Oost en West reiken elkaar de hand SPORT Chr. Plattelandsvrouwen vergaderden BOES omfeineren Onder dit motto en met het oogmerk om wat meer contact te leggen tussen de Holtense ingezetenen en de uit Indo nesië gerepatrieerde Nederlanders, welke in het buitencentrum „Twenhaarveld" en de contact-pensions alhier vertoeven, werd zaterdagavond in Amicitia een avond georganiseerd, welke verzorgd werd door de Almelose Toneelgroep van gerepatrieerden „Anti-Planken Malaria", onder leiding van de heer H. J. Gill. De hier vertoevende gerepatrieerden waren bijna allemaal opgekomen, terwijl ook talrijke Holtenaren deze avond bij woonden. Behalve genodigden van het C.C.K.P. en vertegenwoordigers van het Ministerie van Maatschappelijk Werk, waren de plaatselijke burgerlijke en gees telijke autoriteiten aanwezig, o.a. burge meester, Mr. W. H. Enklaar en de leden van het dagelijks bestuur onzer gemeen te en velen met hun dames. Het is een bijzonder aardige avond ge worden met een vlot en keurig verzorgd programma, waar allen en in liet bijzon der wel de Holtense gerepatrieerden bijzonder van genoten hebben. En al is het zeker niet zo, dat er nu in het vervolg een vlot contact zal bestaan tussen deze beide gemeenschappen van landgenoten, voor tal van ingezetenen is toch een tipje van de sluier opgelicht van de sfeer, waarin onze gerepatrieerde land genoten leven en zich amuseren. Er zijn deze avond zeer hartelijke, maar ook ernstige woorden gesproken, vooral met betrekking tot het verleden van hen, die onder zulke moeilijke om- standigüeden naar Nederland zijn geko men. Tragische omstandigheden, waarbij men in de sleur van het dagelijks leven zo niet stilstaat, maar die toch een be langrijke plaats innemen voor hen, die er onder gebukt gaan. Zij hebben echter geen domper gezet op bet prettige sa menzijn van deze avond. TOESPRAKEN. He was de heer J. W. Brouwer, amb tenaar van het Ministerie van Maat schappelijk Werk uit Almelo, die als de initiatiefnemer van deze contact-avond de bezoekers een hartelijk welkom toeriep en zijn mede-gerepatrieerden op het hart bond om ook initiatieven te ontwikkelen, indien zij een eigen huisvesting gevonden hebben. Daarbij moeten zij niet denken aan eigen kring, maar trachten begrip en waardering te vinden in de hier be staande samenleving en moet niet wor den afgegaan op het uiterlijk maar ook op het innerlijk. Het leven in de nieuwe samenleving. -De burgemeester, mr. Enklaar, bracht dank aan de heer Brouwer, die ook tij dens het verblijf van de Hongaren al hier, zulk belangrijk werk deed, voor dit belangrijk initiatief. Het grote pro bleem is: hoe krijgen wij contact met de mensen, die vandaag komen en morgen weer weggaan Wij kunnen alleen hopen, aldus spreker tot de gerepatrieerden, dat u zich in uw nieuwe woonplaats geheel thuis zult gaan gevoelen en dat zij een belangrijke verbetering zal vormen voor de min of meer primitieve wijze, waarop gij hier zijt ondergebracht. Het Oosten reikt ons de hand, ik 'hoop, aldus dt bur gemeester, dat het Westen die hand zal grijpen. De heer I. van Weeren, secretaris van de C.C.K.P. te Den Haag, zelf ook ge repatrieerd uit Indonesië, na daar een levenstaak te hebben moeten afbreken, schetste in korte trekken de omstandig heden waaronder de mensen daar ge leefd hebben. Het was de vorige maand juist 17 jaar geleden, dat daar door de Japanse invasie de ellende en de ver schrikkingen begonnen. 