Streek- Paasveetentoon- stelling te Rijssen PREDIKBEURTEN BURGERLIJKE STAND OPENBARE BEKENDMAKING Het hoofd van. het gemeentebestuur van Holten brengt ter openbare ken nis dat vanaf 24 maart 1958 gedurende veertien dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt: a. het besluit van de raad dier gemeen te dd. 20 maart 1958, m\ 855, tot vaststelling van een uitbreidingsplan in onderdelen voor deze gemeente be treffende het recreatieterrein „De Haspel", met de daarbij behorende bebouwings voorschriften b. het besluit van de raad dier gemeen te dd. 20 maart 1958, nr. 856, tot vaststelling van een plan tot parti ële herziening van het uitbreidings plan in onderdelen voor deze ge meente betreffende het recreatieter rein „Twenhaarsveld". Binnen zes weken na afloop van bo vengenoemde termijn kunnen de belang hebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, bij gedeputeer de staten bezwaren tegen dit besluit indienen. Holten, 21 maart 1958. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, W. H. ENKLAAR. Officiële publicaties OPHALEN HUISVUIL De gemeente-architect, hoofd van de dienst van gemeentewerken, maakt be kend, dat op vrijdag 4 april a.s. Goede Vrijdag, geen huisvuil zal worden opJ- gehaald. De gemeente-architect voornoemd, JAC. LOUWERSE. TELEFOONNUMMERS BRANDWEER Burgemeester en Wethouders van Holten vestigen er, ten behoeve van de brandmelding, de aandacht op, dat de volgende brandweerlieden onder het achter hun naam vermelde nummer aan het rijkstelefoonnet zijn aangeslo ten. Zij verzoeken de aangesloten, die een brandmeldingskaart bij hun toestel hebben hangen, deze met genoemde nummers aan te vullen. Brandmeester G. Steunenberg nr. 551; Hoofdbrandwacht E. J. Westerik nr. 532; Hoofdbrandwacht W. Oolbekkink nr. 550. Holten, 27 maart 1958. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, Burgemeester. G. J. Langenbarg, Secretaris. JAARFEEST „DE BOUWERS" De CJMV „De Bouwers" te Espelo hielden vrijdag- en zaterdagavond van de vorige week hun jaarfeest in de o.l. school aldaar. De eerste avond werd geopend door de heer H. Fokke, de leider der jeugd verenigingen aldaar, die na de gebrui kelijke opening in het bizonder welkom heette het hoofd der school, de heer F. J. Hol en zijn echtgenote en het ge meentebestuur en dank bracht voor het gebruik van de schoollokalen. Door de secretaris, de heer Ulfman, werd het jaarverslag uitgebracht, ctat deze keurig op rijm gesteld had en waarvoor hij een spontaan applaus oogstte. De toneelgroep van de CJMV te Dij- kerhoek gaf vervolgens een uitvoering van het toneelspel in drie bedrijven: „De schipper van de Maartje Jacoba", naar het bekende hoorspel van Klaas Smelik. s Dit voor deze groep wel wat zware stuk werd verdienstelijk opgevoerd, waarbij in het bizonder genoemd mag worden het spel van Joh. Nikkels. als de zoon van de schipper Jan en van B. Veneklaas als de schipper van de jaar tje Jacoba'. Miene Kolkman speelde verdienstelijk de moeilijke rol van> de vrouw van de schipper, terwijl ook het spel genoemd mag worden van Han- neke Sluiter en Janna Weijers. Tussen de bedrijven door werden lootjes verkocht en werd onder leiding van de heer Blankena een spel gedaan, waarbij geblinddoekte dames een ge lijk aantal heren pudding moesten voe ren, waarmede men zich zeer amuseer de. De spelers en speelsters verwierven met het toneelstuk na ieder bedrijf een hartelijk applaus. De eerste avond werd door