ie r Zondagavond Jeugddienst BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN jgjen in het belang van onze ,Pbt verricht. Naast 't geven van un lev :n en Heilac ndertó Dr. Bl erd vers r Dr. school verricht. Naast 't geven van voor- reffelijk onderwijs was het U een be sefte des harten de aan Uw zorg toe- ertrouwde kinderen te wijzen op de rote Kindervriend Jezus Christus. In et jaar 1942 moest U Uw werk neer wegens het bereiken van de ensioengerechtigde leeftijd. Voor be- uur en leden betekende dit 'n groot erlies. In al die jaren hebt U zich ook uiten de school vele vrienden ge taakt. Gij zijt in menig gezin geweest, jwel in dagen van vreugd als in da- en van droefheid. Nogeens: daarvoor aze hartelijke dank. Dames en heren, Na het vertrek van de heer Kene- m werd tot tijdelijk hoofd benoemd toen aanwezige onderwijzer, de heer A. de Walle. In 1944 werd de heer roon tot hoofd der school benoemd. Meneer Kroon, Moge het U geschonken worden on- school nog vele jaren als hoofd te enen op dezelfde uitstekende wijze, elke wij van U gewend zijn. Dames en heren, Op 28 februari 1956 mochten wij 't euwe schoolgebouw aan de School- raat in gebruik nemen. Het aantal erlingen was dermate toegenomen, at naar meer ruimte moest worden aigezien. De totstandkoming van het ieuwe schoolgebouw is mede sterk be- orderd door de gemeentelijke be- [uursorganen en de heer inspecteur an het lager onderwijs, met het noe- waarvan wij overigens niemand •kort willen doen. Ik heb getracht U in vogelvlucht de aschiedenis van de School met de Bij- el weer te geven. Er is veel strijd gestreden en veel van G schreven en dat zal ook wel zo blij- i. Helaas moeten wij toegeven, dat strijd, zowel enerzijds als anderzijds iet steeds op waardige wijze is ge- oerd. Wij moeten voor ogen houden etgeen geschreven staat in 2 Timo- neus 4 vers 24 en 25: „En een dienst- ien «echt des Heeren moet niet twisten, naar vriendelijk zijn jegens allen, be- waam om te leren, en die de kwaden verdragen; met zachtmoedigheid aderwijzende degenen, die tegenstaan; hun God te eniger tijd bekering ga- tot erkentenis der waarheid". Wij zullen moeten blijven werken oor een school, waar Jezus Christus ie eerste plaats inneemt. Daarom, voor- ianders van het Christelijk onderwijs, eden en personeel, gaat allen schouder •an schouder voor de School met de illendpbel. U, dames en heren leerkrachten, bren en wij op deze dag hulde voor het voortreffelijk onderwijs, dat U onze ;ijds kinderen geeft. Uw voornaamste taak melk s de kinderen te wijzen op het kruis m, ns P Christus. Daar is verzoening voor ie zonden van ons en onze kinderen. Ik moge eindigen met de woorden van Gezang 259 vers 5: en hu m gt de bv ïool e voor ok lats ichtir net inigk n: Jeur ld, emani r her likker op 1 i-klas plaat l VOO embe open: vijftig dnde- school :s, dif jaar n ge n aar 'issej e ka: taald V. Ii be- in vfé nir.r >mt 1 e te- 'aarii agen rioter „Wordt maar ons geloof niet flauwer, veilig doet G' ons voorwaarts gaan. Altijd trouwer, altijd nauwer sluiten wij ons bij U aan. Met Uw kudde gaan wij verder: roept G' ons niet bij onze naam? Ja, Gij brengt ons, goede Herder, bij de levensstromen saam. Lange rij van sprekers. De lange rij van sprekers werd ge opend door burgemeester Mr. W. H. Enklaar, die namens het gemeentebe stuur het schoolbestuur hartelijk geluk wenste met deze heugelijke dag. Uw voorvaderen, aldus Mr. Enklaar, le hebben met 't stichten van een School net de Bijbel voldaan