V.N. moeten vrede met Israël verzekeren KerstvacanÊie ten einde {Stoök buitenlands C.A.O. Textiel VAN HET BINNENHOF PE BOER en zyn BEDRIJF HAMEAf Hjk OVERZICHT /e; TOCH EEN MINISTER VAN OVERZEESE RIJKSDELEN. Dinsdag a.s. zal het kerstreces van de Tweede Kamer weer voorbij zijn. Een vacantie die er mag wezen. En inder daad, verscheidene volksvertegenwoordi gers zullen de afgelopen weken een reis naar de besneeuwde bergen hebben ge maakt om van de vermoeienissen uit te rusten. Volkomen verdiend, want de vier maanden kabinetscrisis en de slopende begrotingsbehandeling hebben verleden jaar alle vacantieplannen in duigen doen vallen. Het is bekend dat de voor zitter van de Tweede Kamer, Dr. Kor- tenliorst, een groot wintersportliefhebber is. Maar nauwelijks is hij teruggekeerd, of de teugels worden weer aangehaald. Een aantal avondvergaderingen is weer aangekondigd. De Tweede Kamer gaat allereerst de begrotingsbehandeling voortzetten. Binnenlandse Zaken en jus titie zullen volgende week aan de orde komen. Vooral naar dit eerstebegrotings- hoofdstuk gaat de belangstelling uit. Dan zal er moeten worden gesproken over de ambtenarensalarissen. Het is reeds dui delijk geworden, dat het verlangen van de regering om de salarissen van de ho gere ambtenaren te verbeteren niet zon der meer in goede aarde zal vallen. Ver schelde fracties hebben reeds verklaard dat dit t.o.v. de lagere ambtenaren on billijk zop zijn. Bovendien zouden dan ook de salarissen van dè leraren moeten worden opgetrokken. Minister Struycken zal het dus niet gemakkelijk krijgen. Ge lukkig heeft de nieuwe bewindsman eni ge weken de gelegenheid gekregen om zich geducht voor te bereiden, zodat men kan verwachten dat men van de zijde der regeringstafel beslagen ten ijs zal ko men. Het feit dat in Den Haag een r.k. burgemeester is benoemd zal nog wel wat stof doen opwaaien. Bij de behandeling van de begroting van justitie zal minister Samkalden zijn eerste grote parlementaire redevoe ring kunnen houden. Tot nu toe heeft hij enkele kleinere wetsontwerpjes mo gen verdedigen. Dit deed hij op een wijze die veel goeds beloofde. Het moge dan kerstvacantie zijn geweest, de politiek is doorgegaan. Het kabinet staat nog steeds voor enkele bijzonder moeilijke proble men, waarvan de oplossing bemoeilijkt wordt door de labiele politieke situatie. Het staat nu wel vast dat de kabinets crisis van vier maanden ons niet in de koude kleren is gaan zitten. Uitdruk kelijk is van de zijde der Kamer ver- Klaard, dat dit kabinet Drees een nood- kabinet is. En daarmede is de situatie ten voeten uit getekend. Want dat bete kend, dat het kabinet geen vaste steun heeft in het parlement. Een parlement, dat hopeloos verdeeld is en dat dit ka binet heeft aanvaard omdat er geen an der te maken was. Deze toestand vindt uiteraard zijn weerslag in de minister raad. Men klaagt nu wel dat de regering niet meer regeert en steeds maar advies vraagt over be langrijke problemen aan de Sociaal Eco nomische Raad of aan de Stichting van den Arbeid, maar deze klacht is niet geheel gerechtvaardigd. Want het kabi net is daartoe genoodzaakt door de la biele politieke situatie. Nu het geen vol doende steun bij het parlement vindt, zoekt het die steun bij het georganiseerd bedrijfsleven. De ministers weten dan dat zij dan hun voorstellen er gemak kelijker bij het parlement door krijgen. Natuurlijk is deze situatie niet ge zond. Even ongezond overigens als een kabinetscrisis van vier maanden. De steun die de regering van de Stichting van den Arbeid heeft ontvangen is dit maal praktisch nihil geweest. De werk nemers, werkgevers en boeren zijn het hopeloos met elkander oneens als het gaat om de vraag hoe het voeren van een nieuwe landbouwpolitiek in de loon- en prijssector moet worden opgevangen. De regering zal nu knopen moeten door hakken en dus inderdaad moeten gaan regeren. Toch heeft deze trage gang van zaken misschien nog een gunstig kantje. Het feit, dat er onenigheid over het nieuwe landbouwbeleid is (in het kabinet, in de verschillende politieke partijen en