D (XL*M+~afdeling start met ziektekostenverzekering In blijde Verwachting Autobustocht V.V.V. AGENDA BURGERLIJKE STAND Op spannende dagen i'o. 24. Jaargang 9. ZATERDAG 15 JUNI 1957. Verschijnt elke zaterdag. n, gaa: schijn HOLTENS NIEUWSBLAD HAAF,[jg abonnementsprijs van dit blad bedraagt 1.35 p. kwartaal Uitgave van de Stichting ,£Loltens Nieuwsblad" to Holten. Telef. E 5483 - 234 Adv.-prijs115 m.m. (d contant) f2.Iedere m.m.meerf 0.07 genou •d: 150 is 1265 e kwa kwali kwali slacht In de vrijdag van de vorige week in ïn v Stationskoffiehuis van de heer M. xken. ïalfsterman gehouden buitengewone le- raskat Jenvergadering van de afdeling der >tuk;2i).L.M. is besloten tot oprichting van ziektekostenverzekering voor' de le- 3^''ilen der afdeling. In de eerstvolgende vergadering van iit onderdeel zal een bestuur worden ge kozen, waarin twee leden van het afde- ingsbestuur zitting zullen hebben. De vergadering stond onder leiding van afdelingsvoorzitter, de heer J. H. Sprokkereef, die er zijn vreugde over uitsprak, dat er' ondanks de afloop van vergaderperiode, zoveel, leden aan wezig waren. Het aantal na de vorige vergadering jntvangen voorlopige opgaven was zo jroot, dat het bestuur' niet durfde na te platen zo spoedig mogelyk deze oprich tingsvergadering bijeen te roepen, temeer daar er een behoorlijke groep niet-ver- 35,- tot i f 4,5 3d iets jvende l kalm n. edeljjk s gro- leel i prij- s gro- srloop zekerden onder was. >6 ;sman- 955/56 zijn, l, die omen, tot de e ge- *kken. weg- her- >ege- Drmd /eld- - ge- ge- gol- buis. gens ijl ze van oen. )los- den leti- ttyd 'EN. zo'n grij- ten, ma- ■eed dan rie- iing ?er- de kan in tro- die ren ;en, 100 ian De heer Sprokkereef heette in het bi zonder welkom de verzekerings-deskun- dige van het hoofdbestuur der O.L.M., de heer J. Gunst, en de secretaris-admini strateur van de ziektekostenverzekering der afdeling Enschede, de heer E. J. Snuverink. Op verzoek van de voorzitter gaf deze laatste een overzicht hoe de verzekering in Enschede tot stand is gekomen en welke verstrekkingen daar worden ge geven. De heer Snuverink vertelde, dat men daar tot de gedachte gekomen was deze zaak in eigen hand te nemen en op 1 oktober 1955 was gestart. De ziektekostenverzekering is nog een jong terrein voor de landbouworganisa ties. Zij omvat een breed gebied, dat enerzijds beheerst wordt door de zieken fondsen en anderzijds door de particuliere verzekeringen. Spreker gaf een kort overzicht van de verstrekkingen, waarop de leden zijner afdeling recht hebben. Deze zijn: le. Volledige vergoeding van de huis artsen en medicijnen. Van deze kosten komen echter f 25.per persoon per jaar voor eigen rekening. 2e. Volledige specialitische hulp, over het gehele terrein der geneeskunde, met een maximum van anderhalf maal het Rijksverzekeringsbanktarief. 3e. Volledige vergoeding van de kos ten van opname in een ziekenhuis of sa natorium. Deze laatste kosten worden herverzekerd. De premie was nog al verschillend, maar bedraagt momenteel f 1.04 per per soon per week. Kinderen beneden 16 jaar betalen de halve contributie. De afdeling heeft thans 400 gezinnen, tellende 1600 verzekerden. Kosten van revalidatie worden volledig vergoed, omdat men dit voor het her stel b.v. van kinderen dringend noodza kelijk acht. Aan het fonds is een medisch adviseur verbonden, die het bestuur adviseert in medische aangelegenheden. Naar aanleiding van deze uiteenzet ting van de heer Snuverink verklaarde de voorzitter, dat men ook in Holten zal moeten beschikken over een minimum aantal leden. Dit aantal