T«r?5 Nieuwe vormen van samen werking van de VVVs in Zuid-West Twente HULDIGING BERGRUITERS Pracht honden 1,'^CO RO L: Dinsdagavond hebben de besturen van de Verenigingen voor Vreemdelingenver keer te Diepenheim, Goor, Hellendoorn, Holten, Markelo, Nijverdal en Rijssen, zich, in verband met de onlangs plaats gevonden verbreking van de samenwer king in de contact-commissie „De Vijf hoek" in een bijeenkomst in hotel Koen- derink te Rijssen, nader beraden over de toekomstige samenwerking op het ge bied van de propaganda voor het vreem delingenverkeer in regionaal verband. Van deze V.V.V.'s van Zuid-West Twente hebben Diepenheim, Goor eri Markelo zich in principe uitgesproken om te samen een contact-commissie te vor men, welke een driehoek genoemd kan worden en hebben Hellendoorn, Holten, Nijverdal en Rijssen zich eveneens voor samenwerking in nauwer verband ver klaard, in een z.g. vierhoek. Aanleiding tot deze vergadering, welke gehouden werd onder leiding van de di recteur van de provinciale V.V.V. in Overijssel, de heer J. A. Veldman te Zwolle, was het onlangs genomen be sluit van de Holtense V.V.V. om uit zui ver zakelijke overwegingen uit de be staande contact-commissie „De Vijfhoek" te treden, welke gevormd werd door Rijs sen, Holten, Markelo, Goor en Diepen heim. De V.V.V. Holten zag in de geogra fische situatie, de Twentse heuvelrug, met de daar aanwezige toeristenplaatsen Nijverdal en Hellendoorn, eventueel ge combineerd met Rijssen, mede uit de overweging, dat men de gelden zo doel matig mogelijk moet besteden, meer mo gelijkheden voor de bevordering van het vreemdelingenverkeer dan in de bestaan de constellatie. Het uittreden van Holten uit de Vijf hoek heeft destijds bij verschillende be stuurders nog al wat misnoegen gewekt en dit was voor de heer Veldman mede aanleiding om zijn goede diensten aan te bieden voor een samenspreking om te komen tot eventueel nieuwe verbanden, waarin ook Nijverdal en Hellendoorn zou den zijn opgenomen. De vragen, die de heer Veldman in de bijeenkomst te Rijssen aan de orde meen de te moeten stellen betroffen dan ook de wenselijkheid om de schoonheid en aantrekkelijkheid van déze heuvelrug ge zamenlijk te propageren, dan wel of het beter zou zijn dit door meer contactcom missies te doen. Daarbij gold voor hem de vraag: „wat is in provinciaal verband het beste". De heer Veldman wilde ove rigens zelf geen standpunt innemen, maar liet de gestelde vragen ter beantwoor ding aan de V.V.V.'s over. Uit de formulering der standpunten bleek al spoedig, dat enkele V.V.V.'s sa menwerking in één contact-commissie op prijs stelden, terwijl anderzijds werd aan gevoerd, dat een z.g. zevenhoek een te logge en onhandige combinatie zou zijn voor een doeltreffende propaganda. Bo vendien werd aangevoerd, dat moeilijk gezegd kan worden dat Markelo, Gooi en Diepenheim op of aan de genoemde heuvelrug liggen, zodat hiermede geen reclame kan worden gemaakt. De Holtense V.V.V. sprak zich onom wonden uit voor een samengaan met Rijssen, Nijverdal en Hellendoorn. De Rijssense afgevaardigden stonden voor 'n moeilijke beslissing, omdat zij zowel met deze als met de andere combinatie zou den willen samenwerken. Men kwam tenslotte tot de reeds hier- voren genoemde beslissing, waarbij in principe tot de vorming van twee con tact-commissies besloten werd, die niet temin ook voor een samenwerking in breder verband zullen openstaan. De 'heer Veldman heeft aan het slot van deze vergadering de heren J. de Jong, J. M. Metzger en J. van Julsingha, resp. voorzitter, secretaris en penningmeester van de ontbonden contact-commissie „De Vijfhoek" dank gebracht voor hun ar beid in dit verband ten behoeve van het vreemdelingenverkeer verricht. De nieuw gevormde contact-commissies zullen nog nader bijeenkomen voor de definitieve constellatie. HOOFDPIJN* Mijnhardr's Hoofdpijnpoeders. Doos 50 cent KAMPIOENS-ACHTTAL en de NESTOR van de BERGRUITERS GEHULDIGD. In verband met het behalen