v.v.v. Holtense Middenstand Geslaagd zomerfeest van de if-a?caniitpd^aq,>iatnm,a Centrale bakkerij tDE HALM' officieel in gebruik genomen Uit het plaatselijk parlement PREDIKBEURTEN AGENDA No. 32. Jaargang 9. ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1957 Verschijnt elke zaterdag. HOLTEHS NIEUWSBl ID Ue abaanememteptge .on dit blad bedraagt j IJS p.hteartadl vagaee j 4Oo-;„v,.. 1_25m.m..n,:oatn.t)IS.-ltdere/ara.meertSJA De braderiekoningin 1956, Hendrika Sprokkereef, plaatst haar opvolgster, de in dustriekoningin 1957, Johanna Wansink, de kroon op het hoofd, direct na haar verkiezing op Kalfstermansweide. OFFICIEELE OPENING. De feestelijkheden begonnen dins dagavond met de officiële opening door de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, op Kalfstermansweide en de verkiezing van een industriekoningin door een veertiental zomergasten, waarvoor zeer veel enthousiasme bestond van de zijde van het publiek. De 18-jarige Johanna Wassink, werk zaam op de afdeling Sociale Zaken van de gemeente-secretarie van Almelo, die deze eer te beurt viel zij werd ge kozen uit tien candidaatjes voor deze ti tel maakte, begeleid door de muziek vereniging H.M.V. met haar drumband, een rijtoer door het dorp, waarbij haar van verschillende zijden kleine geschen ken en bloemen werden aangeboden. Er waren zeer veel mensen op de been, waaronder veel vreemdelingen, en er heerste deze avond reeds een gezellige stemming Bij de officiële opening, die omstreeks half acht op het podium in Kalfstermans weide plaats vond, werd de burgemeester (Doorlezen op pag. 2). Gezicht vanaf de Industriestraat op de centrale bakkerij „De Halm". De bestelwagens staan klaar om uit te rukken. nemers, die een keurig stuk werk had den opgeleverd. Aan de burgemeester en de architect werd een groot kren tenbrood aangeboden namens de sa menwerkende bakkers, de heren W. Beltman, T. Koopman, B. J. Slotman, J. A. Slotman, H. Smit, H. Tuller en de Fa. Gebr. Wansink. Ook de directeur van de keuringsdienst van waren was spr. zeer erkentelijk voor die waarde volle adviezen. Uitstekendmateriaal en machines werden geleverd in de vorm van de ovens en werktuigen door de firma's Becker te Maasniel en Van Dijk te Rotterdam. Nu men de kinder ziekten door is, kunnen deze nieuwig heden op hun juiste waarde geschat worden. Mr. Enklaar wees er in zijn toespraak op, dat B. en W. vroeger een heel an dere taak hadden dan thans en dikwijls met argwaan werden begroet, omdat zij ingevolge het reglement voor de plat telandsgemeenten destijds het toezicht hadden op de samenstelling en het ge wicht van het brood. Nu zijn wij als genodigden hier en liggen de zaken ge heel anders, aldus- de burgemeester, die het juist vond, dat de bakkers zich terwille van een beter bestaan aan de gewijzigde omstandigheden hebben aangepast. U hebt met recht ingezien, dat eendracht macht maakt en dit zal ook Uw klandizie ten goede komen. Er zijn geen halve maatregelen genomen en het verheugde spreker, dat men hier in Holten kloek zaken weet te doen. De zomerfeesten, welke de Holtense middenstand in het kader van het V.V.V.-vakantiepr'ogramma deze week organiseerde, kunnen als goed geslaagd worden! aangemerkt. Modern bedrijf, waar de machines belangrijke taak vervullen. Dinsdag 13 aug. Puzzel-wandeltocht fan 6 km, georganiseerd door de Jon- eren Discussiegroep (J.D.G.) De start vindt plaats bij het Hist, luseum van Piet Bos op de Holter- lerg, des avonds 7 uur. Kosten deelname '0.5O. Opgave voor deelname aan het '.V.V.