DE DEUR DICHT De nieuwe rijksbegroting Actie „Bijstand" start zaterdag 17 augustus Luchtiespectie onthult alles in een minimum van tijd Kan tekort alleen door bezuiniging gedekt worden l een ichte ïlling leem deel- van Bun- Bonn n 31 men •eden volu- mate spoe- jbare wer- ko- e be- achi- inder )pere orge- sigen ;pan- .agen n, en Land- 1 per r het oogst :t en inko- van maat l, dat e af- niet, nnen van 2 zin over etste Iheid ader- 2r de blij- erge- ef ik, d en ders. één leren deze gaan iaar- land- wan- 1 zal stand ellen bie- :chap eren; ver- »pan- rdar- ene? dem dele 1 en ;lijke moet ving, ditie, m al lens- k de ange sbon- t vee l der vaak vaak strie, /ordt chie- allen r tot elaat zich i. ils ik ïgen- indu- oouw i van nijns e zg, meer at in onze kom- il er- kun- htige istrie ving, haar hvik- delij- ïring. ;s het e ge- ie en we- ;aats- tasie, roord ■ij op t het meest rode sein, roet", licht, een ver- Het staat er niet florissant bij met Ie communistische Oostduitse republiek. )nder de arbeiders in de fabrieken leerst een zeer ontevreden stemming. de door de communisten genaaste rote industriebedrijven heerst span- ling tussen de communistische be- lrijfsleiding en de mensen, die er het verk moeten doen. De arbeiders slin geren de communisten in het gelaat, lat zij in de laatste tien jaar niet heb- len geleerd hoe men 'n storingsvrij pro- luktieproces organiseert. Telkens weer '/ordt de eis om betere werktuigen en im betere arbeidskleding uitgesteld. De arbeiders irotesteren tegen het onrechtvaardige jremiestelsel en andere misstanden. De iruk is zo sterk, dat de communisten er maar nauwelijks tegen op kunnen. Zij geven zelf toe, dat dit deel van Duitsland, waar zij de baas zijn gaan spelen en wel eens even zouden laten jien hoe het moet, in de economische wedstrijd met West-Duitsland ver ach- er is komen te liggen. Ze stemmen dat de partij bij een zeer gropt leel van de arbeiders haar vertrouwen 'erspeeld heeft. Het regime, iat aan de top aan de touwtjes trekt, :it zeer wankel. Zo wankel, dat het lij- lelijk verzet van de bevolking kan iroeien en dit heeft op de economie ipnieuw een zeer nadelige invloed, leus, het is hier geen arbeidersparadijs 'eworden, sedert de communisten de nacht in handen namen met uitsluiting ,'an anderen en gehoorzaam in Moskou ip het matje kwamen om te horen wat ie nu moesten gaan doen. Want de ro le machthebbers in Oost-Duitsland heb- sen altijd diep in het stof gelegen voor het Kremlin. Ie aten vroeger uit 't handje van Sta- Ze waren het Kremlin trouw tot >n met Oost-Duitsland is geen sterke scha- :el in de communistische ketting. Jon- \e ingenieurs nemen in al groter getale le laatste tijd de benen naar West- Duitsland. Ze hebben in de communis- .ische economie geen greintje geloof neer. Ze werken liever mee aan de op bouw dan aan de roofbouw van een land. Het volk is het communistisch wanbeleid, dat bureaucratisch als het is, een gezonde ontpooiïng van de eco nomische volkskracht belemmert en de ene misslag na de andere beging, ter wijl bovendien de Sowjet-Unie mooi weer speelde van wat er geproduceerd werd, zo langzamerhand moe gewor den. Kwam er maar eens 'n vrije volks stemming. Men zou er wat zien. Het rode bewind zou zo van de kaart zijn. Maar dat is nu net niet de bedoeling v;an het Kr-emlin. De rode haan moet daar koning blijven kraaien. Vrije ver kiezingen, waarbij het volle zelf zich zou kunnen uitspreken, worden als uit den boze verworpen. Ze hebben in het