tussen werkgevers en werknemers) heeft het onmogelijk gemaakt dat de regering kon komen met een nota over de bestedingsbeperking. Zij heeft het rapport van de SER als uitgangspunt voor haar beleid gekozen, maar de spannende internationale ont wikkelingen van de laatste maanden zou den het noodzakelijk maken dat er ver der gegaan moet worden dan de SER heeft voorgesteld. Het is de vraag in hoe verre dit nog nodig is. @nze deviezen voorraad slinkt nog steeds. Bestedings beperking blijft dus noodzakelijk, maar de gevolgen van de Suezkwestie kunnen nog wel eens meevallen. De regering heeft nu rustig de tijd gehad met zich daarop te bezinnen. Het feit dat het zondagsrijverbod wordt verzacht is reeds een teken dat de internationale situatie minder zorgwekkend wordt geacht. Het kabinet gaat zich met nog een an der probleem bezighouden: de bezetting van he departement over Overzeese Rijksdelen. Men zal zich misschien nog herinneren dat dit een fameuze kwestie was tijdens de kabinetsformatie. De a.r. weigerden dit departement te beheren, omdat zij vonden dat handhaven dit departement de schijn van een koloniale status van de West zou kunnen wekken. Temeer, daar dit departement ook Nieuw-Guinea onder zich heeft. De oorspronkelijke ge dachte om de West onder te brengen bij binnenlandse zaken is niet houdbaar meer, daar dit departement reeds is uit gebreid met de P.B.O. en de Bezitsvor ming. Sinds oktober beheert de minister van defensie, ir. Staf, het departement van Overzeese Rijksdelen ad interim. Er is nu aan Suriname en de Nederlandse Antillen gevraagd of zij er bezwaar te gen zouden hebben als het departement van Overzeese Rijksdelen wordt gehand haafd. De antirevolutionairen schijnen er in ieder geval geen bezwaar tegen te hebben als dit departement wordt be heerd door een minister van een andere kleur. Daarbij speelt uiteraard de over weging dat dit departement weer in c.h. handen zal komen een rol van betekenis. Want dit betekent dat het protestants- christelijk element in het kabinet weer versterkt zal worden. MOND- EN KLAUWZEER BEDREIGT ONS LAND. Laat uw dieren tijdig enten. Het mond- en klauwzeer grijpt in West- Europa snel om zich heen, aldus deelt het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening mede. In de ons omringende landen werden de laatste maanden honderden boerderijen besmet en zijn talloze dieren gestorven of moes ten worden afgemaakt. Internationale veterinaire deskundigen achten de toe stand alarmerend. In een spoedbijeen- komst van de Europese mond- en klauw zeer commissie van de F.A.O. is overleg gepleegd over te nemen noodmaatrege len. Zoals men weet, beschermt Nederland zijn veestapel tegen mond- en klauwzeer door een jaarlijkse inenting in de perio de van 1 februari tot 15 april. Met het oog op de acute dreiging van buiten onze landsgrenzen adviseert de Veeartsenij- kundige dienst de veehouders hun vee stapels zo spoedig mogelijk na 1 febru ari te laten enten en hiermede niet te wachten tot de laatste weken van de entingsperiode. U weet allen hoe verra derlijk het mond- en klauwzeervirus is. Hoe gemakkelijk kan het door reizigers, door voertuigen van buiten ons land worden meegebracht. Het zou ondoen lijk zijn de schoenen en de kleding van die reizigers en al die voertuigen aan de grens te ontsmetten. En ware dit mo gelijk, dan zijn er nog de ratten en mui zen, de hazen en konijnen en wellicht de trekvogels, die de besmetting kunnen overbrengen. Voorkom het optreden van mond- en klauwzeer in ons land door tijdig uw vee te laten enten. Een massale uitbraak zou óns land zelfs meer kunnen kosten dan de overstromingsramp van 1953. Die kostte ons volk afgezien van het ver lies van vele, vele mensenlevens onge veer 1850 miljoen gulden aan materiële schade. De export zou worden verlamd. De grenzen zouden dichtgaan. Geen land zou onze agrarische produkten meer wil len hebben. Dit alles kan voorkomen worden, als u meewerkt door tijdig uw vee te laten inenten tegen mond- en klauwzeer. Tij dig, want klopt de ziekte eenmaal aan uw deur, dan heeft