'Meer dan 22.000 van hen of 10 van alle daar woonachtige Nederlanders heb ben het leven gelaten voor de Neder landse zaak. En nu zijn ze weggejaagd. De beste jaren liggen in dat mooie en goede land, waar men geleefd en gewerkt heeft. Men dacht hier met open armen ontvangen te worden, maar wat opvalt is het onbegrip. Men kent ons niet, aldus spr., en weet niet wat wij geleden en gestreden hebben. Spreker spoorde de ge repatrieerden aan zich aan te passen aan de gewijzigde omstandigheden. Men moet er rekening mede houden, dat Ne derland niet anders kan. Daarom is het belangrijk, dat men zich instelt op de toe stand, zoals die in Nederland is en dat men probeert zich een plaats te verwer ven, waarbij men zich dient aan te passen. CABARET. De woorden van de heer Van Weeren, werden met een warm applaus onder streept. Hun wat tragische inhoud werd daarna spoedig overspoeld door het op treden van de „Piet Hein Songsingers", de krontjongband van de Almelose groep, die voor het voetlicht verscheen en de aanwezigen wist te boeien met een aantal aardige liedjes en Indonesische songs, o.a. op de grote rivier in Solo „Benga wan Solo" en op de paddi-oogst „Waktoe Po ton Paddi". Begeleid op diverse snaar instrumenten door jongelui in bonte en kleurige shirts zongen mevr. Stam en Sonja van Tongeren deze en andere lied jes, in een eigen stijl en sfeer. Het to neel droeg daarbij een kleurrijke aan kleding. Door ziekte van een der leden van de groep kon het nummer „De Chinese won derdokter" niet doorgaan, maar Rita van Tongeren toonde daarvoor in de plaats •n een keurig baletnummer „Hoe een pop tot leven komt". Conferencier was de leider van de groep, de heer H. J. Gill, die het publiek wel wist te amuseren. „De Songsingers" demonstreerden hoe een lied geboren wordt en brachten voor de pauze nog enkele top-hits, waarbij Ri ta van Caracas" met o.a. Elly Day een daverend applaus oogstte. De sneltekenaar, de heer Jan Korver, bleek niet alleen een virtuoos met de te- kenstift, zijn geknipte Christuskop door belichting met een kaars zeer kunstzin nig uitgebeeld, vormde slechts een van zijn artistieke gaven. Er hingen in de zaal enkele fraaie schilderstukjes van zijn hand o.a. van Balinese danseressen, die de moeite van het bekijken zeker waard waren. Deze gerepatrieerde ver trekt spoedig naar Amerika, waar hij ver bonden zal worden aan een kunstatelier. Ook zijn optreden oogstte een zeer harte lijk applaus. Na de pauze voerden andere leden van de Almelose groep een één-acter op, geti teld „Een spook te koop". Een klucht zonder inhoud, maar die vooral bij de jongeren onder de gerepatrieerden, door de spook-verschijning nogal indruk maak te. Het stuk werd gespeeld door de dames Sonja Brookelaar, als tante Truida, Wiesje Krak als mevr. De Groot, Gerda Portier als de bijdehandte dienstbode An na en de heren Boékholt, als de heer des huizes en Brest van Kempen als Willem, de tuinman. Ben van Tongeren de fa milie Van Tongeren had een belangrijk aandeel in deze avond speelde voor spook. GEESTELIJK WOORD De gordijnen werden niet gehaald, voordat pater Krabbe van de r.-k. pa rochie te Rijssen en ds. C. C. Addink, herv. predikant te Holten, de geestelijke achtergronden van het verblijf en de in tegratie van de gerepatrieerden in onze samenleving hadden geschetst. Pater Krabbe wees er op dat de Oos terse en Westerse cultuur elkaar kunnen verrijken, ds. Addink wees op de reeds uit de historie bekende gastvrijheid der Ne derlanders, die ook nu tot gelding moet komen, terwijl beiden de betekenis schet sten van de Kerk van Christus voor hen die uit hun geboorteland verdreven zijn. De „Piet Hein Songsingers" besloten de avond met het optreden van een twee tal hoela-meisjes, met enkele Engelse songs en tot slot verscheen het gehele gezelschap op het podium om als af scheidslied te zingen „By toy all". Dat ge schiedde onder een zeer hartelijk applaus. VRIJGESTELD WEGENS BROEDERDIEN ST Aan de dienstplichtige der lichting 1960, Jan H. Pasop, Borkeld 70, is voor goed vrijstelling' van de dienstplicht ver leend wegens toroederdienst. FEESTELIJKHEDEN OP DE ORANJEDAG Evenals voorgaande jaren hebben de besturen van de beide Oranjeverenigin gen besloten om ook dit jaar weer fees telijkheden te organiseren ter gelegen heid van de verjaardag van H.M. de Ko ningin op donderdag 30 april a.s. Des morgens zullen de schoolkinderen de feestelijkheden openen met zang voor het gemeentehuis. Daarna is de morgen verder gereserveerd voor de school jeugd, die in verschillende zalen festivi teiten worden aangeboden en traktaties zullen ontvangen. Het middagprogramma begint om half twee met een wielerwedstrijd om 't kam pioenschap van Holten. Daarna volgt ringsteken op de fiets voor jongens en meisjes. Voor deze attractie zijn bespre kingen gaande met de burgemeester voor het terrein in de Gaarden achter de kampeerboerderij ,Zomervreugde' van mej. J. Wegstapel. Tenslotte zal in het Sportdal een voet balwedstrijd worden gespeeld tussen Holten 1 en een ploeg oud-veteranen uit een naburige stad. 