de oud voorzitter der Espelose CJMV,"de heer E. Krikkink, met een kort dankwoord woord en gebed gesloten. LICHAMELIJKE OPVOEDING VOOR DE JEUGD. B.A.T.O. GA FGOEDE GYMNASTIEK- UITVOERING. De sportvereniging „B.A.T.O." gaf donderdagavond in Amicitia een uitste kend geslaagde ymnastiekuitvoeringg on der leiding van de heer W. Knapen te Nij verdal. Het was een lust om de jeugdige gym nasten in hun onberispelijke turnpakjes op het toneel aan het werk te zien. Ook de seniorengroep kwam tot zeer verdienstelijke prestaties en het open doekje, dat ze ontvingen, was volkomen verdiend. De voorzitter van B.A.T.O., de heer D. J. Bulsink, sprak aan het begin van de avond een kort woord va nwelkom en deelde o.a. mede, dat het aantal werkende leden is gestegen tot 324. Hij sprak ver der een woord van dank tot allen, die B.A.T.O. in het afgelopen jaar steunden en hij richtte zich in het bijzonder tot de familie Meinsnia van de Kolweg, die de belagen van B.A.T.O. op voortreffe lijke wijze hebben gediend. Als blijk van waardering offreerde de heer Bulsink een prachtige taart. Om alle B.A.TO.'ers een kans te geven hun kunnen te tonen, zal zaterdagavond in „Amicitia" een 2de uitvoering worden gegeven. We komen op deze uitvoeringen in ons nummer van de komende week nader terug. GEZELLIGE BINDINGSAVOND BOSBRANDWEREN HOLTEN EN RIJSSEN. De leden van de bosbrandweergroepen uit Holten en Rijssen, de Holtense huis brandweer en de politiemannen van beide plaatsen kregen dinsdagavond in Amici tia een zeer geslaagde bindingsavond aangeboden. Aan deze avond werkte mee het bekende amateur-cabaretgezelschap lïit Groningen „De Bromtol", een klein- kunstensemble, dat ook geregeld op treedt voor de Nationale Reserve en de Reserve Rijkspolitie en reeds enkele ma len een klein repetoir verzorgde in het radioprogramma van de N.C.R.V. De zaal was geheel bezt toen de bur gemeester van Holten, mede namens zijn ambtgenoot van Rijssen, de aanwezigen welkom heette en er zijn vreugde over uitsprak, dat zovelen aan de uitnodiging voor deze gecombineerde bindingsavond gehoor hadden gegeven. Mr. Enklaar wees er op, dat het goed is de onderlinge banden te versterken, omdat men, indien er geen 'bosbranden van enige omvang optreden, elkaar in een heel jaqp niet weerziet. Dank zij de financiële bijdrage van de Prov. Stichting voor de Bosbrand- bestrijding was het tot nu toe mogelijk deze bijeenkomsten te houden en spr. was verheugd, dat men het gezelschap „De Bromtol" had kunnen aanzoeken om deze avond te vullen. Een bijzonder woord van van dank richtte de burgemeester tot de heren Ter Horst uit Rijssen, die voor de organisatie van deze avond eveneens een bedrag beschikbaar stelden. Zich in het bijzonder richtend tot de Rijssenaren, zei mr. Enklaar, dat het niet alleen goed is om samen te blussen maar ook om gezamenlijk een gezellige avond te hou den. De brandweercommandant van Holten, de heer Jac. Louwerse, gaf nog enkele wenken ten aanzien van de alarmering bij bosbrand en omtrent de bosbrandbe- strijding. Voor de vier Holtense groepen zijn drie handsirenes aanwezig, n.l. bij de brandtoren op de Holterberg, op het erve Schoneveld op de Zuurberg en bij de jachtopziener, de heer Zomer, op de Lich tenberg. Daarmede kunnen de betrokken groepen worden gealarmeerd, maar het is eveneens noodzakelijk onmiddellijk de huisbrandweer te alarmeren via het ge meente huis en als dat gesloten is via de rijkspolitie, omdat