ChrPlaiieiandsvrouwen over Gastvrijheid Schilders uit Monaco weer vertrokken Ouderavonden sn leumie uloschool Pracht handen Tube95ct Hamea-GeSel Bestuur WinkeSieisver. afgetreden Pro Juveniuie Oranje-team wösü mei 5-1 De schilderijententoonstelling van de Monagasken in het gemeentehuis te Holten is zaterdagavond met een offi cieel tintje gesloten. Na hier prettige en goede dagen te hebben doorgebracht en een geslaagde expositie te hebben gehouden keren de onderdanen van Prins Rainier III van Monaco met veel werkstukken en boor devol van indrukken, welke zij in ons land en speciaal in Holten hebben op gedaan, naar hun vorstendom terug. Enkelen hunner zullen eerst nog een bezoek brengen aan particulieren el ders in ons land, door wie zij zijn uitge nodigd bij hen nog enige tijd te komen logeren. Aan het slot van de middagopenstel ling had zaterdag in de raadzaal een intiem afscheid plaats, waarbij de bur gemeester, Mr. W. H. Enklaar, namens het dagelijks bestuur der gemeente de schilders als een herinnering aan hun verblijf te Holten een Rembrandtkalen- der heeft aangeboden. Ik wil U daarbij verzekeren, aldus Mr. Enklaar, dat wij U dankbaar zijn, dat U zoveel goed. werk in deze raadzaal hebt getoond en dat U ons heeft willen laten zien door uw schilderijen, hoe U ons goede Hol ten ziet. Als vreemden zijt gij hier ge komen, als vrienden gaat gij van hier. De kalender, waarop tekeningen van de grootste onzer Nederlandse schil ders, Rembrandt, voorkomen, bood spr. zijn gasten aan als een bewijs dat hun bezoek aan Holten het gemeentebe stuur welkom was en dat het dankbaar was, dat zij van hun kunst zovelen heb ben laten genieten. De heer Molné zeide namens zijn vrienden, dat men in de korte spanne tijds, die men hier heeft mogen werken de bewoners van Holten een plaats in het hart van de Monagasken hebben ingenomen. Hij dankte nogmaals voor al het goede, dat men hier heeft mo gen ondervinden en voor de aardige reizen, welke men dank zij het initia tief van dokter Nagelhout door ons land heeft mogen maken. Hij sprak een har telijk tot weerziens uit. De expositie duurde deze avond nog tot half tien. Vrijdagavond is de Monagasken door de heer J. Kroon en leden van het on derwijzend personeel van de School met de Bijbel met het toestel van die school in hotel Holterman nog een filmavond aangeboden, waarbij ook verschillende Altijd gaaf huidje POEDER -ZALF-OUE-ZEEf» SUCCESSEN VOOR BERGRUITERS IN HELLENDOORN EN ZUIDWOLDE (Dr.) Amazone s en ruiters leden van de lan delijke rijverenigngen te Hellendoorn, Geesteren, Almelo, Wierden, Delden, Markelö, Bathmen en Holten hebben za terdagmiddag in de 11e Vossenjacht georganiseerd, door de landelijke rijver- eniging „Hertruiters" te Hellendoorn door de bossen van het Sanatorium en de Eler- berg gedraafd dp zoek naar de vos die in z'n hol zat aan de Nieuwstadsweg in de omgeving van het dorp Hellendoorn. De voorzitter instructeur van de Berg- ruiters die in deze jacht de wisselbeker moest verdedigen deed dit met succes. Hij maakte met Dollarprins een tijd van 33 min. 41 sec. De tweede plaats was voor B. Löwik van de land. rijv. „Sint Joris" te Geesteren (36 min. 04 sec.). De Holtense amazone's die aan deze vossenjacht deelnamen leverden zeer ver dienstelijke prestaties. In de damesklasse werd Janny Vru- wink met „Diant", 6e in de tijd van 43 min. 31 sec., terwijl Els Godeschalk met „Corrie" als 7e eindigde in de tijd van 49 min. 