Verhoging van de kinder bijslagen per I juli? Van het Binnenhof TIJD PREDIKBEURTEN is betrekkelijk VOOBÜCHTINGSBUREAU VAN DEN VOEDINGSRAAD VOOR HEN, DIE HUN PANNETJE BUITEN TE VUUR ZETTEN. Langzamerhand is de tijd weer aan gebroken, dat het hele gezin of de kin deren alleen er op uit trekken met hun bagage, de primus en diverse kleinig heden, die bij 't bereiden van de maal tijden te pas komen. Voor hen, die een paar dagen op stap gaan en geen gebruik maken van can- tineof restaurant, is 'n kooktoestel in derdaad onmisbaar, want een warme maaltijd heeft iedereen nodig, ook in de vakantie. De verleiding om uitsluitend brood te eten, zal vooral groot zijn bij de jongelui, die zonder ouderen kam peren. Bij het bepalen van het kamp eerbud get moet daarom rekening worden ge houden met het dagelijks gebruik van twee of meer broodmaaltijden en een warme maaltijd, die wil hij goed zijn moet bestaan uit aardappelen, groente en vlees, vis, ei of kaas en bij voorkeur een melkgereeht of fruit toe. Iets over hoeveelheden. Zij, die de voeding in een kamp voor jongens of meisjes verzorgen, moeten weten, dat het wenselijk is dagelijks aan kinderen van 12 tot 16 jaar te ver strekken: 3/4 L melk (karnemelk of yoghurt) 75 g of meer vlees, vis of een ei Aan de warme maaltijd pl.m. 300 g groente en liefst een portie fruit of rauwe groente (bijv. tomaat of komkommer) aan de broodmaaltijd, pl.m. 25 g kaas pl.m. 25 g vleeswaren. Als gemiddelde kan men voor een groep 12-16-jarige jongens rekenen 475 g brood, 700 g aardappelen en 75 g bo ter of margarine per persoon, voor een groep meisjes van die leeftijd 400 g brood, 500 g aardappelen en 65 g boter of margarine, hoeveelheden, waarvan in de praktijk misschien nog wel eens zal worden afgeweken, afhankelijk van de eetlust van de kampbewoners. De porties melk, kaas, vlees en groente kan men beter niet verlagen. Een handjevol waarschuwingen voor de kampkok. Een waarschuwing is hier op zijn plaats tegen het gebruik van on gekookte melk: alle melk, behalve goed gepasteuriseerde of gesteri liseerde flessenmelk uit goed ge- eapsuleerde flessen, moet gekookt worden. Het is onverstandig om gekweek te groenten en vruchten ongewas sen te eten en het kan gevaarlijk zijn, o.a. met het oog op infectie, om groenten, vruchten, eetgerei en pannen in een sloot of plas te wassen. Eventuele restjes voedsel moeten afgedekt bewaard worden, zo kort en zo koel mogelijk. Restjes groenten en vlees van de vorige dag dienen voor het gebruik ten minste 10 minuten doorgekookt te worden. Is er geen koele be waarplaats, dan doet men- er goed aan geen resten tot de volgende dag over te houden. Het is ten zeerste af te raden zin ken gereedschap en vaatwerk te gebruiken voor het bereiden en bewaren van voedsel. Wenken voor hen, die gaan kampe ren, zijn te vinden in 't vouwblad „De Voeding van kampeerders", dat per briefkaart besteld kan worden bij het Voorlichtingsbureau voor de Voeding, Koninginnegracht 42 te 's-Gravenhage, waarbij U dan 15 cent extra aan post zegels aan de adreszijde moet bijplak ken. Voorbeelden van gemakkelijke menu's: Rijst met kaas en ham of boter hamworst, sla custardpudding. Eenpansgerecht van aardappelen, bloemkool en knakworstjes yoghurt met bessen. Aardappelen, tomatensla, bief stuk chocoladevla. Stamppot met rauwe andijvie of stoofsla, gebakken ei gortpap. Dikke aardappelsoep met soep groenten en gehakt beschuit met vruchten of jam en vanille- vla. Sla van aardappelen en komkom mer, gebakken vis uit blik of nieuwe haring havermoutpap. UITSLAG OPINIE-ONDERZOEK NOG. Op 19 juni a.s. zal notaris E. Bennink Bolt via de televisie het door het Neder landse publiek gekozen voetbalelftal, dat op de Olympische Dag zal spelen, be kend maken. Eveneens zullen dan de winnaars van de 3 televisietoestellen worden aangewe zen. Ook zal de directeur van het N.O.C., Dr. W. van Zuil, een vraaggesprek heb ben met enkele van de gekozen spelers. Het N.O.C. wijst er in verband met de vele vragen nogmaals op, dat de sluiting van het opinie-onderzoek definitief is vastgesteld op 15 juni om 24: uur. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 en 10.30 uur Ds. Israël. Dijkeriioek. 10 uur Ds. Addink. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds. Hoog kamp. In beide diensten is de derde collecte bestemd voor de hulpbehoe vende kerken in de classis Deventer. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: ballpoint; ballpoint; wol len handschoen. Verloren: bruin lederen portemon- naie met inli.; damesportemonnaie; 'n kinderportemonnaie met inh.; gouden damespolshorloge; zwart lederen mo torhandschoen. Inlichtingen op het Groepsbureau der Rijkspolitie, Dorpsstr. 22, tel. 352. MET „ÏVASIE" NAAR UTRECHT De heer Herman Schoneveld, lid van de Landelijke Rijvereniging „Bergrui- ters" alhier, ontving van de organisato ren van de „Nationale Landbouwexpo- sitie", die van 25 t.m. 29 juni te Utrecht wordt gehouden, een uitnodiging tot deelname aan 'n groot springconcours, dat op vrijdag 28 juni en zaterdag 29 juni zal worden gehoduen. De heer Schoneveld zal met „Ivasie" o.a. uitkomen in het interprovinciaal springconcours en het jachteoncours. EERSTE PRIJS UITMUNTENDHEID. Onze plaatsgenoot, de heer H. J. Fransen, dirigent van de Muziekver, „Excelsior" te Dalfsen, behaalde op 2e Pinksterdag met zijn korps in de afd. Fanfare op het Nat. Fed. Concours te Vaassen in de afd. Uitmuntendheid een le prijs met 100 punten. WIE WORDT KAMPIOEN? - Zaterdag 8 juni werden de duiven van de postduivenvereniging ,De Berg- vliegers' te' Noyon (Fr.) gelost. Afstand 385 km. Er werd als volgt geconstateerd: 1 en 10 G. Steunenberg; 2 J. Schoneveld; 3 L. Gazan; 4 J. Schuppert"; 5 en 8 H. J. Aaftink; 6 en 9 G. Veldhuis; 7 C. Ree ves; 11 W. Aaftink. De door de firma H. J. Aaftink en Zoon beschikbaar gestelde beker werd gewonnen door de heer J. Schoneveld. De stand na zes vluchten is: 1. H. J. Aaftink 417,9 pt. 2. G. Veldhuis 391,9 3. L. Gazan 383,3 4. G. Steunenberg 236,3 5. J. Schuppert 228,9 7. C. W. Reeves 177,4 6. J. Schoneveld 221,6 8. W. Aaftink 174,8 9. H. Wans ink 34,6 10. Jan Haan 18,5 11. J. Paalman 18,4 Uit het bovenstaande blijkt, dat het puntenverschil in de kopgroep zeer ge ring is. De laatste vlucht van deze af deling „Vitesse" is op 22 juni. Wie zou kampioen worden? Vrijdag 14 juni werden de duiven ge lost de Chateauroux. Dit is een twee daagse vlucht. Afstand 697 km. Zaterdag 15 juni wordt er tevens een groep te St. Denis gelost. Deze beide vluchten behoren bij de afd. „Fond". Officiële publicaties GEVELD NAALDHOUT. De burgemeester der gemeente Hol ten brengt ter kennis van belangheb benden, dat ingevolge beschikking van de minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening het in deze gemeente is VERBODEN om tussen 15 mei en 1 augustus geveld naaldhout te laten lig gen of opgestapeld te houden. Van het in het voorgaande lid be doelde verbod wordt ontheffing ver leend voor wat betreft geveld naald hout, niet behorende tot de Pinus- soorten. Het verbod geldt niet voor wat betreft geheel ontschorst hout, geïm pregneerd hout, takkebossen, bonensta ken, hout dat in water ligt en bout, aan wezig op de plaatsen van gebruik. Verzoeken om gehele of gedeeltelijke ontheffing van het verbod kunnen wor den gericht tot de directeur van Staats bosbeheer te Utrecht. Overtreding van het verbod wordt ge straft met een hechtenis van ten hoog ste een maand of een geldboete van ten hoogste duizend gulden. Holten, 7 juni 1957. De burgemeester voornoemd, W. H. ENKELAAR. INENTING EN HERINENTING TEGEN POKKEN Burgemeester en wethouders van Hol ten maken bekend, dat