aan een wens, die er leefde en leeft bij een deel van onze bevolking. Op een dag als deze mag Uw bestuur en alle voorstanders van Christelijk onderwijs met dank- baarheid terugzien. Uw school werd en wordt op voortreffelijke wijze geëx ploiteerd en het onderwas, dat hier ge wordt, kan de toets der kritiek doorstaan. De verstandhouding tussen Uw be stuur en het gemeentebestuur was al tijd prettig en het trof ons vele malen, Uw bestuur oog had voor de be perkte mogelijkheden van het gemeen tebestuur op financieel gebied. Het is iij dan ook een buitengewoon genoe gen, dat ik de penningmeester van Uw vereniging, de heer Derk Jan Schup pert, die als zodanig Uw vereniging meer 25 jaar voortreffelijk heeft ge diend, de ere-medalje in goud, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau, mag uitreiken. U moet deze koninklij ke onderscheiding tevens zien als een huldiging van het bestuur van de 50- jarige school, waarbij het ere-metaal wordt uitgereikt aan de heer Schuppert, die de langste staat van dienst heeft en die zijn vader die lid was van het eerste bestuur der school in 1930 op- De heer Schuppert, zichtbaar getrof fen door deze hoge onderscheiding, dankte hiervoor met enkele woorden en verzocht de burgemeester de dank aan Hare Majesteit Koningin Juliana te willen overbrengen. s. J. H. Israël, sprekende namens Hervormde kerkeraad, herinnerde aan het oprichten van de school in 1906. Het oprichten van deze school was geen streven naar macht van sommige toensen, die meenden dat hun inzichten enig juiste waren. Het geloof drong deze mensen. Met het stichten van de ze school kwamen de moeilijkheden en deze bleven tot op de huidige dag. Maar vandaag is het feest, waarin de kerke nd gaarne deelt. Wij hopen, dat U in de toekomst op de ingeslagen weg zult voortgaan en de kinderen tot Jezus zult hengen, want het gaat alleen om Hem, iiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ 1 met als onderwerp „Van tiarSc" I Voorganger Ds. A. M. van der Neut I I van MJverdal i I De dienst begint om 7 nur 1 llllllllllllllll!llllllllllllllllll!l!!llllllli!!llllllllll!lllilll!llllllllllllllllll!lllllllllllllllllllllllilllllllllllllll!llllll!lllllllllllllll!ll!l!llllll!llllllll!lllllllll!illllllll!!l!!lll!ll!lllllll!llll!lliil!l!llll! Namens de Hervormde kerkeraad bood Ds. J. H. Israël vier Bijbels aan voor de eerste tot en met de vierde klas, waarbij hij hoopte op dagelijks gebruik om de doelstellingen van de school nog meer te benadrukken. Vervolgens was het woord aan Ds. R. A. Hoogkamp, Geref. predikant, die na mens zijn kerkeraad en gemeente de schoolvereniging hartelijk gelukwenste met het gouden jubileum. Hij wees op de band, die er altijd is geweest tus sen kerk en school. Het catechetisch onderwijs begint eigenlijk al op school en de kerkeraad is dan ook dankbaar, dat er reeds zovele jaren een Christe lijke school in deze gemeente is. Moge Uw school niet alleen in naam, doch in werkelijkheid een Christelijke school zijn en sterke de Here het bestuur en het onderwijzend personeel tot de zwa re taak, die op Uw schouders ligt, zo besloot Ds. Hoogkamp, die namens de Geref. kerkeraad een drietal Bijbels aanbood. De heer P. Kenemans te Utrecht van 1909 tot 1943 hoofd van de jubi lerende school zeide heel erg dank baar te zijn dit gouden feest mee te kunnen maken. De jaren in Holten wa ren voor mij en mijn gezin goede ja ren, waarop we steeds met veel ge noegen en dankbaarheid