-kantoor, serre café Maats, Dorps- 'raat. Zomergasten en Holtenaren kun- 4 :ea er aan deelnemen. Deelnemers wor- :en verzocht een potlood mee te bren- Sen. Een aardige prijs is beschikbaar ge- 'eld. Kinderen beneden 14 jaar mogen illeen deelnemen voor eigen risico. Aan de puzzletocht van dinsdagavond Urd door niet minder dan 60 personen 'iel genomen. Woensdag 14 aug. treedt het bekende 'riese toneelgezelschap Tetman de Vries inder auspiciën van de plaatselijke A.N. uB.-afdeling'op in het gebouw Irene, met Ie revue „Van alles wat". De voorstelling begint om 8 uur en Ie toegangsprijs bedraagt f 1.50 p.p. De aarten zijn echter in voorverkoop ver- rijgbaar bij H. Soer, Larenseweg 3, H. loopman, Kolweg 20, en bij het V.V.V.- ureau Dorpstraat (serre café Maats) f 1.25 p.p. Er is gelegenheid tot plaats- lespreking op de dag van de uitvoering an 34 uur nam. aan de zaal. Zondag 18 augustus Oriënteringsrit oor auto's, motoren, brommers en fiet- en, van de M. en A.club „De Holter- erg". Start om 2.30 uur bij het clubhuis café ruggink in de Stationsstraat. Afstand oor motoren en auto's pl.m. 6070 km., jrommers pl.m. 30 km. en fietsen pl.m. km. door de prachtige omgeving. Een j&ntal ritjes, dat in het bijzonder voor ■e zomergasten is uitgezet en waaraan ■0 veel genoegen kunnen beleven. Men De raad der gemeente Holten kwam j.l. vrijdagmiddag om half vier ter behande ling van een korte agenda onder voorzit terschap Van de burgemeester, mr. W. H. Enklaar, in openbare vergadering bijeen. Afwezig was de heer G. Landeweerd. De voorzitter deelde mede, dat voor '57 een overeenkomst is gesloten met de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage, krachtens welke de gem. Holten gerechtigd is een crediet in reke ning-courant op te nemen tot een bedrag van maximaal f 150.00. In verband met de financiële verplichtingen der gemeente tot 1 september 1957 is het noodzakelijk dit crediet te verhogen tot f200.000. De n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten heeft zich bereid verklaard het rekening-cou- rant-crediet tot genoemd bedrag te ver hogen tot uiterlijk 1 september 1957. Burgemeester en wethouders stelden daarom voor het crediet-maximum met f50.000 te verhogen, waartoe de raad zon der discussie en hoofdelijke stemming be sloot. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat burgemeester en wethouders plannen hebben doen ontwerpen voor de bouw van 14 woningwetwoningen in het com plex „Gaarden". Aan de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid is verzocht zo mogelijk medewerking te ver lenen bij het zoeken naar een oplossing van het financieringsprobleem. De raad besloot zonder discussie en stemming de benodigde credieten te verlenen voor de grond- en bouwkosten dezer woningen, zulks overeenkomstig 't voorstel van bur gemeester en wethouders. Tenslotte stelde de voorzitter de raad in kennis met een opmerking van gede puteerde staten naar aanleiding van het ter goedkeuring ingezonden raadsbesluit van 28 juni 1957 tot het aangaan van een kasgeldlening en een vaste lening voor de uitbreiding van de lagere landbouwschool. In dit raadsbesluit is een bepaling opge nomen, dat de leningen zouden worden gestort op 1 augustus 1957. Naar het oor deel van gedeputeerde staten kan de stor ting in verband met het stadium, waarin de bouwplannen verkeren, gevoeglijk op een latere datum worden gesteld. Burge meester en wethouders zijn van mening, dat het aanbeveling verdient de raadsbe sluiten zoals zij werden ingezonden goed te keuren, doch om niet het risico te lo pen, dat de raad nogeens zou moeten wor den bijeengeroepen voor deze aangelegen heid, stelden zij voor 1 augustus te wijzi gen in uiterlijk 1 september, waartoe zich de geldgeefster bereid verklaard