is, zo verklaar de de heer Sprokkereef later, door het bestuur bepaald op 50, dat is ongeveer 200 verzekerden. Er moet een afzonderlijk bestuur ko men, dat de start gaat verzorgen, en wij hebben daarbij de propaganda nodig van de leden, aldus spreker. Beide doktoren staan zeer sympathiek tegenover de op te richten verzekering en hebben hun volledige medewerking toegezegd. Een van hen zou als medisch adviseur kunnen optreden. De premie. Naar aanleiding van vragen uit de ver gadering omtrent de hoogte der premiën, verklaarde de heer Sprokkereef, dat deze zeer verschillend liggen. Enschede ligt door de stedelijke oriëntatie met be trekking tot de specialisten aan de top. Zenderen en Delden zijn lager. Het blijft een variërende premie, maar het bestuur zou willen streven naar een vaste premie. Dit werkt rustiger. Het zou de premie willen stellen op f 1.per week per persoon boven 16 jaar en voor kinderen op f 0.50 per week. Wij hebben gezegd, aldus spreker, la ten we beginnen met een premie, die ver antwoord is. In verband met een aantal vragen over de kosten geeft de heer Snuverink een overzicht hoe de kosten zich gedra gen ten opzichte van de leeftijd der ver zekerden. De kostenstijging komt bij 45 jaar. Voor 65-jarigen maken zij niet veel verschil. De leden moeten met elkaar de nood zakelijke premie opbrengen. In Enschede worden ieder kwartaal de kosten vast gesteld. Spreker adviseert om bij de op richting de leden een bedrag te laten storten, na afloop van een kwartaal kan men dan de werkelijk noodzakelijke pre mie vaststellen. Op een vraag of de boekhouder een betaald iemand zal zijn, antwoordt de voorzitter, dat dit een bijbetrekking kan zijn. De secretaris, de heer J. H. Veneklaas Slots, wijst er op, dat andere afdelingen door de ziektekostenverzekering reeds nieuwe leden hebben ingeschreven. De heer Gunst zegt, dat geregeerd kan worden middels de statuten en het huis houdelijk reglement van een andere af deling. Het hoofdbestuur is bezig model statuten en huishoudelijk reglement te creëren, maar dit vraagt nog enige tijd. De heer Snuverink merkt nog op, dat men over het algemeen niet vraagt naar de statuten, maar wel waarvoor men ver zekerd is. Geen tandheelkundige hulp. Nadat nog gesproken is over de wen selijkheid van een variërende of een vaste premie, waarbij de heer Gunst adviseert te streven naar een vaste premie, komt de vraag aan de orde of het niet wen selijk is ook de tandheelkundige hulp onder de verzekering te brengen. Door de 'schooltandverzorging krijgen de kin deren reeds vroeg een tandheelkundige verzorging en de vragensteller is bang, dat straks 50 van de kinderen daar niet mee door zal gaan, hetgeen zeer te betreuren zou zijn. De heer Gunst acht het verstandig geen tandheelkundige hulp op te nemen, omdat de kans bestaat, dat men hier enorme hoge kosten mee krijgt. De voorzitter deelt nog mede, dat de inning der premiën via de boerenleen bank zou kunnen geschieden en dat* het wenselijk is zo spoedig mogelijk te be ginnen. Hij acht 50 leden of gemiddeld 200 verzekerden een behoorlijk draagvlak. Door enkele aanwezigen wordt er op gewezen, dat in een vorige vergadering lagere premies zijn genoemd; men vindt de voorgestelde premie nog al hoog. De voorzitter zegt dat de hoogte der premie beter in de komende ledenverga dering kan worden vastgesteld, terwijl de heer Gunst nog opmerkt, dat het struisvogelpolitiek zou zijn om met een premie van f 20.per jaar te beginnen. Navordering van premie zou geen goede indruk naar buiten maken. Er zal een administratieve figuur moeten