Kremlin wel ccn smoesje bij de hand. Het verkiezingsvoorstel van de Weste lijke mogendheden, zo heeft Chroesjts- jef in de Volkskamer gezegd, bedoelt om van geheel Duitsland een basis te maken voor de agressieve Noordatlan- tische Verdragsorganisatie. Op dit stra mien voortbordurend heeft hij nog eens weer de oude reeds bekende klanken doen horen. Hij bezwoer de „vredelie vende" Westduitsers toch niet langer Dr. Adenauer te volgen, die een politiek van kracht wilde volgen en daarmee in het voet spoor trad van Hitier. „De weg, waar op Adenauer het Duitse volk wil voor gaan, is een zeer gevaarlijke", zo oreer de Russische partijsecretaris, die als een vorst werd ontvangen door de Oostduitse communisten. „Daarom", zo ging hij voort, „keren alle vredelieven de personen in Duitsland zich tegen Adenauer. Wij hopen zo liet hij er op volgen dat de Duitse werkende klasse haar stem zal verheffen tegen het Duitse militarisme en de moge lijkheid van het uitbreken van een derde wereldoorlog." Voorts schilderde hij nog eens weer met felle kleuren de vernietiging, die de moderne atoom wapens kunnen veroorzaken. Zo trachtte hij Adenauer over de hoofden van de Oostduitse communis ten, die verwoed applaudisseerden, heen, ifbreuk te doen bij de komende verkiezingen n West-Duitsland. Dit was al verwacht, dij zou tijdens zijn bezoek aan Oost- Duitsland, dat een week zal duren, ze ker de gelegenheid te baat nemen om West-Duitsers van Adenauer los te weken en diets te maken, dat zij het verstandigst zouden doen door te gaan praten met de „rode zetbazen" in Oost- Berlijn over de vorming van een sta tenbond. „Het Sowjetvolk streeft naar oprechte vriendschap met alle Duit sers." We hebben zo'n idee, dat de Duitsers, die onder 't communistische regime in Duitsland moeten leven, dat Chroesjts- jef komt versterken want zijn be zoek is gericht op consolidatie van het communistische regime aldaar over die „vriendschap" het hunne denken. Ze mogen geen mond open doen en geen vin verroeren van zichzelf, maar zitten helemaal ingekapseld in 't rode spinneweb om naar willekeur te kun nen worden uitgezogen. Alles wordt erop gezet 't rode regime in Oost-Duitsland dan toch maar de schijn te geven van een normaal en echt regime en de rode republiek van een echte en normale staat. Die schijn Wordt aan alle kanten opgebouwd. Maar niets is minder waar dan dat. In Oost- Duitsland zetelt een regime, dat zich met geweld op de been houdt, dat he lemaal niet in overeenstemming is met de „volkswil", waar alle revolutionai ren zulk een heilig respect voor zeggen te hebben en dat regime heeft van de machtigste man van het ogenblik in 't Kremlin nog eens de verzekering ge kregen: „U kunt er zeker van zijn, dat de Sowjet-Unie en de andere landen, die het verdrag van Warschau hebben ondertekend, in geval van nood de Duitse „democratische republiek" en hetgeen zij tot stand heeft gebracht, zullen beschermen en verdedigen." In middels betekent dit bezoek voor de Oostduitse rode kopstukken als Walter Ulbricht de pijnbank. Want ze weten niet precies waar ze aan toe zijn. Het systeem blijft wel, maar de personen wisselen al naar gelang het Moskou te beter uitkomt. Het kan zijn, dat hun dagen nu ook geteld zijn. Waren zij niet steeds aan hangers van de groep, die onlangs het Kremlin werd uitgebezemd? Misschien gevoelt het Kremlin' zo zoetjes aan voor frisser figuren, die nog 'n schone lei hebben. Misschien ook laat het deze oude garde om tac tische redenen