Uit het plaatselijk parlement Winkelweek 1957 Koopt elders niet, wat eigen plaats U biedt AGENDA Winkelweeksfeer in Dijkerhoek No. 49. Jaargang 9. ZATERDAG 7 DECEMBER 1957 Verschijnt elke zaterdag HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.35 p. kwartaal Uitgave van de Stichting „Roltena Nieuwsblad" te Holten. Telef. E 5i*S - 2Sh Adv.-prijs: 115 m.m. (a contant) f"2.Iedere m.m. meer f 0.0 Onderhandse opdracht aan Fa. Krekel en Zoon. Crediet in rekening courant verhoogd tot 625.000 gulden. Eervolle ontslagen en benoemin gen. Lichtenberg: Voor de Kerstdagen electriseh verlicht? Raad ge negen tot medewerking bij verharding van de Lichtenbergerdijk. Zandwegen: Zorgenkindje, waarvan vroedschap grijze haren krijgt. In de vrijdagavond onder voorzitter schap van burgemeester Mr. W. H. Enkiaar gehouden raadsvergadering deelde de Voorzitter mede, dat ëen ver zoek was binnengekomen van 'tien café houders om verlenging van het sluitings uur op zondagavond tot 11 uur. Het ver zoek werd voor nader advies in handen van B. en W. gegeven. Vervolgens deelde de Voorzitter mede, dat er bij het gemeentebestuur van Rijs- sen plannen bestaan om te komen tot verharding van het achterste gedeelte van de Lichtenbergerdijk en de Cultuur Technische Dienst (C.T.D.) liet weten, dat de gemeente Rijssen zeer veel prijs zou stellen op verharding van het voorste gedeelte van deze dijk, dat in de ge meente Holten ligt. B. en W. hebben in principe geen bezwaar om mede te wer ken, dooh willen bij het verharden van de verschillende zandwegen de urgentie zelf bepalen, een standpunt waar de raad volkomen mee accoord kon gaan. Achterste deel van de Lichtenberg voor de Kerstdagen electriseh verlicht? Bij schrijven van 7 november 1957 richtte de gemeente Rijssen zich met een verzoek tot de raad van Holten om de percelen achter op de Lichtenberg aan te sluiten op het net van Holten. Holten, aldus de Voorzitter, is wat de electrificatie van het Rijssense deel van de buurtschap Lichtenberg betreft, steeds tot medewerking bereid geweest en tegen het aansluiten van deze perce len bestaat ook thans geen bezwaar. Het personeel van het G.E.B. zal onvoor ziene omstandigheden voorbehouden er voor zorgen dat vóór de Kerstdagen de percelen van het z.g.n. plan H zijn aangesloten. Helaas kan men per aan sluiting maximaal niet meer dan 200 watt afnemen. Dat er ten aanzien van de afname beperkingen moeten worden opgelegd is niet de schuld van de ge meente Holten. Deze maatregel zal ver vallen als de gemeente Rijssen gelden vo teert voor de bouw van een ondersta tion, waarmee een bedrag van pl.m. 20.000 gulden gemoeid zal zijn. De be woners van het betrokken gebied zullen er zeker goed aan doen hun petroleum lampen en stallantaarns in reserve te houden, want overbelasting (boven 200 watt) zal onherroepelijk tengevolge heb ben dat de stoppen het begeven. Eervole ontslagen en benoemingen. Aan de heer W. Otten, 3e ambtenaar van de burgerlijke stand, werd eervol ontslag verleend wegens vertrek naar Leerdam. Burgemeester Enklaar dankte de heer Otten voor het werk dat hij deed als notulist. Met buitengewoon veel kun digheid hebt gij u van deze taak gekwe ten en op uw goed leesbare verslagen van de raadsvergaderingen werden zelden of nooit aanmerkingen gemaakt. Ruim 60" huwelijken werden door U in de loop der jaren voltrokken. Moge het u in de ge meente Leerdam wel gaan en i'k hoop, dat u ook daar getuige mag zijn van een goede verstandhouding in de. raad, zo be sloot de Voorzitter. Eveneens verleende de raad eervol ont slag aan de heer K. Brinkman, die meer dan 46 jaar fungeerde als stoker van de centrale verwarming der o.l. school en openbare ulo-school. Voor de buitenge