van het kampioenschap van Overijssel in de middenklasse dressuur op de „Gouden Aren" te Markelo, zijn het achttal van d.e landelijke rijvereniging „De Bergrui ters" en de heer T. Beldman Sr., die met zijn paard „Amigo" het spring- kampioenschap LMZ behaalde, zater dagavond op Kalfstermansweide ge huldigd. Nadien had in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman een recep tie plaats. Het is een eenvoudige, maar harte lijke plechtigheid geworden, welke op de met schijnwerpers verlichte weide plaats vond en door velen werd bijge woond. De muziekvereniging H.M.V. en de Ponyclub van de Bergruiters ver leenden hun medewerking, terwijl het kampioens-achttal de dressuurproef de monstreerde, waarmede het in Markelo de kampioenstitel veroverde. Het ver lichte podium op het terrein bewees hierbij nog goede diensten. Na de parade van alle ruiters en de kleine amazones maakten de pony-rui ters een carouusel en werd er gespron gen. Daarna maakten de kampioenen hun proeve van dressuur en werden zij .toegesproken door de voorzitter van de zomerfeestcommissie van de Holtense Middenstand, de heer W. Beijers, die hen complimenteerde met het behaalde succes en er op wees, hoe de Bergrui ters, onder leiding van hun voorzitter instructeur, de heer H. Beldman, tot goede prestaties zijn gekomen en steeds een aantrekkelijk aandeel weten te le veren in de feestprogramma's, welke voor de burgerij en de vreemdelingen gegeven worden. Van de heer Beldman Sr. zei hij, dat deze oprichter van de Bergruiters op zijn leeftijd met dit kampioenschap een prachtige prestatie geleverd heeft. De hoop is nu gevestigd op het landelijk kampioenschap, dat a.s. zaterdag 14 sept, in Emmeloord behaald kan worden. Met een „Lang zullen ze leven" van H.M.V. en een hartelijk applaus van 't publiek was dit onderdeel van het pro gramma afgewerkt. De muzikanten speelden nog enkele marsen, terwijl Appie Leeftink met z'n pony's de Hon gaarse Post reed en het sluitingsdefilé plaats vond. Aan dubbeltjes en kwartjes was aan entree een bedrag van f 89.voor het bouwfonds van het Groene Kruis bij eengebracht en de heer Beijers kon mededelen, dat dit door de Bergruiters werd afgerond tot f 100. GELUKWENSEN. In café Kalfsterman was de burge meester, Mr. W. H. Enklaar, de eerste spreker, die het recipiërende bestuur kxyam gelukwensen. Holtens burgerva der zei, dat dit niet het eerste kam pioenschap was, dat behaald werd en dat de verwachtingen thans hoog ge spannen waren ten aanzien van 't land- kampioenschap. Het is duidelijk, dat deze successen niet behaald kunnen worden dan na noeste ijver en door een grote toewijding en liefde voor 't paard. Namens het gemeentebestuur zegde hij de vereniging een kleine bijdrage uit de gemeentekas toe. Ook de heer Beldman Sr. werd door de burgemeester gecom plimenteerd. De heer A. J. Snijders, secretaris van de V.V.V-herinnerde bij het uitspre ken van zijn gelukwensen aan de uit stekende medewerking, welke de Berg ruiters steeds verlenen aan het V.V.V. Vacantieprogramma. Hij wenste hen veel succes toe in Emmeloord. In dit verband sprak ook de heer Beijers nog een gelukwens uit namens de zomerfeestcommissie, die zeer goede ervaringen met de Bergruiters had op gedaan. Namens de muziekvereniging H.M.V. sprak haar voorzitter, de heer A. Wes- terik, van de grote opofferingen, welke beider verenigingsleden zich getroosten moeten om tot een kampioenschap te komen. Hij hoopte, dat men de komende zaterdag hier landskampioenen met een serenade mag inhalen. Ook de laatste sprekers betrokken de nestor der ruiters in hun felicitaties. De heer H. Beldman bedankte de sprekers en wees er op, dat dit 't vijfde kampioenschap was. Men moet alles mee hebben, zo zeide hij, om het lands kampioenschap te behalen, want het is een select gezelschap, dat er naar mee dingt. De laatste keer scheelde er zelfs maar een half puntje aan. SLOTBESCHOUWING. Wij zouden aan het verslag van deze hartelijke huldiging