nog zitten. In ieder ge val is het lood om oud ijzer. De leden van de ministerraad hebben besloten om twee weken niet te verga deren. De vakantie van de ministers is dus korter dan menigeen denkt. En bo vendien zijn er bewindslieden, die dit jaar in het geheel niet met vakantie kunnen gaan. Dat komt omdat zij het hoofd moeten bieden aan de steeds moeilijker wordende financiële toestand. We weten het langzamerhand alle maal: wij hebben in de jaren 1955 en 1956 met z'n allen te veel uitgegeven. Niet alleen de overheid, maar ook het bedrijfsleven en de consument. We moe ten nu gaan bezuinigen. En de ministers moeten aangeven op welke wijze de be stedingsbeperking in het komende be grotingsjaar (dat begint op de derde dinsdag in september) moet worden be vorderd. Want het staat wel vast, dat het huidige program tot bestedingsbeper king nog te weinig resultaat heeft op geleverd. Het betalingstekort over de eerste helft van dit jaar bedraagt ruim f 750 miljoen. Dat is reeds f 150 mil joen meer dan in het jaar 1956. Het te kort van f 600 miljoen in 1956 was reeds dermate zorgwekkend, dat de regering genoodzaakt werd 't bezuinigingsmes te hanteren. Nu is de positie van de betalingsbalans in het tweede halfjaar altijd iets gun stiger dan in het eerste halfjaar. Maar dat neemt toch niet weg, dat aangeno men wordt, dat het tekort dit jaar even groot zal zijn als verleden jaar, dus on geveer f 600 miljoen. Dat is 'n pijnlijke zaak, al behoeft dit nog niet direct ern stige gevolgen te hebben. Als onze ex port bijv. door de opvoering van de produktiviteit ongeveer f 100 miljoen per maand groter wordt, zijn we finan cieel gesproken weer „boven-Jan". Er be hoeft dus niet zo veel te gebeuren of de financiële situatie zal zich ten goede ke ren. Zo 'kunnen internationale factoren meewerken aan een verbetering van onze ruilvoet. Bezuinigen. Het is echter zaak om deze financiële ontwikkeling nauwlettend gade te slaan. We zullen op tijd de tering naar de nering moeten zetten willen we voorkomen dat we in een steeds verder gaande inflatie terecht komen. De overheid zal daarbij het voorbeeld moeten geven. Zij zal ook moeten bezuinigen. De Kamer heeft daar op meer dan eens aangedrongen. En daaruit is het te verklaren, dat de be grotingsbesprekingen dit jaar zo lang hebben geduurd. Vooral de vertegen woordigers van de confessionele partijen hebben het kabinet duidelijk laten weten dat het bezuinigen moet. Maar minister Hofstra en zijn ambtgenoten verklaar den dat dit niet op één dag kan gebeu ren. Bij de komende rijksbegroting zou blijken van hoeveel goede wil het her boren kabinet Drees was bezield. Men kan dan ook aannemen, dat er rigoureus in verschillende begrotingsposten is ge schrapt. Dat is waarlijk geen eenvoudi ge zaak. Bezuinigen op overheidsuitga ven is in vele gevallen het snijden in eigen vlees. Minister Hofstra heeft eens het volgende voorbeeld gebruikt: moet een bezuiniging van f 10 miljoen gevon den worden in het afschaffen van alle kunstsubsidies of moet de aanleg van een deel van een nieuwe rijksweg worden gestopt? Inderdaad om zulke problemen gaat het steeds. Nu kaii men wel zeg gen: er zijn te veel ambtenaren. Maar het ontslaan van ambtenaren levert ech ter niet veel financiële winst op, want in vele gevallen zal er gedurende lange tijd wachtgeld uitgekeerd moeten wor den. Men kan zich ook afvragen, of het overheidsapparaat wel efficiënt werkt. Dat kan men echter bij elk groot be drijf. Desondanks is