worden gezocht, die de mensen helpt om de particuliere verzekeringen op te zeggen. Die hieraan nog vast zit kan wel lid worden, maar behoeft niet eerder premie te betalen, dan nadat deze verzekering is afgelopen. De secretaris noteert inmiddels de le den,, welke tot de verzekering wensen toe te treden. Besloten wordt, dat de intekenlijst tot 20 juni in het Stationskoffiehuis ter te kening zal worden neergelegd. In de eerstvolgende ledenvergadering zal een voorlopig bestuur \yorden geko zen. Hierin zullen twee leden van het afdelingsbestuur zitting nemen, t.w. de heren J. H. Veneklaas Slots en G. Ren- sen. Nadat de voorzitter de heren Gunst en Snuverink heeft bedankt voor hun komst naar Holten, wenst eerstgenoemde de afdeling veel succes en een gezonde ziek tekostenverzekering toe. VOOR HELLENDOORN De door de vrouwenverenigingen in onze gemeente gehouden collecte ten bate van 't Sanatorium te Hellendoorn, heeft de som van f393,12 opgebracht. Het bedrag zal worden bestemd voor de uitbreiding van de kinderafdeling. SCHOOLFEEST DORPSSCHOOL In de berichtgeving over het te hou den schoolfeest in augustus is, aan gaande de optocht, helaas door 'n mis- opvatting een onjuistheid geslopen. In het verleden werden de kinderspelen alleen des namiddags- gehouden op het feestterrein, waarbij de draaimolen een begerenswaardige attractie voor de jeugd vormde. Het vorig jaar werd 'n proef genomen met een andere dagin deling, door van 10-12 en van 2-4.30 uur op het terrein te zyn. De grote op tocht, die vaak ruim twee uur in be slag nam, moest daardoor vervallen. Een en ander is de vorige keer goed bevallen, zodat de feestcommissie be sloot dit jaar het feest op ongeveer ge lijke wjjze te organiseren. Zo heet het Doktersboek met êlle raad voor Moeder en Baby. Gratis bij de Babyderm Super-Babyset, waarin poeder - zalf - olie zeep - shampoo, f 5.90. Weten Is gerust zijn. Bij voldoende deelname zal de V.V.V. op woensdag 19 juni a.s. des middags 2.30 uur een autobustocht arrangeren door de mooiste delen van de Holter- berg. De kosten bedragen pl.m. 1.per persoon. Men wordt verzocht zich zo vroeg mogelijk op te geven bij het in formatiebureau van de V.V.V., dat thans weer gevestigd is in de serre van café Maats (tel. 373). De tocht zal geschieden met een com fortabele touringcar van de O.A.D. met geluidsinstallatie, zodat door het begelei dend bestuurslid een explicatie kan wor den gegeven van de bijzonderheden in het landschap. Er zal een korte wande ling aan deze tocht verbonden zijn, door een landschap met prachtige panorama's. Verwezen wordt naar het verslag van de vorige tocht in dit nummer. V.V.V.-KANTOOR VERPLAATST Aangezien de serre van café Maats meer ruimte biedt voor het ontvangen van de zomergasten, die informaties ko men inwinnen, is het V.V.V.-kantoor, dat enkele maanden was ondergebracht in het voormalig kantoortje van het Ziekenfonds, thans naar genoemde serre verplaatst. Het telefoonnummer is 373. OPGAVE INKOMEN AAN HET ZIEKENFONDS Het Algemeen Ziekenfonds „D.O.Z. van 1860" te Deventer heeft onlangs aan al zijn vrijwilligverzekerden, dus ook aan de Holtense vrijwillig verze kerden, een circulaire met invulformu- lier gezonden, met het vei'zoek op dit formulier door middel -van enkele door halingen op te geven in welke inko mensgroep zij vallen. Tussen de Ziekenfondsenorganisaties in Nederland en de organisaties der me dewerkers (artsen, apothekers en tand artsen) is n.l. overeengekomen, dat de ziekenfondsen geen vrijwillig verzeker den boven de inkomensgrens van 6000, de loongrens van de