het vaccin geen tijd meer om zijn werk te doen. Zijn uw die ren eenmaal geënt, dan vormt het li chaam van die dieren zoveel afweerstof- fen, dat ze voor de tijd van bijna een jaar niet meer voor besmetting vatbaar zijn. Zorg dat het fatale bordje „mond- en klauwzeer" niet in uw wei of op uw stal komt. Tijdig inenten Éetekent gezond vee en het behoud van onze export. Geneest ruwheid en schraalheid De discussies in de Assemblee van de V.N. over het terugtrekken van de Is raëlische troepen uit Egypte zijn voor Israël waarschijnlijk en naar men moet hopen minder ongunstig dan zij lijken. Het doet ietwat pijnlijk aan, dat de Britse vertegenwoordiger, Allan Noble, zich geroepen achtte vóór de Aziatisch-Afrikaanse resolutie te stem men. Hij keurde de inval van Israël in Egypte af en zeide, dat dit land „geen territóriale voordelen uit de aanval mocht trekken". Als men zich herin nert, hoe voor de Britten de Israëlische operaties de aanleiding (hoewel niet de oorzaak) hebben gevormd voor hun eigen inval in Egypte, heeft men re den over deze Britse verloochening der Israëli's zo niet verbaasd dan toch geïrriteerd te zijn. Londen had zich toch wel kunnen onthouden. Frankrijk heeft tegen de resolutie gestemd. Doch thans is de Iraakse kroonprins Abdoel Illah op weg naar Londen. De vier Aziati sche leden van het Pact van Bagdad (Irak, Turkije, Perzië en Pakistan) heb ben te Ankara vergaderd. Zij zullen de V.S. militaire en financiële steun vra gen tegen een eventueel Russisch ge vaar. Abdoel Illah zal zich na zijn be zoek aan Londen naar Washington be geven. Hij wil echter tevens de goede betrekkingen herstellen met Engeland, het vijfde lid van het Pact. En Enge land gaf van zijn kant een blijk van toenadering door voor de Aziatisch- Afrikaanse resolutie tegen Israël te stemmen. Van de tachtig leden van de V.N. namen er twee niet aan de stem ming deel; twee onthielden zich (Cuba en Costa Rica)slechts Israël en Frank rijk stemden tegen; dus een overweldi gende meerderheid 74 van de 80 le den eiste van Israël ontruiming van posities op Egyptisch gebied (bij de Golf van Akaba) en in de strook van Gaza. Ruimte voor overleg. Het Israëlische kabinet vergaderde reeds over de gestelde eis en wil te genvoorstellen doen. Deze zullen hier op neerkomen, dat de Gaza-strook ('n door Egypte bezet deel van Palestina) wordt beheerd door een V.N.-commis- sie en dient als bufferzone. Een politie macht van de V.N. zou er moeten blij ven, totdat Egypte en Israël formeel vrede hebben gesloten. Wat de Golf van Akaba betreft, zijn er verschillen de mogelijkheden om de vrije scheep vaart te garanderen voor alle landen: demilitarisatie, toezicht van de V.N., 'n verdrag tussen de vier landen rond de Golf (Israël, Jordanië, Saoedisch Ara- bië en Egypte). De aangenomen reso lutie laat ruimte voor onderhandelin gen, omdat zij Israël niet dreigt met sancties, doch de secretaris-generaal machtigt verder te overleggen. Hoewel' het terugtrekken van de Israëlische troepen een voorwaarde blijft voor elke verdere regeling, wordt zowel in Ham- marskjoelds rapport als in de resolutie de oplossing der urgente kwesties niet verwaarloosd. Het rapport van de se cretaris-generaal zegt, dat „het vertrek der Israëlische troepen een vooraf gaande en essentiële fase is in 'n ont wikkeling, waardoor een soliede basis kan worden gelegd voor vreedzame omstandigheden in het gebied". De re solutie van de Assemblee „veronacht zaamt geenszins alle andere doelein den, welke moeten worden verwezen lijkt om meer bevredigende voorwaar den te scheppen dan die, welke heers ten in de periode, voorafgaande aan de crisis". Hoewel Egypte het onvoor waardelijk terugtrekken eist van alle vreemde troepen, staat het onder druk, want een meerderheid van de V.N. wil kennelijk de gelegenheid te baat nemen, een oplossing te zoeken voor de bran dende problemen. Daartoe behoort ook de vestiging van de Palestijnse réfugiés waaraan Israël financieel wil bijdragen. Taak van Westen. Hoewel Engeland door tegen Israël te stemmen, weinig elegant handelde, moet