B- B.-oefening in Dijkerhoek Jaarfeest van de (dorp) Voorjaars-modeshow Fa. Woaniok Van B.B.-zijde meldt men ons het vol gende Vrijdag j.l. hebben de gezamenlijke blokploegen van de gemeente Holten een oefening in Dijkerhoek gehouden. Van drie richtingen kwamen op de blokpost berichten binnen van calamitei ten. Eén brand en op twee plaatsen be vonden zich gewonden. Sommigen moes ten van dak worden gehaald, maar eerst werden de gewonden op het dak door de E.H.B.O.'ers verbonden. De redders ver zorgden het vervoer naar de verzamel plaatsen gewonden. Als blokpost en verzamelplaats gewon den was de brandweerkazerne aangewe zen. De brand werd door de brandwachten geblust. Het bleek echter dat de emmer spuiten niet voldeden indien men water rechtstreeks uit een sloot haalt. De aan- zuigkracht van de inzetspuit is zo krach tig dat de zeef herhaaldelijk verstopte. Om dit euvel in de toekomst te vermijden zullen wij het materiaal met hulpmidde len moeten verbeteren. De oefening is naar wens verlopen. On ze hartelijke dank aan de blokploegleden voor hun medewerking. De oefening werd bijgewoond door het plaatsvervangend kringhoofd Bescher ming Bevolking Ov. '5, de heer H. ten Berge uit Rijssen. De opkomst van de blokploegleden voor deze oefening was zeer behoorlijk. Zestig procent van de leden was aan wezig. Van blokploeg 1 was 75 van de le den opgekomen, van blokploeg 2 40 en van blokploeg Dijkerhoek 90 Van de afwezigen waren er 10 per sonen met beslist geldige redenen niet opgekomen, van de andere 10 personen was geen enkel bericht ontvangen. Onder deze laatste groep zijn enkele personen, die de vrijwillig opgenomen verplichting, aan de burenhulpverlening in de gemeente Holten mede te werken, niet nakomen. Aan een papieren B.B. hebben wij niets. Wij behoren op 100 actieve leden te kunnen rekenen. Het spreekt vanzelf, dat een aantal leden verhinderd is aan een uitgeschreven oefening deel te nemen. Gemiddeld moeten de blokploegleden zich instellen op één oefening per maand. Wij zien ons dus genoodzaakt een wer vingscampagne te beginnen en hopen met aller medewerking te kunnen sla gen. Om te beginnen kunnen wij enige mel ders gebruiken. Hiervoor kunnen zich op geven jongens vanaf 16 jaar. Deze kun nen bij de B.B. werkzaam blijven tot hun militaire dienstplicht. Verder enige brandwachters, redders en E.H.B.O.ers. Dames, die zich voor dit werk willen inzetten, zijn ook hartelijk welkom. De B.B. burenplicht in Holten zullen wij gezamenlijk op een behoorlijk peil brengen en houden. Door bevordering van de teamgeest, welke alleen door het bij wonen van oefeningen kan worden be reikt, kunnen wij een hulpverlening op touw zetten die ons brengt naar het ver krijgen van een vaardigheidsdiploma. Opgaven van aansluiting bij de B.B. kan plaats vinden bij de blokhoofden of bij de leden van de blokploegen. Met Uw medewerking, inwoners van Holten, zulen wij slagen. De Fa. Wonnink zal op maandag 25 maart a.s. 's middags en 's avonds haar grote modeshow gaan houden in zaal „Amicitia". Ieder jaar weer komen de grote modekoningen met nieuwe ont werpen en lijnen, terwijl de fabrikan ten voor bizondere stoffen en dessins zorgen. De Nederlandse confectie volgt de nieuwe mode op de voet en brengt tevens een grote variatie in de dames kleding. De smaak van de Nederlandse vrouw is in hoofdzaak afgestemd op praktisch nut en draagbaarheid. Uitgaande van deze gedachte, heeft de Nederlandse confectie-industrie de laatste jaren een grote vlucht genomen, die zelfs reikt