SPAANSKEN PEPPER een succes RAAD HOLTEN Zondag a.s. 2.30 uur SP. ENSCHEDE WILLEM 2 tt TER HORST REVUE VEILIG VERKEER Vervolg. met de woningbouw is niet bekend. De premietoezeggingen voor particuliere woningen komen momenteel zeer traag binnen. De raad besloot bierna zonder hoofde lijke stemming de bovenbedoelde obliga tielening aan te gaan. Het besluit zal ter goedkeuring worden ingezonden. De opbrengst van deze geldlening zal worden aangewend voor consolidatie van de vlottende schuld. Indien de mogelijk heid bestaat het geld te besteden voor andere objecten dan woningbouw, dan zullen burgemeester en wethouders trach ten de nodige verklaring-van-geen-be zwaar van de regering te verkrijgen. Het is geen onwil van de gemeente om de Hel- huizerweg momenteel niet te verharden. Hier is sprake van overmacht, zo lichtte de voorzitter nogmaals toe. Vervolgens werden op verzoek van de Min. van Binnenlandse Zaken enkele wij zigingen van formele aard aangebracht in de onlangs vastgestelde verordening op de heffing en invordering van een aan- legbelasting. De raad had hiertegen geen bezwaar. Hetzelfde was het geval met een voor stel tot ruiling van grond met de heer Joh. Haan. Deze heeft voor de inrit van het terrein waar de rioolwaterzuiverings installatie zal verrijzen nog een strook grond liggen, zodat ruiling van 138 M.2 de oplossing is om de grond van de ge meente vrij toegankelijk te maken. Aangezien de termijn tot het in voor bereiding verklaren van een wijziging van het uitbreidingsplan in hoofdzaken en van een uitbreidingsplan in onderdelen (omgeving Kolweg) is verstreken, werd op voorstel van b. en w. opnieuw een be sluit in deze zin genomen. Een dergelijk besluit is nodig, zo verklaarde de voor zitter, om te kunnen tegengaan, dat een eventuele bouw van woningen e.d. de plannen ter plaatse zouden doorkruisen. De bouwverordening werd op voorstel van b. en w. aangevuld met een bepa ling, welke het mogelijk maakt bij de raad in beroep te komen tegen een besluit van het college, waarbij o.m. afbraak van een onbewoonbaar verklaarde woning wordt gelast. Bij het volgende punt bleek, dat voor de verharding van de Doorlopende Dijk meer grond van enkele eigenaren is ge nomen, dan aanvankelijk werd overeen gekomen. De voorzitter betreurde het, dat dit o.a. juist is geschied ten aanzien van de heer J. A. Wegstapel, die de gemeente altijd zo van dienst is geweest. Het aantal meters grond werd gebracht op 876. Wethouder Teeselink was het met hun eens. De voorzitter was van oordeel, dat de heer Wansink uit propagandistisch oog punt volkomen gelijk heeft, maar waar vindt men een geschikt terrein. De heer Wansink informeerde vervol gens naar de reden waarom aan twee personen geweigerd is om zomerhuisjes te bouwen voor permanente bewoning. De voorzitter verklaarde, dat het col lege tot nu toe aan ingezetenen wel heeft toegestaan, dergelijke huisjes permanent te bewonen, echter onder uitdrukkelijke voorwaarde, dat bij oplossing van de wo ningnood de bewoning van oktober tot mei verboden zal zijn. Het gaat b. en w. echter beslist te ver, dit aan niet-inge- zetenen toe te staan. In een der gevallen, door de heer Wansink bedoeld, moeten de consequenties gedragen worden door een particulier, die een van zijn zomer huisjes aan een niet-ingezetene heeft ver huurd tot het a.s. zomerseizoen, terwijl deze huurder nog geen ander onderdak heeft gevonden. De heer Rietberg kwam vervolgens te spreken over de wegenverbetering en uitte zijn waardering over hetgeen door gemeentewerken sinds de vorige verga dering, waarin hij deze wegen besprak, heeft gedaan. Hij