Hoe in Holten gestemd werd Dames Fleurige voorjaarsmodeshow van de firma E. Wonnink i AGENDA Huid genezing No. 13. Jaargang 10. ZATERDAG 29 MAART 1958 Verschijnt elke zaterdag HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.35 p. kwartaal Uitgave van de Stichting „Holtena Nieuwsblad" te Holten. Telef. K 5+S3 - 23J, Adv.-prijs115 m.m. d contantf 2.Iedere m.m. meerf 0.07 De stemming voor de verkiezing van de leden der Provinciale Staten is weer ach ter de rug. Woensdag, 26 maart, is de beslissing gevallen, waarvan men de uit slag reeds in de dagbladen heeft kunnen lezen en waarvan een globaal overzicht ook in dit nummer is opgenomen. Wij zullen ons niet in politieke beschou wingen begeven en ons ook niet aan de hand van de uitkomsten voor onze ge meente aan een voorspelling wagen met betrekking tot de op 28 mei a.s. te hou den stemming voor de gemeenteraad, omdat wel reeds bij voorbaat vaststaat, dat dan de stemmenverhouding weer heel anders ligt. Wij laten hieronder echter een overzicht volgen hoe er in Holten gestemd is. Het is altijd aardig een ver gelijking te kunnen trekken met voor gaande verkiezingen. Hoewel vaak gezegd wordt, dat er voor de Statenverkiezingen niet zo'n grote be langstelling bestaat, is de opkomst toch vrij goed geweest. Ongeveer 150 kiesge rechtigden hebben, voor het merendeel wegens ziekte, niet aan de stemming deelgenomen. Dit verzuim was in vele gevallen niet nodig geweest, omdat men tot en met 12 maart j.l. heeft kunnen aanvragen om bij volmacht te stemmen. Onze lezers zullen het zeker interes sant vinden om te weten hoeveel stem men op onze plaatsgenoten zijn uitge bracht, die op de verschillende candida- tenlijsten voorkwamen, hoewel daarbij terstond moet worden opgemerkt, dat de kansen om verschillende redenen lang niet voor allemaal gelijk waren, o.a. in verband met de plaats op de lijst, prin cipieel stemmen, enz. Deze uitslag was: Lijst 2 (PvdA) W. Beijers 451 stemmen, H. Soer 112 stem men, Lijst 3 (CHU) H. Fokke 174 stem men, Lijst 4 (AR) W. Rietberg 23 stem men en Lijst 5 (VVD) D. J. Wansink 610 stemmen en W. ten Berge 22 stem men. De heer Wansink is met sprekende cij fers als overwinnaar uit de bus gekomen. Onze hartelijke gelukwensen. De heer Beijers maakt een kans om zijn zetel in de Staten te behouden. Door dat een boven hem staande candidaat in meer dan een kieskring is gekozen, moet eerst door middel van een loting door het centraal stembureau te Zwolle worden uitgemaakt voor welke kieskring deze zitting zal nemen. Is dat niet in de kies kring Deventer, dan zal onze plaatsge noot waarschijnlijk in deze kieskring be noemd worden verklaard. Dat is echter een nog al ingewikkelde kiestechnische kwestie. t- a> «O CO 00 O Cd co c CO co r* LP LP LP LP Prov. Staten 1958 to Politieke partijen +j 02 02 w' m W" 02 Stemdistrict Totaal t*" CU j-.' CU s£ CU Sh' CU 1 2 3 4 1 K.V.P. 27 30 66 73 70 81 62 82 56 7 7 12 41 67 2 P.v.d.A. 601 532 723 565 639 701 753 623 987 251 234 252 51 788 3 C.H.U. 885 979 840 1064 1188 1059 1227 1048 1180 297 213 226 301 1037 4 A.R. 412 298 431 366 443 396 425 410 437 142 87 162 21 412 5 V.V.D. 102 233 361 464- 388 339 379 710 439 165 266 202 179 812 6 C.P.N. 8 17 33 26 38 21 17 19 8 8 5 2 5 2 14 7 Geref. P.V. 4 3 1 4 5 8 Staatk. Geref. P. 13 10 13 17 16 22 23 26 22 4 3 11 1 19 Overige groepen 92 37 27 24 Totaal 2048 2099 2559 2575 2819 2655 2917 2926 3156 871 813 874 596 3154 Van onwaarde 19 7 23 4 53 Totaal uitgebrachte stemmen 890 820 897 600 3207 Aantal kiesgerechtigden (Van een speciale medewerkster). Op maandag 24 maart, één van de vele gure dagen van dit koude voorjaar, hield de firma Wonnink haar traditionele voor. jaarsmodeshow, in de gezellig aangeklede zaal van Amicitia. Ondanks de koude was zowel de mid dag. als de avondshow