Autoweg over de Holterberg baart weer zorgen Raadsvergadering V.V.Y.-nieuws AGENDA PREDIKBEURTEN No. 24. Jaargang 10. ZATERDAG 14 JUNI 1958 Verschijnt elke zaterdag HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.35 p. kwartaal Uitgave van de Stichting Eoltent Niou\o*blad" te Holten. Telef. K 5+83 - £3+ Adv.-prijs115 m.m. a contantf 2.Iedere m.m. meerf 0.07 De toestand van de autoweg over de Holterberg, waardoor de toeristencen tra Holten en Nijverdal met elkaar ver bonden worden, geeft weer reden tot klachten. Donderdagavond werd een inzittende dame van een autobus van de onderne ming „De Zwaluw" uit Ter Apel, mevr. H. Bosker-Moorlack uit Stadskanaal door een plotselinge opverende bewe ging van de bus met als gevolg een bot sing met het bagagenet, zodanig aan het hoofd gewond, dat zij zich onder behandeling van dokter Rietdijk moest stellen. Men vreesde een hersenschud ding, doch het ongeval bleek nog vrij goed te zijn afgelopen. Het ongeval had plaats halfweg Holten en de grens van de gemeente Hellendoorn en werd veroorzaakt dooi de slechte toestand van het wegdek. Deze is het gehele voorjaar vrij goed ge weest, doch door de aanhoudende droog te wordt de laag grint en andere steen slag, welke de verharding van het weg dek vormt, door het drukke verkeer zo losgewoeld, dat zich op verschillende plaatsen kleinere of grotere oneffenhe den gaan vormen. Daarbij komt, dat door chauffeurs, die deze weg niet ge regeld rijden en met dè zich telkens wij zigende toestand van het wegdek niet op de hoogte zijn, naar omstandigheden, wel eens te hard gereden wordt. Hoewel het eigenlijke vakantiesei zoen nog niet is aangebroken, passeren dagelijks honderden auto's, waaronder zeer veel autobussen, deze autoweg over de in den lande steeds meer bekend wordende Overijsselse heuvelrug, meer malen „De gouden bergen" genoemd. Vooral op de zondagen is het verkeer hier wel zeer intensief. Het onderhoud van de weg is in deze periode van het jaar een zeer kostbare geschiedenis, die de financiële draag kracht van de gemeenten Holten en Hel lendoorn, binnen wier territoir hij ligt, bij de huidige gebondenheid der ge- KRUIDENIERSDIPLOMA BEHAALD. Onze plaatsgenote mevr. G. den Heij er-Schuurman behaalde dezer dagen te Deventer het kruideniersdiploma. Dit succes van haar studie bij de vele be slommeringen van haar zaak en de ziekte van haar echtgenoot is wel een harte lijke felicitatie waard. EEN JAAR VRIJGESTELD. Aan de dienstplichtige der lichting 1958 G. Mekenkamp, Borkeld 66, is een jaar vrijstelling van de dienstplicht ver leend wegens persoonlijke onmisbaarheid. VOORGOED VRIJ VAN DIENST. Aan de dienstplichtige der lichting 1959 C. L. Tromop, Raalterweg 20, is voorgoed vrijstelling van de dienstplicht verleend wegens broederdienst. De gemeenteraad komt vrijdagavond 13 juni (heden) om half acht bijeen voor de behandeling van de volgende agenda: 1. Notulen der openbare vergaderin gen van 13 februari 1958 en 20 maart 1958. 2. a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 3. Voorstel tot verkoop van een bouw terrein aan het rijwielpad naar Nij verdal aan mevrouw A. de Jong- Bendien. 4. Voorstel tot wijziging van de be grotingen 1956, 1957 en 1958. 5. Voorstel tot het aangaan van een geldlening met de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gra- venhage. 