zag nog gaarne een voorziening ten aanzien van het voorste stuk van de Buesebergerweg, dat veel te smal is. De voorzitter deelde mede, dat hier aan al wel aandacht is besteed. Een zelfde verbetering vroeg de heer Wansink voor de oprit naar de Holter- berg, die ook veel te smal is. Auto's en bussen kunnen elkaar op sommige pun ten nauwelijks passeren. STADION DIEKMAN TEGEN Kaarten bij de O. A. D. Hier is een plannetje voor, zo deelde de burgemeester mede. De heer Wansink informeerde naar de verbetering en het herplaatsen van ban ken op de Holterberg en de heer Rietberg adviseerde de wegensehaaf bijtijds op de wegen te zetten. De heer Klein Velderman vroeg naar de stroomvoeding naar het Holterbroek. Hieraan moet op korte termijn iets ge beuren. Blijkens een mededeling van de be drijfsleider van het G.E.B., zo deelde de voorzitter mede, betreft het hier een ka bel, die in het oorlogsjaar 1944 is ge legd en van minder goede kwaliteit is. Bovendien is het stroomverbruik door broedmachines, kunstmoeders en door de K.I.-stal sterk toegenomen, 't G.E.B. zal de mensen inlichtten en adviseert z.g. droogstralers te gebruiken. De heer Brands informeerde ten slotte naar de actie voor Steun Wettig Gezag. De voorzitter gaf hierover een korte uiteenzetting en deelde mede, dat zich 9 jonge mensen hebben opgegeven in de laatste bijeenkomst. 1* RONDVRAAG. Bij de rondvraag informeerde de heer Soer naar de stand van zaken ten aan zien van het uitbreidingsplan voor de Holterberg en naar de bouw van 20 wo ningen. De bestedingsbeperking moet niet de werkloosheid in de hand wer ken. De voorzitter deelde mede, dat het col lege zich verbaasd heeft, dat de beslis sing inzake het uitbreidingsplan zo lang op zich laat wachten. Reeds in augustus is hierover een bespreking geweest. Een bouwaanvrage van de heer Stuhldreher uit Almelo wacht al vele maanden op de goedkeuring. Uit informaties is hem ech ter gebleken, dat met 14 dagen een be slissing te verwachten is. Over de rijksgoedkeuring voor de bouw van de 20 woningen heeft hij gesproken met de prov. directeur van de volkshuis vesting. Er bestaat enige hoop, dat hier schot in komt. Naar aanleiding van een vraag van de heer Soer over het in bezit nemen van de gronden in de Gaarden, verklaarde de burgemeester, dat de dagvaarding moest worden ingetrokken aangezien de publi catie in de Staatscourant niet tijdig plaats had. Er is echter overleg gaande met de vertegenwoordigers van de beide partijen, waarvan de resultaten zich goed laten aanzien. De heer Wansink wees vervolgens op de dringende noodzaak van de aanschaf fing van een zandlader. Met zo'n zelflader kan men de auto's veel .sneller laden en zijn minder arbeiders nodig, zodat de wethouder voor de wegen daarover elders de beschikking kan krijgen. De voorzitter zegde toe spoed te zul len betrachten voor het verkrijgen van de machtiging tot aanschaffing van dit apparaat. De heer Landeweerd verzocht een aan tal wegen op de Zuurberg vrij te maken van het overhangend hout. De mensen hebben hier veel last van. De heer Wansink informeerde naar de maatregelen, welke genomen zijn om de landbouwer Reilink te vrijwaren van schade door de beoefening van het voet balspel in het Sportdal. De burgemeester antwoordde hierop, dat het maken van een hoge afrastering achter het betrokken doel nog al een dure grap is. Hij vroeg zich af of de voet balvereniging deze maatregelen niet moet nemen. Naar de mening van de heer Wansink wordt het ongerief echter veroorzaakt door de schooljeugd en zal de gemeente dus maatregelen moeten nemen. De voorzitter zegde toe maatregelen te