Mejkontvangststation van de Omefa officieel geopend VERGADERING JONG HOLTEN' PREDIKBEURTEN AGENDA Draagt bouwstenen aan voor 't Groene Kruis Het wijkgebouw ons aller huis No. 37. Jaargang 9. ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1957. Verschijnt elke zaterdag HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.35 p. kwartaal Uitgave van de Stichting „Hcliem Nieuwsblad" te Holten. Teïef. K B+SS - 2SJ, Adv.-prija115 m.m. a contant2.Iedere m.m. meer f 0.01 Vrijdagmiddag van de vorige week heeft de N.V. Omefa te Rijssen haar nieu we ontvangststation in de Look officieel in gebruik genomen. Het oude gebouw tje, dat in 1949 na de grote melkstrijd door de V.V.M. te Nunspeet door de medewerking van de heer O. A. Muller voor dit doel werd ingericht, voldeed niet meer aan minimaal te stellen eisen. De Omefa heeft het doen afbreken en ver vangen door een modern geoutilleerde in richting, waar' de melk van 300 leveran ciers uit Holten" en de verre omgeving wordt gereinigd en gekoeld en die 8000 liter melk per uur kan ontvangen. Het is een flink, grotendeels uit baksteen opgetrokken, gebouw geworden, dat met de inrichting van het interieur mee ruim een ton heeft gekost en waar jaarlijks vijf en een half miljoen liter melk wordt ontvangen en gereed gemaakt voor ver werking. Voor deze opening toestond van de zijde van de leveranciers en hun dames een zeer grote belangstelling, want zelfs met autobussen waren zij naar Holten geko men. De opening geschiedde door de direc teur van de N.V. Omefa, de heer B. G. Eerdmans te Rijssen, het mede-directie- lid Drs. L. I. de Winter te Amsterdam en de vertegenwoordigers van de V.V.M., de heer Den Besten en zijn collega's. Melkrijders en personeel hadden aan het gebouw een passende versiering aan gebracht en na een kort welkomstwoord van de heer J. Walstra van de Omefa, werd door de talrijke aanwezigen van de gelegenheid gebruik gemaakt om het gebouw ook van binnen te bezichtigen. Toespraken. In de feestzaal van hotel Vosman, die tot de laatste plaats gevuld was, sprak de heer Eerdmans een welkomstwoord. Hij herinnerde aan de moeilijkheden bij de verbouwing, omdat de melkontvangst zoveel mogelijk door moest gaan, dankte de melkrijders, die drie weken naar Rijs sen moesten rijden, en de aannemers, de fa. ten Brinke uit Enter, voor het uit stekende werk. De heer C. A. Muller dankte hij in het bijzonder, omdat deze door de gro-ndverkoop de gedaantever wisseling mogelijk had gemaakt. Wij hebben, aldus de heer Eerdmans, als sa- menwerkenden in de particuliere indus trie met deze bouw 'het bewijs willen le veren dat wij de melk van onze leve ranciers blijvend willen afnemen. Het ge legde contact zal worden voortgezet door het houden van streekvergaderin- gen, waarbij ook de belangen van de KI., controle- en fokvereniging onze aandacht zullen 'hebben. De oudste melkrijder, de heer H. J. Bolink, bood hierna de directie, nadat hij collega's en personeel bedankt had voor het in 'hem gestelde vertrouwen, met een toepasselijk woord een electrische klok aan, waarmede de heer Eerdmans zich in zijn dankwoord zeer ingenomen toonde. Drs. de Winter, die hierna het woord'' voerde, zeide zeer verheugd te zijn, dat zoveel leveranciers vertrouwen in de Omefa stellen, de N.V. Omefa, welke is voortgevloeid uit de V.V.M. te Nunspeet, de N.V. Eerdmans te Rijssen en de N.V. Leo