SPÖiï BURGERLIJKE STAND FEESTAVOND JE BOUWVAKARBEIDERS. De afd. Holten van de Algem. Ned. Bouwvakarbeidersbond Meld zaterdag avond in café Maats een feestavondje •voor de leden. Wegens ziekte van de voorzitter, de heer A. Paalman, berustte de leiding bij de penningmeester, de heer G. H. Oplaat, die in zijn welkomstwoord wees op de nodige saamhorigheid van allen, die in de bouwvakken werkzaam zijn. Het optreden van de humorist Jan Bril uit Okkenbroek, die met voordrachten en liedjes zijn gehoor trachtte 'te amu seren, voldeed niet helemaal aan de ver wachtingen. Wel echter de hersengym nastiek, welke door de heer Oplaat werd geleid en waaraan vier groepen deelna men. Het vormde een aangename tijd passering en het was tenslotte de derde groep, die optrad, welke het hoogste aan tal punten wist te incasseren. Groep I behaalde 15, groep II 13, groep III 19% en groep IV 18% punten. Tijdens'dit feestelijk samenzijn werden plannen besproken voor een zomeruit- stapje, waarvoor zich reeds 35 deelne mers opgaven. De wekelijkse bijdrage zal 2-5 ct. per persoon bedragen, welke maan delijks met de contributie zal worden ge ïnd. Het eventueel benodigde hogere be drag zal door middel van vacantiebonnen kunnen worden aangevuld. Verdere bij zonderheden zullen nog door 't bestuur worden geregeld. Tijdens het afwisselend programma werden de leden en hun da mes getracteerd en er heerste dan ook een prettige sfeer. De heer Oplaat heeft aan het slot allen en in het bijzonder de organisatoren en medewerkenden bedankt voor deze ge slaagde avond. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 10 uur Ds Ad- dink en 7 uur Ds Israël (Zondag 47 H.C.). Collecte voor het Kerkkoor. Woensdag 6 nov. (Dankdag voor het gewas) 10 uur Ds Israël. Bijkerhoek. 10 uur Ds Israël (Bed. H. Doop). Collecte voor het Kerkkoor. Woensdag 6 nov. (Dankdag) zie Hol ten. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds R. A. Hoog kamp. In beide diensten is de 3e col lecte bestemd voor het Provinciaal Geref. Maatschappelijk Werk. Woensdag 6 nov. (Dankdag) 7.30 uur Ds R. A. Hoogkamp. MOTORCLUB BESPRAK PLANNEN WINTERSEIZOEN. Tijdens haar in het afgelopen weekend in het clublokaal café Vruggink gehou den ledenvergadering heeft de motor club „De Holterberg" de plannen bespro ken voor het komende winterseizoen, ge durende hetwelk men het verenigings leven wil activeren. Alvorens hiertoe werd ..overgegaan, reikte de voorzitter, de heer Joh. van Geenhuizen, de kampioenswisselbeker uit aan de kampioen van 1957, de heer H. van Geenhuizen te Laren (G.), die in de verschillende ritten, waaraan hij deel nam, 23% punt wist te verzamelen en nu een jaar in het bezit komt van de fraaie beker. Tweede werd de kampioen 1956, de heer H. J. Stukker, die 19% punt verzamelde. In zijn antwoord zeide de Meuwe kam pioen, toen hij de voorzitter dank bracht voor dit prachtige symbool, de beker in het komende seizoen met kracht te zul len verdedigen. Er werd besloten een zevental con trole-klokken aan te schaffen, eventueel in samenwerking met de motorclub „La ren", opdat bij de wedstrijden de contro leurs een precies gelijke tijd hebben. Op zaterdag 9 november a.s. zal het gezelschap Tonny Leerink uit Deventer in Amicitia optreden met een cabaret revue „Het is nu