zullen overwegen. De heer Wansink vroeg vervolgens of B. en W. niet het initiatief willen nemen om te komen tot één groot paasvuur. Vreemdelingen, die hier vertoeven, gaan b.v. naar Goor, om daar het grote paas vuur te zien. Hij achtte het in het be lang van het vreemdelingenverkeer, dat in deze gemeente ook zo'n paasvuur komt. De heren Rietberg en Landeweerd ver klaarden zich tegen bemoeiingen van de gemeente en een soort opleggen van bo ven af. VAN DE GROTE MARKT NAAR EEN STIERENGEVECHT. Het revue-gezelschap van Ter Horst en Co. heeft met de revue „Spaansken Pepper" weer een grote prestatie ge leverd. Men is er n.l. in geslaagd een volle zaal te doen genieten om de puntige Rijssense humor, men is er in geslaagd het publiek te doen daveren van het lachen, men heeft beelden opgeroepen, die boeiend waren en door de grote va riatie die men in de revue naar voren bracht, heeft men een schouwspel ge creëerd, dat bij velen nog lang in de herinnering zal blijven voortleven. Deze positieve opmerkingen worden gemaakt in de wetenschap, dat het gezelschap be staat uit louter amateurs, die voor hun genoegen spelen, dansen en zingen, en dat met een enthousiasme, die de ware amateur kenmerkt en eigen is. Direct menen wij daarnaast te mogen vaststellen, dat ondanks de grote bewon dering, die de prestaties in hun alge meenheid rechtvaardigen, wij met recht mogen teruggrijpen naar de voorgaande revue's en menen wij er mee een ver gelijking te mogen maken. Dan hebben wij iets gemist. De teksten waren naar onze mening minder origineel, sommige scenes waren wat rommelig en men steeg niet naar hoogtepunten, die het publiek in daverend enthousiasme brachten. Er lag een bepaalde matheid over het ge beuren, die oorzaak was, dat de revue in bepaalde opzichten werd geremd. Niet temin heeft het publiek van de „Spaanske Pepper" genoten, getuige het daverende applaus, dat telkenmale opklaterde, en waaruit de bewondering sprak voor deze echte „Riessender", die het klaarden in het Parkgebouw een Spaanse sfeer te scheppen, een sfeer van bruisend en thousiasme, van temperament en leven digheid eigenschappen die aan de door- snee-Rijssenaar vreemd zijn. De (bekende) figuren gingen weer een reis maken naar Spanjë, naar het heette, om een „bölke" te kopen, één met Spaans bloed, waarvan een ieder versteld zou staan. De mogelijkheid om naar Spanje te reizen was dus aanwezig en de samen stellers presteerden het zelfs om (wat wil men Spaanser) een stierengevecht op te laten voeren. Daarvóór greep men nog eens terug op het „aole Riessen", op de Grote Maork en de „goo oole tied". Prachtig was de voordracht van de be jaarde heer Nitert, die in een puur Rijs- sens gedicht (van Mekenkamp de wee moed naar voren bracht, omtrent dat gene wat achter ons ligt. De sfeer rond om de grote markt van vroeger was juist aangevoeld en de schrijver van dit gedicht bewees weer eens over een eigen stijl te beschikken, waardoor zijn werk een zeer bijzondere plaats in de revue in neemt. De heer Nitert, de bedoeling van de schrijver uitstekend aanvoelend, droeg dit gedicht op een voortreffelijke wijze voor; hiermede bewees hij nog steeds een centrale figuur in het gezelschap te zijn, die een belangrijk aandeel in het succes van de avond heeft gehad. De uitbeel ding van de Grote markt, inclusief de kop van Jut, koekhakken en Jacob Hol lander, was bijzonder goed getroffen, hoewel dit soort scenes altijd het gevaar in zich houdt, dat het geheel een rom melige indruk gaat maken. Hoewel men niet geheel aan dit ge vaar is ontkomen, was dit onderdeel van de revue toch geslaagd en met name van de