verplicht verze kerden, zullen opnemen en dat zij daar op een doeltreffende controle zullen uitoefenen. De loongrens voor de verplicht ver zekerden is inmiddels verhoogd tot 6900 en er worden onderhandelingen gevoerd om dit bedrag ook als inko mensgrens voor de vrijwillig verzeker den in te voeren.. De grens van 6tó0, die momenteel nog van toepassing is, mag voor ieder kind beneden 16 jaar en voor die kin deren tussen 16 en 27 jaar, die een in richting voor dagonderwijs bezoeken of tengevolge van ziekte of gebreken blij vend buiten staat zijn normale arbeid te verrichten, worden verhoogd met 175.—. Teneinde aan de gemaakte afspraken te kunnen voldoen moet het Deventer fonds dus alle toegezonden formulieren weer terug ontvangen van de leden. Dit is tot nu toe nog niet geheel het geval, zodat het in een advertentie in dit nummer de nalatigen er op wijst, dat de verklaring betreffende het inko men alsnog vóór 20 juni a.s. moet wor den ingezonden. Niet inlevering heeft tot gevolg, dat het fondsbestuur genoodzaakt is, het lid maatschap per 30 juni a.s. als geëindigd te beschouwen. Dit risico mag niemand lopen, zodat wij belanghebbenden ernstig in overwe ging geven de verklaring zo spoedig mo gelijk in de bijgesloten enveloppe aan de administratie van het ziekenfonds, Brink 40 te Deventer, te zenden, of aan bode Schuppert mee te geven. Men behoeft op de verklaring niet 't inkomen te vermelden, maar slechts door te halen de inkomensgroepen waar men niet in valt. Worden alle groepen doorgehaald, dan blijkt daaruit automa tisch, dat men een inkomen heeft boven de 6900.plus eventueel zoveel maal 175 gulden als men kinderen beneden de 16 jaar te zijnen laste heeft. Voor deze personen bestaat gelegen heid om in het Nezifo-fonds over te gaan. Loopt het inkomen eventueel te rug dan kan men zo weer in het fonds voor de vrijwillig verzekerden over gaan. Vooral bij pensionering is dit zeer belangrijk. AUTOBUSTOCHTEN V.V.V. In verband met het feit, dat na cfe Pinksterdagen nog vele zomergasten zijn blijven vertoeven in hotels, pen sions en zomerhuisjes, organiseerde de V.V.V. woensdagavond een avónd-bus- tocht over de Holterberg en omgeving, welke werd voorbereid door de admi nistrateur, de heer G. H. Kers. Een veertigtal vreemdelingen maakte van deze gelegenheid gebruik om met een comfortabele touringcar van de OAD deze aardige tocht mee te maken, waarbij een der bestuursleden van de V.V.V., de heer Beijers, een explicatie gaf van de verschillende bezienswaar digheden. Het buitengewoon heldere weer was de oorzaak, dat de deelnemers volop konden genieten van de unieke verge zichten, die hen o.a. bij Haarle en Nij- verdal geboden werden, waarbij men de electriciteitscentrale Harculo bij Zwolle en de torens en schoorstenen van Almelo duidelijk kon onderschei den. Er werd verder een aardige wan deling gemaakt over de terreinen van het Staatsbosbeheer nabij de Diepe Hel. De deelnemers waren dan ook zeer vol daan over deze tocht, die bij voldoende deelname wekelijks herhaald wordt. KWITANTIES AFD. HOLTEN NED. ROODE KRUIS Na een periode van geringe activiteit gaat de afdeling Holten van het Ned. Roode Kruis, die onlangs een vernieuwd bestuur gekregen heeft, de zaken wat beter aanpakken. Het Roode Kruis vervult naast zijn oorlogstaak, zoveel belangrijke vredes taken, dat het dringend nodig is, dat er in iedere plaats een actieve afdeling is. Deze taken zijn: bloedtransfusiedienst, internationale hulpverlening, bloedplas- ma-actie, hulpverlening bij rampen, zie- kenvervoer, hulpposten langs de wegen, boottochten