Engeland en VS naderden elkaar ten dele Jaarvergadering van de Varkensfokver* Holten e*o» Eindles cursus in Veevoeding HOLTENS VERLEDEN GROEIENDE VERENIGING. VARKENSFOKKERIJ MAG ZICH NOG STEEDS IN TOENEMENDE BELANG STELLING VERHEUGEN. De belangstelling voor de Varkensfok- vereniging „Holten en omstreken" neemt nog steeds toe. Dank zij het goede ma teriaal, dat in deze omgeving aanwezig is valt dan ook een gestadige verbetering te constateren. Wel werd een verlies ge leden door de dood van de kampioens- bee-r „Leonardus" van Jhr. A. G. van Coeverden, maar er staan andere goede fokdieren ter beschikking. Een en ander bleek uit de verslagen, welke werden uitgebracht in de dinsdag avond in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman gehouden jaarver gadering, die onder leiding stond van de heer H. Markvoort en goed bezocht was. In zijn openingswoord, waarin hij in het bijzonder de inspecteurs van het Var kensstamboek, de heren J. H. Holsbrink te Almelo en H. Demmer te Raalte, wel kom heette, zie de voorzitter, dat de big- genprijzen een lichtedaling vertoonden bij het vorige jaar en dat ook bij de mes- terij een gelijke tendens bestond. Hij wil de niet vooruitlopen op het verslag van de secretaris, dat daaromtrent nog na dere bijzonderheden bevatte. De heer Markvoort deelde nog mede, dat de jaarlijkse fokdag te Goor zal wor den gehouden op 15 mei a.s. en dat deel name daaraan bekend gemaakt zal wor den door toezending van aanmeldingsfor mulieren of door een publicatie in Hol- tens Nieuwsblad. Jaarverslagen. Door de secretaris, de heer W. Rensen, werd het jaarverslag uitgebracht, waar in hij eerst een algemene beschouwing gaf van de toestand in de landbouw in het alfgelopen jaar en daaraan de con clusie verbond, dat hoe de toestaand zich ook moge ontwikkelen, de fokker zich steeds de vraag dient te stellenwat kan er nog verbeterd worden en waarvan is nog afzet mogelijk. Het ledental steeg van 117 op 140. Deze vooruitgang is voor een belangrijk deel te danken aan de'aanwezigheid van goede dekberen en hij hoopt, dat dit in de toekomst zo mag blijven. Na te heb ben herinnerd aan de fokdagen te Goor, waar „Leonardus" en „Abe" van de he ren van Coeverden en Krikking resp. kampioen en reserve-kampioen werden, en door andere leden tal van prijzen wer den behaald, wees hij op de aankoop van nieuw fokmateriaal, hetwelk steeds door of in overleg met de aankoopcommissie geschiedde en op aanwijzing van de heren inspecteurs van het stamboek. Er werd nog subsidie verleend voor de aankoop van jonge zeugjes, waarvan aangetoond kon worden, dat deze van sterouders af komstig waren. Uit het financieel verslag van de pen ningmeester, de heer G. W. Baltus, bleek, dat de inkomsten der vereniging over 1956 bedroegen f 1197.65 en de uitgaven f 1009.34, zodat er een batig saldo was van f 188.31, dat aan de bestaande re serve werd toegevoegd. De kascommissie, bestaande uit de he ren G. H. Luggenhorst en J. Nijland, had de boekhouding in orde bevonden, zodat aan de penningmeester decharge werd verleend. Zowel secretaris als pen ningmeester werd dank gebracht voor hun arbeid in het belang der vereni ging. De heer Nijland bleef zitting houden in de kascommissie, terwijl in de plaats van de heer Luggenhorst werd aangewe zen de heer W. Rensen G.Jzn. De heer G. J. Rietberg bracht vervol gens verslag uit van zijn bezoek aan de jaarvergadering van het Overijssels Var kensstamboek, welke op 5 maart te Al melo werd gehouden, en waarin Ir. Kroes o.m. mededelingen deed omtrent proeven met kunstmatige inseminatie bij varkens. Veel kon hij hierover nog niet medede len, omdat zij pas in september zijn be gonnen. De voorzitter bracht de heer Rietberg dank voor zijn uitvoerig verslag. - Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, de heren W. Rensen en E. Jansen