tot ver buiten onze grenzen. Door deze show zult U weer een goed inzicht krijgen van wat onze mo de-industrie naar voren brengt. De col lectie, die de Fa. Wonnink U 25 maart zal tonen, is dan ook met de grootste - zorg samengesteld. Naast de japonnen van Zwitserse po plin, veelal bedrukt met fleurige bloem motieven (katoenen imprimé) is ook dit seizoen blauw-wit weer favoriet, en zien we prachtige stoffen van de Ko ninklijke Stoomweverij te Nijverdal en de N.V. Stoomweverij „Nijverheid" te Enschede, verwerkt tot modieuze jurk jes met wijd wervelende rok. Vooral de Dolly Day-collectie zal dit voorjaar een grote plaats gaan inne men. Wat ons vooral opviel was, dat zowel voor de „bakvissen" als de „gro tere" maten de keuze vergemakkelijkt wordt door de grote verscheidenheid in model, kleur en kwaliteit. We zien voor de jeugd o.a. sportieve suède-jas- jes, toppers, driekwart jackets enz. enz. Speciale aandacht verdienen ook de mantelkostuums in prachtige fantasie- en kamgaren stoffen en niet te verge ten de nieuwe wevenit deux-pièces. De swaggers zijn veelal vervaardigd uit mohair, een stof, die vooral in de zomer prettig in het dragen is. Verder ontbreken natuurlijk de zwar te vrouwenmantels ook niet op dit mo de-appèl. Werkelijk zeer aantrekkelijk vonden wij de corduroy (cable cord) en givrine mantels. Men lette speciaal op de prachtige afwerking en coupe van de bovenver- rpelde kleding. Rest ons nog te wijzen op de toch wel zeer uitgebreide sortering blouses, rokken, glacé's shawls enz., welke het geheel zullen completeren. Het is niet zo eenvoudig hier in kort bestek een volledig overzicht te geven van het geen er op deze show te zien zal zijn. Daarom raden wij U aan zelf kennis te nemen van dit mode-gebeuren. BIJEENKOMST JEUGDGEMEENTERAAD De jongeren met politieke belang stelling, welke zich reeds eerder bera den hebben over de problemen in onze gemeente, o.a. in een zitting van een jeugdgemeenteraad, zijn tot het besluit gekomen om wederom een jeugdraad samen te stellen. Vrijdag 22 maart zul len vertegenwoordigers, die hiervoor zijn aangewezen, bij elkaar komen. Door de kiesverenigingen Algemeen Belang en VVD worden de belangstel lende jongeren de overige politieke partijen zullen dit waarschijnlijk op 'n andere wijze doen welke voor haar zitting willen nemen, door middel van een advertentie in dit blad opgeroepen zich aan te melden en èen bespreking bij te wonen in Hotel Holterman op dinsdag 19 maart a.s. De vorming van jongeren-groepeja kan een belangrijke bijdrage vormen voor de politieke meningsvorm ondejr de jeugd, maar dan moet dit ook op zuiver politieke grondslagen geschie den. JO SLOTMAN OPENT MODERN PAND AAN DE ORANJESTRAAT. Met het tot stand komen van boven genoemd pand is' de Oranjestraat een zeer mooie zaak rijker geworden. Juist tegenover de Rijssensestraat ver rees onder architectuur van de heer L. C. v. d. Bovenkamp een riant win kelperceel, geheel in moderne stijl op getrokken. Na zich pl.m. een half jaar te heb ben moeten behelpen in een houten noodwinkel, is het thans zover, dat het nieuwe pand met de fraaie winkel be trokken kan worden en woensdag 20 maart a.s. om 2 uur zal het levens- middelenbedrijf van de heer Slotman door burgemeester Mr. W. H. Enklaar worden heropend. Wanneer volgende week woensdag de deuren opengaan, zullen zeer zeker ve len van hun belangstelling doen blijken. Voor de extra aanbiedingen raadplege men de huis-aan-huis-folder, alsmede de advertentie in dit blad. Het spreekt vanzelf, dat