I Vier jaardag van HM. de Koningin op Soestdijk Actie „Toverbal" voor de Hongaarse Jongeren Twee Gouden Echtparen SPORT BESTELT DUS SPOEDIG UW TOVERBALLEN in blijde Verwachting Honden met Uamea-Geiei VEILIG VERKEER HOLTENSE AFGEVAARDIGDEN DEFILEERDEN VOOR ONZE KONINGIN Aan de hulde-manif«statie, die dit jaar plaats vond voor Hare Majesteit Koningin Juliana en het Koninklijk G e zin op het Paleis Soestdijk, namen als vertegenwoordigers van onze gemeen te depl mej. W. E. Wolters en de heer Js. Beldman, afgevaardigden der bei de Oranjeverenigingen. Hetgeen men daar meemaakte, gaf de heer Beldman de volgende dichter lijke ontboezeming in de pen, die wij - hoewel niet onberispelijk van stijl en maat onze lezers toch niet willen onthouden: In der schemer ochtendgloren, Werd de nieuwe dag geboren. Die van vreugde spreekt! De zon kwam uit de wolken Zijn blijdschap ook vertolken Heel Nederland viert feest. De Koningin verjaart toch, Voor Huis en volk gespaard nog, Wat rijke dankensstof! Uit iedere plaats, 't zij klein of groot Is een deputatie uitgenood Om hulde Haar te bien. Ook Holten ligt in Nederland En daarom leest U in deez' krant Dit kort, maar blij verslag. Want uitgenodigd door 't gemeente bestuur Mochten wij Haar brengen in dit feestelijk uur Een groet van 't Holter volk. Om half acht van huis gegaan, Om kwart voor acht in Deventer aan. Daar wachtte reeds de bus. Precies op tijd reden we weg En nergens loerde enige pech, Om half tienhreeds in Baarn! De auto;r reden al maar aan, Die mochten netjes parkeren gaan In de lanen rondom Baarn. De tocht werd lopend voortgezet Richting Soestdijk, dat gaf al pret! Dicht bij 't paleis was 't halt! Hier was de plaats, waar 't défilé Werd opgesteld, denkt U eens mee, Was dit geen groot karwei? Maar heus, 't kwam best voor elkaar Zelfs koffie hadden ze nog klaar, Dat smaakte na zo'n reis. De dames kregen bloemen hier, Ze hielden die met veel plezier Eerst nog een poosje vast. De heren kregen een oranjeschild Om te gebruiken als 't défilé begint, De plaatsnaam stond er op. Het défilé werd opgesteld, Provinciegewijs, werd ons gemeld, Muziek er tussen in. En langzaam trok de stoet vooruit Onder vrolijk muzikaal geluld Op weg naar de Vorstin. Het Koninklijk gezin reed langs de vele mensen, die zich in de Koningslaan had den opgesteld om H.M. toe te juichen. Prins Bernhard zat aan het stuur van de jeep. Langs de wegen stond een dikke mensenhaag, Van oud tot jong, van hoog tot laag. Daar trokken we tussendoor. En toen 't paleis kwam in 't gezicht. Viel 't lopen ons bizonder licht; 't Ging ons niet vlug genoeg. We liepen de'paleistuin in, De schilden draaiden naar de Vorstin Nog even, daar was het moment: We trokken het bordes voorbij! En ietsje trots, ep heel veel blij, Een groet voor de Vorstin. Het Koninklijk gezin wuifde ons toe, Naar 't scheen werden ze nimmer moe; Ze wuifden steeds maar weer. Toen we allen stonden op 't gazon, Gekoesterd door de Oranjezon, Klonk 't Wilhelmus over 't terrein. De driekleur klom toen snel omhoog, Een ovatie over 't veld toen vloog: Hiep, Hiep, Hoera! Hoera! Boven onze hoofden één Oranjeschild En bloemen zwaaiden even mild; Geweldig, wat was 't mooi! Het Koninklijk gezin kwam van 't bordes, Een jeep, dat leek hun opperbest, Prins Bernhard aan het stuur, De Vorstin er naast, en denkt U in: De prinsessen zaten er achterin En reden rond 't gazon. Wat was dat mooi, geweldig hoor! Ze reden tussen de mensen door, En groetten links en rechts. Ook straaljagers defileerden mee, Dat bracht lawaai wel even mee. Maar 't was ook zo weer weg. Het einde kwam nu snel in zicht, De dames deden nu hun plicht Legden bloemen op 't bordes. We gingen met een blijde gloed De paleistuin uit. vol nieuwe moed, Met harten boordevol. De Oranjelunch stond toen gereed, Geloof, dat men die eer aan deed, Het smaakte opperbest! En 's middags vierden we Oranjefeejsji In de Pekingtuin in blijde geest, Muziek en zang was daar. 