tenslotte nog wil len toevoegen, dat verschillende bezoe kers opgevallen is 't veelvuldig gebruik van de karwats door de leden van de ponyclub. Dit lijkt ons niet in overeen stemming met het principe van de dres suur dat bij de landelijke ruitersport wordt gehuldigd en moet zoveel moge lijk vermeden worden. KAMPIOENSWEDSTRIJDEN UITGESTELD De wedstrijden om het landskampi oenschap voor landelijke rijverenigin- gen, die zaterdag 14 september a.s. te Emmeloord in de Noord-Oost-Polder gehouden zouden worden, zijn in ver band met de gesteldheid van- het ter rein afgelast. De landstitels zullen nu op zaterdag 28 september te Emmeloord worden verreden. De „Bergruiters"-ponyclub zal zater dag 21 september a.s. een demonstratie geven op de „Rijlito II" te Rijssen. STARTAVOND GEREF. JEUGDWERK De contactcommissie uit de Gerefor meerde jeugd heeft in verband met het a.s. winterseizoen de leden van de ver schillende verenigingen uitgenodigd tot het bijwonen van een „startavond", die donderdagavond om 8 uur in het ge bouw „Rehoboth" onder het motto: „Goede start goede race" zal worden gehouden. Ds. O. Bouwman, Geref. predikant te Nijverdal, zal in deze bijeenkomst een opwekkend en bezielend woord tot de jeugd spreken en verder zullen enkele mooie films worden vertoond. „VRIENDSCHAP OVER DE WERELD" Zondagsschool-actie te Holten. Ballonnen stegen op. Op dinsdag 10 september j.l. is het begonnen te IJmuiden. Zondagsschool- kinderen lieten onder grote belangstel ling ballonnen op. Dit was de inzet voor een grote actie voor het hele land. Zondag 22 september, om 7 uur, zal er via de zender Hilversum 1, iets van- te horen zijn. De Nederlandse Zondags school Vereniging organiseert namelijk 11 grote najaarsconferenties met tus senruimten van een week te IJmui den, Almelo, Vries, Vlissingen, Den Haag, Breda, Apeldoorn, Groningen, Brunssum, Eindhoven en Leeuwarden. Deze bijeenkomsten zullen staan in 't teken van „Vriendschap over de we reld". Voor de aanvang worden er bal lonnen opgelaten door zondagsschool- kinderen. Een vriendschapsdaad. De kinderen komen op zondagsschool in aanraking met de Zichzelf wegschen kende Heer, die de allergrootste vriend schap heeft bewezen. De zondagsschool leiders hopen, dat de leerlingen iets van dit beeld van hun Heer mee zullen dragen, het hele leven door. Laten ze ook eens denken aan kinderen in verre landen en een vriendschapsdaad gaan verrichten jegens bruin, rood of zwart. Er moet meer vriendschap over de wereld komen. Het blanke ras moet eens heel spoedig leren, dat het niet superieur is boven hen, die een andere huidskleur hebben. Laten de kinderen alvast beginnen met vriendschapsban den over de wereld te leggen. Hier in het westen heerst welvaart. In andere streken loeren de honger, de armoede en heerst onontwikkeldheid. Het derde deel van de wereldbevolking daartoe behoren wij verbruikt 85 pet. van 't wereldinkomen. Twee-derde deel aller mensen moet zich tevreden stellen met de rest, of 15 pet. De zondagsschool wil nu symbolisch en werkelijk beginnen met een kleine daad van vriendschap jegens de ander. Symbolisch worden er ballonnetjes opgelaten. Maar ook wor den er kleine zelfgemaakte geschenken verzonden naar elders. Israël en Japan hebben reeds sympathie betuigd met het plan. Onze kinderen hebben dus de kans iets leuks uit die landen terug te krijgen. Zaterdag 5 oktober. Voor Overijssel begint de actie te Al melo en 14 dagen later in de overige Overijsselse plaatsen. In Holten ho pen de zondagsschoolleiders van Dij- kerhoek, dorp en Heihuizen het voor beeld te volgen met hun leerlingen op zaterdag 5 oktober. Er wordt ge dacht aan een grote optocht van de 3 zondagsscholen, waarbij de kinderen al len een ballon meevoeren, te beginnen bij de Dorpsschool tot een nader te kie zen terrein. De NZV looft 10 prijzen uit voor de kinderen wier ballon het verst de boodschap „Vriendschap over de wereld" zal uitdragen. De aanwezig heid van hen, die sympathiseren