-v. Modeshow FaE. Wonnink SPORT De rode kavalier IHOfDFDPIJSI! Jfew^ere foyid? Uitgebreide en smaakvolle collectie BURGERLIJKE STAND VEILIG VERKEER Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders. Doos 50 c HEUVEL 24 ANTWOORDT NIET. (Toegang 14 jaar). In verband met de Israël-Zondag op 13 oktober a.s., waarop Ds. Grolle, de secretaris van de Hervormde Raad voor de verhouding van Kerk en Israël, in de Hervormde Kerkdiensten zal voorgaan, heeft de gemeentelijke Zendingscommis sie op maandag 7 oktober, des avonds om half acht een filmavond georgani seerd, waarop als hoofdfilm vertoond zal worden„Heuvel 24 antwoordt niet", de reeds bekende nieuwe Israëlische speelfilm, die geregisseerd werd door Thorold Dickinson. Dickinson is er goed in geslaógd om iets te laten zien van de vele moeilijk heden, die de Israëli te overwinnen had den inde tijd rondom de onafhankelijk heidsverklaring. Drie Israëlische militairen, die samen met een speciale opdracht op weg zijn naar het front, vertellen elkander hun belevenissen in Palestina. Een Iei*se officier bij de Engelse mili taire politie verhaalt hoe hij niet langer met de Engelse politiek in het Midden- Oosten mee kon gaan, de kant van de Joodse emigranten koos en bij de strijd om de vrijheid van de staat Israël liefde opvatte voor een Joods meisje. De tweede hoofdpersoon is een Ame rikaanse toerist, die met alle geweld naar Jeruzalem wilde, en daar in de strijd om deze stad, aan de kant van de Israëli vocht en gewond raakte. Tenslotte een inwoner van Palestina, die vertelt van zijn ontmoeting met een Duitser, die aan de zijde der Egyptenaren streed. Wèl een film met verschillende oor logstonelen, maar géén oorlogsfilm, die de heldhaftige strijd der Zionisten ver heerlijkt, doch een film, die ons iets doet verstaan van de geestelijke wor steling, die de achtergrond van de vrij heidsstrijd der Israëli vormt. Van indringende kracht zijn ook de gesprekken van de rabbi met de gewonde Amerikanen in een synagoge van Jeru zalem, die dienst doet als lazaret. Een aangrijpende episode is de evacuatie van de gewonden uit Jeruzalem. Is het toe vallig, dat hoven de ellende van dé uit tocht van deze vluchtelingen uit, op een gegeven moment het kruis op een kerk toren in het beeld zichtbaar wordt? Deze film zal ook ongetwijfeld op haar eigen wijze bijdragen aan het doel, waar toe de Zendingscommissie deze filmavond organiseert,, n.l. opdat de christelijke ge meente zich bezinne op haar houding en roeping ten opzichte van het volk Israël. Immers de regisseur van deze film is er in geslaagd de toeschouwer iets te doen meebeleven van de strijd van het Joodse volk om een menswaardig bestaan in een eigen 'land. En pas in dit meeleven in de vragen en noden van het Joodse volk zal de Kerk de woorden en daden kunnen vinden om haar roeping ten op zichte van het volk Israël op de rechte wijze te vervullen. VERVOERSPERSONEEL KOOS NIEUWE BESTUURSLEDEN. De afdeling Holten van de Ned. Bond van Vervoerspersoneel hield dinsdag avond in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman een ledenvergade ring. In. verhand met de verhindering van de voorzitter, de heer H. Sigger, stond de vergadering onder leiding van de secre taris, de heer G. L. Scholten. Op 11 oktober zal te Utrecht een be spreking plaats