goed bezocht, het geen bewijst, dat de shows van de firma Wonnink zich in een goede reputatie kun nen verheugen. Zeer terecht. Ook deze keer werd er een prachtige en uitgebreide collectie getoond. Behalve de extra's omvatte de collectie ruim 80 nummers, welke geshowd worden door 5 lieftallige, bekwame mannequins. De explicatie berustte als gewoonlijk bij me vrouw Kint Couperus, die weer op des kundige wijze de kwaliteiten van elk stuk duidelijk belichtte. Deze kleurig, fleurige voorjaarsshow liet ons zien, dat de heren firmanten zich bij inkoop van de collectie niet door één factor hadden laten leiden, doch dat zij met zorgvuldig overleg en gedegen vak manschap aan alles hadden gedacht, met als resultaat, dat de getoonde kleding in de eerste plaats draagbaar was. Draagbaar en tóch volgens de laatste mode, zowel waar het de modellen als de stoffen en de kleueren betreft. Bij de door hen gekozen kledingstukken was er naar gestreefd wél de moderne lijnen (o.a. de trapezelijn) en de moderne kleurencombinaties toe te passen, zonder de extravagante uitwassen, welke wij de laatste t\jd in de damestijdschriften heb ben leren kennen. Uitwassen, welke op papier en op een show zeer interessant zijn, maar die een kledingstuk meestal ongeschikt maken voor normaal gebruik. Wij zagen dan, om t£ beginnen, ver scheidene mantelpakjes, met de vlotte, korte, recht afgesneden jasjes, royale, ronde, iets afstaande kraag. Ze waren gemaakt van zuiver wollen stoffen, o.a. tweed. De pakjes hadden veelal rechte rokken met een flinke loopplooi. Een uit zondering vormde een kamgaren pakje, waarvan het rokje gemaakt was in plat te strenge plooien, welke gezet waren aan een glad heupstuk. Behalve mantel pakjes werden er ook japonnen met bij passend jasje getoond, zowel korte aan gesloten, als wat langere losvallende jas jes. Een zeer praetische dracht, omdat een japon nu eenmaal een gekledere in druk maakt dan een blouse en rok, ter wijl het manteleffect toch bewaard blijft. Deze werden eveneens gebracht in tweed, ottoman, natté, wevenit, enz. Eén van de charmantste stukken in dit genre was no. 1 van de collectie, een japon met jasje in fibran in het bekende „Prince de Galle" ruitdessin. Vanzelfsprekend waren de vrolijke Dolly Day-jurken ruim vertegenwoor digd. Deze fleurige zomer japonnen, wel ke in verschillende kwaliteiten en prijzen verkrijgbaar zijn, hebben altijd een "bij zonder détail, waaraan zij haar aparte bekoring ontlenen. Hierbij waren strand en zonnejurken, met en zonder afknoop- bare bolero's en jasjes, evenals bij de Haerty japonnen, die 'hun naam van „hartveroverende japonnen" alle eer aan doen. Bij de meer geklede japonnen noemen we graag een paar prachtige japonnen van chantung, de mooie natuurzijden stof, welke zich nog altijd en steeds opnieuw handhaaft tegenover de nieuwe fabrika ten. Eén van de meest opvallende ja ponnen was gemaakt van een nieuwe stof met goudopdruk. Ook zagen we een strandjurk met bolero, gemaakt van een fantasie katoenen crêpe, afkomstig uit Californië, genaamd Laura Kay. Daar tegenover waren de Nederlandse fabri katen vertegenwoordigd o.a. in de stof genaamd crêpe banane, een product van Menko. Er was ook veel in poplin, pied de poule, pepita en natuurlijk rokken van terlenka en haar Engelse zusters „spie and span". Beide stoffen, zowel de terlenka als de spie and span, bezitten de eigenschappen van sterk, kleurecht en bestand tegen water te zijn. Dit laatste wat de houdbaarheid van de plooien en de plisé's betreft. Een aparte regenmantel van textilon, eveneens een nieuw Nederlands fabri kaat, trok zeer de aandacht. Een paar charmante japonnen van everglaze, de stof welke, een paar seizoenen geleden zo in trek was, veroverde opnieuw ons hart. Er waren veel mooie, zuiver wollen man