J s MerGöêd^teken beft niets te mopperen... PK. ■l Zang- en muziekavond te Holten Ga óók naar Centra - 't scheelt stukken gr f S' Jaarvergadering Coöp. Aan- en Verkoopvereniging P.K. WERKKLEDING: CENTRA Goudmoppen 250 gram 65 Lentedrups 150 gram 25 Appelmoes 1 literblik 69 Fijne Gelderse rookworst 250 gram 1.09 Zachte zeep per karton van 500 gram 44 Hollandsche kermis 250 gram 39 jlerdag 16 maart (heden- 5j ond) op veler verzoek VERWERPING krentenbrood, koekjes in zaal Café „DE WIPPERT" etgeelnvang 7.30 uur. l we: :ense jn ze lense 3—0 erden )e act ■n de as, sj irtij. j abf het i gefd aanbevelend, G. KETTELARIJ. TE KOOP prima staat verkerende kinderwagen nijders, Oranjestr. 52. snblil de )ede koop gevraagd: 6 KIPPEN |s, 2e leg. tje a ^e^ers' Holterberg 13. doo; )r het doel: iterfe dijn. 'Ja ke •n J. igen. ef, it bij de TE KOOP ite vlot keurende vaars een beste NEURENDE KOE H. BELTMAN, Erve aatman", Roudaalter- weg 8, Markelo. TE KOOP dracht, varkens een KAR OP VEREN A. KOLKMAN, useberg 52, Holten. Mevr. Goed-Bekeken heeft niets te mopperen: wat er te repareren valt in huis gebeurt! Haar man staat voor niets meer. Geen wonder, trouwens. Moet U die gereedschapskist eens zien:, gewoon een lust om aan het werk te gaan. Zo'n kist, die in de winkel bijna vijftig gulden kost, kocht Mevr. Goed-Bekeken voor dertig gulden aan coupons. Op elke volle gulden aan boodschappen bij de Centra-kruidenier kocht ze een coupon van een dubbeltje en spaarde zó dat fantastische gereedschap bij elkaar. Koop bij Centra (de beste kwaliteit, direct tegen de laagste prijsen spaar méé Koffermodel gereedschapskist met hamer .zaag, blokschaaf 2 beitelsnijptang, water pomptang2 schroevedraaiers, fretboor en nog veel meervoor slechts 3 volle coupon- kaarten. irvan op Officiële publicaties UITLOTING OBLIGATIELENING 80.000.—. metei Burgemeester en Wethouders van Hol- rhoefe1 brengen ter openbare kennis, dat in op 20 maart a.s. te 15 uur te hou- openbare vergadering van hun col- oorhei ie zullen worden uitgeloot twee obliga- s van de per 1 mei 1952 gesloten obli- delening, groot f 60.000. Holten, 14 maart 1957. 4-- ant J. terho kee: Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. H. ENKLAAR, burgemeester. G. J. LANGENBARG, secretaris. OPENBARE AANBESTEDING Burgemeester en wethouders van Hol- 'wensen op zaterdag, 30 maart 1957, morgens om 11 uur in het gemeente- as te Holten in het openbaar aan te erwii steden: i vei bui nden De /oorb >ede >r pr Het bouwen van 20 woningen, twee percelen, t.w. perceel I: de hoofdbouw; perceel Hhet glas-, schilder- en be- hangwerk van deze woningen. Bestek en tekeningen zijn tegen beta- ig van f 12.50 verkrijgbaar op het kan- or van de gemeente-architect of wor- m na ontvangst van een postwissel' root f13.toegezonden. Restitutie op de dag van aanbeste- ng f 5.—. oradi ed JAARFEEST VAN DE VRIENDENSCHAAR". SCJ De C.J.M.V. in de Beuseberg, die luis- >rste rt naar deze aantrekkelijke naam, hield i zaterdag 16 maart haar jaarfeest in k it gebouw Irene, onder leiding van de J. Jansen, lij de opening zongen de leden op het aeel het bondslied en is de voorzitter Schriftlezing in gebed voorgegaan. )e jaarverslagen werden uitgebracht lor de secretaris en de penningmeester, heren W. Aalpol en J. A. J. Grote ier. Hieruit bleek dat de financiële toe- land der vereniging niet zo rooskleurig as. Door de gehouden verloting kon echter de financiën weer in even- icht brengen. Door de jongensclubs werden vervol een paar een-acters gespeeld: „De fc erborgen schat" en de klucht „Twee i lijf koppen". Voor de pauze speelden de leden het trste bedrijf van 't toneelspel „Het ver- Sb vaalde schot", waarvan de beide andere ïdrijven na de pauze werden gebracht. De spelers werden voor hun spel met a dankbaar applaus beloond. In de pauze had een tractatie plaats 3e l a werden de loten verkocht, die een be- ssta bïgrijke bate opleverden. De heer A. Westerik heeft de avond toet een kort woord en dankgebed