op zaterdag 15 juni 1957, des voormiddags van 11 tot 12 uur in het gymnastieklokaal van de openbare ulo-school te Plolten en des namiddags precies 3 uur in een lokaal van de o.l. school te Dijkerhoek gelegen heid bestaat tot kosteloze inenting en herinenting tegen pokken. Belanghebbenden wordt er op gewe zen, dat ingevolge art. 1 der inentings- wet 1939, een kind vóór het bereiken van de leeftijd van 1 jaar tegen pokken moet worden ingeënt. Indien inenting niet heeft plaats gehad moet een onder tekende verklaring worden overgelegd, waaruit blijkt, waarom deze inenting achterwege is. gebleven. Voorts wordt belanghebbenden ver zocht het -trouwboekje of het geboorte bewijs mede te brengen, alsmede de in- entingskaart, welke bij de geboorte-aan gifte is uitgereikt. De aandacht wordt er op gevestigd, dat uitsluitend kinderen beneden de leeftijd van 2 jaar zullen worden ingeënt. Holten, 6 juni 1957. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, Burgemeester G. J. LANGENBARG, Secretaris. In een vijftal bij de Tweede Kamer ingediende wetsontwerpen wordt voor gesteld, ter compensatie van de huur verhoging, met drie procent te verho gen de uitkeringen ingevolge de onge vallenwet, de land- en tuinbouw-onge- vallenwet en de zee-ongevallenwet met de daarop verleende bijslagen, de inva- liditeits- en weduwenrenten ingevolge de invaliditeitswet met de daarop ver leende toeslagen, en de kinderbijslagen ingevolge de kinderbijslagwet, de kin derbijslagwet voor invaliditeits-, ouder- doms- en wezenrentetrekkers en de noodwet kinderbijslag kleine zelfstan digen. De kosten worden geraamd voor wat de ongevalsuitkeringen betreft voor '57 op f500.000 en voor '58 op f 1.000.000; invaliditeitswet f 690.000 voor 1957 en f 1.600.000 voor 1958; kinderbijslagwet f 13.500.000 per jaar; kinderbijslagwet voor invaliditeits-, ouderdoms- en we zenrentetrekkers f 800.000 per jaar; noodwet kinderbijslag kleine zelfstandi gen f 180.000 per jaar. De kinderbijslagen ingevolge de kin derbijslagwet worden gebracht: voor het eerste kind van 56 op 58 cent, voor het tweede en derde kind van 63 op 65 cent, voor het vierde en vijfde kind: van 88 op 91 cent, voor het zesde en volgen de kinderen van 99 op 102 ct. per dag. Voorgesteld wordt, de verhoging van deze kinderbijslagen op 1 juli te doen ingaan. Verder wordt voorgesteld met het oog op de loonsverhoging, die op 1 augustus zal ingaan en de thans voor gestelde verhoging van de kinderbijslag, het bedrag dat in een kwartaal gemid deld per dag moet worden verdiend om de volle kinderbijslag te kunnen ontvan- gen* te verhogen van f 5.40 tot f 5.60. TWEEDE KAMER AANVAARDDE HUURVOORSTELLEN NA SPANNENDE NACHT Met een grote meerderheid van stem men heeft de Tweede Kamer verleden week de huurvoorstellen van de rege ring aanvaard. Het wetsontwerp om de huren met 25 te verrhogen werd zelfs zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Al leen de fracties der S.G.P. en C.P.N. wensten geacht te worden te hebben tegengestemd. Het voorstel om de helft van de 25 huurverhoging te blok keren, is met 9444 stemmen goedge keurd. Voor stemden de K.V.P. (met uitzondering van negen leden), de P.v. d.A., C.P.N. en drie leden van de C.H.U. N.l. Jkvr. Wttwaal van Stoetwegen, en de heren Tilanus en Kikkert. De artikelsgewijze behandeling lever de nog succes op voor de K.V.P.- en P.v.d.A.-fracties. Een amendement van de heer Bommer (soc.) om de huur verhoging van bedrijfspanden te beperken tot 15 werd met 105-39 stemmen aangenomen. Tegen stemden bijna alle K.V.P.