de tijd voor vrolijkheid". Na afloop gevolgd door een dansje. Er zal weer een filmavond worden verzorg, terwijl de heer Mout van de autorijschool te Deventer een viertal verkeersavond zal leiden, zodat de le den in de maand februari kunnen deel nemen aan de landelijke verkeerscompe- titie van de K.N.M.V. Bij de rondvraag kwam nog ter sprake een voorstel van een der leden om tijdens de zomerfeesten van 1958 ter ere van het zilveren jubileum van de Holtense Handelsvereniging en de L.R.V. „Berg- ruiters" een grote stèrrit te organise ren. Evenals de suggestie om met elkaar een uitstapje te maken naar de D.A.F.- fabrieken en een der grote oceaansto mers te bezichtigen, zal dit Voorstel nog nader door het bestuur bekeken worden. Hetzelfde zal het geval zijn met het ge opperde denkbeeld, dat het zeer nuttig zou zijn alle leden een E.H.B.O.-cursus te doen volgen. IN STUDIE GENOMEN „Holtens Toneel" heeft in studie ge nomen het toneelspel in drie bedrij ven „Drijfzand" van Mare Fontenel en Oscar Ferket, dat op 30 november a.s. in Amicitia opgevoerd zal worden on der regie van de heer Piet Bos. Het speelt in de Australische wildernis en wijkt nogal sterk af van het in de laat ste jaren gespeelde genre van toneel stukken van onze plaatselijke amateurs. De toneelgroep uit de verenigin gen „Jong Holten" en de BDV repe teert thans met het toneelspel van Hans Nesna: „Het nestje van de anti quair", eveneens in drie bedrijven. Men zal hiermede op 1 maart a.s. deelne men aan een toneelwedstrijd van de NATU. De regie is bij de heer A. J. Snijders. Plet betreft hier 00ik een to neelspel van zeer goede inhoud. BAZAR "'„MARKELO VOORUIT". De voetbalvereniging „Markelo Voor uit" („De Poppe") houdt zaterdag en zondag a.s. (2 en 3 november) in het café „De Poppe" een grote bazar. Voor nadere bizonderhederf verwijzen we naar de advertentie in dit nummer. PROPAGANDA-AVOND C.N.V. Onder het motto: „Het CNV roept U" wordt maandagavond in het gebouw Irene' een grote propaganda-avond ge houden. Als spreker zal optreden de 2e voorzitter van het Chr. Nat. Vakver bond. de heer K. de Boer te Utrecht, terwijl na de pauze waarin getrac teerd wordt op koffie met koek de bekende toneelvereniging ONA uit Al melo zal opvoeren het toneelspel „Di recteur Fanny". Belangstellenden zijn op deze propaganda-avond hartelijk wel kom. HERVORMINGSDIENST Donderdagavond j.l. werd in de Her vormde kerk alhier een interkerkelijke dienst gehouden ter herdenking van de Reformatie, waarin voorgingen Drs. C. C. Addink en Ds. R. A. Hoogkamp, resp. Ned. Herv. en Geref. predikant ter plaatse. De dienst werd aangevangen met het zingen van Psalm 95 vers 1, 2 en 3. Drs. Addink las hierna de Wet des Heren, zoals deze geschreven staat in Romei nen 12 vers 9 tot 21. Als belijdenis van schuld en bede om ontferming zong de gemeente Psalm 119 vers 88. Hierop volgde de verkondiging van Gods ge nade, waarna gezongen werd Gezang 93 vers 2 en 1. Ds. Addink ging ver volgens-voor in gebed. Uit de Heilige Schrift werd gelezen 2 Corinthiërs 6. De dienst werd voort gezet met het zingen van Gezang 49 vers 1, 3 en 4. Inmiddels werd gecol lecteerd voor het Nederlands Bijbelge nootschap. De preek werd gehouden door Ds. Hoogkamp, die zijn gehoor bepaalde bij 2 Corinthiërs 6 1 en 