woon secure wijze waarop de heer Brink man zijn taak heeft verricht past een woord van dank en grote waardering, aldus de Voorzitter. Inplaats van de heer Brinkman werd door B. en W. benoemd de heer G. Knapen. Met dankbetuiging voor het vele en belangrijke werk in de school en in de buurtschap verricht, werd tenslotte nog eervol ontslag verleend aan de heer H. Wierda, hoofd der o.l. school te Espelo, in wiens plaats met algemene stemmen werd benoemd de heer F. J. Hol, onder wijzer aan de B.L.O. school te Ooster beek. Tot waarnemend hoofd respectieve lijk van de o.l. dorpsschool en de o.l. school te Dijkerhoek werden op voorstel van B. en W. benoemd de heren J. W. Feith en' C. L. Laribij. Crediet in rekening-courant f 625.000.—. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad accoord met het voorstel van B. en W. om het crediet in rekening-courant met de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten te 's-Gravenhage te verhogen tot f 625.000.tegen een rente van 6 Zeer waarschijnlijk kan er in het be gin van 1958 over f 200.000.worden beschikt. ÉÉ>ÉiÉiJliiAÉiiiÉAiÉiiiÉiitfiiiÉiiiliiiftiÉ^iiÉiiÊiÉiiili Als deze krant onder de ogen van de lezers komt is het St. Nicolaas- feest achter de rug en is de Winkelweek van de Holtense Handels vereniging geëindigd. Maar zij is dan nog niet afgewerkt, want de volgende data staan nog' op het programma: MAANDAG 9 DECEMBER; Inlevering winkelbonnen voor waarde bonnen of deelnemerskaarten aan de lintwedstrijd van nam. 210 uur in „Amicitia". Hier kunnen deze kaarten terstond met de ingevulde lengte in meters, centimeters en mili- meters worden ingeleverd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat er in 79 étalages delen van linten zijn uitgelegd. DINSDAG 10 DECEMBER 's avonds 8 uur wordt de lengte van het lint bekend gemaakt in café Maats en worden de prijzen zoveel mogelijk uitgereikt. De winkeliers die bonnen hebben overgehouden kunnen deze in leveren van 26 uur in „Amicitia". Zij worden verzocht de bij hen besteedde waardebonnen zo spoe dig mogelijk bij de penningmeester der Winkeliersvereniging, de heer E. Dikkers Hzn., in te leveren. HET PAROOL VAN DE HOLTENSE WINKELIERS BLIJFT: Onderhandse opdracht aan de firma Krekel en Zoon. Een voorstel van B. en W. tot onder handse opdracht aan de firma J. Krekel en Zoon tot het leggen van toevoerleidin gen naar de rioolwaterzuiveringsinstal latie, het bouwrijp maken van het com plex „De Gaarden", de aanleg van de A. J. Goldsteinstraat en de aanleg van het verlengde der Industriestraat, werd na ampele bespreking zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Met het realise ren van deze plannen is een bedrag ge moeid van f 455.486. De straatverlich ting is in dit bedrag niet inbegrepen, maar deze kan, zo deelde de Voorzitter op een vraag van de heer Brands mede, uit het restant van de lening groot f 500.000.worden betaald. De heren Jansen en Sprokkereef, die evenals de andere leden met deze on derhandse opdracht gaarne accoord gin gen, zouden in de toekomst publiek wil len aanbesteden, zodat andere mensen ook eens aan hun trek kunnen komen. Kleine aannemers kunnen ook wel een groter werk uitvoeren en zeker komen ze in aanmerking voor reparatiewerk en herbestrating. De Voorzitter deed de toezegging in de toekomst met 'het verzoek rekening te willen houden. Dat kleine aannemers een keurig stuk werk kunnen leveren is gebleken bij de aanleg van de Industrie- straat. Laten we blij zijn, dat we deze grote werken kunnen uitvoeren. U weet allen, hoe deze zaak zich financieel heeft ont wikkeld. Het zou niet redelijk zijn ge weest, als we deze objecten openbaar hadden aanbesteed. We moeten leven en laten leven. Gaarne