6. Voorstel tot vaststelling van het totaalbedrag der op te nemen kas geldleningen in het tijdvak 1 juli tot 1 oktober 1958. 7. Voorstel tot toelating als leden van de raad van de op 30 mei 1958 tot leden van de gemeenteraad benoemd- verklaarden (onderzoek geloofs brieven). 8. Voorstel tot benoeming van een wijkverpleegster Gehoord het be stuur van „Het Groene Kruis" wor den voorgedragen: 1. Mej. J. Berg- feld, wijkverpleegster te Oldemarkt, 2. Mej. C. N. van Lubek, verpleeg ster te Amsterdam. 9. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de heffing en invorde ring van een belasting op toneel vertoningen en andere vermakelijk heden. 10. Voorstel tot benoeming van een on derwijzer aan de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs (7e leerkracht). De enige voorgedragene is de heer G. Hoefman, hoofd der o.l. school te Klein Dochteren. 11. Rondvraag. meenten aan de financiën van de Rijks overheid, ver te boven gaat. Met spanning wacht men hier nu al sedert jaren op een verbetering met me dewerking van de provincie. Alleen met een bijdrage van de provinciale over heid kan gedacht worden aan een af doende oplossing, n.l. het aanbrengen van een gesloten wegdek, waardoor in h t droge jaargetijde ook de stofplaag zal worden opgeheven. Het verkeer van touringcars uit alle delen van ons land bewijst reeds, dat het hier niet gaat om een zaak van lokaal belang, maar om een toeristisch belang van veel wijdere strekking, waaraan zo spoedig mogelijk op provinciaal ni veau de grootst mogelijke aandacht moet worden geschonken. HERDRUK WANDELKAART. De zeer uitvoerige en praktische wan- delkaart van Holten, welke destijds werd ontworpen door de heer A. J. Goldstein, secretaris onzer gemeente, zal nadat hij geheel is bijgewerkt binnenkort worden herdrukt. Op het ogenblik wordt de laatste hand gelegd aan het bijwer ken van de kaart. De nieuwe oplage zal waarschijnlijk 10.000 stuks bedragen. In de jaarvergadering van 17 maart j.l. werd besloten het ontwerp van de nieuwe kaart een week ter inzage te leg gen op het informatiebureau van de V.V.V. (serre café Maats), opdat ieder die belang heeft bij de inhoud daarvan eventuele op- of aanmerkingen vóór het afdrukken kan kenbaar maken aan het bestuur van de V.V.V. De ter visie legging zal plaats vinden van 15 tot en met 20 jimi a.s. Eventuele aanvullingen c.q. veranderingen zullen dan door het bestuur in overweging worden genomen. KLEUTERS BRACHTEN JUFFROUW „NANNY" HUN LAATSTE HULDE. Donderdagmorgen werd ten gemeen tehuize alhier het huwelijk voltrokken tussen mejuffrouw Nanny Arfman, oud- hoofdleidster der openbare kleuterschool, en de heer Henk Bekkernens uit Haarle. Toen het bruidspaar na de huwelijks plechtigheid het gemeentehuis verliet, wachtte „juffrouw Nanny" een bijzon der aardige verrassing. Al de kleuters, die zij de laatste tijd onder haar hoede heeft gehad, stonden voor het gemeente huis opgesteld en vormden met prachtig versierde bogen een erehaag voor het jonge paar, dat zich te voet naar de kerk begaf voor dekerkelijke huwelijks inzegening. Zij zongen hun „juffrouw Nanny" met 'hun kinderstemmetjes een lied toe, maar er bestond voor haar huwelijk in verband met dit bijzonder gebeuren zo'n enorme belangstelling, dat wij betwijfelen of deze kinderzang wel volledig tot haar is door gedrongen. Het verkeer door de Dorpsstraat moest door de politie worden omgelegd om on gelukken in verband met deze spontane reactie van de zijde der kleuters, die onder geleide waren van de beide leid sters en dames-leden van de oudercom missie, en van de zijde van het publiek te voorkomen. Het huwelijk werd ten gemeentehuize voltrokken door de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, terwijl de kerkelijke inzege ning in de Hervormde Kerk geschiedde door Ds. J. H. Israël. 