de Winter te Amsterdam. Spaarfonds. Het doel is om Rijssen tot een centrum voor de melkpoederfabricage voor het buitenland te maken. Er is daar reeds heel wat veranderd en uit de huidige pro ductie konden reeds 2 miljoen blikken naar alle delen van de wereld worden ge zonden, waar zij een bron van grote voe dingswaarde vormen. Na uitvoerig te hebben gesproken over de mentaliteit en betekenis van de mo derne particuliere ondernemer, die good will weet te scheppen en ook de belan gen van zijn leveranciers in 't oog houdt, deelde Drs. de Winter mede, dat de Omefa heeft besloten vanaf 1957 uit de bedrijfswinst 10 et .per 100 kg. gele verde melk in een op te richten spaar fonds te willen storten en van deze gel den nog 4 rente te willen geven. Dit bedrag blijft in het spaarfonds en wordt bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd aan de leverancier of bij eerder overlij den aan zijn erfgenamen uitgekeerd. Be leverancier kan op dezelfde basis mee sparen en ontvangt ook 4 rente. Dit spaargeld is echter opneembaar. Bij een huidige leverantie van 14.000.000 kg. melk betekent dit een jaarlijkse storting van f 14.000.—-, die wordt gereserveerd voordat de aandeelhouders hun dividend ontvangen. Er zullen nog verdere maat regelen worden getroffen om de band met de leveranciers te versterken. Deze mededeling van de heer De Win ter werd door de aanwezigen met een da verend applaus begroet. Zij werden deze middag ruim getrac- teerd, terwijl de heer Walstra tenslotte nog mededelingen over de bedrijfsvoering, 'de gezondheidsdienst, K.I., controle- en fokvereniging deed. Laatste herinnering Abonnementsgeld Abonnees op Holtens Nieuwsblad bui ten de gemeente Holten worden beleefd verzocht, hun abonnementsgeld 2e half jaar a f2.70 te willen voldoen op giro rekening 175587 van de Coöp. Boeren leenbank te Holten. Bij het overmaken even vermelden: Abonnementsgeld Holtens Nieuwsblad. Mocht de overschrijving op 24 sept. a.s. nog niet in ons bezit zijn, dan ontvangt men een postkwitantie (plus 35 cent in- ningskosten). Vertrouwende of: aller welwillende medewerking, Adm. HOLTENS NIEUWSBLAD. BENOEMD IN FRIESLAND. De heer A. J. Stokreef, bouwkundig opizchter-tekenaar bij de dienst van ge meentewerken te Holten is met ingang van 1 november a.s. benoemd tot tech nisch ambtenaar 2e klas der gemeente Kollumerland c.a. met als standplaats Kollum. BRAND WEER-VRIJWILLIGERS. Tot adspirant-brandwacht bij de ge meentelijke vrijwillige brandweer zijn door burgemeester en wethouders be noemd de heren J. Lammers, Oude De- venterweg, en G. Linde, Bushofstraat. Dit is 'het nieuwe melkontvangststation van de N.V. Omefa in de Look, dat vrijdag van de vorige week officieel in gebruik genomen werd en met de inrichting ruim een ton gekost heeft. De Vereniging „Jong Holten", afdeling van Overijssels Agrarische Jongeren Or ganisatie B.O.O., hield dinsdagavond in café 't Bonte Baard te Dijkerhoek een goed bezochte ledenvergadering, waarin o.a. het programma voor bet komende seizoen besproken werd. In zijn welkomstwoord richtte de voor zitter, de heer J. Jansen, zich in het bij zonder tot de nieuwe leden, welke in ver band met het behalen van het einddiplo ma van de lagere landbouwschool tot de vereniging zijn toegetreden. Hij sprak de hoop uit, dat zij vooral actieve leden zullen worden. Hij deelde vervolgens mede, dat op 18 