tels, zowel swaggers als driekwart man tels, gemaakt van tweed, ottoman en natté. Sommige met fluwelen of peau de suède kragen. De bekende Martini re genmantels van wollen gabardine en wa terwerend tweed, waren in verschillende modellen en kleuren voorradig, allemaal even mooi, elegant en toch degelijk. Verder was er een nieuwe deux-pièce- combinatie, de z.g. seperet, bestaande uit een wijde klokrok met een lange, ruim- vallende jumper in dezelfde kleur en van dezelfde stof. Bijzondere aandacht trok onder de vele lange mantels een steenrode, ogenschijn lijk in kabelsteek gebreide mantel. Uit zonderlijk aardig. En laten wij nu vooral de hemd- of zakjapon niet vergeten te vermelden. De beide getoonde exempla ren waren zuivere voorbeelden van de veelbeproken en omstreden hemdjapon, die ons op zichzelf nite erg zouden be koren. Maarhoe veranderden deze japonnen toen de mannequins de bijbe horende ceintuurs om dedenOp slag wij zigden wij ons oordeel over deze japon nen in oprechte bewondering voor deze nu opeens zeer chique kledingstukken. De show werd beëindigd met het ver tonen van 'n hypermoderne ballonjapon, die veel vrolijkheid én zelfs hilariteit bij het publiek verwekte. Het aardige was, dat men door het uittrekken van een in- BLOEDPLA SMA-ACTIE ROODE KRUIS Zoals we in ons vorig nummer reeds hebben medegedeeld, zal vanwege de afdeling van 't Neu; Roode Kruis weer de organisatie plaats vinden voor deel name van de Holtense ingezetenen aan de bloedplasma-actie, welke in het Parkgebouw teRijssen gehouden wordt. Op maandag 31 maart a.s. kan men op eigen gelegenheid naar Rijssen gaan, terwijl er op dinsdag 1 april een extra bus zal lopen vanaf het OAD-station. Vertrek aldaar 19.20 uur, Smidsbelt 19.30 uur. Men wordt verzocht de zegelkaart mede te brengen, indien men reeds eer der als donor is opgetreden. Vijf zegels geven recht op een z.g! Landsteiner-. penning. Er heeft zich reeds een aan tal deelnemers opgegeven bij de heer W. ten Berge, hotel Holterman. 1500 POND VIS GEPOOT In tegenwoordigheid van enkele be stuursleden van de Rijssense Henge- laarsvereniging „Ons Vermaak" en de Holtense Hengelaarsvereniging „De Rietvoorn" werden dezer dagen op twee plaatsen in de Schipbeek 1500 pond vis gepoot, n.l. 1000 pond brasem en 500 pond voorn. Het was prachtige pootvis, geleverd door de heer Van Klaveren uit Zwartsluis en afkomstig uit de IJs- sel. De helft werd in de Schipbeek gela ten bij de Wippert en de andere helft bij de Roudaalterbrug op de grens tus sen Holten en Markelo. Beide verenigingen hebben gezamen lijk het visrecht in de Schipbeek, waar in thans het vissen tot 1 juni a.s. geslo ten is. Verraad do volle tram of bus met hoestende en proestende mensen. MAAR.... dat is vaak gemakkelijker gezegd dan gedaan. GEEN NOOD Bij griep poeders, tabletten en cachets Zc bclpco snel eo afdoend, behouden lange tijd hun werking en veroorzaken geen vermoeidheid of verauffing.Zijn daardoor geschikt om tijdens het werk te worden geregen fluwelen band, deze japon in één minuut kon veranderen in een normale mooie zomerjapon met wijde rok. Tegen het einde van de voorstelling bedankte de heer Wissink het publiek voor de belangstelling, de leidster, me vrouw Kint Couperus en de dames man nequins voor haar medewerking, terwijl hij niet vergat, ook de mensen achter het toneel te bedanken, wier medewer king er toe had bijgedragen dat de show zo'n vlot verloop had gehad. ADVERTENTIES EN VERSLAGEN PAASNUMMER Met hel oog op Goede Vrijdag worden advertenties voor het Paasnummer (5 april) gaarne zeer vroegtijdig tegemoe'i gezien. Ook eventuele verslagen enz. zullen wij gaarne tijdig ontvangen. Redactie en Administratie Holtens Nieuwsblad TWEE MILLE VOOR HET WIJKGEBOUW De door de gezamenlijke vrouwen verenigingen georganiseerde