's Middags had in hotel Holterman een specialekinderreceptie plaats, waar bij 64 kleuters hun juffrouw gezamenlijk kwamen gelukwensen. Het waren wel zeer ontroerende momenten voor de bruid, die bij de kinderen zeer geliefd was. En voor de kleuters vormde deze receptie, waarbij zij gul onthaald werden, wel een bijzondere attractie. „Juffrouw Nanny" in bruidstoilet zal nog lang bij hen in herinnering blijven. HOLTENSE BRANDWEER EEN EER VOLLE VIERDE Bij de zaterdag vanwege de Ned. Ver eniging van Brandweercommandanten te Dalfsen gehouden regionale brandweer wedstrijden wisten de Holtense brand weerlieden, in de 3e klasse, een eervolle vierde plaats te veroveren met 813.97 pt. Er namen twaalf korpsen aan deze wed strijd deel. Eerste werd Dalfsen met 885.52 punt. Tweede Losser met 852.97 punt en derde Deventer met 825.09 punt. De Holtenaren behaalden hogere cijfers dan de Deventer ploeg maar zij deden er iets langer over, waardoor deze uitkomst met een evenredig aantal punten werd verminderd. SCHOOLREIS KINDERTREIN Dinsdag gingen de middelklassen der beide scholen voor gewoon lager onder wijs uit het dorp per kindertrein een reis maken naar Amsterdam en Zandvoort. Er waren samen 161 leerlingen met 15* ge leiders. De Twentse kindertrein nam na Holten geen groepen meer op. Er zaten 514 jeugdige reizigers in die met gespan nen verwachtingen het westen tegemoet gingen. Van de Muiderpoort liep het gezelschap naar de Artis, waar ook het aquarium werd bezichtigd. Wat een beesten! Wat 'n vissen! Prachtige rondvaartboten lieten de jeugd mooie gedeelten van de hoofd stad zien. In de havens lagen allerlei gro te en kleine schepen. Het strand te Zandvoort kreeg heel wat te verduren. Jammer dat de tempe ratuur enige graden te laag was voor in tens strandgenot. Voor de veiligheid was stevig gezorgd. Een reddingsbootje met 6 riemen, bui tenboordmotor en bemanning bestaande uit 3 koppen, stond kant en klaar voor de golven. Bereden politie surveilleerde en enkele leden van het onderwijzerscorps stonden in de frontlijn, terwijl de overige begeleiders vanuit hun strandstoelen het gehele terrein overzagen. De kinderen mochten niet buiten een bepaald vak ko men. Veiligheid voor alles! Behouden kwamen allen tegen kwart voor negen dan ook weer op het perron te Holten aan, omstuwd door familie, vrienden en bekenden. ACHT WONINGWETWONIGEN AANBESTEED Door burgemeester en wethouders werd maandagmorgen ten gemeentehuize in 't openbaar aanbesteed de bouw van 8 wo ningen in „De Gaarden" onder architec tuur van de gemeente-architect, de heer Jac. Louwerse. Ingeschreven werd als volgt: Perceel I (de gehele bouw zonder glas-, schilder- en behangwerk)fa. Brok en Rouhof, Borne, f 114.296.B. J. Roo- dom, Markelo f 103.900.