deze niet alleen over schoppen en andere blusmaterialen be schikt, maar ook over een tankwegen met hogedruknevel. De heer Louwerse hoopte echter, dat bos en heide ook dit jaar voor catastrofale branden gespaard zullen blijven. Zeer veel plezier hebben de bezoekers hierna beleefd aan het optreden van het cabaret-gezelschap. Het begon met een aardige schets „Je ziet het niet, maar het is er wel", die zich afspeelde in een cafétje, waarbij twee gasten de boeren- 'herbergier de heer E. van Delden te pakken wilden nemen, maar zelf flink bij de neus genomen, werden. Ook de een-acter „Lutje Harm" (de kleine Harm) veroorzaakte daverende lachsal vo's om het koddige spel van de heer Van Delden als de kleine Harm, waarbij echter ook genoemd mag worden het uit- stekende spel van de heer Grootes, als de vader van Harm, mevr. Drent als de vrekkige mevr. Haan en de heer J. Drent als de meester van Harm. Het optreden voor en na de pauze van de goochelaar en illusionist Cartelli, met aan het slot zijn bloemenshow, werd tel kens beloond met een dankbaar applaus. Na de pauze volgde nog het schetsje „Het diner", een een-acter vol humor en grappen, waarom de bezoekers zich weer bijzonder geamuseerd hebben, zodat de lach niet van de lucht was. De burgemeester van Rijssen, kring commandant in kring V, de heer C. B. J. Landweer, sprak een kort slotwoord, waarin hij de spelers bedankte en er op wees, dat men aan het begin van de avond belangrijke dingen gehoord had over de bosbrandweer, maar dat het ver dere gedeelte wel meer in de smaak zou zijn gevallen. Rijssens eerste magistraat sprak de hoop uit, dat men in de voor komende gevallen zijn beste krachten zou willen geven om het natuurschoon, waar Holten en Rijssen zo rijk aan zijn, te be schermen. En hiermede was deze gezel lige avond weer ten einde. Klasse 1. Vette kalveren. Ie prijs A: Fa. H. M. Olde Olthof, Hengelo, le prijs B: G. J. Wagemans, Borne, 2e prijs: G. J. Wage- mans, Borne. Klasse 5. De fijnste en best gemeste vaars rnet 4 brede tanden. Ereprijs Fa. H. M. Olde Olthof, Hengelo, le prijs A: G. J. Wagemans, Borne, le prijs B: G. J. Wage mans, Borne, 2e prijs: Jansen, Goor. Klasse 6. De fijnste en best gemeste vaars met 4 brede tanden. Ereprijs: Fa. H. M. Olde Olthof, Hengelo; le prijs: J. Dolman, Holten; 2e prijs: Slagerij Lohuis, Rij sen. Klasse 7. De fijnste en best gemeste vaars met 6 brede tanden en meer. Ere prijs: G. J. Wagemans, Borne; le prijs: Slagerij Lohuis, Rijssen; 2e prijs: Fa. H. M. Olde Olthof, Hengelo. Klasse 8. Vette koeien (niet afgewisseld) Ereprijs: J. Dolman, Holten; le prijs: G. J. Wagemans, Borne; 2e prijs: Fa. H. M. Olde Olthof, Hengelo. Klasse 9. Vette koeien (afgewisseld). 2e prijs: D. J. Nijsink, Wierden. Klasse 10. Vette ossen met ten hoogste 2 brede tanden. 2e prijs: D. J. Bloemen- daal, Rijssen. Klasse 11. Vette ossen met meer dan 2 brede tanden, le prijs: Fa. H. M. Olde Olt hof, Hengelo, 2e prijs: D. J. Bloemendaal, Rijssen. Collectie-inzending (3 stuks van 1 eigenaar). Ereprijs: Fa. H. M. Olde Olthof, Hengelo. Kampioen der streek-Paasveetentoon- stelling. Fa. H. M. Olde Olthof, Hengelo. Reserve-kampioen: G. J. Wagemans, Borne. JAARVERGADERING „H.M.V.", Pinkstermaandag naar 't concours? In. café Jansen werd maandagavond de jaarlijkse ledenvergadering gehou den van de Holtense Muziekver. HMV. De voorzitter, de heer A. Westerik, opende deze goed bezochte vergadering met een hartelijk