geslo- vrjjS len. HONGAREN HERDACHTEN HUN NATIONALE FEESTDAG OP VREEMDE BODEM. De Hongaarse vluchtelingen in het luitencentrum „Twenhaarsveld" hebben eiW yimorgen hun nationale feestdag ge- ani ferd met een godsdienstoefening in het aai ^reatiegebouw, het hijsen van de na- litsl "ona'e vlaggen en een toespraak van Ds. ierreskes, een'Hongaar van origide, die •lans woont in Waverveen. De godsdienstoefening werd geleid - loor pastoor J. A. van den Anker van Nieuw-1 lieuw-Heeten voor de katholieken en 'oor Ds. Kerreskes voor de protestanten. Te ruim elf uur werden de nationale daggen van Hongarije, Nederland en Ca- la gehesen in tegenwoordigheid van r gehele bevolking van het kamp, de 'Urgemeester, Mr. W. H. Enklaar en de erschillende functionarissen, die hier anwezig zijn. Allen waren getooid met ie rood-wit-groene kleuren. Het feestco mité zong onder leiding van de heer Oltan 'tvös, lid van. het Boedapester Philhar- lonisch orkest, de nationale hymne, ter ijl gedichten werden opgezegd over de ijheidshelden Sandor Petöfi en Rajos fosuth, uit de vrijheidsstrijd van 1848, baarbij de onofhankelijlcheid van Oosten- '4-k szg )UW eel 'i «ijl rijk door de Russen smadelijk werd on derdrukt. In de gorte zaal yan het gebouw sprak de heer Otvös een welkom uit jegens de verschillende gasten, in het bijzonder tot de burgemeester, de leden van de staf, de familie Ketting en anderen, waarbij hij de dank uitsprak van zijn Hongaarse vrienden. Burgemeester Enklaar heeft in een kor te toespraak gezegd, dat het Nederland se volk met de Hongaren meeleeft in hun strijd om de vrijheid en onafhanke lijkheid, vooral op deze feestdag, die voor velen geen blijdschap kan inhouden, nu zij aan degenen denken, die zij in Hongarije achterlieten. Blijft hopen en werken voor die vrijheid, zo besloot de burgemeester. Leve het vrije Hongarije, dat thans nog voortleeft in een deel van 't vrije Europa. In een bewogen herdenkingsrede heeft Ds. Kerreskes zijn landgenoten voorge houden niet te wanhopen op uitkomst. Het is de eerste keer, dat men de natio nale feestdag werkelijk kan vieren. Na de Tweede Wereldoorlog was zulks niet meer toegestaan, er waren althans door de communisten onjuiste politieke ideo logieën aan verbonden. Deze feestviering is verder een heel bijzondere, omdat zij nu plaats vindt in den vreemde. Wij voe len ons hier als een klein Hongarije bij een. Spr. herinnerde aan de vrijheidsstrijd van 1848 met de 12 punten. Hij noemde de vrijheid een bijzondere gave van God en een onmisbare voorwaarde om te kun nen leven. De strijd van .1956 is uitge lopen op een schijnbare mislukking, maar men mag de hoop en het vertrouwen niet opgeven, want God zal ook nu de weg naar de bevrijding aangeven. Wij zullen allen moeten leren luisteren naar zijn woord en er zal een bede uit ons hart moeten opstijgen. De heer L. van Essen, voorganger van de joodse gemeente te Deventer, heeft er op. gewezen, dat het joodse volk reeds bijna 2000 jaar deze strijd van onder drukking heeft gekend. Het heeft nooit de hoop opgegeven. Niemand beter dan dit volk kan aanvoelen, wat het lot van de gevluchte Hongaren betekent. Moge God u kracht schenken om een nieuwe toekomst te beginnen. Ten slotte heeft een van de comité leden Karl Posch dank gebracht aan het Nederlandse en Canadese volk voor. alles wat voor zijn landgenoten wordt gedaan. Aan het einde van de samenkomst werd besloten een telegram van dank te zenden aan H.M. de Koningin. JONGE KERK. De Jonge Kerk zal maandag 18 maart in de consistoriekamer der Herv. Kerk een bijeenkomst hebben in samenwer king met de B.D.V. en de B.O.O-. afdeling „Jong Holton", waarbij door de heer Spruit gesproken zal worden over het onderwerp: „Waarom moeten wij waak zaam zijn?" De inleider is protestants werker onder de katholieke landbouwers in de zuidelijke provincies. CONSULTATIEBUREAU VERZET. Het consultatiebureau van het Groene Kruis zal dinsdag. 