heeft. De raad besloot dienovereenkomstig, waarna de vergadering werd gesloten. Maandagen 12, 19, 26 aug. en 2 sept. we gens vacantie gesloten: J. F. v. Geen huizen en Zoon, Dorpsstraat 60. Maandagen 12, 19, 26 aug., 2 en 9 sept. wegens vacantie gesloten: H. Roelofs, Manufacturen, Dorpsstraat. (Zie adv.) Maandag 5 t.m. zaterdag 10 aug. bakkerij Geltink wegens vacantie gesloten. Maandag 12 t.m. maandag 19 aug. wegens vacantie gesloten B. Nijland en E. J. Westerik. Maandag 12 t.m. zaterdag 17 aug. bakkerij Hartsuiker wegens vacantie gesloten. Maandag 12 t.m. zaterdag 17 aug.: Gebr. Mulder, Kolweg, wegens vacantie ge sloten (zie adv.). Maandag 12 t.m. vrijdag 16 aug.: G. J. Schuppert, Oranjestraat, wegens va cantie gesloten (zie adv.). Maandag 12 t.m. 15 aug.: H. J. Beltman, Dorpsstraat, wegens vacantie gesloten (zie adv.). Dinsdag 13. aug., 7.45 uur: Hervatting repetities Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria". Woensdag 14 aug. -om 8 uur: Feestavond in „Irene" van gezelschap Tetman de Vries met de revue „Van alles wat". (Zie adv.) Woensdag 14 aug.: Fa. C. A. Muller en Zoon, Dook, de gehele dag gesloten (zie adv.). Maandag 19 t.m. 24 aug.: Levensmidde- lenbedrijf J. G. P. Muller wegens va cantie gesloten (gewijzigd, zie adv.). Vrijdag 23 aug., 8 uur: Orgelconcert door de bekende organist Feike Asma in de Geref. Kerk. Maandag 2 sept.: Feestavond in Dijker- hoek. Dinsdag 3 sept.School- en Volksfeest in Dijkerhoek. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10.30 uur Ds Kreb van Bolsward. Extra col lecte voor Inwendige Zending. 7.30 uur Wika van Vliet uit Arnhem (Jeugd dienst). Collecte voor de jeugddien sten. Dijkerhoek. 10 uur Ds Israël. Collecte voor Inwendige Zending. 7.30 uur zie Holten. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds. Baas van Hengelo (O.). In beide diensten is de derde collecte bestemd voor de gees telijke arbeid onder de militairen. Na de burgemeester spraken nog de voorzitter van de industriecommissie, de heer H. J. Beltman, die er aan her innerde, dat dit de vierde onderneming was, waarvan men de opening mee maakte, tot vreugde van de commissie, die deze ontwikkeling gaarne ziet; en de heer L. C. van de Bovenkamp, die de ontwikkeling van de plannen schets te en als blijk van waardering een brie- venweger, als hulp voor de secretaris, de heer H. Tuller, aanbood. De combinatie werd deze middag een dertigtal bloemstukken aangeboden, terwijl in de Industriestraat van ver schillende gebouwen de vlaggen wap perden. Van de gelegenheid om de bakkerij gedurende de beide feestdagen te be zichtigen, is een zeer druk gebruik ge maakt, waarbij de bezoekers een goe de indruk gekregen hebben van de naar het uiterlijk sober gehouden, maar bin nen zeer praktisch ingerichte bakkerij. behoeft zich voor deze puzzle-ritten hele maal niet bijzonder in te spannen en er zijn aardige prijzen aan verbonden. Dinsdag 20 aug. Toneel- en zanguit voering door de toneelclub „C.O.C." en de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Glo ria". De verdere bijzonderheden worden in ons volgend nummer nog nader bekend gemaakt. Donderdag 22 aug. Puzzel-wandeltocht van 6 km., georganiseerd door de Jon geren Discussiegroep (J.D.G.) Voor nadere bijzonderheden zie men voorlopig onder 13 aug. o Vrijdag 23 aug. Orgelconcert door de bekende Haagse organist Feike Asma, uitgaande van de Chr. Gem. Zangver. „Soli Deo Gloria" in de Geref. Kerk. Nadere bijzonderheden worden in ons volgend nummer bekend gemaakt. Hoewel door verschillende omstandig heden meer geïmproviseerd moest wor den dan voorgaande jaren, kan men toch niet zeggen, dat aan enige