't Werd tijd te gaan naar 't Holterland, Verstevigd was de Oranjeband, Vergeten doen we 't nooit! Een dag aan herinneringen schoon, We piochten staan rondom de troon, God spare Haar nog lang! In de periode van 26 April tot 26 Mei a.s. zal door de Nederlandse Jeugdgemeenschap, in samenwerking met het Nederlands Olympisch Comité en de Nederlandse Stu dentenraad, in overleg met het Nationaal Comité Hulpverlening Hongaarse „Volk en het Ned. Roode Kruis, allemaal organisa ties dus, waarin alle geledingen en gezind ten in ons volk vertegenwoordigd zijn, de actie „Toverbal" worden georganiseerd. De Nederlandse jeugd wil de Hongaarse jeugd helpen. Het gaat om de Hongaarse jongens en meisjes in de Oostenrijkse kam pen. De Nederlandse jeugd wil tonen, dat zij zich ter dege bewust is van haar verant woordelijkheid ten opzichte van de ellende, waarin al die vluchtelingen gedoemd lijken te moeten ondergaan. Zij willen helpen door het verkopen van, toverballen. Waarom toverballen? Omdat dit een leuk artikel is, én omdat er een geheim aan vastzit. Er zitten n.l. in verborgen vier huizen, vier auto's, acht televisietoestellen, twaalf radio's, bromfietsen, studiebeurzen en andere waardevolle prijzen, totaal voor een waarde van f 140.000. De toverballen worden beschikbaar ge steld in doosjes van vier stuks tegen de. prijs van f 1.per doosje. Vier millioen toverballen in één millioen doosjes, opbrengende 1 millioen gulden moe ten de deur uit. Met zo'n opbrengst kan iets gebeuren maar dan moet de g*ehele Nederlandse jeugd dus ook de Holtense jeugd meewer ken. Eind Mei zal voor de radio bekend ge maakt worden, wat met de toverballen, die netjes in het doosje moeten blijven zitten, moet gebeuren, De a,ctie geschiedt door tussenkomst van de sportorganisaties. Het plan kan geheel lukken, als alle jongeren zich er voor inzet ten. Allen, zonder onderscheid te maken volgens godsdienstige of politieke groepe ringen. In Holten zijn de toverballen verkrijg baar door tussenkomst van de voetbalvere niging „Holten" bij: Henk Tuller, Kolweg 11. Hanneke Kappers, SparrenvVeg 9 en Janny Sehuppert, Oranjestraat 30. Bij een snelle afrekening van de in voor raad genomen toverballen kunnerr zij vöor een groepsprijs in aanmerking komen t.w. spel- en sportmateriaal, opknappen club lokaal enz. Zo heet het Doktersboek met èlle raad voor Moeder en Baby. Gratis bij de Babyderm Super-Babyset, waarin poeder - zalf - olie zeep - shampoo, f 5.90. Weten is gerust zijn. AGRARISCHE JONGEREN LUISTERDEN NAAR ADJUDANT KRAAN. In een gecombineerde vergadering van de vereniging „Jong Holten" en van de Boerendochtersvereniging, wel ke Donderdagavond van de vorige week onder voorzitterschap van deheer J. Jansen gehouden werd in Hotel Holter- man hebben de agragische jongeren ge luisterd naar een causerie van adjudant H. Kraan van de districtsrecherche der Rijkspolitie te Almelo. Op boeiende en onderhoudende wijze heeft deze politieman, die ook voor de buurtvereniging in Dijkerhoek al eens een avond heeft gesproken, zijn gehoor tal van interessante bijzonderheden verteld van de strijd der politie tegen de. criminaliteit, over gelègenheidsdieven en beroepsmisdadigers en van de vele staaltjes, welke hij in zijn veeljarige politieloopbaan o.a. in Amsterdam heeft meegemaakt. De voorziter bracht hem na afloop dank voor zijn mooie en met veel aan dacht gevolgde causerie. Voordat de heer Kraan aan 't woord kwam heette hij nog in het bijzonder welkom het adviserend lid, de heer