met bijna algemene stemmen herkozen. Tot afgevaardigden naar de volgende vergadering van het Stamboek werd aan gewezen de heer E. Krikkink. Toegelicht.met lantaarnplaatjes (dia positieven) gaven de heren Holsbrink en Demmer vervolgens een indruk van de reis, welke zij de afgelopen zomer maak ten naar Denemarken. Na eerst een algemeen beeld te hebben gegeven van dit hoog ontwikkelde land- bouw-exportland, vertelden zij o.m. hoe elke varkensfokker zijn eigen fokstam heeft en door de staat erkend is. Er hebben regelmatig keuringen plaats op de mesterijen met beoordeling door een boe- rencommissie en assistenten. De Deense beer heeft gesloten schouders met gevul de achterstellen, maar de benen zijn niet zo goed als onze varkens, volgens de heer Demmer. Uitvoerig werd stilgestaan bij de voeding der varkens, het uniforme type» de verzorging der gebouwen en tal van andere onderwerpen. Aan het slot van de vergadering bracht de voorzitter de beide sprekers dank voor hun leerzame causerie. Zondag 31 maart '57 (5e Lijdenszondag) Holten. 9 uur Ds Addink en 10.30 uur Ds Addink (Bed. H. Doop; 7.30 uur Ds Knijff van Arnhem (jeugddienst). Extra collecte in morgendiensten voor Zondagsschoolwerk in Holten-Espelo. Dijkerhoek. 10 uur Ds Israël. Extra collecte voor het Zondagsschoolwerk in Dijkerhoek. Geref. Kerk. 10 uur en 2.30 uur Ds Hoog kamp. In beide diensten1 is de 3e col-, lecte bestemd voor de Kas Hulpbeh. Studenten. burgerlijke Geboren: Aaltje Hendrik je, dv J. Ros- man en G. Schuppert, Pastoriestraat 37. Maria Frederica, dv E. Veneklaas en W. F. Tuitert, Look 90. Gehuwd: J. P. Kater, 25 jaar, 's-Gra- venhage, en S. J. Metzger, 20 'jr., Holten. BEVOLKING. Vertrokken: H. H. Veldhuis van Smids straat 5 naar Markelo. J. J. Haver slag van Espelo 23 naar Raalte. G. J. Oplaat van Beuseberg 195 naar Al melo. PRAKTISCH ONDERRICHT, WAAR VOOR VEEL BELANGSTELLING BESTOND. Op initiatief van de firma's Gebr. Dik kers en Gebr. Wansink werd in de afge lopen maanden in de zaal van Hotel Vos man een cursus in veevoeding gegeven, waarvoor zowel van de zijde van de jon gere als van de oudere boeren een grote belangstelling bestond. De cursus werd gegeven door de heer G. A. M. Claassen, veevoederdeskundige te Deventer, die het vraagstuk van de veevoeding niet alleen kent van de theo retische, maar vooral ook van de prak tische kant benaderde. De heer Claas sen is o.a. adviseur van verschillend meel fabrieken, welke hij adviseert omtrent de samensteling van voedermengsels. De heer Claassen had' als uitgangspunt voor deze cursus gekozen het onderlinge verband tussen de eigenverbouwde pro- dukten en een zo doelmatige en goed koop mogelijke aanvulling der rantsoe nen door krachtvoeders. Daarbij kwam naar voren, dat er op de bedrijven zelf zoveel verschillende soorten vitaminen aanwezig zijn, dat niet de veelvuldig aan bevolen dure preparaten gekocht behoe ven te worden, 't Is slechts een kwestie Aanklagte over het varen na Oldenzaal. Het is in het begin van het jaar 1816. De in Holten ingekwartierde militairen - waarschijnlijk behorend tot 't Engels- Duitse legioen hebben opdracht ge kregen zich gereed te houden voor het transport naar Oldenzaal. Hun comman dant heeft de schout al bevel gegeven voor de nodige paarden en wagens te zorgen. Er zijn echter al zoveel boeren, uit Holten bij het militair vervoer inge schakeld, dat de schout onmogelijk aan het gegeven bevel kan voldoen. Hij wendt zich daarom tot zijn collega van Bathmen met 't verzoek om de gemeente Holten de helpende hand te bieden. De schout van Bathmen voldoet aan het verzoek, van zijn ambtgenoot door negentien boeren te gelasten zich op 21 februari 1816 met paard en wagen naar Holten te begeven om daar behulpzaam te zijn bij het vervoer van militaire goederen en soldaten, waarvan er velen hun vrouwen en