's Avonds worden in Amicitia' en Irene' toneelvoorstellingen gegeven, terwijl na afloop tegen half elf de mu- in de Stationsstraat. Een nader uitgewerkt programma zal ziekvereniging HMV een tapoe zal geven nog in Holten's Nieuwsblad worden be kend gemaakt, maar de organiserende verenigingen doen thans reeds een be roep op de Holtense bevolking om ter ge legenheid van de 50-ste verjaardag van onze Vorstin de vlaggen uit te steken. Ten slotte werden uit de zaal nog versna peringen aangeboden voor de terugreis. Men kon voldaan huiswaarts keren, na een mooie avond te hebben aangeboden. haar mooie en interessante lezing. De presidente, mevr. Rietberg, dankte spreekster met enkele hartelijke woor den en zij bood een doos bonbons aan. Bij dc gehouden bestuursverkiezing werd in plaats van mej. J. Stam, die we gens voorgenomen huwelijk bedankte, tot algemeen-adjuncte gekozen mevr. H. Veldhuis-Maag. In de vacature, ont staan wegens aftreden van mevr. J. Wig- gers-Aanstoot, zal in de eerstvolgende vergadering worden voorzien. Mej. Scholten eindigde deze geslaagde avond met dankgebed, nadat gezongen was Gezang 300 vers 1: ,Wat de toekomst brengen moge'. De leden van de afdeling Holten van de Chr. Bond van Plattelandsvrouwen kwamen vrijdagavond van de vorige week in vergadering bijeen onder lei ding van mevr. J. Rietberg-van Linden- berg, die deze bijeenkomst opende met gebed, nadat gezongen was Ps. 68 vs. 17. Zij sprak vervolgens een woord van welkom, waarbij zij zich in het bizonder richtte tot mej. H. R. Scholten van de af deling voorlichting van de Chr. Emigra tie Centrale te Den Haag, die sprak over het onderwerp: ,Wat de aanstaande einigranten- vrouw moet weten'. In het emigratieland zal de Nederlan der, ook de Nederlandse vrouw, onge twijfeld velen ontmoeten, die bij het aan passen aan de omstandigheden behulp zaam willen zijn en er aan mede willen werken, dat de cmigrant(e) zich spoe dig thuis gaat gevoelen in het nieuwe va derland. Voor het leggen van contacten is het echter noodzakelijk, dat de nieuw aan gekomene Engels spreekt. Dit is name lijk de voertaal in het emigratieland, van jong tot oud! Er zijn gewoonten, die men zich in Ne derland niet eerst kan aanwennen. En gels leren kan echter wel van te voren plaats hebben en dit moet zelfs. Niet al leen het hoofd van het gezin moet de taal leren, omdat hij de kost moet ver dienen en ,elk woord Engels dat men kent, een dollar waard is', maar ook de vrouw. Zij zal misschien haar buren en leveranciers, zelfs na enige tijd mis schien haar kinderen, niet kunnen ver staan. Dit geeft een gevoel van eenzaam heid en kan het begin van heimwee zijn. De waarde van kennis van de Engelse taal is daarom voor de vrouw niet in geld uit te drmeken; deze is onbetaal baar. De emigrantenvrouw echter, die zich enigszins in het Engels uit kan druk ken en dit durft, is de taalmoeilijkheden spoedig te boven. Het aanpassen bij de andere gewoon tes, die haar wachten, zal gemakkelijk gaan, ook al zijn zij in sommige opzich ten in onze ogen ,gek', bijvoorbeeld wan neer men op een visite-avond in Canada tot een uur of tien moet wachten op het eerste kopje koffie. Hoe gezelliger de gastvrouw het bezoek vindt, hoe langer zij zal wachten met serveren. Dit is be leefd! Men zegt wel, dat het welslagen van de emigratie voor het grootste gedeelte af hangt van de houding