met deze actie voor vriendschap, zal zeer op prijs gesteld worden. Fotografen en verslaggevers zijn hartelijk welkom. Van de ouders der zondagsschool-leer lingen wordt begrip, medewerking en waardering verwacht. De kosten van deelname per kind bedragen 25 cent. Er zijn inmiddels 535 ballonnen besteld en er volgt nog een kleine nabestelling. De kinderen ontvangen een ballon, een embleem van kinderkopjes met tekst in drie talen, kralen voor te rijgen snoer, sluiting of materiaal vóór een vlaggetje, kaartje als bewijs van toe gang en programma voor de open luchtbij eenkomst. In 1958 hoopt de NZV deel te nemen aan de wereldconferentie voor Christe lijke opvoeding te Tokio. Daar zal het verloop der acties „Vriendschap over de wereld" stellig ter sprake komen. Op de verkondiging van het Evangelie be hoort een toepassing te volgen. Anders blijft alles zo machteloos. De vriend schapsdaad is van groot belang. Het gaat vaak om „een beker koud water". CONFERENTIE ZUID-SALLANDSE ZONDAGSSCHOLEN Zaterdag 7 september kwamen de leiders en leidsters van verschillende zondagsscholen uit Zuid-Salland bij el kaar te Holten in het jeugdgebouw der Ned. Herv. Gemeente alhier. De bij eenkomst stond onder leiding van de heer B. H. Brouwer, algemeen leider der plaatselijke zondagsschool. Onge veer 75 personen waren aanwezig. Mej. T dé Vries, trainster van NZV te Amsterdam, sprak op deze confe rentie over „Het lastige kind", waarbij ze alle nadruk legde op belangstelling en liefdevol beleid ten opzichte van dit soort kinderen. Contact met de ouders en vooral met de last veroorzakende leerling is van groot belang. Het opspo ren van de oorzaak is vaak de beste: bestrijding van de moeilijkheden. De heer Brouwer hield een inleiding over het maandblad der NZV „Kind en Zondag", waarna hij de vergadering ge legenheid gaf haar mening over vorm, inhoud, artikelen enz. uit te spreken Om half zes werden de discussies ge sloten en werd er afgesproken de vol gende conferentie in 't begin des jaars te houden in Hellendoorn, waarbij dan de plaatselijke zondagsschool aldaar zal optreden als gastvrouw. Enige leerlingen hadden bij de aan vang der vergadering enige liederen met een blokfluit of dwarsfluit ten-bes te gegeven, terwijl ook enige leden van het personeel met zang en muziek af wisseling boden. Tenslotte werd de vergadering met een broodmaaltijd besloten, waarna om zes uur allen verrijkt en versterkt weer huiswaarts togen. fiuïe!? Babydernweep Officiële publicaties SCHOUW WATERLEIDINGEN. Burgemeester en wethouders van Holten brengen bij deze ter openbare kennis, dat op de hierna bepaalde da gen zal worden overgegaan tot het SCHOUWEN DER WATERLEIDINGEN in deze gemeente, t.w.: Dinsdag 1 oktober a.s. de Kleine Wa terleiding, 'de KLaphekke waterlei ding en de Steeg-Egbertswaterlei- ding. Woensdag 2 oktober a.s. de Koordes- en Schuttewaterleiding en de Essen- en Boerendanswaterleiding. De onderhoudsplichtigen worden her innerd aan artikel 19, le lid en artikel 20, le en 2e lid van het reglement op de waterleidingen. Holten, 13 september 1957. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. Uen nimmer ruw of schraal s) Q Het is de Hamamelis die het 'm doet UITVINDING VAN PLAATSGENOOT VINDT GAANDEWEG ERKENNING Door de Oetrwoiraad van liet Ko ninkrijk der Nederlanden te 's-Graven- hage is onder no. 85674 aan de Beton - industrie V.L.E.T. te Holten octrooi ver leend voor een uitvinding van de heer H. G. Jansen, aldaar, die betrekking heeft op een schoorsteen, welke het ge bruik van zogenaamde loketten en daar mede samenwerkende loodslabben bij de bouw van schoorstenen uitsluit en waar door een belangrijke verbetering wordt verkregen in de constructie daarvan. Het doel van de uitvinding is gelegen, zo wordt in het octrooibesluit gezegd, in een verschaffen van een schoorsteen met doorgang door een, schuindak (c.q. plat dak) en waarbij niet alleen het langs de buitenkant van de schoorsteen lopende water