september te Notter een provinciale ploegwedstrijd zal worden gehouden en dat vanwege de vereniging gelegenheid wordt gegeven een veebeoordelingscursus te volgen, waarvoor ter vergadering ver schillende deelnemers zich opgaven. Er zullen in het komende seizoen en kele discussie-avonden worden gehouden, eventueel in samenwerking met de B.D.V., terwijl voor de te houden forum avond nog nader een datum zal worden vastgesteld. Er bestond grote toelangsteling voor station van de N.V. Omefa van de zijde de opening van het melkontvangst- der leveranciers en hun huisgenoten. Men besloot de traditionele ontspan ningsavond dit jaar weer met eigen krachten te verzorgen. Verder staat op 'het programma een bedrijfseconomische cursus, welke zal worden gehouden in een van de lokalen der lagere landbouwschool, en waarvoor opgave tot deelname nog mogelijk is. De voorzitter maakte vervolgens de uitslag van de stalwedstrijd bekend, waarvan hier de eerste vijf prijswinnaars volgen, t.w.: 1 M. Wesseldijk, 2 Gebr. Groteboer, 3 Joh. Lubbersen, 4 B. Brons voort en 5 H. Rietberg. Aan deze wed strijd hebben 11 leden deelgenomen. De prijzen en diploma's zullen in een latere vergadering worden uitgereikt. Na een korte rondvraag volgde slui ting. SCHIETVERENIGING LOOTTE AANDELEN UIT De schietvereniging „De Eendracht" hield woensdagavond in hotel Holterman een ledenvergadering welke onder lei ding stond van de heer H. Klein Velder- man en waariri de penningmeester, de heer F. J. Sluiter, een financieel over zicht gaf van de tijdens de zomerfeesten gehouden schietwedstrijden met o.a. het koningsschieten. De wedstrijden zijn uit stekend geslaagd maar brengen nog al hoge kosten mede, zodat er een klein na delig saldo was. Aangezien de financiële toestand der vereniging goed is, werd besloten de contributie terug te brengen tot 3.per jaar. Voorts werd besloten tot uitloting over te gaan van 35 der 63 geplaatste renteloze aandelen van 5. Uitgeloot werden de nummers, 1, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 16, 17, 18 19, 21, 22, 23, 25, 26, 28, 30, 33, 34. 35, 36, 39, 40, 41, 45, 51, 54, 55, 61 en 63. Deze aandelen kunnen verzilverd worden bij de penningmeester, de heer Sluiter. In verband met het nieuwe schietsei- zoen kunnen nieuwe leden zich alsnog opgeven^ bij de heer H. Klein Velder- man, zo werd in deze vergadering me degedeeld. De eerste schietavond zal in dit blad bekend gemaakt worden. Aan het slot van de vergadering bracht de heer Klein Velderman allen dank, die hebben medegewerkt aan de schietwedstrijden, waarbij hij in 't bij zonder bedankte de heren G. J. Aaf- tink en Joh. ter Maat voor hun hulp in de schiettent op 8 augustus j.l. ACCOUNTANTSKANTOOR g POUW - Enterstr. 33 - Rijssen H voor: H KONTRoLES J g Zitting in Hotel Holterman M elke maandagmiddag. g SUCCESSEN ORIëNTERINGSRIT. Tijdens de zondagmiddag door de La- rense Motorclub gehouden oriënterings- rit voor automobielen en motoren boek ten een drietal leden van de Holtense motor- en automobielclub fraaie succes sen. Bij de motoren behaalde de heer H. Stukker de le prijs met 2 strafpunten en de heer R. van Nijenhuis de 4e prijs met 4 strafpunten. Bij de automobielen werd de heer Joh. Arfman eerste met 3 straf punten. Zij hadden aardige kunstvoorwer pen in ontvangst te nemen. OPBRENGST COLLECTE VOOR DE KANKERBESTRIJDING De dezer dagen door de schooljeugd verzorgde collecte voor de kankerbestrij ding ten bate van de vereniging tot steun aan het Wilhelminafonds heeft 332. opgebracht. Aan' de collectanten en het onderwij zend personeel, dat zijn bemiddeling verleende bij deze collecte, wordt dank gebracht voor hun arbeid, alsmede aan de gevers en. geefsters voor hun milde bijdrage. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Arend Bernard, zv. G. H. Vlogtman en A. Aanstoot, Dijkerh. 35. Ondertrouwd: R. R. van Doren, 22 jr., Phoenix (U.S.A.) en A. G. Beekhuis. 20 jr., Holten. Overleden: G. J. Schooien, 77 jaar, echtgenoot v. H. Koopman, Borkeld 60. BEVOLKING. Ingekomen: C. Koning, van Nijmegen naar Look 40. B. V. C. von Oerthel, van Hilversum naar Look 40. -G. H. F. van Zon, van Hellendoorn naar Beu- seberg 10; J. F. van Geenhuizen, van Krimpen aan de IJssel naar Oranje straat 21. J. Companje, van Rijssen naar Neerdorp 88. A. G. Beekhuis, van Utrecht naar Holterberg 31. C. Schepers en gezin, van Ede naar Look 40. - M. F. Brummer en gezin, van Ooststellingwerf naar Look 40. Vertrokken: G. J. Haarman, van Es- pelo 66 naar Deventer- G. A. Otter, van Oranjestraat 4 naar Groningen. T.M. Kraal, van Raalterweg 32 naar Deventer. M. ten Bos, van Holter berg 61 naar Amersfoort. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10.30 uur Ds Pol van Vriezenveen. Collecte voor Inwendige Zending. Dijkerhoek. 10 uur Ds Addink. Collecte voor Inwendige Zending. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Oussoren van Beekbergen. In. beide diensten is de derde collecte bestemd voor het eigen jeugdwerk. Maandag 9 tot en met zaterdag 15 sept. Huis-aan-huis-collecte ten bate van 't fonds „Draagt elkanders Lasten" (zie adv. en bericht). Zaterdag 14 sept., 's avonds 7.30 uur: Bond v. Staatspensionering. Spreker: Ds. Boele uit Utrecht, in „Irene". Maandag 16 sept., 7.30 uur: Repetitie H.M.V. in zaal Amicitia. Maandagen 16 en 23 september: Wed. B. J. Slotman wegens vakantie gesloten. Maandag 16woensdag 18 sept. en maandag 23 en maandag 30 sept.Ma- nuf acturenhandel A. Mulder, Oranje straat, wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 16 t.m. woensdag 18 sept.We gens vakantie gessloten Vishandel J. Reinaardus, Larenseweg 32. Donderdag 19 sept.: Aanvang lessen dansschool H. Bron in 'hotel Holter man, 8 uur (zie adv.). Vrijdag 20 sept., 8 uur in „Irene": Ver gadering C.J.M.V. (dorp). Vrijdag 20 sept., 7.30 uur precies: Ver gadering afd. Espelo Bond van Plat telandsvrouwen. Lezing en film over huisslachten en nieuwe diepvriesme thode door Mej. S. G. M. Bottink uit Delden. Belangstellenden ook welkom. Maandag 23 sept., 7.45 uur: Gecombi neerde ringvergadering C.J.M.V. en C.J.V.F. in gebouw „Bethanië" te Dij kerhoek. Spr. mej. N. Jansen en de heer A. Rolloos. Dinsdag 24 sept.: Vergadering afd. Hol ten Bond Plattelandsvrouwen. Spr. de heer A. J. Snijders over: „Vernieuwing in 'het landbouwonderwijs". Aanvang 8 uur. Donderdag 26 sept.: Fokveedag op „Kalf stermansweide" MJKEEHOEKSE PLATTELANDS VROUWEN KWAMEN BIJEEN De afdeling Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield maandag weer haar eerste maandelijkse bijeenkomst in het Bonte Paard onder leiding van de presidente mevr. H. H. Witner-Huber. Deze herdacht in haar openingswoord het overlijden van mevr. J. Rensen-Ste- vens, die altijd een actief lid is geweest en door allen