7 1. In de inlei ding op zijn preek wees Ds. Hoogkamp op het diepe verval, waarin de kerk destijds verkeerde. Persoon en werk van Christus waren meer en meer op de achtergrond geraakt, terwijl getracht werd Maria op een voetstuk te plaat sen. Voor de genade van Christus was schier geen plaats meer. Die tijd ken merkte zich door de begrippen „aflaat" en „bijgeloof". Op voetspoor van ge melde teksten sprak Ds. Hoogkamp over het leven in' en uit de genade van Je zus Christus. Hij wees er op, dat God ons roept tot geloof en bekering. Nie mand der gemeente kan er zich op be roepen, dat hij de weg der waarheid niet geweten heeft. „Hervormingsdag is geen dag om monumenten op te rich ten voor de grote mannen der Refor matie", aldus Ds. Hoogkamp. Spr. wees op de noodzakelijkheid van de dagelijk se vernieuwing van ons leven. Hij be sloot zijn preek dan ook met de op wekking tot heiligmaking. Na de prediking werd gezongen Ps. 143 vers 10. Ds. Addink ging hierna voor in dankgebed, waarna tenslotte staande werd gezongen Gezang 112 vers 1 en 2: „Eén Naam is onze hope". De organist Anton Koopman, die vóór de dienst speelde 't bekende „Jesu joy of men's desiring" van J. S. Bach, be geleidde de gemeentezang op verdiens telijke wijze. „KLAAS KLOUTERAAR" Pl.m. 200 jongens en meisjes (kinde ren van in het CNV georganiseerde werknemers) hebben zich zaterdagmid dag in het gebouw „Irene" kostelijk ge amuseerd bij de opvoering van het sprookje „Klaas Klouteraar" door de jeugdtoneelgroep van de Chr. ontspan ningsclub COC. In de pauze werden de jongelui ont haald op limonade en een versnapering. Zaterdagavond werd door COC in „Irene" opgevoerd het blijspel „Studen ten-pension". Er bestond voor deze her-opvoering flinke belangstelling. De jeugd-toneelgroep van COC voerde op het sprookje „Klaas Klouteraar". Ook hun optreden viel zeer in de smaak en de jongelui oogstten - evenals de COC- ers - vele malen een welverdiend ap plaus. ARBEIDSONGEVAL De timmermansknecht Paalman uit de Beuseberg stak zich maandag tij dens zijn werkzaamheden met een bei tel in de linkerhand. De diepe vlees wond werd door dokter J. P. Nagel hout gehecht. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: herensjaal; linker hand schoen; damespolshorloge; kwartje; 'n gebreid voorpand van jumper; kinder- bril; landbouwalmanak; een paar hand schoenen; motorhandschoen. Verloren: linker dameshandschoen; damespolshorlogeverkeersbord je. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie, Dorpsstr. 22 te Holten, tel. 352. GEPROMOVEERD Aan dc Rijksuniversiteit te Utrecht promoveerde donderdagmiddag tot doc tor in de godgeleerdheid onze oud plaatsgenoot Drs. H. A. Oberman op een proefschrift getiteld: „Archbishop Thomas Bradwardine a fourteenth cen tury Augustinian". Als promotor trad op Prof. Dr. M. van Rhijn. Dr. Oberman is een zoon van Dr. G. W. Oberman, Ned. Herv. predikant te Utrecht en eigenaar van huize „Ekeby" op de Holterberg. De heer Oberman Jr. heeft hier enkele malen op de kan sel gestaan. Een tweetal afgevaardig den' van. de Herv. kerkeraad van Hol ten heeft de promotie-plechtigheid in de senaatszaal te Utrecht bijgewoond. DE HEER OTTEN ELDERS BENOEMD De heer W. Otten, commies ter se cretarie alhier, is met ingang van 1 jan. benoemd tot