historische marktfiguur, die ver tolkt werd door de heer Paauwe, heeft men op bijzondere wijze genoten. Een van de beste persoonlijke prestaties werd geleverd door de heer E. Paauwe (die tevens de algemene leiding had) in de typering van een Rijssense figuur uit voorbije tijden, waar men a raison van 2 cent (of waren het er 3) inzage kon krijgen van de trekkingslijst van de marktverloting. Een humoristisch onder deel van,de revue, waarin de heren Me kenkamp, Smit en Poortman weer eens echt Rijssens voor de dag kwamen. Deze 3 figuren zijn voor de revue welhaast onmisbaar geworden, door de typische gemoedelijkheid, die zij met zich bren gen en waaraan de revue voor een groot gedeelte haar aantrekkelijkheid dankt. Toneeltechnisch gezien blonk de heer Paauwe Sr. hier bijzonder uit door zijn grote beweeglijkheid, zijn nuancering van zijn „rol" en door de gevatheid van zijn spel. Mevr. Bruins-Dommerholt, die wel licht wat minder dankbare „rollen" hadN dan in voorgaande jaren, was ook nu weer acceptabel, evenals de heer B. Paauwe, die ook nu weer bewees, van alle (grote) markten thuis te zijn. Veel bewondering heeft men ook gehad voor de 2 „kuijerwieve", die door de he ren Mekenkamp en Smit voor het voet licht werden gebracht. Dolkomisch waren hun intonaties en zeer aantrekkelijk hun vertolkingen. Als vastgesteld is, dat de heer Paauwe Jr. een zeer vooraanstaande plaats in „Spaansken Pepper" inneemt, en zijn uiteenlopende vertolkingen, variërende van Jacob Hollander tot toreador op uit nemende wijze ten beste gaf, kan wor den overgegaan tot een beschouwing over die onderdelen van de revue, die wel licht een van de grootste aantrekkingen zijn geweest en ook in deze revue nog zijn. Dat zijn de Balletdanseressen, die onder leiding van Mevrouw Kranenborg (Spaanse) „dansen" instudeerden op een wijze, waarover men met recht zeer en thousiast moet zijn. Met een groot gevoel voor ritme en discipline voerde men dan sen uit, waaronder enige zeer bekende, die de grootste bewondering rechtvaar digen. Men bespeelde de castagnetten en men danste zo temperamentvol, dat men zich bijna niet kon voorstellen, dat dit „Riessense" meisjes waren. De balleri na's en Mevr. Kranenborg komt de groot ste lof toe voor de plaats, die zij in deze revue innemen. JAARVERGADERING B.D.V. De boerendochtersvereniging hield j.l. dinsdagavond in hotel Holterman haar jaarvergadering onder leiding van de presidente, mej. J. H. Wolters,, welke vergadering goed bezocht was. De secretaresse, mej. D. Volkerink en de penningmeesteresse, mej. T. Wech- stapel, brachten hun jaarverslagen uit, waaruit o.m. bleek, dat er nog 'n klein batig saldo was. In de plaats van de aftredende be stuursleden werden gekozen mej. Joh. Boode en mej. D. Lubbersen, die hun benoeming aannamen. Er werden kaarten verkocht voor de O. en O.-dag op 14 februari in hotel Holterman en voor de culturele avond van de toneelgroep „Studio" op vrijdag 15 februari in „Irene". Na de pauze hield de heer Kaan een heel mooie lezing over Curagao (Wil lemstad enz.), aan de hand van kleu rendia's. Hij vertoonde prachtige natuur opnamen, van bloemen, die 's nachts bloeiden en zonsondergang. De ruwei noordkust en de mooie stille zuidkust, waar het hele jaar door gezwommen werd. Er is daar een zeer groot gebrek, aan water, want het regent er weinig. Men zag eerst een dor en droog land schap en een dag later was alles prach tig groen na enkele regenbuien. Schit terende tuinen zijn er wel, maar er moet gesproeid worden en het water is er duur. Het was een zeer interessante lezing. De presidente bracht de heer Kaan hartelijk dank voor deze goede avond. GESLAAGDE E.H.B.O.