hebben van het nieuwe R.D.V. (reglement dienstvoorwaarden) voor het spoorwegpersoneel. Naar deze vergadering werd de heer Sigger afge vaardigd. Uitvoerig werd gesproken over de on derwerpen, welke aan de orde zullen ko men in de in het voorjaar te houden vakgroepsvergadering. Het was tijdens deze bespreingen, dat de heer Scholten er zijn teleurstelling over uitsprak, dat de leden, welke werkzaam zijn bij het v/egvervoer, zo weinig belangstelling to nen voor het werk van de vakorganisatie. Het spoorwegpersoneel is op de vergade ringen altijd goed vertegenwoordigd, maar de wegvervoerders laten geregeld verstek gaan, terwijl er voor hen toch ook steeds belangrijke problemen aan de orde zijn en voorstellen moeten worden besproken. De vergadering sprak de hoop uit, dat deze sectie van het vervoersper soneel wat meer van haar belangstelling zal doen blijken. Het is noodzakelijk, dat er bij de beide groepen een gelijke be- langsteling bestaat in een flinke afde ling als Holten bezit. In verband met het bedanken van de heer K. J.' Pinkert, die na zijn pensione ring 't penningmeesterschap nog steeds heeft vervuld, werd in zijn functie geko zen de heer E. Veneklaas G.Jzn. De heer G. J. Veneman werd gekozen.tot 2e secre taris, terwijl de heer Joh. Nekkers werd gekozen als bestuurslid. In een. volgende vergadering zal nog officieel afscheid worden genomen van de heer Pinkert, die nu ook de actieve dienst in de vakbeweging is gaan ver laten. BESLAAGD IN HET MODEVAK. Na opgeleid te zijn door de modevak school D. Wessels-Nijland te Rijssen, slaagden dezer dagen te Utrecht voor het diploma costumière de dames Ma- rietje Aaltink, Diny Aanstoot en Aaltje Groteboer, alhier. OP TWEE VOORDRACHTEN. De heer L. J. Pel, onderwijzer aan de o.l. Dorpsschool alhier, staat nummer 1 op de voordracht voor onderwijzer aan de openbare u.l.o. school te Midden-Beem- scter en te Terborg. De heer Pel heeft inmiddels een be noeming aan de school te'Terborg ont vangen. DEMONSTRATIE OLIESTOOK EN CALPAMGAS Fa. J. MAATS. De fa. J. Maats demonstreerde maan dag in café Maats de moderne methode van kamer- en ruimteverwarming door middel van oliestook, waarbij tevens van de gelegenheid gebruik gemaakt werd om de bezoekers eens nader in kennis te brengen met het Calpamgas. Ondanks het feit dat er een druilerige regen viel en de fa. Wonnink dezelfde avond in Amicitia haar najaarsmodé- show hield, bestond er voor de verwar mingsshow van de fa. Maats een flinke belangstelling. Van de kledingshow kwa men er zelfs nog bezoeksters hoewel het niet zo vroeg meer was nog even naar de kachelshow overwippen. De geringe arbeid en grote zindelijk heid, gepaard aan volstrekte veiligheid maken het gebruik van olie als verwar- minsbron wel zeer aantrekkelijk en als men daarbij dan nog de bijzonder fraaie modellen ziet, waarin de haarden en ka chels voor oliestook zijn uitgevoerd zal ieder de lust bekruipen om zo spoedig mogelijk ook op deze wijze zijn woning te verwarmen. Warmte zonder zorg, werd zeer terecht opgemerkt. Er vielen eenvoudige kachels te be zichtigen maar ook prachtig uitgevoerde haarden, waarin er in de zaal een twaalf tal waren opgesteld. De „Invicible" oliekachel was er in eenvoudige en niet dure uitvoering, maar ook in een geheel ander type. Een zeer aantrekkelijke indruk