Uit het plaatselijk parlement BURGERLIJKE STAND Vrouwen wereld-gebedsdag PREDIKBEURTEN verkouden DAM PO Verharding van autoweg over Holterberg AANKOOP VAN GROND. GELDLENINGEN MET DE N.V. BANK VOOR NEDERLANDSE GEMEENTEN. ACCOORD MET DE HEER A. J. KEVELAM OVER AANKOOP VAN GROND IN DE GAARDEN. BUITEN DE ROOILIJN GEBOUWD? In de donderdagavond onder voorzit terschap van burgemeester Mr. W. H. Enklaar gehouden raadsvergadering was de stoel ter linkerzijde van de Voorzit ter weer bezet door de secretaris, de heer G. Langenbarg, die wegens -ziekte drie maanden verhinderd was om zijn functie waar te nemen. Burgemeester Enklaar richtte zich met een hartelijk woord van welkom tot de heer Langen barg en sprak een woord van dank tot de heer Beijers voor het vele en belang rijke werk, dat deze tijdens de ziekte van - de heer Langenbarg verrichtte in zijn functie als loco-secretaris. Schoonheid van stad en land. Een schrijven van Gedeputeerde Sta ten betreffende de schoonheid van stad en land, was voor B. en W. aanleiding tot het opstellen van een „tegenbericht", waarin o.m. gezegd wordt: „Indien de .bevoegdheid op het gebied van het weren van ontsierende reclame aan het ge meentebestuur zou worden ontnomen, zal de controle minder effectief zijn, zal men bovendien, omdat de provinciale over heid op zo grote afstand gezeteld is, het met de naleving der reclame-verordening minder ernstig nemen. Juist omdat het publiek weet, dat het geven van vergunningen voor het heb ben van reclameborden in onze handen ligt en dat wij op de naleving van de ge meentelijke reclameverordening nauw lettend laten toezien, komt het nagenoeg niet voor, dat zonder vergunning re-, clameborden worden bevestigd. Bovendien kan de beoordeling of een bepaald reclamebord al of niet kan wor den'toegelaten beter plaatselijk worden beoordeeld dan provinciaal, waar men het verlenen van vergunningen in het algemeen administratief zal moeten af doen, zonder zich rekenschap te kunnen geven van de omgeving en plaatselijke omstandigheden. Juist in het belang van het weren van ontsierende reclame is het geboden de bevoegdheden te dezer zake aan de ge meentebesturen te laten. Wij voorspellen U, dat wat Holten be treft, de door U beoogde wijziging, waar door ook de kom der gemeente zal ko men te vallen onder de werkingssfeer van de onderhavige verordening een ver slechtering tengevolge zal hebben. Uw voorstel betekent inderdaad weder een beperking van de gemeentelijke auto nomie, doch dit bezwaar wensen wij zeer bepaald niet als ons voornaamste aan te voeren, omdat wij er te goed van overtuigd zijn, dat in bepaalde gevallen deze autonomie geen hinderpaal mag zijn om het algemeen belang te dienen. Het hoofdbezwaar tegen de door U voorgestelde wijziging richt zich tegen de ondoelmatigheid daarvan. Wij voorzien, dat de wering van ont sierende reclame, welke wij tot nu toe met succes ter hand namen, in haar te gendeel zal gaan verkeren/ dat grote on billijkheden zullen ontstaan. Bovendien wordt met hetgeen door U wordt voorgestaan een administratieve rompslomp in het leven geroepen, die be paald onnodig is. Van ons zullen adviezen moeten wor den gevraagd, die van het reeds over belaste gemeentelijke apparaat zonder enig redelijk nut extra werk zal vragen. De raad vertrouwt, dat U, met name gezien de ervaringen, die U en hij met de verordening betreffende de bescher ming van de schoonheid van stad en land in Holten opdeden, de lering zult willen trekken, dat Uw voorstel uit den boze is", zo besloten B. en W. hun antwoord aan Gedeputeerde Staten. De raadsleden waren het met de in houd van dit schrijven unaniem eens, doch de heer Landeweerd zou „uit den boze" willen vervangen door een wat „zachtere" uitdrukking. De heer Rietberg zou inplaats van „uit den boze" willen schrijven „overcom pleet", doch de andere raadsleden gin gen accoord