kinderen bij zich heb ben. Zo is dan 21 februari 1816 aangebroken en de Bathmense boeren gaan in de vroegte al op weg naar Holten. Enkelen van hen wil ik met name noemen. Het zijn J. Reterink, D. Brilman, Lammert Brink, H. Noever, Willem Braakman en J. H. Rattink. In Holten aangekomen wordt dadelijk met het laden der wagens begonnen. De paarden krijgen meer „als een gewone vragt" te trekken. Als alle wagens ge laden zijn wordt het vertreksein ge geven. De boeren is meegedeeld, dat de wagens nog dezelfde dag in Oldenzaal moeten aankomen, „zijnde een distantie van 10 uuren". De paarden kunnen de zwaar beladen wagens ternauwernood voorttrekken. Een aantal soldaten meent, dat de paarden wel in staat zijn nog zwaarder last achter zich voort te torsen. Op elke wagen neemt een tien tal soldaten plaats. Nu wordt het de boeren toch te gortig. Zij protesteren wel, doch het baat hun niet. De mili tairen dwingen de landbouwers „met sterke dwangmiddelen, zonder de minste barmhartigheid om volstrekt zonder vertoeving met spoed de reis voort te zetten". Zij slaan de paarden met sabels en stokken. Sommige „bouwlieden ver menen, dat hune paarden dit met de dood moeten besueren". Zij wagen het opnieuw tegen deze mishandeling te protesteren. Geen succes. Het antwoord van de soldaten is: „Zoo moet gij ge- prügeld worden." Eerst in Delden, later nog in „Hengel" moeten- enkele paarden worden achtergelaten. De boeren moe ten zelf maar zien, dat zij cje beschik king krijgen over andere paarden. De kosten daarvan komen voor hun eigen rekening. De eerste wagens arriveren om 6 uur in de avond pas in Oldenzaal, anderen om 10 en 11 uur en enkelen zelfs ver na middernacht. De paarden zijn zo afgemat, dat de boeren de terug reis niet durven te aanvaarden. Eenmaal teruggekeerd in Bathmen wenden de boeren zich tot de schout om hem een aanklagte te doen over het varen na Oldenzaal". De schout brengt de klachten in een brief van 2 maart 1816 over aan de gouverneur der provin cie. Het slot van deze brief luidt: „En dus met een woord gezegt, zij heden noch nooid' in al de tijd van het beleg van Deventer als andersints zo danige toeren gehad hebben. Het zal Uw Excellentie hier uit overvloedig blijken, dat het bovengemelde mij in de noodza kelijkheid gebragt heeft en het belang der ingezetenen van mij vordert, zoda nige handelwijze met geen stilzwijgen te kunnen voorbijgaan, en mij derhalven verplicht vinde zulks onder het oog van Uw Excellentie te moeten brengen, ten einde indien het mogelijk ware bij dier gelijke gelegenheden hierin worde voorzien." Schout Pakkert heeft op de brief aan getekend, dat een „dito op den 5 maart 1816 na den ouden molen op de post is W. O. om de aanwezigheid daarvan^ te leren onderkennen, aldus de cursusleider. In het verloop van de lessen werden zeer veel voorbeelden uit de praktijk aan gehaald, waardoor deze cursus zo waar devol en interessant was. De cursisten, waaronder enkele studerende jongelui van de Rijkslandbouwwinterschool, wa ren over het algemeen dan ook zeer en thousiast over dit onderricht. Laatste cursusavond. Aan de laatste cursusavond, die on langs plaats vond, was een enigszins feestelijk tintje gegeven. Er werd in de pauze van het hele gezelschap een foto gemaakt in het gebouw Irene, daar de zaal van hotel Vosman zich hiervoor niet goed leende. Deze foto zal t.z.t. als blijk van waardering aangeboden worden aan de firmanten Dikkers en Wansink en aan de heer Claassen. Nadat allen weer verenigd waren in zaal Vosman en onder genot van con sumptie en rokertje gelegenheid was ge geven om vragen te stellen waarvan ook tijdens de lessen druk gebruik werd gemaakt werd het woord gevoerd door de voorzitter, de heer Wansink, die mede namens collega Dikkers de cursisten har telijk dank bracht voor de trouwe op komst. Hij sprak de hoop uit