A. J. Snijders en zijn echtgenote en wer den door de vergadering enkele Couplet ten van het bondslied der BOO eii van* de BvOLO gezongen. In het huishoudelijk deel der bijeen komst, dat hierna volgde werd o.a. be sloten op een nader te bepalen datum een excursie te maken naar de proef- boerderij te Heino. De leden zullen hierover nog nader bericht ontvangen. JAARVERGADERING DIEREN BESCHERMING De afdeling Holten van de Ned. Vere niging tot bescherming van Dieren hield op donderdag 2d april haar jaarverga dering in hotel Vosman onder voorzit terschap van mevr. B. C. de Haas-Boek binder. Na een kort openingswoord bracht de secretaris, de heer J. J. van Duren, en dis penningmeester, de heer Joh. ter Maat, de jaarverslagen uit, welke onder dank werden goedgekeurd, nadat de kas- oomtrol e-commiissie had verklaard, dat de financiële bescheiden in orde waren be vonden. Wegens het bedanken van de le se- retaris kwam er een verandering in de samenstelling van het bestuur, dat er thans als volgt uitziet: mevr. B. C. de Haas-Boekbinder voorzitster, H. Slot le secretaris, J. J. van Duren 2e secretaris, Joh. ter Maat penningmeester, en mevr. W. Tant-<Rothmain lid. Er werd gesproken over 'het houden van een honden show voor kinderen en een hondendressuur-avond in het kader van het V.V.V.-vakantieprogramma, doch beide punten werden voor nader overleg nag even aangehouden. In dë kascontrole-oommissie voor '57 werden aangewezen de heren R. Pet ter en N. Roodenburg. Bij de rondvraag werd nog medege deeld, dat het noodasyl voor honden, dat geplaatst is bij de heer J. J. van Düren, binnenkort in gebruik zal kunnen worden genomen. Er werd onder de aanwezigen nog 'n gratis verloting gehouden, zodat ieder met enkele aardige prijsjes huiswaarts kon keren. DE HONGAREN ZAGEN DE ZEE De ruim 160 Hongaren," welke hier in het Buitencentrum „Twenhaarsveld" vér- blijven en in het midden van deze maand naar hun nieuwe vaderland, Canada, zul len vertrekken hebben vrijdag van de vorige week een. excursie gemaakt naar het westen van ons land onder leiding van de leider van het kamp, de heer J. W. Brouwer. Ook de maatschappelijke werksters, de Canadese onderwijzeressen en verpleeg sters, waren van.de partij, terwijl na mens de Commissie van Óverleg voor 't Hongaarse kamp de burgemeester en de heer W. ten Berge deze tocht mee maakten. Men bracht 'n bezoek aan de bloeiende Keukenhof en bezocht daarna Zandvoort, waar de 'Hongaren hun luide bewonde ring uitriepen toen zij de .zee zagen. In Amsterdam werd o.a. een rondvaart ge maakt door de grachten en havens. Men was 's morgens o'm 7 uur op weg gegaan en keerde 's avonds om half tien behouden in het kamp terug. De deelnemers aan deze tocht hebben buitengewoon genoten van al hetgeen zij van ons land' te zien kregen, vooral de Keukenhof en de bloembollen vielen zeer in de smaak. Onderwerg werd nog even gesitopt bij het paleis Soestdijk en bij de studio's en het stadhuis te Hilversum.- In Barneveld heeft de burgemeester, op de terugreis, de deelnemers toege sproken en bedankt voor de prettige sfeer waarin men deze reis had 'gemaakt. Mr. Enklaar zeide, dat men er prijs op gesteld ihad de Hongaren iets van ons land te laten zien in de hoop dat zij als goede ambassadeurs van Nederland naar hun nieuwe vaderland zouden vertrek ken. Een van de Hongaarse deelnemers heeft de burgemeester en de organisatoren in hartelijke bewoordingen, die natuurlijk vertaald werden, bedankt voor de prach tige dag, dien men hen bereid had. DIERENBESCHERMING HEEFT HONDEN BESCHIKBAAR De afdeling Holten van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, die zich over zwervende honden ontfermt en ze liefderijk verpleegt, wil deze viervoe ters tegen