34 sec. Fanny Vruwink werd met „Diant" 5e in de jeugdklasse. Er namen aan deze vossenjacht ruim 60 combinaties deel en de publieke be- langsteling was op diverse plaatsen langs het parcours zeer groot. GESLAAGD Onze plaatsgenote rnej. N. Van Linden- berg slaagde te Zwolle voor het diploma „Praktijd assistente voor artsen". IN HET STAMBOEK. Door de Inspecteur van het N.R.S., de heer A. Landeweerd werden de vólgende koeien ingeschreven in de afd. roodbont: Jenny 3 met b77 pt., eig. G. Stam; Anna met. b78 pt., eig. J. Stam; Coba 2 bc 75 pt., eig. H. Landeweerd; Olga bc+, 76 pt., en Trixie bc 76 pt., eig. G. J. Bosman; Marijke 4 b78 pt., H. Landeweerd; Marijke 9 bc 76 pt., eig. Wed. H. Starri; Zwaantje 9b78 pt., eig. H. J. Bossehers; Marietje 2 ,bc 76 pt., Lieske 2 b77 pt., eig. G. Landeweerd Tossje 4 b, 80 pt., Trui 29 bc 76 pt., eig. J. Jansen; Bertha 5 b77 pt., Coba b. 79 pt., Margriet 2 bc 76 pt., eig. W. Landuwer; Hertha b, 80 pt., Ettie b—78 pt., Ada b77 pt., Her- mien bc-r, 76 pt., eig. Joh. Wansink; Bontje 2 b77 pt., eig. A. Veltkamp; Hendrika 2 b77 pt., Joh. Bekkernens, Dienie 5 b77 pt., H. Beldman; Dirkje 2 b77 pt., eig. J. G. Holterman; Roza bc+, 76 pt, Alie b77 pt, eig. Joh. Jansen; Freule 13 b77 pt., Freule 14 b77 pt., eig. W. F. Reilink; Riek bc-f76 pt., eig. A. Denneboom; Dina 5 bc 76 pt., eig. H. Bosman; Marijke 3 bc-f, 76 pt, eig. Wed. T. Boode; Elsje 3 ■bc-f, 76 pt., Elsje 4 b-77 pt., eig. J. W. Boode; Toos 10 bc-f, 76 pt., eig. D. J. de Grote; Mina 3 bc 76 pt., eig. G. J. Meilink; Mina 3 beig. G. H. Teeselink. hotelhouders aanwezig waren. Door die aardige geste hebben zij nog enige in drukken van ons land kunnen opdoen, waartoe zij door hun arbeid in Holten op andere wijze niet in staat waren. Vertoond worden films als „Land uit Zee" van H. van der Horst, „Aalsmeer" en „De Zee was niet meer" van Bert Haanstra. Daarbij werd nog gedraaid „Tulip Time" en om de gasten nog iets karakteristieks van ons waterlandje te tonen „Post in de Biesbosch". Deze avond is door de bezoekers bij zonder op prijs gesteld. Geslaagde feestelijke ouderavon den en reünie van oud-leerlingen der Ulo-school. Het programma, dat door de leerlin gen en oud-leerlingen van de openbare ulo-school te Holten, bijgestaan door de aan de school verbonden leerkrachten tijdens de beide feestelijke ouderavon den en de reünie van oud-leerlingen 't afgelopen weekeinde werd opgevoerd, heeft bijna duizend bezoekers getrok ken. Het waren geslaagde bijeenkom sten, die zeer in de smaak vielen. Over de .eerste avond hebben wij de lezers reeds uitvoerig ingelicht. De reünie van oud-leerlingen met 't onderwijzend personeel in verband met het eerste lustrum van de school had zaterdagmiddag plaats, waarbij prac- tisch allen die de school verlaten heb ben en in staat waren te komen, aan wezig waren. Verschillende oud-leer lingen zijn door verdere studie aan an dere inrichtingen van onderwijs inge schreven, zodat deze niet aanwezig konden zijn. Aan de gezamenlijke broodmaaltijd zijn al was de peiiode dan nog maar kort tal van oude herinneringen op gehaald en plezierige momenten in ge- Het Is de Hamamelis die 't 'm doet dachten teruggeroepen, waarbij een bijzonder prettige sfeer heerste. Natuurlijk zijn daarbij ook enkele hartelijke woorden over en weer gewis seld over de opleiding, welke men ont vangen mocht. Free Tuitert was daar bij de tolk van de oud-leerlingen toen hij de leraren bedankte voor