commies le klas ter se cretarie van de gemeente Lejerdam. Officiële publicaties ZITTING WOONRUIMTECOMMISSIE. De voorzitter van de Woonruimte commissie in de gemeente Holten maakt bekend, dat de maandelijkse zitting der commissie niet op dinsdag 5 november a.s. zal plaats hebben, maar op dinsdag 12 november d.a.v. te 7.30 uur n.m. Holten, 30 oktober 1957. De voorzitter voornoemd, J. KROON. VERGADERING KRING TWENTE DER C.B.T.B. De kring Twente van de C.B.T.B. vergaderde in de cantine van de Ex portslachterij te Wierden. De voorzit ter, de heer A. J. Groot Blumink uit Hellendoorn, opende deze goed bezoch te vergadering en sprak een kort ope ningswoord. De heer G. H. van Haeringen uit De- demsvaart, algemeen secretaris van de C.B.T.B. Overijssel, kreeg hierna het woord. Spreker begon met te zeggen dat de toestand op de landbouwbedrij ven minder goed is. Als oorzaak noem de hijde slechte 'prijzen van verschil lende landbouwprodukten en daar tegenover de stijging van de uitgaven. Dit leidt, aldus spreker, tot een crisis in de landbouw. Hij wees,in dit ver band op de onmisbaarheid van de land bouw in ons volksbestaan. Spreker ein digde met de opwekking de Christelijke organisatie sterk te maken, niet alleen om het materiële, maar ook als chris ten belijders. Drs. J. J. Knibbe uit Zwolle voerde hierna het woord. Honderd jaar gele den, aldus spreker, was 50 procent van onze bevolking werkzaam in de land bouw, dit is nu 12% procent, dus een belangrijke achteruitgang. Verder be handelde spreker de heffing van het Landbouwschap, de Euromarkt, de melkprijstoeslag, waarvan een gedeelte misschien binnenkort uitbetaald zal worden. Na de pauze werden verschillende vragen gesteld, die door de beide spre kers werden beantwoord. Tot slot een opwekkend woord van de voorzitter, om allen mee te werken aan de ledenwerf actie. WINKELIERSVERENIGING BESPRAK SINTERKLAASFEEST EN ZILVEREN JUBILEUM. In de dinsdagavond onder voorzitter schap van de heer G. Wissink in de zaal van de heer K. ter Horst gehouden le denvergadering van de Holtense Han delsvereniging 5s langdurig gesproken over de St. Nicolaasactie van de win keliers. Het is niet zo eenvoudig, zo bleek wel uit de besprekingen, om rondom het Sinterklaasfeest iets attractiefs te orga niseren, zonder in conflict te komen met de Loterijwet. Bovendien wil men niet gaarne iets organiseren, dat niet in de smaak van de gehele bevolking valt. Besloten werd in elk geval een winkel week op touw te zetten en deze te houden van 26 november tot en met 6 december a.s. met uitgifte van de gebruikelijke bonnen. De officieele opening zal plaats vinden op maandag 25 november. Aan het bestuur werd vrij mandaat gegeven om een attractie aan deze winkelweek te verbinden. Dit zal op korte termijn enkele suggesties nader uitwerken. Het staat wel vast, dat de grijze bis schop in hoogst eigen persoon een be zoek aan de winkelweek zal brengen. Er zijn daaromtrent onderhandelingen gaande, doch de juiste datum is nog niet bekend. Aan het gemeentebestuur zal onthef fing gevraagd worden van de Winkel sluitingswet voor enkele dagen. In verband met het 25-jarig bestaan der vereniging werden plannen besproken voor een zo algemeen mogelijke viering van dit zilveren feest. De vergadering meende de