een goed kosthuis gaarne aan dierenvrienden afstaan. Zij heeft momenteel de beschikking over twee honden. Men kan zich hiervoor in ver binding stellen met- de 2e secretaris, de heer J. J. van Duren, Dorpsstraat al hier. j, He: 1957: Op woensdag 1 mei herdachten twee echtparen in onze gemeente hun gou den huwelijksfeest. Het was de heer H J. Wansink, oud 81 jaar en zijn ech- genote J W. Wansink-Bóode, oud 76 jaar, die vóór 50 jaar in het huwelijks bootje stapten en al die jaren lief en leed deelden op hun boerderij in de Look, en de heer A. Kolkman, oud 77 jaar en zijn echtgenote H. G. Kolk man-Marsman, oud 73 jaar, Espelo 92, die de verbintenis voor hun leven aan gingen. Beide echtparen mochten zich op de ze heugelijke dag in een grote belang stelling verheugen en ontvingen van vele zijden gelukwensen. Zij werdek o.m. gecomplimenteerd door de burge meester. Mr. W. H. Enklaar, en ontvin- de ;amp. gen ook van kerkelijke zijde gelukwei sen. In de Look was het Ds. J. H. raël, die namens de kerkeraad der He vormde Gemeente de gelukwens;'0"^ kwam aanbieden en in Espelo feil Lri teerde Ds. W. E.' Verdonk het goud; gj paar namens de Hervormde kerkera, ?regc} vanOkkenbroek. De muziekvereniging HMV brachtc bruidspaar een serenade. Beide echtparen genieten bij hun lijker !onda ecte 1 :.E vorderde leeftijd nog 'n goede gezoni,amp_ heid, zodat zij deze hoogtijdag nog m welgevallen mochten beleven. Bij de vele gelukwensen, die zij oi] vingen, voegen wij gaarne de onze. Hef echtpaar Wansink-Boode BERGRUITEBS WONNEN IN DUITSLAND. Jongens en meisjes van de ponyclub oogstten veel bijval. De naar schatting vijfduizend bezoe kers, die om het terrein zaten, waar het concourshippique voor landelijke rijver- enigingen, georganiseerd door de Reit- und Fahrverein der Niedergrafschaft „Uelsen", werden gehouden, hebben dins dag en woensdag meerdere malen voor de Holtense ruiterij spontaan geapplau- diseerd als door de luidsprekers bekend werd gemaakt, dat één der Holanders de eerste prijs had gewonnen. Ook de jongens en meisjes van de Bergruiters-ponyclub, t.w. Dinant Pief- fers met „Jopie", Janna Vruwink met „Pietje", Manda. Hofman met „Roxy", Hetty Krekel met „Katja", Herman ten Dam met „Nelly", Jan Willem Vastert met „Pucky", Jan Muller met „Hansje" en Appie Leeftink met „Markies van de Striepe" maakten in Uelsen een zeer goe de beurt. Toen op een gegeven moment het ruiterprogramma .stagneerde" werd er geroepen: „Laat de Hollandse kinder komen met hun pony's". De wedstrijd met hindernissen bracht Janna. Vruwink met jPietje" en Appie Leeftink met „Markies van de\ Striepe" in de finale. Appie was iets handiger bij het happen van het balletje uit de teil met water. „Pietje" van Janna zette op de" laatste 10 meter nog wel een felle eindsprint in, doch Appie en z,n „Markies" gaven geen krimp. Heel aardig was ook het nummer „Slapende pony's". In minder dan geen tijd hadden de jongelui hun kleine vier voeter neergevleid om deze daarna zelf als bed te gebruiken. De jongens en meisjes ontvingen als herinnering aan hun zo geslaagde optre den in Duitsland een aardig cadeautje. Zes Rijverenigingen. Aan de wedstrijden voor landelijke ruiters namen deel de verenigingen te Nordhorn, Isterbürg, Uelsen, Harden- berg, Geesteren en Holten. De uitslagen luidden als volgt: Veelzijdigheid,sproef klasse A: 1. A. Brink, Nordhorn; 2. Kruse, Isterbürg 3. L. B. Bronsvoort, Holten, met „Honduroe"; 4. H. Reiminlc, Nordhorn; 5. H. Schoneveld, Holten, m. „Invasie"; 6. Jhr. van Coeverden, Holten, met „Lord". Jachtspringconcours, klasse A: 1. M. Bolink, Holten, met „Lyda" 2. Elferink, Uelsen; 3. Hoegen, Nordhorn; 4. Reimink, Nordhorn H. Schoneveld, Holten; T. Beldman Jr., Hoiten, m. „Yvonne"; 