v.v.v. ZOMERFEESTEN II Ponyclubs oogstten veel bijval ,N" ba Zomerfeestnummer Voorlopig programma van de op 6, 7 en 8 augustus a.s. in het centrum van het dorp, Ij Appie Leeftinlc won Postillonrace AGENDA u-a?caritiep>io~ty>iaftitna No. 30. Jaargang ZATERDAG 27 JULI 1957 Verschijnt elke zaterdag. HOLTEHS NIEUWSBI ifl De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 1.35 p. kwartaal uuyave ,-an tesuchtin^Xuuwntlad j Adv.prijaJ_15 m m contantf 2._. !edere Uitgave van de Stichting ,J2olten9 'Nieuwsblad" te Holten. Telef. K 5^53-£34 Adv.-prijs115 m.m. d contantf 2.Iedere m.m. meer f 0.01 rden ider. fi rn DINSDAG 6 AUGUSTUS: 20.00 uur: Verkiezing Zomerfeestkoningin 1957 in „Kalfstermans- weide". 20.30 uur: Rondgang door het dorp met muziek van „H.M.V." en Drumband. 21.30 uur: Gelegenheid tot feliciteren in hotel „Holterman". van hotel „Vosman" naar - 13.30 uur: 14.30 uur: 16.00 uur: 19.00 uur: WOENSDAG 7 AUGUSTUS: 14.00 uur: Afhalen schutterskoning schietterrein. Eerste opvoering van „Dick Trom en z'n aap" door het gezelschap Carla Flink voor de kinderen van de beide kleuterscholen en de klassen 1 t.m. 3 der lagere scholen in zaal „Amicitia". Koningsschieten. Tweede opvoering door gezelschap Carla Flink voor de klassen 4 en hoger van de lagere scholen. Inhalen schutterskoning 1957 met rondgang door het dorp met boerenkapel „De Hooiplukkers" uit Lochem en „H.M.V." met Drumband. 19.30 uur: Optreden van de Land. Rijv. „Bergruiters" met zeer gevarieerd hippisch programma in ,Kalfstermansweide' DONDERDAG 8 AUGUSTUS: 14.30 uur: Voltrekking van het huwelijk van Karkemeijers Jan Albert en Scheepers Jenneken ten gemeentehuize. Grote boerenbruiloft in Kalfstermansweide, met rond gang van de bruidskoe door de straten en optreden van de boerendansgroep „De Larense Schotsers". Motorsportdemonstratie van de Afdeling der Kon. Ma rechaussee van de Brigade Apeldoorn. Buitengewone staaltjes van motor-acrobatiek (gevraagd). Concert van de Holtense Muziekvereniging „H.M.V." 19.30 uur: 20.30 uur: Rondgang van Zomerfeesttreintje. Feestelijke verlichting. Kramencentrum in het dorp met draaimolen en plaatselijke stands. Dit programma draagt een voorlopig karakter. Het definitieve programma zal in Holtens Nieuwsblad van 3 augustus a.s. worden bekend gemaakt. Het Secretariaat is vanaf zaterdag 27 juli t.m. 3 augustus verplaatst naar het V.V.V.-kantoor in de serre van café Maats. Verenigingen of zakenmensen die nog een stand plaats voor kramen of amusementtent wensen kunnen zich alsnog tot woensdag 31 juli aan bovengenoemd secretariaat melden. 1 GESLAAGD, I Onze plaatsgenoot, de heer J. Ph. Kater, slaagde dinsdag te Den Haag Toor deel A van het hoofdakte-examen. Een vorig jaar slaagde hij voor deel B dezer akte, zodat hij dus thans in het bezit is van de volledige hoofdakte. De heer E. de Jong, onderwijzer aan de bijzondere school voor g.l.o. aan de Schoolstraat alhier, verkreeg dezer dagen te Deventer de bevoegdheid .Handenarbeid". ONGEVAL MET BROMFIETS. De landbouwer H. K., wonende in de f buurtschap Borkeld, kreeg zondagmor gen op weg naar de kerk te Holten, pet zijn bromfiets, waarop ook zijn echtgenote was gezeten, op de Borkelds- weg een ongeluk. r'rer hoogte van de werkplaats der fa. Krom dijk en Kuiper raakte K. de macht #ver het stuur kwijt, tengevolge waar- fan het echtpaar een ernstige val Blaakte. De ijlings ontboden arts, de beer C. H. Rietdijk uit Holten, consta teerde bij K's echtgenote 'n beenbreuk «i achtte overbrenging naar een zie- enhuis noodzakelijk. Per ziekenauto is zjj naar Almelo vervoerd, waar een gipsverband werd gelegd. K. kreeg geen 'etsel van betekenis. Met het oog op een zo vruchtbaar mogelijke reclame voor het Zomerfeest, ligt het in ons voornemen met een „Zomerfeestnummer" uit te komen, dat in een aantal van omstreeks 6000 exem plaren zal worden verspreid in de om liggende plaatsen. Zij die hierin wensen te adverteren, worden vriendelijk verzocht hun adver tentie-opdrachten zo spoedig mogelijk, bij voorkeur vóór 30 juli, op te geven. Als advertentie-materiaal worden sty- pen gebruikt (gegoten vormen) en geen matrijzen (in papier geperst