en de mentaliteit van de vrouw (percentages van 70-90 pet. worden genoemd). Men zegt: .een vrouw mag niet kankeren'. Aan deze waarheid is niets af te doen, maar beter is het te zeggen: ,een harmonieus huwe lijk, waarbij nu eens de man de vrouw, dan de vrouw de man door bepaalde moeilijkheden heen helpt, is een waar borg voor het welslagen van de emigra tie'. Nodig is hiervoor, dat bij het over wegen van de emigratie man en vrouw het samen volkomen eens zijn. Beiden moeten zich bewust zijn van de grote in vloed, die van hun beslissing afhangt en hiervoor ook de onmisbare Goddelijke zegen vragen. Op deze basi^ begonnen, mag ook ze gen in het nieuwe vaderland worden verwacht. De juiste instelling, de wil om te slagen, gevoel voor humor, het kli maat (zonniger dan in Nederland), de levenswijze (minder zwaartillend dan in ons goede vaderland) zullen er toe bij dragen, dat eventuele moeilijkheden worden overwonnen, dat de toekomst rustig en vol vertrouwen tegemoet kan worden gezien, zo besloot mej. Scholten VOETBAL De Holtense senioren hebben afgelopen zondag niet gespeeld. Daar het Hector- terrein werd afgekeurd kwam Holten 1 niet in het veld. Omhoog 1 wist haar laatste wedstrijd te winnen. Enter 2 had twee maal de voorsprong genomen, doch de Wierdenaren wisten in de slotfase de strijd in haar voordeel te beslissen. (3-2). Onderaan is de strijd ook nog lang niet beslist omdat Wierden 2 verrassend Nij- verdal 2 versloeg. (2—6). SOS 1, Hector 2 en Wierden 2 hebben nu elk 11 punten verzameld. Wierden 2 is echter uitge speeld terwijl de andere ploegen nog een wedstrijd moeten spelen. Holten 3 hoefde ook niet te spelen omdat 't Bornerbroek- terrein ook was afgekeurd. DE JUNIOREN Holten A moest bij De Zweef A op be zoek. De Zweef A stond met slechts drie verliespunten met een veilige voorsprong bovenaan de ranglijst. Nu zijn de naaste concurrenten weer iets dichterbij kunnen komen, omdat Hol ten A met een mooie 1-2 zege naar Hol ten terugkeerde. Door deze overwinning heeft Holten zelf ook weer een kansje gekregen. Met nog vijf wedstrijden te spe len kan er echter nog veel gebeuren. Door een goed doelpunt van H. Brands nam Holten in de eerste helft een verdiende voorsprong. Hoewel het samenspel van Holten lang niet zo goed was als dat van de thuisclub waren de aanvallen van de gasten veel gevaarlijker. De Nijverdalse keeper had twee keer de hulp nodig van paal en lat. Al vroeg in de tweede helft viel de gelijkmaker door een fout in de Holtense defensie. Een kwartier voor het einde wist M. KI. Velderman de Holtena ren opnieuw een voorsprong te geven, die de rood-zwarten verder wisten te be houden. De B-junioren moesten hun eerste ne derlaag slikken. Een met twee invallers spelend Holten B maakte een zwakke in druk tegen het goed spelende Excelsior D. Hadden de Holtense jongens deze wed strijd gewonnen dan waren ze kampioen geweest. A.s. zaterdag vind de retouront moeting plaats. Een zege betekent het be geerde kampioenschap. Voor eigen pu bliek zullen de rood-zwarten beter voor de dag moeten komen. Programma a.s. zaterdag: Holten B Excelsior D, 4.00 uur. JAARVERGADERING VAN „DE TREKKERS" De Wandelsportvereniging „De Trek kers" vergaderde vrijdagavond van de vorige week in café Jansen. Uit de jaarverslagen bleek, dat de ver eniging momenteel 28 leden telt. Men heeft weer uitbreiding kunnen ge ven aan de uniformen, welke door de leden tijdens deelname aan de wandel tochten gedragen worden. De Trekkers zullen dit jaar voor het eerst uitkomen in de derde ldasse van de NUW en trachten om ook in deze hogere afdeling weer een goed figuur te slaan. Zij hopen deel te nemen aan de volgen de wandeltochten: 25 april: WIOL, Rijssen; 2 mei: Her mandad, Deventer; 23 mei: HMU, Henge lo; 17-20 juni: Avondvierdaagse Holten; 27 juni: Beckson, Brummen; 11 juli: DWZ, Deventer; 15 aug.: AWK, Apeldoorn; 29 aug.: Eltem, Almelo; 5 sept.: naar Ooster beek; 3 okt.: KSW, Nijverdal; 17 okt.: Kleurenmars naar Enschede. Van 2124 juli wordt de Vierdaagse te Nijmegen gehouden, waaraan ook dit jaar weer verschillende Holtenaren zullen deelnemen. De wandelvereniging hoopt in de va kantie-periode weer verschillende puzzle- tochten te organiseren en wel op 16, 23 en 30 juli en op 7 en 14 augustus a.s. Als daarvoor de nodige medewerking kan worden verkregen van de ingezete nen hopen de Trekkers dit jaar een schoolwandeltocht te houden op een nog nader vast te stellen datum. HERDENKING CANADESE GEVALLENEN De plechtigheid ter herdenking van de in de tweede wereldoorlog gevallen Ca nadezen zal dit jaar plaats vinden op de Canadese Begraafplaats op de Holterberg op dinsdag 5 mei a.s. Het zal een herdenking worden zonder militair vertoon. De Holtense schoolkin deren zullen bloemen leggen op de graven van de gesneuvelde militairen, in tegen woordigheid van de Ambassadeur van Ca nada, de militaire attaché en andere le den van de Canadese Ambassade. De plechtigheid zal plaats vinden des morgens om 11 uur. De uitnodigingen voor deze herdenking zijn reeds verzon den. Voor de "Vroeg het vee naar buiten Het bespaart U duiten". Dank zij het vrij zachte voorjaars weer in februari en maart is de gras- groei reeds vroeg begonnen. Wanneer er niet te zware nachtvorsten komen in de komende weken, mogen we goede hoop hebben, dat het melkvee vroeg naar buiten kan. De tijd van inscharen is zeer belang rijk voor het verloop van de beweiding gedurende het gehele weideseizon. Op veel bedrijven wordt uit angst voor een tekort aan gras, te laat inge- schaard. De ervaring heeft echter geleerd, dat laat inscharen tot gevolg heeft, dat het weidegras spoedig te lang en te oud wordt. Bovendien wordt bij te laat inscharen onvoldoende verschil in de grasgroei verkregen. De zo nodig,e groeitrappen tussen de percelen onder ling worden niet verkregen. Vroeg inscharen heeft verschillende voordelen. 1. Zonder bezwaar kan 't voor de hooi- winning bestemde land eerst worden voorgeweid. De kwaliteit van het hooi- gras wordt er aanmerkelijk door ver hoogd, terwijl bovendien de totale gras landproductie hoger wordt. 2. Er wordt een flinke besparing op de krachtvoederrekening verkregen. 3. Door vroeg inscharen wordt 'n gun stige arbeidsverdeling in de hand werkt voornamelijk door het feit, dat door gedeeltelijk voorweiden van het hooiland een spreiding in de hooioogst wordt verkregen. Kort samengevat: 1. Enkele percelen die voor hooi win ning bestemd zijn vroeg voorweiden. 2. Eén of twee percelen vroeg inkui len. Deze percelen daarna weiden. 3. Na het voorweiden wordt een flin ke gift stikstof (ongeveer 350 kg kas. per ha) gegeven. 4. Na het inkuilen 'n matige gift stik stof (ongeveer 250 kg kas. per ha). 5. Regelmatig gedurende de gehele zo mer na elke keer maaien of weiden resp. 300 kg of 200 kg kas. per ha. GESLAAGD De heer J. Brands, adjunct-commies te Den Haag voor het eerste gedeelte van het examen maatschappelijk werker. Hij ontvangt zijn opleiding te Hengelo (O.). KRENTENBOSSEN BLOEIEN VOLOP Het heerlijke zachte voorjaarsweer van de laatste dagen heeft groen en bloem ge toverd aan bomen en struiken in de vrije natuur en in de boomgaarden bij de boer derijen en huizen staan pruim, peer en perzik in volle bloei. De krentenbossen, die hier veelvuldig langs de wegen en als begrenzing van de akkers worden aangetroffen staan te pronken in een sierlijk wit gewaad. Het is de moeite waard om er zaterdagmid dag en zondag op uit te trekken om in de natuur het ontwaken van het nieuwe le ven zelf in ogenschouw te nemen. De krenten bloeien maar kort dus men moet er vroeg bij zijn. Tal van bomen en heesters zijn inmid dels zij het nog schuchter in blad gekomen. Juist in het gewaad van dat prille groen doen zij het zo goed op een achtergrond van het donkere naaldhout, dat b.v. langs de hellingen van en ook wel in de Holterberg zo veelvuldig gemengd wordt aangetroffen. Daarbij is het tere groen van