gemist zal worden. Ook als bestuurslid vervulde zij steeds met grote opgewektheid en ijver haar func tie. Haar arbeid voor de afdeling zal dan ook' niet worden vergeten. Ter herden king zongen de aanwezigen staande het le vers van gezang 180 „Beveel gerust uw wegen Ofcn half acht kwam mej. Hermsen om de dames het bloemenschikken te de monstreren. Zij maakte eerst een paar bakjes, zodat ieder een indruk kreeg van dit mooie werk, waarna de leden zelf aan het werk mochten gaan die met wei nig bloemen hele aardige bakjes wisten te maken. Het was al tien uur geweest toen deze avond beëindigd werd en de presidente mej. Hermsen dank bracht voor haar leerzame demonstratie. Onder dit motto zou de Vereniging „Het Groene Kruis" haar actie kun nen voeren, welke in de woensdagavond met de besturen der vrouwen- en grote meisjesverenigingen in hotel Holterman gehouden vergadering een begin van ontplooiing heeft gevonden. In deze vergadering heeft de voorzitter, de heer Beijers, gewezen op de dringende noodzaak om zo spoedig mogelijk te komen tot de bouw van een wijkgebouw, om de reeds enkele malen gepubliceerde redenen. Hij heeft daarbij een ernstig beroep gedaa.n op de medewerking van de leden der vrouwen- en mensjes verenigingen om het resterende kapitaal dat nodig is voor deze bouw bijeen te brengen. Het bestuur van de kruisvereniging zou gaarne willen, dat elk gezin in Holten een of zo mogelijk meer aan delen (bouwstenen) neemt in het wijkgebouw. Het heeft daarbij gedacht aan aandelen van f 25.die overigens geen rente zullen geven en ook niet aflosbaar zullen zijn, maar die de bezitters het gevoel zullen geven, dat zij tot een zeer belangrijke daad hebben, medegewerkt. Het is daarbij de be doeling, dat degenen, die niet in de gelegenheid zijn om zo'n aandeel in eens te'betalen, dat in verschillende termijnen zullen kunnen doen door aan de certificaten, welke zullen worden uitgegeven, coupons af te drukken van 50 cent per stuk, zodat men indien gewenst het aandeel in 50 betalingen zal kunnen volstorten. Daarbij is dan aan de medewerking van dc wouwen en meisjes gedacht om de aandelen te plaatsen en de termijnen te innen. Indien 'het zou gelukken op deze wijze een kapitaal van f 25.000.bijeen te brengen, dan zou dit niet alleen betekenen, dat men spoedig tot de bouw zou kunnen overgaan, maar dat in de toekomst geen grote contributiever hoging gevraagd zal behoeven te worden, omdat van het aanwezige en nog te verkrijgen kapitaal, te samen f 50.000.geen rente en afschrijving zou behoeven te worden betaald. Ook uit andere bron hoopt men nog voor schotten aan te trekken en het bouwterrein zal door de gemeente worden geschonken, zodat de stichting van het wijkcentrum dan verzekerd is. Na een belangrijke gedachtenwisseling over het verzoek en de geschetste plannen hebben de aanwezige bestuursleden toegezegd deze in hun leden vergaderingen te zullen bespreken, waarbij de indruk werd verkregen, dat alle verenigingen hun volle medewerking zullen verlenen. Men hoopt het dan zo te regelen, dat elke vrouw, die bij deze actie wordt ingeschakeld ook niet-leden zullen misschien nog moeten worden gevraagd hoog- .stens tien gezinnen zal hebben te bewerken. Van het welslagen van dit plan zal het afhangen of Holten binnen afzien bare tijd een wijkgebouw zal bezitten.

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 1