maak ten de „Abadan" oliehaard, in drie ver schillende kleuren verkrijgbaar, n.l. zwart, olijfgroen en roestbruin, en de „Ambassadeur" in grijs, groen en zwart uitgevoerd. De Abadan heeft een grote deur met glazen ruit, waardoor een gezellig vuur- aanzicht wordt verkregen en o.a. een grote kookplaat, die ook practisehe voor delen biedt. Verschillende modellen, o.a. de Inventa hebben een ingebouwde tank en carbu rateur, maar men kan ook van een bui tentank gebruik maken, zodat bijvulling van de olie minder vaak behoeft plaats te hebben. In haard-model was o.a. aanwezig de „Ceve"-oliestook, waarbij als belangrijk onderdeel geldt het zeer speciale ver brandingssysteem, de vergassingsbran- der. Deze vergast eerst de olie, waarna zij de vergaste olie, die inmmiddels met lucht vermengd is, verbrandt. Het Calpamgas werd deze avond vooral gedemonstreerd in verband met het bij zondere vernuftige, maar voor het ge bruik zo eenvoudige reduceerventiel, de nieuwe gepatenteerde klikdop, zoals het wordt genoemd. Een dop die iedereen, man, vrouw of kind in een ommezientje aanbrengt zonder sleutel of tang. Op alle manieren kan het worden ge bruikt. In gasfornuizen, gaskachels, gei sers, kacheltje voor de badkamer, enz. Met grote belangstelling hebben de talrijke bezoekers kennis genomen van de mc-derne oliestook en het gas in de fles en de fa. Maats kon deze avond goed zaken doen. LANDHUIS VERKOCHT. Het landhuis op de Holterberg „De Schuur", toebehorende aan de Erven Sprakel, is onderhands in eigendom over gegaan aan de heer C. G. Bal, de tegen- woordige bewoner. Babyderm-zeep NEDERLAND'S OUDSTE INGEZETENE 108 JAAR SCHONK HEERLIJKE THEE VOOR DE THEEPROEVER Woensdag 2 oktober j.l.werd mevr. C. Karnebeek-Backs Chrissemeuje zo als zij in haar omgeving genoemd wordt 108 jaar. Natuurlijk bezocht Theeproever op zijn kris-kras thee-tour door Nederland onze oudste inwoonster en kreeg een perfect gezet kopje thee voorgeschoteld„Daar blijft 'n mens gezond bij", vond Chrissemeuje. „En U hebt door zo fantastisch goed thee te zetten een theeservies verdiend", zei Theeproever. AANBESTEDING. Voor rekening van de heer D. Muller C.Azn. had donderdag in café Jansen de aanbesteding plaats van het bouwen van een woonhuis, onder architectuur van het architectenbureau L. C. v. d. Bovenkamp-van Guilik. Er werd als volgt ingeschreven: Metselwerk: Fa. Gebr. Meerman en Zoon f 10853. Fa. Meerman en Voordes f 10613. Fa. Jansen en KI. Velderman f 10148. Fa. J. H. Ligtenberg, Rijssen f12560. Fa. Gebr. ten Brinke, Enter f 12260. Begroting f10341. Timmerwerk (incl. smidswerk en electra) Fa. A. Jansen en A. Rietman f 9558. Begroting f 94-27. Loodgietefswerk Fa. Siemerink, Rijssen f 1325. Fa. Klensman, Rijssen f1312.— Begroting f 1399. Schilderwerk: Fa. Gebr. Maats f1957.— Begroting f 1859.50. Gunning volgens Ibestek in beraad. VRIENSCHAP OVER DE WERELD. De zondagssch'oolleiding vreesde aan vankelijk dat in verband met de heer sende griep de ballonnenactie niet door zou kunnen gaan. In de beide lagere scholen alhier was het percentage griep- absenten in het begin der week ongeveer 20 a 25. Er is nu besloten de georga niseerde vriendschapsactie wel door te laten gaan zaterdag 5 oktober a.s. Maandag j.l. hield de firma E. Won nink haar gebruikelijke najaars-mode- show in de smaakvol