met het door B. en W. ge schrevene en het voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Benoemingen. Nadat door hem de vereiste eden wa ren afgelegd, werd tot waarnemend secretaris benoemd de heer J. Klaassens, ambtenaar ter gemeentesecretarie, ter wijl de heer H. A. Koekkoek, ambtenaar ter gemeentesecretaries, benoemd werd tot ambtenaar van de burgerlijke stand. Gaarden-tragedie ten einde. Bij het punt „mededelingen" deelde burgemeester Enklaar mede, dat dezer dagen overeenstemming is bereikt met de heer A. J. Kevelam over de aankoop van grond (50 a.) in het Gaarden-com- plex voor de prijs van f 14.000.in welk bedrag alle mogelijke schaden zijn inbegrepen. De voorzitter sprak er zijn vreugde over uit dat men tenslotte toch nog tot overeenstemming kwam met de heer Ke velam, zodat onteigening niet hoeft plaats te hebben. Grondaankoop. Een voorstel van B. en W. om over te gaan tot aankoop van enkele kleine per ceeltjes grond van de volgende eigena ren werd z.h.st. aangenomen: a. van H. J. W. Jansen: 80 m2 voor f 80; b. van de Wed. Schippers-Oplaat: 46 m2 voor f 92. c. van de Wed. Verveda-Stam: 29 m2 voor f 29. Tevens ging de raad accoord met het voorstel van B. en W. tot het kopen van grond a. 4535 m2 aan de H. J. Wansinkstraat van de erven J. A. Schuppert voor f3401.25; b. 1670 m2 aan de Kolweg en 3960 m2 in de Hol terenk van de erven J. A. Slotman resp. voor f 2800 en f 792. Voor de grond van de erven Schuppert geldt een voorlopige prijs van 75 ct. per m2. Eventueel zal één gulden per m2 worden betaald indien mocht blijken dat deze prijs ook werd betaald voor reeds aangekochte gelijkwaardige percelen in de Gaarden. De wijze, waarop met de erven Schup pert zaken kon worden gedaan, kwalifi ceerde de voorzitter als buitengewoon fatsoenlijk, waaraan de heer Dikkers nog toevoegde: en verstandig! Met het voorstel van B. en W. om het bedrag, dat voor de grond moet worden betaald (f 3000 of f 4535) van de erven Schuppert te lenen tegen een rente van 4 met een looptijd van 5 jaar, ging de raad gaarne accoord. Eveneens werden z.h.st. de voorstellen aangenomen tot het aangaan van een tweetal geldleningen met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gra- venhage a. f 98.000.tegen een rente van 6 (opbrengst le Nationale Woning bouwlening 1957) b. f 23.000.tegen een rente van 6 (opbrengst verkoop rentespaarbrie- ven, waarvoor voorkeur voor ge meente Holten is uitgesproken). Op voorstel van B. en W. werd het be drag per leerling voor het openbaar on derwijs, bedoeld in artikel 55bis der la- ger-onderwijswet 1920, voor het jaar 1958 vastgesteld op f 50.17. Het bedrag dat de bijzondere school als voorschot op de vergoeding 1958 zal ontvangen, werd vastgesteld op f 13796.75. Rondvraag. Bij de rondvraag vestigde de heer B. J. Veneklaas Slots de aandacht op de slech te toestand, waarin enkele zandwegen in Espelo verkeren (van Notensweg en de weg van Leunk naar Barvelink), de heer Brands drong aan op verbetering van een zandweg bij Roelvink in de Beu- seberg en de heer Dikkers bereikten klachten over de gesteldheid van een weg in het Neerdorp bij Lubbersen en Jeurlink. Dat laatstgenoemde weg zo slecht is, is de schuld van de boeren, die in "de gaten zwarte grond hebben ge deponeerd, die beschikbaar kwam bij het verharden van de Helhuizerweg, zo deel de wethouder Wansink mee. De heer Soer was helemaal niet tevre den met de toewijzing voor 14 woning wetwoningen, die in 1958 gebouwd mo gen worden. Zes van deze woningen zijn in november 1957 reeds aanbesteed, doch deze 6 gaan van de toewijzing 1958 af. De heer Soer zou te vinden zijn voor een protest naar Den Haag, doch de Voorzitter zag hierin geen enkel nut. Ged. Staten kregen voor de provincie Over ijssel 2500 woningen te verdelen en als ik Holten vergelijk met tal van andere gemeenten, dan mogen we zeker tevre den zijn, aldus