de pret tige wijze waarop het onderwijs aan de Holtense ulo werd gegeven. Reeds nu ervaart men van welk een grote betekenis het moet worden geacht, dat aan deze school ook aan elke leerling individueel grote aandacht en zorg kon worden besteed. De prettige sfeer, die op de school heerste maakte het leren gemakkelijker. Het hoofd der school, de heer Sinne- ma, heeft er in zijn antwoord op ge wezen, dat dit nooit had kunnen ge schieden zonder de medewerking van de leerlingen zelf. Het succes, dat de school mocht boeken is dan ook voor een belangrijk deel toe te schrijven aan de goede samenwerking en de pret tige verstandhouding, welke er tussen leerlingen en leerkrachten heerste. 's Avonds werd voor de derde maal het uit tal van aardige nummers be staande programma opgevoerd, thans in het bijzijn van bijna alle oud-leer lingen. Uit de reacties in de zaal viel duide lijk af te leiden dat zij zich bijzonder amuseerden. Het door de heer Meken- kamp uit Rijssen in dialect geschreven en door Rijssense jongelui opgevoerde stukje getiteld „Huiswerk" viel wel bijzonder in de smaak en het optreden van de leerkrachten zelf aan het slot van de avond met „Van Puffelen zon der Co." verwekte dikwijls grote hila riteit. Alle medewerkenden oogstten telkens een spontaan applaus. Met een gezellig dansje, dat niet zo lang doorging, omdat tal van jongelui met de dienstbussen moesten vertrek ken, werd deze laatste avond van de feestelijke ulo-school besloten. In een donderdagavond van de vorige week in gebouw „Rehoboth" gehouden ledenvergadering van de afdeling Holten van de Chr. Bond van Plattelandvrouwen heeft mevrouw L. De Vries-van Dorp ge sproken over „Gastvrijheid". Deze bijeenkomst stond onder leiding van de presidente mevrouw J. Rietberg van Lindenberg, die de vergadering open de met gebed nadat gezongen was Psalm 119 1. Daarna werd gelezen Romeinen 12 9-21. Omdat het de eerste vergadering was in het nieuwe werkseizoen sprak de pre sidente een kort openingswoord, waarin zij o.m. zei: In Psalm 115 16 lezen we: De hemel, is de hemel van de Here, maar de aarde heeft Hij den mensen kinderen gegeven, opdat zij er voor zullen zorgen, dat daar zijn lof weerklinkt. Bij die men senkinderen behoren ook wij Christen plattelandsvrouwen en meisjes. Dit is een groot voorrecht maar geeft ook grote ver antwoordelijkheid. Bij al ons werk wat wij te doen hebben, zijn wij afhankelijk van Gods onmisbare zegen. Nog leven wij in een tijd, dat ons de kansen worden ge boden, om mee te kunnen werken aan de groei en de uitbreiding van de Chris telijke organisaties. Het is een droevige werkelijkheid, dat een zo groot aantal Christenen juist op dit terrein hun roe ping niet verstaan. Laat niemand onzer ooit tot de pijnlijke conclusie behoeven te komen dat zij de haar door God ge schonken kansen niet uitgebuit heeft. Uiteindelijk gaat het ook hier om de eer van des Heren Naam, hieraan mee te wer ken, het is ons aller Christenplicht. Onze organisatie biedt een ruime gele genheid om te komen tot een goede ont wikkeling. Men moet bij de snelle ont wikkeling van de laatste iaren mee kun nen komen. Het goede weten te kiezen bij al het nieuwe. Tenslotte wekte mevr. Rietberg de leden op om de vergaderin gen trouw te bezoeken. I Nadat door de secretaresse mevr. J. Wiggers-Aanstoot de notulen waren ge lezen bracht de penningmeesteresse mevr. L. de Vries-van Dorp het financiëel ver slag uit. Hierna was het