woord van welkom, waarbij hij zich in 't bizonder richtte tot de heren J. Wiggers en A. Nekkers, resp. voorzitter en penningmeester van de supportersclub HMV, van welke club het korps in het achterliggende jaar weer zeer veel steun en mede werking mocht ondervinden. Ook werd de donateurs hartelijk dank gezegd voor de in 1957 gegeven financiële steun. Me.de dank zij deze steun kon de penningmeester het jaar afsluiten met een voordelig saldo. Met vreugde con stateerde de heer Westerik, dat de re petities de laatste 4 a 5 maanden trouw worden bezocht en 't is te merken, dat thuis wordt geoefend. Helaas zijn er leden, die aan het oefenen thuis wei nig of niets doen. Hierin zal verande ring moeten komen, willen zij hun par tijtje mee blijven blazen. Thuis oefe nen en trouw repetitiebezoek zijn de pijlers, waarop de vereniging rust. Jaarverslagen. Uit het jaarverslag van de secreta ris, de heer G. Brands, bleek o.m., dat het ledental met twee was gestegen tot 41. De bezetting van het jeugdkorps is onvoldoende. Wil HMV zich op de bovenste trap van de muzikale ladder handhaven, dan zal aan regelmatige verjonging blijvende aandacht geschon ken moeten worden. De penningmeester, de heer F. J. Schuppert, bracht Ijierna financieel ver slag uit over het afgelopen jaar. De in komsten bedroegen f3494,62 en de uit gaven f2822,40, zodat er een batig sal do was van f 672,22. Bestuursverkiezing. De aftredende bestuursleden, de he ren B. Maats en T. Nieuwenhuis, wer den met grote meerderheid herkozen en beiden namen hun herbenoeming aan en dankten de vergadering voor het wederom in hun gestelde vertrou wen. Pinkstermaandag naar 't concours? Achter punt 7 van de agenda: „Con cours Tweede Pinksterdag" prijkte een vraagteken. Voorzitter Westerik gaf op dit punt een toelichting en deelde me de, dat de directeur, de heer I. J. Land heer, gaarne bereid is om dit jaar naar een concours te gaan, doch dan zullen de leden stuk voor stuk hun allerbeste muzikale beentje voor moeten zetten. Wanneer dit niet gebeurt, zal dit on herroepelijk tot gevolg hebben, dat HMV van deelname moet afzien. Het kan, volgens de dirigent, maar dan alle hens aan dek. Bij het bespreken van dit belangrijke agendapunt bleek al direct, dat de leden unaniem van me ning waren, dat dit -jaar moet worden deelgenomen aan een concours en op een vraag van de voorzitter, wie tegen deelname was, bleef het muisstil. Een voorstel van het bestuur om Pinkster maandag deel te nemen aan het con cours te Heerde of Oosthuizen (bij Apel doorn) werd met algemene stemmen aangenomen. Ook werd besjoten tot het geven van een taptoe ter gelegen heid van de verjaardag van H.M. Ko ningin Juliana op 30 april a.s. Deze tap toe, waarbij zo mogelijk zal worden ge zorgd voor een feeërieke verlichting van de plaats van uitvoering, zal wor den gegeven na het beëindigen van de feestavonden in „Irene" en „Amicitia". Er zal met de organisatoren van deze feestavonden contact worden opgeno men. Nieuwe instrumenten. Op verzoek van de voorzitter deed de heer Wiggers mededelingen over het plan „nieuwe instrumenten voor HMV". Enkele weken geleden, aldus de heer Wiggers, hadden we nog maar alleen een plan, doch dank zij de financiële medewerking van de ingezetenen en enkele niet-Holtenaren, hebben de be- aangedurfd om over te gaan tot het sturen van supportersclub en HMV het bestellen van een flink aantal nieuwe instrumenten, waarom ons korps drin