versierde zaal Amicitia. De leidster, mevr. Kint Cou perus, heette de aanwezigen hartelijk welkom. Dit welkom was des te har telijker, omdat de zaal toch goed be zet was, hetgeen een verrassing was, gezien het schrikbewind van de nare griepbacil, die tegenwoordig veel in het water doet vallen. De uitgebreidheid van de prachtige collectie winterkleding overtrof onze verwachtingen, welke toch waarlijk niet gering waren, de goede reputatie, wel ke de firma Wonnink bij het publiek veroverd heeft in de loop der jaren, in aanmerking genomen. Naast de zeer mooie mantels, zowel swaggers als de meer sportieve modél len, als box coats, fielsjackets en top pers, werden ons door vijf bekwame en charmante mannequins ook een groot aantal deux-pièces, pakjes, japonnen, jumpers, truien, blouses en rokken ge toond. De mantels werden gebracht in mohair, het ruigere zibeline en 't duif- de prachtige mantelstoffen als flaush zachte duvetine, terwijl ook de wollen velours-stoffen niet ontbraken. Deux- pièces, pakjes en japonnen waren veel al vervaardigd van de, mooie soepele, zuiver wollen jersey weefsels. De show was zeer afwisselend en fleu rig doordat, zoals de leidster in haar causerietje vertelde, de fabrikanten zich er op zijn gaan toeleggen om ook voor de winterstoffen gebruik te maken van de nieuwe vrolijke tinten. Deze nieuwe kleuren werden zowel in de jacquard dessins als in de effen kleuren van de fijne, wollen Italiaanse vesten aange bracht. Behalve met de bekende gar nering met persi of persinette, waren er ook verscheidene mantels, welke prijkten met kragen van echt persia- ner. Wij zagen zelfs een pronkstuk met een kraag van zeehondenbont, 'n mooie glinsterende langharige bontsoort, wel ke zo verrassend werkte, omdat wij de zeehond in de natuur slechts kennen met een ogenschijnlijk gladde huid, wel ke niet aan bont doet denken. Geen wonder. Wij krijgen immers nooit een dróge zeehond te zien. Aangezien het niet mogelijk is alle nummers te bespreken, moeten wij vol staan met het memoreren van enkele uitzonderlijke stukken. Daartoe behoren dan' ook de prachti ge en doelmatige regenmantels van 't merk Martini: Gemaakt van de be kende Engelse tweed en gesneden vol gens het geklede mantelmodel, volko men waterdicht, zijn deze Martini-jas sen een noodzakelijk stuk in de garde robe van iedere vrouw. Deze regenaf deling was ook goed gesorteerd. Wij zagen enkele zeer mooie exemplaren. Als wij nog even bij de mantels blij ven, dan noemen wij graag de opval lende box-coat met de echt persianer kraag, gemaakt van een bizondere kwaliteit loden, de waterwerende stof bij uitnemendheid. Een Frans import- model. De sportkleding was uitstekend ver tegenwoordigd door aardige fieldjackets en autocoats, terwijl wij een snoezige overgooier in tinneroy, een produktvan de Schuttersveld-fabrieken, mochten bewonderen. In de luxe afdeling zagen wij beel dige cocktailjaponnen, waarvan de prijs ons altijd weer verrast. Zij werden ge bracht in de verschillende soorten cock- tailstof, in de allercharmantste kleuren en modellen. Opvallend was een deux- pièce in cocktail, gedragen door de gro te maat 46. Zeer mooie bontmantels, zowel korte als lange mantels, sloten de rij. Men kon in alle opzichten te kust en te keur gaan. De firma Wonnink kan ook nu weer, zoals wij dat van haar gewend zijn, met trots en voldoening terugzien op deze buitengewoon goed verzorgde show. De oudste firmant,, de heerWis- sihk, getuigde dan ook in zijn slotwoord van deze voldoening, toen hij in de eerste plaats het publiek voor de be langstelling en mevrouw Kint en de mannequins, zowel als alle helpers en helpsters dankte voor de medewerking. J. K. C. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: damespolshorloge; speld je of broche; ballpoint; regenbroek; 'n kinderportemonnaie met inhoud; een dames-glacéhandschoendrijf riempj e weekend-tas met inhoud. Verloren: actetas met inhoud; toilet tasje met inhoud; damesportemonnaie met inhoud. Inlichtingen: dagelijks aan 't Groeps- bure.au der Rijkspolitie, Dorpsstraat 22 te Holten, tel. 352. ANWB TELEFOONPOSTEN Thans 600 ANWB telefoonposten langs de Nederlandse wegen. De Bond verzoekt: Gebruik ze slechts bij noodzaak! De ANWB heeft thans zijn 600e tele foonpost in Nederland ingericht, n.l. in Hotel „De Herikerberg" in de gemeente Markelo, ongeveer 3 km. ten westen van Goor aan de weg tussen Goor en Holten. Déze nieuwe telefoonpost is ge- kombineerd met één der hulpposten van het Rode Kruis, die regelmatig door de ANWB worden geïnspecteerd. De ANWB maakt van deze gelegen heid gebruik om de weggebruikers nog maals op het hart te drukken dat deze telefoonposten alleen bedoeld zijn voor gebruik bij panne, of bij andere ern stige moeilijkheden. Gestrande wegge bruikers kunnen altijd een beroep doen op deze posten, die herkenbaar zijn aan het internationaal vastgestelde blauwe bord met wit veld en zwarte telefoon hoorn, doch de ANWB vertrouwt er op dat zij de houders van de posten met begrip en erkentelijkheid tegemoet zul len treden. Gezien het dichte net van deze posten langs de voornaamste routes in ons land zou 't de ANWB onmogelijk zijn deze te bezetten met eigen personeel; de Bond prijst zich daarom gelukkig de mede werking te hebben van talloze vrijwil ligers, die zich gaarne enige overlast getroosten om hun medemensen bij dag en bij nacht van dienst te kunnen zijn. Er wordt van de telefoonservice een druk en dankbaar gebruik gemaakt, doch soms ook in gevallen waarin de weggebruiker even goed naar een open bare telefoon had kunnen gaan. Wil het net van ANWB telefoonposten volledig aan zijn doel beantwoorden, dan dienen de weggebruikers alléén een beroep op de posthouders te doen als dit werke lijk noodzakelijk is. Geboren: Hendrik Johan, zv G. Bo- link en H. H. Landeweerd, Borkeld 71. Caroline Johanna, dv E. Veneklaas en Z. Bekkemens, Stationsstraat 14. Tonia, dv H. J. Aanstoot en H.a Krui melaar, Borkeld 93. Ondertrouwd: J. Koopman, 27 jaar, Holten en J. H. Brinkman, 22 j„ Die penveen. Overleden: J. M. Blankena, 72 jr., ev G. W. Breukink, Espelo 28. J. A. Door- nirik, 77 jr., ev W. Braakhekke, Pasto riestraat 20. J. Flierman, echtg.e v. G. Koopman, Beuseberg 67. BEVOLKING: Ingekomen: A. M. Tromop van Rijs wijk (Z.H.) naar Raalterweg 20. J. P. W. Holterman van 's-Gravenhage naar Dorpsstraat 4. Vertrokken: W. Beijers van Holter berg 13 naar Delfzijl. G. W. Bosman van Dijkerhoek 77 naar Delfzijl. B. Post van Oranjestraat 38 naar Barra- deel. G. Emrnens en gezin v. School straat 5 naar Haastrecht. A. L. Hui zen van Look 19 naar Hellendoorn. F. G. Huizen en