ter gelegen heid van de opening een serie zeer aantrekkelijke aanbiedingen onder de aandacht wordt gebracht. Hieruit een keus te maken, zal ieder gemakkelijk vallen. Gaarne wensen we vanaf deze plaats de heer en mevr. Slotman veel succes. De volgende firma's hebben aan de totstandkoming van dit nieuwe pand meegewerkt: Timmerwerk en winkelbetimmering: Fa. Vukkink; metselwerk: Fa. Jansen en Klein Velderman; schilderwerk:Fa. Gervedink Nijhuis; electra: Fa. J. van Brugggn; loodgieterswerkFa. B. Vis ser; smidswerk: Fa. H. Stokkers; stu- cadoorswerk: Fa. G. J. Schuiterd; gra- nietwerk: Fa. Bearzatto, Rijssen. JAARVERGADERING BEDRIJFSVER. DIJKERHOEK. Donderdag 7 maart hield dé bedrijfs vereniging „Dijkerhoek" haar voorjaars ledenvergadering in café ,'t Bonte Paard'. De voorzitter, de heer G. J. Klein He geman opende de vergadering met een terugblik op het afgelopen jaar en be zag het huidige prijsbeleid, waarover toen nog een onzekere toestand heerste. De vereniging heeft op 5 februari 5 jaar bestaan en heeft wel bewezen levens vatbaarheid te toezitten. Nadat de secretaris en penningmeester hun notulen en jaarverslag hadden uit gebracht, werden door de kascontrole commissie de boeken nagezien en in orde bevonden. Hierna gaf de assistent der R.L.V.D., de heer Lubbersen uit Bathmen zijn jaarverslag over het afgelopen jaar met zijn vele moeilijkheden. Na alle facetten van het bedrijf te hebben belicht gaf hij een overzicht van de werkzaamhe den der vereniging, welke thans 20 le den telt. In de vacature van de heer G. J. Klein Hegeman (aftredend en niet herkiesbaar) werd gekozen de heer J. H. Verieklaas Slots, die zijn benoeming aan vaardde. Het bestuur deed een voorstel om over te gaan tot aanschaffing van een landbouwgids voor de leden. De heer Lubbefsen hield daarna een bespreking over proeven van varkens- mest- en fofcbedrijven. Aan de hand van een uitgebreid en overzichtelijk rapport liet hij zien dat er enorm veel verschil is in uitkomst door de methode van voederen en de erfelijke aanleg van het varken. Bij de rondvraag deed het bestuur 'n voorstel om weer gezamenlijk met de bedrijfsvereniging te Holten een excur sie te organiseren. De heer Veneklaas Slots deed uitvoe rige mededelingen van het plan om over te gaan tot oprichting van een ziekte verzekering voor leden der plaatselijke afdeling der O.L.M. Hierna liet de heer Lubbersen enkele filmplaatjes zien van de ruilverkave ling in Vriezenveen, en bracht de schei dende voorzitter hem dank voor het werk verricht in het belang der vere niging. CHR. PLATTELANDSVROUWEN VERGADERDEN. Op donderdag 7 maart kwamen de le den van de Chr- Plattelandsvrouwen vereniging in gebouw Rehoboth bijeen. De presidente, mevr. J. Rietberg-van Lindenberg, opende de vergadering en liet zingen Ps. 19 1, waarna zij voor ging in gebed. Daarna werd gelezen Genesis 1 1-13. Daar de secretaresse afwezig was we gens ziekte, werden de notulen gelezen door de algem. adjuncte, mej. J. Stam. Op hartelijke wijze heette de presi dente de vele gasten welkom en wenste alle aanwezigen een goede avond- In 't bijzonder heette ze welkom de heer Wolters, bloemist te Wierden, de spre ker voor deze avond. De heer Wolters hield een lezing met lichtbeelden over: „De verzorging van kamerplanten". Wat men liefheeft, wil men beter le ren kennen, aldus de heer Wolters. Er bestaat dan ook bij velen, vooral bij de dames, een verlangen om hun kennis te verrijken omtrent de verzorging van bloemen en planten en de wijze, waarop deze door