breng ik een woord van dank aan allen, die medegewerkt hebben, dat tot de uitvoering van deze werken besloten kon worden, in het bij zonder aan de dienst van gemeentewer ken en aan Ged. Staten voor de goedkeu ring van de verschillende besluiten. Wethouder Teeselink sprak namens de raad een woord van grote dank en waar dering tot burgemeester Enklaar, die zich veel moeite heeft getroost om tot deze oplossing te komen. Rioolleidingen. Tegen het voorstel tot vaststelling van algemene voorwoorden voor het aan gaan van overeenkomsten met eigenaren en gebruikers van gronden in de Gaar den tot vestiging van een zakelijk c.q. persoonlijk recht in verband met het leggen van toevoerleidingen naar de ri oolwaterzuiveringsinstallatie had geen der leden bezwaar. Op een vraag van de heer Dikkers wat of er zal gebeuren met onwillige eige naren, deelde de Voorzitter mede, dat de „Belemmeringswet" in zulke gevallen kan worden gehandhaafd. Deze wet zal, naar ik meen, niet in werking komen, want alle aangelanden zijn blij, dat aan de ongewenste toestanden nu eindelijk eens 'n einde komt, aldus de Voorzitter. Aan de betrokken eigenaren is inmid dels medegedeeld, dat de heer Van Lam als taxateur zal optreden. De heer Landeweerd zou het graaf werk zo gauw mogelijk willen uitvoeren, omdat de schadelijke gevolgen thans veel geringer zijn dan bijv. in het voorjaar. Rondvraag. Bij de rondvraag vestigde de heer B. J. Veneklaas Slots de aandacht op de slechte toestand, waarin vele zandwegen nog steeds verkeren. Alhoewel tal van wegen de laatste weken zeer geschikt waren om met de schaaf te bewerken, gebeurde dit, voorzover spreker bekend, niet. De Voorzitter deelde de heer Veneklaas Slots mede, dat de wegensohaaf de laat ste weken niet gebruikt kon worden, om dat de tractor-chauffeur een ongeval overkwam. Op een vraag van wethouder Tee selink betreffende de Flierdijk deelde de heer Landeweerd mede, dat deze dijk aardig was opgeknapt. Aan het fietspad moet, indien enigszins mogelijk voor dat de winter invalt, nog wel het een en an der gebeuren. Wethouder Wansink zou graag zien dat er een reserve-chauffeur werd opge leid voor het bedienen van tractor met wegenschaaf. 't Is al te dwaas dat alles kan komen te liggen omdat één persoon uitvalt. De heer Rietberg zou de gelegenheid wiilen geven om bij de wegencommissie klachten en wensen in te dienen ten aan zien van de zandwegen, doch de Voorzit ter verklaarde hierin weinig of geen nut te zien. Mogelijk komen er stapels brie ven binnen, waarin niets nieuws wordt verteld. B. en W. en de wegencommis sie weten wel dat tal van wegen slecht zijn en ze zouden niets liever zien dan dat alle wegen in goede staat werden gebracht. Het ontbreekt ons echter aan arbeiders en geschikt materiaal, aldus de voorzitter. Tractor, wegenschaaf en ploeg zijn te licht voor het zwaardere werk. De heer Klein Velderman zou op de be groting 1958 een bedrag willen zien voor aankoop van zwaarder materiaal, doch de Voorzitter voelde hier heel weinig voor. We zullen als gemeente ons deel moeten bijdragen in de bestedingsbeper king. Gezien het vele dat in onze ge meente tot stand is gekomen, moeten we meer dan tevreden zijn en zullen we bij het samenstellen- van ons „verlang lijstje" voorzichtigheid moeten betrach ten. Op een vraag van de heer Brands wat of er gaat gebeuren met de grond, die vrijkomt door het afbreken van 2 hui zen, deelde de Voorzitter mede, dat op het ene perceel (hoek Kerkstraat-Bosch kampstraat) de heer J. A. v. d. Bos reoht van eerste koop heeft, terwijl op ■het andere perceel geen huis weer mag worden gebouwd. Op de plaats waar het 'huis stond van W. Maneschijn, hadden B. en W. de nieuwe muziektent gedacht, doch