gezin van Look 19 n. Hellendoorn. A. Kraal en gezin van Raalterweg 32 naar Medan (Indonesië). Werelddierendag 1957. MIJN TROUWSTE VRIEND Loopt het in 't leven mij soms tegen, Bij hem kom ik nooit ongelegen. Hij is mij altijd goed gezind, Maar hij is ook mijn beste vrind. Hij zegt nooit eensdaar komt ze alweet Maar begroet me vriend'lijk keer op keet Met uitgelaten vreugdekreten, Als hij te wachten heeft gezeten. Hij is nooit kwaad en zal nooit mokkei Hij volgt mijn voetspoor en mijn rokkei Hij roddelt niet en spreekt geen kwaa Zoals 't in menig' vriendschap gaat. Hij kent geen jaloezie of nijd En geen gekwetste ijdelheid. Je kunt hem hoogstens eens betrappet Dat hij de biefstuk juist wil gappen En ben ik eens een dagje ziek, Voelt 't vrindje zich ook lang niet kwiel Dan dolt hij niet en heeft geen pret, Maar ligt verdrietig voor mijn bed. Sta ik soms klaar om uit te gaan, Komt hij er kwispelstaartend aan. Vragen twee trouwe bruine ogen: Zou ik misschien ook meegaan mogen Ga ik alleen een middag uit, Wacht mij voor 't raam zijn bedelsnui Hij mocht niet meeDus een visietjf Als troost bewaart de vrouw 't biscuitji Is er iets trouwer en iets hechter Dan honden vriendschap? Niets is echte: Hij huichelt nimmer, deze vriend, Het „trouwste" is dus ruim verdiend, Holten, 4 jokt. '57. B. C. de H. B VOLLEYBAL Uitslagen van de op maandag 30sep tember gespeelde volleybalwedstrijden Sportlust 1-Sportlust 2 (d) 3—0 VBOW 1-Hellendoorn (d) 3—0 VB OW 2-Sportlust 2 3—0 Politie-De Zweef 1 3—0 Hellendoorn 2-Nijverdal 2 2—1 De Zweef 1-Politie 1—2 o Wedstrijdprogramma voor maandag oktober a.s.: Nijverdal 1-Visnet i Rivo-De Zweef 1 (d) Rivo-Hellendoorn 1 De Zweef 1-Rivo (d) Hellendoorn 1-Rivo Sportlust 1-VBOW 1 BILJARTNIEUWS Voor de competitie van de biljart bond „Ons Genoegen" te Nijverdal e: omstreken worden in de week van 7-1! oktober onderstaande wedstrijden ge speeld: Eerste klasse: Kalfsterman 1-De Waag 1 Oudelaar I-Krijt op Tijd 1 't Groentje 1-HBC 1 Spekhorst 1-OBK 1 Vios 1-NBC 1 Tweede klasse: NBC 2-Kalfsterman 2 De Waag 2-KOT 2 HBC 2-Vios 2 OBK 2-HBC 3 'n Hook 1-OBK 3 Mevrouw Roosevelt bij Kroesjtsjef 0\ en. d: vers' tijen van diere rege De wel ter zijn door Zc natu van naar tens! men gedE van men In men scha dier selij lang de stiel Di zede en 1 sche zwa Dezi de r XOgj sch: Frit en aan raoi P van zijn D tege 1. V het of E sch MEVR. ROOSEVELT Mevr. Roosevelt heeft verklaard, dat zij een „erg prettig" interview had met de Russische leider Kroes jtsjef, waarin deze oorlog „ondenk baar" had genoemd en haar overle den echtgenoot had geprezen. Kroesjtsjef zei tegen haar: „Ik hoop dat u, als u naar huis zult zijn terug gekeerd, uw mensen de hele waarheii zult vertellen." Mevrouw Roosevel zei, dat zij daarop antwoordde: „Ik za mijn best doen. Maar wat ik de waar heid acht te zijn, wordt misschien dool u niet als de waarheid beschouwd". Van de fiets is het achterlicht he meest kwetsbare, maar ook het mees verwaasloosde onderdeel. Dat rodf licht is voor anderen een onveilig sein waarmede ik rekening houden moet1' Voor U is het echter een VEILIG licht want het kan U behoeden voor aanrijding door achterop komend ver keer. ger toe! opr kra ech ple voe voc dei bel toe dat mo gei vai I nie me ger vo<

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 2