een juiste keuze van vazen en potten enz. en door een smaakvolle schikking het best aan de behoefte aan schoonheid en gezelligheid kunnen vol doen. Liefde voor bloemen en planten is ons Nederlanders aangeboren. Ons gehele leven zijn we er van omringd. Buiten landers kijken met bewondering en eni ge afgunst naar de enorme verscheiden heid en de bloeiende kleurenpracht van de Flora-kinderen, die onze pleinen, tui nen en parken sieren. En dan hebben ze nog niet eens. in onze kamers gekeken, waarin aan bloemen en planten steeds een ereplaats wordt gegeven. Uitvoerig behandelde spreker de be hoefte van diverse kamerplanten aan licht, temperatuur, bemesting, de soort aarde en het schoonhouden. Er werden verschillende vragen ge steld, die de spreker tot voldoening be antwoordde- In de pauze werd koffie gepresen teerd. De volgende vergadering, welke de laatste van dit seizoen zal zijn, wordt een vragenayond gehouden met forum of' discussiegroepen. Hierna werd de dames nog medege deeld, dat door het Volkssanatorium te Hellendoorn weer een beroep op de hulp van de dames voor een collecte werd ge daan. Besloten werd opnieuw medewer king te verlenen. Na het gezamenlijk zingen van „Neem mijn leven, laat het, Heer.sloot de presidente deze mooie en leerzame avond met dank aan God. JAARVERGADERING „DE BERGVLIEGÈRS" Dinsdagavond hield de postduiven vereniging „De Bergvliegers" haar jaar vergadering in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman. Aangezien de voorzitter, de heer W. v. d. Pluijm, onlangs als lid bedankte, stond deze jaarvergadering onder lei ding van de secretaris, de heer G. Steu nenberg. Deze sprak een kort woord van welkom en liet in zijn openings woord het afgelopen vliegseizoen de revue passeren. Uit 't financieel verslag van de pen ningmeester, de heer H. J. Aaftink, bleek, dat de boeken over 1956 konden worden afgesloten met een batig saldo. De commissie voor kascontrole, die bestond uit de heren L. Gazan en J. Schuppert, had boeken en bescheiden in orde bevonden en de penningmees ter werd dank gebracht voor zijn be heer. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd tot voorzitter gekozen de heer L. Gazan. Als bestuursleden werden her kozen de heren G. Steunenberg, se cretaris en H. J. Aaftink, penningmees ter, terwijl als commissarissen werden benoemd de heren J. Haan en C. W. Reeves. De heer J. Schuppert zal in het a.s. seizoen weer als rekenaar funge ren. Nadat gesproken was over de ver zendkosten van de duiven, werden de kampioenschappen voor 1957 ingedeeld. De vluchten met oude duiven in twee groepen, n.l. ,vitesse' tot 400 km en bo ven 400 km „fond". Van elke groep drie kampioenschappen met „generaal" over alle vluchten. Daar er verschillende juniören-leden zijn, wordt voor deze groep nog een kampioenschap vervlogen met jonge duiven en na-vluchten over de binnen landse vluchten. Nadat het plaatsen van de klokken was geregeld, wenste de voorzitter de leden een succesvol seizoen, waarna de vergadering werd gesloten. OUDERLING HERV. KERK. Tot ouderling der Herv. Kerk is geko zen de heer D. Meuleman. Zijn tegen- candidaat was de heer J. H. Veneklaas Slots te Dijkerhoek. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau der Rijkspolitie, Dorpsstraat 22 te Holten. Tel. K 5483—352. Gevonden: 1 kinder jasje; 1 herenhand schoen. Verloren: 1 dameshandschoen; 1 muts; 1 snoeischaar; 1 jongenspet. Weggevlogen: 1 parkiet. De C.J.M.V. (Dorp) fcieMi cöinsdag en woensdag in het gebouw „Irene" haar gebruikelijke jaarfeest onder leiding van de heer A. Wester ik. De opening ider bijeenkomst kreeg 'n bijzonder karakter, doordat twee leden, M. Wesseldijk en C. van Bruggen, enkele gedichten van de Almelose geref. pre dikant Ds. Ofcke Jager voordroegen, n.l. „Mijn belijdenis doen" en „Lenteleed". Dit geschiedde na het zingen van ge zang 91 en de opening met gebed. Na het lezen van Jesaja 53 de verzen 5-7, sprak de heer Westerik een kort wel komstwoord, waarin hij in het bijzonder welkom heette de afgevaardigden van de plaatselijke en naburige zustervere nigingen en waarbij hij mededeelde, dat de beide predikanten verhinderd waren deze avond bij te wonen. De jaarverslagen van secretaris M. Wesseldijk en penningmeester E. Achter kamp werden deze 'keer niet op de 'ge bruikelijke wijize uitgebracht, maar als het ware opgevoerd: in een creatief spel, waarin leden uit de verschillende clubs en leeftijdsgroepen aan de bezoekers iets vertelden van hetgeen in het afgelopen jaar in hun afdeling was gepasseerd. Alle Klein Velderman en Sietse Meins- ma vertelden iets uit dejongensclub van 10-13 jaar en Boy Pieffers en Joh. van Bruggen de belevenissen van de jongens van 14-16 jaar. Dineke Voordes en Dineke Tuitert gaven een 'beeld van hun voornaamste bezigheden en vertel den van de prettige weekends, -die zij samen doorbrachten. Het waren Diki Jansen en Diki Sclie- perrnan, die de toehoorders konden mede delen, dat het instuifwerk in Irene thans zeer goed verloopt en dat soms wél een 150 jongelui per avond zich weten te amuseren met spelen, schetsjes, declama tie en gezelschapsspelen. Het werk en de belevenissen van de „Tegehaja" werden uit de doekjes ge daan door Riek Westerik en J. W. Wes seldijk. Zij vertelden o.a. van de muzi kale medewerking welke werd verleend aan bondsdagen en. dergelijke bijeen komsten. In een korte samenvatting van het geheel heeft de heer Westerik er nog eens op gewezèn, d'at het werk van de plaatselijke C.J.M.V. o.m. ten doel heeft de jeugd te begeleiden, dat zij de juiste weg door het leven zal weten te vin den. Dit werk gebeurt vanuit de ruim te der kerk en. wordt gedragen door de Bijbelse boodschap. TONEEL EN ZANG. Na dit levensverslag brachten de Te- gehaja's een aardig programma van Zuid-Afrikaanse liedjes, met solozang en duetten, waarmede zij een spontaan ap plaus oogsten. In de pauze werd koffie met koek aangeboden en werd de verloting ge houden, die f 380 per avond opbracht, zo dat men zich voor deze bijeenkomst geen financiële zorgen behoefde te maken. De toneelclub uit de leden bracht ver volgens voor het voetlicht het toneel spel in drie bedrijven „Hilde" door J. Ubtaink bewerkt naar het gelijknamige boek van Anne de Vries. Het stuk is hier al eerder opgevoerd door O.C.H. als 'openluchtspel, zodat een bespreking 'daarvan achterwege kan blij ven. De rollen waren als volgt verdeeld: Hilbert Moes, keuterboer, H. Westerik, Wubbe Hidding een rijke boerenzoon; H. Paalman, Mans Lubbers jonge boerenar beider; E. Achterkamp, Wiebe Lubbers een oudere broer; A. Blberdsen, de do minee L. J. Klein Ovink, 'n opperwacht meester en een brigadier J. Harmelink en E. Aaltink, Hilde Moes, eenvoudig dorpsmeisje, mej. H. Traanman, Fem- meohjen, haar moeder mej. J. Traan man, Annechien een jongere zuster, mej. M. Bieleman Janne Hiddiing, moeder van Wub'be, mej. M. Paalman. Onder regie van de heer J. Broere ds het stuk verdienstelijk gespeeld en oogstte het na ieder bedrijf een' harte lijk applaus. De grimering was bij de heer Joh. van Geenhuizen in goede han den. De heer J. van Bruggen zorgde voor de verlichting. De avond werd door de heer Westerik met een woord van dank aan alle me dewerkenden en met dankgebed geslo ten. Woensdagavond werd niet het verslag uitgebracht, maar heeft Cees van Brug gen de bezoekers voor de pauze bezig gehouden met een. aantal aardige schets jes. PREDIKBEURTEN. Zondag 17 raaart (3e Lijdenszondag) Ned. Herv. Kerk. Holten. 