terugzien. Ds. J. Loysen, Ned. Herv. predikant te Angeren, sprak namens de oud-leer lingen. Hij zeide op-deze heuglijke dag blij te zijn met de blijden en hij sprak de wens uit, dat de Christelijke school in Holten een gezegende bloeitijd te gemoet mocht gaan. Op een dag als deze, aldus Ds. Loy sen, kunnen wij samen aan één tafel 'n gebakje eten en samen een glaasje drinken. Hoe heerlijk zou het zijn, als wij samen aan één tafel zouden zit ten om bij brood en beker de dood des Heren te verkondigen. Van harte hoop ik, dat er in de toekomst nog meer sa menwerking zal zijn tussen de Neder lands Hervormde en de Geref. kerk te dezer plaatse. Wanneer 'wij onze geschew denheid oprecht betreuren, zal samen werken daarvan de vrucht zijn. Moge de Christelijke school hieraan medewer ken, zo besloot Ds. Loysen. De heer Vogel te Zutphen, sprak na mens de oud-leerkrachten en de heer Bosma te Rijssen voerde namens de be sturen van de beide christelijk nationale scholen en de BLO school te Rijssen het woord. De heer G. B. Renger te Rijssen bracht de hartelijke felicitaties over van de col lega's, die werkzaam zijn aan de chris telijke scholen in de omtrek en de heer A. J. Snijders deed dit namens de La gere Landbouwschool en de heer Sinne- ma, hoofd van de ULO-school De hoofdleidster van de Chr. Kleu terschool, mej. A. M. W. Wegstapel, bood het bestuur een twaalftal fraaie bloem potten aan, nadat de voorzitter van deze school, de heer H. Schuppert, het woord had gevoerd. Verder spraken nog de heren Joh. Koeslag uit Diepenheim, namens de schoolbesturen uit de omgeving; de heer A. Pekkeriet namens de Chr. Oranje vereniging de heer C. Kenemans uit Am. sterdam namens de vroegere bewoners van 't oude schoolhuis aan de Stations straat; de heer Sprokkereef namens de Coöp. Boerenleenbank „Holten", die een fraaie barometer aanbood, en de heer H. Beldman namens de Geref. Jeugd verenigingen. De voorzitter van de jubileum-commis sie, de heer J. Beldman, sprak een kort woord namens de leden van de school vereniging, de ouders en de oud-leerlin gen (ook namens hen die thans in Ca nada verblijven) en hij bood een geluids installatie aan voor het filmtoestel dat ter gelegenheid van de opening van de nieuwe school werd aangeboden. Het hoofd der school, de heer J. Kroon, sprak namens het onderwijzend perso neel en hij wenste het bestuur van harte geluk met het gouden jubileum. Moge van deze dag, aldus spr. een prikkel uit gaan om ons te bepalen bij het heerlijke werk, wat wij samen mogen doen. Deze blijde dag zal ons sterken bij het ver vullen van onze verantwoordelijke taak, waar wij eigenlijk iedere dag tegen op zien en die wij alleen in Gods kracht en met zijn hulp kunnen volbrengen. Namens het personeel bood de heer Kroon een filmstrip aan, die vervaardigd kon worden dank zij de medewerking van de „archivaris honoris causa", de heer P. Kenemans, die oude foto's be schikbaar stelde. GELUKKIG NIEUWJAAR PER EI EN LEGE DOP! De heer G. A. Aanstoot (Bolink-Ger- hard), wonende in de buurtschap Bör- keld, kwam eind 1955 op het idee een nieuwjaarswens voor 1956 uit te spre ken op een ongebruikelijke wijze. Op een ei, dat voor export bestemd was, schreef hij behalve zijn naam en adres „Gelukkig 1956". Aanvankelijk kwam dit ei terecht in het pakhuis van de grossier Lennartz in Aken. Vervolgens werd het aange troffen in een winkel van mevr. Dupont in Birkesdorf (Kreis Düren). Een zoon van mevrouw Dupont heeft 't ei voor zichtig leeggemaakt en de lege dop