wordt afgevoerd, maar eveneens het in de schoorsteenwand aanwezige zakwater en zelfs het tot de binnen wand van het rookkanaal doorgedrongen water. Naast de erkenning, die deze bijzonder praktische uitvinding van de heer Jan sen reeds alom in de bouwwereld heeft verkregen, want zij werd inmiddels reeds bij de bouw van vele honderden, wij zou* den haast kunnen zeggen duizenden, wo ningen toegepast, heeft zij nu ook een wettelijke erkenning ontvangen. Het Belgische octrooi is juist enkele dagen eerder afgekomen. De uitvinding van de heer Jansen da teert van 1953. Hij en zijn zoons hebben heel wat geexperimenteerd voordat men tot een doelmatige uitvoering en aan maak van de schoorsteen-elementen kon komen, maar dank zij de krachtige me dewerking en samenwerking, welke men van de fa. J. Krekel en Zn., wegenaan- ne(mers, te Holten mocht ondervinden, is dit uitstekend gelukt en kon op 31 okto ber 't alleenvervaardigingsrecht worden Vanaf het jaar 1954 worden de steen elementen door de Betonindustrie VLET vervaardigd in het bedrijf van de heer Jansen aan de Dorpsstraat, maar aange zien de uitvinding steeds meer in de wo ningbouw wordt toegepast, omdat zij zo uitstekend bevalt en de vraag steeds gro ter wordt, ligt het in het voornemen, om het bedrijf belangrijk uit te breiden. De gedachten gaan daarbij uit naar het in dustrieterrein. Door de reeds geschetste nauwe sa menwerking tussen de heren Jansen en de fa. Krekel opent zich hier een per spectief, dat nog belangrijke vruchten af kan werpen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: Schilmesje; regenbroek; portemonnaie met inhoud; glas van hor loge met doublé rand; zwart windjack; rode capuchon. Verloren: Beschermkap van brom fiets; duimstok; paar zwart gehaakte dameshandschoenen; jongensjas met rits; blauw jongensjasje; wieldop van V.W. Inlichtingen aan het Groepsbureau, Telefoon 352. SCHOUW OVER DE WATERLEIDINGEN. De najaarsschouw over de waterlei dingen is voor deze gemeente bepaald op dinsdag 1 oktober en woensdag 2 ok tober a.s. In verband met de zware regenval van de laatste weken is het van het grootste belang, dat de water lopen door de onderhoudsplichtige aan gelanden zo spoedig en goed mogelijk van planten en ruigten worden gezui verd, zodat een snelle afvoer van het overtollige water verzekerd is. VEILIG VERKEERSRIT. De motor- en vautomobielclub „De Holterbex-g" organiseert dit jaar weer een Veilig Verkeersrit en wel op zater- dag 14 sept. a.s. Het is een normale oriënteringsrit, waarbij echter gelet zal worden op de gedragingen der deel nemers ten opzichte van de verkeers- ï'egels. Er zullen geen geheime controles worden opgesteld, zodat de deelnemers direct weten of ze eventueel een ver keersovertreding hebben begaan. De heer Mout van de autorijschool te De venter en verkeersdeskundige heeft aan deze materie in de rit zijn aandacht ge schonken. De lengte van de rit voor motoren en auto's is 48 km., terwijl de bromfietsers en fietsers ongeveer 16 km. te rijden hebben. De start is om 14.30 uur bij café Vruggink. Er zijn 4 wisselbekers beschikbaar. De burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, zal na afloop, pl.m. 17 uur, de prijzen uitreiken. ERNSTIGE AANRIJDING IN DE DORPSSTRAAT Op het moment, dat de 21-jarige mej. Aaltje Tuitert donderdagmiddag om streeks drie uur op haar fiets van de Dorpsstraat bij Schuppert naar de La- renseweg wilde oversteken, werd zij aangereden door een uit de richting Deventer komende volkswagen, be stuurd door de heer L. B P. K. uit Til burg. Er volgde een hevige klap en op hetzelfde moment werd mej. Tuitert tegen de grond geworpen, waar zij bloedend aan het gelaat, naast haar ge heel verwrongen rijwiel, bewusteloos bleef liggen. Inmiddels toegeschoten EHBO-ers brachten haar, nadat dokter C. H. Rietijk een voorlopig onderzoek had ingesteld, op een deken naar haar in de onmiddellijke nabijheid staande woning aan de Larenseweg. Aangezien de rijweg geblokkeerd