materiaal), waarmede men tijdig rekening dient te houden. Administratie HOLTENS NIEUWSBLAD. OFFICIëLE OPENING CENTRALE BAKKERIJ UITGESTELD De officiële opening van de centrale bakkerij „De Halm" aan de Industrie straat alhier, welke bepaald was op a.s. woensdag 24 juli om drie uur, moet door onvoorziene omstandigheden wor den uitgesteld. Dienant Pieffers (cowboy Jimmy) met „Jopie"; en Appie Leeftink (prairie bandiet) met „Tarzan". De dertig jongens en meisjes, leden van de ponyclubs der landelijke rijver- enigingen Bergruiters' te Holten, ,Mar- kelo' te Markelo en ,Hertruiters' te Hellendoorn, die woensdagavond in het kader van het VVV-vakantieprogram- ma een demonstratie gaven in „Kalf stermansweide", heliben de meer dan duizend belangstellenden waaronder een groot aantal vakantiegangers bij na twee uur kostelijk geamuseerd met hun kleine viervoeters. De leiders van de clubs, resp. de heren H. Beldman, H. Meijer en J. Kuiper, hadden! een programma samengesteld, waarvan' de bezoekers van begin tot einde volop hebben genoten. Na alk nummer gin gen de handen spontaan op elkaar en de daverende ovatie, die de jongens en meisjes aan het slot van de avond werd gebracht, onderstreepte nog eens weer duid(elijk, dat hun optreden buitenge woon gewaardeerd werd. Op de muziek van de Posthoorngalop maakten de jongelui hun entree met 'n keurige openingsparade, die gevolgd werd door springdemonstratie, bij welk nummer slechts enkele foutjes werden gemaakt. Ook het equipe-springen ver liep buitengewoon vlot. De postillon race bracht een maximum aan span ning en 't waren tenslotte Appie Leef tink (Bergruiters), Alco Kuipers (Hert- ruiters) en Jan Willem Vastert (Berg ruiters), die zich in de finale plaatsten. De finale won Appie met „Tarzan" onbedreigd, doch om de tweede en der de plaats werd fel gestreden. Alco bleef met „Wimpie" een halve meter voor en Jan Willem kwam met „Pucky" op de derde plaats. Halverwege de race moesten de jon gelui een colbert van een paal „pluk ken" en aantrekken. Voor Elsbetje ter Heege (6 jaar) hing de jas te hoog en zij mocht de jas van de grond opra pen en tevens mocht haar „assistentie" worden verleend bij het bestijgen van haar pony „Bobbeltje". Bizondere vermelding verdient 't op treden van vijf jongens van de „Hert- ruiters" in het nummer „Pyramide". Een heel knap stukje werk. Dinant Pieffers (Cowboy Jimmy) met „Jopie" en Appie Leeftinlc (Prairie Bandiet) met „Tarzan" brachten hun nummer voortreffelijk. Na 'n fel vuur gevecht moest Appie tenslotte het veld ruimen. Heel aardig was ook het nummer „Slapende pony's". De jongelui legden hun kleine lievelingen tegen de gras mat en kropen toen snel onder de de ken. Johanna Hofman zong voor de microfoon het bekende wiegeliedje Slaap kindje, slaap" en alles was spoe dig in diepe rust. De ponyclubs besloten hun succes volle optreden met een afscheidspa- rade. De jongens en meisjes ontvingen als BURGERLIJKE STAND Geboren: Gerhard Jan Anton, zv E. J. Keuterman en A. H. Boode. Ho] ter broek 78. Louis Eduard, zv J. F. Keijser en H. J. Mossink, Kolweg 57. Gehuwd: M. B. J. Temmink, 26 jaar, Wijhe en J. Jansen, 22 jaar, Holten. G. J. Paalman, 28 jr., Holten en E. A. ter Denge, 24 jr., Wierden. herinnering aan deze avond een klein vaantje in de Holtense kleuren met 't opschrift: „24 juli Bergruiters" en ze werden in het café Kalfsterman getrac- teerd. Namens de VVV „Holtens Belang" sprak de heer J. Wiggers 'n kort woord van dank tot allen, die aan het wel slagen van deze avond hun medewer king verleenden en hij wenste de vreem delingen prettige dagen toe tijdens hun vakantie in Holten. Zaterdag 20 t.m. maandag 29 juli: G. H. Broekhuis, Dijkerhoek; J. G. Maats, Holtense Bouwvakpatroons, fa. H. Stokkers en J. van Bruggen wegens vacantie gesloten. Maandag 22 t.m. zaterdag 27 juli: We gens vacantie gesloten G. v. d. Bos, A. Fransen, E. Voordes, graan-, kunst mest en brandstoffenhandel Gebr. Dikkers en het filiaal te Dijkerhoek. Zaterdag 27 juli t.m. maandag 5 aug.: Confectiebedrijf „Holten" wegens va cantie gesloten. Zaterdag 27 juli tot dinsdag 6 aug.: fa. H. Klein Velderman wegens vacantie