organisatie te moeten leggen in handen van het bestuur en de in 1957 gekozen zomerfeestcommissie (voormali ge braderie-commissie), welke in samen werking met de L.R.V. „De Bergruiters", die ook haar zilveren jubileum hoopt te herdenken, verzocht worden nadere plan nen uit te werken. Zij kregen van de ver gadering een volledig mandaat. Besloten werd, dat alle leden zullen deelnemen aan een te vormen garantiefonds met een mi nimum-bijdrage van f 10.per lid. Met een korte rondvraag werd de ver gadering gesloten. Ondertrouwd: H. Paalman, 29 j., Hel lendoorn, en A. Willems, 23 j., Holten. E. H. Teeselink, 23 j„ Holten, en J. B. Honeoop, 21 j„ Diepenveen. Gehuwd: L. Kolkman, 22 j., Markelo, en J. B. Broekhuis, 20 j., Holten. BEVOLKING. Ingekomen: N. L. P. Bernardus, van Djakarta naar Look 40. -L. Zimmer man, van Surabaja naar Holterberg 26. I. Lapré en gez., van Surabaja naar Holterweg 26. E. Lapré, van Sura baja naar Holterberg 26. Vertrokken: G. J. A. ten Brummel- huis, van Rörikstraat 6, adr^s onbekend. P. V. A. Knust Graichen, van Look 4-0 naar 's-Gravenhage. G. J. A. A. Mar- therus, van Look 40 naar Enschede. W. B. Broekhuis en gez., van Dijkerhoek 40 naar Brummen. VEILIG VERKEER. Wilt U gaan wandelen? Geen bezwaarl Maar.loopt dan altijd op 't trottoir! VOETBAL Een enigszins teleurstellend spelend Holten moest op eigen terrein voor de Wiefdenaren het hoofd buigen. Er waren veel plaatsveranderingen en ook het niet meespelen van links half Paalman kwam de thuisclub niet ten goede. Op de voor hem vreemde linkshalf plaats speelde H. J. ten Vel de Wzn. beslist onvoldoende en hier door kreeg de linkervleugel niet vol doende steun-. Ook speelde J. Traan man als aanvalsleider lang niet zo goed als de nu reserve staande J. Kalfster- man in de voorgaande wedstrijden. Er vielen dikwijls gaten in het Holten-,elf tal, vooral in het middenveld. Na on geveer een kwartier spelen bracht J. Traanman met een kopbal de stand op 1—0. Dit gebeurde na een voorzet van zijn broer Anton. Toen bij een hoek schop de Holtense achterhoede vergat aan te vallen, werd de stand gelijk. Met deze stand brak ook de rust aan. Na de thee werd het een hard ge vecht om de punten. Vooral de achter hoede van Omhoog speelde in die pe riode te stevig op de man.', Deijk en Vincent werden hier dedupe van. Ze geraakten beiden geblesseerd, maar konden wel verder spelen. Bij een al gemene aanval wist de linksbinnen van Omhoog keeper Stegink te pas seren, zodat de Holtenaren tegen een kleine achterstand aankeken. Omhoog ging nu verdedigen en Holten kwam het meest in de aanval. Bijna werd het na een corner van PI. J. ten Velde ge lijk maar een been van de tegenpartij bracht op de doellijn nog juist redding. In het laatste kwartier maakten zowel de keeper als de andere achterspelers van Omhoog onsportief gebruik van het z.g. „afbraakvoetbal". Opstelling: doel: Stegink; achter: T. Deijk en A. Meerman; midden: M. Bos setters, H. J. J. ten Velde, H. J. ten Velde; voor: A. Vincent, G. Traanman, J. Traanman, A. Traanman, H. Soer. Holten 2-Markelo Vooruit 2 5—0. Het zag er in het begin niet naar uit, dat Plolten 2 zo'n vlotte zege (de eerste) zou gaan boeken. De Markeloërs vie len lang niet tegen; vooral hun achter hoede ontnam de Holtense voorhoede vele