—Fa. J. II. Dij- kink, Markelo, f 103.800.II. W. Potman en Zn., Markelo f 103.700.H. de Wilde, Enter f 101.985.Fa. A. J. ter Steege en Zn., Rijssen f 100.880Gebr. Ter Harm- sel, Rijssen f 96.300.E. Achterkamp en A. M. Dollekamp, Holten f 95.988.—, G. Koenderink, Enter f 95.680.Gebr. ten Hove, Enter f 95.300.E. J. Brunnekreef, Enter f 93.300.—. Perceel II (glas-, schilder- en behang werk: J. Smelt, Vriezenveen f 8560. De begroting voor het gehele werk be droeg f 100.000.De gunning is, in af wachting van de goedkeuring van hoger hand, in beraad gehouden. Rustig denken Mijnhardt's jwtable 11 e n DIJKERHOEKSE VROUWEN MAAKTEN UITSTAPJE Leden van de afdeling Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen en enkele andere Dijkerhoekse dames maak ten het afgelopen weekend per autobus van de O.A.D. een uitstapje met als"eind- punt Oosterwolde in Friesland waar het vroegere hoofd van de school en echtge note de familie G. H. Wanders, werd be zocht. Eerst werd onderweg een bezoek ge bracht aan de Delana-fabrieken te De- demsvaart waar de dames zich een duide lijk beeld konden vormen hoe o.a. de tri cot-kledingstukken worden vervaardigd. Na een oponthoud in Meppel om de in wendige mens ter versterken werd naar Oosterboer onder de gemeente Meppel gereden teneinde aldaar de nieuw ge bouwde diepvriesinrichting te bezichti gen, welke pas enkele weken in gebruik is, waarvan toch reeds een druk gebruik wordt gemaakt. In Noordwolde werd de markt bezocht en konden de dames winkelen, waarna het eindoel Oosterwolde werd bereikt met een allerhartelijkste begroeting door de familie Wanders. Natuurlijk werd eerst de prachtige wo ning bezichtigd, de lieer Wanders is hoofd van de lagere landbouwschool, aldaar en daarna werd 'n wandeling gemaakt door het dorp. Het was reeds vrij laat toen men af scheid nam en met een korte onderbre king in Lemele werd rechtsstreeks naar Dijkerhoek gereden. Hier bracht de waar nemend presidente mevr. M. Reilink-Kers de reizigsters en de chauffeur dank voor de bijzonder gezellige tocht, welke men deze dag gemaakt had. KAMPIOEN REVOLVERSCHIETEN. De heer A. J. Kolkman, vrijwilliger der reserve-rijkspolitie, alhier, behaalde zaterdag bij de te Rijssen gehouden schietwedstrijden de eerste prijs bij het revolverschieten en werd daarmede kam pioen van het district Almelo. Hij ont ving een medalje benevens een kunst voorwerp. Dr. H. A. OBERMAN NAAR AMERIKA Dr. H. A. Oberman, assistent van prof. dr. M. van Rhijn aan de rijksuniversiteit te Utrecht, die hier verschillende malen op de kansel stond en verleden jaar ok tober cum laude promoveerde tot doctor in de theologie, heeft van de Harvard Universiteit te Boston een uitnodiging ontvangen om aan deze oudste univer siteit van Amerika een leeropdracht te vervullen. Hij zal voorlopig vijf uur per week college geven in de theologie en met name behandelen de voor-reforma tie, het onderwerp van zijn proefschrift, waarop hij tot doctor promoveerde. Het nieuwe academische jaar begint in Amerika op 19 september a.s, maar men heeft hem met vrouw en kinderen uitgenodigd reeds nu naar Amerika te komen. Het vertrek is bepaald op 6 juli a.s. Dr. Oberman noemde het een grote eer, dat hem deze uitnodiging ten deel is gevallen. Er bestaat in Amerika een zeer grote belangstelling voor deze studie. Lang niet alle candidaten kunnen wor den aangenomen. Hij zal in Amerika col lege geven aan 85 studenten. In Neder land bedraagt