10 uur Ds Ad- dink en 7 uur Ds Israël (Zondag 43 H. Cat.). Onderwerp: „Dé Duivel was de laatste gast". In beide diensten col lecte voor „Den Alerdinck". De aandacht wordt er op gevestigd, dat er deze zondagmorgen maar één dienst zal zijn. Op 24- maart beginnen de dubbele mor gendiensten. Dijkerhoek. 10 uur Ds Israël. Collecte voor „Den Alerdinck". Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. In beide diensten is de 3e collecte be stemd voor de hulpbeh. kerken in de classis Deventer. EXAMEN BIJ DE BRANDWEER Na drie weken geleden het praktisch gedeelte te hebben afgelegd, hebben de vorige week 8 leden van de vrijwilli ge brandweer het theoretisch examen voor brandwacht Ie en 2e klas gedaan, waarvoor zij door de commandant, de Jheer J. Louwerse, in het afgelopen seizoen waren opgeleid. Het examen had plaats in, hotel Hol terman en de examencommissie be stond uit de heren J. de Roos, inspec teur van het brandweerwezen te Arn hem, diens adjunct, de heer M. Aal- dijk en de commandant van de brand weer te Enschede, de heer P. J. Tup- ker. Voor brandwacht 2e klas slaagden de heren B. J. H. W. J. Haan, H. Huis man, G. J. Klein Nagelvoort, G. T. Jan sen en D. J. Pekkeriet en voor brand wacht le klas de heren J. Louwerse, H. Brands en D. J. Bulsink. Bij de uitreiking van de diploma's heeft de heer De Roos zijn waardering uitgesproken voor de wijze waarop de kandidaten de examenstof beheersten en heeft de heer Bulsink de opleider, de heer Louwerse, bedankt voor diens lessen onder aanbieding van een kistje sigaren. VOETBAL R.K.S.V. aHOLTEN a 5—1, ond) Van de vijf uitwedstrijden wei slechts 2 punten door de Holtense gens behaald. Op eigen veld zijn ze ter nog ongeslagen. Voor de rust waren de Rijssense gens doorgaans veel sterker, hetgeeijnvang ook in beeld brachten door met 30 te staan. Al de doelpunten werden scoord door afstandsschoten. De act hoede, die door het gemis van blesseerde Brinks gedupeerd was, de voor de rust een zwakke partij, ijrima sen de achter- en voorhoede was absi geen verband. Misschien kwam het het korte veld of door de kleine ba] de rust waren de eerste ogenblik precies gelijk aan die van voor de i Door getreuzel in de achterhoede stond het vierde doelpunt voor R.K. Het werd de Holtenaren toen pas dn lijk dat men uit een ander vaatje tappen. Dat gebeurde dan ook dooi backs naar voren te sturen. Door dringen ontstonden al gauw c kansen. De opgedrongen achterho stond nu geregeld op de middellijn, delijk kwam er een tegenpunt. Na ke: aangeven van H. Westerik kon J, Velde de stand op 41 brengen, kwam nu een goed slotoffensief, rs de goal viel aan de andere kant bij snelle aanval, 51. Vooral na de werd er hard gevoetbald. HOLTEN 2—HAARLE 1 3—5. Voor de rust een gelijk opgaande De eerste goal voor de Holtenaren h door een goede kopbal van T. Stej uit een hoekschop van Kevelam. De ten kwamen echter met 21 vooi staan, maar J. Spenkeling zag doelworsteling kans gelijk te ma! Voor rust werd aan elke kant nog nalty gegeven, die de gasten wel ten, maar de Holtenaren niet, 23. Na de rpst werd A. Jansen