woord aan mevr. de Vries die een inleiding hield over „Gast vrijheid". Met gastvrijheid hebben we allen wel te maken gehad, hetzij als gast of vals gast vrouw. Gastvrij ergens ontvangen te wor den is iets wat ons buitengewoon prettig aandoet. En dat hangt heus niet af van het feit of er gebakjes bij de koffie zijn en misschien wijn op tafel. Het komt op de hartelijkheid, op het hart dus aan, en op de oprechte belang stelling die men voor elkaar heeft. De gastvrouw voor de gasten de gast voor het gezin waar hij komt. Een geagiteerde huisvrouw met een rood hoofd ter ver welkoming, geeft een gast niet bepaald 't gevoel thuis te zijn. De gastvrouw moet dus rustig en opgewekt zijn. Veel extra drukte .hebben niets met gastvrijheid te maken. Het voornaamste is dat de gast zich thuis voelt. Laat ook de gast nooit vergeten een kleinigheid mee te brengen voor de gastvrouw en vooral voor de kinderen. Laten we gul zijn met het ver lenen van gastvrijheid om op die manier misschien een zonnestraal te brengen in het leven van onze naaste, zo besloot de inleidster haar inleiding. Vijf vragen O.a.: Hoe ontvangt men 'n ongewenste gast? werden vervolgens door discussie-groepen beantwoord. Na het zingen van: Neem mijn leven, laat het Heer, eindigde mevr. de Vries- van Dorp deze goed bezochte en leerza me vergadering met dank aan God. VOETBAL G.F.C. 2 HOLTEN 1 (3—0) De Goorse jongens hebben deze wed strijd verdiend gewonnen. Vooral hun sa menspel was beter dan dat van de rood zwarten. Het middenveld was sterker be zet. Dit vond ook zijn oorzaak in het feit, dat de halfspelers vaak hun achterhoede moesten assisteren. In de voorhoede zat dit keer geen enkele stootkracht. De Goor se ploeg toonde geen uitblinkers, doch 't was een gaaf team, zonder zwakke spe lers. Het was opvallend hoe moeilijk het voor sommige spelers was om zich het drassige veld aan te-passen. Bij een vlotte aanval over links gaf de Goorse linksbui ten zijn binnenspelen Embsink met een hakballetje de gelegenheid 10 te sco ren. Na dit doelpunt kreeg Holten ook eni ge goede kansen, doch de Goorse keeper had bepaald geluk bij schoten van de Holtense voorhoedespelers. Na de rust werd het offensief der bezoekers vervolgd en- ook nu weer kwamen er goed e sco ringskansen. Midvoor Ulfman schoot e.cn keer tegen de lat en even later carmabo- Jeerde de bal via de paal en de keeper het veld weer in. Toen dit alles geen suc ces opleverde, wist GFC zich langzamer hand te bevrijden van de Holtense druk en het was rechtsbuiten Karst, die in zijn eentje keeper Stegink handig wist te om spelen en dit betekende 20. Holten pro beerde door de bakens te verzetten. Doch de Goorse backs wisten wel raad met de Holtense aanvallen die armtierig van op zet waren. Even later wist J. Gerritsen de stand zelfs op 30 te brengen, toen A. Meerman cs. aan buitenspel dachten. Dit betekende dat Holten haar eerste neder laag had geleden en zo haar mooie plaats verloren zag gaan. Doch het is nog vroeg in het seizoen en met nog 12 wedstrijden voor de boeg kan er nog veel veranderen. Om echter niet verder bij GFC 2 achter te raken zal Holten 1 a.s. zondag van Om hoog moeten winnen. Omhoog is op eigen terrein nog ongeslagen. Waarschijnlijk wordt het elftal drastisch veranderd. Het elftal tegen GFC 22 zag er als volgt- uit: Doel: H. Stegink; Achter; T. Deijk en A. Meerman; Midden: H. J. ten Velde, G. Traannmn en G. Paalman; Voor: A. Vin cent, K. ten