deskundigen achtten deze plaats niet geschikt. Verschillende raadsleden betreurden het, dat op deze plaats geen huis mag worden gebouwd. Wanneer het uitbrei dingsplan dit niet toelaat, zou dit plan kunnen worden gewijzigd. We moeten woekeren met de grond, aldus de heer Soer, die op deze plaats enkele huizen voor ouden van dagen zou willen bouwen. Het terrein aan de Schoolstraat ach ter de woning van de heer Louwerse is bestemd voor het bouwen van een Kleu terschool en dit terrein is toegewezen aan het Bestuur van de Christelijke Kleu terschool, zo deelde de Voorzitter de heer Brands mede op de vraag wat of er met deze*grond zou gebeuren. Het bestuur van deze school heeft inmiddels een ur gentie-verklaring ontvangen betreffende het bouwen van een nieuwe school. Aangezien hierna geen der leden meer het woord verlangt, sluit de Voorzitter de vergadering. BAZAR VOOR „IRENE" De bazar, welke door de CJMV Dorp in en voor „Irene" werd georganiseerd, is uitstekend geslaagd. De jongelui, die dit werk op zich namen, hebben zich veel moeite gegeven om het gebouw in te richten met tal van aantrekkelijke attrakties. Zij mochten zich in- 'n druk bezoek verheugen. Zaterdagmiddag werd een speciale kinderbazar gehouden. Er was verder die avond een verloting met als hoofd prijs een stofzuiger. De opbrengst is door insiders geschat op ruim tweeduizend gulden, maar de telling is nog niet achter de rug, zodat wij het juiste cijfer nog niet kunnen ge ven. Zaterdag 7 dec., 7.30 uur: Verwerpen krentenbrood en speculaas in de Cen trale Bakkerij „De Halm" (zie adv.) en bakkerij Visser, Okkenbroek. Maandag 9 dee.: Gemeentevergadering van stemgerechtigde lidmaten Ned. Herv. Gemeente, 's avonds 7.30 uur in „Irene". Dinsdag 10 dec., 8 uur: Jaarvergadering P.V. „Bergvliegers" in 't café Kalf- sterman. Dinsdag 10 dec., 's avonds 8 uur: Cursus leden blokploegen B.B. in prov. com mandopost, Oranjestraat. Dinsdag 10 dec., 7.30 uur: Vergadering Herv. Vrouwenvereniging Dijkerhoek in gebouw „Bethanië". Woensdag 11 dec., 7.30 uur: Film- en Voorlichtingsavond, te geven door de Nederlandse Pluimvee Organisatie, in zaal „Amicitia" (zie adv.). Donderdag 12 dec., 8 uur: Kerstavond Chr. Plattelandsvrouwen in gebouw „Rehoboth". Gasten hartelijk welkom. Donderdag 12 dec., 8 uur: Vergadering Hervormde Vrouwenvereniging in ge- J bouw „Irene". Zaterdag 14 dec.Opvoering door O.C.H. van het prachtige toneelspel „Rebec ca" in Amicitia (zie adv.). Zaterdag 14 dec.: Verwerpen krenten brood enz. Bakkerij Hartsuiker (zie adv.). Maandag 16 dec.: Vergadering School- kring Dijkerhoek en bestuur Bethanië in 't Bonte Paard, over: „Buren en begrafenisaangelegenheden". Aanvang 7.30 uur. Dinsdag 17 dec.: Ouderavond Lagere Landbouwschool. Woensdag 18 dec.: Verwerpen enz. van krentenbrood en speculaas bij bakkerij Nijkamp te Dijkerhoek. Donderdag 19 december: opvoering van de operette „Prinses Roselijn" in Amicitia. Vrijdag 20 dec., 7 uur: Kerstverzilvering vakantiebonnen ANAB-leden bij H. Soer, Larenseweg. Zaterdag 21 dec.: Verwerpen krenten brood enz., bakkerij Hartsuiker en bij Paalman, Raalterweg. Zaterdag 21 dec.: Uitvoering Kerstora torium „Christus' Geboorte" in de Ned. Herv. Kerk door de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria".- De winkelweek heeft ook in Dijker hoek wat leven in de brouwerij ge bracht. Dat was maandagavond, toen HMV in deze rustige omgeving haar lustige tonen liet weerklinken en velen waren uitgelopen om deze gebeurtenis niet te missen. De muzikanten waren gestart bij de Uloschool en maakten een mars over de Bekkenkamp, zodat de bewoners aldaar ook eens een stukje muziek te horen kregen. Per bus bereikte het korps Dijkerhoek, waar op verschillen de plaatsen in het licht van de winkels een pittige mars geblazen werd. Terwijl HMV voor de muzikale omlijs ting zorgde, kondigde de geluidswagen aan, dat van half negen tot negen uur een viertal portemonnaies verloren zouden worden en dat de vinders daar van de gestempelde bon konden inle veren tegen- een waardebon van resp. f 10,-, f7,50, f5,- en f2,50. Drie portemonnaies werden gevon den, t.w. door J. Ulfman, W. Rensen en Henk Beltman uit het Holterbroek. De vierde kwam niet opdagen, zodat de gene, die de portemonnaie had uitge legd, deze noodgedwongen weer moest opzoeken. Het was vooral de jeugd, die met zaklantaarns gewapend, z'n beste beentje voorzette om de verloren- voor werpen te vinden. Terwijl de auto's in pijlsnelle vaart over de drukke verkeersader aldaar schoten, bracht HMV de kastelein van ,,'t Bonte Paard" een serenade. De heer Kloosterboer en zijn buurtschapgeno ten wisten deze komst van HMV wel te waarderen -en toen men rond de tap kast vergaderd was, bood deze de mu zikanten een enveloppe met inhoud aan met de wens, dat HMV nog vele jaren deze goede traditie zou handha ven. De voorzitter van HMV, de heer A. Westerik, sprak enkele waarderende woorden voor deze aardige geste en zegde toe, dat HMV nog gaarne vele malen in Dijkerhoek wil terugkomen. Het bestuur van de Holtense Han delsvereniging was hier aanwezig om de kopers gelegenheid te geven de win kelbonnen in te ruilen voor waarde bonnen of deelnemerskaarten voor de lintraadwedstrijd, waarvan een goed gebruik werd gemaakt. GEMEENTE-AVOND STEMGERECHTIGDE LIDMATEN Op maandag 9 december, des avonds om 7.30 uur, zal in „Irene" een gemeen te-avond voor stemgerechtigde lidma ten gehouden worden ter verkiezing van ambtsdragers van de Herv. Ge meente alhier. Voor de pauze zal op deze vergadering gesproken worden door de heer Mr. W. M. Bins, adjunct directeur, over 't werk van de vereni ging Kinderzorg, welke ook in onze ge meente haar zegenrijke arbeid ver richt. Aller opkomst wordt zeer op prijs gesteld. FILM- EN VOORLICHTINGSAVOND In zaal Amicitia' zal woensdagavond 11 december een film- en voorlichtings avond worden gehouden door de Ne derlandse Pluimvee Organisatie (NPO), waarbij de volgende Holtense eierver- zamelaars zijn aangesloten: Gebr. Mul der, Chr. Müller, J. G. P. Müller, H. J. Rensen (Waterhoek), J. W. H. Slotman, E. Voordes en Gebr. Wansink. Er zul len deze avond verschillende films op het gebied van de pluimveehouderij worden vertoond (o.a. een prachtige kleurenfilm over de pluimveehouderij in Canada), terwijl als spreker zal op treden de heer Meintema te Mantgum, voorzitter van de NPO. Gratis toegangs bewijzen zijn bij bovengenoemde verza melaars en 's avonds aan de zaal ver krijgbaar. Voor verdere bizonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. KRUIDENIERSDIPLOMA De heer J. E. Tulier slaagde te De venter voor het vakdiploma kruidenier. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Hendrika Jantina, dv H. A. Willems en E. J. Wegstapel, Neerdorp 39. Zwaantjen Hendrika, dv G. H. Overmeen en H. Paalman, Beuseberg 167. Marga, dv R. Faber en G. ten Veen, Aalpolsweg 14. Gehuwd: H. Willems, 27 j., en E. W. van der Heide, 23 j., beiden Holten. Overleden: H. Nijkamp, 44 j., w.v. J. van den Noort, wonende te Rijssen. J. A. Slotman, 79 j., w.v. B. Bloemendal, Dorpsstraat 16. G. Kolkman, 67 j., w.v. G. Beldman, Beuseberg 58. BEVOLKING. Ingekomen: M. W. Wiersma en gez., van Semarang naar Look 19. J. Maats van Rotterdam naar Dorpsstraat 38. A. L. Sievers en gez., van Amsterdam naar Look 40. PI. P. Claassen, van Soest naar Holterberg 32. HAMEA-C handen ruw of schraal HAMEA-GELElHï

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 1