men hopen, dat het teruggetre den in het gelid van Gemenebest,'Wes telijke wereld en V.N. daarin alles zal doen, om de door Israël gewenste vrede te bevorderen. Met Canada en Australië werkt het inderdaad plannen uit voor een voortgezette taak van de politiemacht der V.N., zowel in de Ga za-strook als om bestandlinies te con troleren. De Verenigde Staten schijnen bereid met deze Gemenebestlanden één lijn tc trekken: een verheugend blijk van herstelde Westelijke eenheid. In Washington verwacht men twee mis sies: die van Abdoel Illah namens de leden van het Pact van Bagdad, die de „Eisenhower-doctrine" onderschrijven en die van koning Saoed namens Sa- oedi Arabië, Egypte, Jordanië en Sy rië. Deze landen vragen economische hulp (en S. Arabië, dat veelal met de Amerikanen samenwerkt, ook wapens), doch onderstrepen hun wil tot neutra liteit. Zij geloven niet aan een „machts vacuüm" en zo dit al bestond, achten zij zich in staat tot zelfverdediging; Drie van hen hebben de vierde, Jorda nië, onder hun bescherming genomen, nu de Britse protectie eindigt. Er moet de V.S., ondanks de bestaande menings verschillen, veel aan gelegen liggen, ook met deze groep tot een akkoord te komen. Doch in ruil voor economische hulp zal Washington zeker aandringen op vrede met Israël. Zonder vrede im mers blijft de onrust en de kans der Russen, in troebel water te vissen. De Arabische landen weten, dat zij mili tair geen overwinning kunnen behalen op Israël. Zij mogen er aan worden herinnerd, dat geen van hen aanspra ken kan doen 'gelden op Palestina, al annexeerde Jordanië er een deel van. Het voortduren der spanningen kan met name aan Egypte, dat ook nog een regeling moet treffen voor het Suez- kanaal, slechts honderden miljoenen kosten. Indien een hereend Westen zich doet gelden, is de verwachting ge grond, dat het bestaan van Israël toch nog wordt verzekerd. Deze week eist het Midden-Oosten weer de meeste aandacht, ook al hebben de Polen de kans gehad naar de stembus te gaan. In zeer ruime mate hebben zij hiervan gebruik gemaakt. Des te minder heb ben zij gebruik gemaakt van de moge lijkheid kandidaten op de lijsten door te schrappen, zoals zij nu bij wijze van de mocratische concessie mochten doen. Men mag rustig aannemen, dat nagenoeg alle stembiljetten onveranderd in de bus sen zijn verdwenen, zodat de drie in het nationale eenheidsfront vertegenwoordig de partijen alle aangewezen kandidaten in het parlement krijgen. Men ziet dus, dat er van verkiezingen in onze zin van het woord weinig sprake is geweest. Wanneer men in Polen al van democra tisering kan spreken, betekent dit het lichtelijk vieren van de dictatoriale teu gels en niet een principiële koerswijzi ging. Maar nu het Midden-Oosten. Israël voelt er nog steeds heel weinig voor zijn troepen uit het gebied van Gaza en van de toegang van de golf van Akaba terug te trekken, zonder dat het van Egypte of van de Ver. Naties de toe zegging heeft gekregen, dat de vrije vaart door het Suezkanaal en de vrije toegang tot de haven van Elath zullen worden gegarandeerd. Israël zou het liefste zien, dat de politiemacht van de Ver. Naties de bezetting van het gebied van Gaza en de bescherming van de grens op zich zou nemen tot een defini tieve vrede zou zijn getekend, maar daar voor is voorlopig zeker nog geen meer derheid in de Algemene Vergadering van de Ver. Naties te vinden. De Alge mene Vergadering gaat van het stand punt uit, dat Israël, dat gesommeerd is zijn troepen van Egyptisch gebied terug te trekken, geen voorwaarden heeft te stellen. Waarop Israël dan weer kan ant woorden, dat het weinig anders eist dan nakoming van resoluties 'van de Ver. Naties, ook door Egypte. De Engels-Franse actie, wij hebben het al herhaaldelijk geschreven, heeft in het Midden-Oosten een machtsvacuüm achtergelaten. Dat Amerika dit zonder meer wil opvullen, is te sterk; Amerika wil in de eerste plaats vermijden, dat Rusland dit vacuum opvult en het is van oordeel, dat een politiek, die te -veel op die van Engeland en Frankrijk lijkt, de Arabische landen juist in