Velde, J. Ulfman, H. Jansen en IT. v. d. Bos. De extra bus voor de wedstrijd Om hoog 1 Holten 1 vertrekt om 1.30 uur vanaf Smidsbelt. De wedstrijden Holten 3 RKSV 3 en Holten 2 Bornerbroek 3 werden uitge steld in verband met het overlijden van Paus Pius XII. Holten A behoefde om dezelfde reden niet tegen RKSV A te spelen. HOLTEN B GFC C (3—0) Niets zijn veranderlijker, dan de pres taties van een voetbalelftal. Verleden week won Holten B de wedstx'ijd tegen GFC B met niet minder dan 60 en dat in Goor. Nu werden de C-junioren van GFC met moeite op eigen terrein versla gen. G. Brands schoot twee keer. raak en G. Soer zorgde voor de d'erde treffer. Holten B 4 4 0 0 8 32—0 Holten A 4 2 115 11—8 Het bestuur van clc Holtense Handels vereniging heeft in de maandagavond in hotel Vosman onder voorzitterschap van de heer O. Wissinlc gehouden ledenver gadering zijn mandaat ter beschikking gesteld en is en bloc afgetreden. De reden hiervan is, dat de belang stelling van de zijde van de leden zo ge ring is, dat men niet tot een vruchtbare besprekink kon komen, omdat op het moment, dat de voorzitter de vergade ring opende, slechts drie leden aanwe zig waren. Op de agenda stond de verkiezing van drie bestuursleden wegen bet aftreden van de heren IT. J. Bouwhuis, secreta ris; E. Dikkers, penningmeester en W. Geltink, lid, alsmede een bespreking van de actie, welke moet worden onder nomen in verband met St. Nioolaas. De heer Bouwhuis ziet zich genood zaakt om gezondheidsredenen zijn werk zaamheden te beperken; de heer Dik kers is 25 jaar bestuurslid geweest en meent zijn functie ter beschikking te moeten stellen voor een jongere kracht, terwijl de heer Geltink te Dijkerhoek niet meer het beroep van zakenman uit oefent. Mede met het oog op de korte tijd van voorbereiding van een eventuele win kelweek met Sinterklaas, zoals tot nu toe elk jaar gebruikelijk is geweest, had men verwacht, dat een groot aantal le den aanwezig zou zijn om tot een goede bespreking te komen. Uit het feit, dat de leden niet de min ste belangstelling hebben getoond voor deze vergadering, hebben de aanwezige bestuursleden de consequentie getrok ken, zoals hierboven is medegedeeld. Er zal op maandag 20 oktober a.s. op dezelfde plaats en uur opnieuw een ver gadering worden belegd, waarin de le den zich zullen hebben uit te spreken over de weg, die thans bewandeld moet worden. Het is te hopen, dat de leden maan dag in groten getale aanwezig zijn om uit de impasse te komen, wraarin de ver eniging door hun geringe belangstelling in de vorige vergadering is geraakt. Het zou zeer te betreuren zijn en van grote kortzichtigheid getuigen, wanneer de Holtense Handelsvereniging na een 2ö-jarige uitstekende staat van dienst thans zou moeten worden opgeheven, terwijl samenwerking meer dan ooit no dig is. Enige tijd geleden is in Holten opge richt een „Werkgroep Holten" van de vereniging Pro Juventute. Misschien zult u vragen: „Wat is dat voor organisatie?" De vereniging Pro Juventute is een algemene Gezinsvoogdij-vereniging, die werkzaam is op het gebied van de Kin derbescherming. Zij heeft haar bureau in Almelo, Spreeuwenstraat 2. De vereniging stelt zich ten doel: „Ver waarlozing en ontsporing van minder jarigen te voorkomen, en te bestrijden". Dit voorkomen en bestrijden gebeurt op twee manieren: a. Door het Gezinsvoogdij werk en Toe zicht. b. Door het preventieve werk. Pro Juventute zorgt voor kinderen, die in