vervang De gasten brachten de stand op door een vrije trap op de 16-meter ineens prachtig in de rechterhoek schieten. Dóór goed werk van de tense doelman, M. Reisinger, en treuzelen van de Haarlese voorh» werd de score beperkt. Met eensts,^an in de hoek van Vrugteveen werd stand 34, maar even later werd door een misverstand in de Holte achterhoede 35. kren in 2 Café KIN nijde: koop f ds, 2e Beije te vl< HEUE een b NEL K. b: aatm; DRA' een ka: C urci brei op ope je zul tielen Holte HAARLE II—HOLTEN III, 4—5 Doelpunten van Holtense kant gemaakt door G. Schooien (2 x), J. land en A- Paalman. De achterho van Haarie schoot zelf ook een keer eigen doel. 'wer is mol te overwi|stede HOLTEN I—HECTOR H. Voor de rust een spannende strijd met een licht Holtens De Holtense voorhoede liet zich vei den talloze keren in de Goorse buil spelval te lopen en verder konden Hector backs het wel klaren. De zetten met verre trappen hun voort de aan het werk. In de achterhoede Meerman als gewoonlijk op door pi spelinzicht. Nadat enkele kansen ongebruikt ren gelaten kon de linkervleugel linkshalf G. Paalman een goede val opzetten en niet een boogbal linksbuiten H. Soer werd de Heel keeper gepasseerd (10). Na de rust waren de Holtena voortdurend in het offensief en men de Hector-aanvallen isporadi voor. In de voorhoede werd eet slecht gevoetbald en vooral het ten was slecht- Bij een doelworstd kon G. Traanman van dichtbij inschieten (20). Hierbij bleef het, wel het niet verwonderlijk zou zijn weest als het 70 of 80 was den- Doelman Kalfsterman bracht keer fraai redding door koppend Goorse aanval weg te werken. PROGRAMMA VOOR ZONDAG: Holten 1La Première 3 2.30 SDOL 1—Holten 2 1 Holten 3Enter 3 12 HOTEL VOSMAN ONDER NIEUll LEIDING Naar wij vernemen, heeft de li Vosman zijn hotel-café-restaurant ingang van 1 april a.s. verpacht de heer H. van der Goot te Sneek, heer v. d. Goot exploiteert te Sr een restaurant. UITRIT KOLWEG-DORPSSTRAA1 GESLOTEN VOOR ALLE VERKH Tot nu toe was de uitrit van de weg in de richting van de Dorpsst Oranjestraat gesloten verklaard alle motorvoertuigen. Aangezien het belang van de vrp en de veiligheid van het verkeer rijksweg (Oranjestraat-Dorpsstraat)!» deze maatregel slechts ten dele is diend, hebben Burgemeester en W houders deze uitrit thans gesloten v klaard voor alle voertuigen, rij- en dieren en vee. In hun motivering zeggen Burgein ter en wethouders o.m., dat van, noemde rijksweg, welke zich aan noordwestzij de van het dorp splits! de wegen naar Almelo en Hengelo, zeer intensief gebruik wordt gemaa zodat hierdoor een zeer gevaarlijke tuatie op deze weg in de bebouw kom van het dorp bestaat, dat de keersgevaren kunnen worden vern derd door het aantal uitwegen zoi mogelijk te beperken en dat de ui' van de Kolweg naar de Rijksweg gevaarlijk is, omdat de aan weerszij! van de Kolweg aanwezige bebouw het uitzicht op de Rijksweg geheel' -lemmert. Deze maatregel is thans mogelijk, dat het via de Kolweg komende j keer de Rijksweg ook kan bereü door gebruik te maken van de Ind triéstraat, de Waagweg en de Statio straat.' He twee pei pei ha Bestt va: or v£ rooi j Rest: f i De C rtna zate ier J. Bij d meel Sch 2 oor d< her oer. 1 land as. I ;n ei icht Dooi erbor. r. tijfko; Vooi erste ifóiivaalc »drij"v De e rai da. In c Kin wei ito hgrij De Et ee ten. HOD N De luiten uimc ierd 'ecrea JÖnalr Üerres ians De )°r Nieuw loor I 'Te 'urgej tersch hnwe ie roe nité z itvös aonis Wijl g vrijhe:

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 2