voor invaliden, lectuurvoor ziening voor zieken, trombosedienst, hoornvliesoverbrenging, mo;edermelk- voorziening, opsporing vermisten, been transplantaties, enz. enz. Willen de plaatselijke afdelingen dit werk mede helpen ondersteunen, dan is een gezonde financiële basis noodzake lijk. In verband hiex-mede gaan de volgen de week voor het eerst sedert enkele jaren de kwitanties weer uit voor het lidmaatschap. Zij zullen de leden, die nog ingeschreven stonden, worden aan geboden door de heer H. Bosman, oud besteller der P.T.T. Gaarne wekken wij alle ingezetenen op lid te worden van het Ned. Roode Ki'uis. De minimumcontributie bedraagt 1.per jaar. Wie geen kwitantie krijgt aangeboden kan zich alsnog opgeven bij de heer Bosman of bij de penningmeester dei- afdeling, de heer J. A. Broekhuizen, Dorpsstraat 22. De jaarlijkse inzameling is voor Hol ten uitgesteld tot de tweede helft van juli. GROEPVAARDIGHEIDSDIPLOlVIA's B.B. UITGEREIKT Als afsluiting van het seizoen '56/57 werd donderdagavond in Amicitia voor al de leden van de Bescherming Be volking, waarbij ook de dames van de provinciale commandopost aanwezig wa ren, een bindingsavond gehouden. Alvorens de burgemeester deze avond opende, werd allen een kopje koffie aangeboden. In zijn openingswoord deed mr. Enklaar uitkomen, dat hij deze avond niet als een officiële vergadering zag, maar als een samenkomst van huur lieden. Deze avond is er om allen eens nauwer met elkaar in contact te bren gen. Als er een geheel jaar druk ge oefend is komt de vrijwilligers ook wel een ontspanningsavond toe. Hij consta teerde, dat ieder in de B.B. zijn plicht heeft gedaan en was zeer tevreden over de resultaten in onze gemeente. Na dit openingswoord ging hij over tot de uitreiking van de groepsvaardig- heidsdiploma's. De blokploegen van Hol ten zijn de eerste in de kring 5 Over ijssel, die deze diploma's in hun bezit hebben. De gi-oep Ommen van kx-ing 3 is door de Holtense B.B.-ers juist met 'n neus lengte geslagen. Wat het vaardigheids diploma betreft slaat Holten dus een zeer goed figuur. Aan de leden van de blokploegen, welke deze avond niet aanwezig konden zijn, zal het diploma door het H Z.B., de heer G. H. Kers, thuis bezorgd wor den. Vervolgens nam de heer Van Dijken, ki-inghoofd van Overijssel 5 te Rijssen het woord. Hij wees er op, dat het goed gaat met de B.B. in Holten. In hot begin van het jaar heeft de heer Bal bedankt als Z.H.B. Volgens de heer Van Dijken heeft de heer Bal ontzaggelijk veel gedaan voor de B.B. en wij zijn hem, en ik in het bijzonder, aldus spreker, daarvoor dan ook zeer veel dank verschuldigd. Dat het groepvaardigheidsdiploma werd behaald door de leden van de blokploegen is z.i. wel een bewijs, dat de B.B. in Holten zeer actief is. Ook de afdeling brandweer wilde spr. alle lof toezwaaien. Dat deze wel ver diend is bleek vei'leden jaar wel met de grote oefening. Wat de werving betreft, op een enkele uitzondering na geeft dit hier geen moeilijkheden. Dit is juist zo px-ettig, omdatdit van andere gemeenten nog niet gezegd kan worden. Na de woorden van de heer Van Dijken werden enkele films gedraaid, o.a. „Feest in Genève" en „Het ontstaan van de Rhóne", welke werden aange boden door het Zwitsers Verkeersbu reau. Het wai-en mooie films die bij de aanwezigen zeer in de smaak vielen. Na de pauze, waarin 'n tractatie volg de, werden nog een tekenfilmpje en de rolprent over de reis van het Koninklijk Paar naar de West vertoond. Met een „wel thuis" sloot de burge meester deze zeer geslaagde bindings avond. Maandag 17 juni t.m. 22 juni: Vakantie schoenwinkel H. J. Oolbekkink, Oran jestraat 80. Maandag 17 juni t.m. zaterdag 22 juni: Firma H. Haan, Oranjestraat, wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 17 juni, 8 uur: Ledenvergade ring van de Holtense Handelsvereni ging in Hotel Vosman. Zeer belangrijke besprekingen over zomerprogramma enz. Maandag 17 juni, 7.30 uur: Vergadering Jonge Kerk in Irene. Inleider de heer Meilink. Dinsdag 18 juni: De Plattelandsvrouwen afd. Holten worden om 12.30 uur bij Kampeerboerderij „Zomervreugde" van Mej. Wegstapel verwacht in verband bezoek afd. Wageningen. Zaterdag 22 juni van 35 uur: Gelegen heid tot bezichtiging van het nieuwe Sint Jozef Ziekenhuis te Deventer. Geboren: Hendrika Harmina, dv H. Rensen en H. Schooien, Espelo 53. Janna Hendrika, dv D. Tuitert en J. H. Bekkernens, Oranjestraat 44. Her man, zv G. J. Paalman en M. J. Vos man, Borkeld 55. Angelieke Louise, dv D. W. A. van den Oudenaller en L. C. W. Mailuhu, Look 19, geb. te Deven ter. Ondertrouwd: H. Bronsvoort, 28 jr., Hengelo (O.) en A. M. Sigger, 24 jaar, Holten. J. Haan, 31 jr. en G. J. Ho- genkamp, 30 jr.. beiden te Holten. Gehuwd: J. A. Paalman, 22 jaar en J. Haverslag, 24 jr., beiden te Holten. T. J. van Dooren, 35 jr., 's-Graven- hage en W. A. F. Holterman, 24 jaar, Holten. BEVOLKING: Ingekomen: D. Harting van O. W. en Mid Beers naar Beuseberg 37. G. Broekhuis van Amsterdam naar Beu seberg 53. H. Kampman van Hellen doorn naar Tuinstraat 7. Vertrokken: W. A. F. Holterman van Dorpsstraat 4 naar 's-Gravenhage. in staat blijven tot fris geordend denken en beheerst optreden Hiifthardfc's Zenuwtafeïetten KERKELIJKE VERKIEZING Ter voorziening in de vacatures, ont staan wegens aftreden van de heren H. Hulsman en G. J. Stam, zijn voor de verkiezing van twee ouderlingen dooi de kerkeraad der Geref. kerk kandi daat gesteld de heren Joh. Aanstoot, G. J. Ekkelkamp, E. Limbeek en J. Lou- werse. De stemming waaraan ook door de vrouwelijke lidmaten mag wor den deelgenomen zal plaats hebben op zondag 16 juni na de middagdienst. CONCOURS HIPPIQUE IN BATHMEN Eerste prijzen voor „Bergruiters". Succesvol optreden van de Ponyclub. De leden van de landelijke rijvereni- ging .Bergruiters" hebben Pinkster maandag op het concours hippique van de L.R. „Bathmen" te Bathmen prach tige succesen behaald. Uitslagen Dressuurproef voor achttallen: 1. L.R. „Bergruiters", 138.5 punten, 2. L.R. „Markelo", 138 punten. Equipe springen: 1. L.R. „Bergruiters I" (H. Schoneveld met „Ivasie", L. B. Bronsvoort met „Honduro" en H. Jansen met Pa rel"). 3. L.R. „Bergruiters II" (T. Beldman Sr. met „Amigo", T. Beldman Jr. met „Ivonne" en M. Bolink met „Lyda"). Individuele dressuur Klasse B: Ring I: 1. T. Beldman Sr. met „Amigo". Ring H: 1. H. Beldman met „Domino", 2. L. B. Bronsvoort met „Honduro". Dressuur Klasse L: 1. H. Beldman met „Dollarprins", 2. H. J. Meijer, Markelo, met „Diana", 3. J. Struik met „Henny". i Springen Klasse B: 1. T. Beldman met „Ivonne" (55 cec.). L. B. Bronsvoort maakte met „Hondu ro" een tijd van 57.2 sec., doch een klein foutje kostte hem de 2e plaats. Springen Klasse L: 1. T. Beldman Sr. met „Amigo", 3. H. Schoneveld met „Ivasie". Aan het concours werd deelgenomen door de landelijke rijverenigingen te Bathmen, Holten, Markelo, Laren (G.), Olst, Diepenveen en Hellendoorn. Ook de jongens en meisjes van de Berg- ruiters-ponyclub maakten in Bathmen een zeer goede beurt. Hun optreden werd buitengewoon gewaardeerd en de jongelui oogstten vele malen een daverend ap plaus.

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 1