aanraking geweest zijn met de Rechter (Toezicht) en voor kinderen, die door de Rechter onder toezicht gesteld worden (Gezinsvoogdijwerk) Maar de vereniging geeft ook raad en voorlichting aan ouders cn opvoeders. Zij houdt spreekuren waar ieder komen kan met zijn of haar problemen. Pro Juventute is een particuliere ver eniging, die werkt in het belang van het Kind en de Ouders. Maar ze doet nog meer. Pro Juventute organiseert Oudercursussen. Ze stimu leert Jeugdwerk, Speeltuinwerk, Instuif- werk enz. Zij wil gaarne met iedere ver eniging samenwerken. Pro Juventute geeft elk jaar die prach tige „Oranje Kalender" uit. Voor deze kalender staat H.M. de Koningin elk jaar familiefoto's af. Als u nog niet zo'n mooie kalender ge kocht heeft moet u dat direct doen. Het adres voor de Kalenderactie is: Mevr. C. P. K. Enklaar-van Andel, huize „De Kroepenkaamp Om u iets meer over Pro Juventute te laten horen en zien organiseert de plaat selijke werkgroep een speciale Pro Ju- ventute-avond op donderdag 23 oktober a.s., 's avonds om 8 uur in geb. „Irene". Op deze avond worden 2 geluidsfilms gedraaid. Als eerste.de film „Een eiland voor Robinson", een Zwitserse Pro Ju ventute film, die handelt over het pro bleem: „Speelruimte voor onze Jeugd". De film toont ons de ideale Speeltuin voor het kind. De tweede film: „De Paraplu" is een heel andere film. Zij toont ons hóe een jongetje, 'door gebrek aan liefde van zijn ouders, er toe komt een paraplu te ste len. Het is een uitermate boeiende en leerzame film. Daarom wekken wij vaders en moeders, mannen en vrouwen op deze avond te bezoeken (ook de Vaders moeten dus komen). De avond is alleen toegankelijk voor volwassenen. Verwezen wor'dt naar de aankondiging in dit nummer. PROGRAMMA Zaterdag: Enter Vooruit A Holten A 2.30 uur. Excelsior D Holten B 2.30 uur. Zondag: Omhoog 1 Holten 1 2.30 uur. Holten 2 Twenthe 2 2.30 uur. Bornerbroek 3 Holten 3 2.30 uur. Nederland-Denemarken door de bril van een jonge Holtenaar: Op de door honderdachtentwintig schijnwerpers fabelachtig verlichte en op een biljartlaken lijkende grasmat van het Fenijenoord-stadion heeft het Nederlands elftal volkomen revanche genomen op de slechte wedstrijd tegen België van enkele weken terug. De Deense nationale ploeg werd ondanks fel verzet met 51 kansloos verslagen. Deze grote zege is voornamelijk te danken aan de veteranen van onze ploeg: Frans de Munck, Cor van dei- Hart en Abe Lenstra. De voorhoede, een onsamenhangende linie tegen Bel gië, vormde met „maestro" Lenstra als captain, een hechte eenheid. Ook de achterhoede- met een rustige, zelfver zekerde Frans de Munck en een bril jante Cor van der Hart, heeft geen steekje laten vallen. De Deense aanvoerder, rechtsbuiten Bengt Petersen, won de toss en dus mocht de jonge en ondanks z'n lengte fantastisch snelle Nederlandse aanvals leider Piet Kruiver de aftrap verrich ten. Nauwelijks was een onbetekenen de Deense aanval door Van der Hart in de kiem gesmoord of het leer be reikte Lenstra, die op zijn beurt Van der Kuil op maat bediende. Van der Kuil wrong zich met de witte bal tus sen de Deense backs door en liet ver volgens na drie minuten al 10 aan tekenen. De Denen gingen hevig in de aanval, maar onze achterhoede hield het hoofd koel. Onder leiding van de rustige Van der Hart en de zeer actieve halfs Van Wissen en Klaassens werd de Neder landse aanvaal meer en meer in het spel betrokken. Razendsnelle acties van