gend verlegen was. Er ontbreekt nog een bedrag van rond f 1000,-, doch ver schillende toezeggingen zijn nog gedaan en velen zijn ongetwijfeld genegen om te helpen, als t.z.t. op hen een beroep wordt gedaan. Bij het plaatsen van ren teloze aandelen is overduidelijk geble ken, dat men HMV een warm hart toe draagt en dat het körps voor en door de Holtense gemeenschap als iets on misbaars wordt beschouwd. Na gehouden rondvraag werd deze jaarvergadering stemming en samen spel 10 door de heer Westerik met een enkel woord gesloten. HET WERK VAN DE VOLKS HOGESCHOLEN. Mej. Duvelcot sprak dinsdag 23 maart voor de afd. Espelo van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen over de beteke nis van de Volkshogeschool. Zij vond de naam misleidend en sprak daarom liever van bijeenkomstcentrum voor volwasse nen. Allerlei mensen, niet alleen van 't plat teland, ook uit de grote steden, uit aller lei beroepen en bedrijven, onverschillig welke godsdienstige richting of politieke partij ze toegedaan zijn, mits ze 18 jaar zijn, kunnen aan een of andere cursus van een volkshogeschool deelnemen. Er zijn zowel mannen-, vrouwen- als ge mengde bijeenkomsten, waarvan de tijds duur variëert van een weekend tot 14 dagen. Op deze bijeenkomsten kunnen al lerlei onderwerpen belicht en besproken worden. Door 't afwisselende van 't pro gramma (er wordt aan zang, muziek, volksdansen, handenarbeid enz. gedaan) wordt een cursus nooit saai of te zwaar, Kort samengevat kan men zeggen, dat de volkshogescholen, waarvan er ettelijke in ons land zijn, de mensen tot denken zet over andere problemen, dan waar ze in hun dagelijks leven mee te maken krijgen, waardoor ze anderen beter le ren begrijpen en waarderen. Men moet echter zelf eens een keer zo'n cursus mee. gemaakt hebben om ten volle te kunnen begrijpen en aanvoelen, wat zoiets iemand doet. De kosten, die als niet 'hoog zijn, mogen daarbij nooit voor iemand een be zwaar zijn, daar er met financiële moei lijkheden altijd rekening wordt gehou den. Het filmpje, dat na de pauze gedraaid werd, vertoonde verschillende volkshoge scholen, die alle in een mooie rustige om geving liggen en gaf flitsen van wat groepen al zo deden. Deze avond werd besloten om op 29 april een excursie te maken naar Bus- sinks koekfabrieken te Deventer en 25 april nog een korte bijeenkomst te hou den voor 't nader bespreken van een reisje, waar dan tevens gelegenheid zal zijn tot 't betalen van de contributie. Ned. Herv. Kerk. Holten. 10 uur (Bev. lidmaten) Ds. Israël en 3 uur (Bev. lidmaten) Ds. Addink. In beide diens ten collecte voor kerkbouw in Am- sterdam-Slotermeer. Goede Vrijdag. 10 uur Ds. Israël en 7 uur Ds. Addink. In beide diensten Bediening H. Avondmaal en Dankz. Dijkerlioek. Zondag. Zie Holten. Goede Vrijdag. 10 uur (Bed. H. Av. en Dankz.) Ds. Addink. Geref. Kerk. 9.30 uur (Bed. H. Av.) en 3 uur (Bed. H. Av. en Dankz.) Ds. Hoogkamp. Goede Vrijdag. 7.30 u. Ds. Hoogkamp. Geboren: Hendrikje, dv G. J. Vincent en J. C. Beunk, Look 30. Christoffel, zv C. Kooiman en H. J. van Essen, Beuseberg 178. Johanna Hendrik a, dv G. Meesterberends en H. Leunk, Holterbroek 16. Johanna Willemina, dv H. Klein Teeselink en F. Groteboer, Neer dorp 50. Overleden: H. J. Nijkamp', 5 dagen, zv A. J. Nijkamp en J. Prins, Beuseberg 117. H. Soer, 23 jr., zv H. Soer en A. Stukker, Larenseweg 3, overl. te De venter. BEVOLKING: Ingekomen: G. Schutte van Almelo n. Holterberg 26b. Z. Jansen van En schede naar Beuseberg 103. J. W. Brinks van Rijssen naar Look 64. J. Lorijn van Eibergen naar Pastoriestr. 