12. J. Jansen, Holten, met „Robinson". Gelantte-rit (cross-country over een par cours van 5 kilometer met 12 hinder nissen). Om in aanmerking te komen voor een eerste prijs moest het parcours foutloos worden afgelegd binnen de tijd van 14 minuten. Zeven van 46 deelnemers voldeden aan deze eis. Bij dit zevental waren de Hol tenaren H. Schoneveld, T. Beldman Jr. en M. Bolink. Springconeourk voor ruiters beneden 18 jaar 7. H. Vruwink, Holten, met „Klein Duimpje". Individuele dressuur, klasse L: 1. L. Brink, Nordhorn; 2. H. Beldman, Holten, met „Dollarprins". (Beldman wist in dit nummer het zelfde aantal punten te behalen, doch bij het loten was Brink gelukkiger). 3. Elfering, Uelsen 4. Koeslag, Hardenberg; 5. T. Beldman, Holten, met „Amigo". Dressuur voor zestallen: 1. Land. Rijv. .Bergruiters", Holten (Joh. Bronsvoort, H. Schoneveld, T. lebor llems E J. Et Onder Prins, lot, 2( J. Ki Gehuv almar Ingekf Rijs W. je na; var i'ertn rhoek ischiji verzorgd,worden Iyx@ handen VERGADERING HERVORMDE VROUWEN VEREEN Vorige week donderdag vergaderU, de Hervormde vrouwenvereniging, men met de afdeling Dijkerhoek, in bouw „Irene". Daar mevr. Israël don ziekte verhinderd was, opende mej. Wo! terfe deze avond met gebed en Schrille; 1 i lezing uit Matth. 27 62-68. Zij heette het bizonder welkom mevr. Hetebrij ui t Vollenhove, die sprak "over het onder werp: „De pubers de eeuwen door' naai Bor var Gevon temo stee Perloi melde Mej. Wolters sloot deze leerzame bj onnai eenkomst met dankgebed. ieren Aan I ine hi WACHTMEESTER VAN BELZEN KREEG MOTORONGELUK In 'die: behai Doordat hij bij het passeren van twe auto's gedwongen werd. met zijn moto op de berm te gaan rijden, verloor wachtmeester le klas der Rjjkspoliti||||| de heer G. W. van Belzen, vorige wee jy hei donderdag bij Kapelle de macht ov( pnaal het stuur en kreeg hij een ongeluk, zoüeld: dat hij in het ziekenhuis in Vlissing moest worden opgenomen. Zijn echtge^'Sz note, die op de duo zat, kwam met J" schrik vrij. de rieke n u1 nen et if itigeze —'©Je ginnedag alhier aangehouden de Dui; ,r he ser'W. H., die in Vreden (Did.) uit ei ide k inrichting was ontvlucht en op verzos Ook van de Duitse politie aan haar is ovei nderh' gedragen. sdewe aanr-c DUITSER AANGEHOUDEN Door de Rijkspolitie werd op Koni VOETBAL. Programma: ZaterdagExcelsior bHolten a, 5 uui ,nin& Zondag: R.V. 2Holten 1, 2.30 uur. VOLLEYBAL Uitslagen van de maandag 29 april ge speelde wedstrijden van de Njjverdals volleybalcompetitie Sportlust-De Zweef 1 OKK 1-Nijverdal OKK 2-Politie VBOW 2-Sportlust (d) De Zweef. 1-VBOW 2 Hellendoorn 2-OKK 1 Visnet 1^-Visnet 2 (d) 0-2 0-2 1—1 1-1 2-0 0-2 2—0 Programma voor maandag 6 mei a. OKK 3-VBOW 1 (d) De Zweef 1-VBOW 2 De Zweef 2-Hellendoom 1 Hellendoorn-OKK 3 (d) OKK 2-Visnet 1 Hellendoorn 1-Sportlust VBOW 1-Hellendoom (d) Visnet 1-De Zweef 2 Hellendoorn 2-De Zweef 1 Van de fiets is het achterlicht bel meest kwetsbare, maar ook het mets! verwaasloosde onderdeel. Dat rode licht is voor anderen een onveilig sein waarmede ik rekening houden moet' icte b inder n de 1 TI D De lir op rege eent rstevi orden, guren oedig ea en Beldman Jr., L. B. Bronsvoort, Wie Aaltink en E. Aaltink) 2. L.R. „Nordhorn" 3. L.R. „Isterbürg"; 4. L.R. Uelsen"; 5. L.R. „Sallandruiters", Hardenberg. Jachtspringen, klasse L: 1. T. Beldman Jr. met „Dollarprins"; 2. H. Schoneveld met „Invasie"; 3. Karl Beewen, Isterbürg; 4. H. Busch, Nordhorn. 5. H. Teckler, Isterbürg. De grote zilveren bokaal (wissi beschikbaar gesteld door de burg ter van Uelsen, voor die vereniging, dif tijdens het 2-daags concours de besti prestaties leverde, werd door de Bergrui ters gewonnen. Mini;

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 2