-ers en de heer Van Leeuwen (lib.). De heer Peters (K.V.P.) boekte het succes, dat de geblokkeerde gelden uiterlijk 31 december 1970 zul len worden vrijgegeven. Het belang van dit amendement is overigens min der groot dan het lijkt. Minister Hof- stra heeft n.l. verklaard er geen be zwaar tegen te hebben, dat deze "da tum in de wet wordt genoemd, want zo zeide hij, de -toekomstige wetgever zal niet schromen deze termijn zo no dig te veranderen. Daarvoor behoeft de regering, die in 1970 aan het be wind zal zijn, slechts een wijzigings- ontwerp in te dienen. Het amende ment van de heer Andries6en (K.V.P.) was van meer praktisch belang. Daar door is bepaald, dat de helft van de huurverhoging niet geblokkeerd zal worden per woning, doch per eigenaar. De eigenaar van meer dan één woning krijgt dus één geblokkeerd tegoed, waaruit hij dan zijn eigendom kan ver beteren. Dit amendement werd door mi nister Witte aangenomen. Uit deze stemmingen zou kunnen worden opgemaakt, dat dit huurdebat vrij tam is verlopen. Niets -is echter minder waar. De regering was van meet af aan van een ruime Kamermeerder heid verzekerd. Het was alleen maar de vraag hoe de a.r.-fractie haar stand punt zou bepalen. Zoals we verleden week reeds schreven deed deze fractie haar best het de a.r.-ministers Zijlstra en Algera niet al te moeilijk te maken. Zij was tegen de blokkering, maar uitsluitend op strikt zakelijke basis. Een principi eel verweer tegen deze onderwerpen, we hebben daar eveneens reeds eerder op gewezen, zou voor de a.r.-ministers onaanvaardbaar zijn geweest. De spanning in het debat bereikte echter toch een hoogtepunt toen de a.r.- fractievoorzitter, de heer Bruins Slot, vrij ongelukkig reageerde opeen vraag van de socialistische fractievoorzitter, de heer Burger. De heer Bruins Slot had betoogd, dat hij noch moreel, noch for meel aan" het program van dit extra parlementaire kabinet was gebonden. De heer Burger vroeg daarop, waarom de voormalige fractieleider dr. Schouten zich in 1952 wel' gebonden achtte aan het program van het extra-parlemen taire kabinet dat toen optrad. Het ant woord was duidelijk. De heer Bruins Slot zeide: omdat de heer Schouten in 1952 wel behoefte had aan enige bin ding met het kabinet en wij thans niet. Dat was voor minister Zijlstra niet prettig. Temeer niet, omdat het kabi net van 1952 praktisch hetzelfde vier- partijen kabinet is als waarin hij nu zitting heeft. Het gevolg van deze opmerking was in ieder geval, dat de debatten werden geschorst. De a.r.-minister van econo mische zaken, pirof. Zijlstra, had geen zin om direct te antwoorden. Hij wilde een nachtje over deze opmerking sla pen. Eerst later is bekend geworden, dat deze nacht en de volgende ochtend is gebruikt voor een intensief politiek overleg. Er is een gesprek geweest tussen minister Zijlstra en de heer Bruins Slot. Misschien dat de geschie denis zal leren wat precies de aard van dat gesprek is geweest. Een feit ds echter, dat de a.r.-lijsttrekker de volgende middag met een verklaring is gekomen, die voor de a.r.-kamerfractie beslist niet aangenaam was. In deze verklaring wordt gezegd, dat de a.r.- fractie tijdens de kabinetsformatie de blokkeringsgedachte heeft aanvaard. Daartegen konden dus uiteraard geen principiële bezwaren worden ingebracht. De zakelijke be zwaren, die tegen het economisch be leid konden worden ingebracht (zij hielden verband met het prijsbeleid) zijn weerlegd, zo concludeerde de mi nister van economische zaken. En daar uit trok hij de conclusie, dat de minis ters Zijlstra en Algera niet hebben ge dwaald (en dat is ook nü gebleken, zo zeide deze bewindsman met nadruk) toen zij in dit kabinet zitting gingen nemen. Op dat moment had de a.r.