kansen. Voor de rust bracht Ulf- man enkele kansen om zeep. Hij deed het later beter en scoorde tenslotte drie van de vijf goals(negen doelpunten in drie weken). De beste aanvalsspeler van Markelo was zonder twijfel links buiten Bekkernens. Hij kreeg echter te weinig steun van zijn clubgenoten, zodat het bij een schot tegen de paal bleef. De ruststand was 2-0. De laatste twee goals werden door Stegink en Meerman gemaakt. Haariese Boys 3-Holtsn 3 25. Hoewel de Holtense jongens al spoe dig achter kwamen te staan, voelden ze toch niets voor 'n tweede nederlaag. De ruststand was 2—2 door goals van W. Bunt en J. Spenkelink. Na de rust kwam Haarle er niet meer aan te pas. W. Bunt (twee keer) en J. Spenke link maakten van de talloze kansen goed gebruik, zodat het een goede 5-2 zege werd. SVVN c-Holten b 2—2. De Holtense junioren behaalden op het SVVN-terrein hun tweede gelijk spel. Als het een beetje had meege zeten, hadden ze zelfs kunnen winnen. De twee goals werden door midvoor G. Soer en linkshalf D. Wansink ge- PROPAGANDA-AVOND A.N.W.B. De Koninklijke Nederlandse Toeris tenbond ANWB zal op 12 november a.s. aanvang 8 uur in de zaal van hotel Holterman een propaganda-avond organiseren, welke zowel voor leden als niet-leden vrij toegankelijk is. Kinde ren beneden de achttien jaar zonder ge leide worden echter niet toegelaten. Door middel van een gezellig praatje, de vertoning van enkele interessante reis- en verkeersfilms en een een voudige expositie van bondsuitgaven en -bladen zal op prettige wijze doel en werk van de ANWB en de zo po pulaire Wegenwacht nader worden toe gelicht. TONEELAVOND IN „IRENE" Op uitnodiging van OCH, dat door ziekte van de heer J. Oosterkamp nog steeds gehandicapt is, zal de Henge lose toneelvereniging DEV met Dank dag in „Irene" een aardig blijspel op voeren, dat getiteld is: „De nieuwe ty piste". Dit gezelschap is geen onbekende voor Holten, want het voerde in het VVV-vakantieprogramma voor twee jaar het openluchtspel „Hilde" op, dat uitstekend werd vertolkt. Met het stuk, waarmede men woens dag voor het voetlicht komt, trok het in Hengelo reeds tweemaal een uitver kochte zaal. Bizonderheden vindt men in een annonce in dit nummer. KERSTREÏS N.R.V. De Ned. Redsvereniging zal van 25 tot en met 28 december a.s. weer een kerst- reis naar Holten organiseren onder lei ding van de heer J. Havenaar uit Delft, die door zijn samenwerking met de O.A.D. reeds zeer veel leden van de. N.R.V. naar Holten bracht. Op vrijdag 27 december zal in Amicitia, de voor de N.R.V. speciaal opgenomen 'klèurenfilm „Die schone blaue Donau" worden vertoond voor de leden van het gezelschap en de Holtense bevolking. Dokter J. P. Nagelhout is als aan staand consul van de N.R.V. aangezocht deze avond te openen. maakt. Keeper S. Meinsma maakte een fout en de voorsprong werd zodoende een gelijk spel. De ruststand was 1—0 voor de thuisclub. Holten 1 3 2 0 1 4 7-4 (3) Holten 2 3 1 1 1 3 12—9 (3) Holten 3 3 2 0 1 4 11—7 (2) Holten a 2 1 0 1 2 6-5 (3) Holten b 3 0 2 1 2 4—6 (6) De cijfers tussen haakjes geven de plaatsen ,aan, die de Holtenaren in de verschillende afdelingen bezetten. Programma voor komend weekeinde: Zaterdag (junioren): De Zweef a-Holten a, 3.45 uur. Zondag: Holten 1-Wierden 2, 2.30 uur. Enter 