als aandenken bewaard. Ter gelegenheid van de jaarwisseling 1956/1957 heeft Dieter Dupont de lege dop aan Aanstoot teruggezonden. In 'n begeleidend schrij ven sprak Dupont zijn dank uit voor de ontvangen wens en wenste op zijn beurt Aanstoot een goed 1957 toe. AANBESTEDING UITBREIDING LAGERE LANDBOUWSCHOOL. Bij de dezer dagen door het gemeen tebestuur gehouden openbare aanbeste ding van de uitbreiding van de lagere landbouwschool onder architectuur van de heer L. C. van de Bovenkamp alhier werd ingeschreven als volgt: Perceel I (de bouw met uitzonde ring van het schilderwerk): G. A. Platvoet, Enschede 109.050 Gebr. Timmerman, Wierden 108.490 B. J. Roosdom, Markelo 108.000 Gebr. Tempelman, Maikelo 107.395 Fa. W. Meerman en J. Voordes, Holten 103.989 G. J. v. d. Bos, Holten 103.800 H. Koopman en Zn., Holten 102.000 Perceel II (het schilder- en behangwerk enz.): Joh. ter Harmsel en Zn., Rijssen 9470 Gebr. Maats, Holten 9334 A. Schipper, Holten 8680 De gunning is in beraad gehouden. VOLLEYBAL Op maandag 7 januari a.s. zullen in de Nijverdalse volleybalcompetitie de volgende wedstrijden worden gespeeld: VBOW-Sportlust Rivo-OKK 2 (d) Holten-OKR 3 (d) Rivo-VBOW 1 (d) Politie-Holten Sportlust-OKK 1 Holten-VBOW 1 (d) Rivo-OKK 3 (d) Holten-VBOW 2. TONEELSTUK VOOR DE JEUGD Zoals reeds eerder werd gemeld, zal op 15 februari 1957, uitgaande van de commissie voor jeugdaangelegenheden, door 't toneelgezelschap „Studio" voor de jeugd van Holten van 16-25 jaar 't toneelstuk .Les Romanesques' van Edm. Rostand (Romantische liefde) worden gegeven. De commissie wil alle Holtense jon geren van 16-25 jaren in de gelegen heid stellen om dit stuk te zien. Provincie en gemeente verlenen in de kosten van opvoering van dit stuk ieder een subsidie van f 200,—. Daardoor is het mogelijk een zeer matig entree van f0,50 per plaats te vragen. Verschillende jeugdverenigingen heb ben aangenomen hun bemiddeling bij de verkoop der kaarten te verlenen. De jeugd van Holten wordt derhalve aangeraden zich met de besturen hun ner vereniging in verbinding te stellen voor het verkrijgen van toegangskaar ten. In eerste instantie zullen dat zijn: De CJMV Holten-Espelo-Dijkerhoek-Beu- seberg, Jong Holten, Chr. "Ontspan ningsclub (C.O.C.), voetbalvereniging, Bato, de Jonge Kerk, Jongerendiscus- siegroep, de CJVF, vereniging Platte landsmeisjes. Ook voor de jongeren, die niet bij deze verenigingen zijn aangesloten, be staat de mogelijkheid een toegangs kaart te verwerven. Zij dienen deze ter gemeentesecreta rie af te halen. Verenigingen, die voor hun leden kaarten wensen, -kunnen zulks even eens ter secretarie verzoeken. Indien deze poging om op cultureel gebied iets in Holten te bieden, in de smaak valt, is het geenszins onmoge lijk, dat op deze weg wordt voortge gaan en dat ook in de toekomst derge lijke voorstellingen zullen worden ge organiseerd. Namens de commissie, W. H. ENKLAAR. Geboren: Jan, zoon van G. J. Brink man en J. W. Bronsvoort. Overleden: A. Meerman, 79 jr., echtg. van J. Vrugteveen, Beuseberg 157. G. J. Tuitert, 65 jr., echtg. van J. H. Stitteler, Look 38. BEVOLKING. Vertrokken: W. F. Bouma en gezin, van Holterberg 26 naar Apeldoorn. De heer J. H. Meerman heeft J/.0 jaar zijn taak als koster der Ned. Herv. Kerk trouw vervuld en deze functie op 1 januari j.l. neergelegd. In verband hiermede werd hem dezer dagen de ere medaille in zilver verbonden aan de orde van Oranje Nassau door de burgemeester uitgereikt. Officiële publicaties ZITTING WOONRUIMTECOMMISSIE De voorzitter van de Woonruimte commissie maakt bekend, dat de maan delijkse zitting dier commissie zal plaats hebben op dinsdag 15"januari 1957. De voorzitter voornoemd, J. KROON. Ned. Herv. Kerk. Houten. 