rechtsbuiten Van der Kuil en linksbui ten Moulijn brachten soms verrassende scoringskansen. In de 20e minuut schoot Piet Kruiver de bal dan ook via de paal in, maar het doelpunt werd we gens buitenspel afgekeurd. Even later was het toch raak, toen Kruiver wederom de bal kreeg en doel man From geen schijn van kans gaf (20). Drie minuten later was het. al weer raak, nu door linksbinnen Van der Linden. De 55.000 toeschouwers waren door het dolle heen. Zo had men het Neder lands elftal de laatste tijd niet meer zien spelen. „Abe, Abe", klonk het van de tribunes. Men zag Abe graag het doelpuntenrecord van Bep Bakhuys verbeteren. In de tweede helft ging het aanvan kelijk gelijk op. De Deense aanvallen werden met meer zorg uitgevoerd dan voor rust, terwijl de Nederlandse aan vallen veel beter van opzet waren. In de achtste minuut schoot Van der Lin den uit vrije positie tegen de lat. Lang zaam maar zeker werden de Denen nu sterker, maar tot doelpunten kwamen ze niet dank zij fantastisch keepers werk van Frans de Munck. Eenmaal bracht hij op wonderbaarlijke wijze redding, toen rechtsbinnen Mackon zui ver inschoot. Razendsnel reageerde de „zwarte panter" en met een ogenschijn lijk gemak grabbelde hij de bal uit de rechter benedenhoek. Kon Denemarken geen doelpunten maken, Nederland kon het wel. In de 33e minuut na rust kwam het moment, waar de vele duizenden in het stadion op gehoopt hadden: Een doelpunt van Abe. Piet Kruiver kreeg de bal op rechts vrij, zag Abe vrij staan en plaat ste zuiver. Lenstra bedacht zich niet, passeerde vliegensvlug een tegenstan der en scoorde z'n 31e doelpunt voor het Nederlandse elftal. Onstuimig werd onze nieuwbakken topscorer door z'n medespelers gefeli citeerd. Een minuut later kwam het enige Deense doelpunt van de voet van links binnen Enoksen. Onhoudbaar voor De Munck verdween de bal keihard in de touwen. De wedstrijd kreeg een onverwachte climax toen Abe Lenstra opnieuw doel puntte. Drie minuten voor het einde kreeg Pietje van der Kuil de bal bij de middenlijn te pakken. Als een flits schoot hij twee, drie tegenstanders voorbij en gaf de bal precies op tijd aan Abe. Lenstra rook opnieuw 'n kans. Met verbluffend gemak omspeelde ook hij twee tegenstanders, kwam vrij voor doel en keeper From was voor de 5e keer kansloos. Een daverend applaus viel de spelers ten deel bij het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Dusch. Nederland had-na lange tijd weer eens een voortreffelijke wedstrijd gespeeld. J. de G. PROGRAMMA VAN ,DE JONGE KERK' De Jonge Kerk schrijft: De onlangs gevormde werkgroep van Pro Juventute geeft op donderdag 23 oktober a.s. een filmavond, waarop twee prachtige films vertoond zullen worden, n.l. „De Paraplu" en. „Een eiland voor Robinson". Beide films handelen over 't werk van Pro Juventute. Over de doelstellingen van Pro Juven tute vindt men elders in dit nummer na dere bizonderheden. liet bestuur van De Jonge Kerk heeft gemeend om als groep naar deze avond te gaan, óm zodoende wat meer te we ten te komen van het werk van Pro Ju ventute. Eventuele vragen, die mochten rijzen deze avond, zullen dan behandeld wor den op maandag 27 oktober a.s. op de Jonge Kerk-avond, waarop dan ook een Bijbels onderwerp aan de orde zal ko men. We hopen dan ook van harte, dat veel jonge leden van de Hervormde Kerk op deze avond en op 27 oktober a.s. aanwe zig zullen zijn. De toegang is vrij.

Holtens Nieuwsblad | 1958 | | pagina 2