de voorzitter. Op een vraag van de heer Soer, wan neer begonnen zal worden met het bou wen van 10 a 12 bungalows op de Bor- keld door de heer Jordaan te Rijssen, deelde de Voorzitter mede, dat vergun ning voor het bouwen werd verleend, doch de heer Jordaan ziet van het bou wen af. Op een desbetreffende vraag van de heer Klein Velderman deelde de Voorzit ter mede, dat in de op woensdag 12 febr. gehouden vergadering van B. en W. ge sproken werd over het bouwen van een muziektent. B. en W. zijn wel overtuigd van de noodzaak van het bouwen van een muziektent, maar waar vindt men een geschikte plaats. Dit jaar zal er van bouwen niets komen, omdat er geen geld voor beschikbaar is. B. en W. zullen met het bestuur van H.M.V. deze zaak nog eens rustig bekijken. De heer Dikkers: We hebben nu lang genoeg gekeken. Straks is er helemaal geen plaats meer voor een muziektent. We moeten nu eindelijk eens een keer tot daden komen. Voor het bouwen van een muziektent op de plaats waar het huis van Hoeve heeft gestaan (hoek KerkstraatBosch- kampspad) verklaarde de Voorzitter niet te voelen. Daar te bouwen zou een vre selijke oplossing betekenen en stedebouw kundig niet verantwoord zijn. De heer Jansen verklaarde zich steeds weer te ergeren aan het „duivenhok", dat voor het huis van tandarts Steunen berg aan de Pastoriestraat wordt ge bouwd. Hoe is het mogelijk dat iets der gelijks door de Schoonheidscommissie werd goedgekeurd. Verschillende leden zijn het met de heer Jansen volkomen eens en vinden het jammer dat het „ding" er staat. Dat men bij deze bouw enige meters buiten de rooilijn is gegaan, kon de Voorzitter zich niet voorstellen, doch er zal een on derzoek worden ingesteld. Het uitzetten heeft plaats gehad in het bijzijn van de gemeente-architect. Nadat de heer Soer nog had medege deeld, dat hij bij 't behandelen van de begroting 1958 in ieder geval wil spre ken over de subsidie van de Schoonheids commissie, volgde sluiting der vergade ring. FEESTAVOND VERVOERSPERSONEEL De afdeling Holten van de Ned. Bond van Vervoerspersoneel had woensdag avond in de zaal Maats een bijeenkomst belegd, waarin films werden vertoond, aangeboden door de Snelverkeers Ont houders Vereniging (S.O.V-). Gedraaid werden o.a. de films „Met melk meer mans", „Een glas te veel", „Voor het bedrijf en het personeel" en een draaiboek van de Tourwagenralley 1957. Aansluitende op „Een glas te veel" sprak de algemeen secretaris van de S.O.V. (de vroegere. Spoorweg-onthou dersvereniging), de heer M. W. Nonhe bei, een propagandistisch woord, waarin hij het probleem Alcohol en Snelver keer belichtte. De geheelonthouding is geboren uit het streven naar verant woordelijkheid voor de medemens. Spr. liet daarbij een scherpe blik vallen op de toestanden zoals.die vroeger o.a. on der het spoorwegpersoneel bestonden. Uit de nood is toen de S.O.V. geboren. De heer Nonhebei stelde daarbij het verbod van de directie betreffende al coholgebruik in en buiten diensttijd tegenover de exploitatie van de canti- nes als een practische vorm van drank bestrijding en wees daarbij op de zegenrijke resultaten. De afdelingsvoorzitter, de heer H. Sig- ger, die de avond met een kort wel komstwoord geopend had, dankte de heer Nonhebei voor de bijzonder leer zame avond, welke hij de leden en hun huisgenoten bezorgd had. Ter dekking van de onkosten werd een kleine verloting gehouden. JAARVERDERING PAARDENFONDS. In de maandagavond in café Jansen gehouden ledenvergadering van de On derlinge Paardenverzekering „Holten en Omstreken", welke niet druk bezocht was, concludeerde de voorzitter, de heer J. Aaltink, uit de geringe opkomst vereniging waarderen en vertrouwen, dat de leden de gang van zaken in de Hij wenste de leden in hun gezin en bedrijf een goed jaar 1958 toe en sprak de hoop uit voor een vooi*spoedig jaar voor de verzekering. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer J- H. Sprokkereef, bleek, dat 1957 voor de verzekering een normaal jaar is geweest. Er werden 12 paarden overgenomen, waarvan er 4 waren ge storven, 1 via de vrijbank verkocht is en 7 naar de slager werden verkocht. Uit de opbrengst van de 2 premie, welke over dat jaar geheven werd, kon den de schadeloosstellingen en kosten ruimschoots worden betaald. Het ledental bleef constant. Wegens afschaffing van hun paard bedankten 7 leden, terwijl 6 nieuwe leden konden worden, ingeschreven. Blijkens mededeling van de admini strateur, de heer H. Vosman, bedroeg het batig saldo over^'t afgesloten.boek jaar 2627.07- Na een gunstig rapport van de kas- commissie, bestaande uit de heren A. Bronsvoort en J. Aanstoot J.Azn., werd deze onder dankzegging voor zijn be heer gedechargeerd. Behalve de laatstgenoemde werd eveneens tot lid van de kascommissie 1958 benoemd de heer A. Bekkernens. Door de vier taxateurs werden 134 taxatierapporten uitgebracht- Besloten werd de taxatiekosten per paard te verhogen van f 1.op f 2. Met op één na algemene stemmen werden de periodiek aftredende be stuursleden, de heren H. Bronsvoort, J. Lubbersen en J. H. Sprokkereef, her kozen. Ook de aftredende taxateur, de heer G- H. Volkerink, werd met alge mene stemmen herbenoemd. Bij de rondvraag werd de ontwikke ling der prijzen besproken, waarna de voorzitter de vergadering sloot met dank voor de opkomst. WANDELSPORT. De volgende week zaterdag zal Hol ten in het teken van de wandelsport staan. Dan zullen ter gelegenheid van de door de Iloltense Wandelsportver eniging „De Trekkers" te organiseren wandelmiddag leden van de verenigin gen Twenthe en Eltem uit Almelo, KSW senioren en junioren uit Nijverdal, Ter Horst en Wiol uit Rijssen, de Vrolijke Wandelaars uit Bergentheim en de ver eniging uit Kloosterhaar een mars ma ken door Holten en omgeving- De start is in café Jansen, waar men zich tot 3 uur bij het startbureau kan laten inschrijven. Vóór die datum is in schrijving reeds mogelijk bij mejuffr. J. Schuppert, Oranjestraat 30 te Holten. De afstand bedraagt 15 km. Geboren: Rika Hermina, dv. J. Meer man en J- H. Egberts, Smidsstraat 10. Jan Albertus, zv. P. F. van Doorn en H. Haan, H. J. Wansinkstraat 25. Hermannus Hendrikus, zv. J- Kevelham en W. J. Bussink, Aalpolsweg 22. Gehuwd: G. A. J. Zweers, 25 jr., wo nende te Bathmen, en J- Aaftink, 30 jr., wonende te Holten. Overleden: W. Smits, echtgenoot van T. Zijp, 69 jr., wonende te Amsterdam. BEVOLKING. Ingekomen: J. Bruinenberg, van Utrecht naar Burg. v- d. Borchstr. 10. H. Wilpshaar, van Hardenberg naar Boschkampsstraat 21. Vertrokken: W. H. Veneklaas, van Look 47 naar Deventer. G. M. van Braam en gezin, van Look 40 naar Delfzijl- J. M: Samuelsz en gezin, van Look 40 naar Emmen. N. L. P. Bernardus, van Look 40 naar Delfzijl. M. F. Brummer en gezin, van Look 40 naar Delfzijl. 21 FEBRUARI 1958. Het plaatselijk comité Vrouwen- Wereldgebedsdag deelt aan belangheb bende vrouwen dat zijn feitelijk alle vrouwen binnen onze gemeente, of zij nu georganiseerd zijn of niet het volgende mede in verband met de jaar lijkse Vrouwen-Wereldgebedsdag. Reeds jaren is het over heel de we reld gewoonte, dat alle Christenvrouwen op één dag worden opgeroepen tot ge bed. Ook in Holten sluit men zich de laatste jaren hierbij aan. Wij geloven, dat dit dringend noodzakelijk is. Hoe zeer toch zijn gebed en voorbede on misbaar, niet in de laatste plaats in onze tijd. En wanneer men dan, in de geest met miljoenen andere Christen-vrouwen verenigd, zich heel bepaaldelijk bezint op de waarde van dit gemeenschappe lijk gebed, om het daarna gezamenlijk uit te spreken, moet daarvan stellig iets uitgaan. Er is ditmaal een liturgie opgesteld door Australische vrouwen. Het onder werp luidt: „Het brood des levens". In vele talen worden dezelfde bijbel woorden gelezen en wordt de nood van deze wereld aan God opgedragen- Zo willen vrouwen uit 134 landen samen belijden. De bijeenkomst wordt dit jaar ge houden in het gebouw „Irene". Het Comité. Ned. Herv. Kerk, Holten. 