10 uur Ds Addink en 's avonds 7 uur Ds v. d. Neut van Nijverdal (Jeugddienst). Dijkerhoek. 10 uur Ds Israël. Collecte voor Inwendige Zending. Geref. Kerk. 9.30 en 2.30 uur Ds Brink man van Rijssen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: hamer; kinderwant; drie zak voer; zilverbon; paar dameshand schoenen; muntbiljet; kinderportemon- naie; paar grolse wanten; portemonnaie met inhoud. Verloren: padvindersportemonnaie; wieldop Chevrolet; grolse want; rode portemonnaie. JAARVERGADERING C.J.M.V. De C.J.M.V. (dorp) hield vrijdag 28 december haar laatste vergadering in 1956. Deze goed bezochte vergadering had het karakter van een jaarvergade ring. De voorzitter, de heer A. Westerik, opende de vergadering met de aanwezi gen een hartelijk welkom toe te roepen. Hij liet zingen van Gezang 265 3 ver zen, waarna hij voorging in gebed. Het bijbelgedeelte, Lucas 2 16-20, werd ver zorgd door H. Westerik. Deze stond uit voerig stil bij vers 15.. Gezongen werd vervolgens het derde vers van „Grijpt toch de kansen" en werd door K. van Bruggen een gedicht gedeclameerd. De kas, welke gecontroleerd was door P. Müller en K. van Bruggen, was keu rig in orde bevonden. Vervolgens bracht de penningmees ter, de heer F. Achterkamp, zijn verslag uit over het gehele jaar. Het bleek, dat de totale inkomsten f 1925.40 en de uit gaven f 1565.69 bedroegen, zodat er een batig saldo was van f 359.71. Van dit bedrag wordt f 250.besteed voor de betaling van rente voor de aflossing van Irene. Bovengenoemde vereniging, wel ke dit indertijd op zich genomen heeft, betaalt dit bedrag ieder jaar getrouw. In de pauze werden de aanwezigen getrakteerd op koffie met oliebollen en een rokertje. Gezamenlijk zong men vervolgens enkele liederen o.l.v. secr. M. Wesseldijk. Door 2e secr. H. Paalman werd het jaarverslag voorgelezen. Hieruit bleek o.m., dat de vereniging totaal 34 leden telt. Vervolgens ging men over tot be stuursverkiezing. Periodiek aftredend waren de voorzitter A. Westerik, 2e se cretaris H. Paalman en 2e penningmees ter H. Westerik. Allen werden herkozen. Wegens het bedanken van 2e voorzitter G. T. Jansen ontstond een vacature. Ge kozen werd hiervoor K. van Bruggen. Tussen de uitslagen door werden door de voorzitter enige mededelingen ge daan. Hartelijke afscheidswoorden werden door de voorzitter gesproken tot het scheidende lid G. T. Jansen, waarvoor deze hem met enkele welgekozen woor den bedankte. De sluiting werd verzorgd door F. Achterkamp. Deze deed dit naar aan leiding van Jesaja 43 18 en 19. Gezon gen werd Gezang 121 3, waarna Ach terkamp voorging in dankgebed. SERENADE VOOR DE HEER SCHUPPERT. In verband met de hem bij het jubi leum van de School met de Bijbel ver leende Koninklijke onderscheiding heeft de muziekvereniging „H.M.V." de heer D. J. Schuppert donderdagavond een se renade gebracht. Deze muzikale hulde trok natuurlijk grote belangstelling. RECHTEN EN PLICHTEN ZIEKENFONDSLEDEN. Het bestuur van het Alg. Ziekenfonds „D.O.Z. van 1860" te Deventer, waarin de leden van het Holtense ziekenfonds door fusie van beide fondsen met 1 jan. j.l. zijn overgegaan, heeft zich met een circulaire tot de Holtense verzekerden gewend, waarin het hen een welkom toeroept en mededelingen