der programma's ook maar iets ontbrak, al zullen alle bezoekers en zakenmen sen misschien niet geheel bevredigd zijn. Het waren aardige dagen, waarbij het talrijke publiek goede voorstellin gen werden geboden, die vooral aan de vreemdelingen veel van het streek eigene hebben laten zien. De twee braderies in de voorgaande jaren hadden het publiek na afloop van de toen gegeven voorstellingen wat meer te bieden. Er was nu na afloop daarvan in het dorpscentrum te weinig te beleven, al speelde de gezelligheid in de hotels en eafé's ook toen een be langrijke rol. Maar men kan niet al tijd hetzelfde doen en volgende jaren zal zeker weer naar wat anders moe ten worden uitgekeken. Services van het V.V.V.-bureau. Het informatiebureau van de V.V.V. verzorgt de boeking van de O.A.D.- vacantiereizen in binnen- en buitenland, waarvan prospectus aanwezig is. Gelegenheid voor opgave tot deelname aan autobustochten door Twente en naar Giethoorn. —o Wekelijkse rondleiding in het natuur historisch museum van de heer Piet Bos op de Ilolterberg op vrijdagavond 8 uur door de heer Bos zelf. De heer Bos is een deskundig en ge zellig causeur. Hij vertelt de bezoekers zeer veel interessants over de fauna van de Holterberg en omgeving. Het industriekoninginnetje Johanna Wansink Dinsdagmiddag is de centrale bakke rij „De Halm" aan de Industriestraat onder grote belangstelling door de bur gemeester, Mr. W. H. Enklaar, offi cieel geopend, nadat zij al enige weken had gewerkt om het bedrijf behoorlijk op gang te brengen en door de kinder ziekten heen te helpen. Behalve de burgemeester waren cok de beide wethlouders, de heren J. Weg- stapel en M. Teeselïnk en de gemeen te-secretaris, de heer G. J. Langenbarg aanwezig, terwijl ook de meeste raads leden van hun belangstelling deden blij ken. Verder waren tal van zakenlieden, die met het bedrijf relaties onderhou den, naar Holten gekomen en waren behalve de architect, de heer L. C. van de Bovenkamp, de aannemers en on der-aannemers aanwezig. Het Station voor Maalderij en Bakkerij te Wage- ningen was vertegenwoordigd door haar chef van de afdeling bakkerij, de heer Braaksma. Ook het voltallig personeel woonde de plechtigheid bij. Nadat de burgemeester met een. hem door de voorzitter der combinatie, de heer D. J. Wansink, aangeboden sleu tel, het bedrijf toegankelijk had ge maakt, volgde de bezichtiging van deze zeer modern ingerichte bakkerij, waar in de machines een belangrijke taak vervullen en waarover wij in een vo rig nummer reeds uitvoerig hebben ge schreven. Er zal niet alleen brood gebakken worden, maar het bedrijf is ook inge richt voor het bakken van banket en koekjes, op de vervaardiging van wel ke laatste men zich vooral ook zal gaan toeleggen. ONTVANGST In de feestzaal van hotel Vosman, waar de gezamenlijke bakkers met hun dames en familieleden aan de hoofdta fel hadden plaats genomen, had een ontvangst plaats en werd de officiële plechtigheid vervuld, welke werd in geleid door de heer Wansink, die er in zjjn toespraak op wees, dat men veel medewerking had ondervonden van het gemeentebestuur en waardevolle ad viezen had ontvangen van de heren Da vids en Braaksma van het Station voor Maalderij en Bakkerij te Wageningen. Ook prees hij het werk van de archi tect, de heer L. C. van de Bovenkamp en van de aannemers en onder-aan- Als Uw klanten de komende weken de bakkerij komen bezichtigen, dan zullen zij zeker tot het inzicht komen, dat zij met vertrouwen hier hun brood kun nen laten bakken. De burgemeester sprak tenslotte de hoop uit, dat de halm rijke korrels mocht afwerpen.

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 1