48. H. C. F. Weiland en gezin van Djakarta naar Holterberg 35. J. A. E. Vorst en gez. v. Situbondo n. Look 19. Vertrokken: M. van Avesaat van Aal polsweg 20 naar Nijmegen. J. G. van Avesaat van Aalpolsweg 20 naar Nij megen. J. van Avesaat van Aalpols weg 20 naar Nijmegen. G. van Ave saat van Aalpolsweg 20 naar Nijmegen. G. van Avesaat van' Aalpolsweg 20 naar Nijmegen. H. van Avesaat van Aalpolsweg 20 naar Nijmegen. J. B. Halewijn en gezin van Look 40 n. Vled- der. L. J. Keyner en gezin v. Look 40 naar Sleen. AUTOSHOW De Renault dealer te Rijssen de fa. L. Bakker houdt volgende 'week te Hel- lendoorn een autoshow met de bekende Renault producten Fregat, Dauphine, Transflui'de en de 4 C.V., daarnaast ook de nieuwste modellen bestelwagens. Op de wegen is de Renault een zeer bekende verschijning geworden. De be weegredenen hiervoor is wel dat de wa gen voldoet aan de eisen die men stelt. Vooral de Dauphine is in zeer korte tijd populair geworden. Op de R.A.I. ging relatief de grootste belangstelling, uit naar de Dauphine. De show vindt plaats in hotel „De Kroon" te Hellendoorn, volgende week maandag, dinsdag en woensdag. BEKROONDE PAASKOEIEN. De heer J. Dolman heeft op de te Wijhe gehouden Paasveetentonostelling twee eerste prijzen, één derde prijs en een eer volle vermelding behaald. Op de te Rijssen gehouden tentoon stelling zag de heer Dolman zijn inzen ding bekroond met een ereprijs, een eer ste prijs en een 3e prijs. Twee van de bekroonde dieren werden gemest door de veehandelaren J. Aaftink en Zoon (Zents Jan). KIND STAK PLOTSELING DE WEG OVER Op de Raalterweg is woensdagmiddag omstreeks 5 uur de 10-jarige Johan Stukker uit de Burgemeester van der Borehstraat door een personenauto aan gereden en ernstig gewond. Hij is, nadat dokter C. H. Rietdijk de eerste hulp had verleend, in zorgwekkende toestand naar een ziekenhuis in Enschede ver voerd. De jongen reed op zijn fiets rechts van de weg en sloeg plotseling naar links af om de Jeurlinksweg op te rij den op het moment dat de personenauto bestuurd door de heer J. Bruinenberg, opzichter van de Grondmij, alhier, hem op zo'n korte afstand genaderd was, dat deze een aanrijding niet meer voor komen kon. Deze heeft nog wel uit al le macht geremd, want omwonenden werden opgeschrikt door het krachtig remgeluid, maar hij kon het kind niet meer ontwijken, dat door de auto werd geraakt. Dokter Rietdijk, die spoedig ter plaatse was constateerde een zware hersenschudding en waarschijnlijk in wendige verwondingen, zodat hij het raadzaam achtte het slachtoffertje ter stond naar Enschede te doen overbren gen. De toestand van de jongen baart nog steeds zorg, hij was vrijdagmorgen nog niet tot het bewustzijn terugge keerd. Het fietsje werd door de aanrijding gedeeltelijk vernield. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: want; paar kinderwantjes; want; paar handschoenen; konijn. Verloren: want; wieldop; zilverbon; handschoen; das; portemonnaie. VOETBAL. S.D.O.L. II - HOLTEN II 1-3 Het is Holten II geluk een kleine doch nuttige overwinning te boeken op het Luttenbergse S.D.O.L. II. Holten moest het zonder midvoor Ulf man en achterspeler Bosschers stellen. Door wat traag spel der Holtenaren konden de Luttenbergse jongens direct al een voorsprong nemen 1-0. Holten kwam er toen iets beter in en links buiten H. v. d. Bos zorgde voor de ge lijkmaker 1-1. Het werd voor de rust nog 1-2, doordat de S.D.O.L.