doet omtrent hun rechten en plichten. Zij zullen o.m. kunnen putten uit het in 1935 gestichte Hulp of Jubileumfonds, dat aangegroeid is tot pl.m. f 47.000 en waarvan de ren te mag worden gebruikt voor alle geval len, verband houdende met ziekte der verzekerden, waarin niet op andere wijze door de gewone verstrekkingen wordt voorzien. In verband met de voortdurende stij gingen der uitgaven van de algemene ziekenfondsen heeft ook D.O.Z. de pre mie der afdeling vrijwillige verzekering per 1 januari moeten verhogen en deze met inbegrip van de aanvullende ver zekering gebracht op f2.per volwas sene per week. Voorheen bedroegen de premies in Holten f 1.70 en in Deventer f 1.73. De Holtense verzekerden worden in dit verband herinnerd aan de woor den van de voorzitter, de heer Beijers, gesproken in de ledenvergadering van 4 dec. j.l., waarin hij er op wees, dat deze verhoging ook voor Holten, wanneer 't zelfstandig had kunnen blijven, niet minder zou hebben bedragen. Het ligt in het voornemen, zo wordt nog meegedeeld, voor de inning van de premie voor de vrijwillige verzekering zo spoedig mogelijk over te gaan tot 14- daagse en 3-maandelijkse kwitanties. Voor de verplicht verzekerden wordt een knipkaart ingevoerd, terwijl de pre mie voor de aanvullende verzekering bij deze groep door middel van een kwitan tie ad f 0.35 per alleenstaande of f 0.70 per gezin per maand zal Worden geïnd. In het laatst genoemd bedrag zijn dan mede verzekerd de kinderen beneden de leeftijd van 16 jaar voorzover zij niet zelfstandig in loondienst arbeid verrich ten. De voormalige administrateur, de heer H. Soer, maakt thans deel uit van het Deventer bestuur en zal op dinsdag- en vrijdagavond van 7 tot 8 uur spreekuur houden ten zijnen huize, teneinde de Holtense verzekerden voor te lichten. In spoedgevallen kan dit ook buiten deze uren en zal hij als tussenpersoon optre den tussen de verzekerden en de admi nistratie in Deventer. De aandacht wordt er tenslotte nog op gevestigd, dat men met recepten voor brillen eerst naar het kantoor in Deven ter moet alvorens men hier bij de opti- ciën terecht kan. Ook verwijsbriefjes moeten in Deventer worden gehaald, maar daaromtrent zal waarschijnlijk nog wel een nadere mededeling volgen. REPETITIES VERZET. Men verzoekt ons mede te delen, dat de repetities van Holtens Gem. Koor en zijn Kinderkoren in verband met brand stofbesparing zijn verzet naar maandag 14 januari a.s., normale tijd. Op de maandag j.l. te Rijssen gehou den veemarkt waren aangevoerd: 868 stuks vee, runderen 136, varkens 732. Prijzen: 25 vette koeien, eerste kwa liteit van f2,85 tot f3,15; tweede kwa liteit van f2,64 tot f 2,85; derde kwa liteit van f2,28 tot f2,64 per leg slacht- ge wicht; melk- en kalf koeien v. f585,- tot f 890,- per stuk; pinken van f 400,- tot f550,- per stuk; graskalveren van f210,- tot f320,- per stuk; nuchtere kal veren v. f36,- tot f52,- per st.; drach tige zeugen van f 225,- tot f 300,- per st. biggen van f4,50 tot f5,50 per week; loopvarkens van f 65,- tot f 85,- p. st. Overzicht handel: Vette koeien en stieren: Aanbod in verband met oudejaarsdag klein, han del kalm met onveranderde prijzen. Gebruiksvee: Klein aanvoer, handel langzaam, gelijkblijvende prijzen. Nuchtere kalveren: De prijzen waren iets lager. Varkens en biggen: Aanbod iets klei ner, handel kalm, gelijkblijvende prij zen. Pinken en kalveren: Aanbod klein, handel kalm, prijzen gelijk.

Holtens Nieuwsblad | 1957 | | pagina 3