10 uur Ds. Addink >en 7 uur Ds. Labrie van den Ham. Jeugddienst. In beide diensten collecte Jeugdwerk. Dijkerhoek 10 uur Ds. Israël. Collec te Jeugdwerk. Zij, die hun offerzakje voor de Voor- jaarszendingsweek nog niet ingele verd hebben, worden vriendelijk ver zocht dit offerzakje in een van de diensten van deze zondag in één van de coïïectezakjes te deponeren. Bij voorbaat hartelijk dank. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds. Hoog kamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor de Christelijke kleuterschool. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: Grolse want; pak plak- meel; paar bruin lederen handschoe nen; wollen sjaal; dynamo; bankbiljet. Verloren: kinderlepeltje; een lede ren portemonnaie; kinderwant; paar kinderwantjes; kinderwant; zaklantaarn, taarn. Inlichtingen op het Groepsbureau der Rijkspolitie, Dorpsstraat 22, Holten, tel. 352. ESPELOSE PLATTELANDSVROUWEN KOZEN NIEUWE PRESIDENTE Vrijdag 7 februari hield de afdeling Espelo van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen haar jaarvergadering. De voorzitster, mevr. J. R. Wierda-Post- ma, noemde het weer een goed jaar en sprak de hoop uit, dat de afdeling op dezelfde voet verder zou groeien. De secretaresse, mej. E. v. d. Ridder, bracht hierna een kort verslag uit over hetgeen er dit jaar op de verschillende bijeenkomsten gedaan is en hoe de af deling gegroeid is, waarna de penning- meesteresse, mevr. H. Paalman-Krom- dijk, kon toevoegen, dat de kas ook groeiende was en hoe het uitgegeven geld besteed werd. In de vacature van mevr. J. R. Wier- da-Postma, die in verband met haar a.s. vertrek naar Gouda als voorzit ster aftreedt, werd met algemene stem men mevr. H. J. Hol-Groothoff tot haar opvolgster benoemd. Deze avond trad ook mevr. H. Paal- man-Kromdijk als penningmeesteresse af. In haar plaats werd met meerder heid van stemmen gekozen mevr. H. Nijenhuis-Kolkman. Beide dames aan vaardden hun functie. Mevr. Hol werd bij deze gelegenheid door de vergade ring een voorzittershamer aangeboden, welke dadelijk werd ingewijd. Mevr. Wierda werd als vertrekkend voorzitster toegesproken door mevr. M. Slijkhuis-Wegstapel, die haar hartelijk dankte voor haar toewijding, de afde ling bewezen, waaraan mevr. J. H. Schippers-Vukkink in dichtvorm een alleraardigste toevoeging gaf, waarbij ook de heer H. Wierda, voor deze avond uitgenodigd, betrokken werd. Beiden mochten hierbij een afscheidscadeau in ontvangst nemen, waarvoor mevrouw Wierda hartelijk dank uitbracht. Ook mevr. Paalman werd hartelijk dank gebracht voor haar voortreffelijk beheer van de financiën. Na de pauze bewees de heer Hol zijn diensten met het vertonen van een kleurenfilm over de bloembollen, wel ke film zeer in de smaak viel bij de da mes. RECTIFICATIE AANBESTEDING. In ons bericht inzake de aanbesteding van het woon- en winkelhuis voor reke ning van de heer H. Stukker aan de Oranjestraat is door een onvolledige op gave niet vermeld, dat eveneens inge schreven hadden voor het timmer- en- metselwerk Gebr. Meerman voor de som van f32.562.