3-Holten 2, 12 uur. VOLLEYBAL. NIJVERDALSE VOLLEYBAL. COMPETITIE START OPNIEUW. In de op maandag 28 okt. gehouden vergadering van de Nijverdalse Volley balcompetitie, welke gehouden werd in de zaal van Hotel Hofstee, werd het besluit genomen, de klasse-indeling van de huidige competitie, evenals de pun tentelling en de gespeelde wedstrijden te laten vervallen. Dit besluit werd met een ruime meer derheid genomen. Het is dus nu zo, dat a.s. maandag 4 nov. de competitie geheel opnieuw gaat beginnen. Verenigingen, die hun spe lers (sters)-opgave alsnog wensen te wij zigen, kunnen dit doen tot en met za terdag a.s. bij de sekretaris. Het volgende wedstrijdprogramma is voor 4 nov. vastgesteld: 19.00 uur: De Zweef 1—OKK 1 d. 19.25 uur: Sportlust 2OKK 3 d. 19.50 uur: OKK 1Politie. 20.15 uur: Holten'Hellendoorn 1. 20.40 uur: OKK 1Hellendoorn 1 d. 21.05 uur: HoltenPolitie. 21.30 uur: De Zweef 1—OKK 1. 21.55 uur: VBOW 1—Visnet 1. 22.20 uur: De Zweef 1—Sportlust 1. Scheidsrechters voor deze avond: de heren Miskotte, Heerdink, Paul. Wedstrijdprogramma maandag 11 no vember a.s.: 19.00 uur: OKK 2—VBOW 1 d. 19.25 uur: De Zweef 2—VBOW 2 d. 19.50 uur: Sportlust 2Ter Horst. 20.15 uur: RivoNijverdal 1. 20.40 uur: Ter Horst—VBOW 2. 21.05 uur: VBOW 2—OKK 2 d. 21.30 uur: VBOW 1—De-Zweef 2 d. 21.55 uur: ÖKK 2—Rivo. 22.20 uur: VBOW 2—Nijverdal 1. Scheidsrechters voor deze avond: de heren Bosch, Boeve en Schuitert. Het volledige wedstrijdprogramma, alsmede een nieuw reglement zal zo spoe dig mogelijk aan de deelnemende ver enigingen worden toegezonden. Mochten deze verenigingen nog enkele wensen hebben aangaande deze compe- 1 title, dan gaarne voor zaterdag a.s. be richt aan de sekretaris. BILJARTSPORT Voor de competitie van de biljart bond „Ons Genoegen" te Nijverdal en omstreken werden in de week van 21 tot 26 oktober onderstaande wedstrij den gespeeld: Eerste klasse: HBC I-De Waag 1 461-380 in 179 brtn. Spekhorst 1-Oudelaar 1 500-230 in 89 b. Kalfsterman l-'t Groentje 1 500-395 in 138 brtn. KOT 1-NBC 1 427-439 in 160 brtn. OBK 1-Vios 1 462-404 in '105 brtn. Tweede klasse: Vios 2-Kalfsterman 2 300-206 in 159 b. De Waag 2-OBK 2 275-225 in 129 brtn. NBC 2-HBC 2 287-269 in 159 brtn. KOT 2-OBK 3 278-239 in 231 brtn. HBC 3-'n Hook 1 204-244 in 115 brtn. De stand luidt na 4 gespeelde wed strijden: Eerste klasse: Spekhorst 1 16 13 0 3 439 1779 1349 4.05 OBK 1 16 10 1 5 491 1844 1600 3.76 VIOS 1 16 11 0 5 520 1877 1559 3.61 't Groentje 1 16 5 1 10 483 1658 1814 3.43 Kalfsterman 1 16 8 1 7 588 1765 1766 3.00 HBC 1 16 9 0 7 580 1631 1721 2.81 KOT 1 16 10 0 6 669 1797 1711 2.69 NBC 1 16 3 0 13 612 1588 1840 2.59 Oudelaar 1 16 5 0 11 611 1520 1839 2.49 De Waag 1 16 4 1 11 703 1621 1881 2.31 Tweede klasse: HBC 2 16 14 0 2 558 1169 986 2.09 'n Hook 1 16 9 0 7 556 1102 890 1.98 HBC 3 16 9 0 7 540 1001 972 1.85 NBC 2 16 12 0 4 646 1161 1037 1.30 OBK 2 16 6 0 10 593 1027 1084 1.73 VIOS 2 16 7 0 9 608 1016 1057 1.67 De Waag 2 16 7 0 9 615 1002 1062 1.63 KOT 2 16 7 0 9 701 1086 1046 1.55 Kalfsterman 2 16 8 0 8 720 1050 1120 1.46 OBK 3 16 2 0 14 701 808 1168 1.15 De kolommen geven aan: gespeeld, gewonnen, gelijk, verloren, beurten, ca ramboles voor, caramboles tegen, ge middelde.

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 2