19 maart in verband met de militaire oefeningen gehouden worden in de consistoriekamer van de Geref. Kerk inplaats van in Rehoboth. Zij boekte gunstige bedrijfsresul taten. Reserve moet echter op gevoerd worden. De Coöp. Aan- en Verkoopvereniging „Holten" hield dinsdagavond in 't Sta tionskoffiehuis van de heer M- Kalf- sterman haar jaarlijkse ledenvergade ring onder voorzitterschap van de heer G. Stam. Deze heette in het bijzonder welkom de heer J. Vos, inspecteur van het Cen traal Bureau, die aanwezig was om bi] voldoende gelegenheid een inleiding te houden, maar zich om der wille van de tijd aan het slot moest beperken tot het geven van een korte filmvoorstelling. De heer Stam wees er op, dat tot zijn spijt tot nu toe nog geen bezichtiging kon plaats vinden van de silo, welke naast de bedrijfsgebouwen verrezen is, maar deed de toezegging, dat de afne mers en hun vrouwen in de komende zo mer zullen worden uitgenodigd om de uitbreiding van het bedrijf in ogen schouw te nemen. De uitkomsten. De directeur, de heer M. Bouwhuis, gaf vervolgens een toelichting op de ba lans en resultatenrekening, waaraan wij ontlenen, dat de omzetten ook in het afgelopen jaar weer zijn gestegen. De omzet naar gewicht bedroeg 6.338.293 kg. of ruim 634 wagons tegen 5-808.402 in het voorgaande boekjaar. De omzet in geld bedroeg f 1.517.871,58 tegen f 1.412.342,41 in het boekjaar 1954-55. Na gedane afschrijving op basis van de vervangingswaarde ad f 27.042,88 be droeg het netto overschot f 24.266,44. Op voorstel van het bestuur en de raad van commissarissen werd besloten hier van f 18.000,— bij te schrijven op het ledenkapitaal en de rest ad f 6-266,44 aan de reserve toe te voegen. Gezien de omvang van het bedrijf staan de reserves nog te laag op de ba lans, zo verklaarde de heer Bouwhuis; zij zullen tenminste tot een bedrag van f 150.000,moeten worden opgevoerd. Met inbegrip van de ledenrekening bedragen zij momenteel rond f 92.000. Gebouwen, machines en inventaris, alsmede de auto's zijn voor een belang rijk deel afgeschreven, zodat het bedrijf overigens in een gunstige financiële po sitie verkeert. De balans sluit in debet en credit met een bedrag van f 510.421,83. Het ledental steeg in het afgelopen jaar met 6, terwijl men constateert, dat steeds meer afnemers als lid tot de ver eniging toetreden. Na goedkeuring van de verslagen werd de heer G. Stam Ezn. als bestuurs lid en werden de heren H- Hulsman en G. J. Barvelink als commissarissen her kozen. Voor de heer G. W. Peters, die zich niet herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer G. J. Rietberg, Holterbroek. Namens het bestuur heeft de direc teur de heer Peters, die 23 jaar deel uit maakte van de raad van commissarissen, bedankt voor de vele arbeid, welke hij in het belang van de vereniging heeft verricht. Bij de rondvraag werden verschillen de vragen gesteld omtrent de ontwikke ling van de graan- en eierprijzen, welke vragen door de heer Bouwhuis werden beantwoord. De eierprijzen zag hij niet rooskleurig in. De voorzitter heeft de directeur en het personeel aan het slot van de ver gadering dank gebracht voor de goede plichtsbetrachting en dê uitstekende onderlinge samenwerking, waardoor de belangen van de leden ten zeerste wor den gediend- Door de heer Vos werden na afloop van het huishoudelijk gedeelte enkele films vertoond o.a. van het Kruger Na tionaal Wildpark in Zuid-Afrika en een komische film met Abbott en Costello als coureurs, die een prettig slot vorm den van deze vergadering. FEESTAVOND HOLTENSE BESTUURDERSBOND Het heeft er een ogenblik op gele ken, dat de voor zaterdag 23 maart a.s. vastgestelde feestavond van de Holten- se Bestuurdersbond in café Maats, in verband met de militaire oefeningen niet zou kunnen doorgaan. De militai ren hebben echt#r van de zaal afge zien, zodat de leden in een advertentie worden verzocht zich zo spoedig mo gelijk bij de boden of penningmeesters op te geven. De toneelvereniging VOP zal opvoe ren het toneelspel in drie bedrijven: „De kinderen De Goei". Na afloop is er gelegenheid voor een dansje. Nadere bizonderheden zullen in een circulaire worden bekend gemaakt. LEZING VOOR C.H.