-ERS 'STERS) Dinsdagavond 5 februari heerste er enige spanning bij de diploma-cursis ten. Het zou nu n.l. blijken, of hun stu die in EHBO succes zou hebben gehad en het begeerde diploma het resultaat zou zijn. Om goed acht uur mochten de eerste vier cursisten voor de examinator, Dr. Scheffer uit Almelo, verschijnen, ter wijl de docent, dokter Rietdijk, een oog je in het zeil hield, opdat bokkespron- gen voorkomen werden. De heren H. Tuller en D. Schöppers lieten verbandjes draaien en „wonden" verbinden. Toen tegen ruim tien uur de laatste kandidaten hun kennis hadden gespuid, werd de eindstand opgemaakt. Het re sultaat was, dat van de nieuwe cursis ten allen slaagden, n.l. mevrouw G. M. Brinkman-Dijkink, mej. F. Paalman en de heren G. T. Jansen, G. H. Ebrecht, H. Prins en J. W. Baltus. Een viertal gediplomeerden had de laatste twee jaren niet voldoende ge oefend en moest her-examen doen. Drie van hen bleken nog voldoende in hun mars te hebben om de volgende ronde mee te doen, t.w. de heren W. t. Berge, P. F. van Doorn en A. Jalink. Na afloop bedankte de voorzitter Dr. Scheffer voor diens bereidwilligheid 't examen te willen afnemen en dokter Rietdijk voor de gegeven lessen, die, zoals nu weer gebleken was, af waren. Dr. Scheffer spoorde de nieuwelingen aan te blijven oefenen, daar er telkens wat nieuws bijkomt en men anders het geleerde ook zo weer vergeten is. Na afloop van het examen werd ho tel Holterman opgezocht om weer op verhaal te komen, hetgeen spoedig het geval was. Voldaan en tevreden keer den allen huiswaarts; hun moeite was beloond. C.B.P.B. EN C.J.B.T.B. EEN DAGJE UIT Op de verjaardag van onze Kroot, prinses vertrok 's morgens om 9 uur' bus vol met leden van de afdeling d TB en CJBTB vanaf het OAD-statici naar de toogdag te Zwolle. Er viel een druilerige regen, maar de bus heerste 'n vrolijk enthousiasme 's Morgens werd door de dames heven afzonderlijk vergaderd in de Bi* tensociëteit. Op de huishoudelijke vergadering va de dames werd o.a. medegedeeld, da besloten was de afdelingen van de pro vincie Overijssel-N.O.-polder te split sen in A en B (jong en oud). In het provinciaal bestuur had ting mevr. J. Rietberg-Van Lindenberj die nu naar 't ouderen-bestuur is over gegaan. Als bestuurslid voor het jon geren-provinciaal bestuur werd geko zen mej. J. Landeweerd van onze afde ling. Dit is eervol voor de afd. Holten Op deze vergadering werd tevens handwerktentoonstelling gehouden u heel de provincie en waarop het wer) van mevr. Rietberg-Van Lindenberj met een 5e prijs werd bekroond. De middagvergadering werd gezames lijk gehouden. Hier trad als spreker o; Dr. Korevaar, Ned. Herv. predikant ft Rotterdam, die een zeer verkwikken! woord tot ons sprak in zijn referaat getiteld: „De boer". Hierna was er een voordrachtenwed strijd, die veel succes oogstte. In het avondprogramma trad op Chr. reciteervereniging „Hildebrantf uit Vriezenveen met een historisch to neelstuk, dat als titel droeg: „De krach: van hunne la-acht". Op de terugweg was de stemminj buitengewoon goed en men kon dank- baar terugzien op een zeer geslaagd dag. OPRICHTING C.H.