geldinza meling bij de stembureaux tijdens de stemming voor de Provinciale Staten ten behoeve van de stichting van een wijkgebouw voor het Groene Kruis, heeft de somma van f2035,92 opge bracht. Dit mooie bedrag pl.m. f 400,- meer dan in 1956 is inmiddels aan de penningmeester overgedragen. Het be stuur van het Groene Kruis is de ge vers en geefsters en vooral ook de da mes, die zitting hadden bij de stembu reaux, zeer dankbaar voor deze ge slaagde actie. FILMAVOND EN SPEELGOED-ACTIE IN HET BUITENCENTRUM „TWENHAARSVELD" De gerepatrieerde gezinnen uit Indo nesië, welke zijn ondergebracht in het buitencentrum „Twenhaarsveld" en in de contractpensions, werd vrijdagavond een filmavond aangeboden, verzorgd door de heer B. H. Brouwer, hoofd der o.l. Dorpsschool, die daarbij geassis teerd werd door de dames H. W. de Vrieze en D. Tjepkema van' zijn school. Na afloop werd op verzoek van de maatschappelijk werkster, mej. G. A. Gerritsen, het op initiatief van de afde ling Holten van het Ned. Roode Kruis door de schooljeugd geschonken speel goed uitgereikt. De heer Brouwer riep aan het begin van de avond de ruim 120 aanwezigen een hartelijk welkom toe en gaf een uiteenzetting hoe deze avond tot stand was gekomen. Na het vertonen van een aantal aar dige films als „Pasop, gevaar", ,/Hefc Paul Krüger Wildpark", „Aalsmeer'' en „Door de Bijbel", werd pauze ge houden, waarin de aanwezigen vanwe ge het Roode Kruis een kop chocolade werd aangeboden. Vervolgens werden nog gedraaid de films „Een van ons" en de schoolfilm „De belevenissen van een konijntje". De heer W. ten Berge, bestuurslid van de plaatselijke afdeling, gaf in 'n korte verhandeling een overzicht van de gehouden actie en van de doelstel lingen van het Roode Kruis, waarna door de secretaresse, mevr. H. J. Bal- Keiler en de penningmeester, de heer J. A. Broekhuizen, het speelgoed aan de kinderen werd uitgedeeld. Het was een echte gezellige familie avond, welke gehouden werd in de zaal van het recreatiegebouw van het buitencentrum. De families uit de con tractpensions hotel „De Dikke Steen", „De Oldehove" en hotel „De Zwarte Ruiter" werden per auto weer naar hun pensions teruggebracht. HAMPA.r handen ruw of schraal HAMFA.OFI Fl|iub.95 ACHTER KLAAR - RIJDEN MAAR Proef expresse daverde door „Amicitia" Op vrijdagavond 21 maart was de zaal „Amicitia" bijna geheel gevuld met da mes die waren gekomen op, door Jo Slotman's Levensmiddelenbedrijf georga niseerde gezellige avond. Nadat alle dames van koffie waren voorzien en de heer Slotman een kort woord van. welkom had gesproken ging het spiegelbeeld omhoog en zette de „Proef express" met hoofdconducteur Wim van Wees zich in beweging. Wim van Wees toonde zich niet al leen een goede H.C. doch hij wist te vens met een gezellig praatje, lachfilms, voorlichting op bepaalde producten en vooral met „laten proeven" de dames uitstekend bezig te houden. Aan het slot van de reis lieten enkele dames zich een vrijwillig examen af nemen over hetgeen zij gehoord, gezien en geproefd hedden. Zij slaagden allen, cum laude" en kre gen als beloning enkele aardige attenties. Mevr. Oolbekkink-Roelofs, Kolweg im poneerde met haar toespraak de jurv dermate dat ze met een arm vol ge schenken huistoe ging. Er werden verder een tiental bestel lingen uitgeloot zodat tien dames nog eens extra voordeeltjes hadden. Wim van Wees sprak een aardig slot woord en het applaus dat hierna los barste sprak duidelijke taal. De dames hadden deze avond buitengewoon ge noten en gingen hoogstvoldaan naar huis. Vrijdag 28 maart, 8 uur, gebouw Reho- both: Bijeenkomst van leden Chr. Kleu terschoolvereniging. Afscheid van mej, A. M. Wegstapel. Vrijdag 28 maart, 8 uur: Jaarvergade ring Ver. „Het Groene Kruis", Hotel Holterman. Zaterdag 29 maart, 7.30 uur: Uitvoe ring Sportvereniging B.A.T.O. afdeling Gymnastiek, in „Amicitia" (zie adv.). Maandag 31 maart, 7.30 uur: Vergade ring Jonge Kerk, waarin via de ge luidsband een kort hoorspel zal wor den weergegeven, dat met elkaar be sproken zal worden. Zie verder Herv. Holten. Donderdag 3 april. 