-JON GEREN Op initiatief van de CH-jongerenaf- deling zal Dr. D. F. van der Mei, lid van de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal, op maandag 18 maart in de hal van de School met de Bijbel een lezing houden over „De Europese Eenwor ding", waarbij hij o.m. zal spreken over de landbouw, industrie en de godsdien stige aspecten van dit streven. Al jarenlang genieten P.K. overalls een duidelijke voorkeur: het beste fabrikaat, dat in ons eigen land wordt gemaakt. Iedere werker één P.K. sterker De besie vakkleding die in Nederland wordt gemaakt DOUBLE-FORT STOFFEN TEXYLON BEWERKING HOUTVESTER-MANCHESTER Gebr. SCHUPPERT HOLTEN Op dinsdag, 19 maart 1957, 's avonds acht uur zal in de gereformeerde kerk te Holten een programma van solo-, koor- en samenzang ten gehore worden ge bracht, waaraan zal worden meegewerkt door dc chr. gem. zangvereniging „Soli Deo Gloria" te Holten, de sopraan mevr. H. H. Bolink-Landeweerd, en de alom in den lande bekende organist Feike Asma te 's-Gravenhage. De avond wordt geopend met het ge meenschappelijk zingen van Psalm 98 1 en 3. Na gebed en openingswoord speelt Feike Asma voorspel en koraal van Psalm 68 van zijn leermeester Jan Zwart, gevolgd door adagio en allegro uit concerto X van G. F. Handel. Hierna zal het koor, begeleid door de organist, ten gehore brengen Gezang 143 „Op bergen en in dalen" in een bewer king van Feike Asma. Het programma wordt voortgezet met 't gezamenlijk zin gen van Gez. 121: „God roept ons, broe ders, tot de daad", hetwelk gevolgd wordt 'door de orgelsolo: „Kleine fantasie over bekende melodieën" van Feike Asma. Mevrouw Bolink-Landeweerd zingt ver volgens: „De vreemdeling van Galilea" van C. M. Morris en: „Ghij badt op eenen berg alleen". De tekst van laatstgenoemd lied is van Guido Gezelle, de muziek van C. van Rennes. Feike Asma brengt hierna ten gehore het bekende Largo uit de opera „Xerxes" van G. F. Handel, en: „Liedfantasie" van Jan Zwart, waarna het koor nog zal uit voeren het „Hallelujah" uit „The Mes siah" van Handel en „Vertrouwen in Gods Woord" van J. S. Bach. Nadat nog een slotwoord wordt gesproken wordt het programma beëindigd met het zin gen van Gezang 132 en gebed. Het is een bekend feit, dat de heer Asma gaarne de werken van Jan Zwart speelt. In de „Rotterdammer" van 9 fe bruari 1957 schreef de bekende Corn. Basoski o.m.: „Het khn niet worden ont kend, dat Jan Zwart veel voor het orgel spel en voor de liefde tot het orgel heeft gedaan. Speciaal wel door zijn koraal bewerkingen, composities die eigenlijk alle volgens een bepaald harmonisch schema zijn geschreven. In zijn leerling Feike Asma heeft Jan Zwart de beste navolger gevonden en tevens de beste vertolker. Asma voelt de sfeer dezer mu ziek volkomen aan en beheerst boven dien geheel het instrument". Degenen, die in het vacantieseizoen 1956 het orgelconcert in de gereformeer de kerk te Holten hebben bijgewoond, zullen ongetwijfeld opnieuw willen luiste ren naar het spel van deze populaire or ganist, zonder twijfel onder zijn Neder landse collega's-één der begaafdste kun stenaars van zijn tijd. De toegangsprijs bedraagt slechts f 0.75. Voor militairen hiervoor wordt een galerij gereserveerd bedraagt de en tree f 0.40. FLINK BOUWWERK OPGEDRAGEN Aan de Fa. A. Koopman en Zonen al hier is in samenwerking met Gebr. ten Brinke te Enter onderhands opgedra gen een belangrijke uitbreiding van de Hollands-Zwitserse Borduurfabriek Eg- ger N.V. te Almelo. Het werk wordt uitgevoerd onder architectuur van Ir J. C. Pannekoek te 's-Gravenhage. - Babyderm-zeep EEN JAAR VRIJSTELLING Aan de dienstplichtige der lichting 1957 H. Stam, Look 50, is een jaar vrij stelling van opkomst onder de wape nen voor eerste oefening verleend we gens persoonlijke onmisbaarheid.

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 3