dit aantal ten hoogste 35. De taak die dr. Oberman op zich gaat nemen lijkt ons geen sinecure. Wij wen sen hem en zijn gezin gaarne een voor spoedige overtocht en een gezegende ar beid in de nieuwe wereld. i ACCOUNTANTSKANTOOR POUW jj H Enterstraat 33 Rijssen Tel. 2737 |f Zitting in Hotel Holterman §f H elke maandagmiddag. H KERKELIJKE VERKIEZING. Ter voorziening in de vacature, ont staan wegens aftreden van de heer H. Schuppert Johzn., en uitbreiding van het aantal ouderlingen van 7 op 8, zijn door de kerkeraad der Geref. Kerk candidaat gesteld de heren H. Beltman, G. J. Ek- kelkamp, E. Limbeek en R. Reinink. Voor de verkiezing van een diaken (aftredend de heer G. Stam) zijn can didaat gesteld de heren J. W. Jansen en M. Scholman. De stemming (waaraan ook door de vrouwelijke lidmaten mag worden deel genomen) zal plaats hebben op zondag 14 juni na de middagdienst. AUTOTOCHT BEJAARDEN De jaarlijkse autotocht voor de bejaar den in onze gemeente is voorlopig be paald op woensdag 9 juli a.s. Zij zal waarschijnlijk gaan door de Gelderse Achterhoek. Er zullen nog nadere mede delingen worden gedaan omtrent de ter mijn en plaats van aanmelding. „DE BERGVLIEGEES" Uitslag van de vlucht van zaterdag j.l. op Noyon. xAantal duiven 44. Afstand 385 km. 1 G. Veldhuis 76,5 pt.; 2 J. Schoneveld 65,9 pt.; 3 idem 65,9 pt.; 4 J. Schuppert 62,8 pt.; 5 H. Wansink 58,3 pt.; 6 H. J. Aaftink 50,6 pt.; 7 G. Steunenberg 49,1 pt.; 8 H. J. Aaftink 46,1 pt.; 9 G.^Steu- nenberg 43 pt.; 10 J. Schuppert 40 pt.; 11 H. Wansink 38,5 pt. Prijswinnaar de heer G. Veldhuis. Ie Scheerweg de heer G. Veldhuis. 2e Scheerwes? de heer J. Schuppert. Stand Mid-fond (Noyon Creil): 1 G. Steunenberg 256,3 pt.; 2 J. Schuppert 221,2 pt.; 3 H. J. Aaftink 218,4 pt.; 4 J. Schoneveld 211,4 pt.; 5 L. Gazan 173,9 pt,; 6 G. Veldhuis 170.8 pt.; 7 H. Wan sink 160,9 pt.; 8 W. Aaftink 98,8 pt.; 9 C. W. Reeves 52,7 pt. Stand Vitesse (Tilburg Roosendaal Vilvoorde Quievrain): 1 C. W. Reeves 286.8 pt.; 2 G. Steunenberg 273,8 pt.; 3 H. J. Aaftink 224,5 pt.; 4 G. Veld huis 167,4 pt.; 5 J. Schoneveld 126,1 pt.; 6 H. Wansink 125,2 pt.; 7 J. Arfman 96.2 pt.; 8 J. Schuppert 58,7 pt. De prijs was deze week beschikbaar gesteld door de Fa. H. J. Bouwhuis en Zn. Vorige week werd vermeld, dat No yon de laatste Vitesse-vlucht was. Dit was niet juist. Zaterdag 14 juni worden de duiven in de laatste Vitesse-vlucht gelost te St. Quentin. Vrijdag 13 juni worden de Fond- cracks gelost te Chateaurou. Afstand 697 km. DE VOETBALVER. „HOLTEN" HEEFT EEN TRAINER. Het bestuur van de voetbalvereniging „Holten" heeft met ingang van 19 juni a.s. als trainer aangesteld de heer G. Entjes, jarenlang een bekende speler uit het eerste elftal van Heracles te Almelo. Het is te hopen, dat alle spelers van deze gelegenheid om te trainen, die voor namelijk ontstaan is uit de revenuen van de voetbalpool, gebruik zullen maken, om zodoende het spelpeil in onze plaats op een hoger plan te brengen. Het wordt zo langzamerhand tijd, dat Holten een elf tal krijgt in de 4e klasse K.N.V.B. dan zal de belangstelling voor deze gezonde sport nog aanmerkelijk stijgen. Zondag 15 juni: Oriënteringsrit M.A.C. „Laren", 2 uur, hotel Stegeman (zie adv.). Maandag 16 juni, 's avonds 8 uur in zaal „Amicitia": Gezellige feestavond voor leden Onderling Veefonds „Ons Belang" inverband