- Tweede Kamer-fractie het lot van het nood-kabinet Drees in de hand. Zij be hoefde maar te zeggen, dat, achteraf bezien, deze ministers toch gedwaald hadden en het kabinet was verdwenen. Maar de verklaring werd stilzwijgend geaccepteerd en daarmede verdween na een opwindende nacht alle spanning uit het debat. Men zal ongetwijfeld moeten toegeven dat de ministers deze ontwerpen met 'n keur van argumenten hebben verd; digd. Dat was ongetwijfeld uitstekeD werk. Minister Witt verdedigde de blokkering principle, door er op te wijzen, dat er geen sprai is van aantasting van het eigendon De huiseigenaar krijgt het geblokkee; de geld later met rente terug. Bovendie is er geen bestedingsplicht, zoals aat vankelijk de bedoeling was, maar b stedingsdrang. Dit laatste vond de lx windsman noodzakelijk, omdat er i veel mankeert aan de bereidheid de huiseigenaars om hun woningen verbeteren. Als de huurprijzen vrij zoi den zijn, zouden de huizen wel verb, terd worden, aldus minister Witte. Da speelt n.l. de concurrentie een rol. Maaf1 va: nu er sinds 12 jaren de huren in d hand worden gehouden, is het noodzi kelijk de woningverbetering te stimuli ren. Daarvoor is de blokkering een middel. Nad; flimli I.R.P. [kt, i d allen goejti Minister Zijlstee zeide, dat de huurverhoging van 25 geen al te ongustige gevolgen voor prijzen zal-hebben. Rust in de lonen de prijzen is echter ook nog het part dn 1958. Zo alleen kunnen de gevolge, van de overspannen hoogconj.unctuti E opgevangen worden. Hij deed de verheugende mededelinj Jj dat de prijzen de neiging krijgen om! gaan dalen en dat de prijsstabilisatie politiek onverzwakt zal worden voor! gezet, met toestemming van de werk gevers en de werknemers. Nog even onstond er enige beroerin in 's-lands vergaderzaal toen het amen dement van de negen C.H.-mannen de huurverhoging te beperken tot 12)4flj percent onaanvaardbaar werd verklaart niettegenstaande dit dreigement (hel geen betekent, .dat de regering aftreed als zo'n amendement wordt aangeno men) stemden de a.r., enige k.v.p.-er enhet merendeel der c.h. toch voor di wijzigingsvoorstel. Maar na de schok1 kende gebeurtenissen van de voorbij nacht maakte men zich daarover niet a te veel zorgen meer. Het nood-kabine Drees was voorlopig weer gered. He stond reeds direct voor een nieuw bleem toen minister Algeramoest duidelijk maken, waarom de regerin; geen medewerking verleent aan het gra ven van de IJtunnel. De interpellatie van de heer Posthumus (soc.) was onge twijfeld een kolfje naar de hand v; duizenden Amsterdammers. leune: iting arzeli iden. lening I estelc e ehoor 'o:|ekke dan lauwe aaakt :uin oor b enrna de pi :chte: lgeri; ,n d' iml: Zon< artijfc reding eurer eei de igerii g ge' egerii :eft laar iiding iele I Voo Op zevenjarige leeftijd heeft men zijn halve leven al achter de rug. Een. minuut is op het horloge een minuut, 'n uur is een uur; dit geldt overal en altijd en er valt niet aan te tomen. Toch is het begrip tijd zeer betrekkelijk en daar zal bijv. een bioloog u 'n duidelijk beeld van kunnen geven. Voor een eendagsvlieg je, dat in een bestek van enkele uren zijn ge hele leven leeft van geboorte tot wasdom en dood, betekent een uur iets geheel anders dan voor een be paald soort schildpad, die een leef tijd van ver over de honderd jaar kan bereiken. Voor de schildpad is een uur een druppel in de oceaan des tjjds, maar voor het vliegje is het een heel groot deel van zijn le ven. Dat tijd zo betrekkelijk is, weten we eigenlijk allen uit ervaring. Tien minu ten wachten op de uitslag van een exa men kan langer duren dan een uur sa menzijn op een gezellig feestje, kort om, alles wat onaangenaam is, ver traagt de tijd, terwijl alles wat aanjge- naam is, de tijd doet vliegen. Zo is de tijd ook zo betrekkelijk voor de jeugd. Een jongen of meisje van tien weet zich nog vele jaren voor de boeg. Tien jaar is een zee van tijd, maar een grijsaard van zeventig ziet in een de cennium een korte tijd. Het betekent voor hem slechts een herinnering, ter wijl het voor de jeugdige een geheel leven betekent. Iedereen zal zich uit zijn jeugd nog herinneren wat het betekende om een maand vakantie te krijgen. Het leek 'rr