er behoorlijk op de uitgaven beknibbeld. En op Prinsjesdag zal wel blijken hoe vervelend dit in vele gevallen is. Belastingverhoging De vraag is echter, of ook nog be lastingverhoging nodig is. Deze vraag kan alleen maar worden opgelost als men de hoogte van het begrotingstekort kent. Het is duidelijk dat een tekort van f 1 miljard gulden niet alleen door be zuinigingen kan worden gedekt. De vijf socialistische ministers voelen er trou wens bitter weinig voor om alleen maar te bezuinigen, dus om alleen maar in het „vlees van de gemeenschap" te snij den. Tot bezuinigingen zijn zij bereid. Maar zeker niet tot elk bedrag. Tegen over dit blok stonden de K.V.P., A.R. en C.H. ministers, die het psychologisch on juist vinden om in oktober nogmaals met een program tot belastingverhoging te komen. Uit deze tegenstellingen moet een compromis gevonden worden. Een belangrijk punt zal daarbij wel zijn de financiering van de woningbouw. Kan men ten behoeve van de woningbouw be lastingen verhogen of niet? Juist op 't gebied van de woningbouw kan de ko mende rijksbegroting nog wel eens spec taculair zijn. Hoewel het psychologisch moeilijk te „verkopen" is, gaan er steeds meer stemmen op om het totale woning bouwprogramma iets in te krimpen. Daardoor zal er een ontspanning op de arbeidsmarkt ontstaan, waardoor de bouwkosten zullen dalen. Dat zou voor het rijk een belangrijke bezuiniging be tekenen. En lagere nieuwbouwprijzen is ook voor de gehele ontwikkeling van de huurpolitiek van het grootste belang. De ervaringen met de aanbestedingen van openbare werken (die ook veel lager zijn dan voor de bestedingsbeperking) zou den naar meer smaken. Het is dus duide lijk dat men in politieke kringen met meer dan gewone belangstelling naar de komende begroting uitkijkt. Oorzaken. Er zijn verschillende oorzaken op te sommen waarom de bestedingsbeperking nog niet tot het gewenste resultaat heeft geleid. Zo blijft de consumptie zich on geveer op hetzelfde peil bewegen als ver leden jaar. De neiging tot sparen blijkt helaas nog niet erg groot te zijn. De in vesteringen van het bedrijfsleven wor den ook nog niet geringer. Waarschijn lijk voeren de industrieën hun plannen uit, die zij in 1955 en 1956 hebben ge maakt. Eerst aan het einde van het jaar zal blijken of ook het bedrijfsleven zui niger aan gaat doen. Een andere ooi'zaak is dat de handel nog steeds grote voor raden inslaat. De invoer van buitenland se goederen schijnt op dit moment nog aantrekkelijk te zijn. En tenslotte zitten we nog met het probleem van de krappe kapitaalmarkt. Aan al deze moeilijkhe den moeten onze ministers het hoofd bieden. Het is niet té verwonderen dat er van de vakantie niet veel terecht komt. Het huidige kabinet Drees staat politiek gesproken niet sterk. Het kan deze zorgelijke tijden alleen maar door komen door een uitgekookt en voort varend beleid te voeren. Of dat is gelukt zullen we spoedig bij de algemene poli tieke en financiële beschouwingen in de Tweede Kamer merken. Officiële publicaties AANVANG OPENBARE KLEUTER SCHOOL. Burgemeester en wethouders van Hol ten maken bekend, dat met het geven van onderwijs op de openbare kleuter school alhier een aanvang zal worden gemaakt op donderdag 22 augustus 1957, des morgens om 9 uur. Holten, 15 augustus 1957. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. WEGSTAPEL, wnd. burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. OPENBARE KENNISGEVING. Burgemeesetr en wethouders van Hol ten maken bekend, daf op zaterdag 24 augustus 1957 des voormiddags van 11 tot 12 uur in het gymnastieklokaal van de openbare ulo-school te Holten en des namiddags precies 3 uur in een lokaal van de o.l. school te Dijkerhoek gelegen heid bestaat tot kosteloze inenting en herinenting tegen pokken. Belanghebbenden wordt er op gewe zen, dat ingevolge artikel 1 der inentings- wet 1939, een kind vóór het bereiken van de leeftijd van een jaar tegen pok ken moet worden ingeënt. Indien inenting niet heeft plaats gehad moet een onder tekende verklaring worden overgelegd, waaruit blijkt, waarom deze inenting achterwege is gebleven. Voorts wordt belanghebbenden ver zocht het trouwboekje of het geboorte bewijs mede te brengen, alsmede de in- entingskaart, welke bij de geboorte-aan gifte werd uitgereikt. De aandacht wordt er op gevestigd, dat uitsluitend kinde ren beneden de leeftijd van 2 jaar zul len worden ingeënt. Holten, 15 augustus 1957. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. WEGSTAPEL, wnd. burgemeester. G. J. LAN GENBARG, secretaris. WANDELTOCHT J.D.G. Aan de puzzle-wandeltocht, welke de J.D.G. dinsdagavond organiseerde, na men dertig personen deel, waaronder veel zomergasten. Zij ging over de Boskamp, Zuurberg enz. en werd begunstigd door mooi zomerweer. De drie beschikbaar ge stelde prijzen werden gewonnen door 1. Mej. M. Verbruggen uit Delft met 0 straf- punten, 2. Mevr. Brouwer uit Ede met 1 straf punt en 3. Mej. M. Breukink, Hol ten met 2 strafpunten. Namens de J.D.G. werden de prijzen door de heer W. Geltink in hotel Hol- terman, waar de start en finish waren, uitgereikt. De deelnemers en deelneemsters waren vol lof over de aardige wandeling. De volgende week donderdag organi seert de J.D.G. een zelfde tocht. Men zie het V.V.V. vakantie-programma. DANSLES. Zij die deel willen nemen aan de dans les in hotel Müller, verwijzen we naar een advertentie in dit nummer. Er is de laatste dagen veel gesproken over wederzijdse luchtinspectie tussen Oost en West bij wijze van veiligheids maatregel. Misschien heeft menigeen zich afgevraagd of de mogelijkheden van de moderne lucht verkenning in derdaad zo groot zijn: met drie straal vliegtuigen kan men Amerika binnen een halve dag zo volledig fotografe ren, dat zelfs het kleinste huisje niet verborgen blijft. In deze tijd kunnen acht straalvliegtuigen hetzelfde boven het reusachtige gebied van de Sowjet- Unie doen. Wat het resultaat betreft: een vakkundige ontleding van het film materiaal levert de experts alle gege vens op, die hij maar wil hebben. Nauw keurig kan het aantal straatlantaarns in steden als Chicago of Leningrad wor den vastgesteld, de omvang van fa brieken in Tennessee of in de Oeral, concentraties van voertuigen, hoogten van torens en standbeelden tot op cen timeters nauwkeurig. De foto-apparaten staan voor niets meer. Van een op 10 km hoogte geno men foto van een landbouwstreek kan men dusdanige gegevens verkrijgen, dat men ongeveer de gehele veestapel van een land (alsmede de voedselcapaciteit) kan berekenen. De produktie van een industrie blijft voor de luchtverkenning even weinig verborgen als de gehei men van de toestand der straten en spoorwegen. Gecamoufleerde tanks ver schijnen op speciale kleurenfilms net zo scherp alsof zij waren uitgesneden. Objecten, die door camouflage groen zijn geschilderd en die in wouden ver borgen zijn, verschijnen op speciaal filmmateriaal groen, terwijl de bomen- rondom rood worden. Zelfs de nacht