met 50-jarig be staan. Dinsdag 17 juni: Zaken Gebr. Dikkers N.V. de gehele dag gesloten (zie adv.). Woensdag 18 juni, v.m. 11 uur: Gras verkoop notaris Pluimers (zie adv.). Woensdag 18 en donderdag 19 juni, 's avonds van 7.309.30 uur: Inlevering vacantiezegelboekjes Bouw- en Neven- bedrijven bij P. F. van Doorn, H. J. Wansinkstraat 25 (zie adv.). Donderdag 19 juni, 7 uur precies: Aan vang training voetbalver. „Holten" in het Sportdal (zie adv.). Zaterdag 21 juni van 2.306 uur: In leveren vacantie-bonnen Bouwbedrijf, schildersbedrijf en klein metaal, bij G. H. Oplaat, H. J. Wansinkstraat 37. Zaterdag 21 juni: Laatste dag indiening vorderingen voorm. Prot. Kleuter school (zie adv.). Maandag 23 t.m. zaterdag 28 juni: Va kantie levensmiddelenbedrijf J. G. P. Muller (zie adv.). Zaterdag 28 juni: „H.M.V." naar het muziekconcours te Heino. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie, Dorpsstraat 22, tel. 352 (uitsluitend tussen 18 en 22 uur). Gevonden1 damesschoen1 porte- monnaie met inh.1 ballpoint; 1 munt biljet. Verloren: 1 jongensjasje met capu chon; 1 kort windjack (groen); 1 kin- derbril; 1 zilverbon; 1 portefeuille met inh.; 1 paar meisjesschoenen; 1 wieldop; 1 armband; zwart konijn. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10.30 uur Ds Israël. In beide diensten col lecte Regionale Commissie voor het Zuiden. Dijkerhoek. 10 uur Ds v. d. Neut van Nijverdal. Collecte voor de Regionale Commissie voor het Zuiden. Geref. Kerk. 9.30 en 3 uur Ds Hoog kamp. In beide diensten is de 3e col lecte bestemd voor de hulpbehoevende kerken in de classis Deventer. urgerHjke Geboren: Hendrikus, zv J. H. Klein Teeselink en J. W. Blankena, Dijker hoek 91. Ondertrouwd: L. Haverslag, 20 j., en H. Paalman, 24 j., beiden Holten. F. de Haan, 22 j., Harderwijk, en S. W. Kruimelaar, 21 j., Holten. A. J. Nijkamp, 24 j., en H. Berends, 23 j., beiden Holten. Gehuwd: H. Morssink, 40 j., Ambt- Delden, en F. Kolkman, 27 j., Holten. G. D. Veneklaas, 23 j., Wissenkerke, en A. H. Westerik, 23 j., Holten. H. J. Bekkernens, 21 j., Holten, en N. Arf man, 24 j., Holten. A. F. Dikkers, 27 j., Diepenveen, en J. J. Pasop, 26 j., Holten. J. Smale, 27 j., en J. Krik- kink, 24 j., beiden Holten. BEVOLKING. Ingekomen: L. Kolkman en gez., van Markelo naar Beuseberg 53. E. J. Huisken, van Markelo naar Beuseberg 169. K. Afman en gez., van Gronin gen naar Look 40. M. M. van den Bosch, van Wassenaar naar Boschkamps- straat 21. E. Oostendorp en gez., van Rotterdam naar Beuseberg 178. H. A. Oberman en gez., van Brummen naar Holterberg 79. J. Tiemes, van Schoo- nebeek naar Kerkstraat 3. Vertrokken: A. ten Veen, van Aal- polsweg 14 naar Amsterdam. H. Wes terik, van Larenseweg 1 naar Almelo. K. ter Horst en gez., van Waagweg 1 naar Ommen. R. van Nijen, van Kol- wTeg 44 naar Zwollerkerspel. J. A. Lensink en gez., van Look 40 naar Al melo. Officiële publicaties WINKELSLUITING Burgemeester en Wethouders van Hol ten vestigen er de aandacht op, dat van 1 juni tot 1 september a.s. de winkels tot des avonds 8 uur voor het publiek ge opend mogen zijn, terwijl in die maanden de verplichte maandagmiddagsluiting niet van toepassing is. Holten, 12 juni 1958. Burgemeester en Wethouders voor noemd: W. H. Enklaar, Burgemeester. G. J. Langenbarg, Secretaris.

Holtens Nieuwsblad | 1958 | | pagina 1