan de Larenseweg. De bussen uit de richting Deventer rijden via de Dorpsstraat, Gaardenstraat, Haarstraat tot 9 uur via de Larenseweg en tussen de bedrijfspanden van de fa. Gebr. Dikkers door naar de Dorpsstraat en na 9 uur via een deel van de Kerkstraat, Smidsstraat en Smidsbelt naar de Dorpsstraat. Bij deze omleggingen blijft de halte op de Smids belt gehandhaafd. Vrijheid' gedurende deze werkzaamheden niet Vrijheid" gedurende dze werkzaamheden niet vanaf de Dorpsstraat te bereiken is, heeft de directie voor de melkrijders een andere route moeten bepalen. den met knusse hoekjes en een sfeervolle verlichting. Een stemmig muziekje zal velen tot een bezoek noden. Jos Cleber, de populaire orkestleider van De Zaaiers, is deze week in Wierden op inspectiereis geweest. Hij was enthou siast over hetgeen hij in het amusements theater aantrof: de accomodatie is dan ook voortreffelijk, alle zitplaatsen zijn vast gemonteerd. Jos Cleber zal een zeer ge varieerd programma samenstéllen. Tij dens sommige van zijn nummers bestaat gelegenheid tot dansen. Dat is trouwens ook het geval op de andere avonden, bij de orkesten Jan Corduwener, Harry de Groot en De Skymasters. Op zaterdag avond is er een specifieke gelegenheid tot dansen bij de Dutch Swing College Band. Woensdagmiddag is er een uitgebreide kindermatinee. Dan zullen de jongens en meisjes namelijk op een verzamelkaartje van slechts twee kwartjes de expositie mogen bekijken, een gezellig programma mogen bijwonen met de muzikale clown Pimmetje Pompoen, het waterorgel zien en horen spelen en tenslotte ook ong mo gen deelnemen aan de ballonwedstrijd met de vele mooie prijzen. Voor oud en jong dus wordt de TTT in Wierden een ware feestweek en gezien de overweldigende belangstelling, ook reeds uit het Duitse grensgebied, zal Twente Troef zonder twijfel de grote troef van 1959 voor geheel Oost-Neder land worden. DIPLOMA GEMEENTE-ADMINISTRATIE De heer J. Brands, adjunct-commies ter secretarie, alhier, slaagde woensdag te 's Gravenhage voor het diploma ge meente-administratie (G.A.I.). Bromfietser reed tegen een boom Zondagmiddag omstreeks kwart voor vijf is de 17-jarige Jan Kevelham uit de Beuseberg alhier, toen hij in snelle vaart met zijn bromfiets de Holterberg af kwam rijden, in de bocht van de Mo- lenbelterweg en de Koninginnelaan, de macht over het stuur kwijt geraakt en te gen een aan de linkerkant van de weg staande boom opgebotst. Hij bleef bewus- teloon liggen en is op advies van dokter de Noort, de plaatsvervanger van dokter Nagelhout, met een zware hersenschud ding naar het St. Geertruiden Gasthuis te Deventer vervoerd. Een bij hem op de duo zittend vriendje kwam er met de schrik en enkele kleine wondjes aan het hoofd nog goed af. De bromfiets had enige schade opgelo pen. Het ongeluk is waarschijnlijk ont staan door het plotseling lek worden van de voorband van de bromfiets. Bewoners van de Molenbelterweg kla gen er over, dat tal van jongelui als snel heidsmaniakken met hun bromfietsen 's zondagsmiddags de Holterberg op en af rijden. Voor hen is dit ongeluk wellicht een goede waarschuwing.

Holtens Nieuwsblad | 1959 | | pagina 1