8 uur in Irene: Ver gadering Hervormde Vrouwenvereni ging. Donderdag 3 april, nam. 8 uur in de School met de Bijbel: Chr. Historische Kiesvereniging. Jaarvergadering en candidaatstelling voor de gemeente raad. Maandag 7 april (Paasmaandag)Dan sen in Hotel G. Muller (aanv. 3 uur). Maandag 7 april (2e Paasdag), 2.30 uur: Oriënteringsrit van de M.A.C. „De Holterberg" voor auto's motoren, brommers en fietsen. Start bij café Vruggink. Woensdag 9 april, 8 uur: Algemene Le denvergadering der Coöp. Boerenleen bank „Holten" in café Vruggink. Vrijdag 11 april, 8 uur: Jaarvergadering van de M.A.C. „De Holterberg" in café Vruggink. Huidzuiverheid - Huldqezondhelcl pocair AFSCHEID VAN DE HEER H. VAN ZEBEN. Woensdagmiddag om 4 uur kwamen de oudercommissie en het personeel van de Dorpsschool in een der lokalen van de school samen om afscheid te nemen van de heer en mevrouw Van Zeben. Nadat men enige ogenblikken gezellig bij elkaar was geweest hield het school hoofd, de heer B. H. Brouwer, een toe spraak tot de vertrekkende collega en zjjn echtgenote. Hij zei onder meer het vol gende Ongeveer 14 jaren bent u, collega Van Zeben, hier werkzaam geweest aan onze school. Holten zal diep in uw herinne ring gegrifd blijven, ja, nimmer worden vergeten, daar u hier een vrouw hebt ;evonden en een huisgezin hebt gesticht. Twee kinderen zijn u geworden. Het huis gezin is een vluchtheuvel na het wel en wee van onze dagelijkse arbeid. Deze ar beid hebt u hier 14 jaren verricht onder de Holter jeugd te midden van de col lega's. Aanvankelijk in het distributielo kaal en in het gebouw Irene, later in een volwaardig klasselokaal. Vrijdag is het uw laatste schooldag. Wij zullen er eerst aan moeten gewennen dat een ander uw plaats inneemt. Allerlei voorzieningen moesten worden getroffen, doordat u ver. schillende diensten verrichtte naast het gewone schoolwerk. U was penningmees ter van de feestcommissie, penningmees ter van de schoolreizen, waardoor er ruim f 400 door de vingers ging per jaar. De verantwoording klopte steeds zeer nauw keurig. Dan beheerde u de oud-papier inzameling, de E.H.B.O. verbanddoos, hielp ruilacties bevorderen onder de jeugd betreffende postzegels en bonnen, U verzamelde zilverpapier voor in moei lijkheden verkerende landgenoten. U be heerde de filmotheek en hield controle over het mooie filmtoestel. Wij allen wen sen u het beste voor de toekomst, heer en mevrouw Van Zeben! Wij wensen U Gods zegen op uw arbeid in de Betuwe of eventueel elders. De heer Brouwer bood daarna enve loppen met inhoud aan namens de Ouder commissie, de feestcommissie en het per soneel. De heer Van Zeben bedankte in harte lijke bewoordingen en zei o.m. er van overtuigd te zijn dat hij zijn werk hier steeds heeft verricht naar zijn beste kun nen. Dit hoopt hij ook te Dodewaard in de Betuwe te doen. De heer Van Zeben dankte voor hetgeen hij bij dit afscheid ontving. Hij zal het besteden voor zijn nieuwe boekenkast. Ook bedankte hij mede namens zijn vrouw voor de ge legenheid om hier afscheid te kunnen ne men, alsmede voor de opkomst. Er werd thee met cake aangeboden. Op het eind van deze bijeenkomst kwamen de heer en mevrouw Weiland nog even kennismaken met oudercommissie en personeel. VOETBAL. ALLE WEDSTRIJDEN AFGELAST - In verband met het tragisch overlij den van de jeugdige speler van het le elftal van „Holten", Henk Soer, zijn alle voor de Holtense elftallen vastge stelde voetbalwedstrijden voor zaterdag en zondag afgelast.

Holtens Nieuwsblad | 1958 | | pagina 1