-JONGEREN STUDH EN DISCUSSIEGROEP c kwa: hobc Dc open ring 103. zitte lezei aan 1956 scha naar omg dan onze doen .N: Koll jaar- de f voor jaar delif gen zoda ten Ee tie r In de solodans bewees Mevr. Kranen borg tot welke prestaties zij zelf in staat is. Geroutineerd tot in choreografische bijzonderheden ontlokte zjj een bijzonder bewonderend applaus. De heer Leusink en mej. Mensink, resp. als tenor en so praan, nemen ook nu een onmisbare plaats in, waarin zij beiden bewijzen over een prachtige volumineuze stem te beschikken. Mej. Diny Mulder, die in een solodans reeds had uitgeblonken, was in haar optreden met de heer Paauwe vrijmoedig en spontaan, waardoor zij ook wel een bijzondere plaats heeft ingeno men. De heer H. Schintz speelde weer op de hem eigen wijze; rollen die voor hem „geknipt" waren. Tot slot dient dan gereleveerd, dat de decors van de heren Tiemens en Schintz weer bijzonder verzorgd waren, dat de begeleiding weer in voortreffe lijke handen was en dat de tekstschrij vers, zijnde de heren Mekenkamp, Smit en Tiemens er wederom in geslaagd zijn een zeer aanvaardbare revue te schep pen, waarvan ongetwijfeld nog velen zullen genieten. GROTE BELANGSTELLING VOOR FILMAVOND Door de Chr. Film Actie (CFA) werd donderdagavond in ,Amicitia' vertoond de bekende film .Morgen zie ik je weer' naar het gelijknamige boek van Cathe rine Marshall. „Amicitia" was geheel bezet. Naar wij vernemen, ligt het in de be doeling na het grote succes van de ze avond om op vrijdag 1 maart de ze film nogmaals te vertonen. JAARVERGADERING ESPELOSE PLATTELANDSVROUWEN MIDDAG VOOR BEJAARDEN IN DIJKERHOEK De afdeling Dijkerhoek van de Bond van Plattelandsvrouwen organiseert op maandagmiddag 11 februari a.s. haan gebruikelijke middag voor bejaarden in ,,'t Bonte Paard". Het aanvangsuur, dat aanvankelijk gesteld was op 2 uur, is gewijzigd in 3 uur, waarmede belang hebbenden verzocht worden wel reke ning te willen houden. Maandag 4 februari hield de afdeling Espelo van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen haar eerste jaarvergade ring, die geopend werd door de voor zitster, mevr. J. R, Wierda-Postma. Terugblikkend op 't eerste jaar her innerde zij er aan, hoe de tijd er r(jp voor was in Espelo tot oprichting van een vrouwenvereniging te komen, die meer inhield dan het alleen maar ge zellig bij elkaar zijn. In de groëiende en zich snel ontwikkelende maatschap pij kunnen we niet achterblijven. Daar toe geeft de bond een goede gelegen heid door lezingen en cursussen. Men zou de bond een vakschool voor platte landsvrouwen kunnen noemen. Daar naast geeft een vereniging eén binding van de leden. Ook deze kunnen, naast het bestuur, een taak hebben door ac tief deel te nemen op de vergaderin gen, hetzij door het brengen van nieu we ideeën, hetzij anderszins. Hierop aansluitend gaf de secreta resse, mej. E. de Ridder, een overzicht van de lezingen en excursies, gehouden in dit eerste jaar, waarbij zij opmerkte, dat dit overzicht er voor 'n eerste jaar niet kwaad uitzag. Na de koffie bracht mevr. H. J. Paal- man-Kromdijk, de penningmeesteresse, verslag uit over de kbs. Het batig sal do viel de vergadering niet tegen. Mevrouw M. Slijkhuis-Zandvoort, het eerste bestuurslid dat in aanmerking kwam om af te treden, werd met alge mene stemmen herkozen. Tot slot werd 'n filmstrook vertoond van de Internationale Vrouwenbond: .Huizen, waarin wjj wonen', die de aan wezigen kris-kras door de gehele we reld voerde en overal foto's liet zien van woningen, meest boerderijen met omgeving en van plattelandsvrouwen van allerlei nationaliteit. Reeds enige tijd geleden had zich ii Holten een initiatiefcommissie gevormd die tot doel had te komen tot de oprieh- ting van een C.H.-JongerengToep. In tegenstelling .met hetgeen men ver wachtte 'bleek er veel belangstelling tf bestaan voor een dergelijke groep. Vele jongeren in de gemeente ware aangeschreven om op zaterdag 2 fe bruari te komen praten over de oprich ting van C.H.J.G. De bovenzaal van he; gebouw „Irene" was behoorlijk bezel toen het lid van het- provinciaal bestuur, die de leiding van de avond had, de heer H. Fokke, de vergadering opende en de aanwezigen een hartelijk welkom toe riep. De heer Fokke gaf een overzicht van het werk en het doel van de C.H.