-keeper een hard schot van v. d. Bos over z'n vin gers in het net liet verdwijnen. Na de rust was Holten wel sterker maar éénmaal in het strafschopgebied gekomen ontbrak de afwerking. Ulfman werd toen wel erg gemist. Door buitenspel werd een doelpunt van linksbuiten Paalman afgekeurd. Toen na een snelle aanval weer H. v. d. Bos voor 1-3 zorgde was het pleit be slecht en werd de wedstrijd zonder veel enthousiasme uitgespeeld. Holten II wordt op de voet gevolgd door de Zweef IV dat met 5-2 van Mar- kelo Vooruit II won. De winnaar van de wedstrijd 'De Zweef IV - Holten II zal wellicht de kampioen opleveren. Ook Haarlese Boys II heeft bij een eventueel foutje van de twee koplo pers nog kans. De stand is: 1. Holten II 10 7 2 1 16 45-21 2. De Zweef IV 9 6 2 1 14 54-23 3. Haarl. Boys II 7 4 1 2 9 43-21 R.K.S.V. III - HOLTEN Hl 2-3 Eindelijk weer een zege van het derde Dit is temeer een goede prestatie om dat Holten III door het niet opkomen van enkele spelers slechts met negen man moest spelen tegen een volledig R.K.S.V.-team. R.K.S.V. begon met een overwicht maar de Holtense achterhoede verdedigde pri ma. Vooral Keeper Scholten was uitste- stekend op dreef. Na een schot tegen de paal en een net naast wist midvoor J. ten Velde de stand op 0-1 te brengen. Voor de rust werd keeper Scholten twee keer onhoudbaar gepasseerd 2-1. Behalve het laatste kwartier was R.K. S.V. in de tweede helft wel sterker maar kon toch niet meer tot scoren ko men. Zelfs een toegestane penalty kon niet in een doelpunt worden omgezet. Het laatste kwartier kwam Holten op zetten en twee keer achter elkaar wer den de goals door R.K.S.V.-spelers, die volkomen in het nauw waren gebracht, langs hun eigen keeper geschoten. Aan- voeder G. Wissink probeerde het nog eens met een ver schot dat tegen de lat belandde. Zo kwam het einde aan een sportieve wedstrijd waarin de Holtenaren revan che hebben genomen op de op eigen veld geleden 4-3 nederlaag. Het wedstrijdprogramma voor de ju- juioren werd voor de vierde keer uit gesteld wegens de slechte toestand van de terreinen. Op de maandag j.l. te Rijssen gehou den veemarkt waren aangevoerd: 1398 stuks vee, runderen 447, varkens 941 en 41 schaap. Prijzen: 71 vette koeien, eerste kwali teit van f2,80 tot f3,10; tweede kwali teit van f 2,50 tot f 2,80; derde kwali teit van f 2,20 tot f 2,50 per kg slachtge- wicht; 232 melk- enkalfkoeien van f640 tot f990,- per stuk; 48 pinken van f425 tot f 575,- per stuk; 39 graskalveren v. f235,- tot f350,- per stuk; 57 nuchtere kalveren van f36,- tot f50,- per stuk; 19 drachtige zeugen van f 250,- tot f 350 per stuk; 28 loopvarkens van f75,- tot f95,- per stuk; 894 biggen van f45,- tot 160,- per stuk. Overzicht handel: Vette koeien en stieren: Aanbod iets groter, de handel had een redelijk vlug verloop met onveranderde prijzen. Gebruiksvee: Aanbod groter, de han del hierin had een redelijk vlug ver loop met gelijkblijvende prijzen. Nuchtere kalveren: Aanbod iets gro ter, de handel' hierin had een redelijk vlug verloop met gelijkblijvende prij zen. Varkens en biggen: Aanbod groter, de handel hierin had een redelijk vlug verloop met gelijkblijvende prijzen. Pinken en kalverenAanbod iets gro ter, de handel hierin had een redelijk vlug verloop met gelijkblijvende prij zen.

Holtens Nieuwsblad | 1958 | | pagina 2