is geen probleem meer voor de lucht verkenning, want lichtbommen van een miljoen kaars verlichten de onderwer pen daghelder. Opnamen werden gemaakt met een snelheid van 800 km per uur; toen men ze vergrootte, bleken er mensen op te zien, die hand in hand liepen. Er be staan ook opnamen, gemaakt bij een snelheid van 850 km per uur, waarop men de straatstenen kan tellen. Waar lijk niets blijft verborgen voor de gro te camera's, die in de snelle verken ningsvliegtuigen zijn aangebracht en die zonder onderbreking de aarde van ho rizon tot horizon filmen. Het is bijna angstaanjagend en tóchtoch zou die luchtinspectie een van de belangrijk ste bijdragen tot de wereldvrede kun nen zijn. Op 17 augustus zullen door het ge hele land bij winkeliers, benzinesta tions, kantoren van de staatsloterij en ook bij vele particulieren rode, blauwe en oranje-kleurige loten a f 1,p. stuk verkrijgbaar zijn. Reeds op 28 september zal de trek king door notaris Mr. M. J. Meijer (Am sterdam) geschieden. De hoofdprijzen zullen op genoemde datum voor de microfoon bekend worden gemaakt en vanaf 30 september zullen gratis trek- kingslijsten ter inzage liggen op alle verkoopadressen. Gelukkige bezitters van prijsbepalende loten worden 5005 belastingvrije prijzen, waaronder vijf woonhuizen, ieder ter waarde van f20.000,— (of goederen); 5 auto's ter waarde van f5.500,- per stuk; TV-toe- stellen en huishoudelijke voorwerpen in het vooruitzicht gesteld. Mocht men om welke reden geen loten wensen? Dan toch rekent het „Koningin Juliana Fonds", dat zich met steunverlening ook wendt tot alle Nederlanders, op bij stand via postrekening 433 t.n.v. het Koningin Juliana Fonds te 's-Graven- hage. In dergelijke gevallen gelieve men op de giro-bij-strook aan- te te kenen: Gift. Wanneer het gironummer gebruikt wordt voor het bestellen van loten, dan dient het aantal, dat men wenst, te worden medegedeeld. Het „Koningin Juliana Fonds", opge- BURGERLIJKE STAN Geboren: Jan Willem Joha Paalman en M. A. Kloosterb zaterdag kerhoek 53. Adriaan, zv E. en W. Scholman, Neerdorp 86. - Dinant, zv H. J. Vorkink en Hj coop, Holterbroek 43. Gehuwd: G. Jansen, 26 jr Holte F. Klein Teeselink, 23 jrBathme2 J. Belt, 36 jrLeeuwarden en J. der Meulen, 30 jr., Holten Overleden: T. J S. Andringa, 33 ji wonende te Oss. GESLAAGD. De heer Joh. Schuppert Joh.zn. slaag de te Utrecht voor het examen „mees terkleermaker" (praktisch gedeelte). UITSTAPJE KLANTEN FIRMA GEBR. DIKKERS. In de vroege ochtend van donderdag 15 augustus vertrokken drie comforta ble touringcars van de O.A.D. in weste lijke richting, met klanten van de firma Gebr. Dikkers. Na in Dijkerhoek te hebben gestopt voor 't opnemen van de aldaar wonende klanten werd via Gorssel, Brummen en Dieren naar het prachtig gelegen hotel „De Posbank" gereden, waar koffie werd gedronken. Na dit gezellig koffie-uurtje werd de reis voortgezet en werd via Arnhem naar de grote proefboerderij van de Centrale Suikermaatschappij bij Eist (Betuwe) gereden. Op deze boerderij (100 ha. groot) werd 't gezelschap rondgeleid door de bedrijfs leider. Hoofdzakelijk verbouwt men op dit bedrijf suikerbieten, doch op kleine schaal worden ook rogge, haver, erwten en klaver geteeld. Nadat een bezoek was gebracht aan de Westerbouwing bij Arnhem (prachtig uitzicht over de Rijn)werd naar Rhenen gereden voor een kort bezoek aan de militaire begraafplaats op de Grebbe- berg. De laatste pleisterplaats was hotel „De Dennen" te Renswoude, waar de