de armen van Moskou drijft. Het wil economische hulp aan de Aribische landen bieden, maar verder elke schijn van inmenging ver mijden. In deze geest moet men de z.g. Eisenhower-doctrine opvatten, waarover de commissies van Huis van Afgevaar digden en Senaat nu aan het praten zijn. Deze doctrine hield de volmacht voor de president in: Russiche agressie in het Midden-Oosten met geweld tegen te gaan. Er aan verbonden is een economisch hulpprogramma. Afgelopen vrijdag heeft Rusland op deze Eisenhower-doctrine geantwoord door met China een verklaring te publi ceren, waarin het Midden-Oosten de noodzakelijke steun wordt toegezegd om agressie en inmenging in binnenlandse aangelegenheden te voorkomen. Deze verklaring wordt beschouwd als een on derdeel van het formaliseren van een van de belangrijkste factoren in het Midden-Oosten: het niet-gebruiken van rechtstreekse militaire macht van Amerika of Rusland in dit gebied. Dit is een geruststellende factor, maar wel degelijk is waakzaam heid gewenst om de strijd op ideologisch terrein te voeren. Hierbij heeft Rusland ongetwijfeld betere papieren dan Ame rika, dat als Westelijk land in Arabische ogen toch altijd verdacht is. Economisch zijn de kaarten van het Westen veel beter, vooral in de olieproducerende lan den, want vooral Europa is een afnemer van olie, terwijl Rusland zelf uitvoert en het Midden-Oosten dus niets te bie den heeft aan afzetgebied. De reactie op de afkondiging van de zg. Eisenhower-doctrine, hoewel de goed keuring van het Congres nog moet ko men, is gemengd geweest in de Arabi sche landen. Irak, dat lid is van het pact van Bagdad, heeft de doctrine toe gejuicht, evenals de andere mohamme daanse leden van het pact, Turkije, Perzië en Pakistan. Deze landen produ ceren, wat Irak en Perzië betreft, niet alleen olie, maar vormen ook de zg. nood- delijke verdedigingsgordel tegen een Russische agressie. De overige landen in het Midden-Oos ten voelen heel wat minder voor de Amerikaanse politiek. Syrië en Jordanië hebben de doctrine imperialistisch ge noemd en ook de Egyptische pers is zeer kritisch. De leiders van deze drie landen hebben te Kaïro besprekingen gevoerd met Koning Saoed van Arabië, die wel vijandelijk tegenover Irak en Turkije staat, maar toch ook grote belangen heeft bij de afzet van de olie van zijn land. Ook Saoed zou zich bij de mening van de drie anderen hebben aangeslo ten, dat het niet toegestaan mag wor den, dat de Arabische landen onder de invloedssfeer van een of andere buiten landse mogendheid komen. Koning Saoed is op weg naar de Ver. Staten, waar hij deze politiek zeer zeker zal verdedigen, maar waar hij ook voorgerekend zal krij gen, dat Amerika toch moeilijk anders kan handelen dan het doet. Wellicht heeft dit een heilzame invloed op de ko ning en daardoor op zijn medestanders Op deze conferentie hebben Egypt Arabië en Syrië ook besloten, Joiriani jaarlijks een subsidie te geven, die land in staat moet stellen van zijn Es gelse verplichtingen af te komen. Hf land kreeg tot nu toe jaarlijks 12 joen pond, waar het grotendeels van be stond. Arabië zal ongetwijfeld de toege wezen 5 miljoen pond wel kunnen be talen, maar voor beide andere landei acht men het twijfelachtiger. Het heef er veel van, dat Engeland bereid is positie in Jordanië, die vorig jaar zo' geduchte knauw heeft gekregen bij I ontslag van generaal Glubb pasja, op geven, want 't heeft te kennen gegevetfj dat het onmiddellijke besprekingen ti voeren over het verdrag van 1948. de subsidies regelt, maar ook de wezigheid van Engelse militaire eenhe den in het land. Wij noemden zoëven China als he land, dat met Rusland een verklaring be treffende het Midden-Oosten heeft dertekend. Communistisch China, wells premier Tsjoe En-lai de afgelopen tij vele hoofdsteden heeft bezocht, word inderdaad een factor in de wereldpolitiek vooral daar het zich nog voor hondei^ procent Jèibile Dit ji g A Het 1 tgegrc et alc nsuls, nleidi De tr i vei >n, sp< jtivite: t mol Een ïhoog een il WOi achter Ruslani stelt en, zoals Tsjoe heeft gezegd, he; leiderschap