ontzaglijke tijd, waaraan schier geen einde scheen te komen. Volwassenen lachen om een maand, het is slechts 'n korte periode. En aan het einde van het jaar zeggen we: „Wat is het jaar toch vlug gegaan. Alweer een jaar voorbij!" Voor het kind is 't wachten op de vol gende verjaardag een bijna onoverzien bare periode, waaraan geen eind komt... GEVOLGEN. Doordat een uur voor een on volwas sene zo lang lijkt, ligt hier ook de ver klaring van het jeugdig ongeduld. Het kind is toch al actief en vol daden drang en daarom is wachten, waarbij de tijd extra lang lijkt, een verschrik kelijke kwelling. Ouderen, die geduld hebben leren oefenen en voor wie bo vendien de tijd ogenschijnlijk sneller verloopt, zullen gemakkelijker wachten. Hetzelfde verschijnsel treft men in 't groot aan bij de volkeren van de we reld. Jonge volkeren zijn ongeduldig en willen snel opschieten, terwijl ouderen niet zo'n haast hebben en in langere tijdperken denken. Het verschil is reeds duidelijk bemerkbaar bij Amerikanen, Europeanen en Aziaten. De doorsnee Amerikaan heeft altijd haast en is on geduldig, terwijl de gemiddelde Euro peaan aanmerkelijk rustiger werkt en de oosterling alle zaken de tijd geeft zonder zich ooit te vermoeien. Het feit, dat de jeugd de tijd veel langer voorkomt, heeft merkwaardige gevolgen. Er zit een bepaalde verhouw- ding in. Eén dier gevolgen is, dat de jeugd sneller leert. Iets, waarvoor een volwassene een uur nodig heeft, leert een kind in tien minuten. Wij zijn neigd hierover versteld te staan en te menen, dat uit zo'n kind iets bizondeïs kan groeien, maar we dienen te beden ken, dat dit een normaal verschijnsel ai is. Aan de andere kant staat hier te genover, dat een kind zich slechts zeer kort kan concentreren en zich niet zo lang in één onderwerp kan verdiepen. Daarom is het wel nodig, dat ze zo ge makkelijk leren, want anders zouden ze beslist niet in staat zijn zich alles ij enkele jaren eigen te maken, wat voor het leven noodzakelijk is. AFWISSELING NODIG Deskundigen berekenden, dat devil jaren, die liggen tussen het derde e zevende levensjaar voor een kind ever lang duren als vijftien jaren voor een volwassene. Hieruit kunnen wij dus een voudig berekenen hoe lang vooreeajaeeft kind een schooldag duurt, ongeveer keer zo lang als voor de onderwijzer, Om tot een effectief leren te komen, is het daarom ook belangrijk de lessen kort te houden en veel afwisseling te brengen. Hoeveel een kind in de eerste pe riode van zijn leven leert, is won-, derlijk. In de eerste zeven jaar van zijn leven leert het kind net zoveel als in zijn gehele verdere leven, zo veel nieuwe dingen ontdekt het en leert het. Vandaar dat men uit het oogpunt der ervaring mag zeggen, dat een zevenjarige al zijn halve leven achter de rug heeft. Wat de schijnbare tijd betreft, komt dit ook ongeveer uit. Deze snelle ontwikkeling neemt in soort reeksvorm af en eindigt ongeveer op vijftienjarige leeftijd, dan krijgt ook 't tijdgevoel enige vaste maat. De ont wikkeling van de intelligentie houdt dan op gelijk met de groei. Natuurlijk is er nog veel bij te leren, maar de geestelijke ontwikkeling is in de mees te gevallen af. De tijd schrijdt dan voort, maar in een ander tempo steeds zal ze ons in een andere ge daante tegemoet komen, al naar wij ouder worden. KARDINAAL WYSZINSKI primaat van Polen, die bij zijn bezoek aan Rome door Paus Pius XII tot kardinaal gewijd werd. racht rijver ilen esult< Hoe int in h al zij renw egeri eperl !e op' het srmf deuw lande idjn h ring le se iegrii !hr.-d' neer iver e an ee lanke [ekrej :isten rertrc iat hi tan, z: Kas ninisl cl itemd >ver !oli. 'an' z 'an 1 he' 'reder Kaar e vir tiaar aodigi tegeni nier zitten meest ook n boude verkic triezin »ord< Pranl ogen! zoals ievie:

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 2