gesloten. Maandag 29 juli t.m. 3 aug.Wegens va cantie gesloten bedrijf te Holten van de Coöp. Aan- en Verkoopver'. Maandag 29 juli speciale vacantiemarkt met diverse bekende standwerkers in Rijssen (zie adv.). Maandag 29 en dinsdag 30 juli Oprui ming bij fa. A. Mulder (zie adv.). Maandag 29 juli t.m. zaterdag 3 augus tus wegens vacantie gesloten Bets van den Bos, Smidsbelt, Holten (zie adv.). Dinsdag 30 juli: Puzzle-wandeltocht, ge organiseerd door de JDG in 't VVV- vakantieprogramma, over 'n afstand van 6 km. Start en finish bij het na- tuur-historisch museum op de Hol- terberg. Dinsdag 30 en woensdag 31 juli H. J. Aaftink Zn. wegens vacantie geslo ten (zie adv.). Woensdag 31 juli Zomerbal in Amicitia (zie adv.). Donderdag 1 augustus, 7 uur, voetbal wedstrijd Holten I Politie-elftal Al melo. Terrein Sportdal zie adv.). Dinsdag 6 augustus, 15 uur, officiële opening van de Centrale Bakkerij „De Halm" door burgemeester Mr. W. H. Enklaar (zie adv.). Woensdag 7 en Donderdag 8 augustus van 2-8 uur bezichtiging van Centrale Bakkerij „De Halm" aan de Industrie- straat te Holten (zie adv.). Woensdag 7 en donderdag 8 augustus Zomerfeestbal in „Amicitia". Maandag 12 t.m. maandag 19 augustus wegens vacantie gesloten B. Nijland, E. J. Westerik. Woensdag 14 augustus, 8 uur, feestavond in gebouw „Ierene" van gezelschap „Tetman de Vries". Maandag 29 juli Speciale Vacantie markt met diverse bekende STANDWER KERS in Rijssen (zie adv. Dinsdag 30 juli Puzzel-wandeltocht van 6 km, georganiseerd door de Jon geren Discussiegroep (J.D.G.) De start vindt plaats bij het Hist. Museum van Piet Bos op de Holter- berg, des avonds 7 uur. Kosten deelname 0.50. Opgave voor deelname aan het V.V.V.-kantoor, serre café Maats, Dorps straat. Zomergasten en Holtenaren kun nen er aan deelnemen. Deelnemers wor den verzocht een potlood mee te bren gen. De eerste prijs is een geprepareerde eekhoorn. Woensdag 31 juli Groot Zomerbal in Amicitia, bij hotel Holterman. Aanvang 8 uur. De eigenaar van hotel Holterman heeft gemeend o.a. de jongen mensen, die hier met vakantie vertoeven een echte gezel lige avond te moeten aanbieden tegen een matige entrée. Nadere bijzonderheden vindt men in een annonce in dit nummer. Woensdag 31 juli Avond-autobus- tocht van de V.V.V. over de Holterberg en omgeving, met comfortabele touring car van de O.A.D. met daaraan verbon den een korte wandeling. Opgave voor deelname zo spoedig mo gelijk aan het informatiebureau van de V.V.V. (serre café Maats, Dorpsstraat, tel. 373). Kosten f 1.25 per persoon. Ver trek 7 uur precies vanaf autobusstation O.A.D. Explicatie door één der bestuurs leden of administrateur. Prachtige ver gezichten. Donderdag 1 augustus, 7 uur, Voet balwedstrijd Holten 1 Politie-elftal Ahnelo. Terrein: Sportdal. De politie brengt een sterk elftal in het veld en het zal aan spanning zeker niet ontbreken. Holten I zal natuurlijk alles op alles zetten om de dienaren van de heilige Hermandad met een ne derlaag naar huis te sturen. In de strijd om het landskampioenschap bracht het politie-elftal uit Almelo het tot de halve finale Donderdag 8 augustus Wandeltocht, georganiseerd door de J.D.G. Als op dinsdag 30 juli. Woensdag 14 augustus, 8 uur, gebouw „Irene", Boschkampstraat. Feestavond van gezelschap „Tetman de Vries". Re vue „Van alles wat". Het gezelschap „Tetman de Vries" trad in Holten reeds enkele malen met groot succes op en we twijfelen niet of „Irene" zal ook deze avond tjokvol worden. Na dere bijzonderheden volgen in het num mer van de komende week. Services van het V.V.V.-bureau. Het informatiebureau van de V.V.V. verzorgt de boeking van de O.A.D.- vacantiereizen in binnen- en buitenland, waarvan prospectus aanwezig is. Gelegenheid voor opgave tot deelname aan autobustochten door Twente en naar Giethoorn. Wekelijkse rondleiding in het natuur historisch museum van de heer Piet Bos op de Holterberg op vrijdagavond 8 uur door de heer Bos zelf. De heer Bos is een deskundig en ge zellig causeur. Hij vertelt de bezoekers zeer veel interessants over de fauna van de Holterberg en omgeving.

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 1