van Rusland in de socialis tische wereld aanvaardt; hetgeen in Po len en vooral in Zuidslavië niet zo gre tig wordt gedaan. China schijnt voorna melijk bang te zijn voor de middelpunt vliedende krachten in 't communistisch: bestel, die de eenheid tegenover de pitalistische buitenwereld zouden onder mijnen. China heeft bovendien een gelijke omvang, dat het veel minder een Europese satelliet de laars van Rus land heeft te dulden. Dat maakt alle Er W' le [jagelul Denk schi aakte au de chtig SCHADE DOOR WATEROVERLAST, Naar het Ministerie van Landbouw Visserij en Voedselvoorziening mede deeld, is thans de uitslag bekend het onderzoek, dat Minister Mansholi op verzoek van het Landbouwschap door de provinciale voedseleommissa- rissen heeft laten instellen naar di schade, die op de door de waterover last in de zomer van het afgelopen zwaarst getroffen bedrijven is geleden Bij deze registratie van de schade is norm aangenomen, dat de verliezen door oogstderving of anderszins tenge volge van wateroverlast dertig procenl of meer van de normale opbrengst var het bedrijf als geheel moeten vormen In totaal zijn 10.500 bedrijven geregis treerd, die meer dan 30 pet. van normale produktie-opbrengst hebben gederfd. De normale produktie-op brengst van deze bedrijven vertegen woordigt een waarde van 130 miljoen1 gulden. De geregistreerde schade be loopt een bedrag van ruim 50 miljoen gulden, waarin het aandeel van zwaarst getroffen provincie, Overijssel niet minder dan 37 miljoen gulden van ongeveer 6000 bedrijven bedraagt. Di overige, geregistreerde, schade is; hoofdzaak, geleden in de zandgebieden van de provincies Drente, Limburg, Noord-Brabant en Gelderland. De gegevens van de enquête zijn beschikking van 't Landbouwschap ge steld. Het ziet er naar uit, dat zeer binnen kort de onderhandelingen in de textiel industrie over de nieuwe CAO beëin digd zullen worden. Er is nog een be spreking gepland met het bestuur van de Textiel-werkgeversfederatie, waar na het ontwerp aan partijen ter g keuring kan worden voorgelegd. Hel geheel van de resultaten is op dit ogenblik nog niet te overzien. Ook is het van groot belang, hoe het college van Rijksbemiddelaars op de bereikte resultaten zal reageren. Als een van belangrijkste resultaten noemt „Hel Hoge Ambacht" de invoering van de werkclassificatie in enkele belangrijke sectoren van de textielindustrie mei name in de katoen-, rayon- en linnen industrie en de wolindustrie. Hierdoor zullen tienduizenden werknemers een meer verantwoord basis-uurloon ont vangen. Voor zeer velen zal het basis uurloon verhoogd worden, wat echter niet betekent, dat allen ook hun eind loon zullen zien stijgen. Dit hangt al van het feit of de huidige uurlonen in overeenstemming zijn met geleverde prestaties en met de bestaande voor schriften, op dit terrein. Het spreekt vanzelf, dat partijen zullen trachten een en ander zo rechtvaardig mogelijk tot uitvoering te brengen en ter bevor dering daarvan bepaalde richtlijnen zullen opstellen. Voor de ondernemingen, welke geen individuele classificatie hebben, zullen de uurlonen met 11,9 pet. worden ver hoogd (6 pet. loonronde september en 5,6 pet. compensatie AOV). Ook de sis-uurlonen voor de vrouwen en jeug digen zijn in gunstige zin herzien en meer in overeenstemming gebracht met de gebruikelijke lonen in andere be drijfstakken. Het staat vast, dat de beloning van de textielarbeiders belangrijk minder conjunctuurgevoelig zal worden en dit achten wij wel de belangrijkste winst, welke uit de langdurige onderhandelin gen is te voorschijn gekomen, (Tw. Cojurant.) i'n v; fiikk- ind..... Laat iet 'n >woni eken; lissch srede J.gec au ee ut eer i,dat eveel Gou< qkdoi tien I iingst ak door dradei De tiet bc Zij ga' iërs I ealin iïus, iraad ;en \- aaldr Men goud dan di drade vakm Het een z kostb. gestel Daa tie gc duurz Voor imita" ven ook stoffe I A E( d In rikas marl- Dit i hede jaar gonn Eurc die r se -e werl- YV Lu niun door sche Idee den. enk-c de 1 luch jes ren, war

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 2