dat deze cur sus veel nut mag afwerpen voor het be drijf. Voorts richtte hij zich met har telijke woorden tot de heer Claassen voor de prettige en interessante wijze waarop hij deze cursus had willen verzorgen. Hij hoopte dat de heer Claassen het volgend seizoen weer naar Holten wil komen om een vervolgcursus te geven. Als blijk van waardering bood hij de heer Claas sen een kistje sigaren aan. De heer Claassen, hierop antwoorden de, zeide o.m. dat hij hier in Holten met genoegen deze cursus had verzorgd meerdere cursussen heb ik ook in andere gemeenten gegeven, maar nog nergens was het aantal cursisten zo groot. Hem was vooral opgevallen, de geanimeerde aandacht van de cursisten, de prima ver standhouding en de vele praktische vra gen, welke tijdens de lessen naar voren waren gebracht, waaruit bleek, dat de verschillende problemen aandachtig wa ren gevólgd. De boer als zodanig verkeert in de be voorrechte pos tie, te mogen leven in Gods vrije natuur en te mogen aanschou wen, hoe alles groeit en bloeit. Het is te betreuren dat 't veelzijdige en vele werk, dat hij moet verrichten, dikwijls onvol doende wordt beloond. Onder alle om standigheden is het de boer, die in deze maatschappij zijn plichten nakomt, maar die jammer genoeg, lang niet genoeg voor zijn rechten opkomt, aldus de heer Claassen. Spreker deelde mede, dat hij bij moeilijkheden in het bedrijf altijd gene gen is om anderen bij te staan; maak moeilijkheden kenbaar bij Dikkers of Wansink, hiervan krijg ik dan wel een seintje. Hartelijk dank aan u, voorzitter, en uw collega, ook voor de aangeboden ro kertjes en ook u, cursisten, voor het aar dige en originele blijk van waardering, zo besloot de heer Claassen zijn toe spraak. Namens de cursisten bracht de heer H. W. Veneklaas de heren Dikkers en Wansink dank dat zij deze cursus in het leven hebben geroepen, een cursus, die zeer praktisch was en naar hij meende, veel nut zal afwerpen. Ook voor de tractaties, die niet alleen deze avond, doch ook tijdens de lessen werden gege ven, bracht hij dank. Het was voor ons allen zeer aangenaam en interessant. Vervolgens heeft de heer G. J. B. A. Tuitert eveneens dank gebracht aan de heren Dikkers en Wansink en richtte deze De besprekingen, welke tussen Eisen hower en Macmillan zijn gevoerd op Bermuda, blijken vooral militaire pro blemen te hebben betroffen. Duidelijk is daarbij gebleken, dat de VS wel En geland beschouwen als een van hun be langrijkste bondgenoten, doch niet als de enige. De verontwaardiging in Amerika over het Brits-Franse optreden in het Na burige Oosten moge zijn verdwenen, Washington wenst zijn beleid niet af hankelijk te maken van dat van Lon den. Enige verbazing wekt daarom het feit, dat de Amerikanen zich hebben aangesloten bij de militaire commissie van het pact van Bagdad, waarvan be halve vier Aziatische landen ook Enge land deel uitmaakt. De V.S. zijn nog wel geen lid ge worden van het Pact. Zij verlenen slechts hulp tegen pogingen tot Russi sche infiltratie en in zoverre past de militaire samenwerking'in de Eisenho wer-doctrine. Doch de V.S. bieden nu bizondere steun aan Irak, wat wantrou wen wekt bij de overige leden van de Arabische Liga, om te zwijgen van de beduchtheid in Israël, dat het fel anti- Joodse Irak zijn militaire kracht niet in het bizonder tegen de Russen zal aanwenden. i Het ware beter geweest, indien de' V.S. waren blijven aansturen in het Na burige Oosten op regionale economische hulp (zoals met de uitvoering van het Marshallplan in West-Europa) en op militaire bescherming van het gehele gebied. Duidelijk is echter, dat de V.S. EXCURSIE NAAR DEVENTER Op donderdag 28 maart ondernamen de leerlingen van de hoogste klas der Dorpsschool, onder leiding van hun on derwijzer, de heer B. H. Brouwer, een fietstocht naar Deventer, waar ze een en ander