was, werd door de politie het verkeer zo goed moge lijk omgeleid. Van alle kanten was het publiek toegestroomd vol deernis met het slachtoffer, dat daar op de weg lag. Bij het onmiddellijk daarna in haar woning ingesteld onderzoek bleek, dat mej. Tuitert een zware hersenschud ding had opgelopen, maar dat haar toestand blijkbaar niet zo ernstig was, dat zij naar een ziekenhuis behoefde te worden vervoerd. Ze bleef echter nog buiten bewustzijn. De toedracht van het ongeval is niet geheel duidelijk, doch vermoed wordt, dat mej. T. is afgeleid door ander ver keer en bij het oversteken van de weg de van rechts komende auto niet tij dig heeft opgemerkt. De bestuurder van deze wagen, die aan de linkerzijde beschadigd werd, was zeer onder de indruk van het gebeurde, maar treft waarschijnlijk geen schuld. Hij heeft zeer krachtig geremd om de botsing te vermijden. Het ongeluk, dat mej. Tuitert over komen is, blijkt, gezien de wijze, waar op de aanrijding plaats had, te zijn mee gevallen. Vrijdagmorgen was haar toe stand reeds in zoverre verbeterd, dat zij weer geregeld bij kennis was en naar verschillende dingen informeerde. Zij zal echter geruime tijd rust moeten houden. INBRAAK BIJ DE COÖPERATIE In de nacht van woensdag op donder dag is ingebroken in het kantoor van de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging aan de Stationsstraat. De inbreker is, naar de manier van handelen te oor delen, waarschijnlijk een oude be kende van de politie en heeft zich toe gang tot de kantoorvertrekken verschaft door een stukje uit een ruit te snijden en daarna met een smal voorwerp het raamboompje op te heffen. Hij heeft alle laden en kasten uitgepakt en is er tenslotte met de inhoud van een potje met wat kleingeld tot ten hoogste een bedrag van tien gulden vandoor gegaan. De brandkast bevatte trouwens geen bedrag van enige betekenis aan con tanten. Maar deze heeft hij ongemoeid gelaten. Zelfs uit een sigarenkistje v-srv i miste men nog geen rokertje. De dactyloscopische dienst van de rijkspolitie heeft gezocht naar vinger afdrukken, terwijl men ook nog 'n on derzoek heeft ingesteld met 'n speur hond. Het betreft hier meer een krui meldiefstal. P.V. „DE BERGVLIEGERS" Zaterdag werden de duiven te Neu- fulles gelost. Afstand 257 km. De dui ven werden om 11.30 uur in vrijheid gesteld. Aankomst eerste duif van de heer Reeves om 14.09.39 uur. De uitslag is als volgt: 1 en 14 C. W. Reeves; 2, 10, 11 en 12 H. J. Aaftink; 3 en 15 G. Steunenberg;' 4 L. Gazan; 5, 7 en 13 G. Veldhuis; 6 en 16 H. Wansink; 8 en 9 W. Aaftink. De door slagerij Gazan beschikbaar gestelde rollade was voor de heer C. W. Reeves. De eerste en tweede „scheer- weg" resp. voor H. J. Aaftink en H. Wansink. Zaterdag a.s. worden de duiven te Mons (België) gelost. Dit is de laatste vlucht in het seizoen 1957. ais briljanten KALF MET TWEE KOPPEN ,Op het bedrijf van de landbouwer M. Kappert op de Borkeld heeft dezer da gen een koe een kalf met twee koppen ter wereld gebracht. DOOR AUTO AANGEREDEN IN MARKELO Donderdagavond omstreeks half zes is onze plaatsgenoot, de heer G. J. Huisken, Borkeld 50, toen hij op zijn motorrijwiel van de Eternitfabrieken in Goor op weg was naar huis, in het dorp Markelo aangereden door 'n per sonenauto, bestuurd door de heer H. J. B. uit Markelo. Deze laatste heeft blijkbaar aan het slachtoffer bij het passeren geen voorrang verleend. Huisken werd tegen de grond ge smakt en is na voorlopig onderzocht te zijn, met een bovenbeenbreuk naar 'n ziekenhuis in Deventer overgebracht. CHAUFFEURSONDERSCHEIDINGEN Werkgevers, die chauffeurs geduren de 121/2 of 25 jaren in hun dienst heb ben, worden verzocht zulks onder op gave van naam en adres mede te de len aan de consul van de ANWB, Mr. W. H. Enklaar, opdat op de afdelings vergadering van de ANWB op 19 okto ber te Deventer, aan deze chauffeurs vanwege deze bond een onderscheiding kan worden uitgereikt.

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 2