—. Toeristisch karakter kan behouden blijven. De autoweg over de Holterberg is uit toeristisch oogpunt bijzonder aantrekke lijk, doch in droge perioden is het rijden op deze weg geen onverdeeld genoegen door de geweldige stofwolken, die hier dan door auto's op deze onverharde weg worden opgeworpen. By de betrokken ge meentebesturen van Hellendoorn en Hol ten leeft, mede in verband met de aard van het huidige moeilijk te onderhouden wegdek, in sterke mate de behoefte deze weg te verharden, evenwel met behoud van het toeristische karakter van deze weg, door dit belangrijke recreatiegebied. Er is thans overleg gaande met de Provinciale Waterstaat en met het Staatsbosbeheer, waarbij de ANWB met klem naar voren heeft gebracht dat het mogelijk moet zijn het landschappelijk karakter van deze weg te bewaren, door de weg ook na verharding de natuur lijke golvingen van het terrein te doen volgen. Hoewel in verband met de bestedings beperking van een directe uitvoering van enig werk in dit opzicht geen sprake zal kunnen zijn, worden ondanks de momen tele financiële moeilijkheden van de zijde van de provinciale waterstaat plannen voorbereid, zo werd ons van bevoegde zijde verzekerd. Daarbij wordt o.a. over wogen of de autoweg niet een gewijzigd tracé zal kunnen krijgen, waardoor hij nog aantrekkelijker wordt voor toeris tisch verkeer, waarvoor hij van oor sprong bestemd is. UITSTEL EN VRIJSTELLING Aan de dienstplichtige der lichting 1958 J. Megelink, Borkeld 57, werd een jaar vrijstelling van de dienstplicht verleend wegens persoonlijke onmis baarheid. De dienstplichtige E. Haverslag, Dij kerhoek 21, van de lichting 1958, kreeg uitstel van eerste oefening in verband met de militaire dienst van een broe der. CHR. JONGE BOEREN VERGADERDEN. De leden van de afd. Holten van de Chr. Jonge Boeren Organisatie (CJBO) kwamen donderdagavond in vergade ring bijeen onder voorzitterschap van de heer W. Aanstoot. Na het zingen van Ps. 138 vers 4 las de voorzitter een gedeelte uit Psalm 67 en ging hierna voor in gebed. De heer H. Landeweerd, die, nadat de notulen waren gelezen en goedge keurd, een inleiding hield over het on derwerp „Boer in een veranderde we reld", stond uitvoerig stil bij de vele ingrijpende veranderingen op land- bouw-economisch en maatschappelijk gebied hebben voorgedaan. Er volgde op dit onderwerp een ge animeerde bespreking. De goed bezochte vergadering werd door de heer Landeweerd met dankge bed gesloten. AGRARISCHE JONGEREN LUISTERDEN NAAR ADJ. KRAAN. De afdelingen van de B-D.V. en de B.O.O. hielden dinsdag in hotel Holter- man een druk bezochte gecombineerde vergadering, in welke de heer Kraan, adjudant van de Rijkspolitie te Almelo (rijksrecherche) een causerie hield met als onderwerp „De rode lamp". De vergadering stond onder leiding van de voorzitter der B.O.O.-afdeling, de heer Joh. Nikkels, die behalve de heer Kraan en het adviserend lid, de heer R- Heeres, in het bijzonder welkom heette het nieuwe adviserend lid, de heer C. Broersma, directeur van de Zui velfabriek „De Vrijheid", die voor de eerste maal een vergadering bijwoonde. De voorzitter deelde mede, dat zater dag 1 maart een toneeluitvoering zal worden gegeven door de toneelgroep uit de agrarische jongeren, welke zal op voeren het toneelspel in drie bedrijven van Hans Nesna „Het nestje van de antiquair". Hiermede wordt tevens deelgenomen aan de toneelwedstrijd van de N.A.T.U. Adjudant Kraan hield hierna zijn causerie, waarvan wij reeds eerder een uitvoerig verslag gaven. GESLAAGD ALS TELEXISTE B B. Op het donderdag te Zwolle gehouden examen slaagden mevr. J. van den Berg-Hofman, mej. C. G. Westerik en mej. Joh. Wansink voor het examen B.B- telexiste. Enige tijd geleden slaagden hiervoor reeds mej. D. Dikkers en mevr. G. Hil- verink-Haverkate. Hiermede zijn al de telexistes van de Provinciale Commandapost B.B- te Hol ten opgeleid. Officiële publicaties INENTING TEGEN KINDERVERLAMMING. De burgemeester van Holten maakt bekend, dat de oproepingskaarten voor de inenting tegen kinderverlamming voor de kinderen, geboren in de jaren 1952, 1953, 1954, 1956 en 1957 aan de ouders zijn verzonden. Zij die geen op- roepingskaart hebben ontvangen voor een kind geboren in één der bovenge noemde jaren, kunnen zich ter gemeen tesecretarie vervoegen, alwaar hun dan alsnog een oproepingskaart zal worden uitgereikt. De burgemeester voornoemd, W. H. ENKLAAR.

Holtens Nieuwsblad | 1958 | | pagina 3