zouden bezichtigen. Allereerst bezocht het gezelschap de kassen der Tropische Landbouwschool. Koffiestruiken onder hun schaduwbo- men, diverse palmen, suikerriet, bam boe, peperklimplanten, kapok, tapioca, sisal, vanillestruik, cacaoboom, alang- alang, tamarinde, pisang, luchtwortel- planten, verschillende bloemen, onkrui den enz. enz. Het tweede punt van de agenda was het museum tegenover de Tropische Landbouwschool. Bamboehuizen, droog schuren, geweren, klewangs, speren, krissen, bijlen, maskers, kr.okodillen- huiden, schelpen, overzicht der rijst bouw enz. Daarna werd de Waag bezichtigd. Veel oudheden, die bij geschiedenislessenter sprake waren gekomen, konden hier worden aanschouwd. Kaars- en tuitlam- pen, klerenkist, offerkist, hangijzer, 'n spinnewiel, antieke stoelen, aardewerk, munten, sierschrift, knipwerk enz.. Ook de prae-historie ontbrak niet. Tekenin gen van oudgermaanse huizen met hooi berg en schuurtje, schedel van Koer- huisbeekmens (6000 f. v. Chr.), neus hoorn (20.000 j. v. Chr.) enz. enz. De bezichtiging van de grote drukke rij „Salland" was wel een waardig slot, hetgeen buitengewoon werd gewaar deerd. Juist vlogen de nummers van 't Deventer Dagblad kant -en klaar over de lopende band. Het zetten der let ters, het drukken in vier kleuren van omslagen voor periodieken en nog veel meer werd van nabij aanschouwd. In de beste welstand arriveerden al len in de namiddag weer te Holten. DIPLOMA LEDERVERVEN. De heren E. Steunenberg, Larenseweg, en G. Steunenberg, Burgem. van der Borehstraat, slaagden te Deventer voor het diploma verven van leder en leder waren. zich in het bijzonder tot de heer Claas sen, onder het motto„Het zijn niet allen koks, die lange messen dragen". Verschil lende cursussen en lezingen zijn door ons wel bezocht, doch de interessante wijze, waarop U de verschillende problemen behandelde, heeft alle cursisten getrof fen. De leerstof was voor iedereen, ook voor de praktische boer, zeer duidelijk, door de vele voorbeelden, die naar voren wer den gebracht. Vaak heeft U de voeding der dieren uit vroeger tijden behandeld met zijn voor- en nadelen. „In den be ginne, aldus het Oude Testament, schiep God hemel en aarde, de zee en alles wat daarop en daarin is". Verder kunnen we lezen: „De Here zag dat het goed was", doch het geval wil dat wij, mensen, dat gene wat goed was, verstoren. M.a.w. het natuurlijk evenwicht verbreken. Zoals U, tijdens de lessen mededeelde, worden in Frankrijk bij inzaai van grasland ook bepaalde onkruiden bijgezaaid. Wij als boer moeten het onkruid bestrijden en doen dit met chemische middelen. Hoe veel vogeltjes worden zodoende niet ver giftigd. Ook dit laatste en ja, alles, heeft zijn doel en hierdoor worden de pro blemen steeds moeilijker. Namens de cursisten, aldus de heer Tuitert, zeggen wij U en de heren Dikkers en Wansink hartelijk dank voor al het gebodene en wij hopen dat wij U 't volgend seizoen weer als leider van een vervolgcursus in ons midden mogen zien. Als blijk van waardering bood ook de heer Tuitert een rokertje aan. De foto hopen wij U t.z.t. te doen toekomen. Dat deze cursus interessant en boeiend was blijkt wel uit het feit, dat ze begon met pl.m. 40 personen en eindigde met ruim 90 cursisten. De bijeenkomst werd hierna door de heer Wansink met een „wel thuis" ge sloten. De T üniste eden aan h even, semen hierbij niet zozeer het oog hebben de problemen binnen de Arabische wj reld, als wel op het versterken van barrière in West-Azië tegen de Sow jet-Unie. Deze barrière bestaat uit Turkije, Pet zië en Palustan. Ook Irak, al ligt zuidelijker, behoort tot het pact. Me moet desondanks aannemen, dat 't ni; zozeer ging om steun aan Irak, als v« aan de drie andere genoemde landei Het plan, hen door een autoweg en ee spoorbaan te verbinden, wijst daarop, EENHEID EN VERSCHH