- Jongerengroepen. Naar aanleiding hier van werden enkele vragen gesteld. Hierna kreeg de heer G. Langenban het woord om een referaat te houder ever het onderwerp „Waarom C.H.U.". Op duidelijke wijze belichtte de heer Langenbarg de 'grondbeginselen C.H.U., haar doel en streven. Ook m heeft de C.H.U. nog een grote taak, aldus spr. Wij moeten nooit versagen en steeds voor onze beginselen op de bres staan en deze uitdragen onder het Nederlandse volk. Na dit referaat stelde de heer Fokke voor om samen te spreken over het richten van een C.H.J.G. Vaak aldus spr, hoort men zeggen „liik doe niet aan poli tiek, het is toch alles lood om oud ijzer' Heb je er wel eens over nagedacht, da! je met het uitbrengen van je stem, mede verantwoordelijk bent voor de gang var zaken in het land, de provincie of de gemeente? Hebben we ten opzichte var de politiek zoveel inzicht dat we eer eigen mening kunnen vormen? Naast het spreken en discussiëren over politieke onderwerpen willen we ooi- met elkaar spreken en discussiëren over vraagstukken op allerhande teirein, die ons jongeren bezig houden en te beoefe nen: spreken in het openbaar, declama tie, zang, muziek, sport etc. Na een kor; gesprek bleken een 20-tal jongeren hun naam op een lijst geplaatst te hebben waarmede de oprichting van de Jonge rengroep een feit was. De heer H. Rietberg, die juist van een vergadering van leden der jeugdgemeen- teraad kwam, deelde mede, dat het plai bestaat ieder kwartaal een vergaderin: van de jeugdgemeenteraad te houden Deze mededeling kwam op een zeer gunstig moment, omdat de leden zich nu reeds op kunnen voorbereiden r zij tezijnertijd de C.H.U. in de jeugdge meenteraad zullen vertegenwoordigen. De heer J. Kroon, voorzitter der C.H.U. Kiesvereniging, gaf hierna op humoris tische wijze een overzicht van de samen stelling van de Chr. Historische Unie Hij deelde nog mede, dat indien de plaat selijke kiesvereniging vertegenwoordigd moet zijn op vergaderingen der C H.U- zij zeker niet de jongeren zal vergeten om enkelen van hun af te vaardigen Hierdoor, aldus de heer Kroon, krijgen zij inzicht in de politiek. Door stemming werd een voorlopig be stuur gevormd 'bestaande uit: mej. M- Traanma, Henk Westerik, Paul Müller. Henk Rietberg en als toegevoegd advi serend lid H. Fokke. De heer B. Leemans, die met enkele C.H.J.G.-ers uit Vriezenveen aanwezig was, riep de nieuw opgerichte groep 'n hartelijk welkom toen in de Federatie van C.H. Jongerengroepen. De heer Fokke deelde nog mede, dat op 16 februari a.s. in Vriezenveen een provinciale toogdag wordt gehouden en nodigde tevens de leden uit om hieraan deel te nemen. Het grootste deel der le den gaf zich hiervoor op. De heer Kroon sprak aan het einde van de avond er zijn vreugde over uit, dat nu ook Holten een jongerengroep heeft, waarop hij en de C.H.U. in Holten reeds zolang gehoopt hadden. Tevens dankte hij de heèr Fokke voor de lei ding van de avond en sloot daarna de vergadering. nom D< best Stev orde ning geve A! sie 1 Dijk In die als 1 link heei min, stele D van enki afde N; gesc Riet ting rijke onze 'T' verl een was H misc rijk f. T< stijg W van we i staa opbi is di Ook dus vooi kun; ren. Ee grij; wan het fact M land dust Wilt U gaan wandelen? Geen bezwaar! Maar.loopt dan altijd op 't trottoir! Di ons tere: W 1. 2. 3. Gi brei kern mee tien jare

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 2