de berken zo bijzonder fraai maar ook de lijsterbes mag zich laten zien. Officiële publicaties OPENBARE KENNISGEVING Het hoofd van het gemeentebestuur van Holten brengt ter openbare kennis dat a. het raadsbesluit dd. 24 november 1958, nr. 2977 tot vaststelling van een herzie ning van het uitbreidingsplan in hoofd zaak, betrekking hebbende op een terrein in de buurtschap Dijkerhoek, dat omslo ten wordt door de z.g. Maatmansweg en door gedeelten van de z.g. Boerendans- steeg, Schoolsteeg en Schoolstraat, met de daarbij behorende bebouwingsvoorschrif ten, bij beschikking dd. 31 maart 1959, 4e afdeling no. 23194 van gedeputeerde sta ten der provincie Overijssel is goedge keurd; b. het raadsbesluit dd. 24 november 1958, nr. 2978 tot vaststelling van een her ziening van het uitbereidingsplan in on derdelen voor de buurtschap Dijkerhoek met de daarbij behorende bebouwings voorschriften, bij beschikking dd. 7 april 1959, 4e afdeling nr. 23772 van gedepu teerde staten der provincie Overijssel is goedgekeurd. Belanghebbenden, die tegen bovenver melde herzieningen bezwaren hebben in gediend bij de gemeenteraad, kunnen bin nen een maand na heden in beroep ko men bij de kroon. Holten, 14 april 1959. Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, W. H. ENKLAAR. SPREEKUUR BURGEMEESTER De Burgemeester van Holten deelt me de, dat hij woensdag 22 april geen spreek uur kan houden. In plaats daarvan zal hij op donderdag 23 april e.k. te spreken zijn van 10-12 uur. Holten, 17 april 1959. De burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR. Burgemeester en Wethouders van Hol ten brengen ter kennis van betrokkenen, dat de kinderen, welke op vrijdag 20 maart j.l. zijn ingeënt tegen difterie, kink hoest en tetanus opnieuw moeten worden ingeënt op dinsdag 21 april a.s„ des na middags van 34 uur ten huize van dok ter J. P. Nagelhout en van 4.305 uur voor de bewoners van het Twenhaarsveld in het hoofdgebouw, aldaar. Holten, 17 april 1959. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. UITLOTING EN RENTEBETALING OBLIGATIELENING 1952, GROOT f 60.000,— Burgemeester en Wethouders van Hol ten maken bekend, dat in een openbare vergadering van hun college op 15 april 1959 zijn uitgeloot de obligaties nrs. 5 en 40 van de obligatielening 1952, oorspron kelijk groot f 60.000,—. Het bedrag dezer obligaties is op 1 mei a.s. betaalbaar gesteld bij de gemeente ontvanger tegen inwisseling van de uit gelote obligaties. De rente van deze lening is op 30 april a.s. betaalbaar tegen inwisseling van ren te-coupon nr. 7. Holten, 17 april 1959. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. AANGIFTE LEERLINGEN OPENBARE SCHOLEN Burgemeester en Wethouders van Hol ten maken bekend, dat kinderen, die vóór 1 oktober a.s. de leertijd van zes jaren hebben bereikt, op 1 augustus a.s. tot een school voor gewoon lager onderwijs kunnen worden toegelaten. De ouders of verzorgers van bovenbe doelde kinderen, voor wie openbaar on derwijs verlangd, wordt verzocht, voor zover dit nog niet is geschied, daarvan aangifte te doen bij het hoofd van een der openbare scholen. Trouwboekje of ge boortebewijs meebrengen. Holten, 16 april 1959. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. AANBESTEDING Burgemeester en Wethouders van Hol ten zijn voornemens op vrijdag 1 mei a.s. voormiddags 11 uur ten gemeentehuize in het openbaar aan te besteden: het bouwen van 13 woningwetwoningen, op een ter rein in het uitbreidingsplan „De Gaarden", gemeente Holten, overeenkomstig bestek no. 1 van 1959 in 2 percelen: Perceel I; De Hoofdbouw; Perceel H; Het glas-, schilder en be- hangwerk. Bestek en tekeningen zijn verkrijgbaar ten kantore van de gemeente-architect tegen betaling van f 12.50 per stel. Resti tutie op de dag der besteding f5.— per stel. Holten, 17 april 1959. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. ADVERTEREN IS DE BESTE GELDBELEGGING

Holtens Nieuwsblad | 1959 | | pagina 2