Doch hoewel de V.S. in het Naburig Oosten enigszins in het voetspoor trs den van Engeland, wat 't verlenen va militaire bijstand betreft, dit beteken nog niet, dat zij nu ook mèt Engelam in zee gaan. Zij streven er naar 'n eig« politiek te voeren samen met Aziaii sche bondgenoten. Inzake Azië en Egyj te kon men constateren, dat op twè punten de Britten van mening verschil den met- de Amerikanen. Wat het Suezkanaal aangaat, is doe de V.S. afgezien van het denkbeeld vai t een internationale exploitatie door mid del van de staten-gebruikers. Buiig heeft de niet-politieke, zakelijke con trole over het kanaal naar voren bracht en men kan aannemen, dat nis de staten, doch de scheepvaartmaat schappijen zeggenschap zullen krijgt bij de exploitatie, zij het dan onder tos zicht van een V.N.-commissie. De vrije doorvaart op basis van conventie van 1888 is door alle landeT geëist, en dat punt vormde geen voor werp van enig geschil. Doch verder dai de resolutie, die door de Veiligheids' raad op 13 oktober is aanvaard en di in beginsel door Egypte werd onder schreven, zal men ten aanzien van df exploitatie wel niet gaan. Londen zich daar thans bij neergelegd. Wat 't tweede punt betreft, zijn Enge land en Amerika elkaar niet genaderd Het betreft de verhouding tot Peking In Londen gaat men voort dit te er kennen en wil men de handel China uitbreiden; in Washington staa men daar afwijzend tegenover. Aangaande de bescherming van Isra s el was reeds gebleken, dat beide lan den, door middel van de V.N., vrijwe eenzelfde politiek voorstaan. Zij zuilenrijn, daarom Hammarskjoeld steunen. KERNWAPENS, Dat er van een nauwe Brits-Ameri kaanse verbondenheid, die verder zou -oüwpï lOlt Vc G ietvo< -anisa' jregen iere ro en zij: wef lenen ijk de: jp te ;an sc jeeft tomisc «veed* ïoortl- subsid zakelij male was o telijke kwam voor STIERENKEURING. Bij de gehouden voorjaarsstierenkeu ring bij de K.I.stal te Dijkerhoek werdei de volgende punten toegekend: Roodbont: Roza's Boris 81 pnt.; Mar jonette's Gerhard 81 pnt.; Willenden Nero 79 pnt. Goedgekeurd werden: Peter Jan, Coba's Paul, Lieskès Bernhard, 1 land en Deci's Boris Zwartbont: Adema, de laeglander, pnt. Goedgekeurd: Baenster Bonne es Joop van de Nieuwe stikken. BANDRECORDER VOOR DE U.L.0, Op de jongste ouderavond van d« openbare Uloschool heeft het hoofd de: school, de heer J. Sinnema, mede na mens het onderwijzend personeel, ge pleit voor de aanschaffing van 'n band recorder, o.m. ten behoeve van het derwijs in de vreemde talen; welk leer middel men meende met het oog op de overige gevraagde kredieten, niet van het gemeentebestuur te moeten vra gen. Er werd toen reeds een belangrijk bedrag door de ouders bijeengebracht Dit bedrag is thans aangegroeid tot de som van f 752,50, waarmee de aanschaf fing van dit geluidsinstrument verze kerd is. De 150' leerlingen van de school zullen hier zeker binnenkort van kun nen profiteren bij hun opleiding. GESLAAGD Te Hengelo slaagde voor het diplom; stenografie en typen Nies van Linden- berg. De volgende vier meisjes kwamen zaterdag 23 maart j.l. met een blij zicht uit de Domstad thuis: Sientj Koopman (diploma moderne sierkunst,t Fenny Rietberg en Johanna Boode (di ploma coupeuse), Henny van Geenhui zen (diploma costumière). Allen wer den opgeleid door modevakschool ,Wes- sels-Nijland' te Rijssen. doen wel k van 1: vorde: sa eer ip te iaart' uoröe uedrij wonm schap ring 1 Nu om a; heden Mans! moet niet z Kame de ree St werd Mans amen ~r.) colleg de b< drijfs wend door was ontwi tie i zich minis roep was mede sche de m en o" niste In n begr< voor! parti Mc de e- het 1: word zake: besti maal betre ken, bij a: over een Dijk slacl waai plick toeli V< niet zo, c de o mid( trolc ceer lijk lere: de x cere dit 1 D zich van tooi

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 2