ta fels gedekt stonden met een keur van heerlijke spijzen, die er in gingen als koek. Tijdens het diner voerde de heer T. Noteboom het woord. Hij dankte de fir ma Dikkers namens het gezelschap voor de prachtige reis en het royale onthaal. Dankbaar voor alles wat men gezien en genoten had keerde 'het gezelschap om even over tienen in Holten terug. ORGELCONCERT FEIKE ASMA. Zoals wij in ons vorig nummer reeds mededeelden, hoopt de bekende Haagse organist Feike Asma op uitnodiging van de christelijk gemengde zangver- eniging „Soli Deo Gloria" op vrijdag 23 augustus a.s., 's avonds om acht uur, in het kader van het V.V.V.-vacantiepro- gramma een concert te geven op het or gel van de gereformeerde kerk alhier. Nadat de voorzitter der zangvereni ging een woord van welkom heeft ge sproken, zal gezamenlijk worden ge zongen Psalm 105 1 en 2. Hierna speelt Feike Asma van wijlen zijn leermeester Jan Zwart een drietal Oud-Nederlandse volksliederen, n.l.: a. Alla marcia „Wihelmus'' met als „Trio" de zegenbede uit Psalm 134; b. Bede: „O Heer, die daer des Hemels tente spreydt"; c. Aria: „Gelukkig is het land". Vervolgens speelt de heer Asma een drietal werken van G. F. Handel. Uit de eerste bundel klavierwerken, uitgege ven in 1720, worden de beroemde varia ties op het Air „The harmonious black smith" gespeeld. Naar verluidt zou Han del de melodie in een smidse hebben leren kennen. De organist brengt hierna het zeer bekende, doch ook altijd weer mooie en statige „Largo" uit de opera „Xerxes" ten gehore. Hij besluit dit gedeelte van het pro gramma met het „Alegro in D dur" uit concerto X. Het programma wordt voortgezet met „Cantilene uit sonate nr. XI" van Josef Rheinberger en „Fanfare" van de Vla ming J. Lemmens. Hierna speelt Asma 3 delen uit de Suite in oude stijl van de bekende Zut- fense organist Corn. J. Bute, die ook vele malen de beide kerkorgels in Holten heeft bespeeld. Deze delen zijn Sarabande, Gavotte en Aria. Tenslotte zullen uit de „Suite Gothi- que" van L. Boëlmann worden gespeeld: Koraal, Menuet, Gebed en Toccata. De avond wordt besloten met het ge zamenlijk zingen van Gezang 94. richt ter bevordering van maatschappe lijk werk in Nederland, aan welk fonds Hare Majesteit de Koningin haar naam heeft willen verbinden, heeft een veel omvattende subsidiërende taak. Het centraal fonds, dat beschikt over een volledig overzicht van het gehele maat schappelijk werk in Nederland, is daar door in staat om op verantwoorde en doeltreffende wijze, via de daarvoor geëigende organisaties, maatschappe lijke nood te lenigen. In het verleden ontvingen reeds ver schillende organisaties hulp en bijstand, waarvan wij er slechts enkele noe men: zorg voor de jeugd, massajeugd zorg, zorg voor ouden van dagen, gees telijke volksgezondheid, kindertehuizen, kinderuitzending enz. Welke Nederlandse vrouw of man' zou zich willen onthouden van het ver-< lenen van steun aan landgenoten, die hulp behoeven? En er is maatschappe-. lijke nood voor velen. Het „Koningin Juliana Fonds" is in staat de steun, die men kan en wenst te verlenen, op juiste wijze aan te wenden. Daarom wordt ook gerekend op uw bijstand in de actie „Bijstand". Bij reeds eerder gevoerde radio-ac ties voor sociale, culturele en charita tieve doelen bleek steeds een zodanige belangstelling, dat velen teleurgesteld werden. Wacht daarom thans niet met het geven van bijstand tot de laatste dagen; doe het nu!

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 3